Jump to content

STA-2 [tier VIII, średni, premium]

• Please log in to reply
197 replies to this topic

Pure_Lord_skill #41 Posted 08 March 2015 - 12:49 AM

Major

• Player
  • 12367 battles
  • 2,522
Wbiłem pierwszą odznakę na lufie. Wystarczyło jakieś 70 bitew. Zamiast optyki wrzuciłem stabilizator. Czołg genialny, jestem w nim zakochany bez pamięci :)

ZmecholZmechanizowany #42 Posted 09 March 2015 - 02:41 AM

Brigadier

• Player
  • 34864 battles
  • 4,300

@Up

Tak zachwalasz Sta-2 że aż jakąś reklamą jedzie :P. Chyba każdy głownie prem czołg kupuje dla samego zarobku ale jakoś nie widzi mi się zarabianie tym czymś. 186 penetracji uważam cienki jak sik komara wynik ;). Pewnie są bitwy co można coś wyskubać ale jak sprawa się ma z X tier? W dodatku amunicja goldowa to Heat, co z tego że jest 275 skoro trzeba na strefy uważać a przy nerfie celności jak i samej celności tego działa też uważam za cienki wynik, prędkość samego pocisku też jest cienka ;)

Pancerza czołg nie ma, mobilności godnej prawdziwego meda też nie ma, o dziale już nawet nie wspominam, gdyby przynajmniej miał parametry jezdne Amx Cdc to nawet spoko tylko że w tym wypadku chyba lepiej mieć właśnie francuza niż kastrata Sta-2. Z tej trójcy nowych MT jest najsłabszy i pokazuje też to sam random ;). Jestem tylko ciekaw ile średnio wyciągasz sreberek na czysto ? ;)

Pozdro

Sgt_Enigma_ #43 Posted 09 March 2015 - 12:42 PM

Private

• Player
  • 1487 battles
  • 9
Sta-2  pod kątem przereklamowanego CDC   Jest lepszy pod względem : 

- Camo (Praktycznie nie widzialny czołg strzelający zza krzaczków).
- Mobilności (nie licząc v/max) CdC używa ją wyłącznie do ucieczki bo świeci się jak latarnia.
- Najlepsza pena na Goldzie (Pocisk Kumulacyjny radzi sobie z medami 10 tieru bez większych problemów, czasem zdażają się trafienia za zero w HT lub TD ! ale nawet na Podkalibrowych pociskach z wysokim współczynnikiem Penetracji zdarzają się strzały za zero.
- Jarzmo o dość dużych wymiarach łapie za zero
- Mniejsza bryła czołgu
- większy DPM

Ogólnie jak dla mnie czołg bardzo przyjemny ! zarobki na nim sa dobre :) przykład gry na 10 tierach  wystrzeliwujac około 8 goldowych pocisków  i zadając około 2k DMG   wychodze na plus + 50k kredytów.

Piszesz o tym że mobilności Sta-2 nie ma? Mobilność to dla Ciebie tylko jazda do przodu ? bo z tego co wynika to tak.

Myślałem nad kupnem tego CdC , ale na serwerze testowym  po prostu mnie zniechęcił , otrzymując  strzał lub dwa  zawsze siada Skład amunicji , nawet z bezpiecznym magazynowaniem. 

Zasięd widzenia ma większy o 10m. bo ten czołg w 99% musi grać na 2 linii lub 3 a czołgiem Sta-2  często zdarzają się sytuacje gdzie bez problemu powalczysz na 1 linii . Przewagą jest dobre Kamo  , gdzie z bliskich odległości znikniesz z pola widzenia i skutecznie zaatakujesz z zaskoczenia.

Random pokazuje Ci że czołg jest słaby ? :)ha ha !  to w takim razie ja stwierdzam że IS-7  jest całkiem do bani  bo jest bardzo duzo przypadków gdzie pacjenci na tych czołgach pod koniec bitwy mają zaledwie 500Dmg albo i w cale :)
Pozdrawiam.

ZmecholZmechanizowany #44 Posted 09 March 2015 - 03:53 PM

Brigadier

• Player
  • 34864 battles
  • 4,300

Masz racje, trochę zagalopowałem się nad Cdc porównywałem ogólnie silniki i konie na tonę, ale opory gruntu są na korzyść Sta-2 o których najwidoczniej zapomniałem.  Grałem tymi czołgami dość sporo na teście, chociaż test ma się nijak do rzeczywistości i osobiście przyjemniej grało mi się Cdc. Tańsze pociski, znacznie mniej golda potrzeba, celniejsze działo, APCR na goldzie i znacznie szybsze pociski a to mocno cenie w medzie ;)

Co do camo to owszem tutaj Sta-2 góruje ale osobiście aż tak nie przykładam na to uwagi, zawsze staram się grać na 1 linii medami aktywnie cały czas. Te pojazdy mają swoje plusy, są znacznie słabsze niż ich tierowe odpowiedniki i dlatego nie kupiłbym żadnego z nich. 

Zarobki na koncie premium zawsze wyglądają spoko, są gracze co grają bez premki i zastanawiają się nad zakupem i tutaj mimo wszystko odradzam, te czołgi nie są łatwe w grze, słaba pena MM do X.

View PostSgt_Enigma_, on 09 March 2015 - 12:42 PM, said:

Random pokazuje Ci że czołg jest słaby ? :)ha ha !  to w takim razie ja stwierdzam że IS-7  jest całkiem do bani  bo jest bardzo duzo przypadków gdzie pacjenci na tych czołgach pod koniec bitwy mają zaledwie 500Dmg albo i w cale 

Pewnie że pokazuje, bo jak sobie gram takim lolem jak E8 który ma 125 peny i naprzeciw widzę Cdc czy Sta-2 to aż ślinotoku dostaję :P. Z kolei jakiś koks siedzi za sterami to tylko gold i gdzie tu zarobek? 

Całkowicie rozumie że komuś może się podobać i czerpie przyjemność z grania, ale słaby gracz który przeczyta ochy i achy, kupi i później stworzy temat że zrobili go w balona, bo przeczytał na forum jaki wspaniały to jest pojazd ;).

Pozdro

Edited by zmechol666, 09 March 2015 - 03:54 PM.

Pure_Lord_skill #45 Posted 09 March 2015 - 11:31 PM

Major

• Player
  • 12367 battles
  • 2,522
Dla mnie jest bardzo dobry. Podkreślam. DLA MNIE. Innych może odrzucić. Kupiłem mu goldowe camo, załoga w trakcie drugiego perka. Żyć nie umierać! Dlaczego gram nim więcej niż Pantherą 88? STA jest o wiele bardziej ruchliwe i manewrowe, co w połączeniu ze stabilizacją daje wyśmienite opcje taktyczne. Camo jest genialne, można robić udane zasadzki. Ogólnie czołg to typowy partyzant. Gra na X nie jest problemem. Gold lata u mnie sporadycznie. Gdy wiem, że będę musiał walczyć z heavy od frontu, wtedy zapobiegawczo ładuję złotą pestkę. W większości wypadków nie ma potrzeby. Czołg ma dobry dpm. AMX CDC jest dla mnie za słaby z racji kiepskiego skrętu. A STA? Boże jak to sexownie kręci tyłeczkiem :3 A jak wygląda! CDC to z kolei jakieś niedorobione UFO. Paskuda... Tak, to reklama najlepszej premki jaką kiedykolwiek miałem :3

Anatema #46 Posted 10 March 2015 - 11:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22962 battles
  • 301
Uwielbiam jak ludziska na siłę robią reklamę nieudanej premce. Walka z X? Z tą peną? Gold ammo? Camo? Mobilność? Może jeszcze pancerz? Tak... i wieża dinguje strzały od X? Brawo. Czekam kiedy geniusze z WOT wypuszczą czołg np. bez działa. Ktoś pewnie go kupi. I pochwali.

Edited by Anatema, 11 March 2015 - 09:07 AM.

Gwoemul #47 Posted 13 March 2015 - 12:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34989 battles
  • 485
  • [SAMI] SAMI

View PostAnatema, on 10 March 2015 - 10:56 PM, said:

Uwielbiam jak ludziska na siłę robią reklamę nieudanej premce. Walka z X? Z tą peną? Gold ammo? Camo? Mobilność? Może jeszcze pancerz? Tak... i wieża dinguje strzały od X? Brawo. Czekam kiedy geniusze z WOT wypuszczą czołg np. bez działa. Ktoś pewnie go kupi. I pochwali.

W porównaniu do CDC faktycznie wygląda blado, ale 185 peny to nie tragedia, to jest med a nie HT na pierwszą linię.

Ja mam na niego ochotę, mam type 61 i przydałoby się szkolenie przed STB-1.

W STA-2 mimo wszystko mam nadzieję na niezłą mobilność jak na premkę (na papierze nie jest bardzo szybki, ale prędności obrotu wyglądają zachęcająco). Niezłe obniżanie działa, a zasięg widzenia z lunetą pozwoli pospotować.

Co do losowania na X Tier: tak to już bywa.

Trzeba znać miejsce w szeregu przy takim losowaniu: pospotować, detrackować, ubić scouta, objechać TD'ka, dopaść artę.

Ram II w losowaniu z IS'ami jakoś daje radę, albo i nie, bywa różnie.

Jak jest za łatwo to też nie ma FUN'u.

Jak kupię i pojeżdżę to podzielę się wrażeniami.

Na razie STA-2 wygląda jak stockowy STA-1 + drugie działo, depresja we wszystkie strony, lepszy obrót.

Czołgi premium powinny być słabsze niż odpowiedniki z drzewek, inaczej mamy Pay to Win.

Edited by Gwoemul, 13 March 2015 - 12:39 PM.

Pure_Lord_skill #48 Posted 13 March 2015 - 01:27 PM

Major

• Player
  • 12367 battles
  • 2,522

View PostGwoemul, on 13 March 2015 - 12:11 PM, said:

Czołgi premium powinny być słabsze niż odpowiedniki z drzewek, inaczej mamy Pay to Win.

Dokładnie. Jakoś sporo osób chwali STA-1, a dwójeczka to po prostu jego wykastrowany z top działa i silnika brat. Niby nie ma tej mocy jak STA-1 na elite silniku, ale w praktyce nie ma różnicy w osiągnięciu v. max. a i rusza się żwawiej. 185 peny to optimum na ósemki, dziewiątki. Spokojnie się przebija. Na dychach trzeba znać swoje miejsce, ale nieraz już udało się spaziować E-100, który nie nadążał za mobilnością. Wszystko zależy od mapy, teamu i tieru, ale zawsze się coś ugra. 

DED87 #49 Posted 13 March 2015 - 02:34 PM

Staff Sergeant

• Community Contributor
  • 64719 battles
  • 480
  • [PNE] PNE

View PostAndriejSorkow, on 13 March 2015 - 12:27 PM, said:

Dokładnie. Jakoś sporo osób chwali STA-1, a dwójeczka to po prostu jego wykastrowany z top działa i silnika brat. Niby nie ma tej mocy jak STA-1 na elite silniku, ale w praktyce nie ma różnicy w osiągnięciu v. max. a i rusza się żwawiej. 185 peny to optimum na ósemki, dziewiątki. Spokojnie się przebija. Na dychach trzeba znać swoje miejsce, ale nieraz już udało się spaziować E-100, który nie nadążał za mobilnością. Wszystko zależy od mapy, teamu i tieru, ale zawsze się coś ugra. 

Jakie Ty głupoty piszesz to się w głowie nie mieści. W praktyce jest różnica w mobilności między nim a STA-1, do tego włąśnie nie ma głownej zalety STA-1 czyli działa. Mobilność- hahaha. Bardzo przeciętna. 185 optimum? Ta, zwłaszcza z celnością 0,37 na miejskich mapach  jak Ci HT pochowają słabe punkty.  Jakie znać swoje miejsce na X? AMX CDC z tym samym MM i za taką samą kasę ma działo które pozwala robić z wrogów siekę, nawet na X bez używania prem ammo. Nawet jeśli trzeba ich użyć to są to APCR a nie badziewne heaty...  Jak chcesz znać swoje miejsce to lepiej wyjeżdżaj dupą do wroga jak Ci to sprawia radochę. Ja wole jak mogę spokojnie tych wrogów obstrzeliwać niż cieszyć się, że znam swoje miejsce. No bardziej durnego stwierdzenia to ja na tym forum nie czytałem.

Edited by DED87, 13 March 2015 - 03:29 PM.

Achilles__The__Legend #50 Posted 13 March 2015 - 06:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 87 battles
  • 684

View PostEilaAurora, on 16 February 2015 - 06:33 PM, said:

Wątek do dyskusji na temat STA-2, nowego czołgu premium VIII tieru wprowadzonego w aktualizacji 9.6. 

Mam go i jest fajny

Pure_Lord_skill #51 Posted 13 March 2015 - 07:00 PM

Major

• Player
  • 12367 battles
  • 2,522
Więc nimi graj, a ja pozostanę przy swoim kastracie :) EOT.

Pure_Lord_skill #52 Posted 13 March 2015 - 08:02 PM

Major

• Player
  • 12367 battles
  • 2,522
Początkowo miałem na nim słabe win ratio więc na niego ku*wiłem. Wiedziałem, że z czasem będzie lepiej i po 20 bitwach z 27% wra odrobiłem do 50% w 30 bitew.

muriceps #53 Posted 15 March 2015 - 10:55 AM

Brigadier

• Player
  • 28588 battles
  • 4,811
  • [_CHS_] _CHS_
Nazywanie kogoś głupcem a wykazanie, że się myli i nie ma racji to jest zasadnicza różnica. Koledzy z AZP przeczytajcie sobie definicję - argumentum ad personam. Niewielki wysiłek a może na przyszłość Wam pomoże i pozwoli normalnie wymieniać poglądy z innymi. Nawet jeżeli są różne. Bez konieczności wyzywania ich. Peace. 

Gwoemul #54 Posted 17 March 2015 - 04:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34989 battles
  • 485
  • [SAMI] SAMI

View PostDED87, on 13 March 2015 - 01:34 PM, said:

Jakie Ty głupoty piszesz to się w głowie nie mieści. W praktyce jest różnica w mobilności między nim a STA-1, do tego włąśnie nie ma głownej zalety STA-1 czyli działa. Mobilność- hahaha. Bardzo przeciętna. 185 optimum? Ta, zwłaszcza z celnością 0,37 na miejskich mapach  jak Ci HT pochowają słabe punkty.  Jakie znać swoje miejsce na X? AMX CDC z tym samym MM i za taką samą kasę ma działo które pozwala robić z wrogów siekę, nawet na X bez używania prem ammo. Nawet jeśli trzeba ich użyć to są to APCR a nie badziewne heaty...  Jak chcesz znać swoje miejsce to lepiej wyjeżdżaj dupą do wroga jak Ci to sprawia radochę. Ja wole jak mogę spokojnie tych wrogów obstrzeliwać niż cieszyć się, że znam swoje miejsce. No bardziej durnego stwierdzenia to ja na tym forum nie czytałem.

To, że trzeba znać swoje miejsce to było moje stwierdzenie.

Zdanie to podtrzymuję.

W zależności od tego czym jedziemy, jaką wylosowało mapę i na jakie tiery nas rzuciło, odpowiednio modyfikujemy taktykę.

Czytałem bardziej durne stwierdzenia na tym forum.

P.S. Wyniki na STA-1 i STA-2 się tak bardzo nie różnią, więc nie jest chyba tak źle?

STA-2

Stosunek zabitych wrogów/śmierci 2,15
Zadane/otrzymane uszkodzenia 1,45
Średnia zniszczonych pojazdów na bitwę 1,39
Średnia zadawanych uszkodzeń na bitwę 1 762

STA-1

Stosunek zabitych wrogów/śmierci 1,81
Zadane/otrzymane uszkodzenia 1,46
Średnia zniszczonych pojazdów na bitwę 1,22
Średnia zadawanych uszkodzeń na bitwę 1 839

Pozdrawiam,

Edited by Gwoemul, 17 March 2015 - 05:25 PM.

Anartis #55 Posted 03 April 2015 - 09:59 PM

Sergeant

• Player
  • 2142 battles
  • 244
Dużo osób chyba nim nie gra, bo mało opinii na temat tego czołgu. Chciałbym poznać więcej opinii, bo zaciekawił mnie ten czołg.

ZmecholZmechanizowany #56 Posted 04 April 2015 - 01:34 AM

Brigadier

• Player
  • 34864 battles
  • 4,300

View PostAnartis, on 03 April 2015 - 09:59 PM, said:

Dużo osób chyba nim nie gra, bo mało opinii na temat tego czołgu. Chciałbym poznać więcej opinii, bo zaciekawił mnie ten czołg.

Pograj sobie Sta-1 na 2 lufie ;). Masz praktycznie ten sam czołg co ten premium, różnica w zasadzie jest kosmetyczna, jedynie zarobki będą zapewne lepsze na Sta-2 ;).

Ja grałem na 2 lufie na Sta-1, dla mnie ona osobiście ssie i gdybym wiedział że jest taka, to od razu poszedłbym w topową, szkoda jedynie zmarnowanego expa .

Pozdro

Xenlin #57 Posted 08 April 2015 - 05:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31382 battles
  • 862

Nie mam STA-2, grałem STA-1 i postanowiłem wtrącić kilka groszy :3 

Zacznijmy od tego:
http://tank-compare....512I428I735I273

Patrząc na parametry pancerz, Vmax, camo odrzucamy.

STA-2 przegrywa pulą HP, mocą silnika, zasięgiem widzenia, penetracją, nawet szansą na zapalenie się silnika i celnością. 
STA-1 w tym wszystkim na top armatce ma jedynie gorszy RoF. 

W tym momencie przerywając na chwilę porównanie - zmechol. Ja grindowałem STA-1 na stockowej armacie do tej 2 bez grama free expa. Powinieneś wiedzieć, że 2 w stosunku do totalnego stocka jest jak niebo a ziemia. Mimo to 3 armata dopiero daje pograć porządnie. Armata sama w sobie nie ssie, ale też nie pozwala ugrać czegoś więcej. 

Wracając do tematu. Ogółem czołg nie warty uwagi. Kropka w kropkę odpowiednik z drzewka z gorszymi parametrami przy TYM SAMYM  MM - wniosek? Cytując pewną reklamę "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?". 
Nawet zarobki +50% i szybsze szkolenie załogi nic nie są tutaj niczym spektakularnym, w końcu jedno i drugie jest właśnie zależne od dmg a dmg od penetracji. Brak penetracji = brak sreberek i expa. STA-1 z swoją rurką z penką ~220mm na dychach spokojnie kąsa. STA-2 może jedynie co to załadować złoto. 
Jedynką styl gry był typowo TDkowaty. Załoga w camo, krzaczek i śmiercionośną celnością z przekoksowaną penetracją siało się na dystans śmierć. Zdarzały się bitwy, gdzie STA-1 był w stanie wyciąć 4 wrogów nim ci go znaleźli. STA-2 pozbawiono tego. I co? Z taką penetracją to ani oflankować, ponieważ mobilność nie pozwala, ani zagrać w zwarciu bo pancerza brak. Do tego przymierające często moduły (jak sądzę, WG skrzętnie pozostawiło wady STA-1). 

Podsumowując:
- NIE ponieważ jest zdecydowanie gorszą wersją drzewkowego odpowiednika
- NIE ponieważ pomimo powyższego WG weszło na ścieżkę "premek bez ograniczonego MM"
- z racji powyższych dwóch jest NIE wart swojej ceny i zwyczajnie drzewkowy braciszek lepiej od niego szkoli, z zarobkami też sobie poradzi

Jak dla mnie - zwykły skok na kasę WG dla tych wciąż napalonych na japońców. 

ZmecholZmechanizowany #58 Posted 10 April 2015 - 12:00 PM

Brigadier

• Player
  • 34864 battles
  • 4,300

View PostXenlin, on 08 April 2015 - 05:31 PM, said:

W tym momencie przerywając na chwilę porównanie - zmechol. Ja grindowałem STA-1 na stockowej armacie do tej 2 bez grama free expa. Powinieneś wiedzieć, że 2 w stosunku do totalnego stocka jest jak niebo a ziemia. Mimo to 3 armata dopiero daje pograć porządnie. Armata sama w sobie nie ssie, ale też nie pozwala ugrać czegoś więcej. 

Na 1 czy 2 lufie to i tak trzeba wspomagać się goldem ;). A małą przewagę nawet ma 1 lufka z Apcr-ami na pokładzie ;)

A skoro ...

STA-1 z swoją rurką z penką ~220mm na dychach spokojnie kąsa. STA-2 może jedynie co to załadować złoto.

...trzeba walić złotem, to nie lepiej od razu iść w topową armatę ? . Tym bardziej że :

Z taką penetracją to ani oflankować, ponieważ mobilność nie pozwala, ani zagrać w zwarciu bo pancerza brak. 

Skoro na jednej jak i drugiej armacie trzeba wspomagać się złotkiem to ja nie widzę większego sensu robienia drugiej armaty i tracenia expa. Ja straciłem ( nie był to free exp ) i mocno żałowałem. Ślepo myślałem że lufa będzie lepsza bo ma 185 penetracji i trochę lepszą celność, tylko że teoria ma się nijak do praktyki w praktyce to ta lufa w ogóle nie była lepsza. Na lollka 155 wystarczało a coś grubszego to i 185 było za mało, nie pisząc już o X tierach tym bardziej że też snajperem nie jest ;).

Pozdro

Xenlin #59 Posted 10 April 2015 - 12:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31382 battles
  • 862
Masz rację. Tyle, że przesiadka z 155mm do 185mm peny i tak już dawała spore możliwości ugrania czegoś na swoim tierze przy czasowym wspieraniu się złotkiem. Oczywiście topowa armata STA-1 dopiero pokazuje pazur. 
Składając te puzzle do kupy STA-2 niestety jest bezwartościowy. Jakby miał ograniczenie do IX to te 185 peny tak jak przy IS-6, WZ-111, czy S.Persie szłoby przeboleć. A tak... premka, która jest chłopcem do bicia.

pablo445 #60 Posted 13 April 2015 - 11:26 AM

Private

• Player
  • 13815 battles
  • 28

View PostAndriejSorkow, on 13 March 2015 - 01:27 PM, said:

Ale brednie, przepraszam ale nie uwierzę w nawet jedne spaziowane e100. Odpowiednim przeciwnikiem do równej walki może być is2 lub tiger1 ale nie e100.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users