Jump to content

Postřehy a tipy pro nováčky (by Makaan)

tipy posádka rady vybavení

• Please log in to reply
43 replies to this topic

Makaan_89 #1 Posted 20 March 2015 - 07:21 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

Sbírka tipů a postřehů pro nováčky by Makaan

Úvodem...

Zdravím Vás,
v tomto topicu najdete tak trochu neformálně sepsaných pár postřehů které Vám možná pomohou, už jsem jich pár začínajícím lidem předal a domnívám se, že můžou pomoci i jiným. Nečekejte od tohoto topicu nějakou příliš detailní a uhlazenou formu, prostě píšu, co mne napadne a dám tomu jen nějakou fasádu. Dá se to brát jako takový doplňující návod, předpokládám, že umíte úplné základy - tedy ovládat svůj tank a máte projitý interface hry. Pokud neovládáte základy hry, doporučuji Vám absolvovat výcvik ve hře a hru si drobně projít. Výrazně také pomůže krátké pročtení oficiální příručky.

Teoretická část

Obecné rady do bitvy

Spoiler

Když se hrou začínáte, kterými tanky začít?

Spoiler

Co za spotřební doplňky?

Spoiler

Vybavení

Spoiler

Posádka

Spoiler

Kredity a prémium

Spoiler

Stručné profily některých populárních Tier 8 prémiových tanků, které vlastním:

Spoiler

Módy do hry

Spoiler

Praktická část

"Poučné" bitvy (verze WoT 0.9.6)

Spoiler

Závěrem

Co bych rád krátce dodal - je to hra, nenervujte se u ní a nebuďte sprostí, dělá to tak mnoho hráčů a nikam to nevede. Pokud Vás přestane bavit, jděte dělat něco jiného.. lepší než být otrávený, sprostý jako bývá nemálo jiných.

Přišel Vám tento topic užitečný? Ocením každé plus v hodnocení postu. Je to pro mne signál, že je má snaha užitečná a mohu v ní pokračovat. :)

Pokud máte dotaz a bude v mých silách Vám poradit - pište sem do topicu, rád pomůžu.

Pro pobavení..

>>>>Nábor do mého klanu MIST<<<<

>>>>Můj modpack <<<<

O mne:

Spoiler

Edited by Makaan_89, 26 March 2015 - 01:19 AM.

RagSalt #2 Posted 20 March 2015 - 07:34 AM

Captain

• Player
  • 21484 battles
  • 2,005
  • [A-N-V] A-N-V

+1,   Slušné a stručné, přidávám si návod do seznamu altů.....

edit:

Díval jsem se při té příležitosti i na tvůj balíček modu a dost se mi líbí. Není to přehnané, nemá inzoom který nesnáším (tunelové vidění na krátkou vzdálenost, složitější předsazování na pohyblivé cíle). Malinko mi vadí jen absence renferovací vzdálenosti a někdy se hodí i panel přijatého dmg, ale první časem dodá WG a druhé je spíš pro zpětnou analýzu bitvy. Za mě OK a opravil jsem i text u sebe takže máš možná další zájemce.

A ke stručnosti: ono to časem nakyne, WoT je dost komplexní hra a krátký text nepokryje ani to nejdůležitější. ;)

Edited by RagSalt, 20 March 2015 - 09:57 AM.

Makaan_89 #3 Posted 20 March 2015 - 07:38 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

View PostRagSalt, on 20 March 2015 - 07:34 AM, said:

+1,   Slušné a stručné, přidávám si návod do seznamu altů.....

Děkuji. To "stručné" no nevím.. :)

Ještě určitě něco dodám časem, uvidíme, každopádně nechci psát blbosti. :-)

Makaan_89 #4 Posted 20 March 2015 - 08:09 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

aktualizováno, fix pár chyb :P

aktualizováno podruhé - rozšíření o profily mnou vlastněných Tier 8 prémiových tanků

Edited by Makaan_89, 20 March 2015 - 09:17 AM.

Homer__7 #5 Posted 20 March 2015 - 09:21 AM

Major General

• Player
  • 40603 battles
  • 5,109
  • [M-H-D] M-H-D
Prečítal som.  Doma z kompu +  Za mňa hlavne tých prvých 8 bodov.  Celý návod je OK.  Jediné čím som si nie celkom istý sú opravy ( spotrebák))  na low tiery.  Je to pol milióna a v kombinácii s HP -  alfou a armor na tieroch 1-3 je to podľa mňa zbytočný luxus.  Okolo tieru 5 na dobre obrnenych a pomalších tankoch to začína dávať zmysel.

Makaan_89 #6 Posted 20 March 2015 - 09:29 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

View PostHomer_J_S_, on 20 March 2015 - 09:21 AM, said:

Prečítal som. Doma z kompu + Za mňa hlavne tých prvých 8 bodov. Celý návod je OK. Jediné čím som si nie celkom istý sú opravy ( spotrebák)) na low tiery. Je to pol milióna a v kombinácii s HP - alfou a armor na tieroch 1-3 je to podľa mňa zbytočný luxus. Okolo tieru 5 na dobre obrnenych a pomalších tankoch to začína dávať zmysel.

Finance jsou otázka každého, to předpokládám lidi domyslí:) Na nižších tierech na to člověk nemá, každopádně, když už má, je to lepší (první útrata), než utrácet za něco, co není přenositelné a buď to ztratit, nebo platit goldy za změnu - opravy se také dost hodí vlastně na všech tancích, protože mohou člověku umožnit uniknout před doměřeným dělostřelectvem a tak podobně. Rozhodně je z tohoto důvodu zvláště pro nováčky vnímám jako nejvíce přínosné, nováčči často dělají spoustu chyb a není ani raritou, že si někdo na nižších tierech sundá pásy sám dopadem.

Jinak díky za hodnocení:)

Edited by Makaan_89, 20 March 2015 - 09:51 AM.

berserkerdog #7 Posted 20 March 2015 - 09:59 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623
  • [A-N-V] A-N-V

Přidáno plus. Jako lehce pokročilý nováček, který se snaží zlepšovat, studuju všechno co mi přijde pod ruku. Nejdřív jsem měl dojem, že to bude jenom zopakování známých pravd z ostatních známých návodů, ale není tomu tak. Rozhodně doporučuju každýmu kdo se učí, tyhle tipy a postřehy prostudovat. Mě osobně asi nejvíc zaujala část o posádce, která je srozumitelně podaná, což zrovna v tomhle případě neni úplně lehký.

Makaan_89 #8 Posted 20 March 2015 - 10:05 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

View Postberserkerdog, on 20 March 2015 - 09:59 AM, said:

Přidáno plus. Jako lehce pokročilý nováček, který se snaží zlepšovat, studuju všechno co mi přijde pod ruku. Nejdřív jsem měl dojem, že to bude jenom zopakování známých pravd z ostatních známých návodů, ale není tomu tak. Rozhodně doporučuju každýmu kdo se učí, tyhle tipy a postřehy prostudovat. Mě osobně asi nejvíc zaujala část o posádce, která je srozumitelně podaná, což zrovna v tomhle případě neni úplně lehký.

Děkuji moc za pozitivní koment. Zatím se jedná jen o nějaké seznámení a popravdě, něco asi opakování pravd bude, nicméně, ve volném čase zkusím zapracovat i na pokročilých, či lépe řečeno "mých" tipech, které už jen tak k nalezení jinde nebudou. Snad se mi podaří zpracovat něco již během večera.

MadBugieSVK #9 Posted 20 March 2015 - 10:07 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17343 battles
  • 537
  • [_AF_] _AF_

možno k tomu bodu aké tanky hrať, by som doplnil (tiež som tak začal ruskou vetvou IS ešte v časoch pôvodnej KV-1S bola lepšia), určite ju expiť navzájom s KV vetvou, kde sa velmi dobre dopĺňaju, pretože čo vyskúmate v jednej vetve, v druhej máte "zadarmo" a za mňa osobne musím povedať, že s T-150, KV-3 sa mi hralo teraz lepšie ako s KV-85 a IS...

na IS vetve by dnes ako konečná bola asi IS-3, často používaná v týmovkách, a radšej si potiahnuť KVčka, kde hlavne ST-Ičko a aj IS-4 je na tom o trošku lepšie ako IS-7 a hlavne sa človek vyhne velkému sklamaniu z IS-8, skôr potiahnuť tú nemeckú vetvu na E-čkové stroje po X., prípadne americkú T-heavy vetvu na trening hulldownu...

ale čo hlavne by som k tomu "súbežnému" expeniu chcel pridať sú príslušné medkové vetvy (dnes medká kralujú;), lebo tiež v ďaka ťažkým tankom budete mať kopec vecí už vyskúmaných a tak trošku vás to do budúcna pripraví na lajtov, ktorý sú určite zaujímavý, ale nie pre začiatočníka... ruské medká vedúce k obj. 140, T62 cez nadupanú T-54, anglická vetva na Cromwella - zábavný tančík taký pololajt vedúca k centurionom, nemecké vetvy Pantherov na E50, ktoré sa niekedy hrajú ako také poloheavy...

Kruty_Venca #10 Posted 20 March 2015 - 10:08 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3964 battles
  • 68

Pěkné, děkuji...:) Hodně mě zaujala část o skillech...dostávám se do té fáze, kdy to pro mne začíná být aktuální a tak jak jsem byl ze začátku vypleskaný ze všech těch tanků, tak jsem teď vypleskaný ze skillů a jejich fungování obecně.

Takže dík... :)

Makaan_89 #11 Posted 20 March 2015 - 10:18 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

View PostMadBugieSVK, on 20 March 2015 - 10:07 AM, said:

možno k tomu bodu aké tanky hrať, by som doplnil (tiež som tak začal ruskou vetvou IS ešte v časoch pôvodnej KV-1S bola lepšia), určite ju expiť navzájom s KV vetvou, kde sa velmi dobre dopĺňaju, pretože čo vyskúmate v jednej vetve, v druhej máte "zadarmo" a za mňa osobne musím povedať, že s T-150, KV-3 sa mi hralo teraz lepšie ako s KV-85 a IS...

To už patří pod osobní názor každého.

na IS vetve by dnes ako konečná bola asi IS-3, často používaná v týmovkách, a radšej si potiahnuť KVčka, kde hlavne ST-Ičko a aj IS-4 je na tom o trošku lepšie ako IS-7 a hlavne sa človek vyhne velkému sklamaniu z IS-8, skôr potiahnuť tú nemeckú vetvu na E-čkové stroje po X., prípadne americkú T-heavy vetvu na trening hulldownu...

To je také dle zkušeností jednotlivých hráčů. Mne osobně přijde IS-4 sice ekvivalentní, ale náročnější na dobré hraní - důvod pro to je horší mobilita v kombinaci se slabším předním pancířem jako celkem. IS-8 osobně považuji za špičkový stroj, jehož jedinou nevýhodou je, že je to hybrid mezi medium a heavy.

ale čo hlavne by som k tomu "súbežnému" expeniu chcel pridať sú príslušné medkové vetvy (dnes medká kralujú;), lebo tiež v ďaka ťažkým tankom budete mať kopec vecí už vyskúmaných a tak trošku vás to do budúcna pripraví na lajtov, ktorý sú určite zaujímavý, ale nie pre začiatočníka... ruské medká vedúce k obj. 140, T62 cez nadupanú T-54, anglická vetva na Cromwella - zábavný tančík taký pololajt vedúca k centurionom, nemecké vetvy Pantherov na E50, ktoré sa niekedy hrajú ako také poloheavy...

Medium tanky jsou jasná věc, nicméně nováčkům je nedoporučím, vyžadují toho více, aby je člověk dobře ovládal a poslední, co člověk chce, je být zahlcen něčím, co nezvládá. Takže raději pomalu, ale jistě. Varianta to samozřejmě je, já pouze se snažím lidem nabídnout první odrazový bod, jakou si zvolí cestu dále, je na nich. Samozřejmě se v konečném důsledku nemusí tímto souhrnem ani vůbec řídit,.. každého věc:)

Makaan_89 #12 Posted 20 March 2015 - 10:20 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

View PostKruty_Venca, on 20 March 2015 - 10:08 AM, said:

Pěkné, děkuji...:) Hodně mě zaujala část o skillech...dostávám se do té fáze, kdy to pro mne začíná být aktuální a tak jak jsem byl ze začátku vypleskaný ze všech těch tanků, tak jsem teď vypleskaný ze skillů a jejich fungování obecně.

Takže dík... :)

V klidu, hlavně se nezahltit, teď odcházím od pc, ale budeš-li mít dotazy, sem s nimi, buď mne někdo předběhne, nebo Ti klidně odpovím večer.

Makaan_89 #13 Posted 20 March 2015 - 10:35 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

Mimo jiné.. pár "poučných" her - nejsou nic extra super mega.. - ale právě proto, nejsou pro nikoho nemožné ... tyto hry jsou perfektně zvládnutelné pro každého, kdo použije mozek a snaží se

(pro spuštění stáhnete soubor a spustíte jej pomocí hry - tedy worldoftanks.exe - samozřejmě, ostrou hru musíte mít vypnutou - levým klikem aktivujete volnou kameru, pokud chcete přímo, jak se dívám já - ponechte od startu, nebo levým klikem ji vraťte zpět z volné )

IS-6 ... včera se mi zadařilo takové dobré ukázkové hry, která demonstruje, čeho je IS-6 schopná, pokud ji necháte chvíli být, replay ke spuštění najdete zde: http://wotreplays.com/site/1722453#live_oaks-makaan_89-is-6

IS-3 aneb jak využít špatně koordinovaného nepřátelského útoku s trochou trpělivosti

http://wotreplays.com/site/1714263

a poslední - pravidlo "nikdy to nevzdávej" aneb T62A versus "zbytek světa"

http://wotreplays.com/site/1722396

Edited by Makaan_89, 20 March 2015 - 10:38 AM.

MadBugieSVK #14 Posted 20 March 2015 - 10:40 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17343 battles
  • 537
  • [_AF_] _AF_

tak samozrejme, že je to na každom osobne, čo hrať a ako to človeku s daným tankom ide, každá vetva skrýva v sebe "pasce" aj "super" tanky... ak by sme to vzali čisto štatisticky tak T-150 je o čosi lepšia ako KV-85, zasa KV-3 s KV-4 sú o čosi horšie ako IS a IS-3, ale ST-I je výrazne lepšia od IS-8 a IS-4 o čosi lepšia ako IS-7

dnes je pancier skôr na dve veci... goldy a rof medium tankov si z nich doslova robia prdel... a ak už som na 6,7,8 tiere s HT tak už je najvyšší čas, ak nie aj neskoro, si začať hru s MT na 4,5 tiere... väčšina mediek zasa taká rýchla nie je...

ja osobne ak by som začínal dnes... tak asi viac jazdím medká a z nich si robím "odbočky" na heavy a lajty... koniec koncov na 1-5 tiere sú v podstate všetko "medká"... proste na dnešný rýchly random mi prídu skôr užitočné ako niektoré pomalé heavy, ktoré sa v hrách ktoré končia za 4-5 minút ani nedostanú k strele..

ono predsa len niečo iné je hodnotiť top tanky, ktoré sa pomaly hrajú len v čatách, odradoch a CWčkach s hrou tých istých tankov na dnešnom sólo randome, kde sa nedá spolahnúť niekedy ani sám na seba, ako sa hovorí...

Edited by MadBugieSVK, 20 March 2015 - 11:01 AM.

Makaan_89 #15 Posted 20 March 2015 - 10:45 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

update hlavního postu:

přidáno pár (doufám) "poučných" her

Atnill #16 Posted 20 March 2015 - 02:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10721 battles
  • 841
  • [ENZYM] ENZYM

View PostMakaan_89, on 20 March 2015 - 09:45 AM, said:

update hlavního postu:

přidáno pár (doufám) "poučných" her

Hezky sepsáno +1

majky_666 #17 Posted 20 March 2015 - 03:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 154 battles
  • 675
dobrá práce, dávám plus :great:

Makaan_89 #18 Posted 22 March 2015 - 05:14 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 19402 battles
  • 501

update hlavního postu:

přidány další body k obecným radám

Edited by Makaan_89, 22 March 2015 - 05:39 AM.

Kruty_Venca #19 Posted 23 March 2015 - 07:22 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3964 battles
  • 68

Čau čau, píšu sem, i když by možná bylo lepší jiné téma, ale aktivní fórum je ideální asi...

Mám trochu bordel v těch skillech... Mohl bys mi to trošku popsat ideálně na příkladu StuG III G?:)

Chápu, že jsou dva druhy, kdy jeden skill funguje hned a vylepšuje se zkušenostma a druhý až po dosáhnutí 100%.

Tzn. že šestý smysl nemá smysl dávat jako první? Protože aby fungoval, musí mít velitel jakoby 200% zkušeností?

Jak pak fungují další specializace?

Díky, ocením i odkázání na konkrétní téma, kde je toto popsáno.

:child:

Jmeno1 #20 Posted 23 March 2015 - 09:49 AM

General

• Player
  • 45347 battles
  • 8,324
  • [_AF_] _AF_
@MAakaan_89: Libi se mi co tady pro novacky tvoris. Tech navodu jak se chovat, jak hrat je tady relativne hodne, ale mam dojem, ze nikde neni rozebran celkem klicovy aspekt hry a to finance. Jako novacek jsem horko tezko vydelaval a nevedel jsem co udelat pro lepsi vydelek. Mozna by tady melo byt zmineno ktere tiery a pripadne druhy tanku jsou nejvhodnejsi, co kdy nakupovat a naopak co nikdy nenakupovat (ja napr. Kupoval benzin do KV-1 a mel jsem tam posadku 50% :facepalm:. ). Jak se chovat co nejekonomicteji pri prechodu na vyssi tank, kdy a za kolik se posadky preskoluji, co musi ktery tank udelat aby vydelal.

Also tagged with tipy, posádka, rady, vybavení

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users