Jump to content

Je férové používání módů....

• Please log in to reply
452 replies to this topic

X1376 #61 Posted 12 May 2015 - 11:11 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29662 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW
@Morce: Myslim, ze se pletes. Jimb0 pracuje lokalne ma plny pristup k informacim o tvem tanku. Zatimco informace o nepriteli by ti musel poslat server. A ja bych se po pravde velmi divil, kdyby server posilal neco, co ty vlastne vubec nepotrebujes na svem klientovi normalne vedet. WG se snazi co nejvice limitovat tok informaci a tohle je info, ktere je zcela irelevantni. Takze mod na tvem pocitaci bude ukazovat akorat orientacni cas reloadu pro standardni 100% posadku...

Fotrik_Karlos #62 Posted 12 May 2015 - 03:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9707 battles
  • 61
  • [_AF_] _AF_

View Postrobottdi, on 12 May 2015 - 06:35 AM, said:

Co furt mate s tema goldama, vzdyt to sou vyhozene prachy..kdyz vidim jet skillera full gold rikam si vyborne dalsich deset her bude smrdet na tieru V a vydelavat na jednu hru v desitkach

Ted jsem grindil na is8 kanon, s BL9 jsem jel na plnou goldama v podstate, no a zas tak v minusu jsem nebyl, od +20k do -20k extrem -50k kdyz jsem strilel a neprorazel/ netrefoval. Za jednu hru s t34-3 mam prumerne tak 40k, kdyz se zadari tak 80-100k. Provoz se me zda levnejsi nez na is3 :-)

K modum, dnes je proste standard je mit, nektere hru pekne vytuni, nektere jsou pres caru, ja v podstate novacek, jsem rad za jine ikony tanku, v originalnich se nevyznam, a ne nehodlam se to ucit, 300 tanku nebo kolik jich je. Staci, ze jsem se jakz takz naucil nejaky weakspot, a to zase diky barvickam na tankach, nemam cas ani naladu lezet 10 hodin a studovat po databazich weakspoty. Nejsem 15lety tlusty nemecky decko s rychlejma prstama

IronSpear #63 Posted 12 May 2015 - 04:14 PM

Lieutenant

• Player
  • 26390 battles
  • 1,699

View PostANIJ, on 07 May 2015 - 11:40 AM, said:

Tak by mě zajímalo, jak se pozná, že mám např. nabiják nebo spotř. doplněk, vybavení, bratři ve zbrani (popřípadě flašku rumu), a jak rychle nabíjím?

Hlavny problem je ze si to nemozes realne pametat pri tom pocte kanonov a tankov

robottdi #64 Posted 12 May 2015 - 06:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26085 battles
  • 756
  • [SVINE] SVINE

View PostThellwinux, on 12 May 2015 - 08:19 AM, said:

Tak to se dost pleteš. Za prvé, skiller i při full gold většinou moc neprodělá, protože si nastřílí, plno lidí jede s PU takže dost často i vydělaj. Co jsem tak viděl, tak většina těch tvých skillerů má nějakej 8 tier prémiák, ať už vyježděnej, nebo koupenej, takže i kdyby byl s kreditama na nule, tak pochybuju, že bude honit 5 tier aby házel do kasičky po 10k kreditech, když může vytáhnout prémiovou osmu a mít to za jednu bitvu :)

aha..hm tož to je riadne v buchte, no ja zas vozim fšude žrádlo. tak jsme si kvit..prostě goldy mě serou tak akorát na ekilu..peace

Wysch #65 Posted 12 May 2015 - 09:03 PM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,478

View Postmarten724, on 11 May 2015 - 09:56 AM, said:

WG to asi nikdy nezakáže, takže tak.

Problém je, že když zakážeme jeden balíček, stačí ho přejmenovat a hurá, problém vyřešen.

Čiže zakázat slovně je fajn, ale lepší bude myslím ta enskripce... kterou kdosi kdysi zmiňoval, že by byla nejlepším řešením.

View PostIronSpear, on 12 May 2015 - 04:14 PM, said:

Hlavny problem je ze si to nemozes realne pametat pri tom pocte kanonov a tankov

Tak přesně si číslo nezapamatuješ, ale odhadem víš, že teď bude 6 vteřin nabíjet, nebo že teď bude 20 vteřin nabíjet. ;)

hadr_cz #66 Posted 12 May 2015 - 09:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 39092 battles
  • 366
  • [MACHR] MACHR

Wischy, to je blbost a víš to. Kontrolu integrity stejnë WG provádí. Pokud by chtěl, tak to vyřeší.

Když někdo musí mít berličky, tak je nyní v pohodě použije. A WG je to úplně jedno.

Já si v pohodě zahraju čistou hru. Pokud bych měl odstraněné zídky, trávu, měl narýsované přímky od hlavní spotnutých enemy, připadalo by mi to moc jednoduché.

tettex #67 Posted 13 May 2015 - 07:40 AM

Warrant Officer

• Player
  • 54344 battles
  • 926

View Postmineboysk, on 07 May 2015 - 07:42 PM, said:

http://wotreplays.co...te/1856539#self Tu je pekne vidieť čo dokážu hráči CALMU :) Pekné módiky :)

odpověděl : PhoenixCzech  hráč CALMU

No dej mi vědět, až bude i váš klan křištálově čistý a nastane království nebeské :) až mi dokážeš, že to nikdo z EFE nepoužívá, pak máš zameteno u vlastního prahu a tahej něco z rukávu :great: Já sám tuto blbost nepodporuji, ale když vezmu CW, tak to tam používají všichni protivníci a taky tu nebrečím jako malá holka:girl: 

ALE JINAK JSOU VŠICHNI ČISTÍ JAKO SLOVO BOŽÍ A NA RANDOMU  HRAJÍ FÉROVĚ S NEVYTUNĚNÝM KLIENTEM

Edited by tettex, 13 May 2015 - 07:42 AM.

ANIJ #68 Posted 13 May 2015 - 07:59 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,312
Tak se mi zdá, že když jsem si nainstaloval mod na barevné zvýraznění míst slabin tanků, tak se mi zhoršila průbojnost střely a tím pádem jsem musel střílet vícekrát. Po odinstalování se to vrátilo do  původních hodnot (např. škvíra mezi kupolí a tankem IS). Řekl bych, že instalování takovýchto věcí něco (někdo) zaznamenává. Nebo že by pouze náhoda?

Morcatko #69 Posted 13 May 2015 - 08:16 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 41776 battles
  • 1,090
  • [FROWS] FROWS

View PostANIJ, on 13 May 2015 - 07:59 AM, said:

Tak se mi zdá, že když jsem si nainstaloval mod na barevné zvýraznění míst slabin tanků, tak se mi zhoršila průbojnost střely a tím pádem jsem musel střílet vícekrát. Po odinstalování se to vrátilo do  původních hodnot (např. škvíra mezi kupolí a tankem IS). Řekl bych, že instalování takovýchto věcí něco (někdo) zaznamenává. Nebo že by pouze náhoda?

Ne... buď se ti snížili FPS a nejsi na to zvyklý, nebo si prostě trdlo. Ten mód jsem měl nějak když vyšel, jednak v něm nejsou některá podstatná místa (T110E3,...) a druhak nezvyšuje šanci na poškození modulů. Měl jsem tank s perkem co ukazuje poškozené moduly, zásah do citlivého místa stejně rozhoduje RNG, takže i po 5 ranách do prostoru munice se nic nestalo, protože prostě malý roll. Shrnutí: ukáže začátečníkům rozložení modulů v tanku (které je ale logické už při pohledu zvenčí;), snižuje stabilitu hry (čím víc módů, tím míň adidas!!) a tanky jsou hnusné.

View PostX1376, on 12 May 2015 - 11:11 AM, said:

@Morce: Myslim, ze se pletes. Jimb0 pracuje lokalne ma plny pristup k informacim o tvem tanku. Zatimco informace o nepriteli by ti musel poslat server. A ja bych se po pravde velmi divil, kdyby server posilal neco, co ty vlastne vubec nepotrebujes na svem klientovi normalne vedet. WG se snazi co nejvice limitovat tok informaci a tohle je info, ktere je zcela irelevantni. Takze mod na tvem pocitaci bude ukazovat akorat orientacni cas reloadu pro standardni 100% posadku...

Já popřel možnost, že by ty módy tahaly informace z klienta protihráče a ty napíšeš, že to ten mód vyžaduje? Není divu, že to u maturit takhe dopadá.

Znovu pro tebe, pro ten mód není problém předpokládat nabíjení jen jako 100% posádku a pokud detekuje kratší čas nabití (žrádlo, nabiják, BiA,...) tento čas ihned v bitvě upravit před dalším výstřelem. Takže sem necpěte zbytečnou konspiraci ohledně informací, tvými vlastními slovy: čas do nabití zbraně nepřítele je nepodstatnou informací, pro můj mód však není problém spočítat časovou prodlevu mezi dvěma dírami v korbě mého tanku.

X1376 #70 Posted 13 May 2015 - 08:46 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29662 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW
@Morce: Prijmi mou omluvu. Ja zmrsil quote. To bylo pro haense...  Edit: Ergo jeho text v tvem prispevku mne aktivoval, ja klicknul quote a pak jsem to smichal z tvym Jimb0 zamerovacem. Osobne to hazim na nedostatek kofeinu v tom momentu...

Edited by X1376, 13 May 2015 - 08:48 AM.

Morcatko #71 Posted 13 May 2015 - 09:18 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 41776 battles
  • 1,090
  • [FROWS] FROWS
Tak já se zase omlouvám za ten "tón", WoT mě navyklo, že v 99% je to házení perel sviním + rajčata nedokážou často pochopit psaný text :D

SanyaJuutilainen #72 Posted 13 May 2015 - 09:20 AM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Posthadr_cz, on 12 May 2015 - 09:47 PM, said:

Wischy, to je blbost a víš to. Kontrolu integrity stejnë WG provádí. Pokud by chtěl, tak to vyřeší.

Kontrola integrity se provádí jen kvůli spuštění hry, a to jen velmi primitivní (tzn. hra si zkontroluje, zda má všechny soubory potřebné ke spuštění;). Nic dalšího se nekontroluje - obsah souborů, velikost, obsah nebo přítomnost dalších adresářů (res_mods, aj.), nic. Když v nějakým souboru smažeš obsah, ale fyzicky tam soubor necháš, tak kontrola projde - a hra spadne.

Morcatko #73 Posted 13 May 2015 - 09:26 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 41776 battles
  • 1,090
  • [FROWS] FROWS
Si jenom vemte, jak Steam celkem aktivně bojuje proti cheatům a stejně si nezahrajete, protože třeba TF2 má na každém serveru aspoň dva [Editováno] s LMAOBOXEM, který není detekovatelný a přitom hackuje hru úplně neuvěřitelným způsobem..

Edited by ClearEvil, 15 May 2015 - 12:54 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #74 Posted 13 May 2015 - 09:34 AM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882

View PostANIJ, on 13 May 2015 - 07:59 AM, said:

Ne, neni to nahoda. Takym vynimocnym hracom jak si ty WG prideli stalkera, ktory ma za ulohu ich pri kazdej hre sledovat a trestat za pouzivanie modov, ktore by im v niektorom z paralelnych vesmirov mohli zlepsit WNko. ;)

Edited by skvido, 13 May 2015 - 09:34 AM.

Dracek_CZ #75 Posted 13 May 2015 - 10:09 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21850 battles
  • 968

Když to vemu od začátku. Když sem byl newbie a o nějakých modech sem neměl ani páru, tak jsem nechápal, proč ve hře nejsou takové základní věci jako můj dohled, vykreslovací čtverec, poslední známá pozice tanku, hp enemy tanku, celkový počet hp enemy a našeho týmu, mnou nastříleny dmg, omezený zoom a oddálení, autoaim na tank aniž bych ho musel úplně přesně zacílit, blokování střílení do vlastních. Toto musí člověk vyřešit modem i když by to mělo být rovnou ve hře.

Dále pak mám barvení xvm což je dobré na přizpůsobení taktiky.
Arty mod sem nikdy nezkoušel, ale hodnotím ho dobře. Je to jen jiný systém míření a přesnost ani poškození neovlivní. Už několikrát se mi stalo, že jsem nelogicky s arty nemohl zamířit na tank, který se schovával pod mostem. Podle mě by to taky měla být součást hry.

Pak mám ještě nějaký mod, který mi ukazuje směr zásahů a dobu nabití enemy tanku co mě zasáhlo (součást balíčku). Tu dobu nabití vůbec v bitvě nestíhám sledovat a hlavně dokážu odhadnout jak dlouho který tank nabíjí.

Ve hře by myslím vůbec neměli bejt mody typu hlášení boření překážek, trackování výstřelů arty, automatické míření na weakspoty, zvýraznění modulů na tanku, zobrazení na minimapě kam který tank míří, automatické předsazení arty při míření na pohybující se cíl a podobné zrůdnosti

Edited by Dracek_CZ, 13 May 2015 - 10:09 AM.

ANIJ #76 Posted 13 May 2015 - 10:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,312

View Postskvido, on 13 May 2015 - 09:34 AM, said:

Ne, neni to nahoda. Takym vynimocnym hracom jak si ty WG prideli stalkera, ktory ma za ulohu ich pri kazdej hre sledovat a trestat za pouzivanie modov, ktore by im v niektorom z paralelnych vesmirov mohli zlepsit WNko. ;)

ad1. v mém podpisu

Edited by ANIJ, 13 May 2015 - 10:12 AM.

hadr_cz #77 Posted 13 May 2015 - 10:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 39092 battles
  • 366
  • [MACHR] MACHR

View PostNya_Chan, on 13 May 2015 - 09:20 AM, said:

Kontrola integrity se provádí jen kvůli spuštění hry, a to jen velmi primitivní (tzn. hra si zkontroluje, zda má všechny soubory potřebné ke spuštění;). Nic dalšího se nekontroluje - obsah souborů, velikost, obsah nebo přítomnost dalších adresářů (res_mods, aj.), nic. Když v nějakým souboru smažeš obsah, ale fyzicky tam soubor necháš, tak kontrola projde - a hra spadne.

Sorry, omlouvám se Wyschovi, za současného stavu se s tím nedá nic dělat.Předpokládám, že i kdyby se kontrola prohloubila, tak by se stejně našel způsob, jak to obejít.

Ještěr navrhoval jeden server, kde by se hrálo čistě bez módů. To by bylo fajn, ale podle mě by se to stejně podařilo hacknout.

Může to mít řešení?

bullitson #78 Posted 13 May 2015 - 10:34 AM

Lance-corporal

• Player
  • 23265 battles
  • 78
  • [ANV-V] ANV-V
Jak už tady někdo psal, tak mody z nikoho lepšího hráče neudělají, možná ba naopak. Já používal pár základních módů z různých balíčku, co jsou zde na fóru ke stažení, jako jo, dalo se to. Od patche 9.7 mám jen XVM, panel pouze kolik jsem nastřílel, ne co jsem dostal a od koho, dvouřadou garáž a denní statistiky v menu. Můžu říct, že se mě takhle hraje líp a "všemi" opěvované WN leze nahoru téměř samo a nebo že by mě mělo WG víc rádo než před 9.7??? :). Takže jestli je férové používaní módů nebo ne??? Dle toho co jsem měl možnost vyzkoušet, tak mě to nic nepřineslo a že bych byl v nějaké výhodě se mě taky nezdálo. Ale je fakt, že jsem těch módu neinstaloval i před tím nějak extra moc, snad navíc zoom out zoom in a ten damage panel co ukazuje od koho a za kolik jsem to dostal. Takže pokud někdo používá pár těchto módů tak to fér je, protože to nic nepřináší :) Ostatní jsem nezkoušel, takže nemůžu posoudit.

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #79 Posted 13 May 2015 - 12:04 PM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882

View PostANIJ, on 13 May 2015 - 10:10 AM, said:

ad1. v mém podpisu

Radsej si daj jak 1. bod: ,, Uz nikdy nenapisem nic na forko, lebo vsetko co vypotim nedava ziadny zmysel. " ;)

JohnSWood #80 Posted 13 May 2015 - 02:27 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 11791 battles
  • 223
  • [BOARS] BOARS

Je férové používání modů? No za mně záleží jakých. Takový zaměřovač, dvou/trojřadá garáž, lepší minimapa s drawing distance a visibility range, případně pro nováčka 2D hitzony, případně sympatičtější zvuky děl a motorů, to je velice dobře, že je k dispozici. Zlepšuje to spíš estetický užitek a pohodlí. Pokud ale znáte někoho, kdo si ve hře používá freecam, wallhacky či "vylepšené" aimboty s weakspoty a podobné...... vychytávky, okamžitě bych takovýho člověka nabonzoval na support. Takoví blbečci kazí hru nejenom sobě, ale hlavně ostatním. Je mi celkem blbě z toho, jaké mody údajně existují viz diskuze tady a ještě ve vedlejším podobném vlákně. Jinak se připojuju k tomu, že běžné mody z pitomce super hráče neudělají, to si můžete kdykoliv otestovat. Když hraju třeba u kámoše, mám podobné staty jako když hraju doma, co mně mnohem víc ovlivní je jiná myš a klávesnice :))

ps. Obecně si myslím, že se počet lidí, kteří používají nefér mody, hrozně zveličuje. 80% hráčů ani nemá potuchu, že nějaké mody vůbec existují. To jen na okraj.

Edited by JohnSWood, 13 May 2015 - 06:10 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users