Jump to content


winrate a četnost hraní v excelu

statistiky excel winrate

 • Please log in to reply
No replies to this topic

p6qwre #1 Posted 04 December 2014 - 09:32 AM

  Private

 • Player
 • 13022 battles
 • 3
 • [MLOK] MLOK
 • Member since:
  09-14-2013

Ahoj,

z www.vbaddict.net jsem během října a listopadu stáhl 4x statistiky o WR a frequency of occurance (kolikrát s tím tankem někdo hrál) a dal je do excelu v co nejpřehlednější podobě. 
 
K interpretaci grafů:
 
První graf srovnává tanky v daném tieru, druhý graf tanky v daném tieru a typu (LT, HT...)
 
Zelený sloupec v grafu zobrazuje relativní WR a vztahuje se k hodnotám na pravé ose. 1 = tank s průměrným WR. Nad 1 = nadprůměrný WR
Modrý sloupec v grafu zobrazuje relativní počet odehraných her s tankem a vztahuje se k hodnotám na levé ose. 1 = průměrně hraný tank, nad 1 = nadprůměrně hraný tank.
 
Např. v prvním grafu v 6. tieru KV-85 je hraná 4,34 x více nežli průměrný tank v 6. tieru, jeho WR je 1,01 krát větší nežli průměrný WR v 6. tieru. Nejvyšší WR má KV-2 (1,07 x vyšší nežli průměr)
 
Např. v druhém grafu v 6. tieru a typu medium tanků jsou jednoznačně nejoblíbenější cromwell a T-34-85, které jsou hrané více než 2x více nežli je průměr pro MT v 6. tieru. Nejvyšší WR má easy 8, ale hraje ho málo lidí, nejspíš dobří hráči, kteří rádi experimentují. Předpokládám, že pokud by byl hrán masověji, jeho WR by klesnul. To stejné platí pro KV-2
 
Prémiové tanky se dají v reportu zobrazit. Jejich relativní hodnoty pak jsou vztaženy k průměru, který je počítaný bez premiových tanků. V 10. tieru tak vyskočí na první místo ve WR M60, což je MT který má jen minimum hráčů, kteří ho dostali za dobré umístění v klanových válkách někdy v minulosti a teď s ním dosahují WR 1,14 x vyšší nežli je průměr NEPREMIOVYCH tanků v 10. tieru.
 
Funguje v excelu 2010 a vyšším.
 
 

Attached Files

 • Attached File   vbaddict-summary_v3.xlsx   308.98K


Also tagged with statistiky, excel, winrate

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users