Jump to content

Spähpanzer Ru 251

• Please log in to reply
367 replies to this topic

Shotishogo #61 Posted 22 October 2014 - 03:36 PM

Corporal

• Player
  • 31651 battles
  • 152
  • [D_303] D_303

View PostBolterJH, on 16 October 2014 - 09:52 AM, said:

IMAO na piździka to jednak za duże jest. Może po prostu nie umiem jeździć taktyką samobójcy :). Najlepsze wyniki wykręcam gdy pomagam drużynie, kręcę się to tu to tam. Gdy robię aktywny spot to nie ma bola żeby cała 15tka na mnie nie polowała. Wczoraj JgPz E100 walił na mnie po otwartym polu byle mnie tylko dopaść. Za nim  E 100 i Maus. Przeciwna drużyna po prostu osłupiała jak zobaczyła że top tanki lecą po fraga i giną po kolei.

No tak jeszcze bedzie jakiś czas...zbieracze medali mają nowy czołg do zaliczenia a ru251 na randomach tak dużo nie ma. Pociesz się ,że z czasem będzie tylko lepiej. Co do spotowania nie koniecznie trzeba smigać HTkom przed nisem. Ru251 jest na tyle mały ,że z siatką +lornetą świetniue sobie radzi w krzakach

"Najlepsze wyniki wykręcam gdy pomagam drużynie, kręcę się to tu to tam." - No bo włąśnie do tego on jest...szkoda marnować jego prędkość. Często mi sie zdarza przejeżdzać z jednej flanki na drugą 2-3 razy podczas bitwy nawet - innymi czołgami niewykonalne :)

BolterJH #62 Posted 24 October 2014 - 01:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40012 battles
  • 94
  • [3PP] 3PP
Dokładnie. Masz 100% racji. I cieszę się, że ktoś myśli podobnie :).

Edited by BolterJH, 29 October 2014 - 01:51 PM.

Romulus1610 #63 Posted 25 October 2014 - 11:05 PM

Sergeant

• Player
  • 61658 battles
  • 284
  • [F4E-] F4E-
teraz amx1390 do tego ru to wypada blado, wolniejszy, wolniej celuje, celność, penetracja

Antash_ #64 Posted 26 October 2014 - 10:54 AM

Corporal

• Player
  • 16922 battles
  • 150

13 90 przynajmniej ma magazynek. RU jeszcze nie mam, sporo expienia mi zostało, ale AufPanterę zdaje się poprawili, bo jakoś lepiej mi się nią teraz gra, kiedyś z radością ją sprzedałem po odkryciu LeoPT. Patrząc na statystyki i opinie to najbardziej na wprowadzeniu nowych LT ucierpi WZ132, która teraz nie ma nic ciekawego do zaoferowania...

chreess #65 Posted 27 October 2014 - 12:08 PM

Private

• Player
  • 18239 battles
  • 47
  • [-FRL-] -FRL-
Osobiście nie ogarnąłem pojazdu. Szybko jeździ, ale jest niezwrotny. Jest duży, łatwo się świeci i łatwo go trafić. Działo zadaje śmieszny dmg. Sprzedałem i przeprosiłem się z Niszczycielem Imperium (4502B). Zostawiam ten pojazd dla ludzi, którzy potrafią go wykorzystać. Jestem na niego widocznie za cienki. Tyle ode mnie.

BolterJH #66 Posted 29 October 2014 - 01:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40012 battles
  • 94
  • [3PP] 3PP
WZ-132 nadal u mnie jest numerem jeden, ze względu na pancerz. Jednak ten jeden, dwa pociski więcej, które może przyjąć są dosyć ważne. Inna sprawa, że RU jest cały czas do odkrycia. I czasami zaskakuje bardzo pozytywnie. Jgpz E 100 czysty strzał w tyłek i co? I jadeeee dalej... zostało 50 hp ale jade!!! RU podoba mi się wizualnie. To też jakiś tam argument. Wtedy nawet przegrane nie bolą. Za to perełka to strzał w czasie driftu. Chyba tylko RU potrafi wykonywać takie hollywoodzkie manwery. AMX 13 90 nadal jest niebezpieczny i jak ma cały magazynek to nie wyjeżdżam na solo. Moja porada dla posiadaczy RU to nie skautujcie. Nie ma sensu. Na randomach jeśli nie macie odpowiedniej siły ognia za sobą to szybka śmierć, a gdy jesteście najbardziej potrzebni to już Was nie ma. RU jest potrzebny po to by bić z ukrycia. Po to by flankować. Po to by przedrzeć się i skasować arty. Po to by dobijać HTki wtedy gdy Twoi przeładowują i jeden strzał dzieli ich od garażu. I wtedy RU jest najbardziej przydatny. Jak dla mnie to nowoczesny czołg przewagi taktycznej. Bycie w topie zadawania obrażeń w drużynie to żaden problem. Czasem to właśnie od wsparcia RU zależy czy zwycięstwo zostanie dowiezione do bazy.

__3vG__ #67 Posted 29 October 2014 - 03:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 35115 battles
  • 96
  • [SBITE] SBITE

View PostBolterJH, on 29 October 2014 - 12:49 PM, said:

Moja porada dla posiadaczy RU to nie skautujcie. Nie ma sensu. Na randomach jeśli nie macie odpowiedniej siły ognia za sobą to szybka śmierć, a gdy jesteście najbardziej potrzebni to już Was nie ma. RU jest potrzebny po to by bić z ukrycia. Po to by flankować. Po to by przedrzeć się i skasować arty. Po to by dobijać HTki wtedy gdy Twoi przeładowują i jeden strzał dzieli ich od garażu. I wtedy RU jest najbardziej przydatny. Jak dla mnie to nowoczesny czołg przewagi taktycznej. Bycie w topie zadawania obrażeń w drużynie to żaden problem. Czasem to właśnie od wsparcia RU zależy czy zwycięstwo zostanie dowiezione do bazy.

Ru jest doskonałym skautem jeśli ma do tego odpowiednią mapę. Taką gdzie może wykorzystać swoja prędkość.. Prohorówka, Malinówka i tym podobne.. Osobiście nie mam (a mieć będę), ale 90-tka wypada blado w porównaniu z nim.. I na co mu magazynek kiedy zwiać już nie może bo go niemiaszek przegania? 15 sekund i 13-90 nie ma. Spotter doskonały jeśli umie się nim grać. Kolega z plutonu zrobił 11k dmg po spocie samym jeżdżeniem w kółko.. 

BolterJH #68 Posted 30 October 2014 - 08:30 AM

Lance-corporal

• Player
  • 40012 battles
  • 94
  • [3PP] 3PP

View Postlucasdream, on 29 October 2014 - 02:44 PM, said:

Ru jest doskonałym skautem jeśli ma do tego odpowiednią mapę. Taką gdzie może wykorzystać swoja prędkość.. Prohorówka, Malinówka i tym podobne.. Osobiście nie mam (a mieć będę), ale 90-tka wypada blado w porównaniu z nim.. I na co mu magazynek kiedy zwiać już nie może bo go niemiaszek przegania? 15 sekund i 13-90 nie ma. Spotter doskonały jeśli umie się nim grać. Kolega z plutonu zrobił 11k dmg po spocie samym jeżdżeniem w kółko.. 

Masz prawo tak uważać, ale weź pod uwagę, że skautem jest się cały czas a nie tylko wtedy jak mapa Ci podchodzi. Nawet w mieście jak wiadomo w którą stronę pojechały Htki przeciwnika drużyna potrafi wykorzystać, choć czasem nie. Ale Twoja rola zrobiona, pokazałeś co i jak. Nie masz RU, więc gdy będziesz miał, wtedy zobaczysz o czym mówię. 13-90 wypada blado? Twoje założenie opiera się na tym, że amx się wystrzela, a ja mówiłem o pojedynku na solo. On pełny magazynek i wtedy nie masz szans. RU ma genialną prędkość, ale kiepski promień skrętu, więc bęben dopadnie Cię w takiej pozycji jakiej tylko zechce. Co Ci da Twoja prędkość? Nawet gdy będziesz się oddalał od amx/a to i tak Cię dopadnie. Różnica w prędkościach wcale nie jest aż tak duża. Szacun dla kolegi z plutonu, ale jak wspomniałem na początku, skautem jest się cały czas a nie okazyjnie. Do skautowania zdecydowanie wybieram WZ132 lub AMX 13-90. Szybkość, celność, skupienie, przeładowanie, pięęęękna linia i ta nowoczesność wykorzystania przemawiają za RU, ale to nie jest typowy skaut, tylko okazyjny.

__3vG__ #69 Posted 30 October 2014 - 10:17 AM

Lance-corporal

• Player
  • 35115 battles
  • 96
  • [SBITE] SBITE

Złej baletnicy przeszkadz rąbek spódnicy ;) Jesli znasz mechanikę spotowania, podstawowe taktyki i masz odrobine oleju w glowie, to nie ważne jakim skautem.. wsiadasz i robisz robotę.. Co do 1390 vs RU w pojedynku face 2 face, to trzeba mieć nieźle sprany beret by wyjeżdżać na 90-tkę nie mając pewności że ma mniej niż 4 pestki w bebnie.

Nie muszę mieć RU by wiedzieć jak nim grać lub grać przeciwko niemu..

BolterJH #70 Posted 01 November 2014 - 12:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40012 battles
  • 94
  • [3PP] 3PP
Ubic RU to jeszcze nie to samo co umieć nim jeździć. To tak jakby się ubrać w czarną sukienkę żyjąc w celibacie, i w takim dużym budynku z wieżami i dzwonnicą nauczać o tym jak żyć w małzeństwie :). Czy złej baletnicy..? Nie wiem, nie twierdzę że znam się na skautowaniu, ale porównując wz132, amx1390 i RU, ten ostatni wypada najgorzej.

__3vG__ #71 Posted 01 November 2014 - 09:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 35115 battles
  • 96
  • [SBITE] SBITE

View PostBolterJH, on 01 November 2014 - 11:55 AM, said:

Nie wiem, nie twierdzę że znam się na skautowaniu, ale porównując wz132, amx1390 i RU, ten ostatni wypada najgorzej.

Wypada gorzej, a z Twoich statystyk wynika ż idzie Ci nim lepiej niż 90-tką czy WZ-tą.. Na pewno nie klasyfikujesz go po wyjechanym na nim WR?

Ten czołg ma najgorsze losowania a to wymaga od ciebie mądrego spotowania.. We właściwym czasie/miejscu i odpowiednim graczom.

Ten light to właściwiie bardziej med niż light.. Działo zajebiste z wyśmienitą alfą, penetracją i czasem reloadu.. Na celność tez nie można narzekać. Zwinnością nie grzeszy ale też nie odstaje od rówieśników. I włłaśnie to wszystko stawia go jednak ponad tymi co wymieniłeś. Graj nim jak medem, a zobaczysz różnicę.. 

pan_tymek #72 Posted 02 November 2014 - 10:44 AM

Corporal

• Player
  • 30293 battles
  • 116
  • [_CHS_] _CHS_

Mam pytanie odnośnie opisu Ru-251 na tankopedii: czy informacja, że miał on zastąpić m41 walker bulldoga to błąd? 

"

Czołg lekki: Spähpanzer Ru 251

Spähpanzer Ru 251

Pojazd ten został zaprojektowany przez firmę Henschel w 1964 roku na bazie niszczyciela czołgów Kanonenjagdpanzer 4-5. Miał on zastąpić przestarzały model M41 Walker Buldog używany przez bataliony zwiadowcze dywizji pancernych armii niemieckiej. Czołg nigdy nie doczekał się masowej produkcji, ale dzięki niemu wprowadzono później kilka innowacji technicznych w projektach innych pojazdów. Liczba jego skonstruowanych prototypów jest nieznana."

BolterJH #73 Posted 04 November 2014 - 12:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40012 battles
  • 94
  • [3PP] 3PP

View Postlucasdream, on 01 November 2014 - 08:35 PM, said:

Wypada gorzej, a z Twoich statystyk wynika ż idzie Ci nim lepiej niż 90-tką czy WZ-tą.. Na pewno nie klasyfikujesz go po wyjechanym na nim WR?

Ten czołg ma najgorsze losowania a to wymaga od ciebie mądrego spotowania.. We właściwym czasie/miejscu i odpowiednim graczom.

Ten light to właściwiie bardziej med niż light.. Działo zajebiste z wyśmienitą alfą, penetracją i czasem reloadu.. Na celność tez nie można narzekać. Zwinnością nie grzeszy ale też nie odstaje od rówieśników. I włłaśnie to wszystko stawia go jednak ponad tymi co wymieniłeś. Graj nim jak medem, a zobaczysz różnicę.. 

Człowiek całe życie się uczy :) Jak napisałem kilka postów wcześniej, to moja arogancka opinia, więc przede mną na pewno ciągle coś do odkrycia. Pozdro

Futryna #74 Posted 05 November 2014 - 12:08 AM

Private

• Clan Diplomat
  • 26349 battles
  • 5
Ru251 ma największą moc na tone ze wszystkich czołgów lekkich 8 poziomu, powiem wam tyle ten czołg jest niesamowity i w dobrych rękach potrafi zrobić bardzo dużo, kamuflaż,działo,opuszczanie działa, prędkosc,zwrotność ten czołg ma wszystko i jest moim zdaniem najlepszym czołgiem w porównianiu T49 i T-54 ltwt a troche nimi na teście pograłem a RU251 gram obecnie na randomkach i wiem co mówie

Moocny #75 Posted 05 November 2014 - 01:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27147 battles
  • 573
  • [-XDS-] -XDS-

View Postpan_tymek, on 02 November 2014 - 09:44 AM, said:

Mam pytanie odnośnie opisu Ru-251 na tankopedii: czy informacja, że miał on zastąpić m41 walker bulldoga to błąd? 

"

Czołg lekki: Spähpanzer Ru 251

Spähpanzer Ru 251

Pojazd ten został zaprojektowany przez firmę Henschel w 1964 roku na bazie niszczyciela czołgów Kanonenjagdpanzer 4-5. Miał on zastąpić przestarzały model M41 Walker Buldog używany przez bataliony zwiadowcze dywizji pancernych armii niemieckiej. Czołg nigdy nie doczekał się masowej produkcji, ale dzięki niemu wprowadzono później kilka innowacji technicznych w projektach innych pojazdów. Liczba jego skonstruowanych prototypów jest nieznana."

Bo po wojnie armia niemiecka woziła się hamerykańskim sprzętem.

Gnidozaurus #76 Posted 05 November 2014 - 02:28 PM

Captain

• Player
  • 69213 battles
  • 2,074
Na stockowym silniku grało mi się tragicznie, na topowym to całkiem inna maszyna. Jak dla mnie podobny do Cromwella (na pewno nie tak OP, ale działko masakruje). Mam również wrażenie, że ma bardzo dobre camo – często walę bez żadnej zasłony i pozostaję niewykryty, w bitwach X tieru to rzadkie zjawisko. Nie jestem przekonany czy jest sens montować lepsze radio, zasięg ma niewiele większy a jest znacząco cięższe. 

Shotishogo #77 Posted 05 November 2014 - 08:49 PM

Corporal

• Player
  • 31651 battles
  • 152
  • [D_303] D_303

View PostGnidozaurus, on 05 November 2014 - 02:28 PM, said:

Na stockowym silniku grało mi się tragicznie, na topowym to całkiem inna maszyna. Jak dla mnie podobny do Cromwella (na pewno nie tak OP, ale działko masakruje). Mam również wrażenie, że ma bardzo dobre camo – często walę bez żadnej zasłony i pozostaję niewykryty, w bitwach X tieru to rzadkie zjawisko. Nie jestem przekonany czy jest sens montować lepsze radio, zasięg ma niewiele większy a jest znacząco cięższe. 

Na prochorowce ten lekko wiekszy zasięg radia sprawia, że TDki w rogach mapy z 3 lini wiedzą gdzie podjechać żeby ci nabić dmg po podswietleniu. Na słabym radiu czasami wogóle nie ruszają tyłka mimo ,że jeździsz po środkowym grzbiecie 5 minut bo na minimapie mają pustki.

Gnidozaurus #78 Posted 06 November 2014 - 01:26 AM

Captain

• Player
  • 69213 battles
  • 2,074

View PostShotishogo, on 05 November 2014 - 08:49 PM, said:

Na prochorowce ten lekko wiekszy zasięg radia sprawia, że TDki w rogach mapy z 3 lini wiedzą gdzie podjechać żeby ci nabić dmg po podswietleniu. Na słabym radiu czasami wogóle nie ruszają tyłka mimo ,że jeździsz po środkowym grzbiecie 5 minut bo na minimapie mają pustki.

Ale chyba nie w bitwach IX tieru? musiałyby mieć zasięg sygnału ok. 200 metrów, żeby zgubić sygnał z RU, a już ze środkowego grzbietu słabsze radio samego RU pokrywa całą mapę, a one przecież się sumują.

ferreus_eques #79 Posted 10 November 2014 - 07:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38275 battles
  • 931
  • [KOC] KOC

View PostGnidozaurus, on 05 November 2014 - 02:28 PM, said:

Nie jestem przekonany czy jest sens montować lepsze radio, zasięg ma niewiele większy a jest znacząco cięższe. 

Czy w maszynie ważącej ponad 25 ton większa o 40 kg masa lepszego radia może być jakimś problemem?

Gnidozaurus #80 Posted 11 November 2014 - 10:37 PM

Captain

• Player
  • 69213 battles
  • 2,074

View Postferreus_eques, on 10 November 2014 - 07:27 PM, said:

Czy w maszynie ważącej ponad 25 ton większa o 40 kg masa lepszego radia może być jakimś problemem?

nie, o ile nie jest problemem moduł, który w praktyce nic nie daje, poza pogorszeniem mobilności :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users