Jump to content

Fury na bitevním poli

• Please log in to reply
123 replies to this topic

Idahou #41 Posted 23 October 2014 - 12:17 PM

General

• Veteran
  • 36608 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

Pokud se nepletu, tak ten tank i s garáží už je přímo ve hře, jen neaktivovaný/nedostupný. Osobně bych řekl, že je to naplánovaný až od pondělí, kdy má začít "Fury" akce, což mi ovšem vůbec nedává smysl... Protože buď se potencionální kupec těší na ten tank jako já a v takovém případě to oddalování škodí, neb si přečte feedback, koukne na video, z nedočkavosti začne hrát klasický E8 a jeho zájem opadne. Nebo se těší na ten film tak moc, že si koupí tančík ještě než ho uvidí - to u nás nehrozí. Popřípadě bude tak nadšenej z filmu, jenže to zas pochybuju, že mu to vydrží týden... Nevidím žádnou výhodu v tom pustit to s takovým zpožděním. Snad abychom zároveň nehráli s Fury a zároveň neplnili misy na Tooooga?

Ovšem největší gól do vlastní branky je právě tahle novinka "brzy bude", nebejt jí, tak jsem do toho vůbec nešťoural a nenapadlo by mě se kouknout na ty data.

View PostBlueDust, on 23 October 2014 - 12:02 PM, said:

- tank, místo v garáži,   2.600 zlaťáků ...  cca     648,- CZK

- tank, místo v garáži, 25.000 zlaťáků ...  cca  2.160,- CZK

zdroj:  https://na.wargaming.net/shop/wot/vehicles/

Jo, taky jsem zvědav na výslednou cenu, počítám tak 700-750kč - kdysi dávno tvrdil nějaký cc, tuším, že na EU servry jsou ceny vyšší kůli zdanění EU. Když to teda vemem na 20% daň, což podle mě není, ale dejme tomu, že v tom jsou vyšší náklady za portál a community (vícero jazyků, víc cc atd...), tak je to nějakých 778kč

Edited by Idahou, 23 October 2014 - 12:21 PM.

BlueDust #42 Posted 23 October 2014 - 12:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28236 battles
  • 417
  • [HOR-S] HOR-S

Pokud by se cena začala šplhat až k 800,- CZK, předpoládal bych, že by hráči začali koupi "Fury" silně, ale opravdu silně zvažovat.

Stačilo by se totiž podívat na ceny jiných prémiových tanků, např. E25, SU-122-44, či dokonce SuperPershing.

Jen opravdový nadšenec do amerických střeďáků by pak "vyplázl" takové peníze.

Mě osobně by se takové "šroubování " ceny nahoru opravdu nelíbilo.

stanislavek1 #43 Posted 23 October 2014 - 12:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9492 battles
  • 744
  • [CECH] CECH
Evropa je bohatá, se neboj, že nás chlapci z východu nezkusí pořádně podojit.

Edited by stanislavek1, 23 October 2014 - 12:50 PM.

Plavidlo #44 Posted 23 October 2014 - 01:14 PM

Sergeant

• Player
  • 11659 battles
  • 297

Takže tu budeme na EU serveru mít tank "FURY" sice nejpozději, ale zato nejdražší :child:

Na takovej mega lol by neměla vhodný memo obrázek ani Karlie svýho času...kdyby ovšem někdy stála na straně komunity.

socanek #45 Posted 23 October 2014 - 01:20 PM

Major General

• Player
  • 28889 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View Posttequilla_CZ, on 23 October 2014 - 01:14 PM, said:

Takže tu budeme na EU serveru mít tank "FURY" sice nejpozději, ale zato nejdražší :child:

Na takovej mega lol by neměla vhodný memo obrázek ani Karlie svýho času...kdyby ovšem někdy stála na straně komunity.

Jsme vyjimecni....

wugwugs #46 Posted 23 October 2014 - 01:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26491 battles
  • 489
Riesenie tejto reklamnej ponuky je jednoduche, nekupovat. Je to len o nieco horsia verzia EASY8, nevidim dovod ten tank chciet - naviac este nasilu tlaceny s "balickom, aby sme zhrabli naraz ovela viac prachov".. WG len zobralo template EASY8 a spravili len par kozmenitckych zmien, cize dobry a lacny klon. Dnes som niekde cital, ze kdesi na teste sa vyskytol testovaci premiovy Tiger. Zdvojovanie tankov je lahke, ze? Len tak dalej. 

BlueDust #47 Posted 23 October 2014 - 02:31 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28236 battles
  • 417
  • [HOR-S] HOR-S

Mě osobně nevadí, že některé tanky jsou hodně podobné ... pokud jsou ovšem založeny alepsoň na nějaké historické skutečnosti, např. když existovaly jen plány. Pokud skutečně reálně existovalo několik variant nějakého tanku (např. u německého PzIV, Panthera, apod.), tím lépe.

A ještě lépe, pokud se takové varianty ve WoT nějak liší, např. mobilitou, dohledem, přesností děla, atd. Hře to jen přidá na pestrosti.

Jako hráč bych ale více než přivítal, aby cenová politika z pohledu WG byla založena na přístupu "vyděláváme na množství", tj. aby si hráči mohli koupit více tanků, než na přístupu "vzácná / drahá exkluzivita", kdy musí hráči mnohem více přemýšlet (s ohledem na cenu) co si pořídí a co ne.

Ale .. nejsem WG. V každém případě ale ocením jeho případný "rozumný" přístup k ceně M4 "Fury" (... a v budoucnu jakéhokoliv dalšího prémiového tanku).

Edited by BlueDust, 23 October 2014 - 02:38 PM.

Wysch #48 Posted 23 October 2014 - 02:46 PM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,481

View PostBlueDust, on 23 October 2014 - 03:31 PM, said:

Jako hráč bych ale více než přivítal, aby cenová politika z pohledu WG byla založena na přístupu "vyděláváme na množství", tj. aby si hráči mohli koupit více tanků, než na přístupu "vzácná / drahá exkluzivita", kdy musí hráči mnohem více přemýšlet (s ohledem na cenu) co si pořídí a co ne.

Já myslím, že hlavní je si zkrátka uvědomit, že stejný nákupní košík z České republiky stojí např. na západu Evropy dvakrát třikrát víc. Je mi to líto. 

Třeba tady v Paříži platím za bagetičku, kterou jsem si koupil v Česku za 6 korun, 50 centů, čili dejme tomu dvaapůlkrát víc.  

sqee03 #49 Posted 23 October 2014 - 03:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47426 battles
  • 1,443

View PostWysch, on 23 October 2014 - 03:46 PM, said:

Já myslím, že hlavní je si zkrátka uvědomit, že stejný nákupní košík z České republiky stojí např. na západu Evropy dvakrát třikrát víc. Je mi to líto. 

Třeba tady v Paříži platím za bagetičku, kterou jsem si koupil v Česku za 6 korun, 50 centů, čili dejme tomu dvaapůlkrát víc.  

Předpokládám, že bagetky prodávané v Paříží se zde zároveň pečou a naopak nedovážejí z České republiky :-).

Životní úroveň ve Francii(konkrétně Paříži) je mnohem vyšší než v čechách. Platy jsou vyšší a přirozeně i výdaje tomu korespondují.

Nicméně u virtuálního produktu je to s výrobními náklady asi trošku jinak. Prodejní cenu určuje marketingové oddělení, aby sedělo na poměry lokálního trhu - v našem případě tedy plošně celé EU. Bohužel mezi ekonomickou vyspělostí jednotlivých států EU jsou markantní rozdíly. Tak snad to pánové a dámy z WG nepřepísknou, aby byla cena přijatelná i na české poměry.

manualni_prevodovka #50 Posted 23 October 2014 - 03:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 196 battles
  • 3,091
  • [0WNED] 0WNED

Nejvíc se asi smějí v Lucembursku a Norsku.

Co se týče kupní síly...

Za komunistů ta bagetka stála určitě míň, to byly časy...

Pan_Skala #51 Posted 23 October 2014 - 03:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26105 battles
  • 543
  • [73CSP] 73CSP

Wyschi já chápu, že ty ceny musejí být nějak nastavené stejně jako to, že prostě na západ od náší kotlinky tam teď u tebe je to dražší. Jenže si nemůžu trochu pomoct a nemělo by se brát i trochu ohled na případné početní (nákupní) zastoupení komunit z dejme tomu trošku lacinějšího kraje. Jenom budu teď odhadovat, ale v jednu dobu se říkalo, že česká a polská komunita jsou dost velké. Jestli je to pravda nestálo by za úvahu ty ceny v různých balíčcích nastavit levněji? Samozřejmě je jasné, že žádná cena kromě ceny zdarma neuspokojí všechny a pokaždé se najde někdo, kdo bude křičet, že je to moc drahé. Já se sice na různé balíčky občas podívám, ale zatím tam není nic co by mě lákalo ať už tím, že by šlo o tank typu CHCI HO a nebo o tank pro expení posádky na tu danou linii / linie. Takže momentálně zůstávám jenom u pravidelného nákupu prémiového účtu a sem tam kamufláže na tank co si chci nechat. 

Perchta #52 Posted 23 October 2014 - 03:10 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 41071 battles
  • 417
BlueDust dnes prekvapil, dobre

LEFTFLANK #53 Posted 23 October 2014 - 03:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36844 battles
  • 330
Táák, len kupujte "exkluzivitu", opat novy tank, ktory si nemozem otestovat, takze neviem, ci oproti zmienovanej E8 je lepsi alebo horsi. Mne osobne E osmicka sadla, ale kupit ju ako moneymaker s tym ze jedinym bonusom bude "50%" navyse za takuto cenu neberiem; WG mohlo trosku upustit zo svojej nenasytnej povahy, ked sa teda chce tak strasne prizivit nech to nerobia tak okate - co takto dat ten tank do in-game shopu za symbolicku 1000 zlatych? verim ze mnoho ludi by skocilo po mikroplatbe ak nemaju goldy ale viem, ze wargaming veri v silu marketingu a hlupych zakaznikov :smile:

_Ghost3ry_ #54 Posted 23 October 2014 - 03:43 PM

Private

• Player
  • 20860 battles
  • 48
  • [SP33D] SP33D

View PostWysch, on 23 October 2014 - 02:46 PM, said:

Ty si hlavne uvedom, aký je priemerný plat vo FR. Kým francúz zarobí v priemere 2700€ tak u nás na SR  750€. Tak neporovnávaj neporovnatelné.:coin:

wugwugs #55 Posted 23 October 2014 - 03:44 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26491 battles
  • 489

View PostLEFTFLANK, on 23 October 2014 - 04:24 PM, said:

Táák, len kupujte "exkluzivitu", opat novy tank, ktory si nemozem otestovat, takze neviem, ci oproti zmienovanej E8 je lepsi alebo horsi. Mne osobne E osmicka sadla, ale kupit ju ako moneymaker s tym ze jedinym bonusom bude "50%" navyse za takuto cenu neberiem; WG mohlo trosku upustit zo svojej nenasytnej povahy, ked sa teda chce tak strasne prizivit nech to nerobia tak okate - co takto dat ten tank do in-game shopu za symbolicku 1000 zlatych? verim ze mnoho ludi by skocilo po mikroplatbe ak nemaju goldy ale viem, ze wargaming veri v silu marketingu a hlupych zakaznikov :smile:

Necrosczzz #56 Posted 23 October 2014 - 03:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19364 battles
  • 65
  • [ST_DE] ST_DE
Lidi proč brečíte ? Nutí vás snad někdo ten tank kupovat ? Ne je to přece čistě vaše osobní věc.Ano je pravda že logika cen podle kraje je hloupá ,ale hold je to tak a my s tím nic neuděláme.Každý přece ví že balíky jsou nevýhodné ,tak to prostě je.A co se týče těchto "exkluzivních " tanků víme jak to dopadlo s KV-220.Takže bych se nedivil kdyby byl FURY časem normálně v in-game shopu.A nebo se nedal opět vyjezdit.Pořád nadáváte na WG ,ale je to jen byznys nic víc nic míň.Jejich logika je ,aby si co nejvíc vydělali.Takže je jasné že se bude dát časem koupit ve hře.Přece byli by sami proti sobě kdyby s toho udělali exkluzivitu.A když jde o ceny ,tak to co tady předvádíte je opravdu silně logické.To v obchodě taky nadáváte že rohlík je u nás dražší jak někde jinde ? :D Mno asi né ,tak pořád nebulte a buď kupte a nebo ne .Brekem tady situaci nezlepšíte :)

stanislavek1 #57 Posted 23 October 2014 - 04:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9492 battles
  • 744
  • [CECH] CECH
Původně jsem byl rozhodnutý ten tank prostě koupit, teď, jak se to pořád natahuje a natahuje, tajnůstkaří a odsouvá na "bzry už to bude", tak si počkám až ho konečně "odtajní" a pokud bude cena nepřiměřená, tak ho prostě nekoupím a vyexpím si klasickýho Shermana. Jediný co WG dokázal, že jsem si poprvé chtěl koupit prémiový tank a tak mi to tim neustálým slibováním že "už to bude" otrávili, že pokud nebude za opravdu výhodnou cenu, tak ho prostě nekoupím.

Wysch #58 Posted 23 October 2014 - 04:07 PM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,481

View Postsqee03, on 23 October 2014 - 04:02 PM, said:

Nicméně u virtuálního produktu je to s výrobními náklady asi trošku jinak. Prodejní cenu určuje marketingové oddělení, aby sedělo na poměry lokálního trhu - v našem případě tedy plošně celé EU. 

To je přibližně to, co jsem tou bagetou chtěl říct. 

TomasD_CZ #59 Posted 23 October 2014 - 04:08 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14928 battles
  • 315
  • [ULTRA] ULTRA

View Poststanislavek1, on 23 October 2014 - 12:05 PM, said:

S ohledem na to, že už všude okolo ten tank mají, působí oddalování jeho uvedení u nás spíš trapně. Speciální tank, který už celý svět okolo vás má, ale vy si musíte počkat a je hrozně tajný, kdy vám ho dáme do hry. Buď to nemají připravený po technický stránce, nebo sedí v propagaci idioti. Vypouštět novinky u globální hry selektivně pro různý části světa, to je asi nějaká ultraprogresivní dynamická marketingová strategie, ačkoliv mně to přijde jako totální krávovina.

Spíš by mne zajímalo kolik lidí v marketingovém oddělení má vysokoškolské nebo aspoň maturitní vzdělání ekonomického směru, resp. oboru marketingu.

Hm, proč jsou v Praze dražší byty než třeba v Aši? Jaké jsou výrobní náklady dané bagetičky u nás (pokud se nejedná o importovaný mražený polotovar) a kolik v Pařiži? Jaké jsou tam platy a jaké životní náklady? Jaké daňové sazby? Jaké jsou náklady v provovýrobě, tj. na začátku výrobního řetezce (zemědělská výroba)? Jaké je ve Francii HDP/Obyvatele? Jaký je Index spotřebitelských cen oproti ČR? Kolik zboží / potravin si já mohu nakoupit za svůj průměrný plat z ČR v Paříži a kolik si toho může nakoupit Francouz za svůj pařížský plat u nás v ČR?

Co takhle porovnávat úroveň ekonomiky a další porovnatelné faktory a ne jenom jeden konkrétní konečný produkt? Mohl bych také říkat proč musíme platit za čínské napodobeniny a nekvalitní výrobky x-krát víc než jsou jejich celkové výrobní náklady kalkulované v Číně včetně přepravy?

EDIT: Jo a Idahou. Libí se mi tvá otočka o 180 stupňů oproti časům kdy jsi byl moderátor. Viz. akce s IS-6 :smile:. Neb jak je to pořekadlo? Koho chleba jíš, toho píseň pěj?

Edited by TomasD_CZ, 23 October 2014 - 04:16 PM.

Idahou #60 Posted 23 October 2014 - 04:25 PM

General

• Veteran
  • 36608 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View PostLEFTFLANK, on 23 October 2014 - 03:24 PM, said:

co takto dat ten tank do in-game shopu za symbolicku 1000 zlatych?

No ovšem pozor, ten tank musí mít cenu adekvátní ostatním t6 premiákům, už jen proto, aby nesnižoval jejich cenu a nenaboural herní ekonomiku (podobně jako ty přehnané kreditové mise z minulého roku, rýp) - prodávat ho za 1000 goldů, tak by jezdil jenom Fury a měl by ho kde kdo, včetně extra rajčat, které by na něm farmili kredity pro své E100. To komentuju jen tuhle konkretní situaci (t6 premiák za 1000g), ne obecně cenu premiáků.

Co se týče cen obecně - nebudu se pouštět do debaty jestli ty ceny jsou vysoké, nebo ne. Jen bych rád připomněl, že tou cenou platíme nejen to konkretní "zboží", ale i hru jako takovou. Je to F2P a z něčeho ta firma žít a fungovat musí + ještě se neprodává (ale brzy bude jak nám sdělili na portále :P) a neznáme cenu pro EU. 

Co se týče klonových tanků - já nad tím přemýšlím už docela dlouho. Nelíbí se mi doubly jako E-50 a E-50M, ale u premiáků nevím... Na jednu stranu je to klonování, na stranu druhou - pokud někoho baví daný tank a rád by si na něm trénoval posádku, či farmil kredity, tak mě napadá jedině "proč ne?" Například tě hodně baví JT, ale prudí tě, že když se ti nezadaří, tak jsi hodně v mínusu, navíc máš JG E100 a je docela blbý jet na něm 75% posádku... 

Ten tigr z ftr připomíná historický premiáky, co jsem kdysi navrhoval a podle mě to smysl i opodstatnění má -zahrát si legendy 2.svv a jít s nima proti strojům, proti kterým skutečně bojoval ...

View PostTomasD_CZ, on 23 October 2014 - 04:08 PM, said:

Otočka? U mise na IS-6 (pokud myslíme o to samé) šlo o chybu na portále v novince, tohle je z nějakého důvodu schválně a jak jsem psal, kdyby nezaprovokovali novinkou na portále, tak jsem prostě počkal :P 

Edited by Idahou, 23 October 2014 - 04:46 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users