Jump to content

WG ruší HD textury

• Please log in to reply
141 replies to this topic

X1376 #61 Posted 30 October 2014 - 10:11 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29662 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW

View PostEraser_SK, on 30 October 2014 - 09:57 AM, said:

Ako môže ostat kulatost hran keď polygóny sú vlastne trojuholníky? ;) Ak je to len o HD textúrach načo by to robili? Veď práve viac polygónov spôsobuje problémy... Zmysel toho by potom bol aký?

Ano, kulatost v uvozovkach.

Vic polygonu az tolik trablu nedela. Polygony jsou o vypocetnim vykonu karty a da se omezit triky. Hodne polygonu jenom na tvem tanku, nebo dynamicka uroven detailu. Ale textury jsou velke, kdyz se rozbali do graficke pameti. To pak zabira prilis mista, tudiz bud tu pamet mas, nebo je musis nahravat behem hry ty co zrovna potrebujes. Uz se ti stalo, ze se hra z nicehonic kousne, kdyz se ukaze predtim nevideny tank? Mozna jsi zrovna nacital texturu...

Muj osobni nazor je typicky inzenyr se na ukol vrhen bez premysleni a az pak zjisti, ze to je momentalne neresitelne ci prilis narocne. Pamatuji se na studium, kdy jsme dostali jakysi priklad k spocitani a tam byla funkce ktera nebyla hladka a bylo ji treba derivovat. Vsichni jsme jako technici obchazeli ten bod zlomu zleva a zprava, pritom stacilo napsat, ze to nema reseni pac funkce neni hladka...

Eraser_SK #62 Posted 30 October 2014 - 10:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 22656 battles
  • 1,430
  • [BIA-0] BIA-0

View Postpeaker_cz, on 30 October 2014 - 09:08 AM, said:

jaký ??? Aby to vypadalo líp, na to že se zhorší hratelnots a zvýší nároky nikdo nepomyslel.

HD textury vypadají líp na papíře a lepší se na to lákají nový hráči.

Pokud bych se chtěl kochat HD textury, tak si stáhnu nějaký propracovaný simulátor a ne arkádu typu WOT.

Myslel som aký význam by malo skončiť s HD texturami ak zistili že to neutiahne kopec strojov? To predsa vedeli skôr ako s tým začali. Alebo nevedeli? :child:

Block Quote

Ano, kulatost v uvozovkach.

Vic polygonu az tolik trablu nedela. Polygony jsou o vypocetnim vykonu karty a da se omezit triky. Hodne polygonu jenom na tvem tanku, nebo dynamicka uroven detailu. Ale textury jsou velke, kdyz se rozbali do graficke pameti. To pak zabira prilis mista, tudiz bud tu pamet mas, nebo je musis nahravat behem hry ty co zrovna potrebujes. Uz se ti stalo, ze se hra z nicehonic kousne, kdyz se ukaze predtim nevideny tank? Mozna jsi zrovna nacital texturu...

Muj osobni nazor je typicky inzenyr se na ukol vrhen bez premysleni a az pak zjisti, ze to je momentalne neresitelne ci prilis narocne. Pamatuji se na studium, kdy jsme dostali jakysi priklad k spocitani a tam byla funkce ktera nebyla hladka a bylo ji treba derivovat. Vsichni jsme jako technici obchazeli ten bod zlomu zleva a zprava, pritom stacilo napsat, ze to nema reseni pac funkce neni hladka...

Tak tento pohľad je myslím to pravé čo sa udialo. Pretože inú logiku v tom nevidím, len že si naložili viac ako čakali ľudovo povedané...

Edited by Eraser_SK, 30 October 2014 - 10:23 AM.

Thellwinux #63 Posted 30 October 2014 - 10:15 AM

Lieutenant

• Player
  • 63548 battles
  • 1,778
  • [9-TD] 9-TD
Pro mě je tato zprává spíš pozitivní. HD textury jsou mi šumák, hra vypadala (pro mě) dobře i ve chvíli, kdy nebyly ani HD modely. 80 % lidí, kteří tu brečí nemají páru, že je rozdíl, mezi HD modelem a HD texturou a 95 % z nich by mělo i při bližším pohledu rozeznat, jestli má tank HD textury a nebo ne. To, že si WG nedovedlo tohle spočítat už na začátku je jejich blbost, nicméně aspoň budou mít možnost věnovat víc času podstatnějším věcem.

Filip_SVK #64 Posted 30 October 2014 - 10:19 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 12622 battles
  • 528
HD textury su mi sumafuk, na druhu stranu tiez by nemusela byt hlaven tanku osemuholnik :bajan:

socanek #65 Posted 30 October 2014 - 10:35 AM

Major General

• Player
  • 30156 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

Podle me je vetsine hracu sumak to, ze nebudou HD textury. Ale spis se vsichni pozastavuji nad nepochopitelnym jednanim WG. Museli dopredu vedet, ze to nepujde. Nebo to nevedeli a sli do toho? Proste at se na to divam z obou stran, nevyzniva to nikterak priznive pro WG.

Na eng foru nekdo porovnaval sliby na rok 2014 s realitou. A opet to nevyzniva dobre pro WG. Na druhou stranu, mame teprve konec rijna, ze...... (a kdyz clovek rekne A, mel by rict i B. Radeji odladeny produkt pozdeji, nez paskvil ted)

P.S.: Pravdou je, ze idealni stav, kdy bude hra velmi hezka na pohled, vsechny mechanismy budou paradne fungovat a navic bude mit vybornou hratelnost, je v nedohlednu. Aspon se mame na co tesit. A tesit. A tesit. A tesit. A tesit ....

urzi #66 Posted 30 October 2014 - 11:02 AM

Lance-corporal

• Player
  • 48689 battles
  • 55
  • [9TH] 9TH

No skoda ja by som bol za HD ale aspon budu riesit ine veci namiesto  textur.Hra je aj bez HD pekna .Este si treba pockat na zvuky diel co to ako dopadne.

U nas v praci ma solitare velku hratelnost aj bez HD   :)

socanek  velka vdaka za preklady  :great: kedze ja mam problem aj po slovensky sem tam.Dufam ze ti za to WG posle nejaku odmenu ked sa staras o forum zadarmo.:medal:

panzerkiller71CZ #67 Posted 30 October 2014 - 11:04 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18816 battles
  • 1,152
  • [ANV-V] ANV-V
Mě jako uživateli je naprosto ukradené jestli tomu říkáte textura či model či jakkoli jinak. A také je mi ukradené, jestli to ve hře je či nikoli. Jen se pozastavuji nad tím, že jejich slavné HD mělo být odpovědi na modely ve wt a všichni víme jak ta sláva vypadá. O tom, že před půl rokem se na foru diskutovalo kolik to bude dat je druhá věc. Hráči to dávno věděli a wg nikoli? Připomíná mi to mazání medu na hubu. Přišel wt, tak honem honem uděláme/slibime něco ať nám hráči neutecou a když se přišlo na to, že neutecou, tak se na to vykaslou...

Zug007 #68 Posted 30 October 2014 - 11:06 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

HD textury na full hd monitoru 24" nejsou moc poznat, ale můžu vám říct že na 27" monitoru s 2560*1440 je rozdíl docela i vidět. Výmluva že nemusim mít lepší grafiku je taky zcestná, s takovým přístup bych mohl zůstat u tetrisu, proč teda mám HW za desítky tisíc ? Já lepší grafiku rozhodně ocením a rád se pokochám, je to grindíca hra a mít hezké modely tanku v garáži k tomu prostě patří ať už chcete nebo ne. Řečí  o tom jak je lepší grafika zbytečná je stejně blbý názor jako nápad udělat HD textůry které by hru vystřelili na nějakých 400 GB se vším všade.

Abych porovnal vaše tupé názory:

Můžete žít o chlebu a vodě+ nějaké tablety na vitamíny, ale každý z vás si prostě dopřeje slušný teplý oběd, sem tam cukrovinku, zajdete si na pivko a koupíte sladkou limonádu NIKDO Z VÁS to nepotřebuje, ale přesto za to utrácíte prachy, jste tu všichni pokrytci a jen blbě plkáte. 

Edited by Zug007, 30 October 2014 - 11:12 AM.

panzerkiller71CZ #69 Posted 30 October 2014 - 11:11 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18816 battles
  • 1,152
  • [ANV-V] ANV-V
Vosoust má jednou dobrý názor..:-)

X1376 #70 Posted 30 October 2014 - 11:26 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29662 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW

View Postpanzerkiller71CZ, on 30 October 2014 - 11:04 AM, said:

Mě jako uživateli je naprosto ukradené jestli tomu říkáte textura či model či jakkoli jinak. A také je mi ukradené, jestli to ve hře je či nikoli. Jen se pozastavuji nad tím, že jejich slavné HD mělo být odpovědi na modely ve wt a všichni víme jak ta sláva vypadá.

Vpripade, ze nejsi schopen rozlisit mezi texturou a modelem, tak mne zarazi, jak jsi schopen poznat rozdil okem...

View PostZug007, on 30 October 2014 - 11:06 AM, said:

...

...

Tak muj tupy nazor je vcelku jednoduchy: My vsichni jsme blazni, jenom ty jsi letadlo. ;)

Zug007 #71 Posted 30 October 2014 - 11:28 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View PostX1376, on 30 October 2014 - 11:26 AM, said:

Tak muj tupy nazor je vcelku jednoduchy: My vsichni jsme blazni, jenom ty jsi letadlo. ;)

To je v pořádku nikdo není dokonalý, hlavní je že jsi to pochopil. To že jsi socka ti taky nikdo přece nevyčítá.

Edited by Zug007, 30 October 2014 - 12:33 PM.

Necrosczzz #72 Posted 30 October 2014 - 11:47 AM

Lance-corporal

• Player
  • 23791 battles
  • 67
  • [ST_DE] ST_DE
Radši bych byl kdyby všechny tanky dali do HD a né jen pár vybraných.Ono je na to hned lepší podívaná jak na "běžné" tanky.A jestli to někomu jede stabilně na max 20 FPS měl by asi začít hrát jinou hru,protože akorát kazí hru ostatním když má tak pomalou odezvu.Jede mě to stabilně na max ve FULL HD ,takže pohoda ;) Ale taky mě to kdysi na starém noťasu jelo na 25-30 na střední a hrát se to dalo v pohodě.Ovšem hrát to s 15FPS asi bych to ani nehrál.Tady ty pacienty mam nejradši mají doma kopu šrotu a chtějí nějaké benefity.Tak to sakra nehrajte stejně jste na nic když se vám to seká.

BrutalSword107 #73 Posted 30 October 2014 - 11:48 AM

Private

• Player
  • 5651 battles
  • 6

View Postsaturn897, on 29 October 2014 - 06:34 PM, said:

Tak já, jako zástupce extrémě malých FPS (1 - 10 FPS nebo 1 - 20 FPS jak kdy, závisí na počasí) bych to uvítal, konečně zase budu moci pokračovat USA TDčka, německá TDčka, dudu moci začít ruská TDčka a nebudu muset vyexpit za 30 000 volných expů A-43. Já totiž vždy, co jsem hrál s HD vozidlem, tak mi FPS jdou na stabilních 0 - 1 FPS a ping je stabilní na 999. Proto to vítám. :medal::medal::great::great:

Konečně si pořádně zahraju, protože i ostatní HD vozidla v bitvě mi dělaj někdy problém. Celkově doufám, že ta grafika bude stajná, jako to bylo před verzí 9.0, kterou máme jistě všichni v živé paměti.

Toto je můj názor, chápu, že Vy, hráči s nadupanými počítači za 20 000 Kč a víc na to budete mít jin názor, ale berte i ohled na to, že pro lidi, jako jsem já, kteří maji 256 MB grafiku, 2 GB RAM, procesor asi s 1,2 Mhz zo HD neutáhnou, proto mám tento názor.

PS: Je pravda, že to taky šlo vyřešit možná jinak, že by třeba bylo možné si to stáhnout celé bez HD textur, které by šli když tak tak dodat. chápu, že za tohle dostanu mínusy, ale byl bych rád, kdyby jste je aspon oduvodnili.

mému pc HD textury nevadí ale nechtěl bych to zanechat na pc s velmi malým výkonem :tongue:

Pjetkovic #74 Posted 30 October 2014 - 12:21 PM

Captain

• Clan Commander
  • 25003 battles
  • 2,474
  • [MACHR] MACHR
Je pro mě dost těžký si představit, že textura pro jeden tank, má po zkomprimování takovou velikost, ale budiž. Zarážející je, že si toho všimli (nebo si to uvědomili, případně si to spočítali) až po takový době.

Edited by Pjetkovic, 30 October 2014 - 12:21 PM.

_Skodic_ #75 Posted 30 October 2014 - 12:21 PM

Corporal

• Player
  • 4548 battles
  • 132

Můžete žít o chlebu a vodě+ nějaké tablety na vitamíny, ale každý z vás si prostě dopřeje slušný teplý oběd, sem tam cukrovinku, zajdete si na pivko a koupíte sladkou limonádu NIKDO Z VÁS to nepotřebuje, ale přesto za to utrácíte prachy, jste tu všichni pokrytci a jen blbě plkáte.  

Oni nejsou pokrytci, ale jen socky co nemají na lepší proto to ostatním budou kazit, když nemohou mít oni tak nebude mít nikdo, tak vzniká to pokrytectví :) Čistě můj osobní názor

Je to typický názor socky že on nepotřebuje to či ono byť je to sebelepší či sebehezčí, když na to socka nemá bude to znechucovat všem okolo jak že prý je to zbytečné atd.

urzi #76 Posted 30 October 2014 - 12:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 48689 battles
  • 55
  • [9TH] 9TH
Nech sa spravi HD 40 gb a SD 7.5 atd a kto ma na co stavany pc tak nech si hra ako sa mu da a vase pripomienky kto je aky asocial a tupec nic nema spolocne s HD.

Zug007 #77 Posted 30 October 2014 - 12:51 PM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View Posturzi, on 30 October 2014 - 12:43 PM, said:

Nech sa spravi HD 40 gb a SD 7.5 atd a kto ma na co stavany pc tak nech si hra ako sa mu da a vase pripomienky kto je aky asocial a tupec nic nema spolocne s HD.

ALe tak to do teď přece bylo, textury jsme si vždycky mohli v PC snížit, stejně jako ostatní nastavení. Nenazval bych člověka tupcem, pokud by si o to nekoledoval. Vývojáři prostě vyvíjí hru aby lépe vypadala a já si to rád nechám dopřát a ve hře si ty možnosti pustím. To že drtívá většina Čechů jsou závistivý bastardi je věc druhá. Proč tu napadají něco jako že je to zbytečné ? Já jim za to nemůžu že mají doma šunky a nepustí si to, ale aspoň to nemusí bojkovat, jim to na hratelnosti neubere. Ať si tvrdí co chtějí. Pokud hraju proto abych dostal lepší tanky a tak se i rád pokochám a oni taky by se kochali kdyby jim to šlo. Prostě mají blbé keci.

Kyle_Case #78 Posted 30 October 2014 - 01:15 PM

Sergeant

• Player
  • 18865 battles
  • 225
  • [1CSTR] 1CSTR
Tak to je škoda, já jsem si o dost častěji vytáhl z garáže právě kvůli HD modelu ISU-152 a kochal jsem se za jízdy ze všech stran :-(

Gabriel_i5_Back #79 Posted 30 October 2014 - 01:17 PM

Major General

• Player
  • 45986 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST
Pripomína mi to new gen RPG. Začiatol hry zoom in. Tráva sa vlní, stromom vejú listy a každý má svoj tieň, slnko vychádza. Páli do očí a robí odlesky na vlnkách v potoku. Jj pekné. Zoom out lebo inak je to nehrateľné a to je posledný krát čo som to videl. Zjavne som socka lebo mi žiadne HD nechýba. To čo ma láka je hrateľnosť. A tou som sa bavil aj na old school style Legend of Grimrock pár hodín.

Zug007 #80 Posted 30 October 2014 - 01:33 PM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View PostHomer_J_S_, on 30 October 2014 - 01:17 PM, said:

Pripomína mi to new gen RPG. Začiatol hry zoom in. Tráva sa vlní, stromom vejú listy a každý má svoj tieň, slnko vychádza. Páli do očí a robí odlesky na vlnkách v potoku. Jj pekné. Zoom out lebo inak je to nehrateľné a to je posledný krát čo som to videl. Zjavne som socka lebo mi žiadne HD nechýba. To čo ma láka je hrateľnosť. A tou som sa bavil aj na old school style Legend of Grimrock pár hodín.

Ovšem to je v pořádku, prostě si nastav nejnižší detaily a budeš mí stejnou hratelnost jaká ve hře byla i před rokem, já ti neupírám možnost hrát hratelně, tak ať mi ostatní neupírají možnost hrát hratelně a se zážitkem z pěkné grafiky.

Edited by Zug007, 30 October 2014 - 01:33 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users