Jump to content

Jak hrát sakryš s T-54 Lightweight

T-54 Lightweight

• Please log in to reply
11 replies to this topic

J_D_SKAlpel #1 Posted 10 October 2014 - 02:03 AM

Private

• Player
  • 17088 battles
  • 27

Ahoj všem. 

Tak jsem si vyzkoumal onen zmiňovaný LT 8. úrovně, ale popravdě jsem z něj celý nesvůj. Vůbec nevím, jak s tím "šmejdem" hrát. 

Na pasivní spot, což dobře fungovali jak MT-25, Tak LTTB, nebo i na aktivní, kličkující spot se nehodí. Bohužel nemá absolutně žádný camo bonus. Mám na něm 3,6 perku posádky. Camo, šestej smysl atd... 

Ale opravdu zašít se do "keře" a špehovat se nedá, protože vás spotnou dřív jak vy je, nebo zároveň. Je sice jakože obratný , tedy rychle se otáčí, ale to je vám v křoví houby platný, akcelerace stejná jako klasická T-54, ne li snad i horší, akorát maximálka je o něco vyšší, obratnost mi přijde taky stejná jako u T-54, beru to ne papírově, ale podle hraní. Akorát že nemá žádný pancíř, to že má 160 na věži je vám mezi desítkama houby platný.. To tak max dingnu tu 13 90. Dohled vs Camo bonus, řeknu to takhle: Pokud mám prostorovou představivost, ostříží zrak, skládanku, tak dohled/spot je upa stejný. Tzn, nespotnu něco dřív, ně ono mě. :D Však jistě znáte ty kolečka z XVM, jak to ukazují na minimapě.. dohled, spotnutelnost, a skutečný max dohled. V bitvě se mi mockrát stalo, že jsem stál zašitej v křoví, zaplý Camo, camo skill mám na 1OO, a stejně jak jsem spotnul 13 90, tak stejně ona spotla mě. Takže tuháč. Aktivní spot je taky na houby, sice je to obratné, ale velké jako "kráva" a ač ta maximálka je slušná, akcelerace stojí za prd. 

Takže bych byl rád, kdyby mi někdo řekl, jak se s tím hraje. Já vs 13 90 = umřu, Já vs T49 = umřu, Vs RU 251? si mě naspotí , vykilí , umřu.. Jedinou možností je to hrát jako medko, ale mezi desítkama s tím pancířem? Děláte si ze mě srandu? :D :D PS, dokonce, nevím jestli je to pravda, ale údajně má mít ztrátu camo bonusu při pohybu, jako medka. Takže jak se s tím hraje? Může mi to někdo říct? Full gold? Snajpit? čekat na bázi? A pak vyjet. To je scout? Jděte se prosím bodnout s takovým tankem.. :D

Sammik82 #2 Posted 10 October 2014 - 08:15 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 16760 battles
  • 310

Tu mas videjko od Quicky-ho . Nieco malo ti o tom tanku povie a tych par hier co odohral by ti mohlo pomoct.

J_D_SKAlpel #3 Posted 10 October 2014 - 10:45 AM

Private

• Player
  • 17088 battles
  • 27

View PostSammik82, on 10 October 2014 - 08:15 AM, said:

Tu mas videjko od Quicky-ho . Nieco malo ti o tom tanku povie a tych par hier co odohral by ti mohlo pomoct.

No je to sice super, ale tohle je z test serveru. Oba záznamy, stejně tak jako na wot replays, všechny dobré záznamy jsou z test serveru. A to je právě ten problém. Stačí se podívat na xvm těch rajčat co tam hrajou. Ale po updatu? Stojí to za prd, protože tam se hráči už sakra snaží. A pokud jezdím mezi desítkama, tak málo kdy se stane, že by tam nebyl BC25. Což je průser, nebo že by tam nebyla 13 90, atd... T49 je asi jediná, komu lze s tímto tankem konkurovat v dohlednosti a spotnutelnosti. Proč neukázal, jak se hraje klasická, typická bitva? A ne nějaké Test server Topky, protože nic nenastřílíš, pokud nestřílíš goldy, nic nenasvítíš, protože nemáš camo, takže seš tam upa na houby. Musí se s tím hrát jako s medkem. Jenže bez pancíře a se slabým dělem. Já vím jak se hraje se scoutem. Takový to zajedu, zhasu, vykouknu , nasvítím, vystřelím, zajedu. Jenže tady ztrácíš právě tu možnost toho CAMO. Takže jak vyjedeš, už svítíš. Mnohdy nestačíš ani vystřelit, natož doměřit nějaký weakspot, abys aspoň probil. Takže buď , ať z toho udělaj medko, ale dají tomu zbraň, pancíř dole netřeba, ale na věži. Protože i devítkový medka tě tam propálí. Jediné co odrážíš je tak max opravdu ten scout. A díky ztrátě camo bonusu, tedy nemůžeš využívat toho zhasnutí a vyjetí , doměření, vystřelení, a zajetí. Takže full gold, tudíž nevyděláš, takže se s tím tankem nedá hrát. O tom mluvím, jak s ním hrát, abys vydělal? Amx můžou dělat třeba pasivní spot , nasvítíš, nevystřelíš, vyděláš. Každý scout, alespoň trochu to může dělat. Jenže tenhle to může dělat, dokud se nepohne. Pak už je to v pitchi. Pokud máš naproti nějakého scouta, jsi v háji, nemáš šanci. Navíc je to velký jako kráva. Každej se do tebe trefí. Jediná možnost jak hrát, je Kontrolovaný náraz a využívat své váhy proti druhým scoutům a likvidovat je nárazem. Tohle chlapci moc nedomysleli. 

Jmeno1 #4 Posted 10 October 2014 - 11:20 AM

General

• Player
  • 47500 battles
  • 9,483
  • [_AF_] _AF_
A stranky wotreplays.com uz jsi zkousel? Urcite tam uz nejake bitvy s T-54light budou.

J_D_SKAlpel #5 Posted 10 October 2014 - 11:26 AM

Private

• Player
  • 17088 battles
  • 27
Zkousel, vsechny dobre, co jsem stahl, jsou z test serveru právě. Ale nic dobrého z normální hry. :( Jako uznavam, je to trochu lepsi T44ka, ale az na to, ze s T44 hrajes vetsinou mezi osmickama, obas devitky. Malo kdy 10, tak v cete... Ale tohle je věčně v desítkách a málo kdy mezi devítkama. Já mám scouty rád, ale prostě tohle mi nesedí. Chci jen vědět, kdo ho má, a jestli se s ním dá aspoň trochu vydělat, nebo prostě smůla, je to jen mezistupeň mezi T-54, potom na to kašlu. A jdu expit amíky, s těma je aspoň zábava. A hlavně můžu vydělat pasivním spottingem.

Edited by J_D_SKAlpel, 10 October 2014 - 11:31 AM.

Jmeno1 #6 Posted 10 October 2014 - 03:41 PM

General

• Player
  • 47500 battles
  • 9,483
  • [_AF_] _AF_

Hmm, nevím co je všechno z test serveru, ale mně připadají OK. Dneska např. http://wotreplays.com/site/1229538#self, ze včerejška http://wotreplays.com/site/1226541#el_halluf-gbonk-t-54_lightweight. Jak jsi přišel na to, že je to jen z testu?

PS: U té první bitvy je krásně vidět jak funguje zoom 30x. Před půl rokem tady někdo vyhrožoval banama za použití a skutek utek. Přitom to mít a nemít je sto a jedno. A líbí se mi i jak se k tomu staví samotné WG. De facto je to povoleno. :ohmy:

Edited by Jmeno1, 10 October 2014 - 04:27 PM.

J_D_SKAlpel #7 Posted 10 October 2014 - 04:11 PM

Private

• Player
  • 17088 battles
  • 27

A opět , to co jsi poslal, to je s devítkama, mě zajímá, protože já mám jen s devítkama tak 1 ze 7 bitev, jak se  s tím hraje mezi desítkama. A jak je vidět, nehraje se to jako scout, ale jako medko. Takže to scout není, ale je to lehký medko, tudíž to nemůže plnit funkci scouta.  A navíc pan "hráč" je poněkud XVM UP STATS, takže tam to od něj očekávám, že zahraje i s T1 čuníkem mezi desítkama :D Prostě tenhle tank není pro normální smrtelníky. Mě by fakt bohatě stačilo, kdyby měl camo jako ostatní LT. To co  z toho WG udělalo, to je prostě jakejsi salát. Mezi devítkama, i když já jsem citrón taky něco nastřílím, ale nemůžu s tím spotit, a získávat DMG nasvícením... taková T44 mezi desítkama... A co je z test serveru poznáš při přehrávání, protože za jménama jsou pak ty EU,RU, US atd..

Jako příklad se můžeš podívat , kolik má DMG za asistenci. V jedné necelé 300, v druhé přes 1000. S LTTB jsem dokázal klidně mít asist DMG 4-7k... V tom je ten rozdíl. A unica hráči hrají právě že medka, protože jsou těžký. A jak jsem se teď bavil s jedním hráčem přímo z UNICA, z hlavní divize, potvrdil mi, že tenhle tank je děsně náročnej na hraní. Takže se mi potvrdilo, že to není scout, ale lehké medko bez děla, co mezi desítkam bez goldů nedá ani kulový. A to jsem potřeboval vědět. Jestli je to chyba tanku, když s ostatními scouty něco nahraju, a s tímhle ne, nebo moje. A budu-li brát, že nejsem žádnej dobrej hráč, tedy nejsem ani rajče, ale ani nic světoborného, tak pro mě tento tank není. Protože to prostě není scout. Takže jsem se sakra seknul , když jsem se na něj vrhnul. Jenže to tak nějak nikde ve vlastnostech napsané není, že. Jak to akceleruje, jakej to má CAMO. Takže podvod od WG. Protože Nás klamou tím, že je to LT, a ty tedy počítáš s tím, že se jako LT bude chovat a ono se nechová. A dokud ho nevyzkoumáš a nenajezdíš, tak si to neověříš. 

Teď už vím, že naučit se s ním bude pro mne totálně HardCore. :D

Edited by J_D_SKAlpel, 10 October 2014 - 04:25 PM.

Jmeno1 #8 Posted 10 October 2014 - 04:36 PM

General

• Player
  • 47500 battles
  • 9,483
  • [_AF_] _AF_

Hmm, já bych to jako podvod od WG nebral. Jak to funguje v terénu sis mohl ošahat ve cvičné verzi a jak video ukazuje, tak tank zahrát lze, jen se to musí umět, což je ale nutnost pro de facto každý tank. Když tak chvíli počkej až s tím nahraje víc hráčů víc bitev a pak se můžeš podívat. To, že ti tank nesedne je IMHO normální. Mně nesednul svatý Emil a taky jsem ho přeexpil.

PS: Ten hráč má WR s T-54 light za říjen jen 40%, takže to bude asi skutečně setsakra tvrdý oříšek se tohle naučit. :blinky:

Edited by Jmeno1, 10 October 2014 - 04:39 PM.

J_D_SKAlpel #9 Posted 10 October 2014 - 05:57 PM

Private

• Player
  • 17088 battles
  • 27

No mě štve, a zjistil jsem i na forech, že nejsem jediný, že WG ho uvádí jako Light tank, ale nemá camo jako LT. Každý LT má camo za pohybu i při stání stejné. A to je takříkajíc všeobecné pravidlo platící pro všechny LT od páté úrovně výš. A tady dochází k onomu "podvodu" od WG, protože mu přiřadili camo jako klasické medko, ba dokonce horší než třeba obj 416, kdy jsem ho jezdil s kamarádem. On má pouze dva perky na posádce, já skoro 4. On má camo 100% já taky. Ale já mám navíc dohledy. Ostříže a prostorovku. Ale pokud mělo dojít na spot nás dvou, tak ho vždy spotli později. I když jsem tam pak hodil camo síť. Tudíž to fakt nemá camo. Jenže on má víc Hp , jeho věž dokáže dingnout i 10 tier, má lepší dělo. Jinými slovy ten tank potřebuje nějakej buff, a to v tom camo bonusu. RU 251, je rychlý, i když akcelerace stojí za prd, má nej camo a dobré dělo. Amx 1390 je sice pomalejší, ale má lepší akceleraci, a zásobník a camo. T49 má svůj troll gun, i desítce užere, menší camo, ale pořád pro něj platí stejné camo i při pohybu, obratnost a akcelerace není nejlepší, ale pořád může spotit a v nouzi dát šlehu, asi styl WTčko. T54 lt má obratnost, slušnou rychlost, dělo nic moc, je veliký, neschová se, a bohužel ta jeho "silná" věž je mu k h...., takže to není přednost. Ale spíš nerf. Všichni říkají, že je lepší než wz , ale už nikomu nedochází to camo.. :) 

a tady odkaz na forum, kde se o tom dohadovali. Očividně je na tom T-54lt nejhůř. 

http://forum.worldof..._st__40#topmost

Edited by J_D_SKAlpel, 10 October 2014 - 06:38 PM.

Stary_Medved #10 Posted 10 October 2014 - 06:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 65205 battles
  • 353

View PostJ_D_SKAlpel, on 10 October 2014 - 06:57 PM, said:

..., ba dokonce horší než třeba obj 416,...

To neni moc dobrej příklad pro srovnání, protože obj 416 má , jestli se nepletu, jeden z nejlepších camo faktorů ve hře. lepší jsou jenom tři stihače ve hře

http://www.wotinfo.n...l&showLines=500

Edited by Stary_Medved, 10 October 2014 - 09:33 PM.

J_D_SKAlpel #11 Posted 10 October 2014 - 06:56 PM

Private

• Player
  • 17088 battles
  • 27

View PostStary_Medved, on 10 October 2014 - 06:43 PM, said:

To neni moc dobrej příklad pro srovnání, protože obj 416 má , jestli se nepletu, jeden u nejlepších camo faktorů ve hře. lepší jsou jenom tři štihače stihače ve hře

http://www.wotinfo.n...l&showLines=500

Omlouvám se, moje chyba. Jednalo se o Objekt 430, 416 je osmička, on jezdil devítku, protože mě to háže do desítek. :D A když mrknete na tu tabulku na tom foru, z odkazu, tak podle zdrojů má stejné camo jako klasická T-54. Takže opravdu tank na dvě věci. :D Doufám, že to hodlají opravit. 

Stary_Medved #12 Posted 10 October 2014 - 09:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 65205 battles
  • 353

http://ftr.wot-news....est-patchnotes/

...

- camo coefficient of T-54 Light fixed
...

uvidíme ...

Also tagged with T-54 Lightweight

1 user(s) are reading this topic