Jump to content


Clan Feature - [CALM_] a třetí tažení


 • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

Wysch #1 Posted 07 December 2014 - 08:43 PM

  Captain

 • Player
 • 33104 battles
 • 2,478
 • Member since:
  03-08-2011

*
POPULAR

U příležitosti konce druhé fáze třetího tažení klanových válek jsme vyzpovídali klan [CALM_], kterému se na mapě tažení podařilo uchytit v zajímavých oblastech střední a Severní Anglie.

 

 

Na řadu přišly otázky týkající se vzniku samotného klanu, ale samozřejmě jsme se zaměřili i na otázky týkající se samotného tažení. Odpovědi nám z rukávů sypali nejčastěji Vavrya Houmer_, ale svou troškou do mlýna přispěl například i CatfoodCZ

 

 

Jak to bylo se založením vašeho klanu?

Vavry: Je tu většina hráčů z bývalých CSA, kteří postupně odcházeli do různých klanů, a já jsem po nějakých dvou třech měsících procházení různými klany přišel s myšlenkou, proč bychom neudělali nějaký klan pro zábavu. A tak se nás pár hráčů sešlo v jednom klanu, upřímně s docela kvalitními statistikami a postupem času z téhle myšlenky klanu pro zábavu vzniklo to, čím je CALM_ dnes.

 

Máte nějakou ideu, byť ne přímo požadavky, kterou praktikujete, když nabíráte nové hráče? Nabíráte vůbec nové hráče?

Vavry: Požadavky máme na stránce klanu, ale v poslední době už moc nepřibíráme a volná místa máme spíše vyhrazená. Idea je taková, že si vlastně chceme "jenom" zahrát. Rádi bychom zůstali jen jediná divize, rozšiřovat se nechceme a spíše bychom chtěli zůstat takoví, jací jsme.

 

Třetí kampaň si připomíná první světovou válku. Jak se vám ta idea první světové v obraze kampaně líbí?

Houmer_: Moc se mi to - upřímně řečeno - nelíbí, protože tématicky by to rozhodně bylo lepší na druhou světovou. Přeci jen většina tanků ve hře je z období pozdějšího než první světová. Ne, že by na tom ve výsledku záleželo, ale když, tak tématicky by to rozhodně bylo lepší na druhou světovou.

 

A jak byste si představovali kampaň čtvrtou? Co byste od ní čekali?

Vavry: Ještě neskončila ani třetí, tak je těžký to hodnotit, teprve potom bude možnost přemýšlet o tom, jak by ideálně vypadala kampaň čtvrtá. Navíc ta třetí kampaň je hodně intenzívní, hodně vyčerpávající… a člověk vlastně ani teď nemá čas přemýšlet o tom, jak by to možná mohlo vypadat příště.

Houmer_: Určitě jednodušší pravidla, tyhle různý doprovodný akce, vlaky a tak, to je podle mě zbytečně komplikovaný. Odměnový tanky jsou ale určitě super.

Vavry: To je pravda, práce s žetony je podle mě zdlouhavá, komplikovaná, a často je to hodně neprůhledný.

Houmer_: ... jednodušší pravidla, míň koeficientů, aby to všechno bylo prostě průhlednější.

 

A jak jste do třetí kampaně vstoupili? S jakou myšlenkou? Ideou? Čeho jste chtěli dosáhnout?

Vavry: Do téhle kampaně jsme nastupovali relativně s minimem hráčů (asi 65), takže pro nás to bylo trochu těžší. Idea byla taková, že bychom se chtěli dostat v co nejvíce lidech na ten tank za odměnu. Pro nás zkrátka ta myšlenka byla spíše o tom dotáhnout co nejvíc lidí na tank, a nikoliv na celkový hodnocení. Takže chceme, aby se co nejvíc hráčů dostalo na svoje body slávy a odměnový tank.

 

Jak bojujete? Jste zastánci agresívního stylu, nebo to někde zakempíte? :unsures:

Vavry: Nám nezbývá než být agresívní. Nemáme tolik hráčů, abychom si mohli dovolit být pasivnější, spíš někam vletíme, vyrabujeme, a tak.

Houmer_: Snažíme se mít co nejvíce bitev a chipů. Spíš si tedy v kampani držíme území a bitvy pro nás přicházejí samy, vzpoury třeba, vyloďovačky. Do citadel a extra silných klanů se nepouštíme, abychom měli opravdu co nejvíce lidí na bodech slávy, abychom měli tanky. Jedeme tak spíš tedy na jistotu. (To bude hejtu!)

 

Máte nějakou univerzální taktiku? Nebo se třeba v bitvě rozhodujete na místě podle situace?

Vavry: Vzhledem k tomu, že máme asi čtyři nebo pět polních velitelů, tak každá taktika je trošičku jiná. Soupeř si tak nemůže být jistý, co proti němu nastoupí a s jakou taktikou.

CatfoodCZ: Naše taktika je v podstatě proti-push.

Houmer_: Většinou se snažíme udržet nějaké pozice, které jsou pro nás výhodné. Snažíme se tedy nějak aktivně obsadit mapu, pak čekáme, co udělá soupeř, a nějak toho využijeme. V začátcích jsme tedy aktivní, pak se snažíme zjistit, kde je protivník, ale rozhodně proti němu aktivně nenajíždíme jeden po druhém. Snažíme se tedy kontrolovat pozice.

Vavry: To ale neznamená, že hrajeme pasivně. Nekempíme někde na bázi, i když bráníme, snažíme se aktivně hrát. Map control, a pak jedeme aktivně. Kladně se ke kempení nestavíme.

Houmer_: Taktika kontroly mapy, pokrýt mapu, vědět o pozicích nepřítele…

Vavry: A pak je postupně jeden po jednom… zhasínat.

Houmer_: Žádné yolo-rushe, ale takovou… řekněme… klasiku.

 

A jaké tanky používáte? Máte nějaký univerzální set-up, nebo občas vsadíte na neprozkoumané území a vjedete do boje s netypickou sestavou?

Houmer_: Záleží podle tierů. Na šestkách máme třeba nějaké univerzální tanky, na těch osmičkách je to daný spíš ESL technikou, žádné pokusy typu Tiger II, Panther II… a protože ESL techniku držíme skoro všichni, držíme se tedy univerzálního set-upu. Jde vlastně o to, že například na těch šestkách máme nějaké doporučené tanky, které od našich hráčů chceme, protože přeci jen ne každý si schovává v garáži šestky. Na osmičkách je situace trochu jiná v tom, že spousta lidí má tanky na ESL.

Vavry: Na desítkách si dovolíme občas něco zajímavějšího, ale je to veskrze mapa od mapy…

 

 

Předposlední otázka: Kdybyste si tipli, kdo nakonec vyhraje aktuální kampaň, na koho byste ukázali?

Houmer_: Hm… RSOP mají strašně dobře zvládnutý management kampaní a žetonů a mají to všechno dost dobře promyšlený. Takže za mě asi RSOP. Je teda fakt, že RSOP jsou hodně silný na osmičkách, a na desítkách se to možná bude vyrovnávat, ale ten management mají vymyšlený fakt do detailu, a tak bych…

Vavry: Mají fakt kvalitní práci s chipama a tak, a toho člověka, kdo to vede, toho obdivuju.

Houmer_: … a tak bych vsadil na RSOP.

 

A poslední otázka: Vánoce za dveřmi, co byste přáli sobě, a co byste přáli hráčům a co nepřátelům? :smiles:

Vavry: Nepřátelům hodně rajčat a…

Houmer_: Přátelům hodně rajčat.

Asi všem hodně dobrýho RNG.

A všem, aby si hru hlavně užili! Je to pořád jen hra!Tuccy #2 Posted 23 December 2014 - 10:35 AM

  Czech Community Manager

 • WG Staff
 • 14487 battles
 • 6,441
 • [WG] WG
 • Member since:
  10-24-2010

Po konci třetí fáze kampaně Klanových válek jsme se opět obrátili na CALM_. Jak vidíte z mapy, CALM_ si udrželi kontrolu nad Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska a povedlo se jim umístit dost vysoko na žebříčku vítězů. Jak se dívají na kampaň, Vánoce atd.? Na to nám odpověděl Houmer_:

 

 

 

 

Třetí fáze třetí kampaně, a tedy i celá kampaň, je za námi. Jak byste zhodnotili průběh poslední fáze?

Pro nás velmi pozitivně. Potvrdili jsme, že asi jako většina CW klanů jsme na desítkách velmi silní a v pohodě jsme udržovali bodové tempo. Dokonce jsme ve 3. fázi skončili na pěkném 19. místě na EU serveru a na celkovém druhém místě z českých klanů o jedno místo za 9-TD (gratulace klukům ke krásnému celkovému umístění;), což vzhledem k tomu, že jsme měli o stack žetonů méně, než konkurence lze považovat za úspěch. 

 

Mohli byste nějak ve zkratce popsat, jak třetí fáze probíhala z vašeho pohledu?

Hned na začátku se nám podařilo uchytit se v Anglii, kde jsme velmi dlouho drželi vyloďovák a celou fázi jsme úspěšně vybojovali tam. Setkali jsme se zde se silnými soupeři jako CRUSH, RISE, JACKAL a 1SBP a to s velmi pěknou bilancí. Pouze 1SBP nás několikrát vyškolili, ale získali jsme díky tomu hodně zkušeností. 

 

Který tank jste si nakonec do garáže vybrali? 907 nejspíš, ale najde se mezi vámi někdo, kdo si vybral něco jiného?

M60, protože ruských medek je ve hře dostatek a M60ka je prostě "sexy"

 

Kolik příslušníků vašeho klanu nakonec i na bodech skončilo, že si mohli vybrat tank?

66 z 66, kteří o něj měli zájem. Dokonce se nám podařilo získat tank i pro hráče, který přišel až na poslední den kampaně. 

 

Jsou mezi vámi tací, kteří mají všechny tři reward tanky? 

To nevím z hlavy, ale je to možné. 

 

A co říkáte na vítěze, kluci? Posledně jste se nakonec shodli na RSOP, a váš tip celkově vyšel.

RSOP byl pro mě favorit od začátku a vítězství jistě zasloužené. Taková organizace i hráčské umění se jen tak nevidí a velká gratulace letí na sever.

 

Zakončíme náš rozhovor tak trochu z druhé strany... Štědrej den už je tu, máte nakoupeny dárky? Nebo to nechávate na poslední chvíli?

Vánoční dárky poslední dva roky moc neřeším a raději se snažím občas někoho potěšit spíše jen tak :) Na Vánoce se to tak nějak čeká a tudíž žádné velké dárkování jen proto, že se to "očekává", neprovozuji. 

 

Kdybyste si mohli vybrat vánoční dárek pro sebe, co by to bylo?

Jednu konkrétní úžasnou slečnu pod Vánočním stromkem s lahví Rulandského šedého v ruce :)  

 

A kdybyste mohli cokoliv dát komukoliv, co by to bylo?

Pohodu, klid a setkávat se s co nejméně lidské hlouposti

 

Rok 2014 je u konce, jak vypadal z pohledu pořád ještě mladého klanu, který ještě ani neoslavil první půlrok? 

Rozhodně nikdo nečekal, že z CALM vznikne to co z něj vzniklo, tedy "štika" české klanové scény, parádní úspěch v kampani a neutuchajicí zábava při klanových akcích. Dokonce proběhl už i první předvánoční minisraz v Praze. 

A jak se těšíte na rok 2015? Co si od něj slibujete? V rámci WoT, samozřejmě :)

Méně rajčat v našem týmu, více rajčat v enemy týmu a samozřejmě parádní zábavu při týmovém hraní.

 

A poslední otázečka na závěr, než se s námi nějak hezky rozloučíte: Máte rádi bramborovej salát? :P

Ale jo :) Ale s poctivým řízkem místo klasické bahnoryby :)

 

Všem hráčům WoT přeji pohodové Vánoce, rozumné RNG, kvalitní odpočinek a hlavně nebrat WoTko tak vážně. 


1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users