Jump to content

Panther mit 8,8 cm L/71

• Please log in to reply
437 replies to this topic

Ulthion #421 Posted 22 March 2018 - 06:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,420
  • [WALLE] WALLE
Vashet "Sugerujesz że celność pantery to okolice 15-25%." To jest Twoja interpretacja, a nie moja sugestia. Takowa celność w poszczególnych bitwa owszem zdarza się. Napisałem też jaka jest w praktyce " tak na oko". Ciągle nawiązujesz do procent z tabelki, a jak napisałem, najpierw naucz się odczytywać statystyki nim się na nie powołasz. Kalafior to kalafior, czy poleci w niebo, w ziemie czy też celując np w tylną część znosi 2m i uderza o pancerz tym samym przekłamuje statystyki zaliczając to jako trafienie. A takie przypadki trafiąją się z bliska, gdy właściwie sylwetka celu jest już tak duża, że nie ma miejsca na trafienie w niebo czy ziemie ale jednak nie trafia tam gdzie się celuje co oznacza brak celności.
Wartości jakie podałem poza tym 1 konkretnym były pi razy drzwi. Choć w sumie mogę zacząć zliczać z iluś tam bitew. 
Ja zawsze podkreślam, że odpowiadam jedynie za to co napiszę, a nie za to jak ktoś interpretuje. Ale spokojnie, przyzwyczaiłem się do tego, że ludzie interpretują jak chcą.
Szczerze nie interesuje mnie Twoje zdanie o mnie, bo jeśli ktoś nie rozumie prostych słów to tym bardziej jego opinia dla mnie nie jest zbyt interesująca.
"
Jak dla mnie w tym miejscu dyskusja jest zakończona." To, że coś dla Ciebie jest, nie znaczy, że staje się faktem. Domyślam się, że jak widzisz fiolety w bitwie, to się spuszczasz, że to tacy pro gracze, bo mają uber staty? Nie ważne, że type 5 heavim chowają się za artą 10 minut jak i takich widuje..
Więc nie, nie robię z siebie błazna. Gdybyś poszedł na studia i przerabiał statystykę to może byś wiedział jak się ją czyta i ile ona znaczy gdy ma się ograniczone dane.

"Wyjaśnienie: Jak dla mnie jesteś kolejnym skamlącym dzieciakiem, który mimo najszczerszych chęci nie radzi sobie na polu bitwy i wylewa swoje żale na forum. Bozia skila nie dała, rączka się trzęsie przy celowaniu-wiadomo, wina czołgu. " Niestety ale mam wrażenie, że średni wiek tu zawyżam. A Twoje wnioski i wyjaśnienia świadczą wyłącznie o Tobie, nigdy adresacie. 
W ogóle widzę, że w wocie jest jakiś kompleks wieku, że wszyscy z tymi dzieciakami wyskakują....

A gdyby przjąć lub traktowanie dosłownie - co 2 bitwę 20 strzałów z czego w celu.. 5 i 1 przebicie czyli według Twego liczenia to 25%. Ale też co 2, nie pisałem nic o pozostałych 50% bitew. Gdzie mógłbym mieć 100% celności.  Prawdziwej celności nie ma tak naprawdę jak policzyć, bo jeśli spojrzeć na 38% penetracji, to też nawet nie wiem czy to jest liczone ze wszystkich strzałów czy też tylko te które uderzyły w cel jakkolwiek i 38% z nich się wbiło.
Niestety to jest rozrzutnik gnoju (choć nie wiem czy gorszy od amx 50 100 czy nie, odczucia podobne) i gdyby choć celność była wybitna, to nie narzekałbym (ąż tak bardzo, bo i tak bym się chciał pozbyć :P )tak na ten pojazd, który z tego miał słynąć.
Sarkazm zbędny drogi panie.. ale tym genialnym tankiem zdarza się i w minutę - spot z 450m i instant arty focus... niestety częsty przypadek na nim, a uciec nim nie bardzo jest jak. Snipić też nie bardzo nim można ze względu na powyższe i totalny brak camo o czym dobrze wiesz.
A teraz pozwól, że Cię zablokuje, preferuje jednak ludzi na jakimś poziomie i iq wyższym od przeciętnego. Za dużo emocji, za mało myślenia drogi Panie.

Flyagaric Myślę, że nawet penetracja z Primo Victorii niewiele by pomogła. Bo pojazd ten też nie jest jakiś wybitny ale dodatkowo jednak odbija nieco swoją wieżą i ma marginalnie lepsze camo oraz jest trochę bardziej mobilny. Porównując to np z t44 to wciąż cienizna. Z resztą drzewkowy panther ma 223 penetracji i też żopa.  Jak już tak się "balansuje" pojazdy "zachowując logikę drzewka", to w przypadku niemieckich medów myślę, że należałoby głównie dać im prawdziwy pancerz. W gruncie rzeczy są to heviki.. tyle, że papierowe. Tier 8 tych medoheavy według mnie powinien posiadać armor taki.. jak posiada x tier z tej linni. Oczywiście 9 i 10 adekwatnie więcej - podobnie 7 nieco mniej ale też mieć - 6tka czyli VK/Pudel faktycznie ma i to czuć, że na jego tierze można i tankować (oczywiście bez przesady).
Acz penetracja to swoją drogą taki t69 ze swymi 181 mm penetracji też już woła o pomstę do nieba.  T44 co prawda też ma niewiele więcej ale jednak u niego pancerz sprawia, że jest naprawdę mocnym medem na swym tierze.

Edited by Ulthion, 22 March 2018 - 06:23 PM.

Flyagaric #422 Posted 22 March 2018 - 07:36 PM

Brigadier

• Player
  • 57503 battles
  • 4,961
  • [ZORRO] ZORRO

FV4202 i P.Victoria mają kiepski gun handling. Primoż odbija więcej, to fakt. Specjalny nie jest, też fakt, ale gdyby P88 była choć tak dobra to już coś. Jak coś ma ją wyróżniać, to czemu nie chirurgiczna celność i super skupianie?

Pancerz nic ci nie da, bo za tankowanie nie ma XPa, ani kredek.

Edited by Flyagaric, 22 March 2018 - 07:42 PM.

Ulthion #423 Posted 22 March 2018 - 08:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,420
  • [WALLE] WALLE
No ja właśnie na tą celność liczyłem kupując go. Miałem nadzeję że będzie jak e50m w tej kwesti.. ale nie jest.  Inna sprawa, że za późno się zorientowałem, że jednak wolę nawet mniejszy dpm ale dużą alphę. To już akurat nie jest wada, tylko po prostu cecha neutralna. Dlatego myślę o wymianie na STG i penka nieco lepsza tam. Tylko nie chce się znów przejechać na jego rzekomych 0.32.
Masz rację, nie ma za tankowanie. Ale im dłużej żyjesz tym więcej dmg robisz. A jak zbieram bułę z HE za full czy od arty hity po 1k to tak średnio te ciułanie dmg mi idzie :D
W ogóle mnie to zastanawia, że na pudlu jestem w stanie przeżyć bułę z KV2/oi/oni/oho a już na tej pantherze buły siadają zwykle za pełne dmg. Raz na ruski rok poniżej 400. Zwykle jednak 600-1k :( (z he ofcoz - pudlowaty potrafi od frontu łapać te strzały za 100-150)

Edited by Ulthion, 22 March 2018 - 09:00 PM.

kbrs #424 Posted 22 March 2018 - 08:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT
Nie wymienisz na STG bo nie ma go w sklepie i raczej predko nie bedzie. celnosc ma niezla, ale tez nie jest snajperem, ruskie dzialo raz trafisz w ruchu w jajo pchły na drugim końcu malinovki, raz z paru metrow na pelnym skupieniu przywalisz w ziemie :>

Ulthion #425 Posted 22 March 2018 - 09:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,420
  • [WALLE] WALLE
Wymienić, w sensie kupić normalnie jak będzie. A tego.. nie wiem wymienię na coś co jest albo będzie się kurzył. Może w 2030 dostanie bufa :D
Ale widać to, statystyczne 0.32 czy tak jak piszesz "typowe ruskie) czyli niezależnie czy ma 0.32 czy 0.55 wali tak samo? :D

kbrs #426 Posted 22 March 2018 - 10:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT
Zerknij na temat o STG.

Vashet #427 Posted 26 March 2018 - 07:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33730 battles
  • 544

View PostUlthion, on 22 March 2018 - 05:12 PM, said:

to nie narzekałbym (ąż tak bardzo, bo i tak bym się chciał pozbyć :P )tak na ten pojazd, który z tego miał słynąć.

Jak już twoje zwoje mózgowe zaczają cokolwiek o gameplay'u to daj znać. 

Do tego czasu zwyczajnie szkoda mi czasu na klauna, który kłapiąc dziobem po swojemu próbuje przepchnąć swoje mądrości :trollface:

Ulthion #428 Posted 29 March 2018 - 02:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,420
  • [WALLE] WALLE
Cóż widzę, że nic się nie zmieniło i dalej nie ogarniasz tego co czytasz. Cóż, to smutne że jest tylu ludzi o tak niskim IQ :(

A nawet taki wynik starcza.. na 3 paski, co dobitnie mówi wiele o tym czołgu.

P.S. Apropo Twoich ukochanych statystyk "  To by świadczyło, że czołg jest uber, skoro nawet ja tak mogę... a jest jedną z największych kup na 4 tierze. Ale nie, nie oczekuje, że wyciągniesz wniosek, dowiodłeś już, że nie potrafisz samodzielnie myśleć.

Edited by Ulthion, 29 March 2018 - 03:03 PM.

szczurek32167 #429 Posted 27 April 2018 - 12:36 PM

Corporal

• Player
  • 10752 battles
  • 129
  • [-SED-] -SED-
Ciekawe kiedy poprawią ten czołg bo wyraźnie odstaje od konkurencji, brak pancerza gdziekolwiek, bardzo słabe skupianie, mała pena (ale tutaj akurat poprawić skupianie i będzie wystarczająco), wielka i wolna krowa.

assassinBK #430 Posted 26 May 2018 - 10:35 PM

Captain

• Player
  • 57798 battles
  • 2,242

View Postszczurek32167, on 27 April 2018 - 11:36 AM, said:

Ciekawe kiedy poprawią ten czołg bo wyraźnie odstaje od konkurencji, brak pancerza gdziekolwiek, bardzo słabe skupianie, mała pena (ale tutaj akurat poprawić skupianie i będzie wystarczająco), wielka i wolna krowa.

​ten pojazd jest idealnie zbalansowany do linii i cech charakteryzujących nacje.

Ruska nacja ma pancerz/prędkość/alfę itd.

Niemiecka nacja nie ma pancerza/mobilności/celności itd.

Czyli wszystko jest OK

Ktoś napisze że gra nie jest historyczna to jakim k***** prawem niemieckie pojazdy mają uszkadzany silnik od strzału w przód i  w tył (bo historycznie miały przekładnie z przodu? itd. itd.

Edited by assassinBK, 26 May 2018 - 11:04 PM.

szczurek32167 #431 Posted 28 May 2018 - 02:37 PM

Corporal

• Player
  • 10752 battles
  • 129
  • [-SED-] -SED-

No wiadomo, teraz ruski maja wszystko a inne nacje nic, a niemcy to już wcale.

Dlatego należy zrobić jakiś Globalny Balans i zacząć od Niemców od razu.

W Panterce poprawić pancerz, mobilność (zwykła pantera śmiga szybciej niż ta, o wuj chodzi, przecież to to samo) i soft staty działa które są tragiczne.

Wisnia_Team #432 Posted 07 July 2018 - 12:31 PM

Corporal

• Player
  • 36185 battles
  • 119
  • [HOOLS] HOOLS
Z miesiąca na miesiąc pantera staje się CORAZ większym gównem. Natłok nowych premek oraz poprawki starych czołgów z drzewka, a pantera wciąż jest syfem jakich mało.

Edited by Wisnia_Team, 03 August 2018 - 12:47 PM.

Ulthion #433 Posted 05 August 2018 - 01:55 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,420
  • [WALLE] WALLE
Wcześniej ktoś próbował mnie przekonywać, że ja się mylę, to jest bardzo celny czołg. Filmik dotyczy czegoś innego ale na początku koleś strzela panterką to jak te pociski latają mówi wszystko :D
https://www.youtube....h?v=eJ5ZKBDfQ5s

fazz0r #434 Posted 08 August 2018 - 11:19 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10022 battles
  • 61
Powiem tak. Czołg dla tzw. kolekcjonerów.
Innych zastosowań jak na razie nie widzę.
Do zarobków w porównaniu z innymi czołgami premium to on się zbytnio nie nadaje, do szkolenia niemieckiej załogi mamy zaś rewelacyjną M10 Panther z preferencyjnym MM i po licznych buffach. Na VIII tierze mamy też o wiele lepszego Mutza, więc nie zbyt widzę powód dla kupowania tego czołgu. Owszem, przyjemność z gry Panther mit 8,8 jak najbardziej jest (grałem nią trochę na testowych serwerach), ale i tak wolę drzewkową Panther II z najlepszym działem. W zasadzie to jak ktoś już przeszedł Panther II to też nie ma zbytnio po co kupować Panther mit 8,8, bo do kolekcji równie dobrze nadaje się ta drzrwkowa. Chyba, że ktoś lubi strzelać z golda, to chyba wtedy jedyny powód, dla którego by grać Panther mit 8,8 zamiast drzewkową Panther II.

Innymi słowy, ten czołg powinien dostać sporo buffów, albo preferencyjny MM. Inaczej nie ma go po co kupować.

hedley775 #435 Posted 23 November 2018 - 09:25 AM

Sergeant

• Player
  • 21416 battles
  • 264
  • [ASY] ASY
Dzisiaj można kupić ten pojazd za 77 PLN. Pytanie czy warto? Proszę o opinię osoby, które nim grały trochę w ostatnim czasie. Z góry dzięki!

Wlodi89LCT #436 Posted 23 November 2018 - 10:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15484 battles
  • 671
  • [PRICE] PRICE

Osobiście go nie polecam. 201 peny na zwykłej pestce i AŻ 237 na złocie... Pojazd duży, kiepska mobilność, totalny brak pancerza. Jak dla mnie najgorsza premka 8 tieru. Cena mówi sama za siebie... Inne medy po ~180zł (jak np. T44-100), a tu taki crapik za 77 :) 

Wymieniłem go z dopłatą na Strv s1. 

EDIT/

Już lepiej w takich pieniądzach Revalorise albo T26e4

Edited by Wlodi89LCT, 23 November 2018 - 11:49 AM.

Ulthion #437 Posted 07 December 2018 - 04:21 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,420
  • [WALLE] WALLE

View Posthedley775, on 23 November 2018 - 09:25 AM, said:

Dzisiaj można kupić ten pojazd za 77 PLN. Pytanie czy warto? Proszę o opinię osoby, które nim grały trochę w ostatnim czasie. Z góry dzięki!

Jak ktoś Tobie zapłaci 77zł za granie tym to warto, w innym przypadku kategorycznie nie.

hutnik13 #438 Posted 02 March 2019 - 11:25 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 19005 battles
  • 350
Już wiadomo dalaczego się znalazł w programie rekrutacyjnym jako nagroda hehehe to już chyba lepsza jest zabawka T92 czy AMX / Liberte

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users