Jump to content

Caut clan romanesc (noob / returning player)

romania

• Please log in to reply
6 replies to this topic

JohnTeller #1 Posted 31 October 2014 - 07:24 PM

Private

• Player
  • 12842 battles
  • 39
  • [B1OS] B1OS

JFK ne invata ca "nu e bine sa ne intrebam ce poate face tara pentru noi, ci trebuie sa ne intrebam ce putem face noi pentru ea mai intai", asa ca o sa incep prin a spune cateva cuvinte despre mine, pentru ca, in cazul in care nu corespund cerintelor clanului vostru, sa nu va irosesc inutil timpul citind tot postul. :)

Numele este John (in bulentin e Ion, da' prefer sa evit apropierea de bunicuta Iliescu, asa ca am mers pe varianta englezeasca), imi tot sarbatoresc a 29-a aniversare de vreo 5 ani incoace (ceea ce dupa standardele oamenilor obisnuiti inseamna ca am vreo 34 in total) si, multumita profesiei (programator) care imi ofera un program cat se poate de flexibil sunt... nomad (revenind la buletin, locatia e Iasi, dar am cel putin cateva alte localitati in care petrec mai mult timp de-a lungul unui an decat "acasa"). HINT: Asta inseamna ca foarte probabil voi vrea sa provoc toti viitorii colegii din clan la macar un metru de bere cand ajung prin orasul lor. :) In afara de asta - pasionat de munte, de motoare, de calatorii, de sah si de chitara.

Tancuri am mai jucat acum cativa ani, mai mult pe US, cu rezultate si mai bune si mai putin bune. Acum am revenit, dar ma bat si hartile, nu doar inamicii, asa ca ma declar singur (inainte sa o faceti voi) noob absolut sau, cum se mai spunea pe vremea mea, "maimuta cu c**u rosu'". Joc zilnic, dar nu foarte mult si nu foarte regulat, mai degraba cand apuc; nu pot sa imi asum raspunderea unui program fix, mai ales a unuia zilnic, da' daca e ceva anuntat dinainte, fac tot posibilul sa fiu prezent. Am momente cand sunt si eu arogant, cand ma enervez daca cineva repeta aceeasi greseala a 10-a oara, cand mi se pune pata pe unul sau pe altul (cu motive intemeiate insa), dar in general imi controlez comportamentul, jignesc doar cand e intr-adevar cazul (si atunci aduc argumente) si nu injur aproape niciodata.

Pot sa instalez orice program de chat, dar tinand cont ca sunt mai mereu pe drum (asta insemnand cel mai adesea o camera de hotel) si ca o am pe cap si pe colega de drum si de dormitor, care, colac peste pupaza, nu agreeaza "prostiile alea a tale de jocuri", nu pot sa vorbesc, ci doar sa ascult, iar in unele momente nici macar atat. Si da, no offense, da' nu vreau sa-mi sacrific partida de sport extrem in pat de dupa meciuri, doar ca sa pot sa ma hahai pe team speak. :P

Ce caut? In principiu un clan casual, dar cu oameni seriosi. Detaliind, probabil un clan nu foarte mare (nu de alta, da' eu pun destul de mult pret pe relatiile inter-umane si vreau sa pot spune ca imi cunosc colegii de echipa si nu cred ca asta se poate face intr-un clan cu 100 de membri), cu oameni seriosi, maturi, care vin aici sa se relaxeze si sa se distreze, nu sa-si refuleze frustrarile  din viata reala sau sa spere ca isi vor gasi aici consacrarea. In afara de asta, doar doua conditii - sa existe activitati (macar la nivel de plutoane) si pentru astaia mai mici si mai prosti, asa ca mine, ca altfel se cam pierde rolul intrrarii intr-un caln si sa nu se injure ca la usa cortului (nu sunt absurd, pot sa mai accept cate o scapare, pe ici pe colo, cand iti iei una in ammo rack cu full hp, da' chiar nu am chef sa aud cum fiecare si-o baga si si-o scoate de cateva ori pe meci).

Aveti o oferta pentru mine; astept un mesaj - fie aici, fie in joc. Pana atunci, multumesc pentru timpul acordat. ;)

Edited by JohnTeller, 31 October 2014 - 11:14 PM.

horussjr #2 Posted 31 October 2014 - 10:23 PM

Private

• Player
  • 29906 battles
  • 34

Salve man, ma numesc Robert si tocmai ce am aruncat un ochi pe postul tau. Sunt commanderul clanului NOMAZII, clan creat dupa ce am plecat prin diverse alte clanuri ca oile, si aici ma refer la mine cu alti baieti intalniti pur intamplator in joc si clanuri. Am format prietenii, destul de vechi as putea spune, suficient de vechi cat chiar uneori sa plangem unii dupa ceilalti :). Suntem aprox 60 la numar, aproximat in plus. Punem pret pe prietenie si recreere mai mult decat pe performanta. Ca program de voice chat folosim RaidCall la ID 7792618. Media de varsta in clan este cred ca pe la 30 de ani deci cu siguranta gasesti un nivel apropiat de maturitate si intelegere. Stim ca e un joc si il tratam ca atare, facem activitati de clan cand sunt playeri online, nu fortam anumite ore din zi pentru anumite activitati. Repet, vrem ca atunci cand intram sa avem cu cine face o gluma. Toti vorbim buruienos dar nu in sensul neaparat vulgar. Ne cunoastem suficient de bine incat sa gustam injuraturile si sa nu le vedem ca ofense. Ofensele in schimb sunt spre deloc tolerate si ca peste tot, analiate si hai sa numim pedepsite, desi e prea dur termenul. Daca vrei sa incerci atmosfera te primim cu bratele deschise si apropos de asta si noi avem membri care ajunsi in diverse orase au pus de o berica buna. Inca un plus, eu fac Web-Design asa ca poate intrun fel sau altul ne putem fi de folos reciproc. Toate cele bune

LE: abia dupa ce am postat am vazut ca esti John Teller. Sunt motorist si imi place SOA asa ca uite inca un plus

Edited by horussjr, 31 October 2014 - 10:24 PM.

mistickmist #3 Posted 01 November 2014 - 09:31 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4737 battles
  • 92
  • [1-FC] 1-FC

Salut!

poti incerca 1-FC

caciulitza #4 Posted 01 November 2014 - 09:48 AM

Corporal

• Player
  • 52617 battles
  • 100
  • [4-YOU] 4-YOU
Bun venit inapoi intre tanchisti!

Lightingmeteor3 #5 Posted 01 November 2014 - 03:13 PM

Private

• Player
  • 17429 battles
  • 2
  • [EPRO] EPRO

Salut! Eu recrutez persoane cu bun simt si care nu folosesc un limbaj necorespunzator...Te invit in clanul meu pt ca avem nevoie de jucatori buni care sunt online macar odata la o saptamana...Cred ca ne vom intelege bine daca vei intra la noi in clan. In general accept invitatiile de pluton sau altele (desigur daca nu este o misiune importanta pe care trebuie neaparat sa o fac). Noi suntem momentan 30 de membrii si avem nevoie de mai multi...Concluzia este ca esti binevenit la noi in EPRO (The Electric Phoenix-Romania) si fii sigur ca vom fi prieteni buni! Astept o cerere de intrare in clan daca doresti sa vii cu noi in echipa sau un mesaj privat in joc (nu intru prea des pe acest forum)! :blinky:

Am uitat sa specific...si eu sunt din Iasi... :D

Edited by Lightingmeteor3, 01 November 2014 - 09:57 PM.

The_Last_Jedi #6 Posted 01 November 2014 - 07:29 PM

Corporal

• Player
  • 33832 battles
  • 119

Multa bafta!

Avem si noi programatori in clan... posibil sa-i si cunosti... daca esti un ""reloaded""...:popcorn:

n_ungureanu #7 Posted 13 September 2015 - 02:50 PM

Private

• Player
  • 21627 battles
  • 1

dwaD

Also tagged with romania

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users