Jump to content

Mýty, triky a záhady ktoré neboli zodpovedané

Zaujímave otázky hráčov.....

• Please log in to reply
52 replies to this topic

LietnautMilitary #21 Posted 25 December 2014 - 12:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10529 battles
  • 584

Hráč videl túto tému napísal mi v hre.  Celkom divne prečo nie sem. 

Pýtal sa majú nejaký efekt platové brnenia na tankoch ako na T29 (T29 ich ma z predu).

Zaujíma ho konkrétne:

1) znižujú šancu na priestrel

2) znižujú poškodenia explozívnym poškodením

3) pridáva + ďalšie milimetre panciera na tom Mieste

Ja som osobne som nad tím nikdy nepremýšlal. Zdá sa mi však že je to len na výzor.  Ale nebolo by zle byt o trocha múdrejší, ak to má nejaký efekt, nielen výzorový, tak by bolo dobré vedieť na bojisku aký. Preto sa táto otázka sem celkom hodí. :)

Spojler

Edited by ClearEvil, 25 December 2014 - 09:13 PM.

LietnautMilitary #22 Posted 02 January 2015 - 06:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10529 battles
  • 584

Dneska ma jeden hráč zasypal otázkami, ktoré mám sem zapísať, sú to vraj otázky kategórie takej, ktoré takmer nikto nevie ani len zodpovedať a ručí za to, že pri rozmýšľaní nad nimi, budete mat veľa práce pri niektorých to rozlúsknuť. 

Hráč ma ohromne množstvo bitiev takže my dal veľa otázok.

1) V hre sa počíta vzdialenosť v kilometroch, koľko hráč ujde akú vzdialenosť počas tej bitvy na konci sa to spočíta.

Tu je jeho otázkaktorú zadal. Aký to ma efekt na samotne skoré? Nieje totiž známe aký vplyv to ma a konkrétne, zaujíma ho ako to ovplyvňuje skoré v hre.

Toto je  10 krát čo sa ma na to pýtate a chcete aby to bolo zodpovedané takže dnes je čas aby sa to zodpovedalo.

Počul som už ohromné množstvo teórii preto budeme dúfať či to dokáže zodpovedať niekto dôveryhodní. Všimnite si všade písali - asi, zrejme, možno, mohlo byt.

Teórie zneli : a) Zrejme by to mohlo byť takto, WoT sa pokúša hru čo najviac zreálniť preto každá vzdialenosť čo ujdete, znižuje počet kreditov ( za palivo ) Ale zvyšuje počet expov (za skill a akciu na bojisku).

b) Niesom si istí ale zdá sa mi že to skôr zvyšuje ako odmena za to že hráč veľa najazdil a dokázal toľko kilometrov prežiť.

c) Čo ja viem tuším by to mohlo byť tak že čím viac tím lepšie ale zas v tomto prípade keď tankujem čím menej tím lepšie. Čo ja viem ja sa tomu vyhýbam tak že čakám nepriateľa na základni :bush:takže palivo moc neriešim.  ( Za tento text by som mu normálne dal (-like na fórum) no čo už aj snajperi sú v hre).

d) Chcel by som sem tiež niečo napísať ale tie otázky sú tak ťažké že ani ja nemám tušenie jak by som na to odpovedal. Podla mňa však tie prídavné pláty pancieru v predošlej otázke máju určite nejaký efekt na samotnú hru pretože by vývojári WoT nestrácali čas z prídavnými brneniami, ktoré sa na tanky montovali extra, Ak by nemali nejaký efekt. Dúfam či som aspoň trocha pomohol :)

Každá aktivita a pokus pomôcť inym z niečim sa počíta :)

2) Otázka 

Občas sa mi stane že dostanem ďalších pár tisícok kreditov za ( akciu / skill ) na bojisku už viem že to neovplyvni veľkosť poškodenia ale moc by ma zaujímalo, aké požiadavky musia byt splnené aby som tento bonus získal .

Možno že jeden hráč už na to odpovedal. Keď mi píšete v hre, tak vaše otázky posúvam ďalej a jeden hráč na odpovedal takto:

Ano ja som to akurát pred 5 minútami získal z ľahkým tankom (ELC AMX). Stalo to za to ten bonus mi prihodil ďalších okolo 9k striebra. Získal som ho tak...

Na začiatku bitvy sme z tímom vyrazili (na mape Prokhorovka) ja som vyrazil priamo na nepriateľskú základňu, kde ani neviem jak, som dokázal asi z maximálnej vzdialenosti dohľadu môjho tanku som asi 4 minuty odhaľoval nepriateľov, pričom som bol neustále pod paľbou a vždy keď som mohol, som skúsil niekoho keď som sa natáčal čelne k nim zasiahnuť. Skoro všetci z môjho tímu prišli tam a odstreľovali nepriateľov, ktorých som odhaľoval. Nakoniec som šiel pod paľbou 2 tankov odhaliť ich artilériu a ta ma v tej chvíli zničila, pričom sa odhalila a bola následne zničená. Získal som mnoho super trofejí k tomu :):medal: Ale som si istí že vtom hralo aj šťastie svoju rolu

To ma teší, uži si ich a dobra hra :)

Je mi ľúto viac otázok už napísať dnes nestihnem, písali ste mi asi 30 minút pred mojim odchodom do práce, keď sa vrátim, opäť sa budem pokúšať odpovedať a všetky vaše nezodpovedané otázky sem napísať.

neozbrojeny #23 Posted 02 January 2015 - 07:14 PM

Sergeant

• Player
  • 27478 battles
  • 215

1.) Predpokladam, ze efekt na skore to nema absolutne ziadny. Cena paliva tam nieje ziadna a nic sa neprepocitava. Naklady su len za naboje a opravy. 100% zniceny tank stanovena fixna suma. Ak si prezil a mas 40% HP, tak platis tych 60% z tych 100%. Koniec nakladov. Plus spotrebaky atd. Ale naklady cisteho tanku len opravy a municia, ziadne palivo. WoT je arkada a az tak k realite nema blizko.

Skor by to mohlo byt pocitane ku skillu sofera. Viac najazdis tak rychlejsie idu % hore. Ale asi to tak nefunguje. Kedze na zvysenie skillu treba expy co dostanes a tie sa prerozdeluju. Takze najskor je to asi len statistika. Pridane dva riadky kodu, ktore nic nestali a ty to vidis na konci bitky. I ked nie som si isty ci % idu rovnako rychlo hore na posadkach. Keby nie, mohlo by to mat mozno nejaky nepatrny vpliv.

2.) Trochu tomu nechapem. Mas to tam napisane na konci bitky, ze bonus? Bud je to za beziacu misiu alebo za odvazny odpor. Ale odvazny odpor je napisany v zatvorke.

certcz #24 Posted 02 January 2015 - 07:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 42148 battles
  • 1,109
1.) Vyber si skauta a jezdi od začátku bitvy kolečka kolem základny. Tak to otestuješ, než tě někdo z kolegů sejme :P.

Edited by certcz, 02 January 2015 - 07:44 PM.

NeonesSK #25 Posted 02 January 2015 - 08:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10141 battles
  • 63
Mám otázku. Vo videu kde je vysvetľovaná mechanika prenetrácie sa spomína, že keď je penetrácia strely 3x alebo viac vyššie ako armor tanku kde strela letí, strela penetruje vždy na 100% armor a na uhle nezáleží. Ako je teda možné že sa mi veľakrát stalo že som dingol scouta alebo artynu do hullu, ktorý mal isto 3x menší armor ako je penetrácia mojej strely? Stáva sa to mnohokrát a potreboval by som vysvetliť zákutia tejto hry.

Edited by NeonesSK, 02 January 2015 - 08:16 PM.

DEAD535 #26 Posted 02 January 2015 - 08:17 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 13531 battles
  • 1,061
  • [0WNED] 0WNED
Kaliber dela nie penetrácia ak sa nemylím.

NeonesSK #27 Posted 02 January 2015 - 08:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10141 battles
  • 63

View PostDEAD535, on 02 January 2015 - 07:17 PM, said:

Kaliber dela nie penetrácia ak sa nemylím.

Nikde som sa o kalibri nezmienil. Myslím penetráciu dela.

erikpip #28 Posted 03 January 2015 - 05:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20907 battles
  • 51
spatne jsi to pochopil. kalibr a ne penetrace dela musi byt 3x vetsi nez sila pancire. pak by to opravdu melo projit na 100%.

Gabriel_i5_Back #29 Posted 03 January 2015 - 09:57 PM

Major General

• Player
  • 46991 battles
  • 5,109
  • [REALM] REALM
JJ vola sa to overmatch. Ak je KALIBER 3x väčší ako pancier tak je to vždy pentrácia. Ak nie vypočítava sa efektívny armor vs penetrácia * RNG. Ak sa nejedná o 70 a viac stupňový uhol. Vtedy je side scrap a bouce bez výpočtu.

Edited by Homer_J_S_, 03 January 2015 - 10:07 PM.

Maggie01 #30 Posted 04 January 2015 - 12:11 PM

Sergeant

• Player
  • 21423 battles
  • 271
Tak přesně tyto bludy neposlouchej....žádná auto penetrace není. Pokud je kalibr střely větší než trojnásobek síly pancíře tak pouze nedochází k automatickému odrazu při úhlu větším než 70% a střela se pokusí pancíř prorazit vždy.Od dvojnásobku poměru ráže vs síly pancíře je ještě bonus k normalizaci dopadu (neodražené ) střely ale nic z toho neznamená automatickou penetraci i když penetrovat s větší ráží je snadnější (při stejné průbojnosti).

Edited by Maggie01, 04 January 2015 - 12:12 PM.

Gabriel_i5_Back #31 Posted 04 January 2015 - 12:15 PM

Major General

• Player
  • 46991 battles
  • 5,109
  • [REALM] REALM
Ak máš IS3 som ochotný ti dokázať vo výcvikovke že maggie trepe.

Edited by Homer_J_S_, 04 January 2015 - 12:16 PM.

Maggie01 #32 Posted 04 January 2015 - 12:22 PM

Sergeant

• Player
  • 21423 battles
  • 271

To není z mé hlavy....

Gabriel_i5_Back #33 Posted 04 January 2015 - 12:42 PM

Major General

• Player
  • 46991 battles
  • 5,109
  • [REALM] REALM
Ok prijímam tvoju premisu. 122 Mm gun na rusoch / 3 sa rovná 40 mm armor. 40mm armor pri 86 stupňoch je 70mm efektívne. (aspoň podľa výpočtov na nete) 122 MM delo má každé viac ako 70 penetráciu = automatická penetrácia.  Môžme skúsiť aj iný kaliber.

Edited by Homer_J_S_, 04 January 2015 - 12:42 PM.

Dave162 #34 Posted 04 January 2015 - 12:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39002 battles
  • 539
  • [S_BAE] S_BAE

View PostLietnautMilitary, on 22 December 2014 - 07:10 PM, said:

To snáď nemyslite vážne čo tu všetci rozoberáte od témy.

Jeden hráč mi povedal že na mape Himmelsdorf je dlhší tunel kde sa strčil zo svojou Artilériou M12 keď prehrali a pokaždé, aby ho nepriatelia dostali, museli ísť pred delo, navyše ani o ňom nevedeli a preto mu prebehli pred jeho delom, bez toho aby niečo tušili. :bush::medal:

Ja som na to povedal, to znie dobre ale kde to je? On povedal ak my kúpiš T14 dohodneme sa.:coin: Ja som povedal tak to si nájdem radšej sám (pretože to by sa sem hodilo pre artilérie keďže posledná normálna téma boli artilérie). On my na to odpovedal, hah no tak veľa šťastia to nenájdeš za to ti ručím a M12 určite na odskúšanie tunelov nemáš! :P

Vtedy sme skončili rozhovor a mal pravdu, M12 som nemal a našiel som par tunelov, ale naneštastie nevypadali ako to čo popísal a preto som sa rozhodol to sem napíšem. Možno práve vy to nájdete. Stratené podzemie nebezpečnej artilérie :great:

Jednu stopu by som však mal našiel som tunel na hornej polke mapy pod starou bielou budovou (Z jednej strany je skôr do-šeda z druhej kde je tunel skôr do-biela) tesne pri základni, avšak nie som si isti či je to ono. Ale artiléria ďaleko nezájde keď prehráva jej tím, preto by to bolo dobre tam začať.

Myslím, že se bude jednat o tohle, mě se tam však nikdy nic světoborného předvést nepodařilo. Na těchto tierech už nejsou hráči tak hloupí a navíc kvůli automatickému spotu do 50 m tě vidí už dopředu. Maximálně jsem někoho postřelil, ale mě hned na to zrychtovali.

shot_033.jpg

shot_034.jpg

Maggie01 #35 Posted 04 January 2015 - 01:43 PM

Sergeant

• Player
  • 21423 battles
  • 271

View PostHomer_J_S_, on 04 January 2015 - 12:42 PM, said:

Ok prijímam tvoju premisu. 122 Mm gun na rusoch / 3 sa rovná 40 mm armor. 40mm armor pri 86 stupňoch je 70mm efektívne. (aspoň podľa výpočtov na nete) 122 MM delo má každé viac ako 70 penetráciu = automatická penetrácia.  Môžme skúsiť aj iný kaliber.

No zkus se selským rozumem zamyslet nad tím co si napsal....opravdu věříš tomu že 40 mm při 86 % je 70 mm efektivně? Mě vychází úplně jiná čísla....

// no ale i těch cca 93 mm by při dopadu při těch tvých 86% a započítání normalizace AP střely prorazilo asi každé 122 mm dělo,ovšem u 152 mm houfnice s průměrnou průbojností 135 mm (su 152,isu....) a 50 mm  pancíře se lehce dostaneme na taková čísla že při trochu nepříznivém RNG to neprojde.

Edited by Maggie01, 04 January 2015 - 02:03 PM.

Kruty_Venca #36 Posted 11 February 2015 - 03:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4018 battles
  • 68

View PostLietnautMilitary, on 22 November 2014 - 10:50 AM, said:

Takže tu sú najmenej vídané otázky a odpovede na ne. Ďakujem za vyriešenie otázok pomôžu určite mnohým hráčom ako aj nováčikom. 

Včera večer sa jeden hráč pýtal.

1) Je možné na niektorej mape sa zatarasiť na neutrálnej základni o ktorú oba tímy bojujú z tankom typu Tog ll a ELC AMX tak aby.

Hráč zdôrazňoval že by mal v úmysle vojsť na základňu z Elc tak že by obsadzoval no zároveň by tam bol iba 1 vchod. Ako napr. zahnutý kameň zahnutý z 3 strán. Žeby robil kryt zo zadu a aj z bokov a tu časť kadiaľ vošiel by zatarasil tankom Tog ll. 

Hráči si z toho robili srandu. Lenže nemuselo by to byť až tak nemožné pretože niečo podobné som vydeľ pred možno už dvoma rokmi, bol to síce hacker ktorý jazdil v malej kotolni na neutrálnej základni na mape Himmelsdorf, kvôli tomu to bola však remíza po 5 minútach to bolo 7vs1 (elc) no nuž škoda nakoniec sme sa 9 minút dívali jak si tam v budove jazdí. Dodnes mam par snímkov jak jazdil v budove a písal urážlivé texty.

No späť k otázke, ten hráč sa pýtal či je to možné takto si elc zatarasiť a či sú na nejakej mape na to dobré podmienky ako boli už uvedené.

Pridajte aj vy svoje neobvyklé odpovede či už svoje alebo otázky svojho okolia.

Nevím, jestli ti správně rozumím, ale pokud ano, tak je tuším místo na neutrální základně v Siegfriedově linii. V cap zóně se nachází "vítězný oblouk", do kterého se AMXo vejde. Tzn. Sejmout AMX při capování můžeš ze dvou stran - průjezdů obloukem. Pokud před vjezd postavíš Toga, tak je AMX v bezpečí (+namíří do zadního průjezdu dělo a sejme co se ukáže)...

Samozřejmě pokud jsem tě nepochopil správně, tak ber můj příspěvěk jako bezpředmětný.

V.

vlad_harkoonen #37 Posted 11 February 2015 - 03:49 PM

Private

• Player
  • 10761 battles
  • 30
Nevěřím, že by se našel nějaký zoufalec, který by od začátku hrál na remízu ... v podstatě prohru ... s tím, že se zavře v tunelu :sceptic:

Kruty_Venca #38 Posted 12 February 2015 - 07:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4018 battles
  • 68

Když jsme u toho Toga...včera jsem chytl skvělou bandu v týmu, borce v četě s Luchsama...jistojistě CZ/SK, Tog to ustál až do konce, ale stejně...musel se cítit jako lovená zvěř, alespoň ty kecy v chatu tomu napovídali:D

Tenhle tank bych si nekoupil už jen proto, že vím, že bych byl šikanován:D

LietnautMilitary #39 Posted 21 March 2015 - 04:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10529 battles
  • 584

Zdravím dlho som tu nebol kvôli rôznim omylom ako že nám na internet miesto jedného mesiaca naúčtovali 7 a keď po 3 mesiacoch na to prišli povedali že aj keď som bol odpojení tak tie š mesiace mam zaplatiť ako keby sa nič nestalo. No nedal som sa odradiť a mam vďaka tomu ako ospravedlnenie na pol roka zdarma internet :izmena: bez poplatkov a problémovou :).

Bohužiaľ už je to dávno tak si nepamätám otázky čo vás zaujímali ale možno ste si ich aj vyrozprávali a taktiež našli na ne odpovede.

Avšak na niektoré si pamätám ohľadom 1) Efektívnej streľby do dela. 2) Ako sa dostať na nedostupne, ťažko zjazdné miesto, zároveň tak aby tam nebol hráč zbytoční (napríklad snaiperske miesto) a kde sa nachádza a ako sa tam dostať.  3) Rohlík vs chlieb ( Mouse ťažký nemecký tank úrovne 10 proti E-100 ťažký nemecký tank úrovne 10) Toto sa ma pýtal trojčlenný spolok (četa) a vďaka tomu že jeden napísal najprv rohlík vs chlieb,  než my vysvetlili čo tím myslia som si na to v pekárni spomenul. :teethhappy:

1) Jeden hráč sa pýtal na to že ako ma poškodiť alebo vyradiť 1, 2 zásahmi nepriateľské delo ak trčí len veža. Hovoril o tom že aj keď sa pretláčal z 1 tankom dal mu 6 rán priamo do dela ale on bol naďalej schopní strieľať a preto nemohol nič odvážnejšie podniknúť. A zaujíma ho akým spôsobom efektívnejšie poškodiť v takýchto prípadoch delo protivníka.

2) Hráča zaujímalo ako urobiť niečo ako sa dostať na nejaké nedostupné alebo ťažko zjazdné miesta na mapách ako za domy alebo do nejakých prepadlísk kde nebude ako obeť ale bude jeho súperov niečo stať sa k nemu dostať a zároveň niečo aby tam celu hru nečakal a nepísal som na G6 E3.....

Mne sa to zdá byť dosť divné, nenapadlo by ma že na takejto hre by mohol niekto chcieť až tak nečestne hrať. No ak chce s tím poradiť tak som to sem vložil.

3) E100 vs Mouse  hráča zaujímalo že ktorý z týchto tankov by zvíťazil ak by sa utkali a ktorý z týchto tankov je na bojisku a v hre lepší.

Svojim spôsobom to je na zamyslenie, lebo v hre sa moc Mouse nenachádza ale nachádza sa tam veľa E-100. Čo môže znamenať buď je E-100 dobrý aj kvôli tomu že ma silnejšie delo, alebo je to len lacný krám podla toho že ma všetky tanky v technickom výskumnom strome omnoho lacnejšie a aj ma o trocha menšiu hrúbku panciera. 

Taktiež som si pozrel link od jedného hráča na tomto fóru Homer_J_S_ a ako som videl nájdete tam tiež veľa výborných tipov dúfam či vám to pomôže a nájdete tam ďalšie veci ohľadom hry.:)

http://forum.worldof...anku-rady-tipy/

Gabriel_i5_Back #40 Posted 22 March 2015 - 06:32 PM

Major General

• Player
  • 46991 battles
  • 5,109
  • [REALM] REALM
OT nerád by som si privlastňoval zásluhy. Návod v mojom podpise je od hráča RagSalt. Ja ho len pomáham šíriť.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users