Jump to content

Ako mám zapáliť tank

• Please log in to reply
30 replies to this topic

global_asa_wenca #21 Posted 25 August 2014 - 01:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 90092 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

View Postlukasarcher, on 25 August 2014 - 01:15 PM, said:

Mě je jedno jak co hoří. Kritikály zasahují moduly a ty mají 2 typy poškození. Oranžový a červeny. Dostaneš červený motor - nejedeš. Dostaneš červenou palivovku - hoříš. Co a jak je napsané v infu mne nezajímá, protože to mají napsané nepřesně.

PS: A taky je jedno kam střílíš, protože po zásahu můžeš dostat různou kombinaci modulů. Např sem viděl střelu do pásů, která vyřadila pás + věž, logiku u WG nehledej.

Je to prostě jen hra ("working as intended") a v některých ohledech nefunguje tak jak by to podle logiky jeden čekal. To by si za chvíli kdekdo mohl stěžovat že oheň nejde uhasit zajetím do vody. :trollface:

lukasarcher #22 Posted 25 August 2014 - 01:25 PM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848

View Postglobal_asa_wenca, on 25 August 2014 - 01:08 PM, said:

Je to prostě jen hra ("working as intended") a v některých ohledech nefunguje tak jak by to podle logiky jeden čekal. To by si za chvíli kdekdo mohl stěžovat že oheň nejde uhasit zajetím do vody. :trollface:

Nejde, protože podle WG oheň hoří ve vodotěsném tanku, tam se voda nedostane, to ja snad jasné :great:

SanyaJuutilainen #23 Posted 25 August 2014 - 01:28 PM

Lieutenant

• Player
  • 20875 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postlukasarcher, on 25 August 2014 - 01:15 PM, said:

Mě je jedno jak co hoří. Kritikály zasahují moduly a ty mají 2 typy poškození. Oranžový a červeny. Dostaneš červený motor - nejedeš. Dostaneš červenou palivovku - hoříš. Co a jak je napsané v infu mne nezajímá, protože to mají napsané nepřesně.

PS: A taky je jedno kam střílíš, protože po zásahu můžeš dostat různou kombinaci modulů. Např sem viděl střelu do pásů, která vyřadila pás + věž, logiku u WG nehledej.

Zásah do motoru = poškození, příp. oranžový/červený motor + hod na hoření (dle šance u motoru, za každý zásah)

Zásah do palivovky = poškození, žádný efekt do doby než zčervená, pak automaticky (rozdíl proti motoru) hoření

A střela do pásů poškodí věž snadno, pokud jde třeba o HE - věž a její otočný mechanismus jde zpravidla až do kraje tanku, tam není od pásů daleko.

daliborjanda #24 Posted 25 August 2014 - 02:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45399 battles
  • 766

To co na začátku psal lukasarcher  není zas tak mimo.  Například se mi už 2x podařilo zapálit E75 když jsem ho odstřeloval HE přímo do věže.  A to nebyla žádná monstr ráže.

Jinak zapálení je samozřejmě věc místa kam střílet a taky náhody.  Kolikrát se mi povede zapálit nepřítele, ten se uhasí (ale nepraví motor) a tak ho další ranou zapálim znova.  Poškozený motor znamená mnohem větší šance na zapálení, stejně jako poškozené palivové nádrže.

global_asa_wenca #25 Posted 25 August 2014 - 02:51 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 90092 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

View Postlukasarcher, on 25 August 2014 - 02:25 PM, said:

Nejde, protože podle WG oheň hoří ve vodotěsném tanku, tam se voda nedostane, to ja snad jasné :great:

K motoru se voda dostane, takže nejspíš má vodotěsný obal jen ten oheň. :trollface:

Živě vidím tu paradoxní situaci, kdy Tě někdo zapálí, zajedeš do vody a kromě toho že Tě poškozuje oheň se Ti ještě do motoru dostane voda a poškodí ho taky. Česky se tomu myslím říká vyhánět čerta ďáblem.

Ale zpět k tématu - myslím že to funguje tak jak popsal výše Nya Chan. Tank lze zapálit (s určitou šancí) každým zásahem do motoru - a až tak mimo realitu konkrétně tohle není. To že motor občas dostane zásah podivným odrazem je věc jiná.

Fido__007 #26 Posted 26 September 2014 - 03:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25380 battles
  • 758

View Postskvido, on 25 August 2014 - 01:56 PM, said:

Tiez som uz mal par zasahou, ktore ta penetruju stylom, ze na stupacku. Znicit pasy a zaroven vezu chce asi nejaku inteligentnu strelu, ktora sa pri zasahu do pasu prevrta od spodu po vrch tanku. Par krat sa mi to uz stalo ale bezne to urcite nie je. Hlavne je to len hra a tiez ma pobavilo, ked mi na IS7 pri zasahu zboku na predne ozubene kolecko vystrel znicil pasy, motor a este ma aj zapalil. Preto sa oplati mat goldove opravy :teethhappy:

Není třeba inteligentních střel - pančíř za pásy je zpravidla v úhlu a to tak, že když ho šikovně trefíš a RNG je ti zrovna nakloněno, tak ta střela změní směr, při sklonu pančíře za pásy zcela logicky nahoru. Mrkni někde na normalizaci střel, ta v podstatě znamená, že projektil, když narazí na zkosenou plochu, tak se může "zvrtnout" a zakousnout se do pančíře v mnohem příznivějším úhlu. Vychází to z reality, nic co by si WG vymyslelo.

Mimododem, k tomu zapalování - motor a nádrže jdou zapálit u každého tanku. Motor (a koneckonců i ty nádrže) je většinou vzadu (arty je asi výjimka, ty mívají motor vpředu), takže střílet na zadek. Německé tanky (až do 9.3 s dalšími změnami v 9.4) jdou zapálit zepředu (mají tam převodovku), střílej zpředu kousek od pásů, ne doprostřed. Takhle jde zapálit i JG-E100, ale po následující patchi to už vůbec nepůjde, bude rozdělená převodovka a motor a převodovka nepůjde zapálit. Jinak ale žádn tutovka to není, šance za zapálení je 15-20% podle motoru/paliva, ale napřed je třeba ten motor vůbec trefit a vzít mu veškeré hitpointy (moduly mají také hitpointy, jen nejsou nikde uváděné - to je důvod, proč můžete poškodit někomu pásy a on přitom stále jede - pod 50% HP modulu už je označen jako poškožený (tzn. oranžový), ale ke zničení modulu je třeba ho dorazit do 0%). Proto neplatí, že by 15-20% zásahů do motoru vyvolalo oheň - ta šance na oheň vzniká až ve chvíli, kdy má motor 0 HP.

Edited by Fido__007, 26 September 2014 - 03:47 PM.

Beduna #27 Posted 26 September 2014 - 04:11 PM

Private

• Player
  • 37801 battles
  • 28
Jestli umíš trochu polsky tak tady je k tomu pěkný video

1_9_1939 #28 Posted 26 September 2014 - 06:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7175 battles
  • 511
Jestli chceš opačný extrém, tak si jdi chvilku zahrát konkurenční (byť ono to moc konkurenční není, spíš doplňkové díky dost velké odlišnosti) WT - tam hoří a bouchá všechno po posledních patchích skoro pořád :smile:

nighthunterrrr #29 Posted 09 March 2016 - 01:57 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37309 battles
  • 340
  • [SC_TJ] SC_TJ
mozno blba otazka, ale je rozdiel pri zapalovani ak pouzivam AP alebo HE ???

ploskyjelen #30 Posted 20 May 2016 - 09:01 AM

Private

• Player
  • 5554 battles
  • 3

View Postnighthunterrrr, on 09 March 2016 - 01:57 PM, said:

mozno blba otazka, ale je rozdiel pri zapalovani ak pouzivam AP alebo HE ???

Urcite nieje blbá, mňa to tiež zaujíma.

pole28 #31 Posted 30 October 2016 - 12:13 PM

Private

• Player
  • 47560 battles
  • 23
zapáliz podpálit jedině sirkama zapolovačem jinak bez šance xd jsou tanky co na to trpí  posátka tasm nemá hulit pak by nehořeli :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users