Jump to content

Goldova munice

• Please log in to reply
507 replies to this topic

kubicekd1 #1 Posted 22 July 2014 - 03:51 PM

Private

• Player
  • 21083 battles
  • 5
  • [CSML] CSML
Dávám návrh aby goldova munice byla jen za goldy !

Ultim_inc #2 Posted 22 July 2014 - 03:58 PM

Captain

• Veteran
  • 39505 battles
  • 2,278
  • [ANV-V] ANV-V
To uz tady bylo... 

DEAD535 #3 Posted 22 July 2014 - 04:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 13144 battles
  • 1,061
  • [0WNED] 0WNED

View Postkubicekd1, on 22 July 2014 - 04:51 PM, said:

Tak určiteee...

hortn999 #4 Posted 22 July 2014 - 04:49 PM

Corporal

• Player
  • 13914 battles
  • 124
  • [PAMO] PAMO
hele na jednu stranu by sice mnoho tanků získalo zpátky svoji nepruraznost, ale zase každý má tu možnost kdyštak jít a koupit si goldy. Takže je to zbytečný. A když to zavedou zase z pět tak zase si budou ztěžovat jiní že je to nefér a že nemužou prostřelit tvrdý tanky, a zase by přišlo X nerfů na ně...kdyby bylo omezili třeba na 4-5 výstřelů tak by to stačilo. krom toho že normálně při používání podkaliberní munice se drážkování v děle opotřebovalo tudiž se snížila pruraznost...

PraPAP #5 Posted 22 July 2014 - 05:54 PM

Corporal

• Player
  • 65049 battles
  • 101
  • [PAMO] PAMO

Presne to uz tady bylo. A navic i tak se nasli lidi co chteli byt nejlepsi doslova za kazdou CENU a ti bylo ochotni si goldovku proste kupovat za penize. A pak to vsem solili kdyje napadlo.

Podle mne doslo k tomu, ze ti majetni / a hlavne blazni / si vlastne za prachy zlepsovali staty. Znal jsem z jednoho klanu cloveka ktery za wotko utratil za 3 mesice pres 10 000 kc. Sice to uz je na psychologa, ale neverim za by to byla tak tezka vyjimka. Zazil jsem to i v jinych hrach. At nadavam obcas na nevyrovnanost bitev a cokoliv z WOT tak jedno se musi nechat. I bez prachu mas stejne podminky. Akorat ti bez prachu vse trva dele a vice se nadres. A jestli nestrilis vubec goldy a jses tak jejich nepritel tak oslabujes vlastni tym. Muzes je strilet taky. V temer kazdym tanku vozim 5-10 goldu pro situaci kdy to jde do prohry, nebo o udrzeni pozice. Sice opravdu hraji pro zabavu a jsem vecny noob, ale na rovinu - nejlepe se pobavim kdyz budu vyhravat. A kdyz je to nahnuty nikdy nedam svoji kuzi zadarmo a klidne vysypu golda. A taky goldovkou se neda strilet nonstop a porad. To by jsi neutahl ani s premiakem. Navic nektere dela ji nepotrebuji a jina ano.

To mne vzdycky pobavi jak lidi rvou gold noob. Ja vim ze by se jim velice libila situace kdyz nemam kam uhnout a oni se na mne valeji s heavy a sedim ve stroji s 90mm delem.

Vzkaz vsem temto " spravedlivym" : je to regulerni munice kupujte si ji taky. Jestli ji nechcete - vas problem a ja vam za to dekuji :D

Mimochodem pak mi kazde skuhra ze jsem na nej pouzil golda a ze to vi ze na to ma mod. Oficialni vyjadreni o modech vyslo velice salamounsky, ale to jako neni vyhoda je pouzivat ?

A gold je na rozdil od modu oficialni soucast hry. Takze svuj navrh si strc za klobouk :D .

Osobne pouzivam akorat zamerovac jiny nez je ve hre / Jimbo - proste je hezci / a pobitevni zpravy / jak jsem opet dostal pres hubu/. Vsechno ostatni neni dulezite zda je nekdo fialovy, modry, cerveny , kde stoji zrovna on jaky WN8, vetsi priblizeni pres zamerovac, cim strilel a odkud to priletelo, oznaceni posledni pozice, jestli ma tank full v TOPU, kam ho strilet - to jako pohoda jo ?

CoSoco_CZ #6 Posted 22 July 2014 - 07:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35757 battles
  • 596
  • [IBCZ] IBCZ

View PostPraPAP, on 22 July 2014 - 05:54 PM, said:

Presne to uz tady bylo. A navic i tak se nasli lidi co chteli byt nejlepsi doslova za kazdou CENU a ti bylo ochotni si goldovku proste kupovat za penize. A pak to vsem solili kdyje napadlo.

Podle mne doslo k tomu, ze ti majetni / a hlavne blazni / si vlastne za prachy zlepsovali staty. Znal jsem z jednoho klanu cloveka ktery za wotko utratil za 3 mesice pres 10 000 kc. Sice to uz je na psychologa, ale neverim za by to byla tak tezka vyjimka. Zazil jsem to i v jinych hrach. At nadavam obcas na nevyrovnanost bitev a cokoliv z WOT tak jedno se musi nechat. I bez prachu mas stejne podminky. Akorat ti bez prachu vse trva dele a vice se nadres. A jestli nestrilis vubec goldy a jses tak jejich nepritel tak oslabujes vlastni tym. Muzes je strilet taky. V temer kazdym tanku vozim 5-10 goldu pro situaci kdy to jde do prohry, nebo o udrzeni pozice. Sice opravdu hraji pro zabavu a jsem vecny noob, ale na rovinu - nejlepe se pobavim kdyz budu vyhravat. A kdyz je to nahnuty nikdy nedam svoji kuzi zadarmo a klidne vysypu golda. A taky goldovkou se neda strilet nonstop a porad. To by jsi neutahl ani s premiakem. Navic nektere dela ji nepotrebuji a jina ano.

To mne vzdycky pobavi jak lidi rvou gold noob. Ja vim ze by se jim velice libila situace kdyz nemam kam uhnout a oni se na mne valeji s heavy a sedim ve stroji s 90mm delem.

Vzkaz vsem temto " spravedlivym" : je to regulerni munice kupujte si ji taky. Jestli ji nechcete - vas problem a ja vam za to dekuji :D

Mimochodem pak mi kazde skuhra ze jsem na nej pouzil golda a ze to vi ze na to ma mod. Oficialni vyjadreni o modech vyslo velice salamounsky, ale to jako neni vyhoda je pouzivat ?

A gold je na rozdil od modu oficialni soucast hry. Takze svuj navrh si strc za klobouk :D .

Osobne pouzivam akorat zamerovac jiny nez je ve hre / Jimbo - proste je hezci / a pobitevni zpravy / jak jsem opet dostal pres hubu/. Vsechno ostatni neni dulezite zda je nekdo fialovy, modry, cerveny , kde stoji zrovna on jaky WN8, vetsi priblizeni pres zamerovac, cim strilel a odkud to priletelo, oznaceni posledni pozice, jestli ma tank full v TOPU, kam ho strilet - to jako pohoda jo ?

ano tím vlastně třída HT ztratila úplně hodnostu a smysl, pokud všem co si jezdily HT vrátí expy jako volné tak potom budou goldy v pořádku, takhle jenom znehratelnily jednu třídu a některejm třídám výrazně pomohli  zrušit goldy úplně něbo jejich cenu navýšit aby nebyla možnost se dostat za jejich použití do plusu

rumpil #7 Posted 22 July 2014 - 08:30 PM

Sergeant

• Player
  • 22360 battles
  • 210

View Postkubicekd1, on 22 July 2014 - 04:51 PM, said:

Pekná blbosť, prečo zvýhodňovať bohatých ľudí....kravina...  ja by som ju zrušil celkom ale keď už tak pre všetkých aspoň je...

Lumifer #8 Posted 22 July 2014 - 10:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38143 battles
  • 741
Další jelimánskej topic proti goldům. Kdyby jsi byl chytřejší, tak se vetřeš do topicu Cena goldové munice. Nevím, co pořád brečíte, začal jsem jezdit KV3 a goldy nevidím jako problém.

Simi99855 #9 Posted 22 July 2014 - 11:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13692 battles
  • 595
  • [HALUZ] HALUZ
Jojo, KV-3 goldy hlavně ráda dostává :trollface:

Merovejec_ #10 Posted 23 July 2014 - 12:32 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 44317 battles
  • 460
  • [3VS15] 3VS15
Goldovou munici by měli upravit podle historických parametrů a to tak, že by sice měla větší průraznost, ale menší poškození, než klasická munice. V současné době je to u některých děl obráceně. Osobně jsem od zavedení goldové munice prakticky přestal hrát heaviny a hraju hlavně TD, artu a stroje, který stejně každá střela propálí, ovšem to už je můj boj.

Edited by Baal_THC, 23 July 2014 - 12:35 AM.

Lumifer #11 Posted 23 July 2014 - 07:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38143 battles
  • 741

View PostBaal_THC, on 23 July 2014 - 01:32 AM, said:

Goldovou munici by měli upravit podle historických parametrů a to tak, že by sice měla větší průraznost, ale menší poškození, než klasická munice. V současné době je to u některých děl obráceně. Osobně jsem od zavedení goldové munice prakticky přestal hrát heaviny a hraju hlavně TD, artu a stroje, který stejně každá střela propálí, ovšem to už je můj boj.

Nemyslím si, že by gold způsobovat menší poškození a to ani v historii. Myslím, že tankisté si neříkali " Uff, zasáhl nás jenom HEATem"...

Edited by Lumifer, 24 July 2014 - 07:10 AM.

keijei1 #12 Posted 23 July 2014 - 08:26 AM

Corporal

• Player
  • 396 battles
  • 165

View PostCoSoco_CZ, on 22 July 2014 - 08:09 PM, said:

ano tím vlastně třída HT ztratila úplně hodnostu a smysl, pokud všem co si jezdily HT vrátí expy jako volné tak potom budou goldy v pořádku, takhle jenom znehratelnily jednu třídu a některejm třídám výrazně pomohli  zrušit goldy úplně něbo jejich cenu navýšit aby nebyla možnost se dostat za jejich použití do plusu

Hraješ to už od doby, kdy goldová munice byla fakt jen za goldy a nebo jako odměna za dobitá území klanům. Takže bys měl pamatovat i dřívější doby. Pokud jsi dříve nechtěl investovat skutečné prachy a nebyl jsi v dobrém klanu, tak ses ke goldům nedostal, ale přesně tato situace nahrávala těm co začali jako první a nebo byli majetní, takže ti pak v bitvách s goldy doslova kralovali a vznikali unicum hráči, i když na to neměli schopnosti. Takoví hráči pak byli v HT s goldy schopni rozstřílet minimálně polovinu nepřátelského týmu. Uvolnění za kredity dalo všem rovné šance, takže toto je jedna z mála změn, co osobně schvaluji.

A nemyslím si, že existuje tank, který by při použití jen goldů byl v plusu. Možná se mýlím, když tak mne pouč. Samozřejmě neberu bitvy, že někdo zaleze do rohu, celou bitvu nevystrčí nos a na konci si jednou vystřelí.

PraPAP #13 Posted 23 July 2014 - 01:25 PM

Corporal

• Player
  • 65049 battles
  • 101
  • [PAMO] PAMO

keijei1, on 23 July 2014 - 09:26 AM, said:

Hraješ to už od doby, kdy goldová munice byla fakt jen za goldy a nebo jako odměna za dobitá území klanům. Takže bys měl pamatovat i dřívější doby. Pokud jsi dříve nechtěl investovat skutečné prachy a nebyl jsi v dobrém klanu, tak ses ke goldům nedostal, ale přesně tato situace nahrávala těm co začali jako první a nebo byli majetní, takže ti pak v bitvách s goldy doslova kralovali a vznikali unicum hráči, i když na to neměli schopnosti. Takoví hráči pak byli v HT s goldy schopni rozstřílet minimálně polovinu nepřátelského týmu. Uvolnění za kredity dalo všem rovné šance, takže toto je jedna z mála změn, co osobně schvaluji.

A nemyslím si, že existuje tank, který by při použití jen goldů byl v plusu. Možná se mýlím, když takView Post mne pouč. Samozřejmě neberu bitvy, že někdo zaleze do rohu, celou bitvu nevystrčí nos a na konci si jednou vystřelí.

Jo naprosty souhlas - vyjadril jsi to trefneji nez ja keijeji1 - dekuji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

k dalsimu:

co se tyce michani historie tzn, reality s touto hrou tak to bych sem vubec nepsal. Ja jsem na vojne byl, ale u raketaku nastesti zadnej podelanej tankan nebo bigos. Ale znam zbrane, spoustu jsem jich mne naucili aktivne pouzivat a vysvetlovali mi co dovedou...... Tyhle veci se nedaji naroubovat na tuto hru. Jen tak pro priklad tank - kteremu by v realu prosel jakykoliv druh projektilu " pod plechy" do prostoru posadky tak okamzite konci. Je to obrovska tepelna a kineticka energie, ktera pronikne do maleho uzavreneho prostoru kde sedi lide. Dal to uz asi nemusim rozvadet.

Takze takovy tank by po jednom prustrelu na 99% koncil a pokud by to nahodou nekdo prezil byl by popaleny, ohluseny a rozhodne by nemel chut dale bojovat.

Tak pokud by jsme se chteli nejak blizit realite tak po jednou prustrelu by mel tank zhasnout a ne: "sakra on mi sebral pulku HP a zranil ridice"  :D

Myslim si ze goldy jsou tak jak jsou a navrhy na zmenu jsou zbytecne. Je to nastavene tak ze v bitve je v podstate jedno jak ma kdo nabitou penezenku. Je to jen na vas. Coz by tento navrh v podstate zlikvidoval. A za to WG fakt chvalim. Kazdej ma stejne sance v bitve.

Co se tyce heavy jak psal CoSoco_CZ - jo to mas pravdu, ale problem neni v goldech ale v tom jak je nastaveny MM. Pokud bude medko stejneho tieru jako heavy ma heavy asi vyhodu, ale da se to uhrat. Nebo mit sanci si alespon neco hitnout. Pokud si koupim stredaka a nemam ho ve fullu a bude mne to nonstop hazet o 2 tridy  vyse / 6tier vs 8 / nebo / 8tier vs 10 /  tak tam v podstate jenom prezivam a jsem tam lovna zver. Takze se snazim treba i goldem nekomu alespon ublizit abych to i za cenu financnich ztrat nejak vyexpil. Kdybych mel jistotu ze 8 tier bude jezdit pouze proti 8 atd. tak si tech par goldu ani nenakladam. Aby mne to nelakalo a vice se snazil.  Protoze budu vedet ze pri trose stesti a sikovnosti sanci mam. A mimochodem vetsina heavy stejne neni moc prostrelitelna ani goldem od slabsiho tieru.

Kdyz vidim superpersinga, tortilu, KV5 + spoustu dalsich tak tam to neni o goldu, ale dobre se trefit.

V podstate kdyz se nad tim zamyslim tak nejaky pomer goldu vozim proto, abych mel vubec sanci si zahrat a ne jit na popravu. Ono jezdit se 7 tierem a nechat si nakladat od 9 je fakt smutny a obcas absurdni, kdyz nektere neprostrelim ani z boku.

Ono kdyz jedu treba nejakou desitku a vidim jak se tam souper s T44 ktera ma 1200Hp / tzn. ze neni ani v TOPu/ snazi neco delat tak na rovinu lidi - je mich jich docela lito. Fakt ze opravdu jo.

CoSoco_CZ #14 Posted 23 July 2014 - 03:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35757 battles
  • 596
  • [IBCZ] IBCZ

View Postkeijei1, on 23 July 2014 - 08:26 AM, said:

A nemyslím si, že existuje tank, který by při použití jen goldů byl v plusu. Možná se mýlím, když tak mne pouč. Samozřejmě neberu bitvy, že někdo zaleze do rohu, celou bitvu nevystrčí nos a na konci si jednou vystřelí.

hraju to od doby co goldy byly za goldy, a ano do CW sem si musel dokupovat goldy abych měl "lepší" střelivo, ale na publi sem to potkal akorát u poláka s T34.... jinak sem to potkal velmi zřídka  dnešní stav je opravdu proti ¨tamté době jinej..... měli v plánu pomici klanům konkurovat v CW dobře, dejte goldovku CW za kredity a klasickou goldovku za goldy.... klany získají konkurence schopnost a publik  nebude přeplněn elitníma střelcama full gold ammo získali medka, protože sou vcelku obratný a HT utočí a goldy jim zase tolik nedingaj . mě bude jedno kdo sní střílí, když bude stát víc než se dá neprémiovým vozidlem s PÚ bez poskození vozidla vydělat

Merovejec_ #15 Posted 23 July 2014 - 04:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44317 battles
  • 460
  • [3VS15] 3VS15
S goldovkou se dá v pohodě vydělat, mám to odzkoušený na strojích jako je ISU-152, Object 704, Jpz E100, prostě stroje který mají standardní náboj za 1600 a více a gold je za 5-7K, pak pokud střílíte přesně a nevybíráte si dorážení strojů s pár HP, tak pak nemáte problém vydělat.
Zase je jasný, že když goldujete se strojem jako Pz1C, či jiným, který střílí rychle tak budete hodně v mínusu.
Osobně pochopím, že goldem bude střílet týpek v Jpz E100, když nabíjí přes 20vt, podobně ISU, Object, apod, tak opravdu nebude riskovat větší pravděpodobnost odrazu, ale nepochopím frajera v KV-1, kterej střílí goldy po všem co se pohne včetně trojkových strojů.

cNNk #16 Posted 23 July 2014 - 05:57 PM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,678
  • [9-TDR] 9-TDR

View PostBaal_THC, on 23 July 2014 - 05:03 PM, said:

S goldovkou se dá v pohodě vydělat, mám to odzkoušený na strojích jako je ISU-152, Object 704, Jpz E100, prostě stroje který mají standardní náboj za 1600 a více a gold je za 5-7K, pak pokud střílíte přesně a nevybíráte si dorážení strojů s pár HP, tak pak nemáte problém vydělat.
Zase je jasný, že když goldujete se strojem jako Pz1C, či jiným, který střílí rychle tak budete hodně v mínusu.
Osobně pochopím, že goldem bude střílet týpek v Jpz E100, když nabíjí přes 20vt, podobně ISU, Object, apod, tak opravdu nebude riskovat větší pravděpodobnost odrazu, ale nepochopím frajera v KV-1, kterej střílí goldy po všem co se pohne včetně trojkových strojů.

To ja zase nepochopim proc bych mel strilet goldy s TD jejichz penetrace je vice nez dostacujici.

hortn999 #17 Posted 24 July 2014 - 09:31 AM

Corporal

• Player
  • 13914 battles
  • 124
  • [PAMO] PAMO
protože i to TD někdy nemusí probít ;)

cNNk #18 Posted 24 July 2014 - 10:33 AM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,678
  • [9-TDR] 9-TDR

View Posthortn999, on 24 July 2014 - 10:31 AM, said:

protože i to TD někdy nemusí probít ;)

jenze to plati uplne u vseho

Maggie01 #19 Posted 16 August 2014 - 03:43 PM

Sergeant

• Player
  • 21423 battles
  • 271

No já bych ty goldy na vyšších tierech nechal jak jsou.....ale na nízkých tierech bych je zrušil úplně. Nováčci na ně nemají a tak to jen nahrává těm co si na tieru 1-2 honí WR....nestačí jim skill u posádek ani vlastní,výbava (ventilačky,maskovačky,nabijáky atd.) -  vše věci (na)které nováčci také nemají ,ještě to musí rubat goldama aby náhodou každou pátou střelou nedingli.

Osobně považuji pálení goldama na T1-T2 za projev [Editováno]. (poznámka pro censory: nejde o nadávku ale o chorobu viz:[Editováno] )

Poznámka pro pisatele: Pokud použiješ lékařskou diagnózu v urážlivém kontextu, tak to nadávka je. CE

Edited by ClearEvil, 16 August 2014 - 04:18 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Merovejec_ #20 Posted 01 September 2014 - 12:56 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 44317 battles
  • 460
  • [3VS15] 3VS15

Já pamatuju dobu, kdy goldy byly jen za goldy a ne za kredity, to byla radost hrát heaviny, protože pancíř k něčemu byl. Nyní jsou heavy tanky prakticky jen krmivo pro goldaře, protože to má zpravidla malou pohyblivost a pancíř tomu je k ničemu. Já to vyřešil ukončením expení heavin a hraju jen papírový stroje, TD a hlavně artyny.

Návrh, který bych měl:
Omezit počet goldové munice na každém tanku procentuálně s přihlédnutím k danému tieru. Například na stojích tieru 1 a 2 bych goldy úplně zrušil. U tieru 3-4 bych dal limit goldů 10%, tier 5-7 by měl limit 15% a tier 8-10 limit 20%, samozřejmě by se to dál měnilo podle třídy stroje, tj. třeba TD by měl % goldů nižší, zatímco medko, nebo scout by měl % vyšší. Rovněž by se přihlíželo k faktu, jestli má hráč topové dělo, či jestli to má ve stocku.
Hráč by se pak rozmyslel, jestli tím bude pražit hned, co spatří libovolného protivníka, nebo zda-li si to nechá na více opancéřované soupeře. Zavařilo by to hráčům, kteří si honí statistiky tím, že tank narvou goldama a pálí po všem jen, aby se jim zvedly staty za snadnou dmg.
Na některých tancích bych to zrušil úplně (příklad, který to tak má je pz.sfl V) a měl by jen standardní munici a explozivní, protože když "neviditelná" nagoldovaná devítková wafle šikanuje hráče v osmičkových a sedmičkových strojích střílením ve full gold, tak to vůči hráči, který třeba čerstvě vyexpil KV-3, BP apod. je dost nefér.

Gold by měl být spíše prostředkem, co pomůže v těžkých chvílích jako třeba expení stock stroje, či nepříznivý MM, ale neměl by to být nástroj pro skillery, kteří na tom honí staty a běžnou munici by u nich člověk hledal obtížně.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users