Jump to content

Type 59

type 59

• Please log in to reply
79 replies to this topic

_Abe_77 #21 Posted 16 December 2014 - 05:09 PM

Lieutenant

• Player
  • 28233 battles
  • 1,769

View Post_RollingThunder_, on 16 December 2014 - 05:53 PM, said:

sabreden derviş muradına ermiş.

vuque'nun baba'da olması da mı tesadüf??

Ecdadımız bu gibi tesadüf(!)lere, "şüyu-u, vuque-undan beterdir" demiş.

amistad77 #22 Posted 16 December 2014 - 05:36 PM

Colonel

• Player
  • 73641 battles
  • 3,526

O çocuğunda aklında geçiyor, benimde 1 type 59'um olsa...:child:

Baba bana niye almıyosun type 59'cuk...:izmena:

listen_little_man #23 Posted 17 December 2014 - 07:24 AM

General

• Player
  • 52215 battles
  • 9,073
Valla zevk meselesi sonuçta amma Type eski Type olmadigindan düşey dengeleyici biraz verimsiz kalıyor bu tankta. Sonuçta düşey dengeleyici genelde flank atabilen amx 13 90 stili hızlı ve kıvrak tanklar için kullanılıyor. Type garibimin bu flank atabilme olayını sagolsun sağlam bir şekilde engellediklerinden pek bu module gerek duymuyorum ben. Artı o ram olayı için tank hafif ya Alparslan hocam. Yani bu ram yerine ne bileyim tamir kutusu bile koysan daha iyi. Görüş modülü konusunda oynanışa çok bağlı fikrine katılıyorum. Bir med sonuçta bu ama kolu bacağı kırık bir med, hani bunla çok öyle one gideyim spot vereyim kaçtım olayı yapılamıyor artık.

Neyse. Sonuçta her yiğidin yoğurt yiyisi farklı elbette. Saygı duymak lazım.

Edited by lantirn161, 17 December 2014 - 04:10 PM.

nation_force #24 Posted 17 December 2014 - 07:58 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 3192 battles
  • 1,020
  • [DAVY] DAVY

View Postamistad77, on 16 December 2014 - 04:36 PM, said:

O çocuğunda aklında geçiyor, benimde 1 type 59'um olsa...:child:

Baba bana niye almıyosun type 59'cuk...:izmena:

Çok komikmiş klikır kardeş :facepalm:

_AlpArslan_ #25 Posted 17 December 2014 - 03:42 PM

Brigadier

• Clan Commander
  • 85013 battles
  • 4,437
  • [EXCES] EXCES

View Postlantirn161, on 17 December 2014 - 06:24 AM, said:

Valla zevk meselesi sonuçta amma Type eski Type olmadigindan düşey dengeleyici biraz verimsiz kalıyor bu tankta. Sonuçta düşey dengeleyici genelde flank atabilen amx 13 90 stili hızlı ve kıvrak tanklar için kullanılıyor. Type garibimin bu flank atabilme olayını sagolsun sağlam bir şekilde engellediklerinden pek bu module gerek duymuyorum ben. Artı o ram olayı için tank hafif ya Alparslan hocam. Yani bu ram yerine ne bileyim tamir kutusu bile koysan daha iyi. Görüş modülü konusunda oynanış çok bağlı fikrine katılıyorum. Bir med sonuçta bu ama kolu bacağı kırık bir med, hani bunla çok öyle one gideyim spot vereyim kaçtım olayı yapılamıyor artık.

hocam yazdıklarına katılıyorum   

typ 59 ram  için yerine göre hafif kalmakta  tabi burda ram lıyacagın aracın secimi cok önemli

keza dedigim gibi  ben büyük keyif alıyorum ram layıp  hasar  verdikjten sonra  hedef i patlatmaktan

yukardada yazdıgım gibi 8 tier fransız arti ile 6  7  tane kamikaze madalyası almışlıgım var :)

murommel #26 Posted 17 December 2014 - 04:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33625 battles
  • 349
  • [ELMA] ELMA

View Post_RollingThunder_, on 16 December 2014 - 03:53 PM, said:

düşündürdün  :mellow:

NDS #27 Posted 18 December 2014 - 12:00 PM

Major

• Player
  • 15025 battles
  • 2,607
  • [SA-AS] SA-AS

View Post_AlpArslan_, on 16 December 2014 - 01:27 PM, said:

typ 59 un ilk zamanları olsa  optik konusunda haklısın derimde  öyle ahım şahım bi sürat ve manevra kalmadı  yani spot olayı  cok reel degil  birde  benim oyun sitilim  karşıdaki rakibe  carpma  şeklinde oldugu için  süspansiyon bu tarz durumlada cok işe yarıyor hasarı minumum a indiriyor  

hızlı top yükleyicide bence her tankın olmazsa olmazı şu haliyle 7.18 de ateş ediyor ve çogu zaman saliseler bile  önemli bir hal alıyor enazından ben öyle düşünüyorum 

düşey dengeleyicide typ 59  kullanılabilir  hakılısın bi dönem bende  takmıştım  

süspansiyon tankınca ram yaptığımız zaman daha az mı hasar alıyoruz anlamadım ben?

_AlpArslan_ #28 Posted 18 December 2014 - 12:01 PM

Brigadier

• Clan Commander
  • 85013 battles
  • 4,437
  • [EXCES] EXCES

View PostNDS, on 18 December 2014 - 11:00 AM, said:

süspansiyon tankınca ram yaptığımız zaman daha az mı hasar alıyoruz anlamadım ben?

süspansiyon takınca çarpışmalarda yüzde elli daha az gövde hasarı alırsınız 

listen_little_man #29 Posted 18 December 2014 - 12:42 PM

General

• Player
  • 52215 battles
  • 9,073

Önce wikiye bakalım ne demiş.

"+10% Suspension Load Limit, +30% to Suspension hit points, and 50% reduction in damage due to suspension damage due to impact (ie you take less damage from falling) .

A higher load limit does not improve acceleration, traverse rates, or anything else. It just increases the max. weight capacity; this can very useful as temporary equipment on higher tier tanks to avoid researching the suspension to get turret and gun upgrades sooner. For permanent usage, the more useful aspect of this equipment is the increase in suspension hit points, which makes your tank harder to de-track. It also reduces damage you take from falling, which can be useful for those who frequently like to take 'shortcuts' on maps."

Modülün ana amacı paletlere daha fazla hp vermek. Darbe esnasında koruma olayı da bu zaten.

Ram olayında biliyorsunuz çarpma noktası önemli son yapılan değişiklikten sonra. Eğer paletten adama girerseniz bumodül çalışır. Ama gövdeden adama girerseniz bu modülün ram olayında esprisi kalmaz.

Ram olayında çalışan asıl modül spall liner. Zaten onun açıklamasında da bu açıkça yazıyor.

" +20% (Light Spall Liner), +25% (Medium), +30% (Heavy), and +50% (Superheavy) additions to armor protection from ramming and explosions, and also the same amount of additional protection from crew death."

Burada "from ramming" lafı yanıltmasın. Sonuçta iki tank temas ettiğinde ram atan (ya da kafa atan diyelim) da ram etkisinden etkileniyor. Dolayısıyla sadece bu modülü takan "kurban" tank korunuyor gibi bir anlam çıkmasın.

Süspansiyon modülünün bir sonucu ramden bir nebze korumak o kadar. Onun dışında tankı alıp burunlarsanız bir adamı bu modül işe yaramaz. Zaten tanımda da açıkça yazmış dereden tepeden giderken düşerseniz palet kopmasın asıl amaç diye.

Edited by lantirn161, 18 December 2014 - 08:08 PM.

NDS #30 Posted 18 December 2014 - 12:45 PM

Major

• Player
  • 15025 battles
  • 2,607
  • [SA-AS] SA-AS

View Post_AlpArslan_, on 18 December 2014 - 01:18 PM, said:

kim kiminle dalga geciyor o ayrı mevzuda  okuma yazman varsa aşşadaki  resimde yazanları bi oku ki komik duruma düşmeyesin 

Bu ekipmanın Türkçe çevirisi anlaşılır değil (hatalı demek istiyorum ama diyemiyorum. Anlaşılır değil sadece) 

Wiki'de ki açıklamalara bakarsan anlarsın neyin ne olduğunu.

http://wiki.wargaming.net/en/Equipment

İngilizce bilmediğini varsayarak (veya bu mesajı okuyarak wikiye ulaşan diğer İngilizce bilmeyenleri düşünerek) senin için basitçe çevireyim.

"Enhanced Suspension: ...50% reduction in damage due to suspension damage due to impact (ie you take less damage from falling) .

...It also reduces damage you take from falling, which can be useful for those who frequently like to take 'shortcuts' on maps."

Yani diyor ki: Gelişmiş süspansiyon takanlar yere düşmelerden %50 daha az hasar alır. Haritalardaki "kestirmeleri" kullananların işine yarar (tepelerden kayarken istemedende olsa hasar almaktan bahsediyor)

"Spall Liner: +20% (Light Spall Liner), +25% (Medium), +30% (Heavy), and +50% (Superheavy) additions to armor protection from ramming...

...Usage of the light and medium spall liners is not recommended, although exceptions may be made for designated ramming tanks."

İç kaplama: Tepeden 50 km/s ile adama bodoslama girince oluşacak çarpışma hasarı için ek koruma sağlar. (Hafif için %20, orta için %25, ağır için %30, çok ağır için %50)

Çarpmak için dizayn edilmiş olanların dışında, hafif ve orta tanklarda kullanılması önerilmez. (afk panther ve e50m için öneriliyor yağni.)

NDS #31 Posted 18 December 2014 - 12:51 PM

Major

• Player
  • 15025 battles
  • 2,607
  • [SA-AS] SA-AS

View Postzaleot07, on 18 December 2014 - 01:40 PM, said:

fail

Söylediğim yanlışsa lütfen İngilizce kaynak kullanarak beni düzeltin.

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler, yanlış bilgiyi düzeltmek herkesin işine yarar.

NDS #32 Posted 18 December 2014 - 01:01 PM

Major

• Player
  • 15025 battles
  • 2,607
  • [SA-AS] SA-AS

Superheavy Spall Liner için yapılmış bir test var. Yabancı bir oyuncu yapmış.

http://forum.worldof...l-liner-tested/

Kv5 ile is3 ramliyor sonra spall liner takıp bir daha ramliyor sonuçta %30luk bir hasar farkı oluşuyor. Düşmana çarpmak için işe yarar bir ekipman olduğuna söylemiş ama "fiyatına ve 3. ekipman olmasına değer mi?" sorusu sormuş.

Dipnot: Sadece ram testi değil burada spall linerın verdiği diğer özelliklerinde testi, ben konumuz ram olduğu için onun üzerinde durdum.

SouLBrinGeR #33 Posted 18 December 2014 - 02:42 PM

Staff Sergeant

• Community Contributor
  • 31795 battles
  • 379
  • [6-45] 6-45

View Postlantirn161, on 17 December 2014 - 08:24 AM, said:

Valla zevk meselesi sonuçta amma Type eski Type olmadigindan düşey dengeleyici biraz verimsiz kalıyor bu tankta. Sonuçta düşey dengeleyici genelde flank atabilen amx 13 90 stili hızlı ve kıvrak tanklar için kullanılıyor. Type garibimin bu flank atabilme olayını sagolsun sağlam bir şekilde engellediklerinden pek bu module gerek duymuyorum ben. Artı o ram olayı için tank hafif ya Alparslan hocam. Yani bu ram yerine ne bileyim tamir kutusu bile koysan daha iyi. Görüş modülü konusunda oynanışa çok bağlı fikrine katılıyorum. Bir med sonuçta bu ama kolu bacağı kırık bir med, hani bunla çok öyle one gideyim spot vereyim kaçtım olayı yapılamıyor artık.

Düşey dengeleyici takmak için illa "flank" yapmanız gerekmiyor. Düşey dengeleyici hareketli isabeti %20 arttırıyor peki bu ne demek;  odak çemberi hareketliyken %20 isabetli olacaksa tankımızın odak çemberinin %20 küçük olması gerekir ki bu da durup ateş etsek bile etki eder. Sonuçta halka %20 daha küçük, sen hareketli de atsan durup sniper da yapsan o çember hep %20 küçük kalacağından odaklama süresini dolaylı yoldan azaltmaktadır bence bütün tanklarda, %10 odak hızlandırma ekipmanı yerine takılması gereken bir parça. Umarım düzgün izah edebilmişimdir.

darky_pl #34 Posted 18 December 2014 - 04:50 PM

Lieutenant

• Player
  • 24024 battles
  • 1,924
  • [6-45] 6-45

View PostSouLBrinGeR, on 18 December 2014 - 01:42 PM, said:

Düşey dengeleyici takmak için illa "flank" yapmanız gerekmiyor. Düşey dengeleyici hareketli isabeti %20 arttırıyor peki bu ne demek;  odak çemberi hareketliyken %20 isabetli olacaksa tankımızın odak çemberinin %20 küçük olması gerekir ki bu da durup ateş etsek bile etki eder. Sonuçta halka %20 daha küçük, sen hareketli de atsan durup sniper da yapsan o çember hep %20 küçük kalacağından odaklama süresini dolaylı yoldan azaltmaktadır bence bütün tanklarda, %10 odak hızlandırma ekipmanı yerine takılması gereken bir parça. Umarım düzgün izah edebilmişimdir.

ya he he m60 aldın mı :(

GanyotBrinGeR #35 Posted 18 December 2014 - 06:32 PM

Brigadier

• Player
  • 39702 battles
  • 4,399
  • [6-45] 6-45
elimde type59 var isteyen varsa özelden yazsın

KorelG #36 Posted 18 December 2014 - 06:33 PM

Lieutenant

• Player
  • 34818 battles
  • 1,633

View Post_RollingThunder_, on 16 December 2014 - 03:53 PM, said:

Harbiden niye hala orda benim bildiğim wg staff WG klanında başka klanda olamaz.

listen_little_man #37 Posted 18 December 2014 - 08:10 PM

General

• Player
  • 52215 battles
  • 9,073

View PostSouLBrinGeR, on 18 December 2014 - 01:42 PM, said:

Dediğine katılıyorum, doğru söylüyorsun. Ben orada düşey dengeleyicinin asli çalışma/kullanma amacını anlatmaya çalıştım. Güzel bir detaya odaklanmışsın, gözden kaçırdığım ama yazmam gereken bir detaydı bu. +1 :great:

zed_x #38 Posted 19 December 2014 - 12:17 AM

Major

• Player
  • 44751 battles
  • 2,704
  • [ESKYA] ESKYA
Kim ne derse desin, 181 mm delicilik ve sınırlı mm, bir med için iyi bir zırh, 7 derece top eğilme açısı, düşük profil, 56 km max hız ile Type 59 hala iyi bir premium tank benim gözümde. FCM'yi seviyorum ama bu tankı bir T54 ve varyantları gibi, standard bir med gibi oynayamazsınız asla. Mesela T-44'ün en büyük dez avantajı mermi çıkış hızı yavaş 175 penetetrasyonlu d10t türevleri kullanması. Yeni gelecek T54 mod 1945 de böyle olacaktır muhakkak. Top eğilme açısı da T54 gibi 5 derece olur. Yani Type 59 yine bir tık önde başlayacak yarışa.

_AlpArslan_ #39 Posted 19 December 2014 - 04:35 AM

Brigadier

• Clan Commander
  • 85013 battles
  • 4,437
  • [EXCES] EXCES

View Postzed_x, on 18 December 2014 - 11:17 PM, said:

Kim ne derse desin, 181 mm delicilik ve sınırlı mm, bir med için iyi bir zırh, 7 derece top eğilme açısı, düşük profil, 56 km max hız ile Type 59 hala iyi bir premium tank benim gözümde. FCM'yi seviyorum ama bu tankı bir T54 ve varyantları gibi, standard bir med gibi oynayamazsınız asla. Mesela T-44'ün en büyük dez avantajı mermi çıkış hızı yavaş 175 penetetrasyonlu d10t türevleri kullanması. Yeni gelecek T54 mod 1945 de böyle olacaktır muhakkak. Top eğilme açısı da T54 gibi 5 derece olur. Yani Type 59 yine bir tık önde başlayacak yarışa.

+1

Toxic_AP #40 Posted 26 December 2014 - 08:41 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7693 battles
  • 57

Merhaba, 

Konuyu görmüşken biraz irdelemek istedim.Bende de TYPE 59 var ve ilk aldığım zaman ki ile arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca bu tankı bana parayla sattıklarını göz önüne alırsak.Bize satılan bir tankı neden değiştiriyorsunuz diye sormak istiyorum.Yani bu Şuna benziyor. Bir araba alıyorsunuz ve sonra servisten geri isteniyor ve motorunda ki değişiklikle normalden 2 katı fazla yakıt tüketiyor.Sonra bir daha servise . Bu seferde farlarını değiştiriyorlar ve gece önünüzü göremez oluyorsunuz.Bu yapılan aynen buna benziyor.Sanal veya gerçek orası beni ilgilendirmiyor çünkü cebimden çıkan şey gerçek PARA :amazed:

Şimdi konu ile ilgii bence bir dolandırılma durumu söz konusu vve bunu internette araştırıyorum.Mahkeme ile yada başka bir yol ile yapabileceğim birşey var mı  bakıcam burdan sizlerede haber vericem. Çünkü özellikleri değiştirilen bir sürü premium tank var. Benim param kıymetli yolda bulmuyorum sonuç olarak İade almaları konusunda ticket ta attım ama olmayacağını söylediler. Madem almıyorsun o zaman bana sattığı duruma geri geirmesi gerekmez mı??

Edited by brozz, 26 December 2014 - 08:43 AM.

Also tagged with type 59

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users