Jump to content

Navalite. :D

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

ToySoldierSRB #1 Posted 15 June 2011 - 04:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15943 battles
  • 75
Poz ljudi.

Koji je bolji tenjak. IS4 ili IS7. Cuo sam mnogo zaljenja na tenjak IS7, kako je gori od IS4 i da se osjecaju sigurnije u cetvorci. Znaci, da li se isplati ici na IS7.... Isplati li se za CW, ne vezano za Random battle?

Recite mi koji nemacki arty najbolje zaradjuje.

Moj drug mi je rekao da Hummel bolje zaradjuje od Panthera pa sam se mnogo razalostio, ali ipak mi je ostala nada da Tiger bolje zaradjuje.... Trenutno imam Hummela i onako, solidan je.

Je li ima neka pravila kada se igra sa arty, jer me uopste ne ide. Nekada me krene sreca pa zaradim podobro ali to je skroz rijetko.

I koji je tenk najbolji uopste za zaradu, izostavljajuci premium tenkove.... :D

Hvala.

ToySoldierSRB #2 Posted 15 June 2011 - 11:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15943 battles
  • 75
Zar niko nista ne zna od ovog? xD

IronStar #3 Posted 15 June 2011 - 11:41 PM

Sergeant

• Player
  • 10221 battles
  • 332
  • [ERC] ERC
Ja mogu da ti odgovorim na ovo za pravljenje para da vecina ljudi kaze da je KV, meni licno je e8 sherman :)
Sto ides vise u tirovima manje ces para praviti ako ne odigras odlicnu partiju. Tj. pravices vise para ali ces vise i trositi na popravku i municiju pa ces cesto ici u minus.

Za ostalo ce ti morati neko drugi da kaze :)

Pozdrav :)

Aqarius #4 Posted 15 June 2011 - 11:54 PM

First Sergeant

• Player
  • 10294 battles
  • 2,849
IS-4 je teze oklopljen od IS-7, ali je IS-7 dosta brzi. Ljudi se osecaju bezbednije u IS-4 jer ih manje hitaca pogadja, ali takodje imaju manje sansi da izbegnu hitac. Zavisi od licnog stila igre.

U nemacku artiljeriju se ne razumem, mada bi po nekoj logici to trebalo da je GWPanther ili GWTiger. U svakom slucaju, najskuplja stvar kod artiljerije su granate, tako da se mora igrati strpljivo i ici na zicer (u razumnoj meri).
Zlatna sredina za pare su tier 5 i 6 (mozda 7 za TD i artiljeriju). Ako znas sta radis, artiljerija obicno dobro zaradjuje, ali je malo specificna za igru. TD su dosta dobri, jer prave mnogo stete a popravke su im jeftine. KV, narocito sa 152 haubicom, i narocito ako si u vodu s nekim da te povuce u high tier meceve, moze da omlati jako mnogo para.

Generalno, tenkovi koji nanose mnogo stete zaradjuju dobre pare, a u tieru 5-6 ne bi trebalo da imas problema sa cenom granata i popravki.

Topn #5 Posted 16 June 2011 - 08:42 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 24420 battles
  • 338
  • [DISCO] DISCO
Oba tenka imaju svoje prednosti i mane. Kao sto su ti vec rekli IS-4 je bolje oklopljen, a IS-7 brzi. Topovi kod oba su isti, ali IS-7 ima vise HP-a. IS-7 je odlican tenk, ali trazi tim jer bez adekvatne podrske ne moze mnogo toga napraviti. Jos jedan problem za IS-7, za tier 10 tenkove uopste, je sto si primarna meta celom protivnickom timu, ali za razliku od Mausa ne mozes bas toliko "batina" da podneses.
Sto se tice artiljerije bojim se da je tvoj drug u pravu. Vece artiljerija donosi i vecu cene popravke i granata. GW panther je odlicna artiljerija, ali su im skuplje granate i manje zaradis kada njom puknes recimo IS nego kada to isto uradis sa Hummelom. GW tiger je posebna prica, nikad mi se nije svidjao. Cev ima hod levo-desno od svega nekoliko stepeni tako da moras spremiti zivce na cesto resetovanje kruga nisana.

enu_ #6 Posted 18 June 2011 - 01:35 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 13177 battles
  • 2,365
  • [IMUP] IMUP
meni je bio malko bolji IS7 zbog vece brzine, agilniji je i brze puca sa S70. IS4 je prava tvrdjava, ali ja nesto bas ne volim mnogo spore tenkove.
IS7 je primarni tenk za borbu u CW ili TC

Pogrebnik #7 Posted 18 June 2011 - 06:10 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 20116 battles
  • 1,068
  • [K--K] K--K
S arty,dosta strpljenja i puuuuno partija moras odigrat da pohvatas sve cake,odnosno brda i doline koje zahtijevaju drugaciji kut nisanjenja,recimo sa M12 sam skuzio da uopce nemoram do kraja suziti krug da bi pogodio,vec jedno netom prije kraja(hm..sad 1,1.5 sec.) suzavanja ispalim i pogadjam,al da bi to uvjezbao trebas trosit granate i trenirat,fora su mi pogotova pogoci na bazi pretpostavke tj.,tenk u voznji pa pretpostavis daljnji smjer kretanja i onda opalis desetak metara ispred i pogodis,naravno ima tu i doza srece.Najbolje se igra u platunu,jer imas nekog svog i u paru to ide fenomenalno,pogotovo kad je tenk iza kuce koju mozes srusit i onda kazes svom kolegi u mediumu da srusi kucu a ti ispalis i pogodak,a da negovorim o trekanju,isto u kombinaciji platuna...mislim zanimljiva je arty,meni bar jer igram vise s njom neg s ostalim tenkovima i kad se ufuras bude dobro i iznova uvijek zanimljivo.

Igram sa amerima i dosao sam do M40/43 do kraja otvorenu i nemam nekih velikih zamjerki,Od M41 pa preko M12 i sad M40/43 svaka na svoj nacin ima mana ali i prednosti sto se mobilnosti tice,top203mm na M40/43 fenomenalan,blast range prihvatljiv,damage prihvatljiv,mobilnost odlicna i uz perkove mreza,brzo punjenje i nisanjenje,posada 100+do pola otvoreni dodatni skilovi odigrao sam odlicnih partija i zadovoljan sam ali i svjestan da je americka zapostavljena,posto ima dosta kritika na nju kako na EU serveru tako i na amerima...
Uglavnom nemozes na bazi od 20-40 partija odigranih s arty reci "e ova nevalja" ili "e sad znam"...treba puno strpljenja i granata...

Ecips #8 Posted 18 June 2011 - 06:35 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 12038 battles
  • 59
  • [K--K] K--K

View PostPogrebnik, on 18 June 2011 - 06:10 AM, said:

S arty,dosta strpljenja i puuuuno partija moras odigrat da pohvatas sve cake,odnosno brda i doline koje zahtijevaju drugaciji kut nisanjenja,recimo sa M12 sam skuzio da uopce nemoram do kraja suziti krug da bi pogodio,vec jedno netom prije kraja(hm..sad 1,1.5 sec.) suzavanja ispalim i pogadjam,al da bi to uvjezbao trebas trosit granate i trenirat,fora su mi pogotova pogoci na bazi pretpostavke tj.,tenk u voznji pa pretpostavis daljnji smjer kretanja i onda opalis desetak metara ispred i pogodis,naravno ima tu i doza srece.Najbolje se igra u platunu,jer imas nekog svog i u paru to ide fenomenalno,pogotovo kad je tenk iza kuce koju mozes srusit i onda kazes svom kolegi u mediumu da srusi kucu a ti ispalis i pogodak,a da negovorim o trekanju,isto u kombinaciji platuna...mislim zanimljiva je arty,meni bar jer igram vise s njom neg s ostalim tenkovima i kad se ufuras bude dobro i iznova uvijek zanimljivo.

Igram sa amerima i dosao sam do M40/43 do kraja otvorenu i nemam nekih velikih zamjerki,Od M41 pa preko M12 i sad M40/43 svaka na svoj nacin ima mana ali i prednosti sto se mobilnosti tice,top203mm na M40/43 fenomenalan,blast range prihvatljiv,damage prihvatljiv,mobilnost odlicna i uz perkove mreza,brzo punjenje i nisanjenje,posada 100+do pola otvoreni dodatni skilovi odigrao sam odlicnih partija i zadovoljan sam ali i svjestan da je americka zapostavljena,posto ima dosta kritika na nju kako na EU serveru tako i na amerima...
Uglavnom nemozes na bazi od 20-40 partija odigranih s arty reci "e ova nevalja" ili "e sad znam"...treba puno strpljenja i granata...
koji si ti citer  :Smile-hiding:

Pogrebnik #9 Posted 19 June 2011 - 09:02 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 20116 battles
  • 1,068
  • [K--K] K--K

View PostEcips, on 18 June 2011 - 06:35 PM, said:

koji si ti citer  :Smile-hiding:

alo Luka...nemoj,mislit ce ljudi svasta... B)

Ecips #10 Posted 19 June 2011 - 01:46 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 12038 battles
  • 59
  • [K--K] K--K
nek znaju istinu...prestani lagati ovaj napaćeni narod  :Smile-izmena:

Driv3rCRO #11 Posted 19 June 2011 - 06:56 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 19143 battles
  • 1,379
  • [SRW] SRW
IS-4 je po meni bolji, jer je bolje oklopljen tenk. IS-7 je brži, ali ga je recimo lakše zapaliti nego IS-4. To znam, jer imam oba tenka u garaži. IS-4 je sporija, ali sigurno nije za jurišanje, kao IS-7, ali kao što rekoh, IS-4 ima jaču oklopljenu kupolu i prednji i zadnji oklop. Tako da po meni je IS-4 bolji tenk.

lucky1871 #12 Posted 05 August 2011 - 12:04 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 21494 battles
  • 277
  • [RED_S] RED_S
Ah to cuveno pitanje is4 ili is7 :D Po mojem misljenju apsolutno is4! To sto ima bolji armor ne znaci da ga dinguju, naprotiv, is7 ima 10mm manje armora ali ga je dosta teze probiti... sto se toga tice is7 pobedjuje ali is4 je moj favorit zato sto 9ti tier a ima istu cev kao 10ti tir, upada u slabije partije, nije magnet za artiljeriju kao is7... i to cuveno 'osecam se sigurnije' je isto i kod mene... ne znam zasto ali u is4 se stvarno osecam sigurnije :D

enu_ #13 Posted 05 August 2011 - 12:12 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 13177 battles
  • 2,365
  • [IMUP] IMUP
IS4 za random bitke
IS7 za Clan Wars bitke

General_Max94 #14 Posted 05 August 2011 - 12:48 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 15446 battles
  • 148
najbolje zaraduju tier 5,6. ja sam dosad imao vk3601, Kv, kv3, pzIV, Grille, m4 sherman, stugIII, a od toga sam najbolje zaradivao na kv3 kad mu stavim 107mm, ali zadovoljan sam i ostalim vozilima, sada trenutno za credits imam m4, stugIII i grille posto namjeravam napredovati sa m4 na T20 pa na dalje, a isto tako i na TD te na arty.

mnogi se zali zbog toga sto ak si visi tier, manje zaradujes, a veci su troskovi. ja mislim da je to jedna od najboljih ideja developera, budimo realni, ako bi i sa high tier tenkovima bili u profitu, vise uopce ne bi bilo borbi sa nizim tierima, svi bi napredovali i jednog dana svi bi vozili tier X a nitko ne bi imao nizi tier tenka osim novih igraca, stoga uvijek moramo imati takav jedan ili koliko nam treba tenkova s kojima zaradujemo lovu da mozemo uzdrzavati tenkove veceg tiera.

zbing #15 Posted 05 August 2011 - 09:07 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 16921 battles
  • 1,850
IS-4 mi se nije dopadao u closed beti, ne dopada mi se ni sada i da ga u blizoj buducnosti ne prebacuju u tier 10 verovatno bih ga vec prodao i iskonvertovao xp za otkljucavanje sedmice koja je po meni puno bolji tenk.

komara #16 Posted 05 August 2011 - 09:48 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 10954 battles
  • 236
Svakako istrazi i kupi IS 7 valjda ce ga jednog dana vratiti na staro,a do tad ja sa njim ne igram u random bitkama osim prve partije zbog duplog exp.Jer si sa njim kad dobro odigras u blagom plusu,o minusu da ne pricam,za razliku od Misa.Sto se tice artija ja imam Obj.212,tek kad sam nabacio top 203mm sa njom zaradjujem u proseku 30.000,tako da i sa druge strane predpostavljam GW Tiger zaradjuje dobru lovu.

Nemanja77 #17 Posted 06 August 2011 - 09:16 PM

Senior Sergeant

• Clan Commander
  • 60231 battles
  • 961
  • [S-V] S-V
IS 4    I IS 7 U GARAZI

IS4 random
IS 7 CLAN WARS
is7 treba plotun da igras i timski kao sto su ti rekli da bio bio pozitivan
sa is4  u random uglavnom extra plus  sa premijumom

bembo #18 Posted 25 August 2011 - 10:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17425 battles
  • 79
  • [I-C] I-C
IS-4 ide na tier 10 sa novim patchom koji doradjuje rusku granu pa bi ga bilo dobro imati u garazi.