Jump to content

Aktualizace 9.6: Změna kvalifikace člena posádky

• Please log in to reply
78 replies to this topic

Zoranon #21 Posted 28 January 2015 - 04:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15526 battles
  • 337

View Postkecut2, on 28 January 2015 - 01:50 PM, said:

Tleskám, super. Celkově celá aktualizace bude krok ke konci. Až pojedu s Cromwellem, který již nyní obtížně trefí stodolu a vy nerfnete přesnost, pane jo. To chce kus odvahy. 

Až si to vyzkouším, tak se rozhodnu, ale už je to tak 75 ku 25, že definitivně končím.

Prosím skonči a vezmi sebou co nejvíce hysterek a ubulínků jako jsi ty sám.

Zatím je to poněkud drahé, ale bud to WG zlevní, nebo prostě počkám na 50 % slevu, žádný důvod tady brečet jako někteří...

Edited by Zoranon, 28 January 2015 - 04:46 PM.

Houbus #22 Posted 28 January 2015 - 04:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21910 battles
  • 332

Já vás nechápu. Funkce změny specializace člena posádky je super o tom se tu nikdo asi nepře. Ano cena je vyšší,  tankist_90 to krásně logicky vysvětlil proč tomu tak je.

Protože WG nechce, aby pak po světě jezdil v tanku velitel co má bezpečné ukládání, krále bažin a jemné míření, tak se musí resetovat celý paňáca. Většině z vás tato představa připadá usměvná, ale i sem na fórum chodí lidi s několika 10K her a zeptají se na úplně zálkadní věc. Prostě by se začali objevovat otázky typu: Proč mi nefunguje šestý smysl u nabiječe? Proč mám znovu platit zapomenutí perků/skillů, když jsem zaplatil už přeškolení a pod..

Časem budou slevy a navíc kolik budete přesouvat paňáců? U většiny lidí se to bude dát za celou jejich kariéru ve WoT spočítat na prstech jedné ruky.

Edited by Houbus, 28 January 2015 - 04:53 PM.

dbe777 #23 Posted 28 January 2015 - 04:54 PM

Private

• Player
  • 15054 battles
  • 5
S každým updatem je hra nudnější a nudnější, 1000 tanků a jeden jako druhý. Jak něco trochu vyčnívá, honem to nerfnout (hellcat, Sherman..), nebo rovnou pryč s tím (KV1S,T50-2...). Prostě vše pro casual hráče, z těch maj větší vejvar. Aby i to poslední ucho, co to hraje týden, hlavně něco killnulo a nedalo uninstal. Przní mapy, przní tanky. Jasně necháme weakspoty, akorát je netrefíte...ať žije autoaim! To samé TD, jak máš trochu skill, hned hraješ o dva tiery výš, abys nebyl náhodou moc dobrej, Když už náhodou znáš perfektně mapy a dokážeš díky dobré pozici a úkrytu být i tak užitečný, říznou ti dohled. Už se těším až budu v první lajně s Wolverinem a potkám vemeno s T-29...

sharper1_eEriness #24 Posted 28 January 2015 - 05:16 PM

Corporal

• Player
  • 54390 battles
  • 118
Nevidím důvod si stěžovat. Na co jim platit, když si můžete zahrát test server zdarma. Buď investujete do wot nebo budete hrát test server, wargaming na vás myslí a chtějí aby jste si zahráli raz za půl roku.

jakubsukenik #25 Posted 28 January 2015 - 05:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16956 battles
  • 63

Jděte někam [Edited] z wargamingu!!! 

Snížení dohledu TDček? Si děláte [Edited] ne? Znáte vůbec podstatu samohybných děl??? To jako mám s obj. 704 anebo s 268 bojovat face to face s 3000hp mausem? nebo s e100??? A ještě zhoršujete přesnost děl? Vidím, že tato hra jde absolutně do kytek. Kdyby jste alespoň trochu sledovali public nebo názory hráčů na artyny tak vám to dojde ale vy tímhle jen nerfujete TDčka.

A co ta rekfalifikace posádek? To je novinka pro aktualizaci? Já myslím že to je taková blbost, že kvůli tomu nemusíte vydávat ani aktualizaci.

TAHLE AKTUALIZACE JE JEN JEDEN VELKÝ NERF TDČEK.

Edited by cNNk, 28 January 2015 - 07:39 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ~ cNNk

jakubsukenik #26 Posted 28 January 2015 - 05:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16956 battles
  • 63

View Postdbe777, on 28 January 2015 - 03:54 PM, said:

S každým updatem je hra nudnější a nudnější, 1000 tanků a jeden jako druhý. Jak něco trochu vyčnívá, honem to nerfnout (hellcat, Sherman..), nebo rovnou pryč s tím (KV1S,T50-2...). Prostě vše pro casual hráče, z těch maj větší vejvar. Aby i to poslední ucho, co to hraje týden, hlavně něco killnulo a nedalo uninstal. Przní mapy, przní tanky. Jasně necháme weakspoty, akorát je netrefíte...ať žije autoaim! To samé TD, jak máš trochu skill, hned hraješ o dva tiery výš, abys nebyl náhodou moc dobrej, Když už náhodou znáš perfektně mapy a dokážeš díky dobré pozici a úkrytu být i tak užitečný, říznou ti dohled. Už se těším až budu v první lajně s Wolverinem a potkám vemeno s T-29...

Přesně jak říkáš. Dva roky zpátky jsme si mohli užívat různorodosti tanků, ale teď? Všechno pěkně nerfnout, snížit dohled, snížit přesnost, snížit všechno. Nové tanky jsou OP první 2-3 aktualizace a potom šup a nerf. Novým mapám se ani nedá říkat nové(zimní ruinberg či Stalingrad což je složenina z více map a se Stalingradem to má h***o společné;)

Maca2661 #27 Posted 28 January 2015 - 05:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 54739 battles
  • 586
  • [_VAL_] _VAL_
Tak vzhledem k tomu že v kasárnách není žádný radista co stojí za ty peníze tak mě to nezajímá. Za kredity bych to možná využil ale dát 600 goldů za radistu co má první perk na 70 % pro mě nemá smysl. O stálem nerfování a následném Buffu pořád dokola jsem dospěl do stavu kdy mám v garáži dost tanků na to abych nemusel hrát s něčím co dostalo nerf. Za chvilku nebudu nic expit a prostě se projedu vždy jen v tanku který dostane Buff a bude OP.

Daewa001 #28 Posted 28 January 2015 - 05:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11635 battles
  • 54
Asi jsem kolenovrt, ale za 600géček ho radši nechám se všemi poctami popravit před nastoupenou jednotkou :facepalm:

Maca2661 #29 Posted 28 January 2015 - 05:29 PM

Warrant Officer

• Player
  • 54739 battles
  • 586
  • [_VAL_] _VAL_

View Postsharper1, on 28 January 2015 - 05:16 PM, said:

Nevidím důvod si stěžovat. Na co jim platit, když si můžete zahrát test server zdarma. Buď investujete do wot nebo budete hrát test server, wargaming na vás myslí a chtějí aby jste si zahráli raz za půl roku.

To je zajímavá myšlenka :) Je pravda, že kluk se na test vždy těší a užívá si tam na X tieru, který nemá a je lepší když ho hlavně zatím nehraje :)

dbe777 #30 Posted 28 January 2015 - 05:31 PM

Private

• Player
  • 15054 battles
  • 5

Ono to vlastně dává význam, místo aby WG konečně doladilo největší slabost hry a to MM, dělá vše pro to, aby bylo vše maximálně instantní - hráči i tanky.

Pak už stačí jen nasypat stejný počet kusů nalevo jako napravo. No a to už umí! Mission accomplished!

Levelercz #31 Posted 28 January 2015 - 05:32 PM

Corporal

• Player
  • 10243 battles
  • 154
Škoda škoda, že nejde měnit národnost. Jezdím jen Německo a hodilo by se mě přesunout posádku z Mamuta na Němce, ale třeba někdy přiště:)

josci #32 Posted 28 January 2015 - 05:35 PM

Corporal

• Player
  • 33868 battles
  • 151

Beowulf??? Něco mi uniká nebo je to (ne)chtěný leak?

Beowulf????

Elnorka #33 Posted 28 January 2015 - 06:06 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17261 battles
  • 3,399
  • [PRASE] PRASE

View Postjakubsukenik, on 28 January 2015 - 05:18 PM, said:

Jděte někam [Edited] z wargamingu!!! 

Snížení dohledu TDček? Si děláte [Edited] ne? Znáte vůbec podstatu samohybných děl??? To jako mám s obj. 704 anebo s 268 bojovat face to face s 3000hp mausem? nebo s e100??? A ještě zhoršujete přesnost děl? Vidím, že tato hra jde absolutně do kytek. Kdyby jste alespoň trochu sledovali public nebo názory hráčů na artyny tak vám to dojde ale vy tímhle jen nerfujete TDčka.

A co ta rekfalifikace posádek? To je novinka pro aktualizaci? Já myslím že to je taková blbost, že kvůli tomu nemusíte vydávat ani aktualizaci.

TAHLE AKTUALIZACE JE JEN JEDEN VELKÝ NERF TDČEK.

nevidim jeden jediny rozumny dovod aby TDcka mali dohlad ako scouti, a vdaka nerfu presnosti sa LT, MT a HT bude lahsie dychat kedze klikaci a bushwankeri budu menej nebezpecny

dbe777 #34 Posted 28 January 2015 - 06:30 PM

Private

• Player
  • 15054 battles
  • 5

View PostElnorka, on 28 January 2015 - 05:06 PM, said:

nevidim jeden jediny rozumny dovod aby TDcka mali dohlad ako scouti, a vdaka nerfu presnosti sa LT, MT a HT bude lahsie dychat kedze klikaci a bushwankeri budu menej nebezpecny

Proč? Třeba proto aby hra byla pestrá. Aby jsi musel hrát stejnou mapu jinak, když je tam 1 nebo 6 TD. Stejně jako ji hraješ jinak když jsou tam 4 artyny. Možná ne, možná by ti stačila jedna třída tanků. Tou samou cestou, 1000x dokola. Mně ne. Mám rád pestrost. Proto hraji BF a ne CoD. Jsem rád, pokud jakýkoliv dobře zahraný tank může rozhodnout bitvu, ať už to je scout, td, medko, heavy nebo artyna. A WG s každým update postupně smazává rozdíly. Možná většině vyhovuje opak, to je běžné a k tomu je i fórum. Mne ale hra už tolik nebaví co dřív. Toť vše.

BlueTomcat #35 Posted 28 January 2015 - 06:51 PM

Major

• Player
  • 25518 battles
  • 2,719
  • [KHIL] KHIL

Trilionkrát jsem říkal že artilerie a TD mají být jen jako podpora. A né že jedu a sejme mě tlupa zakempených TD a klikačů. Hra je o těžácích a střeďákách + lehké tanky co jsou pro tým jako oči. Nerf přesnosti a dohledu (a snad i cammo) TD vítám s otevřenou náručí a volám po ní od patche 0.8.6.

Takže plačte, jen plačte! Takového brekotu tu už bylo. Nerf OP Focha, nerf OP WT auf E-100 a nerf turboOP KV-1S a Hellcata. Zkrátka nic nového. 

Wysch #36 Posted 28 January 2015 - 06:58 PM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,478

View Postdbe777, on 28 January 2015 - 06:30 PM, said:

Proč? Třeba proto aby hra byla pestrá. Aby jsi musel hrát stejnou mapu jinak, když je tam 1 nebo 6 TD. Stejně jako ji hraješ jinak když jsou tam 4 artyny. Možná ne, možná by ti stačila jedna třída tanků. Tou samou cestou, 1000x dokola. Mně ne. Mám rád pestrost. Proto hraji BF a ne CoD. Jsem rád, pokud jakýkoliv dobře zahraný tank může rozhodnout bitvu, ať už to je scout, td, medko, heavy nebo artyna. A WG s každým update postupně smazává rozdíly. Možná většině vyhovuje opak, to je běžné a k tomu je i fórum. Mne ale hra už tolik nebaví co dřív. Toť vše.

Tak je zcela pochopitelné, že každá hra se každému hráči postupně omrzí a přestává bavit. Některým hrám to trvá rok, některým více, někteří hráči naopak u některých nestráví ani ten rok a jiní zase třeba deset let. Vše závisí na hratelnosti a vlastním hráči.

Nicméně to nemění nic na tom, že snížení dohledu například u stíhačů je jen logickým krokem vpřed, jak zvýšit "scoutovací" roli lehkých tanků. Sedmičkový lajt má často menší dohled než desítkový stíhač, i když ho vyboostí optikou, pořád to nemusí být dostatečné, protože zakempený stíhač s dohledem vyboostěným binokuláry a přikrytý dekou zkrátka může spotnout svištícího skauta dříve (i díky své kamo posádce), než skaut nasvítí jej. 

Přitom je zajímavé, že vlastně podporuješ to, co Elnorka napsal - totiž, že pokud má stíhač stejný dohled jako skaut, k čemu je skaut? Právě snížení dohledu přece může přinést větší variabilitu do hry, větší pestrost. Přijde mi, že dohled je právě to, co z klikačů v křoví na vysokých tierech dělalo poměrně jednostrannou záležitost, a jeho snížení tu pestrost hry jen prohloubí.

Nicméně stále platí, že hra se může kdykoliv zase upravit - pokud se nasbírají data, že snížení dohledu stíhačů je výrazný nerf, který ovlivňuje jejich celkové statistiky, dohled se může klidně vrátit. ;)

sromo #37 Posted 28 January 2015 - 07:12 PM

Private

• Player
  • 16401 battles
  • 7
Trošku OT, ale vítam malý nerf TDs. Sám hrám fšetky druhy techniky v hre ale neviditelné TD  campiace v rohu mapy, strieľajúce na 500m podľa mňa moc dynamike a akčnosti nepridávajú. Dnes nie je umenie trafiť weak point na akúkoľvek vzdialenosť a penetráciou X tierov TDs moc mieriť ani netreba, ale čo sú títo akože snipri bez scoutov? Takže za mňa update v pohode a preškolenie za goldy nevyužijem aj keď by sa hodilo.

CS1938 #38 Posted 28 January 2015 - 07:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25171 battles
  • 53
jedním slovem, náááádhera ..... hraju tuto hru už od verze tuším 7,9 nebo 8.0 a toto je poslední hřebík do krabice. Od v 8.6, kdy skrouhly artyny, neplatím prémiják a títmto končím. Tak supr hra, kterou se ze začátku zdála, šla do hov.n. Přenechám svůj účet svým dětem, ale já na to z vyskoka. Ještě že je tu WT a AW - good luck meine liebe freunde von Belarus !!!!!!!!!!!!!!!

minduton #39 Posted 28 January 2015 - 07:44 PM

Major

• Player
  • 26757 battles
  • 2,641

600g!?

Tak to si to strčte do špic... Tolik zlata nedám, to si budou dál všichni moji radisti mastit kulky v kasínu!

I 300g při 50% akci je moc.

Jinak jako pochopitelně chápu, jak došli k 600g... 200g za přeškolení na konkrétní stroj, 200g za reset skillů, a 200g za přecvičení na jinou funkci...

Ale 600g... Copak jsem nějakej Řek, kterýmu budou odpouštět dluhy, abych mohl takhle rozhazovat?:popcorn:

Apropo. Dohled se má prej nerfovat pouze u neprémiových strojů. Takže takovej FCM36Pak40 bude pořád pěkný OPičátko... E-25, Dixík nebo SU-100Y tím nerfem získá na síle... A SU-122-44 konečně nebude vyloženě krátkozraká...

Edited by minduton, 28 January 2015 - 07:53 PM.

kocour100 #40 Posted 28 January 2015 - 08:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

View PostWysch, on 28 January 2015 - 05:58 PM, said:

Tak je zcela pochopitelné, že každá hra se každému hráči postupně omrzí a přestává bavit. Některým hrám to trvá rok, některým více, někteří hráči naopak u některých nestráví ani ten rok a jiní zase třeba deset let. Vše závisí na hratelnosti a vlastním hráči.

Nicméně to nemění nic na tom, že snížení dohledu například u stíhačů je jen logickým krokem vpřed, jak zvýšit "scoutovací" roli lehkých tanků. Sedmičkový lajt má často menší dohled než desítkový stíhač, i když ho vyboostí optikou, pořád to nemusí být dostatečné, protože zakempený stíhač s dohledem vyboostěným binokuláry a přikrytý dekou zkrátka může spotnout svištícího skauta dříve (i díky své kamo posádce), než skaut nasvítí jej.

Přitom je zajímavé, že vlastně podporuješ to, co Elnorka napsal - totiž, že pokud má stíhač stejný dohled jako skaut, k čemu je skaut? Právě snížení dohledu přece může přinést větší variabilitu do hry, větší pestrost. Přijde mi, že dohled je právě to, co z klikačů v křoví na vysokých tierech dělalo poměrně jednostrannou záležitost, a jeho snížení tu pestrost hry jen prohloubí.

Nicméně stále platí, že hra se může kdykoliv zase upravit - pokud se nasbírají data, že snížení dohledu stíhačů je výrazný nerf, který ovlivňuje jejich celkové statistiky, dohled se může klidně vrátit. ;)

Já bych to postavil jinak.

K čemu je vlastně scout a k čemu je vlastně TD když se vyrábějí už jen samé koridorové mapy? koneckonců je vlastně už fuk jak WG domrví už tak zbité TD.

Je naivní představa že light bude něco nasvěcovat pro td třeba na takové mapě jako stalingrad nebo charkov. Opravdu se směji ;) Je vcelku naivní představa obecně že lighty vůbec budou něco nasvěcovat někomu, hlavně na randomu a hlavně v době osobních misí.

Hra jednoznačně inklinuje k podpoře medek a heavy. Ostatním skupinám "jemně" naznačuje že si mají trhnout.  Tomu odpovídá i poslední změna zhoršení přesnosti děl. Opět výhoda kontaktních bojovníku v heavy a medku. Těch se to nedotkne ale TD zase zapláčou. Ne že půjdou hned vidět, ale ke všemu ani netrefí. Bravoooo.

Otázka je jestli je to dobře. Celé roky se hra nějakým víceméně neměnným způsobem profilovala a jasně definovaly role vozidel.  Nyní se dovídáme jak bylo vše vlastně špatně a jak je třeba to všechno změnit. Ono tyhle problémy se taky objevili s masivní nasazováním nových nevyvážených strojů. No ale hlavně, že plebpsu předhodili vždy nové tanky, to byla vždycky sláva.

Znáte ale tu pohádku jak stařeček měnil a měnil až nakonec neměl nic.......

Jeden můj známý profesor práv s oblibou  říká, že má radost za každý den kdy nezasedá parlament. Prej, že každý den k dobru, kdy nemůžou schválit zase nějaký zmetek zákon, nad kterým musí odborníci kroutit hlavou. Já říkám díky za každý den kdy nevyjde patch WOT. Já už sem z těch neustálých změn prostě unavený, každý měsíc hrajeme jinou hru a to není zrovna to po čem bych toužil.

A poslední část příspěvku, že časem se věci mohou změnit? No slibem opravdu nezarmoutíš.

Edited by kocour100, 28 January 2015 - 09:00 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users