Jump to content

Mýty, triky a záhady ktoré neboli zodpovedané

Zaujímave otázky hráčov.....

• Please log in to reply
52 replies to this topic

X1376 #41 Posted 23 March 2015 - 11:18 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29662 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW

View PostLietnautMilitary, on 21 March 2015 - 04:00 PM, said:

1) Jeden hráč sa pýtal na to že ako ma poškodiť alebo vyradiť 1, 2 zásahmi nepriateľské delo ak trčí len veža. Hovoril o tom že aj keď sa pretláčal z 1 tankom dal mu 6 rán priamo do dela ale on bol naďalej schopní strieľať a preto nemohol nič odvážnejšie podniknúť. A zaujíma ho akým spôsobom efektívnejšie poškodiť v takýchto prípadoch delo protivníka.

2) Hráča zaujímalo ako urobiť niečo ako sa dostať na nejaké nedostupné alebo ťažko zjazdné miesta na mapách ako za domy alebo do nejakých prepadlísk kde nebude ako obeť ale bude jeho súperov niečo stať sa k nemu dostať a zároveň niečo aby tam celu hru nečakal a nepísal som na G6 E3.....

3) E100 vs Mouse  hráča zaujímalo že ktorý z týchto tankov by zvíťazil ak by sa utkali a ktorý z týchto tankov je na bojisku a v hre lepší.

ad 1) Delo se da poskodit APckem, ale musis se presne trefit. Pokud jsi totalne v loji--nemuzes ujet, objet, preskocit--tak je lepsi strilet HE... Splash delo poskodi a mas sanci, ze i znici... To zavisi na kalibru... Ocekavej, ze se ale taky poskodis. Realne se na strelbu do dela vykasli, nic ti to nepomuze, ale jako labuti pisen to je snad posledni moznost...

ad 2) Nektere mista na mapach jsou pristupne, pokud te do nich nekdo potlaci. Obcas se to delalo na CW treba s artynou, kterou tym posunul do jinak nepristupne pozice, aby se dal rozbit kemp. Pak jsou mista ktera se zdaji zdanlive nepristupne, nicmene jenom neznas cestu. Obecne jsou takove lokace malo uzitecne, tankovy boj je vetsinou o pohybu a mobilite a ne motani se kolem par specialnich lokaci, ktere chces vyuzit na troleni tymu. Navic v nasledujicim patchi 0.9.7 se ocekavaji zmeny fyziky, ktere zpristupni mnohem vice mist...

ad 3) E100 je obecne pouzivanejsi v klanovy valkach, protoze je proste o neco vice mobilni. Ma take slusne pasy, co zerou hodne ran. Slabe misto je pak bricho vpredu mezi pasy. Jeho delo ma horsi penetraci na AP munici a hodne hracu na nem pouziva jenom premiovou munici, kterou je HEAT (musis se vyhnout strelbe na moduly a predstaveny pancir; neztraci penetraci se vzdalenosti). Maus je pomalejsi a vice pancerovana. Maus se pouziva mene na CW diky sve "rychlosti". Pro random vyjdou asi nastejno. V obou pripadech se musis uhlovat a to nejen s vanou, ale i s vezi, ktera je dost hranata a nabizi furu rovnych ploch, mezi vystrely.

LietnautMilitary #42 Posted 29 June 2015 - 02:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10529 battles
  • 314

Zdravým všetkých som tu opäť. Dneska my písal jeden hráč, ktorý sa ma už pred tím pýtal, na zabarikádovanie sa na základni s Togom. Tento krát ho zaujímala jedna vec, ktorá však keď sa ju spýtal zaujímala už predtým mnohých hráčov. Ide o skúsenosti a schopnosti posádky.

Teraz čo zrejme nieje moc známe:

1)Ak má posádku vycvičenú na 100% a má ďalšie 2 schopnosti na 100%. Ak týchto tankistov precvičí na iní tank alebo na ďalší vyššej alebo nižšej úrovne. Stratí posádka efekt týchto schopností pokiaľ nedosiahnu tankisti znova 100% základného výcviku. Otázka je či stratia alebo nie. Keď som sa spýtal na to tradične 15 náhodných hráčov odpovedali 7 nie, 8 áno takže je to relatívne pol na pol.

2)Ak má posádku vycvičenú na 100% a má ďalšie 2 schopnosti na 100%. Ak týchto tankistov presunie z britského stredného tanku na prémiový ťažký tank Tog ll. Aj keď ukazuje že tankisti majú straty % červenými. Ale keďže si ich presunul na prémiový tank tak pracujú ako keby straty nemali?

3)Ak má posádku vycvičenú na 100% a má ďalšie 2 schopnosti na 100%. Ak týchto tankistov presunie z nejakého tanku na iní bez preškolenia na daní tank. Ich schopnosti sú aktívne alebo budu aktívne až po tom čo budu precvičený na daní tank?

Otázka 2:

Hráč ma žiadal aby som to sem takto stručne napísal ale anonymne (Na tuto otázku nemusíte odpovedať lebo určite každý vie že to treba písať do fóra, môžte komentovať a hodiť link aj tomu čo nevie kam presne sťažnosť podať. ;)

Otázka 2:  Ktorú sa ma len za hodinu v náhodných bytvách opýtalo 7 hráčov. Mam možnosť použiť 10 "reportov".

4 hráči prezrádzali spojenecké pozície, dvojčlenná skupina rostrielala naše artilérie, polovina hráčov sa celu hru medzi sebou urážala, každú druhu bytvu sú v hre neaktívny hráči alebo niekto kto spamom prekrýva spojenecké správy sú aj iné možnosti ako reportovať hráčov napr. celý tím. keď hra každá asi hodinu končí 11-15/4-0.

socanek #43 Posted 29 June 2015 - 02:30 PM

Major General

• Player
  • 30194 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

add 1) Neztrati. % schopnosti zustavaji stejna, snizi se pouze % zakladni dovednosti.

add 2) Maji postih na zakladni dovednosti, protoze jsi je presunul ze stredniho na premiovy tezky. Musis zachovat tridu tanku, aby byli bez postihu.

add 3) Schopnosti jsou aktivni vzdy. Po presunu bez preskoleni budou mit pouze postih na zakladni dovednosti.

otazka 2. Ne, cely tym reportovat nemuzes. Jinou moznost reportu taky nemas. Stiznosti pouzivam v zavislosti na chovani spoluhracu/souperu a mire vlastni nastvanosti.

Imperial_Guardsman #44 Posted 30 June 2015 - 01:52 PM

Private

• Player
  • 1076 battles
  • 29
Nazdar som síce zelenáč podla úrovne tankov, no zdá sa mi že čím vyšší stupeň, tím rapídnejšie sa hráči zhoršujú. Prečo je to tak? A aké ranky majú hráči z tierom 7, 8 a 9. Mam už skoro tank piatej úrovne preto by ma to zaujímalo a len nedávno som začal.

RagSalt #45 Posted 30 June 2015 - 02:44 PM

Captain

• Player
  • 23227 battles
  • 2,155
  • [ANV-V] ANV-V

Ani ne tak zhoršují, jako to, že někteří hrají stejně jako na 4. a 5. tieru. Jsou cca 4 skupin tierů s odlišným herním stylem. Někdo prostě nechce pochopit, že má svou hranici, kterou, bez studia herních mechanik, prostě nepřekročí.

Takže i na X. tieru jsou total noobové i když jich je tam méně než jinde, pravda na nejnižších tierech nejde o nooby, ale newbie.

Více v odkazu v podpisu.

Edited by RagSalt, 30 June 2015 - 02:45 PM.

LietnautMilitary #46 Posted 30 June 2015 - 03:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10529 battles
  • 314

Zdravím som tu opäť som rád že si neodpísal len mne, ale pridal si sem príspevok. A kedže nemusím písať hráč sa ma pýtal..... Vložím ti sem priemerné skoré a ranky ktoré som zozbieral so siedmych náhodných bojov a od 80 náhodných hráčov ktorých som vyberal podla (musí mať obohrané aspoň so 4 tankami 8 úrovne a 1 tank 9 úrovne presne ako si chcel). Preto píšem takto lebo ani mne sa nechcelo veriť aký priemer vyšiel.

(mena hráčov, klanov, národností a iných detailov sú anonymne)

najlepší tankista:

Priemerne poškodenie na bytvu--- 1.101

Priemerne skúseností na bytvu--- 586

Priemerná presnosť na bytvu--- 57,31%

počet hrdinských medaily--- 9/11       26x spojenec    18x obranca     8x bojovník    3x tankista ostreľovač    9x útočník    18x prieskumník    34x oceľová stena   46x veľký kaliber

Asi 11 týchto hráčov bolo tesne pod priemerom tohto hráča

priemer 80 tankistov (7 náhodných bojov):

Priemerne poškodenie na bytvu--- 408,201

Priemerne skúseností na bytvu--- 259,557

Priemerná presnosť na bytvu--- 54,31%

najhorší tankista:

Priemerne poškodenie na bytvu--- 184

Priemerne skúseností na bytvu--- 168

Priemerná presnosť na bytvu--- 33,03%

počet hrdinských medaily--- 2/11       2x spojenec    1x obranca

asi 20 týchto hráčov bolo len tesne nad priemerom tohto hráča.

Aby to nevypadalo tak zle, lebo asi sa len pošťastilo my dať do oboch tímov takýto priemer. Pridám niečo povzbudivejšie od hráčov z pred 4 rokov ktorých mam ešte uložených medzi priateľmi :) Priemer 15 hráčov z toho 3 boli známi z ktorými som začínal ako WoT beta hráč.

Priemer WoT Beta hráči: ( Ak som dal zlý názov, alebo ak sa to nazývalo inak, ospravedlňujem sa takto som to nezíval kedysi ja rok pred tím než sa objavila prvá reklama v televíziách  internetu a reklamách)

Priemerne poškodenie na bytvu--- 714,67

Priemerne skúseností na bytvu--- 485

Priemerná presnosť na bytvu--- 63,882%

Vtedy však bol mm iný, a boli v hre len 3 národnosti z polovičným počtom tankov. Preto to veľmi neporovnávajte z dneškom.

A odpoveď na druhu otázku prečo je tomu tak. Máš 78 bojov a už budeš mať ako si písal tank piatej úrovne a artilériu 4. :)

Budem rád ak príspevok komentujete, alebo pridáte na tuto tému ďalšie príspevky. (Nezabúdajte že išlo o náhodný výber hráčov)   

Teraz k tvojej ďalšej otázke, pýtal si sa na to čo máš robiť, keď nevieš prestreliť tank spredu, ale ak sa ho podla cvičnej mapy za ktorej splnenie si dostal 5.000 striebra pokúsiš obísť, niekto ťa odniekiaľ začne odstreľovať a väčšinou sa ti nepodarí ani k nemu dojsť.

Odpoveď je jednoduchá keďže sa nachádza na svojom teritóriu, ktoré ma protivník plne pod kontrolou, bude tam mať väčšinou podporu.

Tvojou možnosťou je:

1) Bude vybrať si ciel ktorý prestrelíš.

2) Počkať si až sa ti sám natočí bokom.

3) Vyprovokovať ho nech ti vbehne do krytu, čo znamená že nikto mu nebude môcť pomôcť ale spojenci tebe budu môcť avšak hráči tak hlúpy niesu.

4) Ak vystihneš moment zostrelíš mu pás a silnejší spojenci, ti naberú skoré ako že si im asistoval pri ničení tím že si ciel znehybnil.

5) Kedysi keď mapy nemali všade cestičky ľahké tanky sa stavali na zrázy a útesy kde sa ich super pokúsil zničiť, ale občas sa stalo že niektoré tanky sa zrútili a zošrotovali čo naberalo ľahkým tankom dosť skoré. (Dneska to neodporúčam lebo za boj je dnes toľko kreditov a skúseností že väčšinou sa račej hráči na to vykašľu a pôjdu ďalej čo znamená že si pre tím bot.)

6) Stiahnuť sa (nájsť ciel ktorý prestrelíš, alebo prežiť a odhaľovať nepriateľský tým.)

7) Môžeš sa aj agresívne rozbehnúť na tank ktorý nevieš spredu prestreliť, ako robievaš ale, je to riskantne preto je dobré podla minimami ktorú máš k dispozícii, zvážiť danú situáciu a rozloženie všetkých nepriateľov v okolí tvojho cieľa.

Ale rozdanie poškodenia nieje vždy prioritou, ak máš ľahký tank, môžeš dávať poškodenie aj tím že odhaľuješ súperov, preto zváž aj to či dávaš štandardne svojim delom dostatočné poškodenia a či nebudeš aj na tento účel využívať svoj tank :)

Edited by LietnautMilitary, 30 June 2015 - 04:07 PM.

Imperial_Guardsman #47 Posted 01 July 2015 - 03:54 PM

Private

• Player
  • 1076 battles
  • 29
Moc krát vám ďakujem že ste my poradili a aj o nejakom tom prehľadu. Čakal by som, že kvôli tomu že som nováčik, že si môj príspevok nevšimnú, ešte raz veľké ďakujem. :) A hlavne za tie rady, moc my pomohli.

LietnautMilitary #48 Posted 19 July 2015 - 09:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10529 battles
  • 314

Som moc rád že ste mi toľký v hre odpísali na tému ohľadom štatistík, skoro 1000 ľudí a to v hre poslednú dobu moc nie som. Zmenme radčej tému, lebo ohľadom štatistík by sme mohli písať od rána do večera. :D 

No ako ste sa veľa pýtali, tuto otázku tu síce asi nezodpovieme, pretože je to proste tak. Viem že to nieje správne podla reálu, aké to naozaj bolo. Ale ak by ste chcely zmenu, napíšte pri nejakom test servery že to chcete pridať na zoznam zmien a možno vyhovejú.

Otázka stvor technická:

Prečo tank, tanky ktoré majú vydržať lebo sú stavané na hrubý pancier, za cenu malej rýchlosti. Prečo sú tak ľahko rozbitné, kvôli periskopu, ktorý aj keby "pre dierovali" v realite na nerozpoznanie, tank by bol v poriadku. Prečo sa tanky cez obyčajný periskop dajú zošrotovať na vrak?? Keď už zlepšovali čelné pancierovanie toľkých tankov v hre, prečo nezmenili aj tento detail u tankov napríklad britských AT...  :teethhappy:  amerických T28, T95........ 

Ja mam na to jednu odpoveď keď to chcete zmeniť, napísali ste im keď sa diali takéto zmeny pancierov na test servery? :bajan: Ak neodpíšete nič sa nezmení. 

Edited by LietnautMilitary, 19 July 2015 - 09:43 PM.

duffajfka #49 Posted 20 July 2015 - 11:40 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12329 battles
  • 69

View PostLietnautMilitary, on 19 July 2015 - 08:41 PM, said:

Som moc rád že ste mi toľký v hre odpísali na tému ohľadom štatistík, skoro 1000 ľudí a to v hre poslednú dobu moc nie som. Zmenme radčej tému, lebo ohľadom štatistík by sme mohli písať od rána do večera. :D 

No ako ste sa veľa pýtali, tuto otázku tu síce asi nezodpovieme, pretože je to proste tak. Viem že to nieje správne podla reálu, aké to naozaj bolo. Ale ak by ste chcely zmenu, napíšte pri nejakom test servery že to chcete pridať na zoznam zmien a možno vyhovejú.

Otázka stvor technická:

Prečo tank, tanky ktoré majú vydržať lebo sú stavané na hrubý pancier, za cenu malej rýchlosti. Prečo sú tak ľahko rozbitné, kvôli periskopu, ktorý aj keby "pre dierovali" v realite na nerozpoznanie, tank by bol v poriadku. Prečo sa tanky cez obyčajný periskop dajú zošrotovať na vrak?? Keď už zlepšovali čelné pancierovanie toľkých tankov v hre, prečo nezmenili aj tento detail u tankov napríklad britských AT...  :teethhappy:  amerických T28, T95........ 

Ja mam na to jednu odpoveď keď to chcete zmeniť, napísali ste im keď sa diali takéto zmeny pancierov na test servery? :bajan: Ak neodpíšete nič sa nezmení. 

Periskopů je na každým tanku pár. Pokud za periskopem není pancíř, poškodí se výstřelem jenom periskop a HP zůstanou. To, co uvádíš (např. AT linie), tam jde spíš o velitelské kupole, které jsou součásti damage modelu tanku, tím pádem průraz způsobí damage. Vzhledem k tomu, že tam většinou sedí velitel se všema svýma vercajkama, pochybuju, že by se v realitě průstřelem nepoškodila funkčnost tanku, kterou ve hře reprezentují moduly, posádka a body výdrže.

SC0RCH3r #50 Posted 20 July 2015 - 03:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36829 battles
  • 442
  • [PCSTB] PCSTB

View Postduffajfka, on 20 July 2015 - 10:40 AM, said:

Periskopů je na každým tanku pár. Pokud za periskopem není pancíř, poškodí se výstřelem jenom periskop a HP zůstanou. To, co uvádíš (např. AT linie), tam jde spíš o velitelské kupole, které jsou součásti damage modelu tanku, tím pádem průraz způsobí damage. Vzhledem k tomu, že tam většinou sedí velitel se všema svýma vercajkama, pochybuju, že by se v realitě průstřelem nepoškodila funkčnost tanku, kterou ve hře reprezentují moduly, posádka a body výdrže.

Však toto je řekl bych správné, penetrace do velitelské/jiné kupole (za předpokladu, že náboj detonuje ve správnou chvíli a nepřepenetruje) je pro posádku docela fatální...bavíme se tu o uzavřeném prostoru, kde nemá tlak z exploze kam uniknout.

Jestli něco, měli by implementovat "overpenetration", kdy má střela příliš velkou penetraci a proletí papírovějším tankem bez toho, aby uvnitř explodovala...myslím si, že by to lidi nutilo přemýšlet čím na co střílí. Jenže to by asi zase byl extrémní buff pro WT a jiná otevřená vozidla proti průrazné munici :D

Andrejg111 #51 Posted 21 July 2015 - 12:11 PM

Private

• Player
  • 11374 battles
  • 37
Poraďte mi aká je najlepšia možnosť pri kúpe tanku ohľadom posádky : kúpiť zčasti vylepšenú posádku (za goldy posádku neriešim), alebo využiť posádku z kasárne a zainvestovať preškolenie danej posádky

RagSalt #52 Posted 21 July 2015 - 04:09 PM

Captain

• Player
  • 23227 battles
  • 2,155
  • [ANV-V] ANV-V

Podle posádky jakou máš k dispozici, vždy se snaž mít víc jak 75%. btw. pročti si odkaz v podpisu a následné odkazy

LietnautMilitary #53 Posted 18 March 2016 - 11:03 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 10529 battles
  • 314

Teda, už si ani nepamätám kedy som tu naposledy bol. :teethhappy:

Som rád, že ste sa toľký k tejto téme pridali :B

Sent: 20 July 2015 - 06:09 AM

Ahoj,
důvod je hlavně ten, že udělat tank bez TZV. weakspotů (průstřelných bodů) by zhoršilo hru. Jde o to, že na mnoha místech na mapě, pokud by jsi postavil tank s takovým pancířem co píšeš, který nemá slabiny, bylo by nemožné se přes takový tank dostat... představ si třeba himmelsdorf, na cap jsou 4 příjezdový cesty. Tedy by stačili 74 tankový tanky na jejich hájení a pátý, který řeší "pokusy o objetí"...
Jednoduše z důvodu hratelnosti, prostě tanky jsou penetrovatelné i zepředu. Některé kamkoliv, některé jenom pokud víš kam mířit a zároveň se tam trefíš.

Našiel som ešte nedávno zaslanú otázku:

Chtel bych se zeptat, zda a když jo, jaké efekty maji schopnosti klidná jízda a jemné míření, když je mám na artilerii

Bolo to vysvetlené hneď na začiatku tohto fóra. :)​  Pod číslom 1 to nájdeš :)

Edited by LietnautMilitary, 30 March 2016 - 06:14 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users