Jump to content

M56 Scorpion

• Please log in to reply
230 replies to this topic

LRJPI #221 Posted 12 December 2016 - 09:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30015 battles
  • 328
  • [_SHV_] _SHV_

Dzisiaj wysyp karakanów, dwie pierwsze walki słabizna, druga już nieco lepiej

bardzo dobrze zarabia, odbije czasami no i nie wyparowuje po jednym strzale :)

Lejajo #222 Posted 12 December 2016 - 09:22 PM

Private

• Player
  • 13151 battles
  • 23
  • [MINDS] MINDS
W sumie bardzo się waham. Jak tak czytam to bardzo przyjemny się wydaje. Ale niestety załogę mam słabiutką. Z kolei jutro jest JagdTiger 88. Zupełne przeciwieństwo, chociaż pojazd unikalny tak samo jak Scorpion.

klosiu_1 #223 Posted 13 December 2016 - 03:54 PM

Major

• Player
  • 38482 battles
  • 2,748
  • [SQDAX] SQDAX

Fajny cudak. Nie żałuję że kupiłem, dobrze się można pobawić w bitwie. Niby jeździ tylko 45km/h ale w praktyce jest dość ruchliwy ze względu na dużą moc na tonę. Udają się od czasu do czasu jakieś scoutowskie akcje, tak że dodatkowo wpada sporo spota. Model kolizyjny jest tak dziurawy, że jak się wystawi tylko osłonę działa to jest spora szansa że wróg nie trafi (tak miałem strzelając do wrogiego scorpiona - jeden pocisk przeleciał przez okienko, drugi pod osłoną, a trzeci trafił w działo bez dmg :D).

Na siacie i lornecie całkiem sporo można postrzelać bez wykrycia. M-ka wpadła w 2 bitwie, jak mapa przypasuje, to faktycznie czołg ma potencjał do kręcenia niezłych wyników.

Wady oczywiste - pancerz z wysokogatunkowej tektury powoduje, że nawet zderzenie z sojusznikiem pozbawia nas sporej ilości hp, nie mówiąc już o taranowaniu. 1mm pancerza, really? :)

Do tego wolno obracające się działo, które w dodatku od czasu do czasu lubi posadzić kalafiora mimo niezłej celności. No i nie zarabia zbyt wiele, to typowy fun tank. Mam wrażenie że E25 zarabia lepiej.

manolo550 #224 Posted 23 January 2017 - 02:02 AM

Warrant Officer

• Player
  • 32201 battles
  • 992
ja ze swej strony nie polecam lornety, lepiej brać osłoniętą optykę, w efekcie jak kolega napisał powyżej można robić bez problemu za scouta tyle, że aktywnego, w efekcie spotujemy jak szybkie medy pokroju kv13/comet co oczywiście przekłada się na wr który oscyluje w mi okolicach 65% - pojazd jest tak mały i ma tak dobre camo, że trzeba być jełopem żeby nie wykorzystać tych zalet. 

LRJPI #225 Posted 24 January 2017 - 07:37 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 30015 battles
  • 328
  • [_SHV_] _SHV_

View Postmanolo550, on 23 January 2017 - 01:02 AM, said:

ja ze swej strony nie polecam lornety, lepiej brać osłoniętą optykę, w efekcie jak kolega napisał powyżej można robić bez problemu za scouta tyle, że aktywnego, w efekcie spotujemy jak szybkie medy pokroju kv13/comet co oczywiście przekłada się na wr który oscyluje w mi okolicach 65% - pojazd jest tak mały i ma tak dobre camo, że trzeba być jełopem żeby nie wykorzystać tych zalet. 

ja mam optykę i lornetę i kółko jest na maxa

manolo550 #226 Posted 25 January 2017 - 02:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 32201 battles
  • 992

View PostLRJPI, on 24 January 2017 - 06:37 AM, said:

ja mam optykę i lornetę i kółko jest na maxa

na samej osłoniętej optyce wyrytych mam 2.1 a ty 0.63 - gdzie ja na togu mam 0.98 wykrytych na bitwę - a to znaczy,  że to tobie świecą inni, bo zwyczajnie campisz, więc ci ta lorneta, a nawet osłonięta optyka jest zupełnie nie potrzebna.  

scorpion co prawda ma średnią prędkość maksymalną, ale jest prędkość praktycznie stałą, a to znaczy, że po pierwsze należy grać nim jak medem i po drugie nie bać się spotować na przodku, mamy tak dobre camo i tak małe rozmiary, gdzie nawet wykryci możemy spokojnie wycofać się/ukryć, bo przeciwnik musi skupić maksymalnie celownik co i tak ze względu na naszą manewrowość (mocny moment obrotowy) i mikroskopijne wymiary daje mu niewielkie szanse na trafienie. 

klosiu_1 #227 Posted 25 January 2017 - 09:48 AM

Major

• Player
  • 38482 battles
  • 2,748
  • [SQDAX] SQDAX

Ja jeżdżę na lornecie, to wcale nie wyklucza aktywnej gry, po prostu żeby pospotować trzeba na chwilę wjechać w krzaka. O ile pamiętam, mam na nim siatę, lornetę i dosyłacz. Jak dla mnie zasięg widzenia na optyce w okolicach 400m jest po prostu za słaby żeby myśleć o jakimś efektywnym spotowaniu. Dużo nie spotuję, jakieś 400 na bitwę, ale zawsze coś.

Ale generalnie w tej chwili to mój ulubiony czołg. Mega mobilność, całkiem dobre działo, jedyne co mnie tak naprawdę wkurza to ta mega wolna wieżyczka, więc często trzeba korygować kadłubem mimo niezłych wychyłów, i traci się bonus z siaty i lornety.

manolo550 #228 Posted 29 January 2017 - 10:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 32201 battles
  • 992

View Postklosiu_1, on 25 January 2017 - 08:48 AM, said:

Ja jeżdżę na lornecie, to wcale nie wyklucza aktywnej gry, po prostu żeby pospotować trzeba na chwilę wjechać w krzaka. O ile pamiętam, mam na nim siatę, lornetę i dosyłacz. Jak dla mnie zasięg widzenia na optyce w okolicach 400m jest po prostu za słaby żeby myśleć o jakimś efektywnym spotowaniu. Dużo nie spotuję, jakieś 400 na bitwę, ale zawsze coś.

Ale generalnie w tej chwili to mój ulubiony czołg. Mega mobilność, całkiem dobre działo, jedyne co mnie tak naprawdę wkurza to ta mega wolna wieżyczka, więc często trzeba korygować kadłubem mimo niezłych wychyłów, i traci się bonus z siaty i lornety.

dziwne na tej osłoniętej optyce mam 2.1 wykrytych a ty na lornecie  1.17 - i nie chodzi o spotowanie jako samo wykrywanie, ale o prowokowanie do wystrzału będąc w ruchu gdzie ta osłonięta optyka pozwala wykryć takiego delikwenta - samo robienie dmg przekłada się na wr%, ale w połączeniu ze spotowaniem bostuje ten wskaźnik, oczywiście nie zawsze się da grać na scouta - nie mniej jednak nei wyobrażam sobei rezygnowania z takich możliwości

klosiu_1 #229 Posted 02 February 2017 - 10:23 AM

Major

• Player
  • 38482 battles
  • 2,748
  • [SQDAX] SQDAX
Bo to jest tedek. Nie pcham się plastikowym tedekiem do przodu od razu, bo on nie po to jest. Spotuję jak już ameby na scoutach wyginą, i trzeba sobie samemu spotować. A wtedy już statystyka wykrytych się nie nabija.

Edited by klosiu_1, 02 February 2017 - 10:25 AM.

manolo550 #230 Posted 13 February 2017 - 05:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32201 battles
  • 992

View Postklosiu_1, on 02 February 2017 - 09:23 AM, said:

Bo to jest tedek. Nie pcham się plastikowym tedekiem do przodu od razu, bo on nie po to jest. Spotuję jak już ameby na scoutach wyginą, i trzeba sobie samemu spotować. A wtedy już statystyka wykrytych się nie nabija.

tedek to on jest z nazwy, gdybym grał np. VKa, jak ciężkim czołgiem  to bym robił za karmę dla różnej maści is3 - w wocie, to przede wszystkim manewrowość decyduje jak się czym gra, a nie ich klasyfikacja, czy miejsce w drzewku.  

Unnilhexium #231 Posted 21 March 2017 - 01:10 AM

Lance-corporal

• Player
  • 8224 battles
  • 86
  • [K_P_S] K_P_S

Ostatni czołg na którym spodziewałbym się zdobyć medal kołobanowa

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users