Jump to content

Je férové používání módů....

• Please log in to reply
452 replies to this topic

RagSalt #81 Posted 13 May 2015 - 05:49 PM

Captain

• Player
  • 23211 battles
  • 2,155
  • [ANV-V] ANV-V

Jasně. když se člověk podívá co všechno mají někteří naistalované ....[link odstraněn] ...je to hnus velebnosti.  

Diskuse je v pohodě, ale ten bordel sem nedávej. Dík CE

Edited by ClearEvil, 15 May 2015 - 01:09 PM.

JohnSWood #82 Posted 13 May 2015 - 06:44 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 11690 battles
  • 223
  • [BOARS] BOARS

View PostRagSalt, on 13 May 2015 - 05:49 PM, said:

Jasně. když se člověk podívá co všechno mají někteří naistalované ....[link odstraněn] ...je to hnus velebnosti.  

Tak to je masakr, mám velkou představivost, ale tohle bylo i pro mně překvapením.

Jasně, proč ztrácet čas nějakým zkvalitňováním sebe sama, když za mně klient může dělat skoro všechno,... jak tohle může někoho bavit?

Falken74 #83 Posted 13 May 2015 - 08:26 PM

Private

• Player
  • 19077 battles
  • 30
  • [SBIA] SBIA

View PostRagSalt, on 13 May 2015 - 04:49 PM, said:

Jasně. když se člověk podívá co všechno mají někteří naistalované ....[link odstraněn]...je to hnus velebnosti.

No je to hnus a WG ať jde někam když se k tomu neumí postavit čelem ! Prostě brát peníze umí a na poctivé hráče kašlou! Už je podporovat nebudu nechám doběhnout stávající prémium a už ode mne neuvidí ani korunu! Hnus!

Miri37 #84 Posted 13 May 2015 - 09:45 PM

General

• Player
  • 50390 battles
  • 8,526

View PostJohnSWood, on 13 May 2015 - 05:44 PM, said:

Tak to je masakr, mám velkou představivost, ale tohle bylo i pro mně překvapením.

Jasně, proč ztrácet čas nějakým zkvalitňováním sebe sama, když za mně klient může dělat skoro všechno,... jak tohle může někoho bavit?

Kdyby je to nebavilo, tak si to neinstalují.

Další věcí je, že obecný koncept Wot není o tom co hráči ví, ale o tom jaké má výsledky a ostatní je podružné.

Když to přeženu, tak je fuk, že  má někdo např. WN8 2500 s čistou hrou a ví toho o hře víc, než hráč s WN8 3000 co má 1000+1 mod.

Obecně je ten s hodnotou 3000 lepší a a váženější.

JohnSWood #85 Posted 13 May 2015 - 11:03 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 11690 battles
  • 223
  • [BOARS] BOARS

View PostMiri37, on 13 May 2015 - 09:45 PM, said:

...Další věcí je, že obecný koncept Wot není o tom co hráči ví, ale o tom jaké má výsledky a ostatní je podružné.

Když to přeženu, tak je fuk, že  má někdo např. WN8 2500 s čistou hrou a ví toho o hře víc, než hráč s WN8 3000 co má 1000+1 mod.

Obecně je ten s hodnotou 3000 lepší a a váženější...

V Tvém příspěvku jsou hned tři věci, se kterými bych polemizoval:

1) Nejde o koncept WoT, jde o hráče samotné. WN8 vůbec není projekt WG, to si hráči dovymysleli, aby měli nějaké kriterium posuzování. Tady bych to "neshazoval" na WG potažmo WoT, ale na hráče, kteří prostě chtějí ukázat, jací jsou skvělí, a jako měřítko berou "nějaké" WN8, které si za tím účelem vymysleli. Záměr to není špatný, jen se to u některých hráčů strašně zvrhlo.

2) 1000+1 mod - mně je jedno kolik má modů, mohou to být fakt normální věci, které jen zpříjemňují hraní, a můžou to být věci, které jsou prostě nefér. Tisíckrát opakovaná pravda je, že s běžnými mody se špatný hráč dobrým nestane, na to potřebuje mody viz co jsou v RagSaltově videu - upravený aimbot, dokreslovací asistent, de facto wallhack a podobné ubožárny. Faktem ale je, že když s těmito mode někdo foukne video na Youtube nebo Twitch, tak se mu znalejší hráči budou špíš smát a odsuzovat ho.

3) Statistiky a WN8 je nápovědné kriterium a dá se samozřejmě boostovat. Ano, když potkám člověka s WN8 3000, vím, že by to MĚL být hráč, který něco umí. Respekt si ale nějakým číslíčkem u mně nezíská, to je jako bych automaticky respektoval člověka, který má pěkné boty. Jo, mohl si na ně vydělat poctivou prací, může to být ale lump typu Krejčíř :)

Já bych řekl, že kvalitativní rozdíl mezi hráčem s WN8 2500 a 3000 už je opravdu "drobný", a že bych někoho automaticky bral víc vážně, to ne.

To si způsobujeme my hráči sami, pořád staty staty staty, velké klany na to jedou, mnozí hráči to řeší pomalu více než skutečný život, a takhle to dopadá.

A dost už nebudu fňukat :)

Edited by JohnSWood, 13 May 2015 - 11:05 PM.

RagSalt #86 Posted 15 May 2015 - 08:19 AM

Captain

• Player
  • 23211 battles
  • 2,155
  • [ANV-V] ANV-V
Je to sice trošku z jiného soudku, ale je vidět, že když se chce, tak to jde: http://bonusweb.idnes.cz/ban-100-tisic-hracu-world-of-warcraft-duf-/Novinky.aspx?c=A150514_183922_bw-novinky_anb#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=bonusweb&utm_content=main Co se milé WG trochu inspirovat?

markeeee #87 Posted 15 May 2015 - 08:32 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34124 battles
  • 78
  • [DIRE] DIRE

View PostFalken74, on 07 May 2015 - 10:59 AM, said:

Prosím tě neber to jako výtku ale v tom co jsi napsal si protiřečíš....píšeš...Mody nemají na výkon hráče podstatný vliv.....a pak tady...Osobně nemám radost ani z XVM, protože arti....z toho jasně vyplývá že už jenom XVM ovlivňuje hru...takže pokud ve hře protivník artynář díky XVM zjistí ze jsi fialový a tudíž dobrý hráč a zaměří se na tebe a pokud má možnost tak tě sesmahne co nejdřív, právě proto aby si zvětšil šanci na výhru, ne.....tudíž to ukazuje na to že módy dost ovlivňují hru......

Včera s Tigrom I v IX tier bitke. Po kom od začiatku hry strielala deviatková enemy arty, aj keď mala k dispozícii polku môjho spotnutého tímu? Áno, víťazom hlasovania o bezpodmienečný kill sa stal môj Tiger... Chlapci si potrebujú honiť ego, že sejmuli dobrého hráča cez polku mapy, kebyže ma stretnú jeden na jedného, tak už takí frajeri nie sú...

Cerb4rus #88 Posted 15 May 2015 - 08:44 AM

Player

• Player
  • 48137 battles
  • 4,236

View PostRagSalt, on 15 May 2015 - 07:19 AM, said:

V Diablu se rozdaval ban těm kdo zneužili bug;-) prvni krok by muselo byt jasne vytyčení co je a co není za hranici, do te doby to je bbezpředmětná debata

sam99email #89 Posted 15 May 2015 - 09:36 AM

Lance-corporal

• Player
  • 668 battles
  • 56
  • [FLEDA] FLEDA

View Postmarkeeee, on 15 May 2015 - 07:32 AM, said:

Včera s Tigrom I v IX tier bitke. Po kom od začiatku hry strielala deviatková enemy arty, aj keď mala k dispozícii polku môjho spotnutého tímu? Áno, víťazom hlasovania o bezpodmienečný kill sa stal môj Tiger... Chlapci si potrebujú honiť ego, že sejmuli dobrého hráča cez polku mapy, kebyže ma stretnú jeden na jedného, tak už takí frajeri nie sú...

co to je za  ptákovina ? Samozrejme je logické, že arty striela napred po  lepších hráčoch. O jakom hlasovaní hovoříš ?  Možno paranoia

A mód nemód - myslím, že tu brečia tý čo majů potrebu dokazovať aký sú frajeri. Tak ich nechte. Modou je isto  celá rada, a kdo  chce ich má, kdo nechce, nemá. je to to isté, že dakdo má premko a iný nie. Je to caĺko [edited]. Smejem sa tým, čo kritizujů gold noob apod :-))))

Edited by sam99email, 15 May 2015 - 09:39 AM.

marmar #90 Posted 15 May 2015 - 10:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54773 battles
  • 304
Líbí se mi jak každý píše že si arty vybírají fialky....zamyslete se,jaký tank si vybere dobrý hráč s arty jako cíl
1.tomato papírový tank,např AMX 50B
2.fialku v E100,Maus nebo jiný tank se silným pancířem
Za předpokladu že oba mají 100% HP a stojí tak ze na ně arty bez problémů může střílet?

tomega #91 Posted 16 May 2015 - 12:20 PM

Captain

• Player
  • 28013 battles
  • 2,045
  • [CECH] CECH
pokud ma mozek tak, fialku. Tim pomuze tymu k vyhre daleko vic ze jej zamestna a třeba jen poskodi moduly , zrani posadku.

Edited by tomega, 16 May 2015 - 12:20 PM.

Wysch #92 Posted 16 May 2015 - 01:49 PM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,478

View PostRagSalt, on 15 May 2015 - 08:19 AM, said:

Co se milé WG trochu inspirovat?

I když se nás carramba, rita a jiní snaží přesvědčit o opaku, otázku módů je ve WG stále... a hledá se řešení, které by bylo nejlepší, nejefektivnější, nejférovější.

Protože přesně, jak tu padlo, je strašně těžké klasifikovat, které modifikace jsou přínosem a které nikoliv, které jsou za hranicí a které nikoliv. 

Stačí se jen podívat do tohoto či vedlejšího vlákna, ani hráči samotní se třeba nedokážou shodnout na tom, jestli vícenásobný zoom (až do 30x) je natolik za hranou, že by měl být zakázán nebo nikoliv. Za mě osobně vícenásobný zoom (in a out) by měl být zakázán, ale povětšinou narazím na argument, že 30x zoom in z mého tanku neudělá najednou super snajpra.

Z osobního hráčského hlediska souhlasím, že například v týmovkách modifikace ukazující padlé stromy, rozjeté překážky apod. na minimapě, jsou špatné a měly by být zakázány.

Tím se ale dostáváme k otázce, jaké možnosti v současné době WG má, aby a) modifikace identifikovalo, b) zakázalo.

Myslím, že se stačí podívat o louži vedle k Warships - hra je teprve v uzavřené betě a už v ní řešíme modifikace ovlivňující gameplay. Hráči, respektive moddeři, jsou lišky prohnané a rychlé :)

V tuhle chvíli např. pro WoT nemáme zaprvé ani list modifikací, které by se daly označit za škodlivé, převážně proto, že i když se list sepíše, pořád to nemění problém v jejich přejmenování, ale taktéž proto, že je zapotřebí mít první vůbec mantinely, která modifikace je opravdu škodlivá. Jistě se shodneme na tom, že spadlé stromy, laserová ukazovátka a jiné fíčury, o nichž nemám ani ponětí, jsou škodlivá - o tom tuším nemusíme vůbec debatovat. Ale některé jiné modifikace jsou spekulativní, stejně jako já osobně jsem proti zoom-in a zoom-outům, někdo je zásadně proti minimapě ukazující dynamický view range, či dokonce jen maximální view range. 

Pak, i kdybychom se všechny komunity shodli, která modifikace by měla být zakázána, dostáváme se k otázce, jak je vůbec prokážeme?

V tuhle chvíli, pokud vím, takový nástroj nemáme. Nejsem IT odborník a jsem stará lama, co má problémy s ukončení neodpovídající aplikace, ale tuším, že nemáme zkrátka možnost proskenovat klienta támhle hráče odkudsi z Dánska a zjistit z toho, že používá zakázané módy. Tak je zakažte s monitorujte jejich distribuci. Jo, pravda. Přejmenuju mód a WG musí zase mód stáhnout a zjistit, jestli je špatnej nebo ne. A že distribuce módů může být stejně vynalézavá jako jejich tvorba, o tom asi nemusíme moc diskutovat.

A věřte mi, že hráči / moddeři jsou stvoření opravdu chytrá a vynalézavá. 

Avšak!
Na nějakém efektivním řešení se pracuje, to vím a to vám snad můžu i potvrdit.

Čili, celej point tohohle mýho blábolu je v tom, že se na tom pracuje. Máme naštěstí tu možnost testovat různé věci skrze naše další hry, protože co hra, to jiné studio, a pokud některé studio úspěšně otestuje něco, co by nám pomohlo vyřešit otázku modifikací všude... třeba. 

Není to však tak jednoduché, jak se mnohým zdá. :(

lukasarcher #93 Posted 16 May 2015 - 02:59 PM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848

View PostWysch, on 16 May 2015 - 12:49 PM, said:

I když se nás carramba, rita a jiní snaží přesvědčit o opaku, otázku módů je ve WG stále... a hledá se řešení, které by bylo nejlepší, nejefektivnější, nejférovější.

Protože přesně, jak tu padlo, je strašně těžké klasifikovat, které modifikace jsou přínosem a které nikoliv, které jsou za hranicí a které nikoliv. 

Stačí se jen podívat do tohoto či vedlejšího vlákna, ani hráči samotní se třeba nedokážou shodnout na tom, jestli vícenásobný zoom (až do 30x) je natolik za hranou, že by měl být zakázán nebo nikoliv. Za mě osobně vícenásobný zoom (in a out) by měl být zakázán, ale povětšinou narazím na argument, že 30x zoom in z mého tanku neudělá najednou super snajpra.

Z osobního hráčského hlediska souhlasím, že například v týmovkách modifikace ukazující padlé stromy, rozjeté překážky apod. na minimapě, jsou špatné a měly by být zakázány.

Tím se ale dostáváme k otázce, jaké možnosti v současné době WG má, aby a) modifikace identifikovalo, b) zakázalo.

Myslím, že se stačí podívat o louži vedle k Warships - hra je teprve v uzavřené betě a už v ní řešíme modifikace ovlivňující gameplay. Hráči, respektive moddeři, jsou lišky prohnané a rychlé :)

V tuhle chvíli např. pro WoT nemáme zaprvé ani list modifikací, které by se daly označit za škodlivé, převážně proto, že i když se list sepíše, pořád to nemění problém v jejich přejmenování, ale taktéž proto, že je zapotřebí mít první vůbec mantinely, která modifikace je opravdu škodlivá. Jistě se shodneme na tom, že spadlé stromy, laserová ukazovátka a jiné fíčury, o nichž nemám ani ponětí, jsou škodlivá - o tom tuším nemusíme vůbec debatovat. Ale některé jiné modifikace jsou spekulativní, stejně jako já osobně jsem proti zoom-in a zoom-outům, někdo je zásadně proti minimapě ukazující dynamický view range, či dokonce jen maximální view range. 

Pak, i kdybychom se všechny komunity shodli, která modifikace by měla být zakázána, dostáváme se k otázce, jak je vůbec prokážeme?

V tuhle chvíli, pokud vím, takový nástroj nemáme. Nejsem IT odborník a jsem stará lama, co má problémy s ukončení neodpovídající aplikace, ale tuším, že nemáme zkrátka možnost proskenovat klienta támhle hráče odkudsi z Dánska a zjistit z toho, že používá zakázané módy. Tak je zakažte s monitorujte jejich distribuci. Jo, pravda. Přejmenuju mód a WG musí zase mód stáhnout a zjistit, jestli je špatnej nebo ne. A že distribuce módů může být stejně vynalézavá jako jejich tvorba, o tom asi nemusíme moc diskutovat.

Avšak!

Čili, celej point tohohle mýho blábolu je v tom, že se na tom pracuje. Máme naštěstí tu možnost testovat různé věci skrze naše další hry, protože co hra, to jiné studio, a pokud některé studio úspěšně otestuje něco, co by nám pomohlo vyřešit otázku modifikací všude... třeba. 

Nemáte možnosti jak zjistit co kdo používá? Tak hlavně že je na to extra složka že :trollface:. Vývojáři WoT jsou sto let za opicema co se týče vědomostí. O takovém  Punk Busteru, který se používá desetiletí a může dělat i screeny obrazovky v životě neslyšeli. Stále slyšíme jen výmluvy a výmluvy, přitom nástroje proti online cheatingu tu jsou více jak 15 let. Ale je to práce navíc a lepší je jen sedět a vymlouvat se.

SanyaJuutilainen #94 Posted 16 May 2015 - 05:21 PM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postlukasarcher, on 16 May 2015 - 02:59 PM, said:

Nemáte možnosti jak zjistit co kdo používá? Tak hlavně že je na to extra složka že :trollface:. Vývojáři WoT jsou sto let za opicema co se týče vědomostí. O takovém  Punk Busteru, který se používá desetiletí a může dělat i screeny obrazovky v životě neslyšeli. Stále slyšíme jen výmluvy a výmluvy, přitom nástroje proti online cheatingu tu jsou více jak 15 let. Ale je to práce navíc a lepší je jen sedět a vymlouvat se.

Mod je zakázanej => Předělat název složky, souborů a do každýho souboru přidat dummy data je práce na pět minut a můžeš začít znovu.

Navíc PB a další nástroje na chytání cheaterů mají ten problém, že dělají false alarmy a banují lidi, kteří nic neprovedli, žádnej tenhle nástroj není stoprocentní a některý jsou spíš chybový než že by ztěžovaly cheaterům hru...

A čemu jsi nerozuměl na větě: "Pracuje se na tom"?

lukasarcher #95 Posted 16 May 2015 - 07:10 PM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848

View PostNya_Chan, on 16 May 2015 - 04:21 PM, said:

Mod je zakázanej => Předělat název složky, souborů a do každýho souboru přidat dummy data je práce na pět minut a můžeš začít znovu.

Navíc PB a další nástroje na chytání cheaterů mají ten problém, že dělají false alarmy a banují lidi, kteří nic neprovedli, žádnej tenhle nástroj není stoprocentní a některý jsou spíš chybový než že by ztěžovaly cheaterům hru...

A čemu jsi nerozuměl na větě: "Pracuje se na tom"?

Pracuje se na tom? Asi tak jako na Havoku že, který tu měl být před rokem :teethhappy: Vím jak WG "pracuje"

Edited by lukasarcher, 16 May 2015 - 07:13 PM.

Bundic2410 #96 Posted 16 May 2015 - 09:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49702 battles
  • 612
  • [CMON] CMON

View Postmarmar, on 15 May 2015 - 10:41 PM, said:

Líbí se mi jak každý píše že si arty vybírají fialky....zamyslete se,jaký tank si vybere dobrý hráč s arty jako cíl
Za předpokladu že oba mají 100% HP a stojí tak ze na ně arty bez problémů může střílet?

Rozhodně bych vypnul 50B, je slušná šance na oneshot, popřípadě mu zbyde vrak s půlkou posádky a s minimem HP, E100 nikam daleko neujede, to bych si nechal "napotom".

marmar #97 Posted 16 May 2015 - 09:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54773 battles
  • 304

View PostBundaZehart, on 16 May 2015 - 09:16 PM, said:

Rozhodně bych vypnul 50B, je slušná šance na oneshot, popřípadě mu zbyde vrak s půlkou posádky a s minimem HP, E100 nikam daleko neujede, to bych si nechal "napotom".

Samozřejmě, dobrý hráč s artynou si nevybírá podle WN ale podle situace.

Bundic2410 #98 Posted 16 May 2015 - 09:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49702 battles
  • 612
  • [CMON] CMON

View PostWysch, on 16 May 2015 - 01:49 PM, said:

Avšak!

Myslím, že všechno se dá řešit. WoT je tady už dost dlouho a v podstatě všechny mody už byly vytvořeny, málokdy přijde něco zásadního nového (naposledy si vybavuji Battle asistant pro arty). Proč tedy složku Res_mods nezrušit úplně? Stačilo by udělat nějaké hlasování, či jinou formu výběru, kde by se rozhodlo: tenhle mod ve hře bude, tenhle ne a formou volby v nastavení by si každý hráč mohl zapnout to, co by se líbilo jemu. Myslím, že většina moderů by byla ráda, kdyby se jejich výtvor stal oficiální součástí hry. Samozřejmě za nějakou pěknou odměnu, aby jejich práce nebyla neoceněná. Osobně jsem ve fázi, kdy používám XVM (ale nemám zapnutou pravděpodobnost na vítězství;) a další mody, bez kterých bych tuto hru hrát odmítal (ve většině případů se jedná o rozšířené informace ve statistikách, u tanků v garáži, na mapě apod.) Prostě proto, že bez nich je chudá a hnusná (mírně přeháním, ale opravdu bych bez modů hrát nechtěl). Ale pokud by se stalo, co jsem navrhoval a já si mohl vybrat v nastavení mezi několika různými mody, byl bych spokojený, všichni by měli stejnou výchozí pozici a WG by nemuselo řešit, jak zjistit, kdo podvádí nebo ne, ani jaké nové mody existují a jestli náhodou nejsou v rozporu s pravidly.

WoT už přeci dávno není v testovací fázi, aby se neustále spoléhalo, že zajímavá vylepšení dodají samotní hráči. Všechno (prakticky) už tu je, tak proč to nevyužít a neudělat další krok kupředu?

emaxcz #99 Posted 16 May 2015 - 11:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29666 battles
  • 466

View Postmarmar, on 15 May 2015 - 09:41 PM, said:

Skutečně dobrej artynář, by si vybral tank, se kterým maji ostatní největší problém, bez ohledu na to jestli urve kill nebo max demage.

PS: na otázku z názvu topicku..........................není

Edited by emaxcz, 17 May 2015 - 12:15 AM.

Rem3mberMe #100 Posted 17 May 2015 - 06:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748
Osobně mi módy nevadí. Když někdo musí používat cheaty (mody za hranou) a zabije mě díky tomu... hmm craphappens. Stejně za den chcípnu 50x, tak tohle už mě nenadzdvihne. Hře samotné by prospělo odstranění XVM. Zaprvé z důvodu, že by modré a fialové nefocusovaly artiny bez ohledu na to v čem sedí a zadruhé by půlka týmu v nevyrovnaných bitvách dle XVM nenaskákala do vody, nebo nezakempila A1. Trochu mi vadí ten ukazatel reloadu tanku, když hraji Lorraine, tak jsem si docela všiml jak je tento mód rozšířený.

Edited by Rem3mberMe, 17 May 2015 - 06:56 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users