Jump to content

Film: Poznaj czołgi od podszewki – Hetzer

• Please log in to reply
14 replies to this topic

Community #1 Posted 01 January 2015 - 03:01 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,698
The_Challenger zaprasza do zwiedzania kolejnego słynnego pojazdu.

Pełen tekst wiadomości

Reschi112 #2 Posted 01 January 2015 - 03:32 PM

Private

• Player
  • 9000 battles
  • 17
  • [MP_] MP_
Ciekawie się oglądało , chyba zakupię Hetzera :D

3m2oo5 #3 Posted 01 January 2015 - 04:18 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17566 battles
  • 313
  • [PBHP] PBHP
trzymam moje maleństwo od początku gry w WoTa ;)

kochany jest, miałem okazję zobaczyć jednego na żywo w Ardenach (niedaleko Hetzerka oglądałem inne cudeńko - Tigera II :) )

widmoxxx #4 Posted 01 January 2015 - 06:30 PM

Major

• Clan Commander
  • 33712 battles
  • 2,509
  • [_COM] _COM

Gdy zaczynałem grać w wot, Hetzer w przeciwnej drużynie spędzał mi sen z powiek aż tak bardzo, że zacząłem nazywać go "Glizdą" z racji asymetrycznie umieszczonego działa. Nieraz się na niego nadziałem, co skutkowało pewną frustracją świeżego gracza. Później sam kupiłem Hetzera i powiem, że ten TD ma duży potencjał. Gdy znajdziemy odpowiednią miejscówkę można sporo zdziałać w bitwie, tym bardziej jeśli wylosuje nas na topce. W przypadku gdy jesteśmy pośrodku listy dalej jesteśmy uważani za niebezpieczny pojazd. Zwłaszcza, że 10,5cm + HE potrafi kąsać 6 tiery i to dość dotkliwie.
Zalety

- mobilność (na topowym silniku)

- działo 10,5cm dobry RoF oraz dmg

- świetny kamuflaż

- asymetryczne umieszczenie działa niekiedy pomaga gdyż lewą część pojazdu chowamy za przeszkodą utrudniając wrogowi trafienie w wizjer na płycie czołowej mogąc dalej prowadzić ostrzał.

Wady

- zasięg widzenia

- wychył działa w poziomie

Na tym TD udało mi się 2 razy zdobyć medal Fadina (zniszczyć ostatni pojazd wroga ostatnim pociskiem) i to jest chyba najłatwiejsze do wykonania na tym pojeździe ale z działem 10,5cm z racji zapasu amunicji 20 sztuk.

Gaius_Iulius #5 Posted 02 January 2015 - 12:56 AM

Private

• Player
  • 10927 battles
  • 3

Świetny pojazd. Od początku gry w WoTa (a przynajmniej od kiedy go kupiłem) mój ulubieniec ;) Można nim samemu wygrać bitwę, jeśli wylosowało go na top. Sam tak kilka razy wygrałem. Dobry pancerz - fajnie się walczy, jak III i IV tiery (a niekiedy V nawet) strzelają, od Hetzera się odbija i tylko spokojnie im się aplikuje dmg :) Super działo - 7,5 cm Pak 39 - bardzo dobry RoF, dobra alfa i dobra penetracja. Przebija wszystko do V tieru, a VI w weakspoty i od boku też bierze. Dużo lepsze niż 10,5 (przynajmniej dla mnie), bo szybsze i celniejsze. Dość zwrotny, szybko się go obraca. No i dobre kamo, super się siedzi w krzakach i patrzy, jak nieświadomi podjeżdżają pod lufę ;) Jeden z lepszych pojazdów jak na swój tier.

Cudeńko po prostu, nigdy go nie sprzedam :D

Edited by Gaius_Iulius, 02 January 2015 - 12:57 AM.

FuZzZzzz #6 Posted 02 January 2015 - 04:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 21591 battles
  • 1,984
  • [5TAR5] 5TAR5
Napisy napisami, tutaj dajecie od razu, ale w best replays of the week lub w insade the chieftain tanks od dobrego miesiąca jakoś dodać nie możecie. :mellow:

SuperCyborg666 #7 Posted 02 January 2015 - 10:05 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 11797 battles
  • 469

Mógł zniszczyć czołg IS-2 z odległości 100 metrów? To ciekawe... :trollface:

PS. Ten rumuński Mareşal wygląda całkiem ciekawie, może pierwsza niemiecka premka IV tieru? :coin:

Edited by SuperCyborg666, 02 January 2015 - 10:09 AM.

Gaius_Iulius #8 Posted 02 January 2015 - 11:18 AM

Private

• Player
  • 10927 battles
  • 3

View PostSuperCyborg666, on 02 January 2015 - 09:05 AM, said:

Wyłączyć z walki, czyli pewnie nie zniszczyć całkowicie. Ale rzeczywistość a WoT to dwie różne sprawy :P

Poza tym, patrząc na przykład na przedni pancerz - po 60 mm, kąty nachylenia dobre, a w WoT w dolny wchodzi wszystko, mimo że nie powinno (bo gdy się weźmie pod uwagę kąt nachylenia oraz balistykę wystrzelonego pocisku, powinno być więcej rykoszetów, a w grze dolny pancerz jest jakby z papieru).

3m2oo5 #9 Posted 02 January 2015 - 06:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17566 battles
  • 313
  • [PBHP] PBHP
moje złote...

Falathi #10 Posted 04 January 2015 - 12:59 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19263 battles
  • 10,641
  • [WG] WG

View PostSuperCyborg666, on 02 January 2015 - 10:05 AM, said:

PS. Ten rumuński Mareşal wygląda całkiem ciekawie, może pierwsza niemiecka premka IV tieru? :coin:

Jeśli wycelował w odpowiedni punkt, to owszem. Z tego, co kojarzę maksymalna penetracja Hetzera w rzeczywistości nie była taka najgorsza. 

BaksiuGT #11 Posted 07 January 2015 - 03:00 PM

Private

• Player
  • 2636 battles
  • 31

View PostFalathi, on 04 January 2015 - 11:59 AM, said:

Jeśli wycelował w odpowiedni punkt, to owszem. Z tego, co kojarzę maksymalna penetracja Hetzera w rzeczywistości nie była taka najgorsza. 

Nawet nie musiał. Jakość ruskiej stali była na bardzo kiepskim poziomie.

marekwitka #12 Posted 08 January 2015 - 09:14 PM

Corporal

• Player
  • 29267 battles
  • 193

View PostFalathi, on 04 January 2015 - 11:59 AM, said:

taka jest prawda ze druzyna ktora ma wygrac to wygra i tak sie dzieje ze gracz ma maly wpyw na zwyciestwo niestety dalej wargaming decyduje kto wygra a kto przegra random Falathi dobrze wie jakim oszustwem jest matchmaking i tzw rng prosta sprawa smarujesz wygrasz 'nic sie tu nie dzieje przypadkiem czy losowo mamy do czynienia ze zwykym oszustwem i grupke cwaniakow z wargaming net ktorzy chca byc traktowani jak innni producenci gier ale niestety mamy bialoruskich cwaniakow z maszynka do wyciskania pieniedzy od dzieciakow wiec hetzer raczej nie mial szczescia tylko go ladnie wargaming do bitwy z rng ustawilo na youtube duzo znajdziesz o rng oszustwo wargaming

Edited by marekwitka, 08 January 2015 - 09:16 PM.

Ukaosek #13 Posted 09 January 2015 - 10:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20459 battles
  • 57
  • [P-HLS] P-HLS

No z tym zachwytem nad Hetzerem bym nie przesadzał, w środku jest bardzo mało miejsca, sam nie jestem olbrzymem, ale do środka to by pasowała załoga dzieci. Do tego fakt, że większą część przedziału zajmuje działo i amunicja ( ja jeździłem takim w którym nie było pełnego stanu tylko kilka sztuk bo bokach ) to jest tam mega ciasno, dodatkowo ruszanie działem w poziomie i pionie sprawie, że miejsca w odpowiednie strony jest jeszcze mniej. 

Na pewno super bajerem było Mg42 obsługiwane ze środka pojazdu, bez konieczności wychodzenia, podłączone do dodatkowej optyki polepszało pole obserwacji zwłaszcza na boki. Oczywiście nie ma co tutaj przekładać Wota na prawdziwe życie bo np podczas próby odbicia Wrocławia/Breslau jeden z Hetzerów miał spotaknie z IS i wyszło z tego tyle, że po jednym strzale z Hetzera zostały kawałki podwozia i nic więcej. 

Miałem natomiast przyjemność strzelać z działa ( wiadomo nie pociskiem ale pirotechniką ) wrażenia są nieziemskie, atakował nas T34-85. Szukanie go celownikiem, obsługa działa i namierzanie a potem strzał... wrażenia nie do opisania w sumie :D Na koniec słit focia na Hetzerze :D

Czerw #14 Posted 09 January 2015 - 10:55 AM

Private

• Player
  • 4609 battles
  • 5
  • [P-HLS] P-HLS

Block Quote

No z tym zachwytem nad Hetzerem bym nie przesadzał, w środku jest bardzo mało miejsca, sam nie jestem olbrzymem, ale do środka to by pasowała załoga dzieci. Do tego fakt, że większą część przedziału zajmuje działo i amunicja ( ja jeździłem takim w którym nie było pełnego stanu tylko kilka sztuk bo bokach ) to jest tam mega ciasno, dodatkowo ruszanie działem w poziomie i pionie sprawie, że miejsca w odpowiednie strony jest jeszcze mniej. 

Na pewno super bajerem było Mg42 obsługiwane ze środka pojazdu, bez konieczności wychodzenia, podłączone do dodatkowej optyki polepszało pole obserwacji zwłaszcza na boki. Oczywiście nie ma co tutaj przekładać Wota na prawdziwe życie bo np podczas próby odbicia Wrocławia/Breslau jeden z Hetzerów miał spotaknie z IS i wyszło z tego tyle, że po jednym strzale z Hetzera zostały kawałki podwozia i nic więcej. 

Miałem natomiast przyjemność strzelać z działa ( wiadomo nie pociskiem ale pirotechniką ) wrażenia są nieziemskie, atakował nas T34-85. Szukanie go celownikiem, obsługa działa i namierzanie a potem strzał... wrażenia nie do opisania w sumie :D Na koniec słit focia na Hetzerze :D

Drogi kolego .

Bardzo fajne

Edited by Czerw, 09 January 2015 - 11:04 AM.

Elon692 #15 Posted 10 January 2015 - 12:15 AM

Private

• Player
  • 392 battles
  • 3

View PostUkaosek, on 09 January 2015 - 10:16 AM, said:

Fajnie coś takiego przeżyć, nawet przyznam że troszeczkę zazdroszczę :) A te plamy od maskowania hetzera wyglądają jak by je dziecko kredą narysowało albo kredkami ;)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users