Jump to content

[KOMPENDIUM] XVM - konfiguracja/pomoc2.0/pytania/problemy - Temat zbiorczy

• Please log in to reply
1179 replies to this topic

nixxxie #1 Posted 15 November 2014 - 12:27 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

0. Skąd brać XVMa?

Spoiler

1. Jak konfigurować XVMa?

Spoiler

. 2. Struktura i format konfigu XVMa.

Spoiler

2.5. Jestem tu nowy, jak zacząć dłubanie w konfigu?

Spoiler

3. Mój konfig "nie działa!!!111oneoneone"

Spoiler

4. Jak przestawić to/tamto/siamto?

Spoiler

4A. Chcę mieć coś jak w "gołej" grze, bez XVMa (vanilla).

Spoiler

5. Wiedza tajemna - skąd ją brać?

Spoiler

//to be continued...

Edited by nixxxie, 17 January 2015 - 12:41 PM.

nixxxie #2 Posted 15 November 2014 - 12:28 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

<zarezerwowane>

<do edycji przez moderację w miarę uaktualnień>

Nikodemsky #3 Posted 15 November 2014 - 06:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14235 battles
  • 1,026

Aktualizowany plik readme-pl przesyłałem ze dwa razy do twórców XVM, niestety chyba nie mają ochoty go dodać... u siebie na stronie dodałem do najnowszej wersji ale na oficjalnej stronie jest jeszcze stary.

*Plik zalecam otwierać w notepad++ - w zwykłym notatniku układ formatowania może być trochę "nierówny".

Do edycji można dodać jeszcze program XCTuner - jednak jest tylko on dla multiconfiga. http://www.koreanrandom.com/forum/topic/12494-/

Ponadto jest jeszcze narzędzie(lub bardziej skrypt) do dzielenia pojedynczego pliku configa na multiconfig - tutaj jednak wymogiem jest odpowiednio sformatowany config, te starsze, którym brak odpowiednich tagów lub są błędnie sformatowane mogą powodować błędy. Narzędzie testowałem i działa jak powinno. http://www.koreanrandom.com/forum/topic/4643-/

Na samym forum - http://www.koreanrandom.com/forum/forum/50-/  można również znaleźć inne konwertery, przykładowo zamieniające stare tagi na nowe, czy podmieniające format ratinga(statystyki graczy). Tutaj jednak minimum to umiejętność dedukcji i mile widziana jest znajomość języka angielskiego.

Przydałby się również config z polskimi komentarzami, choć znowu nigdy nie byłem pewien ilu użytkowników by z tego skorzystało, a poza tym twórcy XVM raczej na pewno nie dodaliby takiego configa do oficjalnych wydań, więc najlepiej posiłkować się znajomością angielskiego i zwykłą dedukcją - samo formatowanie w xvm jest w zasadzie bardzo proste i trzeba po prostu pamiętać o zamykaniu nawiasów, czy przecinkach po zamknięciu tagów - zdaje się, że XCpad podkreśla pełne tagi, także zawsze jest to jakaś pomoc. Zawsze wychodziłem z prostego założenia - jeśli ktoś potrafi się nauczyć zwykłego HTMLa(co jest o wiele bardziej proste, niż się wydaje), to nie będzie miał problemu z przeczytaniem/edycją configu xvm'a.

PS. Poradnik całkiem spoko ale jeśli chcesz świadczyć również pomoc(wnioskując z nazwy tematu), to lepiej pozbyłbym się tego pasywno-agresywnego tonu, wielu ludzi pytających o pomoc pierwszy raz w życiu korzysta z danej modyfikacji etc. :)

Attached Files

• Attached File   readme-pl.txt   19.79K

nixxxie #4 Posted 15 November 2014 - 07:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

Dzięki za readme :) . Tak się nawet zastanawiałem, czy się nie zebrać i nie przetłumaczyć...

Pobawiłeś się bardzo opisowo. Ja bym wywalił wszystkie makra do osobnego pliku, z angielskiej wersji też :P .

(aha, brak nawiasu przy "type" w formatowaniu to literówka z angielskiej wersji, jest tam od dawna).

Myślę, że pomoc będzie świadczona przez wszystkich, na miarę ich możliwości - zamiast starych tematów, które nie mają wstępniaka. Ton, no cóż, starałem się instruktażowo i bezosobowo ;) , chyba używam trochę zbyt skomplikowanego języka ale nie umiem prościej :( . Na pewno będę dodawał ile się da - ciężko napisać od razu wszystko i tak dokładam po kawałku, w miarę zapotrzebowania  i inspiracji.

Jeśli ktoś chce napisać tutki do XCPada albo XCTunera (najlepiej z obrazkami), to śmiało, najlepiej w tym temacie - można zalinkować konkretne posty więc na pewno umieszczę w tytułowym odnośniki. Ja nie robię, bo nie używam i nie będę się wygłupiał ;) z czymś, na czym się nie znam.

Nie dawałem linków do koreanrandoma, żeby się ludzie za bardzo nie pogubili ale w przyszłości pewnie uzupełnię. Większość tamtego forum jest po rosyjsku ale translate.google.com działa dobrze, o ile przerzucamy na angielski.

koziolgm #5 Posted 20 November 2014 - 01:01 PM

Private

• Player
  • 12424 battles
  • 23
  • [_PPP_] _PPP_

Jak zmienić w XVM wn8 na wn7, po zmianie wartości w pliku i restarcie wota nie pokazuje w ogole tej wartości, może o czymś zapomniałem

"formatLeftVehicle": "{{vehicle}} <font face='Consolas' size='12'><font color='{{c:kb}}'>{{kb%2d~k}}</font> <font color='{{c:wn7}}'>{{wn7}}</font> <font color='{{c:rating}}'>{{rating%2d~%}}</font></font>",
    "formatRightVehicle": "<font face='Consolas' size='12'><font color='{{c:rating}}'>{{rating%2d~%}}</font> <font color='{{c:wn7}}'>{{wn7}}</font> <font color='{{c:kb}}'>{{kb%2d~k}}</font></font> {{vehicle}}"
  }
}

Edited by koziolgm, 20 November 2014 - 02:01 PM.

Nikodemsky #6 Posted 20 November 2014 - 01:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14235 battles
  • 1,026

View Postkoziolgm, on 20 November 2014 - 01:01 PM, said:

Jak zmienić w XVM wn8 na wn7, po zmianie wartości w pliku i restarcie wota nie pokazuje w ogole tej wartości, może o czymś zapomniałem

"formatLeftVehicle": "{{vehicle}} <font face='Consolas' size='12'><font color='{{c:kb}}'>{{kb%2d~k}}</font> <font color='{{c:wn7}}'>{{wn7}}</font> <font color='{{c:rating}}'>{{rating%2d~%}}</font></font>",
"formatRightVehicle": "<font face='Consolas' size='12'><font color='{{c:rating}}'>{{rating%2d~%}}</font> <font color='{{c:wn7}}'>{{wn7}}</font> <font color='{{c:kb}}'>{{kb%2d~k}}</font></font> {{vehicle}}"

WN7 nie jest skalą oficjalną w XVM, były plany wprowadzenia ale chyba nie przeszło to nigdy do dalszej fazy. Jedyne co możesz zrobić, to podmienić na WN6 - są bardzo podobne w skali.

Edited by Nikodemsky, 20 November 2014 - 01:32 PM.

koziolgm #7 Posted 20 November 2014 - 01:58 PM

Private

• Player
  • 12424 battles
  • 23
  • [_PPP_] _PPP_
Ok, dzięki za odpowiedź pytałem bo używałem configu od DjVirus'a i tam on używał wn7 ale jeżeli wn7 to tylko rozwiniecie wn6 to w takim razie ustawie na nie, jakoś wn8 mnie nie przekonuje jako wyznacznik umiejętności   

nixxxie #8 Posted 20 November 2014 - 03:34 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

wn7 jest starą skalą i chyba się z niej wycofali bo nie widzę na liście.

wn8 jest najsensowniejsze do szacowania w bitwie, czego się spodziewać po innych.

12345michal12345 #9 Posted 21 November 2014 - 03:46 PM

Lieutenant

• Clan Commander
  • 39551 battles
  • 1,777
  • [GRY-F] GRY-F
Małe pytanie, w jakim pliku i w której inii zmienić informacje nad czołgiem, tak żeby pokazywało w trakcie gry nik gracza nad czołgiem ?

Nikodemsky #10 Posted 21 November 2014 - 04:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14235 battles
  • 1,026

View Post12345michal12345, on 21 November 2014 - 03:46 PM, said:

Małe pytanie, w jakim pliku i w której inii zmienić informacje nad czołgiem, tak żeby pokazywało w trakcie gry nik gracza nad czołgiem ?

Jeśli chodzi o podmianę nazwy pojazdu na nick:

markersAliveNormal.xc

202:

"format": "{{vehicle}}{{turret}}"

podmienić na:

"format": "{{nick}}{{turret}}"

353:

"format": "{{vehicle}}{{turret}}"

podmienić na:

"format": "{{nick}}{{turret}}"

Jeśli chciałbyś dodać dodatkowo nick, to być może wystarczy jakieś:

"format": "{{nick}}\n{{vehicle}}{{turret}}" albo "{{nick}}<br>{{vehicle}}{{turret}}" ale głowy nie dam ;p

Od dawna nie zmieniałem nic w defaultowych ustawieniach i nie chciałbym wprowadzić w błąd.

Edited by Nikodemsky, 24 November 2014 - 12:11 AM.

nixxxie #11 Posted 22 November 2014 - 05:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

O skalach kolorów, osobny post bo sporo i pliki załączone (stan na 9.4/xvm5.4.1.2).

Dla niecierpliwych: plik colors.xc

Prawdopodobnie jedyne co możecie chcieć zmienić to przejść na jakąś "nową" skalę. Taką stworzył wotlabs (uwaga, ich plik miał nieaktualne dmg_kind i coś jeszcze), co NIE oznacza, że standardowa skala XVM miałaby być gorsza czy też "mniej aktualna" - jest po prostu inna; co więcej, progi były aktualizowane w okolicach września(!), więc jest jak najbardziej na czasie. Używanie którejkolwiek zależy od preferencji względem oceny przeciwników/sojuszników ;) w bitwie.

Drugą rzeczą, którą możecie chcieć dorzucić są gradienty, żeby mieć "więcej" kolorów pomiędzy progami w podstawowych skalach.

Najprościej jest podmienić plik colors.xc na gotowy (znowu, nieaktualny wotlabs!) albo poprawić własny metodą kopiuj/wklej.

Jest jeszcze jedna metoda, skopiowanie dotatkowych plików z pojedynczymi tablicami i załadowanie ich w colors.xc każdego z osobna, przykładowe polecenie:

Block Quote

"kb": ${"kb_xvm_7x13_gradient.xc":"kb"},

zmodyfikować odpowiednio do nazwy pliku i wartości kolorowanej ;) (nie zapominać o przecinkach!).

Oczywiście zamieniamy cały blok z oryginalnego pliku, na przykład:

Spoiler

Pliki z tablicami kolorów do ściagnięcia, wszyskie znajdują się również w paczce z moim configiem:

Spoiler

Edited by nixxxie, 22 November 2014 - 05:10 PM.

lagor89 #12 Posted 23 November 2014 - 11:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19379 battles
  • 82
da sie dezaktywować xvm ? aktywacja jest, wyłączą sie same po killku dniach ale czy jest manualna dezaktywacja ?

Nikodemsky #13 Posted 24 November 2014 - 12:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 14235 battles
  • 1,026

View Postlagor89, on 23 November 2014 - 11:54 PM, said:

da sie dezaktywować xvm ? aktywacja jest, wyłączą sie same po killku dniach ale czy jest manualna dezaktywacja ?

Była jakiś czas temu ale teraz nie ma takiej potrzeby, ponieważ można powyłączać statystyki i szanse w ustawieniach osobistych(zakładka settings).

nixxxie #14 Posted 24 November 2014 - 08:37 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

Musiałbyś ręcznie usunąć token i po prostu się nie zalogujesz. Jest w %APPDATA% a głębiej szukaj sam ;) . Tyle, że technicznie staty pozostałyby dalej aktywne.

Oczywiście zgrabniej zrobić to jak wyżej.

Edited by nixxxie, 24 November 2014 - 08:39 AM.

Szulson_Kris #15 Posted 01 December 2014 - 03:03 PM

Sergeant

• Player
  • 39706 battles
  • 252
  • [-RLY-] -RLY-

shot_002.jpg

Nixie mam pytanie czy jest możliwość aby w garażu pokazywało nam aktualne nasze statystyki??? Na zdjęciu zaznaczyłem kolorem ZIELONYM ewentualne miejsce.

Edited by Szulson_Kris, 01 December 2014 - 03:11 PM.

nixxxie #16 Posted 02 December 2014 - 06:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

Nie, i wątpię, że będzie.

1. Globalne statystyki zmieniają się powoli. A część jest i tak o jedno kliknięcie (standardowe w przebiegu służby, niestandardowe widujesz i tak co bitwę).

2. Statystyki na czołgach możesz ustawić naprawdę szczegółowe na karuzeli.

3. Od statystyk sesji jest osobny mod.

Szulson_Kris #17 Posted 03 December 2014 - 12:36 PM

Sergeant

• Player
  • 39706 battles
  • 252
  • [-RLY-] -RLY-

Nixie jeszcze jedno pytanie.

Mianowicie chciałbym aby w linijce gracza który został już zniszczony był np.  czerwony znak X na ikonce czołgu lub obok znaczek czaszki z windinks. Wiem że jest to możliwe jeżeli chodzi o panel przeciwników. Moje pytanie czy można tak zrobić w panelu sojuszników??

Szulson_Kris #18 Posted 03 December 2014 - 04:34 PM

Sergeant

• Player
  • 39706 battles
  • 252
  • [-RLY-] -RLY-

Dla tych którym znudziły się standardowe znaczniki wyświetlenia przeciwnika. W pliku "playersPanel.xc" wprowadzamy poniższe wartości:

"dead": "<FONT FACE=\"Wingdings\" SIZE=\"24\" COLOR=\"#FF0000\">N</FONT>",            //Trup- Czerwona czaszka
        "lost": "<FONT FACE=\"Webdings\" SIZE=\"24\" COLOR=\"#FE8A16\">N</FONT>",              //Zniknął- Pomarańczowe oko
        "neverSeen": "<FONT FACE=\"Webdings\" SIZE=\"24\" COLOR=\"#FFFFE2\">N</FONT>",  //Jeszcze nie wyświetlony- Białe oko
        "revealed": "<FONT FACE=\"Webdings\" SIZE=\"24\" COLOR=\"#00FF33\">N</FONT>"        //Wyświetlony- Zielone oko

shot_018.jpg

Edited by Szulson_Kris, 03 December 2014 - 05:02 PM.

nixxxie #19 Posted 03 December 2014 - 06:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 123 battles
  • 1,206

View PostSzulson_Kris, on 03 December 2014 - 12:36 PM, said:

Nixie jeszcze jedno pytanie.

Mianowicie chciałbym aby w linijce gracza który został już zniszczony był np.  czerwony znak X na ikonce czołgu lub obok znaczek czaszki z windinks. Wiem że jest to możliwe jeżeli chodzi o panel przeciwników. Moje pytanie czy można tak zrobić w panelu sojuszników??

Użyj makra {{alive}} z warunkiem.

Jeśli chcesz przywiązać do ikonki czołgów to na obecną wersję nie mam pomysłu. Możesz to zrobić na sztywno ze stałymi współrzędnymi (ikonki delikatnie jeżdżą przy długich nickach) w extraFields albo użyć standardowych pól nick/vehicle/etc;

np zmiana przezroczystości, maskujemy stan żywy zerową alphą:

Block Quote

<font color='#FF0000' alpha='{{alive?#00|#FF}}'>X</font>

Czaszkę i kolory dopasuj odpowiednio według uznania.

W extraFields wyglądałoby to mniej więcej tak, dla odmiany z czerwoną czaszką (dopasuj współrzędne i rozmiar czcionki):

Block Quote

{ "x": 295, "y":6, "format": "<font face='Wingdings' size='12' color='#FF0000'>N</font>", "alpha": "{{alive?0|100}}" },

Szulson_Kris #20 Posted 03 December 2014 - 07:56 PM

Sergeant

• Player
  • 39706 battles
  • 252
  • [-RLY-] -RLY-

Nie można by stworzyć linijki "allySpottedMarker" ? Mam na myśli skopiowanie całości "enemySpottedMarker"  i pozostawić tylko z zapełnionym jednym makrem "dead"

Próba nie strzelba. Coś pokombinuje, może uda się.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users