Jump to content

Cromwell B

• Please log in to reply
198 replies to this topic

jojino91 #141 Posted 06 September 2016 - 10:33 PM

Private

• Player
  • 29198 battles
  • 2
ako priemernemu hracovi sa mi podarilo za 4 dni z posadky, ktora mala na zaciatku "len" BIA ziskat vytuzene 3 marky:medal:  ku koncu to uz bolo aj o kuse stastia, ale podarilo sa :B jednym slovom skvely premiak a vynikaju damage dealer na svoj tier :playing: 
Spoiler

Edited by ClearEvil, 10 September 2016 - 10:06 AM.
Spoiler

Awkwardness #142 Posted 06 September 2016 - 10:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5027 battles
  • 63

View Postjojino91, on 06 September 2016 - 11:33 PM, said:

ako priemernemu hracovi sa mi podarilo za 4 dni z posadky, ktora mala na zaciatku "len" BIA ziskat vytuzene 3 marky:medal:  ku koncu to uz bolo aj o kuse stastia, ale podarilo sa :B jednym slovom skvely premiak a vynikaju damage dealer na svoj tier :playing: 
Spoiler

Za 4 dny 5. perk na 60%? wooooot :ohmy:

Edited by ClearEvil, 10 September 2016 - 10:06 AM.
Spoiler

jojino91 #143 Posted 06 September 2016 - 11:03 PM

Private

• Player
  • 29198 battles
  • 2
cez vikend bol 2x exp na posadku + pu + vyhrate zaloh :harp: ked sa na to pozeram, ani ja tomu nemozem uverit :trollface:

Miri37 #144 Posted 07 September 2016 - 02:44 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47496 battles
  • 6,911

View Postjojino91, on 06 September 2016 - 10:03 PM, said:

cez vikend bol 2x exp na posadku + pu + vyhrate zaloh :harp: ked sa na to pozeram, ani ja tomu nemozem uverit :trollface:

Taky jsem na to nevěřícně koukal, nicméně blahopřeji k posádce. Já časem budu nějakou tak dobrou taky vlastnit.  :)

Jmeno1 #145 Posted 28 September 2016 - 11:19 AM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,950
  • [_V4L_] _V4L_

Můžete mi poradit jaké vybavení dát? Mám tam ventilačku, optiku a nabiják a nevím jestli je to ideální. To dělo má šílený rozptyl, lítá mi to úplně mimo kruh, honit scouta a trefovat za jízdy je skoro nemožné.

Spoiler

Posádku mám z CAX a až  bude mít 4. skil, tak pak nahodím BIA, zatím nechávám jak je (radista je původní;). Podařila se mi i šťastná bitva http://wotreplays.com/site/2988206#stats, ale obecně si moc nerozumíme. Nesedí mi nejen sklopení děla, ale ani zvednutí (15°:facepalm:  ).

Edited by Jmeno1, 28 September 2016 - 11:23 AM.

SG_semda #146 Posted 28 September 2016 - 11:42 AM

General

• Player
  • 39005 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Já to na cromwellovi mám stejně, ono tam ani žádné lepší vybavení pořádně dát nejde

Hakanan #147 Posted 28 September 2016 - 11:52 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 48299 battles
  • 474

View PostJmeno1, on 28 September 2016 - 10:19 AM, said:

Můžete mi poradit jaké vybavení dát? Mám tam ventilačku, optiku a nabiják a nevím jestli je to ideální. To dělo má šílený rozptyl, lítá mi to úplně mimo kruh, honit scouta a trefovat za jízdy je skoro nemožné.

Spoiler

Posádku mám z CAX a až  bude mít 4. skil, tak pak nahodím BIA, zatím nechávám jak je (radista je původní;). Podařila se mi i šťastná bitva http://wotreplays.com/site/2988206#stats, ale obecně si moc nerozumíme. Nesedí mi nejen sklopení děla, ale ani zvednutí (15°:facepalm:  ).

Myslím, že je to takhle v pohodě. Já tam místo optiky mám bino, jelikož mám i 100% camo na posádce a sem tam rád ze začátku hry pasivně spotuji, hlavně v 8kách. Dohled za pohybu mám i tak v pohodě s plnými skilly na dohled + BIA a puding. Otázka je ještě, jak je na tom bez BIA a pudingu doměřování, jelikož to je i stím na hraně a bez toho s tím nemám zkušenost, ale to je prostě Bromwell že.

Mungo_13 #148 Posted 29 September 2016 - 08:48 AM

Lieutenant

• Player
  • 16226 battles
  • 1,513

Ja tam mam nabijak, pohon a optiku. Plus-minus vybava mojich mediek, pokial tam nejde dat stabilizator. Ma zmysel vyhodit pohon a miesto neho dat ventilator?

Bino prehralo proti optike dost kvoli tomu, ze ten tank chce pohyb, resp. ze ako pasivny spotter som dost biedny (nepoznam kazdy kricok na kazdej mape) a popravde, ani ten aktivny nie som nejaky super. A pri random-e, slabej podpore kolegov a kratkych bitkach sa mi tych fixnych 10% zda byt uzitocnejsich - pri mojom vlastnom skill-e :teethhappy:

Posadka uz nie je Bromwellova, momentalne je Comet-ova a casom sa bude preskolovat na Centuriony, takze pozeram, ake im dat skill-perky. Lebo som sa mierne neskor docital, ze sice medkam sluzi Kamuflaz, ale britskym Centom vraj ani nie. Tak som trochu na rozpakoch.

Jmeno1 #149 Posted 29 September 2016 - 09:46 AM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,950
  • [_V4L_] _V4L_

View PostMungo_13, on 29 September 2016 - 09:48 AM, said:

Lebo som sa mierne neskor docital, ze sice medkam sluzi Kamuflaz, ale britskym Centom vraj ani nie. Tak som trochu na rozpakoch.

http://forum.worldof...8#entry12950198

SWAT0013 #150 Posted 29 September 2016 - 09:50 AM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,773
  • [ANV-V] ANV-V

View PostMungo_13, on 29 September 2016 - 09:48 AM, said:

Ja tam mam nabijak, pohon a optiku. Plus-minus vybava mojich mediek, pokial tam nejde dat stabilizator. Ma zmysel vyhodit pohon a miesto neho dat ventilator?

Bino prehralo proti optike dost kvoli tomu, ze ten tank chce pohyb, resp. ze ako pasivny spotter som dost biedny (nepoznam kazdy kricok na kazdej mape) a popravde, ani ten aktivny nie som nejaky super. A pri random-e, slabej podpore kolegov a kratkych bitkach sa mi tych fixnych 10% zda byt uzitocnejsich - pri mojom vlastnom skill-e :teethhappy:

Posadka uz nie je Bromwellova, momentalne je Comet-ova a casom sa bude preskolovat na Centuriony, takze pozeram, ake im dat skill-perky. Lebo som sa mierne neskor docital, ze sice medkam sluzi Kamuflaz, ale britskym Centom vraj ani nie. Tak som trochu na rozpakoch.

Já osobně jezdím optika, ventilace a nabiják; posádka 4. skill na 76% a hraju s pudingem (ale podle potřeby vydělávání měním s aut. hasičákem). Posádka je to ta původní k Bromwellu, i když její primární tank už je momentálně Comet. A protože z linie britských MT mám v garáži prakticky vše, co bych chtěl mít: Bromwella, Cometa a CAX (maximálně bych při přebytečné posádce přemýšlel o Centurionovi 7/1), měnit se to určitě jen tak nebude. Více o posádce/tanku tady: http://www.vbaddict..../cromwell_b-218

Podle mě pohon chybou není, je to spíše otázka herního stylu. U mě je rozdíl v aim time 2.02s s ventilací vs 1,88s s pohonem místo ventilace - a těchto 0,14s mi přijde jako menší vylepšení, než když si vylepším o něco málo všechno :)

S tou částí o maskování víceméně souhlasím - podle mě má maskování u Britů smysl hlavně do T7. Pokud ses podíval na moji posádku, zjistíš ale, že camo jsem si dal až u 2 členů posádky jako 4. skill. Neříkám, že není důležité, jen mi prostě některé skilly přijdou důležitější :) Jinak maskování půjde jako další skill na velitele a střelce (aspoň myslím, že tam už nic jiného podstatného není ), u řidiče ještě uvidím.

Nicméně to neznamená, že bych si maskování na Centuriony nikdy nedal - například u Centuriona Action X dokážeš z cama 12% u stacionárního vozidla a 9% u pohyblivého vozidla udělat skoro 25 a 19%. Opravy jsou aspoň pro můj styl hraní důležitější, nicméně na 4. nebo 5. skill bych s camem neměl problém a určitě bych si ho tam pak dal.

Řekl bych, že prostě podle herního stylu si jako jeden z prvních skillů navolíš opravy/camo a potom na 4./5. skill si naházíš to druhé ;)

Edited by SWAT0013, 29 September 2016 - 09:51 AM.

Jmeno1 #151 Posted 29 September 2016 - 11:38 AM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,950
  • [_V4L_] _V4L_
Jen se zeptám, protože jsem to netestoval - za jak dlouho s opravama na 100% opravíš pásy na CAX? Z tvé odpovědi jasně vyplyne zda jsou vhodnější opravy či camo. Já to měřil jen na T-150 (5 vteřin) a na T95 (měl jsem i bednu s nářadím, velké opravy, BiA, colu) a tady to bylo 3,5 vteřiny. Jsou to obrněné kolosy, které něco snesou, ale pokud jsem u T-150 skutečně čekal na oprrvu, obvykle jsem těch 5 vteřin nepřežil a pokud jsem čekal u T95 a v okolí byl nějaký rychlejší tank, měl jsem pak obrovský problém...

SWAT0013 #152 Posted 29 September 2016 - 01:31 PM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,773
  • [ANV-V] ANV-V

View PostJmeno1, on 29 September 2016 - 12:38 PM, said:

Jen se zeptám, protože jsem to netestoval - za jak dlouho s opravama na 100% opravíš pásy na CAX? Z tvé odpovědi jasně vyplyne zda jsou vhodnější opravy či camo. Já to měřil jen na T-150 (5 vteřin) a na T95 (měl jsem i bednu s nářadím, velké opravy, BiA, colu) a tady to bylo 3,5 vteřiny. Jsou to obrněné kolosy, které něco snesou, ale pokud jsem u T-150 skutečně čekal na oprrvu, obvykle jsem těch 5 vteřin nepřežil a pokud jsem čekal u T95 a v okolí byl nějaký rychlejší tank, měl jsem pak obrovský problém...

Přesný číslo fakt nevím, ale pokud nenajedeš před dělo 5 tankům, opravdu není problém většinou pásy nahodit zpátky a odjet. Nicméně když to vezmu ad absurdum, i kdyby to trvalo 7s tak by pro hráče, který se snaží být většinou vepředu, bylo maskování k ničemu a život by mu zachránily maximálně opravy. Kdyby se někdo zeptal třeba na Obj. 416, tam bych mu doporučil okamžitě maskování jako první, protože to skutečně je takové přestrojené TD za MT ;)

Za mě pokud to skutečně není tank, který bych plánoval hrát primárně zezadu, tak si raději dám opravy - je to čistě můj názor a moje rozhodnutí, ale mně osobně přijde snadnější hrát s opravami zezadu než s maskováním vepředu.  Koneckonců to vidíš kolikrát i u dobrých hráčů, když třeba streamují nebo postují nějaký screeny - někdo cpe primárně na všechny MT maskování, někdo si ho zase naopak dá jako primární na MT výjimečně. A ani jeden postup není chyba ;)

PS. Jinak když se podíváš na vbaddict, tak třeba zrovna na CAX používá více hráčů opravy. Změň to na Leopard 1 a rázem je ve vedení maskování. Naopak třeba u TVP, STB a Obj. 140 je to fakt vyrovnané.

A ještě jedna věc - z celé linie UK MT převažuje používání maskování jen na B/Cromwellovi, všechny ostatní tanky mají větší používání oprav. (U všech skillů na jednotlivých tancích  jsem bral v potaz jen čísla od unicum hráčů)

Mungo_13 #153 Posted 30 September 2016 - 09:28 AM

Lieutenant

• Player
  • 16226 battles
  • 1,513
Ja

View PostJmeno1, on 29 September 2016 - 09:46 AM, said:

View PostSWAT0013, on 29 September 2016 - 09:50 AM, said:

Vdaka za reakcie. Cele je to trosku schiza, pretoze clovek pohlada nieco o UK MT-ckach a posadke, niekto maskovacku ma, iny napise, ze je to blbost, pretoze ich cammo na Centurionoch zase nic extra nie je, ale v pripade maleru je dolezita rychla oprava a stiahnut sa. A vyber si.

Karelia, Malinovka, Ohnivy vybezok - su mapy, kde kamuflaz pride vhod. Lenze hromada map je mesto a maly priestor, hodne bitiek ide do kratkych casov ... co vyber este trochu komplikuje.

Co vodic a strelec?

Strelec - deadeye vs. snapshot? (deadeye zatial nikde nemam a neviem, ako velmi je uzitocny).

Vodic - off-road driving vs. smooth ride, preventive maintenance (ma vobec zmysel pre tuto liniu?).

SWAT0013 #154 Posted 30 September 2016 - 10:48 AM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,773
  • [ANV-V] ANV-V

View PostMungo_13, on 30 September 2016 - 10:28 AM, said:

Ja

Vdaka za reakcie. Cele je to trosku schiza, pretoze clovek pohlada nieco o UK MT-ckach a posadke, niekto maskovacku ma, iny napise, ze je to blbost, pretoze ich cammo na Centurionoch zase nic extra nie je, ale v pripade maleru je dolezita rychla oprava a stiahnut sa. A vyber si.

Karelia, Malinovka, Ohnivy vybezok - su mapy, kde kamuflaz pride vhod. Lenze hromada map je mesto a maly priestor, hodne bitiek ide do kratkych casov ... co vyber este trochu komplikuje.

Co vodic a strelec?

Strelec - deadeye vs. snapshot? (deadeye zatial nikde nemam a neviem, ako velmi je uzitocny).

Vodic - off-road driving vs. smooth ride, preventive maintenance (ma vobec zmysel pre tuto liniu?).

Tak ono maskování využiješ na více mapách - i třeba na Himmelsdorfu, pokud budeš střílet z uliček na kopec a nebudeš za hranicí dohledu. No ale pokud pojedeš s tím MT na kopec, tak jsou ti rázem k ničemu a využiješ spíš opravy - a proto říkám, že by to člověk měl uzpůsobit svému hernímu stylu ;)

Tak zrovna u Bromwella bych ty skilly na přesnost (snapshot a smooth ride) bral jako jedny z důležitějších. Deadeye bych si na taky typu B/Cromwell a Comet dal také - přeci jenom je u nich dost velký ROF, takže každé procento navíc se hodí. Přijde mi, že díky tomu dávám kritická poškození o něco častěji, ale žádné testy jsem nedělal, takže nevím, jestli to prostě nebylo jen šťastné míření/RNG. Off-road driving využiješ také, ale až jako jeden z pozdějších skillů (já ho většinou učím jako 3.-5. skill podle tanku). Preventative Maintenance podle mého názoru moc cenu nemá - na většině tanků bych ho dával až jako 6.-8.skill), navíc mi u celé UK MT linie nepřišlo, že bych nějakým výrazným způsobem hořel (spíše je vyšší riziko poškozené munice). A už vůbec si nevybavuji, že bych hořel po zásahu do motoru

Jinak tady, když si překlikneš na záložku crew, tak se můžeš podívat, jaké je pořadí používanosti skillů na Bromwellovi http://www.vbaddict..../cromwell_b-218

Mungo_13 #155 Posted 30 September 2016 - 02:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 16226 battles
  • 1,513
Bromwella mam ako treningovy stroj resp. (menej) zarabac. Takze je fajn, ked to na neho vyuzijem, prioritu ma ale to, co potom pojde na Centurionoch. Zakladna posadka Bromwella je momentalne na Comete a na Centakoch sa teda postupne pracuje. Len sa mi uz nebude chciet utracat goldy na reset skillov. Teraz som v stave, ked stratu na casti 2. skillu (0-ty nepocitam) este ozeliem aj s penalizaciou za kreditovu zmenu. Ale rad by som to rozhodol, nech to mam nastavene skor, ako pojdem precvicit osadku z Cometa na Centa (a zase je zbytocne, aby posadka mala EXPy, ktore nevyuzivala, lebo skill nie je zvoleny).

SWAT0013 #156 Posted 30 September 2016 - 02:45 PM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,773
  • [ANV-V] ANV-V

View PostMungo_13, on 30 September 2016 - 03:23 PM, said:

Bromwella mam ako treningovy stroj resp. (menej) zarabac. Takze je fajn, ked to na neho vyuzijem, prioritu ma ale to, co potom pojde na Centurionoch. Zakladna posadka Bromwella je momentalne na Comete a na Centakoch sa teda postupne pracuje. Len sa mi uz nebude chciet utracat goldy na reset skillov. Teraz som v stave, ked stratu na casti 2. skillu (0-ty nepocitam) este ozeliem aj s penalizaciou za kreditovu zmenu. Ale rad by som to rozhodol, nech to mam nastavene skor, ako pojdem precvicit osadku z Cometa na Centa (a zase je zbytocne, aby posadka mala EXPy, ktore nevyuzivala, lebo skill nie je zvoleny).

Tak jak jsem již říkal, maskování/opravy si musíš rozhodnout sám podle svého stylu hraní. Moje posádka v CAX má následující (a je to vlastně ta posádka, která se mi na té linii postupně expila, takže jsem ji jezdil i v nižších Centurionech:

Velitel: BIA, žárovka, opravy (dohled)

Střelec: BIA, deadeye, opravy (snap shot)

Řidič: BIA, opravy, off-road (smooth ride)

Nabíječ: BIA, safe stowage, opravy (dohled - aspoň snad si pamatuji správně, že nabíječ dělá radistu)

V závorkách máš mé plánované skilly, které dám učit po dokončení 3. skillů.

Jezdím s optikou, nabijákem a stabíkem, puding používám i tady. Po doexpení skillů na dohled možná zvážím výměnu optiky za ventilaci - uvidím pak podle čísel.

Snad ti to pomůže. Jinak ještě mě napadlo, že když je doba test serveru (aspoň doufám, že furt běží;), můžeš si ty Centuriony zkusit tam - a klidně můžeš zkusit více možností skillů/vybavení ;)

Edited by SWAT0013, 30 September 2016 - 02:48 PM.

PegLegPirate #157 Posted 04 October 2016 - 06:53 AM

Corporal

• Player
  • 30552 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_
Za chvilku zacnu 8 skill na posadce (kolem cca 3000 Bromwell bitev a bude to :o)), pak jiz nebude na nekterych clenech co trenovat. Porad i po skrytych nerfech je to nejzabavnejsi vozitko ve hre :)

xXexmachineXx #158 Posted 05 November 2016 - 08:56 PM

Sergeant

• Player
  • 33928 battles
  • 227
Za seba - je horší. B-éčko nezatáča(tak ako pôvodný ) ,mám 3skill na posádke idem na 4 a bez domierenia trafíte leda tak prd(jedine z blízka)Musel som tam dať i krála bažin,tak šiel v horšom teréne na h...o.(oproti starému neporovnateľne). Jediná výhoda je badatelá rýchlejšia jazda a samotné zrýchlenie. Oproti starému dobrému cromwellu je B-éčko neporovnateľne horšie. Zase jeden marketingový ťah a ja debil som im na to skočil.

Edited by exmachine_hero, 05 November 2016 - 08:58 PM.

certcz #159 Posted 05 November 2016 - 09:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38334 battles
  • 994

View Postexmachine_hero, on 05 November 2016 - 08:56 PM, said:

Za seba - je horší. B-éčko nezatáča(tak ako pôvodný ) ,mám 3skill na posádke idem na 4 a bez domierenia trafíte leda tak prd(jedine z blízka)Musel som tam dať i krála bažin,tak šiel v horšom teréne na h...o.(oproti starému neporovnateľne). Jediná výhoda je badatelá rýchlejšia jazda a samotné zrýchlenie. Oproti starému dobrému cromwellu je B-éčko neporovnateľne horšie. Zase jeden marketingový ťah a ja debil som im na to skočil.

Komu si na to skočil ? Vždyť WG netvrdí že je berlíňan lepší, nebo že by jsi sedl na lep diskutérům v tomto vlákně ?

Jinak za mně má jednu obrovskou výhodu a to že se dá použít jako scout, takže i v T8 bitvách je sakra užitečný.

Edited by certcz, 05 November 2016 - 09:34 PM.

xXexmachineXx #160 Posted 05 November 2016 - 09:37 PM

Sergeant

• Player
  • 33928 battles
  • 227

Ako scout ok beriem,no rozsvieti sa ako lampáš aspoň u mňa a to tam dáky ten skill na maskovanie mám.Dohľad tiež nie je nič moc.Výhoda akurát,že na konkrétny scout post sa dostaneš podstatne rýchlejšie.Je neviem ale asi musím našlapať ten 4 -5 atď skill aby tá posádka naozaj stála za to.Zo začiatku ke´d som ho kúpil a bola tam tá nová posádka(nulový skill resp.len BIA) tak to nešlo trafiť skoro nič bez poriadneho domierenia.

Nevravím,že je úplne zlý.Mne sa len doposial zdá horší ako cromwell ktorý som mal skôr.Musím však povedať,že som tam mal inú posádku a teraz si na Bčko expím nanovo.Možno je najväčší problém u Bčka tá potrebná super vyexpená posádka.

Edited by exmachine_hero, 05 November 2016 - 09:47 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users