Jump to content

návrhy, zmeny a podobne

SH Stronghold opevnenie postrehy

• Please log in to reply
127 replies to this topic

dugy #1 Posted 08 April 2015 - 07:20 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 39218 battles
  • 269

Ahoj .. je to tu už na fórach no zhrniem to sem (na základe odporúčania od ClearEvil

Niečo čo je zlé:

DUGY: "som si všimol jednu vec .. ak útočia nám na opevnenie a výsledok je že po ukončení bojov sme na rovnakom bode a teda neprišli sme o žiadne zdroje nám to počíta ako remízu a teda prehru a to je blbosť podľa mňa .. veď remíza je výhra pre brániaci team .. a teda .. štatistiky sa zhoršujú a počíta to ako prehru a to podľa mňa nieje v poriadku ...... pretože keď utočíš na klan napr na CW mape tak ak prehráš alebo remízuješ stale je to prehra pre teba a pre brániaci team výhra .. no tu ak utočíš a remízuješ (ostaneš na začiatočnom bode) tak tebe to dá ako výhru a obrancom ako prehru .. pričom to v reale znamená, že obrancovia si opevnenie obránili a teda majú vyhrať lenže im to započíta ako prehru ako keby sa im to nepodarilo .. a to je zlé .. celé zlé   "

Originál topic TU

global_asa_wenca

K výše uvedenýmu bych dodal - chybějící aktivace bonusů dle kalendáře. Proč do háje zelenýho nemůžu naplánovat že chci bonus kterej je připravenej spustit třeba zítra v osm? Místo toho se musím připojit do hry a tam to zapnout hezky ručně. Jo, většinou někdo z velení (clan commander + zástupci kteří to můžou zapnout) ve hře v exponovaných časech je, ale stejně je to opruz.
originál topic TU

TheComedian1983

1) Zadávání útoků

- proč není možné zadávat útoky na portálu podobně jako je tomu u CW?

- samotné rozhraní je nedovařená polívka co se začína kazit:

- filtr na zadáváni útoků při nastavení třeba na 20:00 - 21:00 do výsledku zobrazí útoky na jakoukoli hodinu

- občas je u klanu malým oranžovým písmem poznámka, že obrana nastavená na třeba 20:00 - 21:00 je ve skutečnosti  úplně jiná

- klany co jsou v oblíbených se každému zobrazují jinak

- toto vše vede k tomu, že ten kdo zadává útok se stáva totálním paranoikem, aby nedal útok na nějakou ranní hodinu (což se už samozřejmě stalo)

- další sranda je, že po zkontrolování kalendáře klanu na který chcete utočit zjistíte, že například 1.1 od 20.00 je útok možný, ale při proklikáním se pro potvrzení útoku skončíte na konečné hlášce, že na klan nelze zaútočit jelikož má den přímeří. Přestože jste si právě přečetli, že příměří je na úplně jiný den.

- předchozí popsaná situace vede k další parádě. Je třeba kontrolovat dva kalendáře. Svůj i cizí, protože je třeba ověřit jestli už na daný den a hodinu nemáte naplánovaný útok jinde. Je pak nepříjemné utočit na dva klany ve stejný čas pokud dojde k omylu. Řešením bych viděl nějaké upozornění pokud by čas utoků kolidoval s jiným, již vyhlášeným a hlavně, aby v kalendáři klanu na který útočíte, byly vidět i Vaše již naplanované útoky.

2) Pravomoce

- bylo by dobré pokud by velitel mohl sám určovat, kdo bude ke které budově přiřazen, protože nahánět celý klan a každému jednotlivě vysvětlovat proč, nač a jak je hloupé.

3) Legionáři AKA trumpeťáci

- po úpravě friendlistu není vidět zda je hráč, kterého chcete přizvat do odřadu jako legionáře, on-line což je dost na hov.., erm, chtěl jsem říct ne zrovna ideální

- chybí jakákoliv motivace legionářů (každého napadne legionář/žoldnéř/zisk)

- bylo by tedy vhodné aby cizí hráč přiřazený k odřadu jako nájemná síla dostal zaplaceno, například pokud má klan spuštěn bonus na peníze či xp, žoldnéř přiřazený k odřadu by po dobu zapojení do šarvátky měl třeba 50% z daného bonusu (jen návrh - vymyslete něco lepšího)

Originál topic TU

Myslím, že návrhy by boli teraz čakať na odpoveď od komuniťákov, vývojarov a podobne .. Hlavne to prvé spomínané je dosť nanič .. nakoľko aj keď svoje opevnenie ubránim stále to mám ako porážku ... a to je smutné ... beriem, že výhra je to keď utok odrazím a zautočím ja na nich .. ale veď obrániť svoje je tiež výhra nie ?? 

ospravedlnujem sa autorom prispevkov za prebratie ale všetko som označil kto čo napísal :-)

global_asa_wenca #2 Posted 08 April 2015 - 07:40 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 93478 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

View Postdugy, on 08 April 2015 - 07:20 AM, said:

Myslím, že návrhy by boli teraz čakať na odpoveď od komuniťákov, vývojarov a podobne ..

ospravedlnujem sa autorom prispevkov za prebratie ale všetko som označil kto čo napísal :-)

Neospravedlňuj sa, není proč. Naopak, díky za úsilí vynaložený na zviditelnění nápadů. :honoring:

Podle hesla "Voják se stará, voják má." je lepší nečekat až (a jestli vůbec) si někdo vlákna všimne, ale poslat PM komuniťákům s odkazem na vlákno a prosbou aby to zkoukli a eventuelně předali dál.

dugy #3 Posted 08 April 2015 - 08:34 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 39218 battles
  • 269

View Postglobal_asa_wenca, on 08 April 2015 - 07:40 AM, said

Podle hesla "Voják se stará, voják má." je lepší nečekat až (a jestli vůbec) si někdo vlákna všimne, ale poslat PM komuniťákům s odkazem na vlákno a prosbou aby to zkoukli a eventuelně předali dál.

Veď práve napísal som ClearEvilovi a ten ma odkázal na toto vlákno, že to mám napísať sem .. ak sa ot nezačne riešiť začnem asi spamovať komuniťakov a podporu .. nech sa táto hra posúva aj vopred a nie len vzad 

dugy #4 Posted 09 April 2015 - 11:07 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 39218 battles
  • 269

Ale ako tak na to pozerám asi začnem spamovať komunitakov a podporu .. nakoľko ani jeden z nich sa tu neozval zatial

Poslané komuniťakom (Ketankis a Wysch)

Edited by dugy, 10 April 2015 - 06:20 AM.

dugy #5 Posted 10 April 2015 - 06:20 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 39218 battles
  • 269

Odpoveď od Ketankis:

Ahoj, díky za přeposlání mrknu na to a předám dál. Budu to muset projít, přeložit do aj, takže to chvilku potrvá, navíc nevím, jestli se vším bude souhlasit vedení, takže změnu nemůžu zaručit, ale uvidíme:)

TheComedian1983 #6 Posted 10 April 2015 - 02:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM
Trocha křiku snad způsobí nějakej pohyb. Snad ten pohyb nebude pouze o promazání vláken ;)

dugy #7 Posted 10 April 2015 - 06:01 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 39218 battles
  • 269
i hope

Idahou #8 Posted 12 April 2015 - 05:26 PM

General

• Veteran
  • 36738 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Ono by toa si chtělo hodit spíš do všeobecný, aby jela diskuze a neustále se to bumpovalo nahor + dát eng název aby to bylo srozumitelné i na global výpisu. Ještě lepší by bylo hodit to rovnou do eng sekce (v eng) a uplně nejlíp rusky na ru server :D

dugy #9 Posted 12 April 2015 - 06:08 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 39218 battles
  • 269
heh ok skusim to len to musim prelozit a to sa mi nechcelo :D

steveboss #10 Posted 15 April 2015 - 12:59 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 13700 battles
  • 473
  • [W-E-L] W-E-L
Dugy, skvela praca, co sa tyka navrhov, som za, pridal som este jeden, ktory som napisal priamo Ketankis, kedze sme ju priamo zaclenili do nasho klanu, takze ma moznost si vyskusat system. Tak ako tu uz napisala, posunie to dalej :-)

cNNk #11 Posted 15 April 2015 - 02:22 PM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,749
  • [9-TDR] 9-TDR
Tak, kdyz uz jsou tu ty navrhy. Tak ja bych zase navrhoval, aby se zmensil casovy usek pro nahozeni obrany - napr. od 16:00-1:00.  Prijde mi dost nelogicky, aby se nastavovali obrany na 4,5 rano ...ono pak ani neni pri vyberu utoku moc z ceho vybirat, protoze v normalnich casech neni nic volnyho. Soucasnej stav je takovej, ze se cerpaji bonusy bez toho, aby to stalo nejakou extra namahu - coz hrace strasne rozmazli. Popravde mi prijde, ze celej ten system utoku a obran hodne upadnul a v SH jde prevazne jen o skirmish a bonusy ...coz mi prijde skoda.

steveboss #12 Posted 15 April 2015 - 02:34 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 13700 battles
  • 473
  • [W-E-L] W-E-L
Upadol kvoli tomu, ze proste slabsie klany nemaju sancu odolat utokom unikatnym klanom, ktore ich chodia vybrakovat prakticky bez vacsej namahy. Zlepsit by to mohol system, ktory uz tu na fore bol spominany a to rozdelenie do skupin podla urovni opevnenia a tym moznost pouzitia iba urcitych tiers, napr. OP 5-6 by bolo mozne utocit a branit iba s Tiers-6, OP 7-8 s Tiers-8 a OP 9-10 s Tiers-10... Tymto by sa vyriesilo kopec problemov, pretoze mensie a slabsie klany nemaju moznost nasadit 15x Tiers-10 a ak aj nahodou ledva pozbieraju 5-6 Tiers-10, nemaju ziadnu sancu. V pripade napr. T-6 alebo T-8 by sa sance klanov vyrovnavali, viem to z vlastnej skusenosti, napr. v sarvatkach v T-6 bez problemov porazame klany z prvej TOP-150, v T-8 mame uspesnost cca 50% proti TOP klanom, ak sme v najsilnejsej zostave...

Wysch #13 Posted 20 April 2015 - 02:49 PM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,478
Přeloženo, posílám, jakmile budu mít nějakou odpověď, dám vědět ;)

steveboss #14 Posted 20 April 2015 - 06:48 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 13700 battles
  • 473
  • [W-E-L] W-E-L
Vdaka...

TheComedian1983 #15 Posted 20 April 2015 - 06:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM
Výborně. Snad to k něčemu časem bude.

Duxs #16 Posted 21 April 2015 - 06:08 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 53300 battles
  • 387
  • [_VAL_] _VAL_

¨Takže můj pohled na věc 

To že silnější klany likvidují slabší je samozřejmost a na denním pořádku.

Nastavení tieru na obranu není řešení třeba T6 to že porážíte top 150 klanů tyto klany to jedou na rychlí zisk na t6 prostě jedou je jim jedno 

jestli to projedou zkusí to a když to nevyjde jedou další.Většinou to bývá kombinace rychlejch tanků.

Možná by pomohlo nějaké hodnocení kde by se sečetlo celkové hodnocení hráčů a podle toho by silnější nemohl napadat slabší.

Nějaké to klanové hodnocení uvést do praxe.Dále jsem čekal nějaké to zvýhodnění bránícího se klanu kde bude mít klan na obranu to co ten 

útočící klan mít nebude obranné věže nebo něco takového, aby ten útočící klan to měl těžší a slabší  klany měli nějakou tu šanci navíc.

Další věc která by se mohla zlepšit je zvednou mazáci divize T8 na 200 kořisti 150 mi připadne málo.

Přidat divize T7 a T9 to by to zase trochu nějak oživilo.

Umožnit zapnutí 25 procent kořisti získané v šarvátkách spolu s 50 procenty kredity navíc.

Zvýšit level budov 10+ a umožnit 100 kreditů navíc.

Přidat odměny z misí nejvíc padá 15K XP dám příklad: stání v garáži,volné XP,30 malých sad atd.... prostě něco přidat ať se netočí ty samé 

věci dokola.

Obrana 4 a v 5 ráno je logická je to jediná možnost jak minimalizovat farmení silnějších klanů.

cNNk #17 Posted 21 April 2015 - 07:24 AM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,749
  • [9-TDR] 9-TDR

View PostDuxs, on 21 April 2015 - 07:08 AM, said:

¨Takže můj pohled na věc 

To že silnější klany likvidují slabší je samozřejmost a na denním pořádku.

Nastavení tieru na obranu není řešení třeba T6 to že porážíte top 150 klanů tyto klany to jedou na rychlí zisk na t6 prostě jedou je jim jedno 

jestli to projedou zkusí to a když to nevyjde jedou další.Většinou to bývá kombinace rychlejch tanků.

Možná by pomohlo nějaké hodnocení kde by se sečetlo celkové hodnocení hráčů a podle toho by silnější nemohl napadat slabší.

Nějaké to klanové hodnocení uvést do praxe.Dále jsem čekal nějaké to zvýhodnění bránícího se klanu kde bude mít klan na obranu to co ten 

útočící klan mít nebude obranné věže nebo něco takového, aby ten útočící klan to měl těžší a slabší  klany měli nějakou tu šanci navíc.

Další věc která by se mohla zlepšit je zvednou mazáci divize T8 na 200 kořisti 150 mi připadne málo.

Přidat divize T7 a T9 to by to zase trochu nějak oživilo.

Umožnit zapnutí 25 procent kořisti získané v šarvátkách spolu s 50 procenty kredity navíc.

Zvýšit level budov 10+ a umožnit 100 kreditů navíc.

Přidat odměny z misí nejvíc padá 15K XP dám příklad: stání v garáži,volné XP,30 malých sad atd.... prostě něco přidat ať se netočí ty samé 

věci dokola.

Obrana 4 a v 5 ráno je logická je to jediná možnost jak minimalizovat farmení silnějších klanů.

Tak po pravde - myslis si, ze zrovna vy jste slabej klan ? Budovy na 10, bednicek mraky - bonusy si poustite pravidelne a obrana nastavena na 4-5 rano. Takze vlastne klasickej pripad toho co jsem psal .... bonusy bez vetsi namahy - to uz tam muze WG dat rovnou moznost, nechci hrat obrany, protoze tak to je ... nechcete to hrat, nechcete zadne riziko a jak je videt z postu dal ... dokonce uz i stavajici odmeny jsou malo a chce se jeste vic.

Ze nema obrance vyhodu? No ja nevim, ale moznost jenom branit pozice a to jeste s 10 minutovym limitem mi prijde dost dobra.

Ja nechci, aby se mensi klany likvidovali - ale chci, aby ten mod mel smysl (At se to klidne rozdeli podle nejakyho vzorce do skupin).  Opravdu se na to podivejte realne - ukazte mi, ktery "silny" klan farmi ty slabsi? Ten mod je proste spis ve stadium smrti nez, ze by to pro nejakej klan bylo likvidacni ... projet si kalendare klanu neni problem a zejou dost casto prazdnotou.

Duxs #18 Posted 21 April 2015 - 02:23 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 53300 battles
  • 387
  • [_VAL_] _VAL_

cNNk nemyslím si že jsme úplně slabí ale říkám ti to na rovinu jsme na středu potravního řetězce.

To že máme budovy na tieru X z nás nedělá silnej klan i rajčata a to bez urážky si můžou postavit T 10 budovu ale co potom

když si tam budou chodit fialky jak do tesca na nákupy.

Chceš ukázku?Takový EFE nás farmí pravidelně nikde si neztěžuji překousnem to a jedem dál do konce i Hami na nás zaútočil 

na štědrý den ale nemáme potřebu někde brečet.Tak zde máš krásný příklad.

Bonus bez velké námahy není pravda ono ty bedýnky musíš taky najet musím taky ty budovy postavit to nás stálo taky nějaký ten čas, aby jsme si mohli aktivovat bonusy jezdíme jeden den od 19:00 do 23:00 a druhý den aktivace je to něco za něco 

K těm odměnám nechce se ještě víc kdybych chtěl ještě víc tak tu brečím že málo padaj goldy mě jde o to tam dát více odměn 

na stejné úrovni.   

Edited by Duxs, 21 April 2015 - 03:56 PM.

cNNk #19 Posted 21 April 2015 - 07:31 PM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,749
  • [9-TDR] 9-TDR
Jak sem rikal - nejde mi to o nekomu neco sebrat a nebo drtit male klany, ale spis ten mod nejak vic ozivit ... vsak se ani nemusi jezdit o bedny, muze se to predelat na neco jinyho, ale ten potencial to proste nevyuziva... na to, ze kazdej klan muze utocit az 4x za den ...to malokdo vyuzije 4x za tyden ... u nas to neni ani 4x za mesic a co jsem koukal na par znamejsich klanu je to podobny. A to mi proste prijde skoda. Zvlast, pokud se do toho modu vkladal potencial vyvoje ..jako jsou budovy na nalet, bombardovani a do budoucna mozna i ty obranné veze nebo minova pole ... jenze vetsina klanu bere tuhle cast SH spis jako nutne zlo, nez jako dalsi zabavny mod. Proc to neozivit treba goldama jako jsou v CW nebo jiny druh surovin, ktere pujdou pozdeji vymenit za garazova stani, camo, premium dny ... a pri ohromnem mnozstvi treba i nejaky premium tank.

TheComedian1983 #20 Posted 23 April 2015 - 12:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM

Zpět k tématu...

Ještě jsem si vzpoměl na další srandu respektive bug. Během útoku/obrany občas zmizí nebo zamrzne časomíra. Děje se to všem, takže není problém na straně hráče. Při jednom ranním útoku, kdy jsem se prvně dostal do pozice velitele, mi čas zamrzl a vzhedem k tomu, že jsem naháněl další hráče sledoval jsem časomíru jen po očku. Výsledek byl, že jsme nenastoupili na první útok a byla technická prohra.

Další věc je, že časomíra občas nesedí. Zkrátka už si netroufáme spustit útok pod třicet vteřin, protože opět hrozí technická prohra.

Zkušenosti?

Also tagged with SH, Stronghold, opevnenie, postrehy

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users