Jump to content

Nejlepší osmičkový lehký tank?

• Please log in to reply
2 replies to this topic

Poll: Nejlepší osmičkový lehký tank? (37 members have cast votes)

Nejlepší osmičkový lehký tank?

1. T49 (2 votes [5.41%])

Percentage of vote: 5.41%

2. RU 251 (21 votes [56.76%])

Percentage of vote: 56.76%

3. T-54 light (6 votes [16.22%])

Percentage of vote: 16.22%

4. AMX 13 90 (3 votes [8.11%])

Percentage of vote: 8.11%

5. WZ 132 (5 votes [13.51%])

Percentage of vote: 13.51%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Todd_Wraith #1 Posted 20 March 2015 - 05:49 PM

Private

• Clan Diplomat
  • 2342 battles
  • 23
Jaký je podle vás nejlepší osmičkový lehký tank?

Rem3mberMe #2 Posted 20 March 2015 - 06:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748

Záleží na co.

Subjektivně má nejlepší kamufláž AMX 13 90, ale není moc rychlé. Zase má zásobník a při použití goldů dokáže napáchat šílenou paseku. Pohyblivost je docela průměrná, ale pasivní spotter je to exkluzivní. Jako zásobník potřebuje ale specifický přístup.

RU 251 je holka pro všechno. Má dělo, které nepotřebuje goldovat, má skvělé HESH náboje, které z vás učiní postrach ostatních skautů a lehkých TD. Dohled má taky výborný a kamo si myslím taky ujde. Trošku slabší akcelerace, ale rychlost má výbornou. Navíc přes bok má i skvělou depresi a dpm děla je prostě vynikající. IMO nejuniverzálnější lehký tank.

T 54 light - výborná pohyblivost s průměrnou maximálkou. Má výborně pancéřovanou věž. DPM je spíš průměrné, ale střely z tohoto děla lítají velice slušně a při použítí goldů je to hodně nebezpečný tank pro cokoliv. Ze všech lightů je asi nejlepší na 1 vs 1 proti neohrabanějším nepřátelům. Nevýhodou je menší dohled, horší kamo a relativně nízká maximálka. Taky moc motor netáhne do kopců. Výhoda je, že se dá hrát i jako medium tank.

T49  - master of trolls. Není to dobrý spotter, je to pomalé a dělo je taky k ničemu. Bohudík to zachraňuje jedna super vlastnost, která z toho dělá docela slušnou mašinku. Je to trollfactor houfnice. Tohle dělo dokáže prostě rozdávat radost, ale je to hrozně o štěstí a situační. Docela se hodí do měst. Několikrát se mi s ním podařilo nastřílet i 5000 dmg (což se mi teda podařilo i  v ostatních, ale tady je to větší sranda). Ten pocit, kdy ale lupnete třeba T110E4 zezadu za 1000 je prostě k nezaplacení. Rozhodně nedoporučuji ho mít jako nástroj seberealizace se na tier VIII skautech, ale pro zábavu je to super odreagovačka. Něco jako KV 2 - docela naprd tank, ale když se zadaří, tak srdíčko plesá.

WZ 132 - dobrá pohyblivost, velice slušné dpm (ne jako RU) a dobré kamo. Je to takový hybrid T 54 lightweight a RU. Pancíř to má mezi tím, dpm taky, má to lepší camo, ale nemá moc dobrou depresi děla.

Můj žebříček pro použitelnost na randomu: RU251, WZ132, AMX1390, T54, T49. AMX a T54 by byly na druhém místě, když je vezmu v potaz jako full gold potvory. RU je ale IMO převyšuje všechny o parník. Kromě armoru nemá slabinu.

Jinak s tvýma 600 bitvama Todd_Wraith bych na lehké tanky ještě počkal. Je to prakticky to nejtěžší, co může nováček hrát a je nezbytná znalost map a vůbec mechaniky hry. Na 2000 bitev nejsi sice tak špatný, ale rozhodně bych se vyhrál radši zatím na tancích typu KV-1, T-34-85, Easy 8 atd. Pak bych pokukoval po USA lehkých tancích, protože jsou na hraní nejlehčí. Obloukem se zatím vyhni Frantíkům. Nemáš šanci je v této fázi hry živit. 1 solidní hra s 13 90 a 80k kreditů v minusu.

Edited by Rem3mberMe, 20 March 2015 - 06:25 PM.

Merovejec_ #3 Posted 20 March 2015 - 10:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 43778 battles
  • 460
  • [-VFV-] -VFV-

View PostRem3mberMe, on 20 March 2015 - 06:18 PM, said:

Jinak s tvýma 600 bitvama Todd_Wraith bych na lehké tanky ještě počkal. Je to prakticky to nejtěžší, co může nováček hrát a je nezbytná znalost map a vůbec mechaniky hry. Na 2000 bitev nejsi sice tak špatný, ale rozhodně bych se vyhrál radši zatím na tancích typu KV-1, T-34-85, Easy 8 atd. Pak bych pokukoval po USA lehkých tancích, protože jsou na hraní nejlehčí. Obloukem se zatím vyhni Frantíkům. Nemáš šanci je v této fázi hry živit. 1 solidní hra s 13 90 a 80k kreditů v minusu.

Lehký a medka jsem mu doporučil já, znám ho osbně, tohle je jeho druhej acc, první měl chceschcipnout a vzhledem k tomu, že chtěl měnit jméno, tak jsem mu doporučil založit novej acc na kterej jsem mu dal invite kód a goldy pak mohl využít jinak. Na starém účtu měl KV, T150, T 34-85 apod, ale to mu nesedlo, říkal, že je to pomalý a že ho nebaví, když to nejede. S tímto názorem se víceméně ztotožňuju, tak s ním většinou jezdím v četě a jelikož mám už něco naježděno, tak se ode mne může učit, jak se skautuje apod.. Řekl jsem mu aby se pak zarazil na osmičce a dál sel až když bude mít jistotu, že je ostřílenej. Když se podíváš na jeho dva účty tak je vidět, že lehký tanky mu seděj více. Dle mého názoru nejsou skauti těžký na hru, mě se třeba daleko hůř hraje za HT a TD, ale to už je o hráči.

Co se týká žebříčku víceméně se s kolegou dá souhlasit, můj žebříček je: RU251 - AMX1390 - T54 - WZ132 - T49. Stroje kromě T54 mám všechny v garáži a tak k nim mohu něco napsat.
RU 251 - Můj osobní favorit a tam mohu naprosto souhlasit, že je nejlepší.
AMX 13-90 -  Je hnedka v závěsu, ovšem mám 5ti perkovou posádku, takže opět souhlasím s popisem vejš, protože nějakej rychlík to není.
T-54 ltw - Osobně nemohu posoudit, ale pokud to vychází z T-54, tak to nebude vůbec špatnej stroj a je hodně dobrej i na ramování.

WZ 132 - Přijde mi to hodně podobný jako T-54L s papírovější věží a menší maximálkou.
T49 - Tento tank by se měl jmenovat loto, protože to je spíše o štěstí, jednou dáš King tigerovi zezadu za litra a ještě ho zapálíš, ale jindy trefíš naprostý papír a dáš mu za 300, o tom, že trefit se s tím je fakt unicum.

Ke každýmu tanku doporučuju si přečíst recenzi tady na fóru.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users