Jump to content

Gwiezdne Wojny - temat ogólny.

gwiezdne wojny star wars the force awakens

• Please log in to reply
712 replies to this topic

Bes_uliik #701 Posted 13 January 2018 - 04:34 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 23576 battles
  • 689
Sugerujesz, że Han będzie co chwila wyskakiwał z prysznica z jakimś szamponem w ręce? :teethhappy:

Kot_04 #702 Posted 13 January 2018 - 06:05 PM

Captain

• Player
  • 14793 battles
  • 2,294
No.. Może z szamponem nie, ale zwyczajnie można go wkleić na opakowanie takiego szamponu, a nie wiem, czy przypadkiem nie stało się na odwrót.  :amazed:

Edited by Kot_04, 13 January 2018 - 06:05 PM.

Paythos #703 Posted 13 January 2018 - 06:20 PM

Captain

• Player
  • 50353 battles
  • 2,123

Ciekawe kiedy...

:P

mcjrosa #704 Posted 13 January 2018 - 08:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 46958 battles
  • 771
  • [D-302] D-302

Z jednej strony zdumiało mnie że jest sporo negatywnych głosow (oczywiście głównie w internecie, w box office to top 6 wszechczasów w USA i top 10 na świecie) na temat tego filmu ale z drugiej strony takie chyba osiągneliśmy czasy. Za najlepsza część SW uznaje sie obecnie Imperium Kontratakuje ale wyobrażam sobie że gdyby dzisiaj to weszło do kin to tez mielibysmy fale krytyki.

Łee, jak to możliwe że przetrwali noc takiej temperaturze, łee, Yoda to kukiełka, nie bylo kukiełek w pierwszej części. łee, Han i Leia spaceruja sobie po powierzchni asteroidy w maskach, to przeczy wszelkim prawom fizyki itp.

Tutaj też widac że po prostu nie mozna fanom dogodzić. Większośc ma zakodowaną w mózgu jedyna właściwa wersję filmu jaki chcialaby zobaczyć i wszelkie odstepstwa robia z tego od razu film tragiczny. Słuchalem wielu opinii i na przykład w wielu miejscach można przeczytac że scena z leią jest straszna, koszmarna, ale też słyszałem glosy że ta scena jest najlepsza z calego filmu i na taką Leie niektórzy czekali od czasów EU. Inna sprawa, niektórzy krytykuja  że film jest zbyt politycznie poprawny, równe ilości kobiet, oczywiscie muszą być reprezentanci wszystkich mniejszości ale jedna pani w stylu SJW stwierdzila że to katastrofa że w dzisiejszych czasach powstaje film tak wyraźnie seksistowski.

Mam nadzieję że kolejni rezyserzy będa po prostu robili filmy nie ogladajac sie na kolejne, często sprzeczne ze soba, fanowskie żądania. 

Najważniejsza rzecz jaką ja z tego wszystkiego wynioslem to wiem że moge od teraz spokojnie ignorować opinie na RT, 50% jest dla mnie śmieszne.

InfiniteBeer #705 Posted 14 January 2018 - 11:00 AM

Major

• Player
  • 26198 battles
  • 2,603
  • [REBON] REBON

W BO ma wyniki, ja film kryrtykuje, a byłem na nim 2 razy. Drugi właśnie po to aby zweryfikować pierwsze wrażenia i przytocze to co już pisałem na innym forum:

Block Quote

Właśnie wracam z drugiego seansu i co uległo odbiorowi:
-śmierć Snoka już mnie tak nie bolała, zwróciłem większą uwagę na dialogi Kylo i Rey w windzie. Teraz już nie odczuwam zmarnowanej szansy czy potraktowania Snoka jak trampoliny;
-rajd Poe na pancernik już mnie nie raził;
-skok w podprzestrzeń admirał Holdo;

Co dalej mi wadzi:
-Finn i Rose;
-walka Kylo z Lukiem, za dużo slow-mo;
-brak pożegnania Lei;
-śmierć Phasmy;

Co lekko uwiera:
-przyszłość na Epizod IX;
-brak rycerzy Ren;

Drugi seans zdecydowanie poprawił odbiór tego filmu, to co najważniejsze już nie boli.

smorker83 #706 Posted 14 January 2018 - 11:16 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29531 battles
  • 507
  • [FNPRO] FNPRO

View PostInfiniteBeer, on 14 January 2018 - 11:00 AM, said:

W BO ma wyniki, ja film kryrtykuje, a byłem na nim 2 razy. Drugi właśnie po to aby zweryfikować pierwsze wrażenia i przytocze to co już pisałem na innym forum:

Tak ciężko dać w spoilerze... :facepalm:

mcjrosa #707 Posted 14 January 2018 - 12:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 46958 battles
  • 771
  • [D-302] D-302

Oj dajcie spokój ze spoilerami, ktos chcial film zobaczyc to już go widział, nie sądze aby teraz nagle znalazł się nagle zagubiony w puszczy fan GW ktory stwierdzi że owszem filmu nie widział ale idzie na niego jutro.

Ja myslałem że GW sa juz za mną. New Hope pewnie widzialem z tatą w kinie ale nic z tego nie pamietam, Imperium to jakies zamazane wspomnienia, fanem dopiero stałem się za czasów RoTJ, miałem wtedy już naście lat i kinie widziałem to pewnie z kilkanaście razy. Potem oczywiscie lata ogladania tych filmów na zjechanych kasetach VHS. Potem pod koniec lat 90 tych ponownie można było w kinach obejrzeć "poprawioną" wersje trylogii no i dostaliśmy prequele. Odczuwalem wtedy pewnie to co teraz odczuwaja niektórzy fani, to było nie to bo po prostu nie pasowało do oryginalnej trylogii. Co tam robili Jedi skoro w New hope byli zapomnianym mitem, czemu R2 potrafi latać, jak to możliwe że Obi Van zna oba roboty i tak można kontunuowac. Nieco zawiedziony ale dalej lubiłem ten świat, czytałem sporo ksiażek z tego uniwersum, oczywiście wszystko Zahna, calą NEJ, X-Wingi ale powoli mi fascynacja światem SW przechodziła. Nie słyszałem nawet o przejęciu Lucasfilm przez Disneya ale w pewnym momencie zobaczylem gdzieś trailer TFA i znowu stwierdziłem ze TEN film musze zobaczyć. I o dziwo nie ruszył mnie Han i "Chewie, we're home" tylko widok Sokoła Millenium i jego rajd. Nie spodziewałem sie po TFA wiele wiec nie poszedłem na premiere, do kina zawitalem pare dni później i to było TO. Stare dobre GW. TFA były pierwszym filmem od ponad 20 lat który widziałem w kinie 3 razy, rok później R1 który tez byl bardzo dobry ale wg mnie gorszy zarówno od TFA jak i TLJ no a teraz TLJ i ponownie 3x w kinie. W międzyczasie zdążyłem tez obejrzeć całe Clone Wars, Rebels, doczytac parę rzeczy z nowego kanonu. Mozna powiedzieć że Disney mnie odzyskał dla swojej sprawy :)

Mnie ciekawi teraz co dalej. Ta trylogia musi zamknąć "stare" gwiezdne wojny bo nie da sie opierac przyszłości na 70 latkach Harrisonie i Marku oraz nieżyjącej Carrie. "Let the past die, kill it if you have to"

No i w przyszłym roku rozpoczynamy nowy rozdział, serial SW który z pewnościa będzie wydarzeniem, potem nowa trylogia Riana ktora z przyjemnościa obejrzę i co oprócz tego? W którym kierunku to wszystko powędruje? Mysle ze rycerze Ren mogliby się nadawac do tego serialu. Zawsze  w finale serii można jakiegos ubic a reszta zostaje na kolejny sezon, do tego mozna przedstawić Snoka i i to jak to się stało że przejąl on wladze od resztek imperium. Ale co to będzie faktycznie to dowiemy sie za rok.

Edited by mcjrosa, 14 January 2018 - 12:47 PM.

InfiniteBeer #708 Posted 16 January 2018 - 12:52 AM

Major

• Player
  • 26198 battles
  • 2,603
  • [REBON] REBON

View Postsmorker83, on 14 January 2018 - 12:16 PM, said:

Tak ciężko dać w spoilerze... :facepalm:

Miesiąc po premierze? Kto chciał to zobaczył.

asklocki3 #709 Posted 16 January 2018 - 02:14 PM

Captain

• Player
  • 13902 battles
  • 2,220
  • [-A_T-] -A_T-
Może czeka na lepszą wersję niż *cam* na cda

Kot_04 #710 Posted 16 January 2018 - 06:22 PM

Captain

• Player
  • 14793 battles
  • 2,294

Nie było/ma lepszej wersji w kinie?

Edited by Kot_04, 16 January 2018 - 06:22 PM.

asklocki3 #711 Posted Yesterday, 02:27 PM

Captain

• Player
  • 13902 battles
  • 2,220
  • [-A_T-] -A_T-

Ale to trza cebuliony wydawać! Co najmniej 17 albo 25 jeśli nie masz legitymacji.

TalkToTheHoof #712 Posted Yesterday, 03:47 PM

Sergeant

• Player
  • 2518 battles
  • 254
  • [R3B3L] R3B3L

View Postasklocki3, on 17 January 2018 - 02:27 PM, said:

Ale to trza cebuliony wydawać! Co najmniej 17 albo 25 jeśli nie masz legitymacji.

Coś w tym faktycznie jest. Ale pomyśl że może jakby od drugiej strony spojrzeć, to cenami biletów do kina Polska jest w samej czołówce UE. Niestety multipleksy wszelakiej maści zepsuły nam rynek. Pamiętam jak w szkole średniej się chodziło - to można było sobie pozwolić nawet 2, 3 razy w tygodniu do kina śmignąć, a teraz wyprawa z żoną i dzieckiem to około 150- 200 zł.(oczywiście biorę pod uwagę wszelkie dobra gastronomiczne i zabawkowopamiątkowe - patrz dziecko)

asklocki3 #713 Posted Yesterday, 06:37 PM

Captain

• Player
  • 13902 battles
  • 2,220
  • [-A_T-] -A_T-

I 10 minut reklam przed seansem. W tym roku były kosmetyki i reklama tego filmu w którym się ciągle pieprzą.

Ale gdyby spojrzeć na ceny z innej strony - nie wiem jak w dużym mieście ale u mnie tylko na większe premiery sala jest wypełniona po brzegi.

Normalnie zajętych jest może 1/3? Miejsc. Kiedyś, za bajtla parę lat temu byłem na jakiejś bajce i było 15 osób. A utrzymanie kosztuje, film kosztuje.

Za młody jestem, żeby pamiętać ale kiedyś w kinach puszczano bajki, kroniki filmowe, bilety były tanie.

Teraz jedyne na co można liczyć to jakieś bajki disneya robione na jedną modłę i ze 3-5 większych premier rocznie.

Więc jak dla mnie to te pięć eurasów to nie jest jakaś wielka cena za obejrzenie filmu w dobrej jakości. Dodatków marketingowych zwykle nie kupuję, najwyżej coś płynnego bo nienawidzę jak ludziska szeleszczą papierkami przez cały film.

Wiadomo, rodzinnie to zawsze cena razy 3 albo 4 ale to już inwestycja. Ja lubię zainwestować trochę grosza w siebie czyli odchamienie bo tak to elegancko nazywam :teethhappy:

Also tagged with gwiezdne, wojny, star, wars, the, force, awakens

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users