Jump to content

Think Tank: konfiguracje drużyn

• Please log in to reply
16 replies to this topic

Community #1 Posted 18 December 2014 - 03:43 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,786
Przyglądamy się nowym konfiguracjom drużyn w lidze Wargaming.

Pełen tekst wiadomości

TomBar1981 #2 Posted 18 December 2014 - 04:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 63891 battles
  • 568

Block Quote

"Bitwa toczyła się na mapie Stepy"

Kazna: 4x T32, 1x T69, 2x T1.

Schoolbus: 4x AMX 13 90, T-34-2, 2x T1.

I ten jeden podsumowujący wpis:

Widać, że drużyna Schoolbus była bez szans przeciwko czołgom przeciwnika.

"Widać, że drużyna" WG nie ma pojęcia jak grać czołgami lekkimi skoro mówi, że na tak otwartej mapie lekki skład nie ma szans przeciwko T32... Jest twardy, ma dużo HP ale lighty mają camuflaż, mają dobre działa, mają prędkosć i mobilność...

To tak jak powiedzieć, że 15x M48 Patton nie ma szans przeciwko 15x MAUS na mapie Malinówka...

Edited by Danter_89, 18 December 2014 - 04:02 PM.

Vartas_ #3 Posted 18 December 2014 - 06:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21602 battles
  • 598
  • [GE-BR] GE-BR

View PostDanter_89, on 18 December 2014 - 04:01 PM, said:

I ten jeden podsumowujący wpis:

Widać, że drużyna Schoolbus była bez szans przeciwko czołgom przeciwnika.

"Widać, że drużyna" WG nie ma pojęcia jak grać czołgami lekkimi skoro mówi, że na tak otwartej mapie lekki skład nie ma szans przeciwko T32... Jest twardy, ma dużo HP ale lighty mają camuflaż, mają dobre działa, mają prędkosć i mobilność...

To tak jak powiedzieć, że 15x M48 Patton nie ma szans przeciwko 15x MAUS na mapie Malinówka...

Nie pierwszy i nie ostatni raz WG palnęło jakąś głupotę, nie bulwersuj się tak to szkodzi na cerę.

ASPmac #4 Posted 18 December 2014 - 08:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22219 battles
  • 85

wg pls nieważne jak to usprawnicie , nikt nie będzie oglądał waszego śmiesznego esl     zbyt nudne czasem kampią bez ruchu 10 minut (prohorówka) i nie ciekawe 

wg robi to tylko po to aby utrzymać jakąś motywacje dla początkujących graczy że niby w tej grze liczy się skill

wot nigdy nie będzie w esl tak ciekawy jak lol dota , starcraft2 czy counter strike

Edited by ASPmac, 18 December 2014 - 08:57 PM.

CaatchMe #5 Posted 18 December 2014 - 11:17 PM

Corporal

• WGL PRO Player
  • 4915 battles
  • 119

View PostASPmac, on 18 December 2014 - 07:57 PM, said:

wg pls nieważne jak to usprawnicie , nikt nie będzie oglądał waszego śmiesznego esl     zbyt nudne czasem kampią bez ruchu 10 minut (prohorówka) i nie ciekawe 

wg robi to tylko po to aby utrzymać jakąś motywacje dla początkujących graczy że niby w tej grze liczy się skill

wot nigdy nie będzie w esl tak ciekawy jak lol dota , starcraft2 czy counter strike

Wbrew pozorom w WOTcie liczy się skill (oczywiście żółte randomy i tak stwierdzą że jest tylko RNG i w ogóle WG wszystko ustawia) ale faktem jest że ta gra raczej nigdy nie będzie tak popularna jak w/w tytuły (i w sumie samo WG jest sobie winne)

Gruszkaj_OR #6 Posted 18 December 2014 - 11:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14027 battles
  • 64
Nie zgodzę się zgorszony. Jakby każda firma miała 100% wpływ na popularność i ocenę produktu, oferowanych przez siebie usług swoich własnych klientów to każda firma byłaby najpopularniejsza, a co się z tym wiąże - najbogatsza, najfajniejsza, największa itp.

Trzeba przyznać, że WoT jest jednak grą specyficzną, dla kogoś kto nie doszedł dalej niż T-28 bardzo monotonną, dla ludzi mało myślących również niezbyt ciekawą. Chodzi o to, że każdemu w grze podoba się co innego, WoT jest trochę inny od Loli itp., ma w sobie to coś, dla którego gramy, ale jednak to coś jest niezauważalne z perspektywy wielu innych osób.

Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli.

A no i można jeszcze dodać, że

Gruszkaj_OR #7 Posted 18 December 2014 - 11:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14027 battles
  • 64
młodszą od podanych przez Ciebie tytułów, co się również przekłada na popularność danej gierki. Złączcie posty proszę, bo jakiś bug przy edycji u mnie występuje.

CaatchMe #8 Posted 19 December 2014 - 02:45 PM

Corporal

• WGL PRO Player
  • 4915 battles
  • 119
Nie sprecyzowałem, ale  chodziło mi raczej o popularność eSportu w WOT, a nie o samą grę w którą gra mimo wszystko sporo osób. To WG jest samo sobie winne że streamy z europejskich rozgrywek ogląda w porywach 1200 osób, a najczęściej liczba ta waha się w granicach 600 - 800.

ob1wan #9 Posted 19 December 2014 - 02:48 PM

Private

• Player
  • 27565 battles
  • 41
  • [RYSIE] RYSIE
Jakież to, kówra - ekscytujące.....kampa......kampa.....blind......kampa........kampa......................LICZNIK 1 Min - FOR THE HOOOOORDE!!!!!   Żenada.

Vartas_ #10 Posted 19 December 2014 - 10:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21602 battles
  • 598
  • [GE-BR] GE-BR

View Postob1wan, on 19 December 2014 - 02:48 PM, said:

Jakież to, kówra - ekscytujące.....kampa......kampa.....blind......kampa........kampa......................LICZNIK 1 Min - FOR THE HOOOOORDE!!!!!   Żenada.

Dlatego to zmienili, jedna strona atakuje, a druga strona broni są dwa capy, można zobaczyć to czego na randomach nie zobaczysz, ale co mam tłumaczyć żółtemu wojownikowi z randoma...

EDIT: Bardzo  ciekawy line-up Kazny... 2x Bulldog, GW Panther, 2x AMX 13 90, RU251, IS-3

3x 7 tier i 4x 8 tier, [edited]the system.:rolleyes:

Edited by CactusDestroyer, 20 December 2014 - 03:17 PM.

ob1wan #11 Posted 20 December 2014 - 09:22 PM

Private

• Player
  • 27565 battles
  • 41
  • [RYSIE] RYSIE
Ech wy cocksiarskie fiolety i błękity... tak, jestem żółty i tak, 90% moich gier jest na randomie. Ale jakie to ma znaczenie przy oglądaniu zwyczajnie NUDNEJ gry?Bardzo dużo osób wam to powie. Czy to przed, czy po zmianie na 2 bazy. To znaczy w normalnej grze różnica jest odczuwalna i widoczna, bitwa potrafi być rozegrana po 2-3 minutach, ale kiedy patrzę na wyczyny pro graczy na WGL....żałość... wszyscy, ale to wszyscy bez wyjątku grają identycznie. Okopać się, spotować jedynym nieprzebijalnym(albo zabugowanym) fragmentem pancerza, zawsze w tym samym miejscy na konkretnej mapie. A może o taką asekurancką grę chodzi i faktycznie ja się nie znam. W końcu jestem tylko żółcieniem z randoma.

Gruszkaj_OR #12 Posted 20 December 2014 - 11:41 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14027 battles
  • 64

View Postob1wan, on 20 December 2014 - 09:22 PM, said:

Ech wy cocksiarskie fiolety i błękity... tak, jestem żółty i tak, 90% moich gier jest na randomie. Ale jakie to ma znaczenie przy oglądaniu zwyczajnie NUDNEJ gry?Bardzo dużo osób wam to powie. Czy to przed, czy po zmianie na 2 bazy. To znaczy w normalnej grze różnica jest odczuwalna i widoczna, bitwa potrafi być rozegrana po 2-3 minutach, ale kiedy patrzę na wyczyny pro graczy na WGL....żałość... wszyscy, ale to wszyscy bez wyjątku grają identycznie. Okopać się, spotować jedynym nieprzebijalnym(albo zabugowanym) fragmentem pancerza, zawsze w tym samym miejscy na konkretnej mapie. A może o taką asekurancką grę chodzi i faktycznie ja się nie znam. W końcu jestem tylko żółcieniem z randoma.

O właśnie o to chodziło. Ty akurat nie znalazłeś tego czegoś co by Ci sprawiało przyjemność albo patrzysz z punktu widzenia swoich kolegów z klanu. Prawdopodbnie nie masz pojęcia o trybie 7on7 jak większość graczy World of Tanks i stąd to Twoje negatywne nastawienie.

Zgroźny, idąc dalej, a raczej wyciągając wnioski, eSport jest głównie popularyzowany w młodszych środowiskach niż środowisko statystycznego gracza World of Tanks. Nie wiem czy miałeś przyjemność pobiegać po żółtych randomowych klanach. Tam panuje zwykle jakieś 30+ jeżeli chodzi o wiek. Tacy gracze grają po pracy, w formie rozluźnienia, po prostu postrzelania sobie.

A eSport? To coś więcej. My reprezentując tą społeczność nie tylko myślimy o dobrej zabawie, ale też o jakiejś formie sukcesu o ile można to tak nazwać :). We wszelakich mobach ta średnia wieku jest dużo mniejsza, co się też przekłada na większy procent społeczności gry zainteresowanej daną dyscypliną eSportową.

Kolejną sprawą jest to, że jak oglądasz WoTa nie będąc graczem nie jesteś w stanie się fascynować "playsami", bo po prostu ich nie rozumiesz. Dla randomowego człowieka nie są to proste rzeczy. Z innymi grami niekoniecznie tak jest. Mam nadzieję, że łapiesz o co mi chodzi. Więc według mnie to nie jest tak, że Wargaming jest w stanie ciągle iść do przodu z popularnością tej gry. Po prostu gra nie jest stworzona do tego i to tyle w tym temacie :).

CaatchMe #13 Posted 21 December 2014 - 01:30 AM

Corporal

• WGL PRO Player
  • 4915 battles
  • 119

View PostGruszkaj, on 20 December 2014 - 10:41 PM, said:

Więc według mnie to nie jest tak, że Wargaming jest w stanie ciągle iść do przodu z popularnością tej gry. Po prostu gra nie jest stworzona do tego i to tyle w tym temacie :).

Gra sama w sobie mogłaby być ciekawa, bo czemu by nie? Niby powolna rozgrywka (chociaż po zmianie trybu często widać ciekawe pushe i agresywne zagrania light'ami) ale z drugiej strony nie jest to typowa zabijanka w której runda trwa 2 minuty i właśnie to jest w tym wszystkim ciekawe - że w tym marnym WOT'owym eSporcie liczą się taktyki itp, a nie jak dla przykładu w CSie, aim w łapie i dobry refleks (oczywiście na tym najwyższym poziomie nie tylko).

Natomiast dalej twierdzę że to przez WG ta gra nigdy nie stanie się popularna. Czemu? Powodów jest Sporo. Po 3 latach oglądania 7/42 i nudnej campy nikomu nie chce się wbić na stream'a obejrzeć nowy format. Samo WG nie potrafi tego zareklamować. Jaki jest problem w dodaniu bezpośredniego linku do stream'a z rozgrywek na głównej stronie? Niby raz na jakiś czas wyskoczy jakiś komunikat w grze, ale kto na to patrzy? (pomijam fakt że podczas chyba 2 kolejki ligowej WGL EU w grze reklamowali stream QuickBaby grającego CW zamiast WGL...) Jaki jest problem w rozdaniu kilkudziestu kodów na dajmy na to tydzień premki dla żółtych randomów na stream'ie? No i jaka jest przyjemność z oglądania tego przy takiej oprawie? Mowa tu o dwójce wyśmienitych caster'ów. Ani się oni znają, ani dobrze komentują, nie wspomnę o tym że są stronniczy jeśli chodzi o niektóre team'y. Osobiście jak odpalam stream i słyszę Pansy to z miejsca wyłączam dźwięk. Tego się zwyczajnie nie da słuchać.

Reasumując, cały ten eSport tworzony na siłę wokół WOTa dalej będzie stał na tak niskim poziomie jak dotychczas, jeżeli samo WG i ludzie za to odpowiedzialni nie zaczną używać mózgu i dalej będzie to wyglądało tak jak wygląda...

marcin875 #14 Posted 21 December 2014 - 01:49 PM

Corporal

• Player
  • 9901 battles
  • 142

Sama rozgrywka jest ciekawa, ale według mnie WGL jest słabo rozreklamowany, poza tym jest za dużo gadania komentatorów w trakcie meczów... Czasem więcej komentują niż grają... 

Poza tym ponieważ zmienili format rozgrywki na zdecydowanie ciekawszy zarówno dla widza jak i dla gracza, WG powinno zachęcić graczy do oglądania meczy np. kodami bonusowymi. Z drobną ilością Golda, może zrobią "unikalny" czołg 2 tieru dla widzów i będą go rozdawali... Nie wiem. Ale jakoś trzeba przekonać ludzi do oglądania. A potem samo pójdzie, bo ludzie się zaciekawią. 

Może WG powinno zrobić misję za oglądanie meczów np, za każdy obejżany mecz dostaniesz kod, a jak wpiszesz 8 kodów na stronie dostaniesz 250 000 kredytów i właśnie unikalny 2 tier LT. Coś w tym stylu.

Edited by marcin875, 21 December 2014 - 02:01 PM.

Vartas_ #15 Posted 21 December 2014 - 03:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21602 battles
  • 598
  • [GE-BR] GE-BR

View Postmarcin875, on 21 December 2014 - 01:49 PM, said:

Sama rozgrywka jest ciekawa, ale według mnie WGL jest słabo rozreklamowany, poza tym jest za dużo gadania komentatorów w trakcie meczów... Czasem więcej komentują niż grają... 

Poza tym ponieważ zmienili format rozgrywki na zdecydowanie ciekawszy zarówno dla widza jak i dla gracza, WG powinno zachęcić graczy do oglądania meczy np. kodami bonusowymi. Z drobną ilością Golda, może zrobią "unikalny" czołg 2 tieru dla widzów i będą go rozdawali... Nie wiem. Ale jakoś trzeba przekonać ludzi do oglądania. A potem samo pójdzie, bo ludzie się zaciekawią. 

Może WG powinno zrobić misję za oglądanie meczów np, za każdy obejżany mecz dostaniesz kod, a jak wpiszesz 8 kodów na stronie dostaniesz 250 000 kredytów i właśnie unikalny 2 tier LT. Coś w tym stylu.

WG to WG, nikt i nic tego nie zmieni.

i są kody na golda, T2 LT, dni premium itd. czasami nawet rozdawali IS-6, jagody 88 na streamach. Problemem jest własnie reklama a raczej jej brak, jest coś raz na ruski rok na stronie głównej, w grze czasami tez dają jakąś notke, ale randomowi samuraje wolą oglądać swoje wyniki po bitwie z 1k dmg na X tierach... I tak to zawsze było, jest, i będzie nie sądzę żeby WG kiedykolwiek zmieniło swoje postępowanie. Chyba że w końcu wybrali by bardziej odpowiedzialne osoby do działo eSportu w WG.

Edited by CactusDestroyer, 21 December 2014 - 03:22 PM.

marcin875 #16 Posted 22 December 2014 - 10:15 AM

Corporal

• Player
  • 9901 battles
  • 142
Mi nie chodzi o rozdawanie kodów na streamach, nie do końca. Ale to był tylko pomysł. A może właśnie nie T2 LT tylko może jakiś 5? Żeby więcej osób chciało oglądać? Sam nie wiem. Przedewszystkim powinni lepiej to rozreklamować...

CaatchMe #17 Posted 22 December 2014 - 10:07 PM

Corporal

• WGL PRO Player
  • 4915 battles
  • 119

View Postmarcin875, on 22 December 2014 - 09:15 AM, said:

Mi nie chodzi o rozdawanie kodów na streamach, nie do końca. Ale to był tylko pomysł. A może właśnie nie T2 LT tylko może jakiś 5? Żeby więcej osób chciało oglądać? Sam nie wiem. Przedewszystkim powinni lepiej to rozreklamować...

Patrz: przykład podany wyżej przeze mnie - WG woli zareklamować w grze stream Quickbaby grającego CW który i bez tego ma 5.000 widzów niż trwającą w tym samym czasie WGL która ma 800 widzów (w porywach) :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users