Jump to content

PzKpfw. IV Ausf. D

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Tuccy #1 Posted 19 June 2014 - 09:45 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14486 battles
  • 6,482
  • [WG] WG

Německý střední tank 4. úrovně.

Informace na Tankopedii

glock17 #2 Posted 23 July 2014 - 05:40 PM

Captain

• Player
  • 39063 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

Návod či recenze k vozidlu:  Panzer IV Ausführung D (Pz. IVD)

Návod byl sepsán/aktualizován k verzi World of Tanks: Update 9.2 dne 18.8.2014.

Návod sepsal glock17 a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 160 bitev a win ratio 59 %.

Poznámka na začátek: Původně jsem chtěl napsat další oslavnou recenzi, ale vše dopadlo jinak (viz závěr).

Výhody:
- průměrná rychlost, průměrné zrychlení, slušné otáčení (asi jako Pz. IVA),
- možnost vybrat z několika hratelných kanonů,
- skvělá deprese děla (-10 stupňů, používejte v maximální míře hulldown pozice),

Nevýhody:
- slabý motor (tank je lehký a velký = vešel by se do něj silnější motor),
- velmi slabý pancíř (podle mne odpovídá realitě prvních skutečných verzí Pz. IVD, ty pozdější pro Afrikakorps už měly vepředu přídavný pancíř, tzv. „applique“),
- hranatý nezkosený pancíř (obecná chyba všech německých tanků z počátku světové války),

- zaměřování top děla je hodně mizerné (2,5 vteřiny),

- hulldown není zrovna efektivní pozice (z věže doslova trčí velitelská kupole viditelná za horizontem),

- pouze průměrné maskování (to není dobrá zpráva pro tank, který se musí hrát jako sniper).

Doporučený postup výzkumu:
- na začátku nasaďte krátkou 7,5 cm KwK 38 L/24 houfnici (máte vyzkoumanou z Pz. IVA); pokud máte vyzkoumán kanon 5 cm KwK 39 L/60, tak raději tento; k tomu radiostanici FuG 7 (též z Pz. IVA),
- motor (+ 90 HP je znát na zrychlení),

- pásy (budete je muset koupit předtím než namontujete novou věž a top kanon),

- věž (+40 HP, +10 m dohled, zlepšené pancéřování nestojí za řeč),

- top kanon 7,5 cm KwK 40 L/43 (jedno velké zklamání).

Doporučená výbava:
- zaměřování děla (naprosto nutný kus výbavy – top dělo zaměřuje šílených 2,5 vteřiny),
- nabiják,
- binokulár (hraju jako sniper, tudíž potřebuji dohled),

- malé opravy,

- malá lékárnička,

- malý hasičák (někdo si možná vezme benzín).

Doporučené skilly posádky:

- velitel: žárovka, maskování, opravy, hašení,
- střelec: maskování, jemné míření, opravy, hašení,
- řidič: maskování, profík, opravy, hašení,
- radista: maskování, prostorová představivost, opravy, hašení,

- nabíječ: maskování, bezpečné ukládání, opravy, hašení.

Styl hry:
Styl hry je jediný (s ohledem na papírovost) = zůstat vzadu a ničit. Jste neskutečný papír (číslo udávající účinnost využití pancíře je neksutečných 0,00nic), do kterého si každý rád vystřelí (zejména Hetzery s 10,5 cm houfnicí po vás půjdou jak slepice po flusu). Doporučuji zůstat vzadu, najít si vyvýšenou pozici s výhledem, nějakým křovím a krytím (šutr, dům), odstřelit vše, co zahlédnete. V případě, že jsou nepřátelé blízko, seberte se a utečte (nenechte se přišpendlit na jednom místě). Kdo uteče, ten přežije, může střílet a někdy i vyhrát.

Matchmaking tohoto tanku je naprosto šílený, 50% bitev jsem měl s tier 6 (a mračna KV-1S), 40% bitev s tier 5 (a zase hejna KáVéček) a jen 1 bitva z 10 byla tier 4 (ovšem plná Pz IC a Matild). S tímto výhledem na sadomaso hrátky doporučuji opustit kanon 7,5 cm KwK L/43 a vrátit se k osvědčenému dělu 5 cm KwK L/60. Topové dělo se na snipování zoufale nehodí, pomalu zaměřuje a je nepřesné. Jeho penetrace taky nestačí na KV-1 a KV-1S (i mírné naúhlování korby znamená odraz), nemůžete trefovat weakspoty z větší vzdálenosti, ani shazovat pásy (aby ho domlátila artilerie). S dlouhou padesátkou tohle všechno můžete provozovat.

Komu se v bitvě vyhnout:

- úplně každému, prostě si držte distanc

Na koho si dát TAKÉ pozor:

- kdokoliv, kdo má namontovanou houfnici, je velmi nebezpečný,

- tanky s kulometem nebo automatickým kanonem.

Co zlepšit na Pz IVD:

- nebudu psát dlouhé litanie … vše by vyřešil omezený matchmaking (tier 3 – 5), případně pořádně vylepšit topové dělo (zaměřování bych si představoval někde u 1,7 vteřiny).

Závěr:

Zdaleka nejhorší německý medium tank tieru 4 (nejlepší je Pz. III, potom VK 20.01D), horší než ruský T-28 (ten má skvělé dělo a taky je to papírový tank). Na vBaddict.net jsou statistiky … aktuálně má winrate 48,14% a je pátý ze sedmi (tier4 medium) tanků.

Nekupujte ho, použijte volné kredity a vyzkoumejte Pz. IVH. Ušetříte si spoustu nervů sobě i těm chudákům, co s vámi budou v týmu.

Wotreplay je na replaye Pz. IVD dost chudý, tak jich sem pár dávám:

http://wotreplays.co..._kpfw_iv_ausf_d

http://wotreplays.co..._kpfw_iv_ausf_d

EDIT: Změna počtu bitev a WR. Locked.

Edited by glock17, 18 August 2014 - 03:21 PM.

glock17 #3 Posted 07 August 2014 - 04:06 PM

Captain

• Player
  • 39063 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE
Aktualita: O prázdninách nehrajte tento tank ani náhodou = abnormální množství hloupých děcek na obou serverech dělá z bitev velké peklo. Vezměte si KV-1 a jděte jim nakopat pihele.

drioton #4 Posted 01 November 2014 - 04:58 PM

Sergeant

• Player
  • 24739 battles
  • 257
To delo je naozaj hrozné.Na týchto malých tieroch sú tanky rýchle a nestíham zameriavať.

glock17 #5 Posted 01 January 2015 - 10:01 AM

Captain

• Player
  • 39063 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View PostKeldy, on 31 December 2014 - 04:40 PM, said:

Pche kdo tvrdí že Panzerkampwagen IV ausf. D , respektive F2 u mě je k ničemu ......pro mě top tier 4 medko ... a sem tam se zadaří , pravda s preventivním užitím APCR

Nešlo by vkládat ještě menší screeny? Abych si mohl rovnou vzít lupu!

saturn897 #6 Posted 01 January 2015 - 10:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12824 battles
  • 1,290
  • [HALUS] HALUS
Tento tank mě dost bavil společně s Pz. IV A.

tompopo1 #7 Posted 17 January 2015 - 05:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 39 battles
  • 70

Vůbec nesouhlasím s tím, že se tento tank MUSÍ hrát jako sniper. Jezdím s ním jako s klasickým medkem a hraje se mi s ním dobře. Je to totální dmg dealer, zvlášť s tou penetrací. Pro mě je to boží tank, ikdyž mě low tiery moc nebaví.

PS: top dělo jedno velké zklamání? kromě doby zaměření je to jeden z nej kanónů na 4. tieru, takže by mě zajímalo, kde na to autor recenze došel

Edited by tompopo1, 17 January 2015 - 05:35 PM.

Honzyfr #8 Posted 09 June 2015 - 01:20 PM

Private

• Player
  • 1919 battles
  • 18

Omlouvám se že znova oživuju tohle téma.

Teď k tanku.

Za mě, Pz IV D stojí za houby. Tohle je jeden z mála tanků, kterej by měli WG změnit od základu. Alespoň omezení MM na T5 by stačilo. Nebo přidání HP jako kompenzaci za slabej pancíř (T-28 to samý )

Top kanón vypadá dobře jenom na papíře. Pravda, posádku mám sice jenom na 75%, ale.. Penetrace není zas až tak dobrá díky RNG.  

Rychlej je jako průměrnej střední tank, akcelerace je dobrá. Na pancíř se může spoléhat jenom ten, kdo o tanku ví houby a nečte statistiku. Jakejkoli tank s autokanonem nebo houfnicí vás roztrhá na cucky.

Za mě Panzer III a Hetzer jsou nejlepší T4 tanky.

/EDIT:

Po několika odehraných hrách můžu říct, že nestojí zase tak na houby.

Mobilita je dobrá, pokud se setkáte se stíhačem, stačí mu zničit pás a přilepit se mu na bok (můžete k tomu využít výbornej úhel děla)

Tip: NESTŮJTE VZADU! Na delší vzdálenosti je kanón naprosto nevhodnej se svou šílenou (ne) přesností a dlouhou dobou zaměřování. Překvapivě, kanón se zdá přesnější za pohybu (alespoň jsem napočítal více zásahů při pohybu, než při odstřelování )

Lépe uděláte, pokud zamíříte na okraj mapy a objedete přední linie.

/EDIT 2: V garáži nezůstal. Už jsem si pořídil Ausf. H, takže Ausf. D jsem prodal.

Edited by Honzyfr, 21 June 2015 - 02:34 PM.

WolvesOfFenris #9 Posted 31 May 2018 - 07:01 AM

Private

• Player
  • 1391 battles
  • 11
Děláte si EDIT? Nebo si ji spíš dělaj ty ruský "inženýři", co tenhle tank tak zprasili. Nejen, že teď jezdí skoro pořád v pětkách, kde nemá sebemenší šanci. Ani proti OP italskému 4. tieru nemá šanci. Ale on nemá šanci ani proti TROJKÁM! Dělo je horší než houfnice na T29. Asi byli Němci úplný EDIT, že měli tak nepřesný děla. Ale v historické literatuře se kupodivu vždy píše o opaku, tak nevím, kdo to sabotuje? Musím říct, že jsem tu hru začal hrát, protože se mě líbí německý tanky. Ale už s ní končím, strčte si ty EDIT nabídky slev do EDIT, kdy neumíte vybalancovat tanky.EDIT!!!!!

Edited by Kampa1987, 31 May 2018 - 08:29 AM.
Vulgarismy, urážky

glock17 #10 Posted 31 May 2018 - 07:07 AM

Captain

• Player
  • 39063 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE
Německé tanky musí být v té horší polovině hratelnosti, rozhodně musí být horší než ruské (sovětské;). Kdyby ne, tak by to Ivani psychicky nevydrželi. Ruské národní mindráky v globálně rozšířené počítačové hře jsou směšné dvojnásob.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users