Jump to content

Mám tento pocit jen já,nebo nejsem sám a je nás víc

World of Tanks

• Please log in to reply
33 replies to this topic

ReedyCZ #1 Posted 13 February 2015 - 11:24 AM

Private

• Player
  • 10423 battles
  • 7

Převzato od bývalého hráče WOT

Hru World of Tanks mám rád. Hodně rád. Bohužel tvůrci udělali v poslední době vše proto, aby hru zničili. Kvalitní hráč, co si chce občas zahrát tuhle strategickou bitvu, nechce hrát v četách ani v klanech, je vyloženě trápen a týrán.

Mluvím z pozice hráče, který ačkoliv se nepovažuje za kdovíjak zdatného a rozhodně počtem bitev zdaleka ne tak zapáleného, tak jeho hodnocení je v horním 1% hráčů. A ve většině ostatních statistikách je také v horních 5%-10%, přitom mám jen 12330 bitev......

Bohužel poslední změny hry, současná kvalita hráčů a další věci, tuhle skvělou zábavu zničili tak, že jsem musel přestat. Za většinou věcí stojí samotní tvůrci, ale hodně problémů způsobují i hráči samotní. Problémem je narůstající počet botů, tedy hráčů, kteří nejsou v bitvě aktivní, nebo za ně hraje program. Tvůrci hry to nepostihují v podstatě vůbec. Velkým problémem je i hloupost velké části hráčů, kteří sice hrají, ale dělají naprosté hlouposti, včetně palby do vlastních a ještě se tomu smějí. Pokud by si kazili vlastní hru jen sami sobě, bylo by to v pořádku, bohužel ji kazí i všem ostatním...

Tvůrci přitom mají možnost udělat MM tak, aby zohledňoval statistiky a schopnosti hráče. Ve hře je přítomno hodnocení. Bohužel na to kašlou. Tvůrci totiž takové hráče chtějí. Právě z nich jim nejvíce kape. A ve snaze dostat do hry co nejvíce takových hráčů, je hra konstantně herně ničena.

Asi největší bolístkou je redesign map. Starší mapy umožňovali v podstatě jen 2-3 strategie a cesty. Teamy tam musely jednat strategičtěji, bitvy byly delší a o to zábavnější a napínavější. Jenže když se podíváte na mapy dnes, jsou plné cest, takže strategie v podstatě neexistuje a na mnoha nových mapách trvají bitvy sotva 4-5 minut. Proč tomu tak je? Jednoduše ... více bitev, více utracených peněz za prémiové zboží a více peněz do kapes autorů. Co na tom, že zábavnost hry šla do kytek.

Většina hráčů se neobtěžuje poznat mapu, naučit se ji, ono se vlastně ani nedá mapa strategicky uhlídat. Stejné je to i se znalostí vozidel a tak dále. Tvůrci navíc hru naládovali velkým počtem rychlých středních tanků, které pálí jak kulomet a tradiční strategická vozidla jako těžké tanky či TDčka jsou v obrovské nevýhodě a v rychlých bitvách se svým nuceným stylem hry vystřelit, schovat se nabít, nemají moc šancí něco udělat. A tak by se dalo pokračovat....  

Tvůrci WoT ve velkém kašlou na vylepšování hry po stránce technologií a grafiky, o hodně věcech se stále jen mluví, mapy sice vypadají lépe, jenže je to na úkor hlavně odezvy serverů a tak dále a tak dále. Hlavní je ovšem ona cílená ignorace proseb o vylepšení tvorby teamů s přihlédnutím ke schopnostem hráčů a také ničení map, kdy místo strategických bojišť z nich tvůrci dělají deathmatch arény. O ignorování takových věcí, jako bot programů, cílené neaktivity a dalších prohřešků, které můžete jen nefunkčně nahlásit, už raději ani nemluvíme. Obrovský potenciál World of Tanks je jednoduše házen do koše. V současné době je hratelnost hry a její zábavnost o dost horší, než před rokem-dvěma lety. Aneb opět se potvrzuje, že méně je někdy více a s přibývajícím obsahem a "vylepšeními" je WoT spíše zhoršováno než vylepšováno. Dokud ale budou tvůrci získávat miliony nezkušených hráčů, kteří okamžitě vyrabují svou peněženku a nakoupí za tisíce a tisíce korun prémiový účet, prémiové tanky a spousty zlata, nemají tvůrci zájem hru skutečně vylepšovat.

Díky WoT, byla to zábava a podpořil jsem tvůrce, ovšem v současné době už je to všechno možné, jen ne zábava. Jsem sám podobného názoru?

1_9_1939 #2 Posted 13 February 2015 - 11:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7175 battles
  • 511
Nejsi, já hlasoval nohama. Hru hraju týden a pak čtvrt roku šmytec. No a patch 9.6 jsem ani neinstaloval.

Zug007 #3 Posted 13 February 2015 - 11:40 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE
Další zeď nářku ? Bože to jich tu není dost ?

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #4 Posted 13 February 2015 - 11:43 AM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882
Hrat sa da furt dobre ale len urcite tanky. Bud sa hrac prisposobi alebo to prestane hrat. Keby som tu hru prestal hrat po kazdej zmene, ktora sa mi nezdala, tak to uz asi 2 roky nehram. Vo vsetkom zlom sa da najst aj nieco dobre. Do hry nedavam chechtaky uz viac nez 1 rok, tak ma to moc netrapi. 

SilentstalkerFTR #5 Posted 13 February 2015 - 11:59 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,002

View PostReedyCZ, on 13 February 2015 - 11:24 AM, said:

Asi největší bolístkou je redesign map. Starší mapy umožňovali v podstatě jen 2-3 strategie a cesty. Teamy tam musely jednat strategičtěji, bitvy byly delší a o to zábavnější a napínavější. Jenže když se podíváte na mapy dnes, jsou plné cest, takže strategie v podstatě neexistuje a na mnoha nových mapách trvají bitvy sotva 4-5 minut. Proč tomu tak je? Jednoduše ... více bitev, více utracených peněz za prémiové zboží a více peněz do kapes autorů. Co na tom, že zábavnost hry šla do kytek.

Asi budeš překvapený, ale víš, co je jedním z největších tématů pro fňukání u Rusů? "Koridorovost" map. Jinými slovy: to, na co si stěžuješ je přesně to, co naopak spousta hráčů chce - mapy, které nejsou omezeny "koridory" a na kterých se špatně "betonuje" a dobře objíždí skrze různé uličky. Typickým výsledkem tohohle je Stalingrad, IMHO jedna z nejhorších map ve hře (např. průniku LT do báze se brání jen velice špatně, což je to pravé "pošušnáníčko" pro artynáře). Ale hráči to tak chtěli.

Zug007 #6 Posted 13 February 2015 - 12:06 PM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View PostSilentstalkerFTR, on 13 February 2015 - 11:59 AM, said:

Asi budeš překvapený, ale víš, co je jedním z největších tématů pro fňukání u Rusů? "Koridorovost" map. Jinými slovy: to, na co si stěžuješ je přesně to, co naopak spousta hráčů chce - mapy, které nejsou omezeny "koridory" a na kterých se špatně "betonuje" a dobře objíždí skrze různé uličky. Typickým výsledkem tohohle je Stalingrad, IMHO jedna z nejhorších map ve hře (např. průniku LT do báze se brání jen velice špatně, což je to pravé "pošušnáníčko" pro artynáře). Ale hráči to tak chtěli.

Ovšem smrt artynám !

_BASStard23__ #7 Posted 13 February 2015 - 12:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6621 battles
  • 704

View PostReedyCZ, on 13 February 2015 - 10:24 AM, said:

Převzato od bývalého hráče WOT

Hru World of Tanks mám rád. Hodně rád. Bohužel tvůrci udělali v poslední době vše proto, aby hru zničili. Kvalitní hráč, co si chce občas zahrát tuhle strategickou bitvu, nechce hrát v četách ani v klanech, je vyloženě trápen a týrán.

Mluvím z pozice hráče, který ačkoliv se nepovažuje za kdovíjak zdatného a rozhodně počtem bitev zdaleka ne tak zapáleného, tak jeho hodnocení je v horním 1% hráčů. A ve většině ostatních statistikách je také v horních 5%-10%, přitom mám jen 12330 bitev......

Bohužel poslední změny hry, současná kvalita hráčů a další věci, tuhle skvělou zábavu zničili tak, že jsem musel přestat. Za většinou věcí stojí samotní tvůrci, ale hodně problémů způsobují i hráči samotní. Problémem je narůstající počet botů, tedy hráčů, kteří nejsou v bitvě aktivní, nebo za ně hraje program. Tvůrci hry to nepostihují v podstatě vůbec. Velkým problémem je i hloupost velké části hráčů, kteří sice hrají, ale dělají naprosté hlouposti, včetně palby do vlastních a ještě se tomu smějí. Pokud by si kazili vlastní hru jen sami sobě, bylo by to v pořádku, bohužel ji kazí i všem ostatním...

Tvůrci přitom mají možnost udělat MM tak, aby zohledňoval statistiky a schopnosti hráče. Ve hře je přítomno hodnocení. Bohužel na to kašlou. Tvůrci totiž takové hráče chtějí. Právě z nich jim nejvíce kape. A ve snaze dostat do hry co nejvíce takových hráčů, je hra konstantně herně ničena.

Většina hráčů se neobtěžuje poznat mapu, naučit se ji, ono se vlastně ani nedá mapa strategicky uhlídat. Stejné je to i se znalostí vozidel a tak dále. Tvůrci navíc hru naládovali velkým počtem rychlých středních tanků, které pálí jak kulomet a tradiční strategická vozidla jako těžké tanky či TDčka jsou v obrovské nevýhodě a v rychlých bitvách se svým nuceným stylem hry vystřelit, schovat se nabít, nemají moc šancí něco udělat. A tak by se dalo pokračovat....  

Tvůrci WoT ve velkém kašlou na vylepšování hry po stránce technologií a grafiky, o hodně věcech se stále jen mluví, mapy sice vypadají lépe, jenže je to na úkor hlavně odezvy serverů a tak dále a tak dále. Hlavní je ovšem ona cílená ignorace proseb o vylepšení tvorby teamů s přihlédnutím ke schopnostem hráčů a také ničení map, kdy místo strategických bojišť z nich tvůrci dělají deathmatch arény. O ignorování takových věcí, jako bot programů, cílené neaktivity a dalších prohřešků, které můžete jen nefunkčně nahlásit, už raději ani nemluvíme. Obrovský potenciál World of Tanks je jednoduše házen do koše. V současné době je hratelnost hry a její zábavnost o dost horší, než před rokem-dvěma lety. Aneb opět se potvrzuje, že méně je někdy více a s přibývajícím obsahem a "vylepšeními" je WoT spíše zhoršováno než vylepšováno. Dokud ale budou tvůrci získávat miliony nezkušených hráčů, kteří okamžitě vyrabují svou peněženku a nakoupí za tisíce a tisíce korun prémiový účet, prémiové tanky a spousty zlata, nemají tvůrci zájem hru skutečně vylepšovat.

Díky WoT, byla to zábava a podpořil jsem tvůrce, ovšem v současné době už je to všechno možné, jen ne zábava. Jsem sám podobného názoru?

Hezky napsaný, souhlasím skoro se vším. Jen mi nesedí věta že nezkušený hráč hned nakoupí tanky a prémiový účet za tisíce. Tyhle boti nejsou schopný si dát ani lékarničku a hasičák na tank, natož kupovat goldy a prémko. I když pár takových se určitě najde. Je to každého věc jestli do toho dá peníze nebo ne, já už ale tu chybu neudělám. Radši jsem si koupil novou myš MAD CATZ R.A.T. 3 aby mi to lépe střílelo. :playing:

Renus #8 Posted 13 February 2015 - 12:25 PM

Private

• Player
  • 29882 battles
  • 39
  • [R_D1] R_D1
zrušil jsem barvičky xvm, vypnul chat ve hře a zase se mi hraje dobře, soustředím se na sebe, aby můj přínos byl co největší a ovlivnil tím bitvu..nevidím kdo je bot, kdo unicum, kdo je polák, kdo gej, nevidím nadávky na chatu..fajne to je :)

soundeluxCZ #9 Posted 13 February 2015 - 12:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20682 battles
  • 552
  • [BAGO] BAGO

tak já budu "muset" protentokrát souhlasit s rusákama........ nové mapy se mě většinou naopak líbí víc než dřívější. Situaci, že celá mapa se svrkne na tři místa, kde za 5 šutry sidescrepujou těžáci, o kousek vedle na jiném místě flankujou medka a atd......., bych rozhodně nenazýval "strategiemi"  :trollface:

Sammik82 #10 Posted 13 February 2015 - 01:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16760 battles
  • 310
Davam len 1/10 . Velmi slabe je to text je prilis dlhy a autor (stazovatel)  si ani nedal pracu s vyjadrenim vlastneho nazoru no len skopiroval text ineho stazovatela... 

socanek #11 Posted 13 February 2015 - 01:17 PM

Major General

• Player
  • 29866 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

Pokud je mapa silne koridorova (2-3 typicke koridory), je vyrazne jednoduseji hratelna, proste jsou predem jasne dana mista stretu. Na zaklade slozeni tymu se pak da na nepritele pockat kousek dal, nebo ho natvrdo protlacit.

Pokud je mapa rozclenena na vyrazne vetsi pocet na az tak zrejmych koridoru, klade to vyrazne vetsi pozadavky na hrace, musi neustale sledovat, kudy kam kdo pronikl, kdo uz byl spotnut, kdo jeste ne a mohl by tudiz byt uz za linii apod.

Co je lepsi? IMHO obe varianty maji sve misto, proste mapy maji byt ruznorode. Sam mam radeji otevrenejsi mapy, kde se da snadno s rychlym tankem prejet z jedne pozice na druhou. Ale neivm, jestli jsem uz nejak nerezignoval, proste uz je mi to vlastne tak nejak jedno, podivam se na mapu, neco si naplanuju, po startu se spoluhraci rozjedou a ja hodim plany za hlavu ........

P.S. Pokud drtiva vetsina hracu nezvadne ani IQ test pri stretnuti na Lakeville, nemaji se co rozcilovat nad koridovosti map...... Nejvetsim problemem hry nejsou vyvojari, ale hraci. Vcetne me....

Edited by socanek, 13 February 2015 - 01:18 PM.

Marthy #12 Posted 13 February 2015 - 01:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15208 battles
  • 453

Tak pro wg je výhodné aby hráči zkoumaly co nejvíce tanků,proto nějaké dnes zvýhodní na úkor jiných,za nějaký čas je nerfnou a zvýhodní jiné,na co by jim bylo kdyby hráči jezdili pořád s tím samým,nepřeváděli by expy atd...

A mapy,byl by pro hráče určitě velký přínos mít možnost alespoň pár map prostě vypnout,ty které ten či onen nemá rád,ale něco takového nebude,asi je to technicky velmi náročné,snad na zatížení serverů.

lukasarcher #13 Posted 13 February 2015 - 01:35 PM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848

View PostSilentstalkerFTR, on 13 February 2015 - 10:59 AM, said:

Ty ruzné uličky jsou ledatak ucpané bordelem a nejde nic flankovat. Jsou tam 3 hlavní ulice a když je chce člověk objet, tak musí jet přes půl mapy. Horší mapu neznám.

Beduna #14 Posted 13 February 2015 - 02:31 PM

Private

• Player
  • 37860 battles
  • 28
Ty woe to je příběh  buznic

stanislavek1 #15 Posted 13 February 2015 - 02:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9546 battles
  • 744
  • [CECH] CECH

View Postlukasarcher, on 13 February 2015 - 01:35 PM, said:

Ty ruzné uličky jsou ledatak ucpané bordelem a nejde nic flankovat. Jsou tam 3 hlavní ulice a když je chce člověk objet, tak musí jet přes půl mapy. Horší mapu neznám.

Je to tak bohužel, Stalingrad je i po dlouhé době od uvedení do hry totální zmar a nechápu, jak tomu Silentstalker může říkat otevřená nekoridorová mapa. 1-2 tanky bloudí v ucpaných uličkách, skoro polovina jede koridorem podél vody, druhá půlka po opačné straně vedle kolejí. Celá bitva bitva se odehrává na dvou místech na kraji mapy, protože do středu si nikdo netroufá, aby nezabloudil a nestrávil bitvu hledáním cesty k ostatním. Stalingrad je mapa o 2 koridorech.

Edited by stanislavek1, 13 February 2015 - 02:41 PM.

Miri37 #16 Posted 13 February 2015 - 04:06 PM

General

• Player
  • 49449 battles
  • 8,299

WoT není zničený. Je jen jiný než bylo dříve.

Já mám smůlu jen v tom, že jsem měl už před instalací jasnou představu o herním modelu a dalších věcech co bych od WoT chtěl a poměrně hodně toho hra splňovala. Dokonce to vypadalo, že se časem doladí losování do bitev a celkový vybalancování hry. Pak se hra pomalu a jistě vydala tam, kde je dnes. Ve své podstatě se podařilo WG ze hry odebrat snad všechny prvky co jsem měl na WoT rád. Osobní mise už jen dorazila poslední hodnotu, které jsem si na Wot ještě trochu cenil a tou byl win. Na hraní s tankem s tím, že mi nejde vůbec o výhru sem si našel jinou hru na to pro mě vhodnější.

Dovedu si představit, že pro novější a nebo nové hráče nezatížené dřívější zkušeností s WoT to může být skoro dokonalá hra.

lordrax #17 Posted 13 February 2015 - 04:19 PM

Private

• Player
  • 43752 battles
  • 21

len dodam, ze tym ich vybornym  updatom asi urobili aj to, co urobit nemali (chcel som napisat nechceli, ale asi chceli). Mozno ma tu vsetci vysmejete, ze co to sem vobec davam, ved artiny kazdy neznasa, no vec sa ma tak, ze kazdy, kto za ne hraval tak vie, ze su najvacsi kurvič statov, najviac im hru kurvi rng a teraz po novom uz tam ani to rng nie je, proste vzdy netrafite :-D takze vlastne mozno vsetkych potesim, ze sa uz artin vobec nemusia bat... Bol to den, kedy som si povedal, ze si skusim spravit nejake tie misie za arty, ale bitka na videu je 4 v poradi a tie 3 pred nou boli uplne stejne, nic som netrafil...

Faktor1980 #18 Posted 13 February 2015 - 05:24 PM

Private

• Player
  • 23303 battles
  • 15
Potkal jsem ve hře dost idiotů, co dokazou hru poradne znechutit. Priklad - Lowe 0k bitev, rudej jak rak, ujel tri metry do krovi a tam cekal az bitva skončí.(vysledek 0 dmg). A v podstate neudelal nic mimo pravidla, takze bude dal brazdit wotkem a znechucovat lidem hru. Je to jen a jen o kvalite hracu, hratelnost se mi zda fajn, takze bych si jen pral vybalancovany MM dle statů, ale to stejnak nikdy nebude...

RagSalt #19 Posted 13 February 2015 - 05:36 PM

Captain

• Player
  • 23129 battles
  • 2,143
  • [ANV-V] ANV-V

.... v podstate neudelal nic mimo pravidla.....

Ale udělal: po třech takových čekačkách by měl dostat varování za neaktivitu a za další i ban.

Gizmohead #20 Posted 13 February 2015 - 05:54 PM

Corporal

• Player
  • 9900 battles
  • 193
  • [PRASE] PRASE

Já bych řekl, že se to navzájem nevylučuje. Dřív bylo spoustu map otevřenějších a ze spousty míst se dalo střílet prakticky kamkoliv hráč dohlédl. Samozřejmě to znamenalo, že když se hráč ocitl na špatném místě, tak byl běhěm 5s v garáži, protože dostal nášup od půlky nepřátelského týmu. Tudíž tu byly ty jmenované 2-3 cesty, kudy se dalo jezdit jakžtakž bez úhony (i když mapa byla jinak otevřená;). WG ale chtělo ochránit rajčata umírající po půl minutě hry, které ani neví kam a proč jedou, a tak zavedlo koridory, kde jsou chráněni terénem. Na polovině map teď prakticky neexistuje boj na delší vzdálenost, což rudochům taky vyhovuje a lepší hráči bez čety mají menší možnost ovlivnit hru ve svůj prospěch (což vyhovuje WG). :hiding:

Also tagged with World of Tanks

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users