Jump to content

návrhy, zmeny a podobne

SH Stronghold opevnenie postrehy

• Please log in to reply
127 replies to this topic

TheComedian1983 #61 Posted 23 May 2015 - 03:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM
Kdyby jsi sem raději postl muj původní topic, který je i v úvodu tohoto, nemusels sis ošoupat klávesnici. :teethhappy:

Idahou #62 Posted 23 May 2015 - 04:58 PM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Jsem původně nechtěl ztrácet čas a pak jsem zjistil, že jsem se nějak rozepsal :D

Duxs #63 Posted 23 May 2015 - 07:41 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 52357 battles
  • 385
  • [KIN5S] KIN5S

Ahoj 

Musím souhlasit s Idahou žádná politika systém strongholdů nefunguje na 100%.

Mám tu možnost útočit ráno tak proč to nefunguje?

Nedávejte útoky ráno kde je o tom nějaká informace?

Jinak bych chtěl poděkovat Wysch, kterej nám pomohl vrátit ztrátu bedýnek, protože podpora je k ničemu.   

TheComedian1983 #64 Posted 23 May 2015 - 08:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM

Fakt? Tak to potom klobouk dolu Wyschi.

Ale upletl sis tím na sebe bič :trollface:, protože podporu teď bude každej (oprávněně) ignorovat.

Duxs #65 Posted 23 May 2015 - 11:43 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 52357 battles
  • 385
  • [KIN5S] KIN5S
S aktualizací 9.8 není možno nastavit obranu opevnění v čase od 3:00 do 07:00 

TheComedian1983 #66 Posted 24 May 2015 - 10:54 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM

Tak jsem po delší době zadával útok.

Rozmezí od sedmi a od osmi.

Našel jsem dvanáct klanů kde seděl čas, datum, vhodnej typ budov a celkove bylo vše ok.

U všech mi to při finálním potvrzení útoku napsalo, že mají den příměří, přestože samozřejmě kalendář tvrdí opak.

A ještě dodám, že zhruba stejnej počet klanů, který mi vyplivl filtr, tak prý (dle chybové hlášky) nemá založeno opevnění. Proč je tedy dostávám na výběr?

40 minut života v hajzlu. Nebaví mě to...

Edited by TheComedian1983, 24 May 2015 - 10:59 AM.

Idahou #67 Posted 24 May 2015 - 11:22 AM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

Njn, cirkus bugů a ty jsi v něm hlavní komediant :D

Ale jako ta zabugovanost trvá už faaakt dlouho

tomfi #68 Posted 24 May 2015 - 03:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 33864 battles
  • 1,899
  • [TNT] TNT

idaho... přepady nepřepady, pořad sh level 5-10 beru jenom jako rozšíření pro klany co už hrajou CW. A všechny změny co navrhujete jdou přesně v tom duchu, že se opět týkají již obrany hrajících klanů.

Mohli by konečně vymyslet taky něco pro ostatní klany a ne pořád vychytávat mouchy na tom co je pro minoritu hráčů :)

Idahou #69 Posted 24 May 2015 - 08:27 PM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Už jsme to probírali předtím - přepady by byli výhodné právě pro slabší klany, protože by prohrou přišli maximálně o kredity vyplácané na opravách a munici. Teď téměř všichni útočí "pod sebe", prostě proto, že riziko je docela dost velké, na vyšších levlech můžeš tratit tisíce zdrojů na budově. Pokud by byla možnost útočit bez rizika, tak si klidně střihnem cvičnou bitku proti fialkám. Stejně tak se můžou pak pokusit rudoši zkusit zelený. Výhodou pro ně jsou pak i netradiční stroje, devítky nejsou tak obvyklé.

tomfi #70 Posted 25 May 2015 - 06:46 AM

Lieutenant

• Player
  • 33864 battles
  • 1,899
  • [TNT] TNT

Idaho, pořád mluvíme o slabších klanech, který umí postavit každý večer 15hracu s adekvátní, tedy v tomto pripade naštěstí jenom tier IX výbavu, nicméně nevím o tom že by byla možnost volit ze chci bránit jenom prepady. I tak je to pro klany co každý den poskladaji v určitý čas 15 lidí. Ať tam dají souvislost mezi tierem budov a úrovní stronghold bojů. Jinak jenom rozšiřují zabavnost pro CW klany. Jak jsem v jiném vlakne citoval, původně SH vymejslely pro "largest clans" a pořád ta pravidla tom odpovídají. Pořád vidím pro menší a slabší klany vyhodneji bojovat na CW mapě než mít sh na vyšší než 4. Úrovni. 

O nevyhodnosti útoku na nižší levelu budov můžeme polemizovat, 1400 beden za 3 vytezstvi proti tier V budován je srovnatelný s 5 vyhrany sh bitvy v X SH.

Edited by tomfi, 25 May 2015 - 06:58 AM.

steveboss #71 Posted 25 May 2015 - 08:49 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 13700 battles
  • 473
  • [W-E-L] W-E-L

Ako som uz spominal, spravodlivy system by bol:

Budovy level 5-6 - Tier-6 (ako v sarvatkach)

Budovy level 7-8 - Tier-8 (ako v sarvatkach)

Budovy level 9-10 - Tier-10

Nic spravodlivejsie nemoze existovat, napr. v bitkach Tier 6 a 8 maju aj slabsie klany sancu odrazit utok proti TOP klanom, viem to z vlastnej skusenosti zo sarvatok, cez vikend sme dosiahli v sarvatkach s T-6 a T-8 par dalsich unikatnych skalpov... (napr. TD-3)

Idahou #72 Posted 25 May 2015 - 11:34 AM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

To jsou ojedinělé úspěchy v módu kde o nic nejde. My jsme taky porazili v cw kampani KITTY, ale víceméně jen proto, že jsme udělali co nečekali a oni nás podcenili. Roztierování podle budov pomůže se skládáním týmu (předpokládám, že pro většinu je lehčí složit 15x tier 6 než 10), ale to je tak všechno. Ty slabší klany se stejně nebudou pouštět do útoků, protože je tam moc velké riziko. Tudíž jim zůstane jen obrana a to se jim nevyplatí. 

Aby ten mód byl úspěšný, tak je potřeba spoustu klanů - když to ještě běhalo, tak jsme útočili každý večer a za chvíli nám došli cíle (protože na top útočit nebudeme kůli riziku), ale většina se tam nepohrne protože tím skoro nic nezíská... Další, třeba jako my, nastaví obranu na pro ostatní pitomou hodinu.

Tudíž co je potřeba, aby se zapojili i slabší klany (tzn. větší počet klanů celkově)?

- Více možností obrany. Buď systémová úprava nebo třeba obranné budovy (protitankový příkop, chová se jako budova, nepřítel ji musí dobýt aby se dostal dál, ale neztrácí hp/bedny)

- Více možností útoku/útoky s menším rizikem. Jak už jsem psal, nepůjdu do bitvy kde mám menší šanci na vítězství, protože to pro mě může znamenat velké ztráty na bednách

A samozřejmě je nutné, aby ten systém alespoň trochu fungoval a ne jako současný přebugovaný stav.

Navíc by se podle mě měli SH bitvy obecně odehrávat na lichých tierech - proč neustále protěžovat t6/8/10 zatímco i na 5/7/9 jsou atraktivní stroje?

steveboss #73 Posted 25 May 2015 - 11:59 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 13700 battles
  • 473
  • [W-E-L] W-E-L

Nemozem suhlasit, ono je najvacsi problem zohnat 15 ludi, nie 15 tankov, cize idealne by bolo 7xT6, 10xT8 ... to by malo zmysel, system ako v sarvatkach, Ono medzi T6 a T8 az taky priepastny rozdiel v kvalite klanov nie je a unikatne klany kludne dostanu na prdel aj viac-krat po sebe, to proste nie je nahoda, ale fakt... Bitky s T6 a T8 hraju slabsie klany  a klany, ktore nemaju skusenosti s CW castejsie ako s T10, okrem toho maju TOP klany s T10 osvedcene taktiky, ktore pouzivaju v CW uz dobrych par sezon, takze su ovela dalej ako slabsie alebo zacinajuce klany, ale ak by si klan mohol vybrat Tier, tak v nizsich tieroch take obrovske rozdiely nie su a tiez maju slabsie klany svoje taktiky na T6 a T8 uz nacvicene.

Edited by steveboss, 25 May 2015 - 12:47 PM.

Idahou #74 Posted 25 May 2015 - 12:17 PM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

Jestliže klan nedokáže složit 15 hráčů tak nemá na SH vůbec lézt. Pro takové jsou tu šarvátky či roty. Zkušenosti s danými stroji určitě nějakou roli mají, ale ti lepší vyhrávají především proto, že lepší.

Na šarvátkách  vítězí rajčata většinou jen díky tomu, že narozdíl od jiných byli ochotní v bitvě strávit 15 minut kempením. Jestli nemá klan schopné hráče, tak mu nepomůže ani menší tým ani menší tier. Nemluvě o tom, že t6 i t8 se hraje dost často, buď pro staty nebo v různých soutěžích. Njevětším problémem slabších klanů je, že kempí (protože jednou za čas jim to výjde) a že nedokáží kloudně zahrát 1vs1.

Já se nestavím proti rozdělení tierů podle budov a omezení počtu hráčů na tým, jen to podle mě nebude mít žádný kloudný efekt. Zombíci stejně dostanou nakopáno a stejně budou jen v defenzívě či stáhnout opevnění pod lvl 5

Edited by Idahou, 25 May 2015 - 12:18 PM.

steveboss #75 Posted 25 May 2015 - 12:54 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 13700 battles
  • 473
  • [W-E-L] W-E-L
Ale no tak, znova sa tu snazime niekoho zaskatulkovat? My sme prevazne pracujuci stari pani s rodinami a zavazkami, mame snad pravo si uzit SH a ich vyhody v podobe odmien, ci znova vsetko zostane iba pre "vyvolenych"? Skvela myslienka SH bohuzial zostala asi len v hlavach vyvojarov, nedotiahli ju do konca, presne ako Timovu ligu. Co sa tyka "kempenia" slabsich klanov, my mame prave opacnu skusenost, kempia prave klany, ktore maju sancu na vyhru 95%... co to je preboha za moda? :-) Je to fakt skoda, SH podla mna uz idu dolu vodou (po pociatocnej euforii)

Edited by steveboss, 25 May 2015 - 12:55 PM.

Cerb4rus #76 Posted 25 May 2015 - 02:23 PM

Player

• Player
  • 48359 battles
  • 4,236
Neslozime 15,nemame techniku , nemáme skill, ale chceme výhody ze SH. LOL. Socialni přístup  chcem to co mají ostatní, ale nechcem tomu nic oobětovat WTF

Idahou #77 Posted 25 May 2015 - 02:41 PM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View Poststeveboss, on 25 May 2015 - 11:54 AM, said:

Ale no tak, znova sa tu snazime niekoho zaskatulkovat? My sme prevazne pracujuci stari pani s rodinami a zavazkami, mame snad pravo si uzit SH a ich vyhody v podobe odmien, ci znova vsetko zostane iba pre "vyvolenych"? Skvela myslienka SH bohuzial zostala asi len v hlavach vyvojarov, nedotiahli ju do konca, presne ako Timovu ligu. Co sa tyka "kempenia" slabsich klanov, my mame prave opacnu skusenost, kempia prave klany, ktore maju sancu na vyhru 95%... co to je preboha za moda? :-) Je to fakt skoda, SH podla mna uz idu dolu vodou (po pociatocnej euforii)

Jo aha, tak odtud vítr vane...

Mno, musím říct, že dokud jsi na to neupozornil svým dotčeným postem, tak jsem nevzal ani na vědomí tvé staty v podpisu. Když jsem předtím psal "ty" nebo "tvůj klan" tak to bylo čistě za účelem výkladu, podobně jako "když někoho zabiješ co uděláš s tělem?". Ve wot můžeš stářím a prací omlouvat tak maximálně nedostatek času. Není to COD aby vyhrával ten s rychlejšími reflexy.

Ale pojďme, v rámci efektivity diskuze, uzavřít dohodu - já nebudu komentovat tvé (dokonce jsem si odpustil i to přídavné jméno) staty a ty si nebudeš brát osobně jakékoliv zmíňky na téma skillu či kvality klanu a hráčů, ok?

Tudíž - co se týče škatulkování - tier 6 těm horším nepomůže. I kdyby celá hra byla jen věcí taktiky, což rozhodně není, jak dlouho by asi trvalo lepšímu klanu vytvořit nové taktiky či know-how pro nový mód s vehikly které dobře zná? 

Navíc CW 2.0 by podle všeho mělo přijít s rozdělením na tiery, překvapivě 6,8,10. Takže brzy budou sestavy a taktiky pro tyhle tiery v portfoliu většiny cw aktivních klanů.

T6 šarvátky jsou tak nějak "o ničem", prohra tam má vliv akorát na výdělek, do ztráty jdeš maximálně ve stovkách či tisících kreditů. Většina klanů to tak i hraje... Třeba my prakticky taktiku neřešíme, povídáme si na tsku a frčíme si jak na randomu (ne, že by to třeba v útocích bylo nějak podstatně jiné;). Zkrátka v t6 šarvátkách nejde ani o prestiž, a když potkáš top klan, skoro určitě tu bitvu neprožívají a pravděpodobně to není ani top tým.

steveboss #78 Posted 25 May 2015 - 02:53 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 13700 battles
  • 473
  • [W-E-L] W-E-L

Prazak: No Comment...

Idahou: jasne, nie je problem, vzdy sa snazim s kazdym debatovat bez sledovania statov-tie ma tu an fore nezaujimaju :-) a na CW2.0 sa tesim... a pozdravuj comedianta :-)

Edited by steveboss, 25 May 2015 - 02:54 PM.

tomfi #79 Posted 25 May 2015 - 03:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 33864 battles
  • 1,899
  • [TNT] TNT

Idaho... bereš to moc zhurta...

Menším klanům nejen že chybí adekvátní výbava (třeba 15xE50M :D ) a lidi, chybí také velitelé schopni ukočírovat 15 tier X tanků (navíc hráčů co nejsou modří;)... vím to sám i od sebe, zatímco tier VI šarvátky i Týmovky jsem schopen velet, větší celky už mi dělají problém (10 nebo dokonce 15tanků), . Pak se nediv, že hodně slabších klanů prostě v 15 lidech raději zakempí, než aby udělali nějakou blbost, protože vědí, že když to někam pošlou tak je to pak boj :D.

Idahou... jen tak pro kontrolu, myslíš že zdravý jedinec pujde jezdit tier X šarvátky, když v nejlepším případě schytá komplet zelený tým? Proti nám hrajou na tier VI i tieru VIII hráči úplně normálně... výjmečně někdo kempí... ale jakmile ti hráči vidí šanci na výhru 5% tak se prostě zakopou.

TheComedian1983 #80 Posted 25 May 2015 - 03:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM
Ty seš strašidelnej optimista :) Jste na tom podobně jako jsme byli mi většinu času a těch kempů jsme rozebírali hrozné, ukrutné množství.

Also tagged with SH, Stronghold, opevnenie, postrehy

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users