Jump to content

Petice: Za zavedení československé větve(či větví)

silentstalker

• Please log in to reply
1337 replies to this topic

JduSi #61 Posted 08 October 2014 - 06:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18748 battles
  • 971
SS tak to klobouk dolu.. Doufam,ze to dopadne tak,jak si vetsina z nas preje a budem tomu projektu drzet palce :)

SilentstalkerFTR #62 Posted 08 October 2014 - 06:33 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,002
Uvidíme. Nikdo nemůže slíbit nic, třeba SerBovi rupne v bedně a zabejčí se.

botinaction #63 Posted 08 October 2014 - 06:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 20777 battles
  • 1,645
  • [EHW] EHW

Podle mě jsou očekávání SAMOSTATNÉHO čs stromu poněkud přehnaná, a to jen z jednoho prostého důvodu: je nás málo. Dělat strom kvůli patnácti milionovému národu má pro WG jednoduše nečitelný výsledek. Zcela objektivně, být v kůži WG, kdo z vás by toho šel? Já určitě ne.

Dle mého bychom měli tlačit na uvedení československých tanků jako prvního národa do EU stromu, v tomhle by měli pomoci hlavně komunitní manažeři, ale to by museli ovládat i něco jiného než jen klasické „blablabla, o tom momentálně nemůžeme poskytnout bližší informace, blablabla". Osobně nevěřím tomu, že by se tanky třetí největší EU komunity ve hře neobjevily vůbec, ale buďme realisté a spokojme se i s „pouhou" účastí v EU stromě.

Bransta #64 Posted 08 October 2014 - 06:53 PM

Corporal

• Player
  • 5577 battles
  • 132
Tesat do kamene...

SilentstalkerFTR #65 Posted 08 October 2014 - 06:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,002

View Postbotinaction, on 08 October 2014 - 07:34 PM, said:

Podle mě jsou očekávání SAMOSTATNÉHO čs stromu poněkud přehnaná, a to jen z jednoho prostého důvodu: je nás málo. Dělat strom kvůli patnácti milionovému národu má pro WG jednoduše nečitelný výsledek. Zcela objektivně, být v kůži WG, kdo z vás by toho šel? Já určitě ne.

Dle mého bychom měli tlačit na uvedení československých tanků jako prvního národa do EU stromu, v tomhle by měli pomoci hlavně komunitní manažeři, ale to by museli ovládat i něco jiného než jen klasické „blablabla, o tom momentálně nemůžeme poskytnout bližší informace, blablabla". Osobně nevěřím tomu, že by se tanky třetí největší EU komunity ve hře neobjevily vůbec, ale buďme realisté a spokojme se i s „pouhou" účastí v EU stromě.

Vše záleží na PR. O Čechoslovácích můžeš mluvit buď jako Pašolok, nebo můžeš říct (z pohledu Rusa) věci jako "naši slovanští bratři", "historicky významná konstruktérská škola", "nejlepší předválečné tanky na světě", "Československo - v třicátých letech největší exportér zbraní světa", "hrdinný boj Čechoslováků o Kyjev a Duklu", "hrdina kapitán Jaroš bránil Sokolovo", "hrdina SSSR Richard Tesařík, jednooký bojvník na tanku T-34" - a všechno je to pravda. Jde to jen o to podat. A pro ty, komu je to jedno a chtějí hrát dobré tanky: naše desítka je další Batchat, kdo by odolal.

Bransta #66 Posted 08 October 2014 - 06:58 PM

Corporal

• Player
  • 5577 battles
  • 132

View PostSilentstalkerFTR, on 08 October 2014 - 04:38 PM, said:

Jé, já mám ještě jeden odbanovaný alt? To tedy zírám.

Každopádně, menší update - na mé rozhodnutí nechat FTR to vliv na 99 procent mít nebude, ale měli byste vědět, že Wargaming petici zaregistroval (konkrétně Storm). Poté, co jsem se rozhodl všeho nechat, jsem na jedno ruské forum poměrně nevybíravě napsal všem, co si o nich myslím (že na EU serou, že Italy nikdo nechce, že Pašolok nesnáší nás a Poláky atd.). Byl z toho slušný dlouhý flame a Pašoloka to asi jen naštvalo (nevím, nereagoval, jen to četl), ale co vím je to, že to něčím pohnulo, protože dnes mi bylo oznámeno, že měli vývojáři dlouhé sezení na Skypu ohledně budoucnosti všech stromů (konkrétně ten, se kterým se bavím, pak Storm, Pašolok a pár dalších). Výstupem toho sezení jsou tři varianty:

- na Čechoslováky se vykašlat a postupovat způsobem, který jsem popsal před uzavřením "zákulisního" vlákna

- s ohledem na velikost komunit udělat z Čechoslováků a Poláků dvě samostatné větve a vydat je na EU stromě jako první, přičemž se v této variantě oficiálně používá hlavní větev z mého návrhu stromu

- Čechoslováky a Poláky vydat jako dva samostatné stromy (!!!!!) ještě před příchodem EU stromu (v této variantě se oficiálně používá předběžný návrh celého stromu, jak jsem ho připravil)

Konečné rozhodnutí je na SerBovi a šéfech WG, padne prý zítra, očekává se, že on zvolí jednu z těch tří variant. A než mi začne zas někdo tady nadávat, tak ano, udělal jsem pro to naprosté maximum, víc udělat opravdu nejde a ano, ať se to někomu líbí nebo ne, většina toho, že nás vůbec zaregistrovali je moje zásluha, alespoň co vím. Pak dám vědět.

Silente, já ti (nám) samozřejmě držím palce a poslal jsem ti +1 (btw za cos dostal posledního banána, že sem píšeš zase z tohohle účtu?).
Neodpustím si ale jednu věc, která mě zaráží. Posledních pár dní tady čtu pořád dokola "poslali jsme", "Pašolok prohlásil", "bude velké rozhodnutí", "na fóru se strhl flame". Né teda že bych ti nevěřil, ale mohl bys alespoň někdy postnout odkaz na dané fórum, abychom i my, co sice rusky neumíme, ale umíme si zapnout translator, viděli na vlastní oči, co se přesně děje? Mě by to zajímalo a opakuju, ne že bych ti nevěřil, ale rád bych si udělal obrázek úplně sám. Snad to chápeš. Díky.

SilentstalkerFTR #67 Posted 08 October 2014 - 07:45 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,002

View PostBransta, on 08 October 2014 - 07:58 PM, said:

Silente, já ti (nám) samozřejmě držím palce a poslal jsem ti +1 (btw za cos dostal posledního banána, že sem píšeš zase z tohohle účtu?).
Neodpustím si ale jednu věc, která mě zaráží. Posledních pár dní tady čtu pořád dokola "poslali jsme", "Pašolok prohlásil", "bude velké rozhodnutí", "na fóru se strhl flame". Né teda že bych ti nevěřil, ale mohl bys alespoň někdy postnout odkaz na dané fórum, abychom i my, co sice rusky neumíme, ale umíme si zapnout translator, viděli na vlastní oči, co se přesně děje? Mě by to zajímalo a opakuju, ne že bych ti nevěřil, ale rád bych si udělal obrázek úplně sám. Snad to chápeš. Díky.

Jeden jsem posílal v tom starém vlákně. Jiné - ne, jsou neveřejná fora pro omezený počet lidí. Proto se původní vlákno jmenovalo "zákulisní". Něco probíhalo i po Skypu.

Edit: a nic ve zlém, ale poslední, co chci by bylo, aby se někde objevil někdo odsud a začal postovat, že sem píšu věci, které měly zůstat tam. A všichni víme, že jsou tady lidé, kteří jsou toho schopní.

Edited by SilentstalkerFTR, 08 October 2014 - 07:50 PM.

SilentstalkerFTR #68 Posted 08 October 2014 - 07:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,002

Ty veřejné máte například tady:

http://world-of-ru.l...om/3523450.html

Tady máš například jak se vyjadřoval Pašolok:

Поляки и то больше, НАМНОГО, заслуживают ветку.
Они хотя бы воевали от самого начала до самого конца войны.
А как регулярная чешская, и уж тем более словацкая армия, воевали, и за кого конкретно словаки аж с сентября 1939 года воевали, я бы помолчал :)))

"Poláci si zaslouží větev o MNOHO víc. Oni alespoň bojovali od začátku až do konce války. A o tom jak pravidelná česká, a o to víc slovenská armáda bojovala a za koho konkrétně bojovali Slováci od září 1939, o tom bych pomlčel :)))"

Bransta #69 Posted 08 October 2014 - 09:53 PM

Corporal

• Player
  • 5577 battles
  • 132

Pašolok je trotl, naši bojovali proti Němcům už když NKVD střílela Poláky ve Lvově, tohle Ruský kolektivní nevědomí o tom, co se dělo ve střední Evropě, zastíněné tou jejich legendou o Velké vlastenecké válce...

No ale jestli je tohle "ta slavná" hláška o Češích, coby fašistech, tak nevím... Možná to řekl někde jinde.

SilentstalkerFTR #70 Posted 08 October 2014 - 10:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,002
Ne, to je odjinud. Zatím do toho rýpat nebudu, kdyžtak pak udělám screenshoty.

Idahou #71 Posted 09 October 2014 - 07:34 AM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View Postbotinaction, on 08 October 2014 - 06:34 PM, said:

Já bych do toho šel. Samozřejmě neberu v potaz to, že je já chci. Jde o to, že

1. ČS bylo opravdu významné co se zbraní a i tanků týče - děla, zbraně (BREN, neboli ZB vz. 26), tanky (LT 35, LT 38 - vícero zdroji hodnocený jako nejlepší tank začátku války) - což je ovšem spíš "kosmetický" důvod, ale ospravedlňuje to existenci stromu vedle německa, sssr, británie atd...

2. Rusové.. v Evropě mají možná větší potencionál Poláci nebo Italové, ale jak moc jsou to atraktivní stroje pro Rusy, kteří představují největší trh pro wot? Pokud vím, s Poláky se nemusí, Italové nemají celkově co nabídnout, kolik toho mají Švédové netuším, ale Rusové s nima mají málo co společného.

Co se týče nových stromů/EU větví, má podle mě ta ČS největší potencionál a Silent už dokázal, že je tam dost strojů. Navíc pokud vím, tak takovéhle dodání dat z řad hráčů taky není premiérou, dva ne-WG amíci dodali data o japoncích, ne?

Každopádně uvidíme, pro mě by to znamenalo, že by mi WoT vydrželo zas o rok a půl/dva déle (vývoj nějakou chvíli potrvá a to si pište, že bych si klidně počkal ;))

Edited by Idahou, 09 October 2014 - 07:36 AM.

uherjara #72 Posted 09 October 2014 - 07:47 AM

Corporal

• Player
  • 26264 battles
  • 112

Silente,

díky za spoustu práce odvedené na stromu a za zarputilost se kterou se snažíš československý strom nebo alespoň větev prosadit. Máš moje uznání a držím palce, aby ta velká snaha vedla ke zdárnému konci.

Johny27cz #73 Posted 09 October 2014 - 10:03 AM

Private

• Player
  • 4430 battles
  • 13

Ahoj všem.

Já si myslím, že ČS tankový strom nebo větev bude. Ať si ten ruský šovinista mele co chce. Proč? Protože WG jiná možnost nezbyde. A proč si to myslím? Když se mrkneme na možnosti dalších větví a stromů co může WG do hry přidat.

1)Německo- Podle mě jsou němci totálně vyždímání. Na nové větvě není dost tanků. Přidání dalších UFO tanků může dopadnout opět dost blbě( WT větev).

2)USA- Amíci ze sebe prý dokážou vymáčknout ještě jednu větev středních tanků a to je u nich maximum. Možná nás překvapí nějakým USA UFO projektem.

3)SSSR- To samé jako Německo a USA. Možná ještě jedna větev středáků. Vzhledem k tomu, že už mají tři 10medka to nevidím moc pro lidi zajímavé.

Velká trojka je na maximum co nám může z tanků nabídnout.

4)Francie- Těžké bezzásobníkové tanky byly odepsány. To samé další větev středních tanků. Není dost tanků ani na jednu větev. Co jsem slyšel tak se tu psalo o větvi kolových vozidel. Jinak asi nic z Francie nevypadne. 

5)Velká Británie- Teď přijde větev Led-leanse složená ze středních tanků a TD. Místo FV4202 přijde CenturionX a FV215b nahradí Chieftain MK.2( Na ten se opravdu těším). Co dalšího Británie může nabídnout těžko říct. Moc toho asi nebude. Poválečná Británie měla problémy se vyhrabat z válečných škod. Investice do zbrojení byly dost omezené. 

6) Japonci a Činani- Pro evropany docela nezajímavý. S těmito tankovými stromy WG díru do světa neudělalo. 113 je myslím nejméně hraná 10 z těžkých tanků. STB-1 je dobrej ale vyexpit ho přes ty papíráky je pro dost lidí dost opruz. Ano je tu spousta možností jako čínská TD a artyny a u japonců chybí všechno. Jenže kdo to bude hrát? Museli by to být dost OP aby se u lidí zvedl zájem o tyto národy.

Co nám zbývá reálně z Evropy? Polsko, ČSR, Itálie, Švédsko a možná Maďarsko. Na Španělsko bych moc nesázel. Za 2. světové a po ní byl u moci Franko a ten tanky moc nepotřeboval. 

Takže nahážou tyhle národy do jednoho EU stromu a budou doufat, že se chytne. U lidí to podle mě bude dost trhák. Každý bude chtít mít v garáži tank svého národa i kdyby to byl krám :-). Navíc Češi už mají strom hotový i s údaji. Poláci jsou na to prý podobně. 

Co by se ještě ve WOT mohlo objevit? Noo já to vidím na Izrael, jejich modifikace tanků a všeho možného jsou opravdu úžasné. Pak by se mohla objevit JAR a Brazilie. Jde o to, že výroba a vývoj tanků a jiných podobně sofistikovaných zbraní je ohromě náročná na průmyslovou základnu státu. Jen málo států na světe si to může ekonomicky, technologicky a vývojově dovolit. Můžeme být na sebe pyšní. Dlouho jsme k této elitní společnosti patřili. Kromě Evropy, USA a Japonska za 2.světové a době po ní tanky zbytek světa dovážel. Bylo to levnější a rychlejší než čekat na výsledek vlastního vývoje s nejistým výsledkem. WG zase tak moc možností nemá. Může se tvářit jak chce ale realita je dost jasná. Nové tanky, větve a národy. To je to co lidi u téhle hry nejvíc drží.

Už mlčím

botinaction #74 Posted 09 October 2014 - 04:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 20777 battles
  • 1,645
  • [EHW] EHW

View PostSilentstalkerFTR, on 08 October 2014 - 07:57 PM, said:

Vše záleží na PR. O Čechoslovácích můžeš mluvit buď jako Pašolok, nebo můžeš říct (z pohledu Rusa) věci jako "naši slovanští bratři", "historicky významná konstruktérská škola", "nejlepší předválečné tanky na světě", "Československo - v třicátých letech největší exportér zbraní světa", "hrdinný boj Čechoslováků o Kyjev a Duklu", "hrdina kapitán Jaroš bránil Sokolovo", "hrdina SSSR Richard Tesařík, jednooký bojvník na tanku T-34" - a všechno je to pravda. Jde to jen o to pRodat. A pro ty, komu je to jedno a chtějí hrát dobré tanky: naše desítka je další Batchat, kdo by odolal.

Nemohu nesouhlasit, ale jen jsem ti tam jedno písmenko upravil :smile: Pro WG bude důležité, aby se jim investice do čs stromu nějak vrátila, což si v našem případě nejsem tak úplně jistý, tady bych (být v pozici WG) asi šel spíše do Poláků, případně Italů. I když zase jak zmiňuje Idahou, Rusové by asi z těchto tří možností viděli nejraději nás. To by teď měl být úkol pro oddělení marketingu, aby zjistili, která větev bude nejprofitabilnější a podle toho se pak zařídili.

I když samozřejmě vidět naše tanky v podobě celého stromu by mě těšilo a možná by mě to udrželo u hry o něco déle (a WG bych pak nějaký ten chlup ještě pustil :trollface:). Jsem zvědav na slibovaný SerBův příspěvek k tématu.

BlondakPB #75 Posted 09 October 2014 - 05:53 PM

Corporal

• Player
  • 15584 battles
  • 187
  • [STOJ] STOJ
ako dopadlo dnešne rozhodovanie???? :ohmy:

Fuzzik #76 Posted 10 October 2014 - 12:52 PM

Private

• Player
  • 3802 battles
  • 35
Žádné nové info ohledně té jejich porady?

SG_semda #77 Posted 10 October 2014 - 02:20 PM

General

• Player
  • 41270 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Ta porada mela bejt "prý" dneska... Takže i nemusela bejt... Ale spis cekam ze pokud dneska, tak az večer...

SilentstalkerFTR #78 Posted 10 October 2014 - 03:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,002

Ještě bez výsledku :( Až budu vědět něco, postnu.

Mezitím, tohle jsme našli v švédských archivech: střední tank Praga V-8-H-Sv. s podvozkem TNH.

SG_semda #79 Posted 11 October 2014 - 11:26 AM

General

• Player
  • 41270 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Tak ted už se zeptám i já ;) Jak to vypadá?

Noobish_Kiddy #80 Posted 12 October 2014 - 09:51 PM

Lieutenant

• Player
  • 13551 battles
  • 1,598
  • [MACHR] MACHR
Stále žiadne informácie? :hiding:

Also tagged with silentstalker

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users