Jump to content

WG ruší HD textury

• Please log in to reply
141 replies to this topic

Dexeek #81 Posted 30 October 2014 - 02:10 PM

Lieutenant

• Player
  • 48347 battles
  • 1,992
  • [PRASE] PRASE
Tuším, že to je už rozhodnutý topic tudíž je WG ochotno to riziko přijmout a tobě a několika dalším HD odepře. Asi už tak nějak dopředu tuší, že kvůli tomu ke konkurenci nepřejdeš a ty člověkohodiny práce s tím spojené třeba využije lepším způsobem. Takový Havoc bude mít podstatně vyšší dopad na hratelnost a atmosféričnost, holt se bude WG prezentovat primárně pomocí videí a ne screenů. A navíc, WoT v "pozlátku - atmosféričnosti" stejně nikdy konkurenci neporazí už kvůli obstarožnímu enginu. 

panzerkiller71CZ #82 Posted 30 October 2014 - 02:31 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18929 battles
  • 1,152
  • [ANV-V] ANV-V
X1376....a ty poznáš jestli je fasáda silikatova nebo akrylatova? Poznáš prd. Ale také poznáš, že ta tvá je hnusná, kdežto sousedovic je pěkná. Tím jsem chtěl napsat co jsem napsal výše...jenže to by jsi musel přemýšlet. No...napisi to ještě jednou speciálně pro tebe. Bylo ohlaseno, že přijdou tanky v HD...říkal jsem si super, budou jako ve wt. Jenže ouha, vypadají jak dřív...vlastně ne, mají vyvrt v hlavni, mají číslo na bedně s nářadím a mají...co vlastně mají?? Nic víc. Podívej se na ten obrázek co jsem postl...to je ta sousedovic fasáda. A je mi opravdu fuk jak tomu říkají, rozhodující je výsledek.

Gabriel_i5_Back #83 Posted 30 October 2014 - 02:46 PM

Major General

• Player
  • 46008 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST

View PostZug007, on 30 October 2014 - 01:33 PM, said:

Ovšem to je v pořádku, prostě si nastav nejnižší detaily a budeš mí stejnou hratelnost jaká ve hře byla i před rokem, já ti neupírám možnost hrát hratelně, tak ať mi ostatní neupírají možnost hrát hratelně a se zážitkem z pěkné grafiky.

Asi si ma nepochopil. Respektíve to čo som chcel povedať. Tá hra nebola na max zoom in nehrateľná pre výkon môjho počítača. Ten je mimochodom v pohode. Tá hra bola nehrateľná pretože s max zoom in (aby si mohol obdivovať tú trávičku pod nohami) sa nedá ovládať štvorica členov. Tak isto tu. Natívne rozlíšenie monitora 1680*1050, Hrám na vylepšenej grafike, vysoké textúry, max krajina, max vykresľovačka, max objekty. Ostané veci mám na stred alebo úplne stiahnuté pretože mi skôr všetok ten dym a divné efekty vadili. A hra podľa mňa vyzerá dobre a dobre sa hrá. A to či má tank 300m odo mňa HD textúru aj tak nikdy nezistím lebo naň nebudem čumieť. Na vývrt hlavni som sa pozrel raz. Povedal Jeeeej a odvtedy akurát viem že tam je.

Vlkoo #84 Posted 30 October 2014 - 03:17 PM

Private

• Member
  • 3284 battles
  • 31
  • [1DTS] 1DTS

View Posturzi, on 30 October 2014 - 12:43 PM, said:

Nech sa spravi HD 40 gb a SD 7.5 atd a kto ma na co stavany pc tak nech si hra ako sa mu da a vase pripomienky kto je aky asocial a tupec nic nema spolocne s HD.

Presne! (Inak tak to je už teraz u 9.3 verzie. Update klienta je automaticky a potom manualne dotiahnes HD textury, čiže kto nechce nemusi)

Mno a tu je zrejme pes zakopany. 80-90% ludi nechodi na forum, portal a ani nevie, že nejake HD textury su. Takže v konečnom dôsledku povedzme z 10 hračov tie HD priemerne stiahnu 2ja a pre taketo % ludi sa WG podobne finančne nakladnu vec robit nechce.

Mno a aby to teda malo zmysel by to museli napchať priamo do auto-updatu a tam by to nafuklo tu celkovu velkosť ako sa sťažujú.

(Inak ja ich mam a som spokojny. Dufam, že ked už nebudu dalšie nove aspon nadalej budem mocť použivať tie čo ostali ...)

Ciže WG ide len o kešene, bohužial ...

Edited by Vlkoo, 30 October 2014 - 03:18 PM.

Zug007 #85 Posted 30 October 2014 - 04:03 PM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View PostHomer_J_S_, on 30 October 2014 - 02:46 PM, said:

Asi si ma nepochopil. Respektíve to čo som chcel povedať. Tá hra nebola na max zoom in nehrateľná pre výkon môjho počítača. Ten je mimochodom v pohode. Tá hra bola nehrateľná pretože s max zoom in (aby si mohol obdivovať tú trávičku pod nohami) sa nedá ovládať štvorica členov. Tak isto tu. Natívne rozlíšenie monitora 1680*1050, Hrám na vylepšenej grafike, vysoké textúry, max krajina, max vykresľovačka, max objekty. Ostané veci mám na stred alebo úplne stiahnuté pretože mi skôr všetok ten dym a divné efekty vadili. A hra podľa mňa vyzerá dobre a dobre sa hrá. A to či má tank 300m odo mňa HD textúru aj tak nikdy nezistím lebo naň nebudem čumieť. Na vývrt hlavni som sa pozrel raz. Povedal Jeeeej a odvtedy akurát viem že tam je.

No to je sice možné že HD tank si neprohlídneš na 300 m ale rozhodně si ho prohlídneš v garáži a já se třeba takovou M103 v garáži rád kochám, tohle není žádná profi hra na profi hraní, ani to styl hry neumožňuje. Takže ano jsme sběratel HD tanků a rád se na ně v garáží podívám.

ivanszabo111 #86 Posted 30 October 2014 - 06:04 PM

Corporal

• Player
  • 26640 battles
  • 115
naco som kupoval pred rokom nadupany pc, ktory este rok budem splacat,nato aby mi vsetko islo ako ma a nemusel riesit hd tanky  a ine veci ako fps grafiku na max atd,treba obetovat eura ubrat si inde a je po rieseni blbosti a hrate a stroj slape ako hodinky

next447 #87 Posted 30 October 2014 - 08:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20385 battles
  • 55
  • [_LAST] _LAST
“HD textures for one vehicle have cca 80 Mb. 400 tanks * 80 Mb = 32 Gb of textures only for tanks. 80 Mb * 30 tanks in battle = 2,4 Gb in video memory only for tanks. And then there are maps and environmental objects, so the number above can be roughly multiplied by two. Maybe in 10 years from now on, we will return to HD. When resources and internet channels are sufficient.”

petrvosaky #88 Posted 30 October 2014 - 09:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15760 battles
  • 79
  • [1CS-A] 1CS-A

View Postsnipst6, on 29 October 2014 - 07:16 PM, said:

Začátek konce?!:hiding:

Lol teď koukám na zprávy a maďarům vláda zdanila přenesené data z netu:trollface: Drsný u nás by asi spousta lidí kleplo....:teethhappy:

Si děláš prdílku ne?? :trollface::teethhappy::teethhappy:

M8ii #89 Posted 30 October 2014 - 10:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860

nejlepsi je jak tady vsichni lici jaka je to katastrofa, katastroficke scenare ale ani netusi jaky je rozdil mezi SD a HD texturou

textura z HD modelu T49

vlevo SD textura s rozlisenim 1024x1024 zvetsena na 2048x2048 kvuly porovnani

vpravo HD textura z verze 9.3 v originalnim rozliseni 2048x2048, ktere se daji stahnout samostatne a naistalovat do 9.3 ( http://dl.wargaming.net/wot/ru/files/hd_content/93.4779/wot_0.9.3_hr_texture_pack.zip )

rozdil poznate az pri mnohem vetsim priblizeni, vlevo bude ta textura mene ostra

kdo ve hre zoomuje na tanku na sroubky aby se v boji pokochal?

par lidicek, kteri vedi, ze existuje forum

ostatni ani netusi, ze nejake HD modely ve hre jsou, jak tady uz nekdo psal

Spoiler

SirJacobus #90 Posted 30 October 2014 - 10:53 PM

Private

• Player
  • 25153 battles
  • 19
  • [_AF_] _AF_

Pokud kompletně nevymění engine, tak to přestává mít cenu hrát... je sice fajn, že hratelnsot je solidní bla bla bla atd..., ale pokud srovnám vzhled WarThunderu a tohodle... naprosot chápu, že ne každý má PC na to, aby byl schopen si užít i vizuální stránku nových her, ale WarThunder mi jede na MSI GeForce GTX 760 na nejvyšší možné nastavení grafiky co hra nabízí mnohem lépe a plynuleji, než WoT... což je opravdu na pováženou, když vezmu v úvahu, že WT vypadá tak o 3 generace grafiky lépe... Chtělo by to zkrátka předělat celou hru např. na Frostbite 3, apod... Nerozumím programování, vytváření modelů atd... takže netuším, co by taková masivní změna obnášela v praxi, ale očividně tady jiná možnost není - viz propočty záběru paměti GK výše...

Pointa tohodle zkrátka je, že nové, podobné hry, které vypadají mnohem lépe, také mnohem lépe běží, což je poněkud prazvláštní úměra... "Snažím se" věřit, že se Wargaming k podobnému kroku v budoucnu odhodlá, protože tohle je jako látat rozervané kalhoty pořád a pořád dokola... chvíli to vydrží, ale pak se stejně začnou úplně rozpadat a nakonec jdou do koše... nehledě na to, že i konfigurace nových her se dá snížit natolik, že běží i na méně výkonných strojích

Ono je samozřejmě jasné, že u her typu WoT, WarThunder aj., které jsou v kurzu mnohem déle, než normální singleplayerové tituly, vždy použitý engine jednou "zestárne" a bude se muset vyměnit, aby dohnal dobu... WoT už čas nadešel

(nějaký World of Warcraft vůbec neřeším, tam grafické zpracování takovou důležitou roli nehraje, ale u WoT zkrátka vizuální dojem znamená docela hodně...)

Nechci znevažovat práci grafiků, modelářů atd..., určitě to jsou lidé schopní dělat dobře svoji práci, ale tady je problém prostě někde jinde, ale v penězích to rozhodně nebude, na to bych neskočil ani za talíř řízků...

SirJacobus #91 Posted 30 October 2014 - 11:00 PM

Private

• Player
  • 25153 battles
  • 19
  • [_AF_] _AF_

View PostSirJacobus, on 30 October 2014 - 10:53 PM, said:

Pokud kompletně nevymění engine, tak to přestává mít cenu hrát... je sice fajn, že hratelnsot je solidní bla bla bla atd..., ale pokud srovnám vzhled WarThunderu a tohodle... naprosot chápu, že ne každý má PC na to, aby byl schopen si užít i vizuální stránku nových her, ale WarThunder mi jede na MSI GeForce GTX 760 na nejvyšší možné nastavení grafiky co hra nabízí mnohem lépe a plynuleji, než WoT... což je opravdu na pováženou, když vezmu v úvahu, že WT vypadá tak o 3 generace grafiky lépe... Chtělo by to zkrátka předělat celou hru např. na Frostbite 3, apod... Nerozumím programování, vytváření modelů atd... takže netuším, co by taková masivní změna obnášela v praxi, ale očividně tady jiná možnost není - viz propočty záběru paměti GK výše...

Pointa tohodle zkrátka je, že nové, podobné hry, které vypadají mnohem lépe, také mnohem lépe běží, což je poněkud prazvláštní úměra... "Snažím se" věřit, že se Wargaming k podobnému kroku v budoucnu odhodlá, protože tohle je jako látat rozervané kalhoty pořád a pořád dokola... chvíli to vydrží, ale pak se stejně začnou úplně rozpadat a nakonec jdou do koše... nehledě na to, že i konfigurace nových her se dá snížit natolik, že běží i na méně výkonných strojích

Ono je samozřejmě jasné, že u her typu WoT, WarThunder aj., které jsou v kurzu mnohem déle, než normální singleplayerové tituly, vždy použitý engine jednou "zestárne" a bude se muset vyměnit, aby dohnal dobu... WoT už čas nadešel

(nějaký World of Warcraft vůbec neřeším, tam grafické zpracování takovou důležitou roli nehraje, ale u WoT zkrátka vizuální dojem znamená docela hodně...)

Nechci znevažovat práci grafiků, modelářů atd..., určitě to jsou lidé schopní dělat dobře svoji práci, ale tady je problém prostě někde jinde, ale v penězích to rozhodně nebude, na to bych neskočil ani za talíř řízků...

jinak, než mě začnete spílat... WoT hraju téměř od vydání full verze a  pořád mám hru rád, jen by to zkrátka chtělo změnu, ne látání a "Pyrrhovy patche"

1_9_1939 #92 Posted 31 October 2014 - 01:02 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7175 battles
  • 511

No on problém není ani tak v tom, jak hra vypadá, ale superproblém je už ten směšný limit dohledu na 500/750m. To se dycky musím smát té představě, že když se ve WT s někým přestřeluju, že kdyby tam byl WoT engine, tak se tanky v Kursku, na Mozdoku nebo v Polsku ani neuvidí... 

Až nebude stupidně omezená viditelnost, možná se vrátím hrát více WoT, hrát přestřelku, kde nic nevidím na vzdálenost, na kterou moje deutsche TDčka teprve začínají mít bezpečný odstup a přitom stále dobrou přesnost, kterou nevyužiju, mě nebaví. Základní skill ve válce právě nebyl nějaký maglajz na 200m, když pominu přepadovku někde v lese, ale schopnost trefit se dřív než nepřítel mohl zareagovat. A v tom rusáci dlouho zaostávali, ani ne tak kvůli laufům, nebo munici, ale ono když neměli v tanku pořádné spojení se světem, tak jeden tank možná nepřítele viděl, ale zbytek neměl tucha, protože se to neměl jak rychle dozvědět, zatímco na druhé straně mezi PzIIIkama lítaly achtungy a souřadnice.

A jenom pro rusáky, co nám sem pořád cpou ten svůj meelee styl: boj na blízko byl pro SSSR skoro stejná katastrofa jako na dálku. Ve Finsku ruský tanky vjely do lesa a jedna půlka v něm skončila srolovaná do kuličky, druhá sice z magického lesíka vyjela, ale s finským křížem na věži. A to byl prosím rok 1944.

Edited by 1_9_1939, 31 October 2014 - 01:04 AM.

Zug007 #93 Posted 31 October 2014 - 08:58 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View PostSirJacobus, on 30 October 2014 - 11:00 PM, said:

jinak, než mě začnete spílat... WoT hraju téměř od vydání full verze a  pořád mám hru rád, jen by to zkrátka chtělo změnu, ne látání a "Pyrrhovy patche"

Počkej jako chceš mi říct že WoT už není v alfa verzi ?  :-O. No jestli už se dostal do bety tak to abych poslal serbovi blahopřání :-)

Změnit engine např. na frosbite jak popisuješ ty znamená smést všechno ze stolu a začít od nuly :-), takže asi něco takového časem přijde ale bude se to jmenovat World of tanks 2 nebo Big return WoT nebo World of tanks modern warfare a tak :-D, dokonce o tom byl někde článek kde se o těchto možnostech bavili s vývojářem hry a taková možnost je ve hře, ale neví se či se budou přenášet účty a nebo se udělá wipe, protože si představ jak by jsi asi portoval svojí tankovou garáž a garáž dalších milion lidí do BF4 ? :-D

snipst6 #94 Posted 31 October 2014 - 10:07 AM

Lieutenant

• Player
  • 5438 battles
  • 1,602
  • [DF-CZ] DF-CZ

View Postpetrvosaky, on 30 October 2014 - 08:54 PM, said:

Si děláš prdílku ne?? :trollface::teethhappy::teethhappy:

Nedělám,docela to vzbudilo v Maďarsku emoce a lidi tam začínají být hodně nasr....:izmena: a vůbec se jim nedivím,ono dát za přenesené 1Giga dat zhruba 14 kaček není moc fajný:trollface:

despa1 #95 Posted 31 October 2014 - 10:26 AM

Warrant Officer

• Player
  • 32343 battles
  • 924

View Postsnipst6, on 31 October 2014 - 10:07 AM, said:

Nedělám,docela to vzbudilo v Maďarsku emoce a lidi tam začínají být hodně nasr....:izmena: a vůbec se jim nedivím,ono dát za přenesené 1Giga dat zhruba 14 kaček není moc fajný:trollface:

Ale maximum je 2,26 € za mesic, takze to neni az tak drasticke. Ale prasarna to je...

M8ii #96 Posted 31 October 2014 - 11:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860

View Post1_9_1939, on 31 October 2014 - 01:02 AM, said:

No on problém není ani tak v tom, jak hra vypadá, ale superproblém je už ten směšný limit dohledu na 500/750m. To se dycky musím smát té představě, že když se ve WT s někým přestřeluju, že kdyby tam byl WoT engine, tak se tanky v Kursku, na Mozdoku nebo v Polsku ani neuvidí... 

Až nebude stupidně omezená viditelnost, možná se vrátím hrát více WoT, hrát přestřelku, kde nic nevidím na vzdálenost, na kterou moje deutsche TDčka teprve začínají mít bezpečný odstup a přitom stále dobrou přesnost, kterou nevyužiju, mě nebaví. Základní skill ve válce právě nebyl nějaký maglajz na 200m, když pominu přepadovku někde v lese, ale schopnost trefit se dřív než nepřítel mohl zareagovat. A v tom rusáci dlouho zaostávali, ani ne tak kvůli laufům, nebo munici, ale ono když neměli v tanku pořádné spojení se světem, tak jeden tank možná nepřítele viděl, ale zbytek neměl tucha, protože se to neměl jak rychle dozvědět, zatímco na druhé straně mezi PzIIIkama lítaly achtungy a souřadnice.

A jenom pro rusáky, co nám sem pořád cpou ten svůj meelee styl: boj na blízko byl pro SSSR skoro stejná katastrofa jako na dálku. Ve Finsku ruský tanky vjely do lesa a jedna půlka v něm skončila srolovaná do kuličky, druhá sice z magického lesíka vyjela, ale s finským křížem na věži. A to byl prosím rok 1944.

Dalsi pseudohistorik, obdivovatel nemecke techniky, ktery nechape, ze tohle je jenom obycejna hra, arkada, ktera ma lidi pobavit, sekundarne poinformovat o tancich, projektech atd.

Nema za ukol cvicit tankisty do armady, nebo prudit hrace jizdou 5 min do boje aby pak po par ranach umreli.

Jeste si pobrec o BR ve WT jak je to nehistoricke a jak jsou rusove zvyhodnovani, ze bys mel jezdit s KT proti T34/85 a strilet je na 2km. 

Ale to bys tam mel akorat AI tanky.

Budme radi, ze mame 2 rozdilne hry.

Hlavne pochop, ze kazda hra je zamerena na neco jineho. Zkus nad tim trocha pouvazovat, treba proc ma WoT maly mapy.

Ze tobe nektere veci nedochazi, neznamena, ze to maji spatne vymysleny.

Ale chapu o co ti jde, chces neomezenou vykrelovaci vzdalenost abys mohl treba na malinovce stat za barackem, sutrikem, druzi ti to budou svitit a ty budes hrdinne strilet az na kopec =)

marcel451 #97 Posted 01 November 2014 - 08:13 AM

Private

• Player
  • 13721 battles
  • 15
Chlapci a dievčatá treba si uvedomiť v prvom rade, že je 21. storočie. Veľa hráčov a hlavne nových hráčov bude platiť za hru iba keď sa im bude páčiť. Hráči, ktorý hrajú hru od začiatku sú spokojný aj zo súčasným stavom. Bohužiaľ tých dosť ubudlo. Tak sa pýtam kto bude platiť ďalší vývoj hry?? Takže si aj ja myslím, že je to začiatok konca.

Proxima #98 Posted 01 November 2014 - 10:05 AM

Lance-corporal

• Player
  • 49863 battles
  • 55
  • [INTAS] INTAS
Ja prosto nechapem ako robia tuto hru... kupil som si novy NB a pri minimalnej grafike mi to ledva ide... ale napr. Battlefield 4 alebo COD Ghosts Ultra grafika pohode... a HD/neHD textury... ved je to jedno ked musim hrat na minime!!!

Gabriel_i5_Back #99 Posted 01 November 2014 - 10:33 AM

Major General

• Player
  • 46008 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST
Marcel to je vlastne dobrý nápad. Chcelo by to viac hráčov čo sa kochá krásnym dymom z výfukov, blatom odlietavajúcim od pásov, výbuchom keď mu odletí veža... Ja mám rád free dmg.

Cliffcz #100 Posted 01 November 2014 - 03:58 PM

Corporal

• Player
  • 13108 battles
  • 181
  • [VTB] VTB

Docela souhlasím s autorem, se zug007 a ostatníma co jim vadí osmihranné kolca :D
Nejsem takový magor jako Euforián nebo jak si říká, že musím koukat po každé bitvě na status, nevím co má v hlavě za blok, ale kde na to příšel, že všichní hráči, kteří chtějí využít svůj HW a mají rádi pěkný engine nemají mozek, možná je to spíše naopak  ;)

Když srovnám WOT s WT jak už zde bylo psáno, je to to [Editováno] rozdíl, samozřejmě není to hlavní prvek proč bych přestal hrát WOT, ale do toho připočítejme MM, CAMO aneb neviditelné tanky na poli, idioty ee pardon hráče s mozkem atd., dojdu k faktu, že i když je WOT  "zabavnější" WT je "geniální" hra a to je v betě. ( samozřejmě hru nebudu hodnotit podle hráčů). 
Když prostě už mám ten čas na to si zahrát hru tak chci aby to nějak sakra vypadalo ne? 

Edited by ClearEvil, 02 November 2014 - 03:07 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users