Jump to content

Film – wywiad z Davidem Ayerem, reżyserem filmu „Furia”

• This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

Community #1 Posted 15 August 2014 - 03:03 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 30,257
David Ayer odpowiada na kilka pytań w ekskluzywnym wywiadzie.

Pełen tekst wiadomości

Pure #2 Posted 16 August 2014 - 06:22 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 31235 battles
  • 343

Zapewne kolejne hollywoodzkie widowisko wojenne przepełnione patosem, choć niektórzy w tym reżyser twierdzą inaczej. Sobie i wam życzę oby było właśnie inaczej. Tak czy inaczej w kinie na dużym ekranie na pewno fajnie się będzie oglądać. Ciekawe jak ludzie ocenią rolę Pita. Mam też nadzieję, że nie będzie wielu baboli gdy Tygrys przegrywa pojedynek z Shermanem no ale w końcu film amerykański...

P.S. swoją drogą chciałbym kiedyś zobaczyć dobry obraz wojenny gdzie bohaterami będą Niemcy. Historia historią ale żołnierz wykonuje swoją robotę - po obu stronach byli okrutnicy, szaleńcy jak i ludzie waleczni, dzielni walczący w obronie swoich wartości. Mogliby zrobić np obronę Monte Cassino, coś o froncie wschodnim czy Afrika Korps 

Edited by Pure, 16 August 2014 - 06:23 AM.

Falathi #3 Posted 16 August 2014 - 01:45 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19649 battles
  • 10,795
  • [WG] WG

View PostPure, on 16 August 2014 - 07:22 AM, said:

Zapewne kolejne hollywoodzkie widowisko wojenne przepełnione patosem, choć niektórzy w tym reżyser twierdzą inaczej. Sobie i wam życzę oby było właśnie inaczej. Tak czy inaczej w kinie na dużym ekranie na pewno fajnie się będzie oglądać. Ciekawe jak ludzie ocenią rolę Pita. Mam też nadzieję, że nie będzie wielu baboli gdy Tygrys przegrywa pojedynek z Shermanem no ale w końcu film amerykański...

P.S. swoją drogą chciałbym kiedyś zobaczyć dobry obraz wojenny gdzie bohaterami będą Niemcy. Historia historią ale żołnierz wykonuje swoją robotę - po obu stronach byli okrutnicy, szaleńcy jak i ludzie waleczni, dzielni walczący w obronie swoich wartości. Mogliby zrobić np obronę Monte Cassino, coś o froncie wschodnim czy Afrika Korps 

Całkiem niezły jest "Stalingrad", zwłaszcza scena ataku na fabrykę. 

Niezły jest też "Okręt" - fajnie byłoby zobaczyć coś równie dobrze zrobionego i przemyślanego choćby o jakiejś załodze w Afryce, jak piszesz. Filmy, gdzie z ekranu wylewają się hektolitry patosu nie są dobre. IMO. 

Pure #4 Posted 16 August 2014 - 04:57 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31235 battles
  • 343

Oglądałem "Stalingrad" i słyszałem o "Das Boot" wszystko fajnie tylko wciąż filmy gdzie bohaterami są żołnierze osi można wyliczyć na palcach jednej czy dwóch dłoni. Kiedyś widziałem w biedronce jakiś o młodych chłopakach wcielonych do Wehrmachtu w końcowej fazie wojny z zadaniem obrony pewnego mostu, niestety nie pamiętam tytułu.

Jeśli znacie filmy o II WŚ z perspektywy Niemców piszcie, chętnie obejrzę. 

Falathi #5 Posted 18 August 2014 - 06:08 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19649 battles
  • 10,795
  • [WG] WG

View PostPure, on 16 August 2014 - 05:57 PM, said:

Oglądałem "Stalingrad" i słyszałem o "Das Boot" wszystko fajnie tylko wciąż filmy gdzie bohaterami są żołnierze osi można wyliczyć na palcach jednej czy dwóch dłoni. Kiedyś widziałem w biedronce jakiś o młodych chłopakach wcielonych do Wehrmachtu w końcowej fazie wojny z zadaniem obrony pewnego mostu, niestety nie pamiętam tytułu.

Trochę więcej filmów na ten temat nakręcili Japończycy, ale szczerze mówiąc jakość jest bardzo różna, w dodatku na ogół nie są to filmy stricte wojenne.
NP "Pancernik Yamato", sentymentalne nudy i straszliwa słabizna poza dosłownie kilkoma scenami. Podobnie 'Lorelei' - w filmie był jeden bardzo ciekawy koncept, ale całosć nie ma sensu jako kino wojenne. Jako umiarkowanie trafione fantasy po spożyciu rekwizytu daje radę. 

Z drugiej strony np. jeden z epizodów "Snów" Kurosawy odnosi się bardzo bezpośrednio do wojny. Kojarzę też np. dość dziwny film pt. "Doktor Akagi", dość ciekawy. 

anonym_aLfRkphtx6U1 #6 Posted 19 August 2014 - 06:09 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 19

View PostPure, on 16 August 2014 - 05:57 PM, said:

Ten film to zapewne http://www.filmweb.p...ost-2008-465964  Bez specjalnych rewelacji ale film ok.

Oglądałem też "Belyj Tigr", ale uwaga jedyne co  budził to politowanie.... [Komuniści musieli wytłumaczyć jakoś swoje straty]

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users