Jump to content

WG ruší HD textury

• Please log in to reply
141 replies to this topic

Bergham #41 Posted 30 October 2014 - 07:46 AM

Corporal

• Player
  • 14591 battles
  • 144
  • [_CALM] _CALM

Takze amerucke tanky budou dale jezdit s sestiuhelniky misto kol? To ne! Vzdyt to je hnus!!
A co podvozek kopirujici teren? To taky nechaji jenom tem deseti tankum?

Wtf? Nikdy si na WG nestezuju. Od toho tu jsou jini. Le tohle je moc! Nektere modely nemaji daleko k nedavnemu Karlovi.

EDIT: Jo, tak jsem si zjistil neco vic. A HD modely tanku se snad jako HD textury neberou. Takze jsem klidny. :)

Edited by Bergham, 30 October 2014 - 07:49 AM.

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #42 Posted 30 October 2014 - 08:15 AM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882

Konecne dobra sprava. HD modely su maximalne zbytocne. Neviem jak ostatni hraci ale ja nehram WOT kvoli grafike, na to su ine hry. Osobne by mi nevadilo, keby hra mala grafiku spred 2 rokov. 

Toto ma pobavilo:Maybe in 10 years from now on, we will return to HD ". Maximalne opitimisticke je tvrdit, ze tato hra este bude fungovat za 3-5 rokov, za 10 rokov nikto nebude ani vediet jak sa ta hra volala :teethhappy:

Avalanche_2 #43 Posted 30 October 2014 - 08:42 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21886 battles
  • 507
LINK? :teethhappy:

Eraser_SK #44 Posted 30 October 2014 - 08:43 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 22651 battles
  • 1,430
  • [BIA-0] BIA-0

Bavíme sa o veciach ktoré by hrala mala mať už dávno a nie ako najnovšej novinke.... HD textury, Havoc, podpora jadier? Čo sme pred rokom 2010? WG drží nad vodou len to, že hra s takým množstvom tankov, online v štýle cca. 15 minút na jednu hru tu doteraz nebola. Ani WT ani AW neurobí s WOT amen.... urobí tak WG samo. Prečo? Samo už nevie čo by s hrou malo urobiť. Chcelo by aby hra vypadala k svetu, mala lepšiu grafiku, fyziku,.... ale zároveň chce aby to bežalo aj na pomalších strojoch. Vidí, že to čo oni majú len na papieri, konkurencia má v praxi a hra pritom beží stabilnejšie a ma nižšie nároky.... Bigworld je stará otrasná a dnes už nepoužiteľná technológia. Aby som tu nekecal a pridal tomu humornejšiu stránku - dám príklad ako to celé funguje.

Zákaznik, ktorý miluje šoférovanie chce Mercedes - najnovší typ.... no fajn ale WG Mercedes nevyrába - tak mu ponúknu Trabant. Po pár jazdách príde s tým, že síce si konečne mohol zajazdiť ale má to oproti Mercedesu kopu nedostatkov - chýba mu viac miesta, väčší komfort, lepšie jazdné vlastnosti.... Dostane prísľub, že všetko dostane ale časom.... po dlhom čase "soudruzi s NDR" predajú občanom nový, vylepšení model o ktorý je neskutočný záujem.... hoci nedosahuje kvalít Mercedesu stane sa hneď populárnym... aspoň si to myslia. Reakcia ľudí: veď je to len zase Trabant... bože môj ale nevidíte koľko je tam vylepšení? Tuning, motor... no katastrofa s tým zákaznikom. Pre ilustráciu pridávam ako bude vyzerať po zavedení Havocu a voľne stiahnuteľnych HD textúrach naše milé WOT:

Chlapi... oni sa snažia ale z [Editováno] (bigworld) bič neupletú. Môžte prerábať Trabant koľko chcete, nikdy to nebude Mercedes.

Edited by ClearEvil, 30 October 2014 - 09:47 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

lukasarcher #45 Posted 30 October 2014 - 08:47 AM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848

View Postpanzerkiller71CZ, on 29 October 2014 - 09:31 PM, said:

Asi jsem ti tam měl napsat mega uvozovky ach jo. Ten tank nemám, nevím jaký je tam rozdíl, mám ale hromadu jiných a prostě tam nic zajímavého není. Není tam vidět svary, koroze, zohybane plechy, maličké detaily. To že tam přidali na bednu od nářadí číslo, nebo udelali 3d kola není dobře odvedena práce... opět uvozovky..

takhle nějak si představuji HD...

Ten krumpáč na boku není historicky přesný. Jen WG má historicky přesné nářadí :veryhappy:

socanek #46 Posted 30 October 2014 - 08:53 AM

Major General

• Player
  • 29853 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View PostEraser_SK, on 30 October 2014 - 07:43 AM, said:

....

Ono je to takove...

Konkurence ma hezci tanky nez my, musime s tim neco delat!

Ale co?

Udelame vse HD, krasne, barevne, detailni....

Ale co vykon?

Vykonu je dost, vse na max, zadna optimalizace! Nas mnogo!

Soudruhu predsedo, hraci si stezuji, ze jim to nejede. Navic to vse bude moc velke. Uz nestiha ani nas cluster.

Tak oni si stezuji? Chci seznam! Vsichni RNG -25% a MM+2 po dobu jednoho mesice! Zadne textury nebudou. Bud nic, nebo vse!

Mozna jsem prehnane kriticky, ale tak nejak z toho vyplyva, ze WG ma vzdy velke oci a spoustu slibu, bez ohledu na skutecnou implementaci toho, co naslibuji. Proste opravdu ve stylu nas mnogo, to pujde......

A k HD texturam. Tohle is nedokazali spocitat driv? Oni se asi fakt vubec nezabyvaji tim, co dana zmena zpusobi. Opet se nabizeji otazky, pokud takhle zprzni prevod do HD, jak jim amem verit reci o optimalizaci, balancu, MM, RNG a tak vubec? Pokud se dobre pamatuju, tak spotting system v pripade velkeho zatizeni serveru prodluzuje intervaly (byt je tato informace stara a spis na urovni famy, mam opet tendence tomu zacit verit).

Zaverem snad jen jedno: Nicevo....

Gadds: Hraci chteji mestske mapy! Tak jim je udelame. Hraci rvou, ze chteji otevrene mapy, ale my pracujeme jen na mestskych! Udelame znicitelne budovy a z mestske mapy bude otevrena :-) a artynari uz nebudou moci nadavat na mestske mapy.......

Edited by socanek, 30 October 2014 - 08:56 AM.

BlueDust #47 Posted 30 October 2014 - 08:57 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 28236 battles
  • 417
  • [HOR-S] HOR-S

Pokud tento úkrok zpět povede k vyššímu fps, nemám problém. Raději budu mít plynulou hru, než statický obraz se super detaily.

Méně je někdy více, a i pravidlo "20/80" (... 20% technických či grafických parametrů má 80% důležitost, kdežto zbylých 80% parametrů jen 20% důležitost ...) je vhodné použít i pro další vývoj WoT.

Za 20 let asi problémy s grafikou mít nebudem, pokud ale dnes WG nasměruje úsilí vývojářů / techniků do vhodnějších oblastí, koneckonců .. "proč ne".

Lépe si přiznat, že kráčíme do bažiny a vrátit se, než totálně zabřednout.

Edited by BlueDust, 30 October 2014 - 08:58 AM.

gadds #48 Posted 30 October 2014 - 09:04 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postsocanek, on 30 October 2014 - 07:53 AM, said:

Gadds: Hraci chteji mestske mapy! Tak jim je udelame. Hraci rvou, ze chteji otevrene mapy, ale my pracujeme jen na mestskych! Udelame znicitelne budovy a z mestske mapy bude otevrena :-) a artynari uz nebudou moci nadavat na mestske mapy.......

Ad začátek tvého příspěvku - já to vidím podobně, protože tohle se odehrává na každé naší firemní poradě...:sceptic: 

Ale k citaci výše - možná je to geniální tah, jak ukrást nějaké hráče Minecraftu... :-)))

Beep_Beep_I_am_Jeep #49 Posted 30 October 2014 - 09:08 AM

Corporal

• Player
  • 14718 battles
  • 120

View PostEraser_SK, on 30 October 2014 - 08:43 AM, said:

Kde se pod to můžu podepsat? :-)

Eraser_SK #50 Posted 30 October 2014 - 09:20 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 22651 battles
  • 1,430
  • [BIA-0] BIA-0
Ale chlapi potom čo som hral WT v nastavení FILM a videl ukážky AW nemám príliš trpezlivosti s WOT a jeho vylepšovaním. Pritom aby hra išla na high potrebujem asi počítač z NASA, nehovoriac o tom že Charkov ma poklesy FPS ako sa mu zachce. Raz to ide 50, potom klesne na 20 a tak dookola. Pritom pri mape Charkov si vôbec nevšímam také blbosti akože krásny balkónik, nejaké autičko a pod. v boji to pre mňa znamená len zbytočný bordel čo mi bráni v hraní. Podobne vidím aj mapu Stalingrad. Vôbec si nemuseli dať námahu aby to bolo historicky presné, stačilo niekde do stredy mapy drbnuť fontánu s deťmi čo tancujú okolo krokodíla a bolo by všetko jasné. Oni nie, vyhrávajú sa s každou blbinou a nakoniec to ostane ako v Charkove kde sa bojuje na 2-3 miestach na otvorené pole chodí málokto, na otvorenú strednú cestu ešte menej. Bojuje sa na ušmudlenom nádvori v rozmeroch pár metrov kde sa väčšinou všetko rozhodne.... zlatý Himmelsdorf by som povedal kde nikto nevie či kopec alebo ulička smrti rozhodne o výhre, ba dokonca koľaje.... pritom koľko roboti muselo dať urobiť takú mapu ako Charkov. Mapa Murovanka mala svoje čaro... teraz to čaro stratila. Každy vedel čo dokáže "magical forest" ale nemal s tým problém. Ešte viac tu človek ocenil dobré camo, žiarovku, vytrénovanú posádku... teraz rozťahaná mapa, stred úplne k ničomu a všetko dôležité sa aj tak odohráva v "bývalom lese". A tak to ide dokola dokolečka dokola... keby nechali aj pôvodnu mapu ako to urobili s ohnivým výbežkom resp. Prochorovkou tak to ani neriešim - ale takto mi je skryté to vylepšenie hrateľnosti na tej mape. Už sa teším na Stalingrad ako tam budem mať 20 fps a budem bojovať na nejakom dvorku kde bude natlačených 10 tankov... už ste videli 10 tankov natlačených v úzkej kotline Red Shire? A že to vyhralo bitku mi ani nepríde smiešne.

Zug007 #51 Posted 30 October 2014 - 09:30 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE
No já nvm mě WoT přijde jako velice nenáročná hra pro HW stačí klasické levní železo pro koncáky. Mě to na max. nastavení jede mezi 70 a 120 FPSky :-)

X1376 #52 Posted 30 October 2014 - 09:37 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29654 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW
V celem vlakne snad jen 3-4 lidi prisli na to, ze HD textury nejsou HD modely. HD modely, mnozstvi polygonu a obecne "kulatost" hran zustava. HD textury jsou na ne akorat naplacle povrchy a pro to HD by jste museli zoomovat na tank do detailu, aby jste videli rozdil. Pokud jste si je nestahli z jejich webu extra, tak ani nevite jak vypadaji. Ja mam textury normalne na stredni detail--diky memu kafemlejnku--a jsem zcela spokojen. Pri hre nemam na blbe ocumovani textur vubec cas. HD modelu si behem hrani obcas vsimnu, ale textury jsou v HD zcela zbytecne. Ale je hezke videt, jak armada profiku na grafiku a programovani uz ohlasuje konec sveta a upadek hry...

Arne_CZ #53 Posted 30 October 2014 - 09:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19863 battles
  • 800
  • [R-U-R] R-U-R

View PostX1376, on 30 October 2014 - 09:37 AM, said:

...
Ja mam textury normalne na stredni detail--diky memu kafemlejnku
...

Taky mi jde o výkon a textury jsem měl dokonce na minimum. Pak jsem se ale na anglickém fóru dočetl, že zrovna nastavení kvality textur nemá na výkon prakticky žádný vliv. Dal jsem je na maximum - a neztratil ani 1 FPS. Teď už ve hře vůbec nestřílím, jen se kochám texturami. :great:

sqee03 #54 Posted 30 October 2014 - 09:49 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 47426 battles
  • 1,443

Vcelku realisticky tady prohlásím, že hlavní důvod, proč se WG "najednou" rozhodlo zrušit HD textury, je systém jejich tvorby(dodávání) externistama. Ten systém prostě nefunguje správně a všechno trvá strašně dlouho. Interních pracovních zdrojů WG nemá dostatek a na anglicky mluvící pracovní trh stále ještě nezvládnuli expandovat.

Proto ta novinářská verze "spočítali jsme ...".

X1376 #55 Posted 30 October 2014 - 09:53 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29654 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW

View Postsqee03, on 30 October 2014 - 09:49 AM, said:

Vcelku realisticky tady prohlásím, že hlavní důvod, proč se WG "najednou" rozhodlo zrušit HD textury, je systém jejich tvorby(dodávání) externistama.

Dle FTR externi firmy jim delaly HD modely, ne nezbytne textury.

View PostArne_CZ, on 30 October 2014 - 09:47 AM, said:

Taky mi jde o výkon a textury jsem měl dokonce na minimum. Pak jsem se ale na anglickém fóru dočetl, že zrovna nastavení kvality textur nemá na výkon prakticky žádný vliv. Dal jsem je na maximum - a neztratil ani 1 FPS. Teď už ve hře vůbec nestřílím, jen se kochám texturami. :great:

Ono to ma vliv na rychlost nacitani a notebook disk neni nejrychlejsi a pokud mas malo pameti na GPU... O FPS ztratach jsem nic nepsal.

Edited by X1376, 30 October 2014 - 09:54 AM.

dtham #56 Posted 30 October 2014 - 09:53 AM

Captain

• Player
  • 35656 battles
  • 2,130
  • [_200_] _200_
Proboha, proč mají všichni potřebu, aby ta hra měla nějakou ultramegasuperrealistickou grafiku? Vždyť ta se na celkové hratelnosti podílí tak 10 %. Mně současná grafická podoba WoT zcela vyhovuje, A to, že tu nejsou HD textury či případně nějaké čupr dupr efekty, mě vůbec netankuje. Stejně tak netoužím po havocu. To, že se mi budou na tancích houpat anténky podle toho, jak se pohybuju, celkovou hratelnost ovlivní jen minimálně.

Eraser_SK #57 Posted 30 October 2014 - 09:57 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 22651 battles
  • 1,430
  • [BIA-0] BIA-0

View PostX1376, on 30 October 2014 - 08:37 AM, said:

V celem vlakne snad jen 3-4 lidi prisli na to, ze HD textury nejsou HD modely. HD modely, mnozstvi polygonu a obecne "kulatost" hran zustava. HD textury jsou na ne akorat naplacle povrchy a pro to HD by jste museli zoomovat na tank do detailu, aby jste videli rozdil. Pokud jste si je nestahli z jejich webu extra, tak ani nevite jak vypadaji. Ja mam textury normalne na stredni detail--diky memu kafemlejnku--a jsem zcela spokojen. Pri hre nemam na blbe ocumovani textur vubec cas. HD modelu si behem hrani obcas vsimnu, ale textury jsou v HD zcela zbytecne. Ale je hezke videt, jak armada profiku na grafiku a programovani uz ohlasuje konec sveta a upadek hry...

Ako môže ostat kulatost hran keď polygóny sú vlastne trojuholníky? ;) Ak je to len o HD textúrach načo by to robili? Veď práve viac polygónov spôsobuje problémy... Zmysel toho by potom bol aký?

sqee03 #58 Posted 30 October 2014 - 10:00 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 47426 battles
  • 1,443

View Postdtham, on 30 October 2014 - 09:53 AM, said:

Proboha, proč mají všichni potřebu, aby ta hra měla nějakou ultramegasuperrealistickou grafiku? Vždyť ta se na celkové hratelnosti podílí tak 10 %. Mně současná grafická podoba WoT zcela vyhovuje, A to, že tu nejsou HD textury či případně nějaké čupr dupr efekty, mě vůbec netankuje. Stejně tak netoužím po havocu. To, že se mi budou na tancích houpat anténky podle toho, jak se pohybuju, celkovou hratelnost ovlivní jen minimálně.

Hra může být zároveň dobře hratelná a ještě navíc pěkně vypadat. Když víme, že to takhle fungovat může, tak proč to nechtít?

A přecijen, dívat se 30tou tisícou bitvu na tu samou krychličku se zabodnutou kostrbatou špejlí místo děla, taky není žádná extra pastva pro oko estetika :-)

gadds #59 Posted 30 October 2014 - 10:07 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postdtham, on 30 October 2014 - 08:53 AM, said:

AMEN!!

Lavelin #60 Posted 30 October 2014 - 10:08 AM

Captain

• Player
  • 42467 battles
  • 2,095
  • [-KVP-] -KVP-

View PostEraser_SK, on 30 October 2014 - 08:57 AM, said:

Ako môže ostat kulatost hran keď polygóny sú vlastne trojuholníky? ;) Ak je to len o HD textúrach načo by to robili? Veď práve viac polygónov spôsobuje problémy... Zmysel toho by potom bol aký?

jaký ??? Aby to vypadalo líp, na to že se zhorší hratelnots a zvýší nároky nikdo nepomyslel.

HD textury vypadají líp na papíře a lepší se na to lákají nový hráči.

Pokud bych se chtěl kochat HD textury, tak si stáhnu nějaký propracovaný simulátor a ne arkádu typu WOT.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users