Jump to content

Jucator decent, caut clan romanesc

• Please log in to reply
6 replies to this topic

JohnTeller #1 Posted 09 November 2014 - 08:31 PM

Private

• Player
  • 12534 battles
  • 39
  • [B1OS] B1OS

Incercarea anterioara de a-mi gasi un clan care sa mi se potriveasca nu s-a soldat cu vreun succes, asa ca m-am hotarat sa repostez, mai ales ca s-au schimbat cateva lucruri de atunci.

JFK ne invata ca "nu e bine sa ne intrebam ce poate face tara pentru noi, ci trebuie sa ne intrebam ce putem face noi pentru ea mai intai", asa ca o sa incep prin a spune cateva cuvinte despre mine, pentru ca, in cazul in care nu corespund cerintelor clanului vostru, sa nu va irosesc inutil timpul citind ceea ce imi doresc eu. :)

Numele e John (de fapt Ion in buletin, da' in perioada in care am locuit in US m-am obisnuit mai mult cu varianta in engleza asa ca o prefer acum), imi tot sarbatoresc a 29-a aniversare de vreo 5 ani incoace (ceea ce dupa standardele oamenilor normali la cap ar inseamna ca tot am vreo 34 de ani), sunt de loc din "dulcele targ al Iesilor", dar in ultima vreme, multumita profesiei (programator) care imi ofera un program cat se poate de flexibil, sunt mai degraba... nomad, in sensul ca in marea majoritatea a timpului ma aflu pe drumuri (HINT: Asta inseamna ca foarte probabil voi dori sa ii provoc pe toti viitorii colegii din clan la macar un metru de bere cand ajung prin orasul lor. :P). In afara de asta - pasionat de munte, motoare, calatorii, sah, bridge si muzica folk.

Tancuri am mai jucat acum cativa ani, mai mult pe US, cu rezultate decente, desi nu stralucitoare. Acum vreo 10 zile am revenit si cum contu(ri)l(e) vechi l(e)-am facut cadou unui fost coleg de clan cand m-am "pensionat", am luat-o catinel de la zero. Mi-am luat totusi doua tancuri premium, unul de tier VI si unul de tier VIII, special pentru a putea participa la companii / detasamente / team battleuri, pana imi voi creste eu altele.

Ma consider un jucator decent. Nu am cine stie ce reflexe deosebite, cunostiinte tactice extraordinare sau capacitati de a-i coordona pe altii, dar cred ca compensez prin seriozitate, calm, rabdare si capacitatea de a urma instructiunile primite fara a pune intrebari inutile. Imi cunosc limitele, stiu ca nu am fost, nu sunt si nu voi fi niciodata un jucator de top, dar sunt convins ca pot fi un jucator peste medie si un "soldat disciplinat".

Joc zilnic, dar nu foarte mult si nu foarte regulat, ci mai degraba cand apuc, un meci acum, un meci mai tarziu, printre altele. Nu pot sa imi asum raspunderea unui program fix, mai ales a unuia zilnic, da' daca e ceva anuntat dinainte, fac tot posibilul sa fiu prezent. Legat de seriozitate si dedicatie - am strans aproape 500 de meciuri in doar 10 zile (or so), am bagat deja aproximativ ~100 euro in joc (doua tancuri premium, trei luni de cont premium si ceva gold, in caz de nevoie), asa ca, zic eu, e destul de evident ca sunt aici ca sa raman.

Am momente cand sunt si eu arogant, cand ma enervez daca cineva repeta aceeasi greseala a 10-a oara, cand mi se pune pata pe unul sau pe altul (cu motive intemeiate insa), dar in general imi controlez comportamentul, jignesc doar cand e intr-adevar cazul (si atunci aduc argumente) si nu injur aproape niciodata.

Pot sa instalez orice program de voice chat (raidcall, team speak si ventrilo le am deja) si in conditii normale nu am o problema sa stau pe chat, dar nu intotdeauna - de exemplu cand e mandra in camera sau cand vreau sa ascult o emisiune la tv, o piesa de teatru la radio sau mai stiu eu ce.

Statistici - sunt prea mic pentru ca sa fie cu adevarat relevante, dar daca insistati:

Noobmeter: http://www.noobmeter.com/player/eu/JohnTeller/523057506/

WOTInfo: http://www.wotinfo.net/en/efficiency?server=EU&playername=JohnTeller

VBAddict: http://www.vbaddict.net/wot.php?do=charts&wotid=54027240e92aac7c830aa54afea33a22

Cam atat despre mine.

Iar daca ai ajuns pana aici si inca consideri ca corespund cerintelor / asteptarilor clanului tau, cred ca acum e timpul sa spun ce caut si eu

In principiu un clan ceva mai mult decat casual, ceva mai putin decat hardcore. Nici genul de clan in care sa nu existe nici o triere la recrutare si unde nu se face niciodata nimic, dar nici genul de clan unde jocul este luat mai in serios ca un job. Dar mai important decat asta, un clan unde accentul se pune pe calitatea de oameni a membrilor clanului, nu de jucatori; un clan cu oameni seriosi, maturi, care stiu de gluma, dar care in acelasi timp au si cei sapte ani de acasa, care vin aici sa se relaxeze si sa se distreze, nu sa-si refuleze frustrarile  din viata reala sau sa spere ca isi vor gasi consacrarea.

In afara de asta, am doar doua cerinte - sa existe activitati (macar la nivel de plutoane) si pentru astaia mai mici si mai prosti, asa ca mine, ca altfel se cam pierde rolul intrarii intr-un clan si sa nu se injure ca la usa cortului pe voice chat sau clan (nu sunt absurd, pot sa accept cate o scapare, pe ici pe colo, cand iti iei una in ammo rack cu full hp, da' chiar nu am chef sa aud cum fiecare si-o baga si si-o scoate la fiecare sfert de ora).

Ideea e ca, desi imi doresc sa intru intr-un clan, sa particip si eu la campania asta noua de clan wars, nu vreau sa ma reped ca berbecu' cu capu' inainte. Nu de alta, da' consider ca a intra intr-un clan, doua, trei, noua si a iesi dupa cateva zile sau saptamani, cand vezi ca nu e ceeea ce cauti, denota doar neseriozitate.

Oricum, dace aveti o oferta pentru mine; astept un mesaj - fie aici, fie in joc. Pana atunci, toate cele bune si multumesc pentru timpul acordat. ;)

JohnTeller over'n'out

Edited by JohnTeller, 09 November 2014 - 11:14 PM.

WhiteSoldier07 #2 Posted 09 November 2014 - 08:54 PM

Private

• Player
  • 36740 battles
  • 22
  • [WAR-W] WAR-W
succes frate,bine scris

angry_ogre #3 Posted 10 November 2014 - 09:47 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 10956 battles
  • 1,134

Salut.

Mic clan casual, oameni ai muncii, etc...

Arunca o privire te rog: http://forum.worldof...__fromsearch__1

JohnTeller #4 Posted 11 November 2014 - 02:36 PM

Private

• Player
  • 12534 battles
  • 39
  • [B1OS] B1OS
BUMP - inca caut, vreau sa particip la campania ce incepe pe 17. :)

The_Last_Jedi #5 Posted 17 November 2014 - 09:59 AM

Corporal

• Player
  • 33831 battles
  • 119

Ai scris super... e clar ca sti sa dai si cu TD-ul...

Doar o intrebare: vrei sa intri cu Jg 8,8 in campanie sau ai si altceva pe maneca?

JohnTeller #6 Posted 17 November 2014 - 03:32 PM

Private

• Player
  • 12534 battles
  • 39
  • [B1OS] B1OS

View Postholyoldman, on 17 November 2014 - 09:59 AM, said:

Ai scris super... e clar ca sti sa dai si cu TD-ul...

Doar o intrebare: vrei sa intri cu Jg 8,8 in campanie sau ai si altceva pe maneca?

In clipa de fata, postul nu mai este tocmai actual; negasind ceea ce cautam, m-am hotarat sa iau taurul de coarne si sa incerc sa construiesc singur ceea ce nu am reusit sa gasesc in alta parte.

Si da, in campania asta, nu as fi putut juca decat cu DM-ul la cea de sase si JT 8.8 la cea de opt, daca ar fi fost nevoie de serviciile mele. O sa cresc, o sa imi fac tancuri, dar nu vreau sa fie un rush/grind/farm, ci un proces lent, natural, relaxant. :)

Incerc sa fac maximul in fiecare meci, dar jocul in general il tratez foarte relaxat - exact cum cred ca ar trebui tratat un joc. :)

The_Last_Jedi #7 Posted 18 November 2014 - 05:38 PM

Corporal

• Player
  • 33831 battles
  • 119

Multumesc pentru raspuns.

Ai acolo un backup de nadejde!

http://eu.wargaming.net/clans/500054824/

Bafta la recrutari!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users