Jump to content


Wojny Klanów: Armageddon – zasady


 • Please log in to reply
128 replies to this topic

Ataman_ #21 Posted 05 June 2015 - 11:15 PM

  Colonel

 • Player
 • 56312 battles
 • 3,964
 • [BLU3_] BLU3_
 • Member since:
  07-12-2013

Albo ja albo Wy koledzy źle czytacie, według mnie chodzi o to, że:

 

żeby dostać czołg za darmoszke należy spełnić 2 warunki konieczne:

1. Klan musi mieć licencje np 60

2. Gracz musi osobiście znaleźć się w rankingu na miejscu do 4500

 

Czyli jeżeli gracz jest w klanie z 60 licencjami a ma punkty poniżej miejsca 4500 to już musi go sobie kupić.

Pytanie tylko jeżeli klan ma 60 licencji a graczy w top 4500 np 62 to jak będzie to rozwiązane.

Pewnie trochę poczekamy bo wiemy jak WG potrafi tłumaczyć na inne jeżyki.trime #22 Posted 06 June 2015 - 12:30 AM

  Staff Sergeant

 • Player
 • 32984 battles
 • 301
 • Member since:
  01-13-2011
Z tego co ja zrozumiałem to działa to tak. Grasz z klanem to zdobywacie punkty dla klanu do rankingu klanowego i punkty do rankingu graczy. Jeżeli na zakończenie Twój klan jest w top 135 to dostaje on odpowiednią ilość licencji. Przykładowo klan był 76, więc licencji ma 30. Gracze z klanu, którzy byli w top 11k i są w top 30 w klanie według rankingu graczy dostają czołg. Gracze, którzy są w top 11k ale nie są w top 30 w klanie, według rankingu gracza mają możliwość kupienia czołgu za 12k golda. Gracze, których klan nie znalazł się w top 135, ale są w top 11k dostają możliwość kupienia czołgu za 12k golda.

Griva #23 Posted 06 June 2015 - 01:32 AM

  Warrant Officer

 • Clan Commander
 • 32580 battles
 • 708
 • [PLE] PLE
 • Member since:
  03-24-2011

Dokładnie tak - czyli w skrócie:

Klan musi być w pierwszej 135 a dostanie odpowiednią ilość licencji dla topowych graczy.

Warunek 2 to gracz musi być w pierwszej 11k.

 

Słowem WG zakpiło ze wszystkich :D

Choćbyś zapierniczał jak wół i miał miejsce nr 1 w ratingu a twój klan miał miejsce 136 to dostajesz prawo zapłacenia 12k golda za czołg xD

Nie ma jak wygrać pistolet na loterii aby sobie strzelić w łeb :BXenlin #24 Posted 06 June 2015 - 02:19 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 31751 battles
 • 871
 • Member since:
  05-22-2013

*
POPULAR

1. Generalne zasady Eventu "Armageddon"
1.1 "Armageddon" odbędzie się od 10 czerwca, godz 11:00 CEST UTC+2 (1h do przodu jak u nas), zakończy 20 czerwca, godz. 11:00 CEST UTC+2, na eventowej mapie pracującej równolegle z Mapą Globalną na standardowych zasadach. 
Wszystkie klany - zarówno te już istniejące jak i powstałe po rozpoczęciu eventu mogą w nim uczestniczyć.

1.2 Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy wydarzenia i odpowiadające im zasady:
- walki na mapie Eventowej odbywać się będą tylko na VIII tierach
- Bunty są wyłączone
- Zostaną dodane nowe lądowiska
- Liczba klanów uczestniczących w lądowaniu wynosi max 128 za wyjątkiem Ponownego Podziału Świata
- Blokowanie pojazdów jest wyłączone
- Można przenosić żetony do rezerwy bez kar
- Możliwość lądowania na mapie Eventu pomimo posiadania prowincji na Mapie Globalnej

1.3 Pierwszego dnia Eventu tj. 10 czerwca o godz. 11 CEST nastąpi Ponowny Podział Świata na mapie Eventowej
- można lądować na wszystkich prowincjach
- Wywiad i Kontrwywiad będą włączone
- Maksymalna liczba lądujących wynosi 32 klany
- Jeżeli podczas lądowania w walce z posiadaczem prowincji dojdzie do remisu prowincję zajmuje drużyna atakująca (czyli krótko mówiąc hard def byleby utrzymać prowincję nie wchodzi w rachubę).

1.4 11 czerwca, godz. 11:00 CEST UTC+2 kończy się Ponowny Podział Świata
- Następuje zmiana zasady dot. lądowania - od tego momentu klan posiadający prowincję może zwyciężyć remisem (czyli hard def już wchodzi w rachubę). 

1.5 Przychody złota z obu map zostaną złączone w jedno i podzielone na prowincje jako:
a) Mapa Globalna - zarobki zredukowane do minimum
- Lądowiska 48 golda
- Zwykłe prowincje 72 golda
- Zasobne prowincje 480 golda
b) Wszystkie prowincje na mapie Armageddonu będą miały podniesione zarobki do 980 golda.

2. Zasady specjalne 
Na mapie Eventu będą odbywały się powiązane z sobą eventy (łańcuchy) indywidualnie wykonywane przez każdy klan (czyli nie jak w poprzedniej kampanii, gdzie pojawiał się "wóz z węglem" na prowincji i nagle topka EU ląduje nam na głowie).
- Wyląduj na mapie i przejmij Centrum Dowodzenia aby uzyskać dalsze informacje
- Przejmij prowincję by zdobyć Dysk Belluzo
- Przejmij kolejną prowincję by zdobyć wyrzutnię  - z tego punktu klan jest w stanie wyruszyć do ukrytego regionu Nowa Szwabia
- Po wygraniu drabinki w Nowej Szwabii klan musi zdobyć przyczółek.
- Przejęcie prowincji z Reaktorem aby zasilić Port Kosmiczny
- Przejęcie kolejnej prowincji z Portem Kosmicznym umożliwiający podróż na nową Mapę Globalną (??? - Eventową czy co???)
- Utrzymaj Port Kosmiczny i przejmuj kolejne Reaktory aby zwiększyć swoje szanse na wygraną

2.1 Mapa Eventowa Armageddonu

2.1.1 Gdy mapa jest otwarta klan zostanie zapytany o wyznaczenie Prime Time w jakim będzie operował. Tylko Dowódca i ludzie przez niego wyznaczeni mają do tego uprawnienia oraz tylko przy rozpoczęciu pierwszego zadania. W tym samym czasie klan może walczyć na Mapie Globalnej bez akceptacji wykonania zadania. Zadanie może zostać uruchomione w dowolnym momencie trwania eventu. 

2.1.2 Po wyznaczeniu Prime Time klanowi zostanie przypisana losowa prowincja na mapie; na tejże prowincji znajduje się Centrum Dowodzenia rozpoczynające kolejne zadanie. (RNG power!)

2.1.3 Po Potwierdzeniu Prime Time przez kogoś z dowództwa klanu zadanie 1 jest uznawane jako rozpoczęte dla danego klanu. (Czy przypadkiem przed chwilą nie było czegoś o zaczynaniu zadania w dowolnym momencie?)

WAŻNE! Ta sama prowincja może rozpoczynać quest kilku klanów na raz, aczkolwiek cele każdego klanu będą indywidualne

2.1.4 Podczas Ponownego Podziału Świata jeżeli klan zaaplikował do lądowania na prowincji rozpoczynającej zadanie 1 aczkolwiek nie zmieścił się w przepisowych 32 zgłoszeniach automatycznie otrzyma nową prowincję startową w obrębie wybranego Prime Time. Jeżeli po tym klan będzie przypisany do turnieju ale nie zmieści się w limicie (wat???) żetony zostaną przerzucone na następne lądowanie na tej prowincji. 

2.1.5 Jeżeli podczas danej tury zgłoszeń na najbliższe lądowanie na prowincję jest więcej niż przewidywanych slotów - priorytet otrzymują klany, dla których ta prowincja jest wymagana do rozpoczęcia misji.

2.1.6 Pierwszy etap uznaje się zaliczony gdy klan po zajęciu prowincji postawi na niej kwaterę w przeciągu 36 tur po otrzymaniu zadania.

2.1.7 Pierwszy etap uznaje się za niezaliczony gdy:
- klan nie zgłosił się do lądowania
- klan nie dostał się do drabinki (jak wcześniej - przekroczona liczba zgłoszeń)
- klan przegrał w drabince

Jeżeli klan nie zaliczy Etapu I dostanie nowe zadanie zaraz po tym, gdy spełni się któryś z powyższych warunków

2.1.8 Jeżeli klanowi uda się zaliczyć Etap I (wylądować, zająć prowincję, postawić kwaterę) klan otrzymuje kolejne zadanie w postaci przejęcia prowincji z Dyskiem Belluzo. Prowincja z Dyskiem będzie jedną losowo wybraną i graniczącą z obecnie zajętą prowincją. Nowy cel (prowincja) może być wyznaczony +/- 1 godzinę od Prime Time. Jeżeli cel jest Lądowiskiem klan musi się zgłosić do drabinki lądowania, wygrać i zająć prowincję a następnie przenieść na nią kwaterę w przeciągu 36 tur od rozpoczęcia zadania. 

2.1.9 Tak szybko jak klan przeniesie Kwaterę do Dysku Belluzo zostanie udostępnione kolejne zadanie - Wyrzutnia.Zasady takie same jak przy dysku Belluzo - zaatakować/zgłosić do drabinki, wygrać, zająć, przenieść kwaterę w przeciągu 36 tur od zaakceptowania zadania. 

2.1.10 Przejęcie Wyrzutni pozwala przenieść klan do ukrytego terenu - Nowej Szwabii. Aby przejść do Nowej Szwabii klan musi mieć nie mniej niż 15 żetonów. 

2.1.11 Zadanie uznaje się za niewykonane gdy klan utraci Kwaterę w jakimkolwiek etapie. Skutkuje to cofnięciem klanu do Zadania 1 niezależnie od tego czy klan już posiada prowincje na mapie. 

2.1.12 Jeżeli dowództwu zapomni się przenieść Kwaterę ponownie zostanie wyznaczona prowincja, którą należy zająć zgodnie z opisanymi wcześniej zasadami. Progres jest wznawiany od momentu, w którym został zatrzymany.

2.2 Nowa Szwabia

2.2.1 Nowa Szwabia jest specjalnym miejscem Mapy Eventowej, gdzie klan będzie mógł dążyć do ukończenia celu głównego wydarzenia (był jakiś???). Jedyna ścieżka do Nowej Szwabii prowadzi przez Przyczółek, który jest dostępny tylko po zdobyciu Wyrzutni. 

2.2.2 Po udanym zdobyciu Wyrzutni klan zostaje wymazany z Mapy Eventu i automatycznie przerzucony do turnieju o Przyczółek - pierwszą prowincję kompleksu zawierającego Reaktory i Port Kosmiczny.  Klan otrzymuje punkty sławy tylko przy pierwszym zajęciu Przyczółka podczas lądowania w Nowej Szwabii. 

2.2.3 Jeżeli klan przegra w drabince Przyczółka zostaje z niej wyeliminowany i przeniesiony do kolejnego turnieju o tą prowincję - liczba podejść jest nieograniczona. W Przypadku remisu prowincję zajmuje atakujący klan. 

2.2.4 Po zajęciu Przyczółka klan uzyskuje możliwość ataku Reaktora - kolejnego źródła Punktów Sławy. 

2.2.5 Po zajęciu Rekatora klan uzyskuje możliwość ataku Portu Kosmicznego. Po jego udanym ataku klan może zaatakować inne Reaktory i zdobyć dodatkowe Punkty Sławy z mnożnikiem x4. Sam Port nie daje żadnych bonusów. 

WAŻNE! Zaatakowanie drugi raz tego samego reaktora nie przynosi żadnych Punktów Sławy.

2.3 Dodatkowe misje

2.3.1 Punkty Sławy nie są zdobywane tylko za wejście i zajmowanie Nowej Szwabii, lecz też za utrudnianie innym klanom życia.

2.3.2 Będą przyznawane bonusy za następujące misje:
- "Znajdź i Zniszcz" - za wyeliminowanie Kwatery innego klanu podczas wykonywania przez nich drugiego lub trzeciego etapu misji. 
- "Obrońca" - za obronienie prowincji przed klanem, dla którego dana prowincja jest wymagana do ukończenia kolejnego etapu misji. 

WAŻNE! Ustawki będą karane całkowitym wymazaniem Punktów Sławy lub nawet blokadą konta danych użyszkodników. 

Administracja gry w przypadku podejrzenia ustawki ma prawo poprosić o powtórki danej bitwy, screeny i inne materiały "dowodowe". W przypadku niedostarczenia tychże materiałów decyzja należy do kaprysu Administracji. Dlatego też silnie zaleca się nagrywanie powtórek na czas eventu.

 

 


Tłumaczenie by moja persona, ponieważ szanownemu WG zajmuje to dużo czasu. 

Oczywiście nie gwarantuję, że tak to w 100% brzmi ale generalnie idzie zrozumieć dość jasno co i jak będzie wpływało na to co się dzieje na mapie globalnej

 


 

Armageddon - nagrody i medale. 

1.1 Nagrodą główną jest Józkek-5 (Tier VIII Premium) Przyznawany na poniższych zasadach:
1.2 Klany będą otrzymywały licencje (talon na ... i balon) zależnie od zajętej pozycji w rankingu:
TOP 1-3 po 100 licencji
4-7 po 90 licencji 
8-14 po 75 licencji
15-24 po 60 licencji
25-39 po 45 licencji
40-79 po 30 licencji
80-135 po 15 licencji

Ilość licencji = ilość pojazdów dla NAJLEPSZYCH (czyt. najwyżej w rankingu personalnym) osób danego klanu. Dodatkowo klanowicze ci muszą być w top 11k rankingu. 

WAŻNE! Aby uzyskać czołg, gdy klan posiada licencję musisz być w nim minimum 5 dni.

Gracze, którzy nie zmieścili się w rankingu (4500 darmowych tanków) mają okazję kupić go za skromne 12k golda do 15 Lipca 2015 roku. Zakupu można dokonać bezpośrednio przez interface Mapy Eventowej.

Gracze, którym klan zapewnił czołg za free dostaną do niego w bonusie unikatowy kamuflaż dostępny tylko do tego pojazdu. 

IS-5 nie można dorwać dwukrotnie poprzez wygraną i zakupienie go za złoto.


Edited by Xenlin, 06 June 2015 - 02:33 AM.


Gonzayez_PL #25 Posted 06 June 2015 - 09:58 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 38761 battles
 • 752
 • [VAM0S] VAM0S
 • Member since:
  02-26-2011

View PostXenlin, on 06 June 2015 - 02:19 AM, said:

1. Generalne zasady Eventu "Armageddon"(...)

 

Duży + za tłumaczenie.

Wyder #26 Posted 06 June 2015 - 10:34 AM

  Staff Sergeant

 • Player
 • 30978 battles
 • 345
 • [NSZP] NSZP
 • Member since:
  03-20-2011

Macie janusze z WG oto co można przeczytać pod jedną z waszych reklam na pewnym portalu www

 

"do wszystkich którzy mają zamiar grać w czołgi z firmy WG ludzie nie warto:) gram od początku dostałem zaproszenie do zamkniętych testów beta.... rozegrałem ponad 55tysięcy bitew wn8 ponad 10k jestem tak zwanym fioletem Ci co grają wiedzą o co chodzi ale do sedna! odradzam Wam grę w to coś:) szczerze szkoda czasu waszych nerwów jak i realnej kasy bo ręczę Wam że i tak za jakiś czas kupicie jakiś prem tank albo konto prem jednak to nie jest warte niczego gra jest mega syfiasta wasze losowania do bitwy będą tak wyglądać że na 15 graczy w waszej drużynie dostaniecie ludzi którzy mają przegrane po 15 tysiecy bitew jenak nie robią nic więcej niż giną i są darmowym dmg dla Was jeśli ogarniacie...jest jeszcze sprawa totalnych bugów typu strzały za 0dmg lub strzały w niebo mimo pełnego skupienia celownika i małej odległości jeśli Wam mało często gęsto jest też strzelanie w czołg widmo objawia się to tym że kiedy wystrzelisz w czołg który widzisz Twój pocisk przez niego przelatuje nie zadając dmg:) nie warto kupowac prem tanków ponieważ WG będzie Wam nerfić czyli będzie pogarszać statystyki danego czołgu często dzieje się to po cichu:) nie macie też co liczyć na jakieś turnieje jestem w topowym klanie na serwerze EU i 90% jest ustawianych czyli dogadujemy się z innym klanem i tyle jest to powszechne zjawisko:) dodatkowo dodam Wam że fiolety jak i inni używają specjalnych programów które ułatwiają im grę  jak i celowanie stąd u 95% graczy są takie mega statystyki Ci sami gracze bez modów nie różnią się niczym od typowego graczka z wn4-5k:) WG nam na to cichaczem pozwala jednak ciiiii nie mówicie nikomu bo będzie:) osobiście jeśli chcecie w coś pograć polecam Wam konkurencyjne gry w stylu czołgów osobiście w nie gram i są o niebo lepsze niż czołgi od WG:) czołgi od WG się kończą to cichy fakt o którym wiedzą nieliczni już teraz jest na siłę zatrzymywanie przy czołgach takich graczy jak ja kuszą Nas jakimiś śmiesznymi isami5 które i tak już są rozdane pomimo tego że turniej jeszcze się nie odbył:) to tyle jeśli chcecie spobie pograc w czołgi odradzam czołgi od WG strata czasu nerwów itp:)"

 

aha i dzięki za kolejnego bana na czat:) jak zwykle zamiast dbać o normalnych graczy to pozwalacie na to coby boty które mają po 20k bitew wn 3k dyktowały zasady gry bawcie się dalej ja ide pykać w WT i AW^^_PabIo_ #27 Posted 06 June 2015 - 11:41 AM

  Lieutenant Сolonel

 • Player
 • 24715 battles
 • 3,243
 • Member since:
  05-30-2012
Ciekawi mnie, co jeśli klan zdobędzie 100 licencji, a będzie miał 90 osób w klanie, co się wtedy dzieje z tymi 10 licencjami, czy te czołgi przepadają, czy są przesuwane dla klanów co zajęły niższe miejsca i mają mniej licencji?

Edited by Pablo_Minetto, 06 June 2015 - 12:03 PM.


ziomalxxz #28 Posted 06 June 2015 - 12:27 PM

  Lieutenant

 • Player
 • 19304 battles
 • 1,819
 • Member since:
  04-13-2011

View PostPablo_Minetto, on 06 June 2015 - 12:41 PM, said:

Ciekawi mnie, co jeśli klan zdobędzie 100 licencji, a będzie miał 90 osób w klanie, co się wtedy dzieje z tymi 10 licencjami, czy te czołgi przepadają, czy są przesuwane dla klanów co zajęły niższe miejsca i mają mniej licencji?

 

Również mnie jak innych ciekawi, Może ktoś z WG się wypowiedzieć na ten temat czy trzeba do supportu się pofatygować ?

Edited by ziomalxxz, 06 June 2015 - 12:27 PM.


Rang3r #29 Posted 06 June 2015 - 04:31 PM

  Private

 • Clan Diplomat
 • 49120 battles
 • 42
 • [-SJD-] -SJD-
 • Member since:
  11-21-2011

Chyba zbyt krótko gracie w tę grę albo jesteście tak bardzo naiwni jeśli myślicie, że w takim przypadku te nadprogramowe 10 isów spadnie na klany niżej w klasyfikacji xDDDDD

 


Edited by Rang3r, 06 June 2015 - 04:35 PM.


jankier #30 Posted 06 June 2015 - 06:26 PM

  Staff Sergeant

 • Player
 • 66918 battles
 • 415
 • [PSQD] PSQD
 • Member since:
  05-13-2011

"WAŻNE! Aby uzyskać czołg, gdy klan posiada licencję musisz być w nim minimum 5 dni."

 

Ten zapis daje spore pole do popisu niestabilnym emocjonalnie dowódcom, zastępcom i rekruteromAkellaES #31 Posted 06 June 2015 - 08:15 PM

  Sergeant

 • Player
 • 9196 battles
 • 239
 • Member since:
  11-19-2013
Ludzie dajcie na luz pogramy w turnieju i zobaczymy jak będzie.

Mikhail__ #32 Posted 07 June 2015 - 06:48 AM

  Sergeant

 • Player
 • 30760 battles
 • 288
 • Member since:
  04-05-2012

TOP 1-3 po 100 licencji - 3x100 = 300
4-7 po 90 licencji - 4x90 = 360
8-14 po 75 licencji - 7x75 = 525
15-24 po 60 licencji - 10x60 = 600
25-39 po 45 licencji - 15x45 = 675
40-79 po 30 licencji - 40x30 = 1200
80-135 po 15 licencji - 56x15 = 840

Łącznie: 4500 licencji.

 

A to oznacza że liczba czołgów do zdobycia została sztywno ustawiona na 4500 sztuk. Nie będzie można zdobyć więcej czołgów bo po prostu ilość licencji na to nie pozwoli. Dodatkowo cały event jest jeszcze bardziej ustawiony pod fioletowe klany niż poprzednie. Trochę słabo, że gracz np. zielony, w średnim klanie, który gra codziennie, nie ma w żadnych szans na wygranie. Żal. Ten top 11k to jest fikcja, bo Ci co się załapią to raczej i tak w top 4,5k będą.


Edited by Scorpion22, 07 June 2015 - 06:50 AM.


Xenlin #33 Posted 07 June 2015 - 07:26 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 31751 battles
 • 871
 • Member since:
  05-22-2013

View PostScorpion22, on 07 June 2015 - 06:48 AM, said:

TOP 1-3 po 100 licencji - 3x100 = 300
4-7 po 90 licencji - 4x90 = 360
8-14 po 75 licencji - 7x75 = 525
15-24 po 60 licencji - 10x60 = 600
25-39 po 45 licencji - 15x45 = 675
40-79 po 30 licencji - 40x30 = 1200
80-135 po 15 licencji - 56x15 = 840

Łącznie: 4500 licencji.

 

A to oznacza że liczba czołgów do zdobycia została sztywno ustawiona na 4500 sztuk. Nie będzie można zdobyć więcej czołgów bo po prostu ilość licencji na to nie pozwoli. Dodatkowo cały event jest jeszcze bardziej ustawiony pod fioletowe klany niż poprzednie. Trochę słabo, że gracz np. zielony, w średnim klanie, który gra codziennie, nie ma w żadnych szans na wygranie. Żal. Ten top 11k to jest fikcja, bo Ci co się załapią to raczej i tak w top 4,5k będą.

 

System faktycznie jest głupi. Jako, że gram od II kampanii to z perspektywy czasu chyba tylko III Kampania była w miarę ogarnięta pod tym względem. 

Największe wady tego systemu:
1. Gracz zlewający system w topowym klanie - zagra 3 bitwy, złapie się do 11k. Klan wyrobi licencje - gracz zlewający CW i tak dostanie czołg. Czyli im klan lepszy tym mniej trzeba robić, żeby nagrodę dostać. 
2. Gracz w nie topowym klanie pomimo 10 dniowych walk i bycia wysoko w rankingu nie otrzyma czołgu bo klan nie będzie miał licencji na czołg. Możesz tyrać i g***o z tego mieć. 
3. Drużyna 15 osób (1 skład) może zapier....ć całe 10 dni i wyrobić licencje dla 45 klanowiczów, którzy nie dali praktycznie żadnego wkładu do CW. 

Krótko mówiąc jak stwierdziłeś - kampania ustawiona pod najlepsze klany, żeby od tak zdobyły sobie czołgi. 
 


Przechodząc do samego regulaminu:
1. Nowa Szwabia - będzie jedna na cały event? Czy kilka lokalnych pozwalających większej ilości klanów powalczyć? Jak będzie tylko jedna to +1 dla fioletów - zajmą sobie Szwabię, reszta nic nie może zrobić. 

2. Wyznaczanie celu 1h od Prime Time - czemu tak? NIE pozwala to klanowi opracować porządnej taktyki ani w ogóle poczynić przygotowań do walki. Źle.
3. System zgłoszeń (śmiechłem jak tłumaczyłem) - 32 sloty na prowincję. Przy skrajnym pechu klan może zostać przerzucony na lądowanie innego dnia! Czyli już na start jesteś dzień w du**e do tyłu cofnięty. 
4. System losowości prowincji - źle trafisz nie ruszysz misji bo nie pozwolą ci wejść na prowincję. 

 


DALEJ! Co ciekawe są mnożniki za określone cele. Jak widać WG zatrudnia po prostu debili. Afera w II Kampanii, gdzie gracz A jednego dnia był 55k w rankingu z 20k punktów, dnia drugiego zajmował 13 miejsce rankingu z 450k pkt za mnożniki bo klan na ustawkach farmił punkty. Sytuacja była o tyle no po prostu już komiczna, że klany ustawiały się na potęgę i byli gracze, którzy w połowie kampanii mieli ponad MILION punktów sławy. Da się? Da. 
Minął ponad rok od kampanii - co nam serwuje WG? Mnożniki x3, x4, x5 za poszczególne cele czyli powtórkę z rozrywki. Ale jak widać znowu zwyczajnie chcą, żeby na forum poziom hejtu przekroczył możliwości serwerowe wylewając się wzdłuż, wszerz i w poprzek. Wygra i tak klan, który lepiej się ustawi z innymi przez 10 dni - z góry spodziewam się na topce KAZNY, EFE, PTSów, RSOP. No ale cóż - jak widać ehm... wschodnie standardy się nie zmieniają.

Podsumowując:
- do dupy system rozdawania nagród - można niewiele grać w kampanii. Klan wyrobi licencje i tak czołg się zgarnie. 
- do dupy system punktacji - można tyrać i nic nie mieć, można się ustawić i wybić ostro do góry w przeciągu kilku bitew na mnożnikach.
- do dupy część zasad z regulaminu - dostając pechową kumulację można stracić już dzień na starcie, zrzucenie z mapy = cofnięcie do początku, Szwabia może być gwoździem do trumny wielu klanów. 

No cóż.... III Kampania była lepsza - czołg dostawali ci, którzy faktycznie grali i dziennie walczyli o punkty sławy. Nie było mnożników - każdy dawał z siebie maximum, żeby coś ugrać. Teraz? Klan zrobi licencje - byleby złapać się w 11k i nagroda wpadnie...

Edit: Z całą pewnością mogę powiedzieć, że będzie to jedna z najgorszych i najtrudniejszych kampanii w jakich dotychczas brałem udział.


Edited by Xenlin, 07 June 2015 - 07:33 AM.


Hieronim_Berbelek #34 Posted 07 June 2015 - 01:46 PM

  Lieutenant

 • WGL PRO Player
 • 20595 battles
 • 1,921
 • Member since:
  06-01-2012

Z drugiej strony, co to ma być, "wyfarm se czołg" event?

 

Jak dla mnie, mimo tego że pewnie jak zwykle mnóstwo rzeczy okaże się zwyczajnie spieprzone, system licencji nie jest wcale taki zły. W końcu ranking klanowy jest ważny i w końcu nie opłaca się wyłącznie farmić punktów za bitwy z możliwie najsłabszymi przeciwnikami, a z drugiej strony klany z pozycji 30-79 wcale nie są udupione, nie ma promowania wyłącznie ścisłego topu jak w pierwszej kampanii.

 

Nie bardzo rozumiem też podejście że ktoś aktywny nie zdobędzie czołgu to koniec świata i tragedia. Nie chodzi przecież tylko o to ile grasz, ale też jak grasz.

 

Inaczej przecież moglibyśmy od razu zamiast kampanii zrobić konkurs na największą zagraną ilość randomów przez 10 dni,(z granicą 1500 wn8, min co by wykluczyć yolo rushe i boty). Przecież wygraliby najaktywniejsi, a to się chyba tutaj większości rozchodzi.


Edited by Hieronim_Berbelek, 07 June 2015 - 01:47 PM.


Xenlin #35 Posted 07 June 2015 - 03:24 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 31751 battles
 • 871
 • Member since:
  05-22-2013

View PostHieronim_Berbelek, on 07 June 2015 - 01:46 PM, said:

Z drugiej strony, co to ma być, "wyfarm se czołg" event?

 

Jak dla mnie, mimo tego że pewnie jak zwykle mnóstwo rzeczy okaże się zwyczajnie spieprzone, system licencji nie jest wcale taki zły. W końcu ranking klanowy jest ważny i w końcu nie opłaca się wyłącznie farmić punktów za bitwy z możliwie najsłabszymi przeciwnikami, a z drugiej strony klany z pozycji 30-79 wcale nie są udupione, nie ma promowania wyłącznie ścisłego topu jak w pierwszej kampanii.

 

Nie bardzo rozumiem też podejście że ktoś aktywny nie zdobędzie czołgu to koniec świata i tragedia. Nie chodzi przecież tylko o to ile grasz, ale też jak grasz.

 

Inaczej przecież moglibyśmy od razu zamiast kampanii zrobić konkurs na największą zagraną ilość randomów przez 10 dni,(z granicą 1500 wn8, min co by wykluczyć yolo rushe i boty). Przecież wygraliby najaktywniejsi, a to się chyba tutaj większości rozchodzi.


II Kampania, 2 mini kampanie i III Kampania były oparte stricte na systemie rankingu graczy. Ranking klanowy był osobno i decydował o nagrodzie dla klanu w postaci złota (1 miejsce 1kk golda = 10k na głowę). 

W tej Kampanii przykładowo wygrywa EFE. Wystawili 3 składy dziennie co daje 45 aktywnych graczy. Dostali 100 licencji - fajnie pięknie. 45 graczy, którzy wykazali się aktywnością wiadomo zasłużyli... a reszta? Im to będzie zwisać - wystarczy, że załapią się do top 11k i korzystają z nagrody. Zero wysiłku a czołg wpadł. Nazywasz to nie promowaniem topki? Z drugiej strony gracz w nieco słabszym klanie będzie dziennie naparzał - wybije się wysoko do rankingu i...? Klan nie zgarnie licencji więc jego 10 dni idzie się.... paść. Pomimo, że jest wysoko w rankingu, ale klan nie był na tyle silny by przebić się przez topkę gracze nie zgarniają nic. Dlaczego, gracz, który się starał nie dostaje nic, podczas gdy gracz z topki może zlać połowę eventu, byleby złapać się na granicy 11k i zgarnąć czołg? Logiczne? Dla mnie nie. Jest to system, który promuje tylko i wyłącznie topkę. Pół biedy z tym jeszcze bo byłby hejt ale szybko by ucichło. WG postanowiło dorzucić do pieca i dać możliwość zakupu czołgu - "nie udało się twojemu klanowi? Nie ma sprawy zapłać nam pieniążki damy ci czołg!". 12k za NAGRODĘ, których de facto miało być "sporo więcej" rozdanych z racji przejścia na nowy system CW. I zrozumiałbym jeszcze gdyby gracze aktywni dostali go nie wiem.... za połowę ceny. 6k golda to już nie jest taki kosmiczny budżet, ale nie... trzeba wycyckać graczy z hajsu. 

Tak jak powiedziałem - dla mnie to co zrobiono z tą kampanią to jeden wielki paradoks, komedia i skok na kasę. Miało być dla graczy a wyszło dla topki - reszta niech buli 200 złociszy. 
Jedyne co mi się podoba w tej kampanii to tło fabularne. Tutaj koleś, który pisał historię powinien dostać premię... którą powinno się obciąć tym pozostałym idiotom za wymyślenie tak chorego systemu rankingu. 

No ale cóż... dla WG jesteśmy jedynie workami pieniędzy. Możemy sobie tutaj pisać, i tak nas zleją - moderatorzy posprzątają a WG dalej będzie promować wizerunek "firmy darzącej szacunkiem gracza". Mikhail__ #36 Posted 07 June 2015 - 03:31 PM

  Sergeant

 • Player
 • 30760 battles
 • 288
 • Member since:
  04-05-2012

Pogubiłem się Xenlin.

 

Ja chce zakupić czołg za golda za 12k. Piszę się na to i akceptuje to.

 

Ale już nie rozumiem. Czy wystarczy żeby być w top 11k czy oprócz tego musi być licencja?Xenlin #37 Posted 07 June 2015 - 03:37 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 31751 battles
 • 871
 • Member since:
  05-22-2013

View PostScorpion22, on 07 June 2015 - 03:31 PM, said:

Pogubiłem się Xenlin.

 

Ja chce zakupić czołg za golda za 12k. Piszę się na to i akceptuje to.

 

Ale już nie rozumiem. Czy wystarczy żeby być w top 11k czy oprócz tego musi być licencja?

 

Klan zdobywa 65 licencji przykładowo. Oznacza to, że 65 graczy tego klanu będących w top 11k rankingu dostanie nagrodę. Pod uwagę brana jest kolejność graczy tego klanu w rankingu. Czyli 66 gracz względem kolegów z klanu mimo, że jest w 11k nie dostanie nagrody. Licencji ogółem jest 4500 do zdobycia. Jeżeli będziesz w top 11k ale twój klan nie wyrobi licencji to pozostaje tylko opcja zakupu za 12k golda. Dlatego mówię, że jest to system promujący topkę i okradający tych nieco słabszych, ponieważ mimo, iż będziesz wyżej w rankingu personalnym od znacznie lepszych graczy to niestety czołgu nie dostaniesz bo za tych drugich została wyrobiona norma przez kogoś innego i to oni na mocy licencji dostaną nagrodę.

 

Mikhail__ #38 Posted 07 June 2015 - 03:41 PM

  Sergeant

 • Player
 • 30760 battles
 • 288
 • Member since:
  04-05-2012

View PostXenlin, on 07 June 2015 - 03:37 PM, said:

Jeżeli będziesz w top 11k ale twój klan nie wyrobi licencji to pozostaje tylko opcja zakupu za 12k golda.
 

 

Czyli jeżeli bardzo chce czołg i jestem gotowy za niego zapłacić 12k golda to interesuje mnie tylko top 11k?

To informacja potwierdzona? Bo nigdzie nie mogę znaleźć regulaminu EU.Xenlin #39 Posted 07 June 2015 - 03:43 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 31751 battles
 • 871
 • Member since:
  05-22-2013

View PostScorpion22, on 07 June 2015 - 03:41 PM, said:

 

Czyli jeżeli bardzo chce czołg i jestem gotowy za niego zapłacić 12k golda to interesuje mnie tylko top 11k?

To informacja potwierdzona? Bo nigdzie nie mogę znaleźć regulaminu EU.

 

http://worldoftanks....rds-and-Medals/

Proszę bardzo.

Hieronim_Berbelek #40 Posted 07 June 2015 - 03:51 PM

  Lieutenant

 • WGL PRO Player
 • 20595 battles
 • 1,921
 • Member since:
  06-01-2012

View PostXenlin, on 07 June 2015 - 03:24 PM, said:


II Kampania, 2 mini kampanie i III Kampania były oparte stricte na systemie rankingu graczy. Ranking klanowy był osobno i decydował o nagrodzie dla klanu w postaci złota (1 miejsce 1kk golda = 10k na głowę). 

Fajnie.

A pamiętasz może jakie były nagrody za kolejne miejsca? Zwłaszcza te poza top3?

 

Odpowiem za Ciebie. Śmieszne. Nie mówiąc już że 10k golda to jest ilość które osoby o skillu pozwalającym na tworzenie najlepszego teamu CW w WoT mogą sobie wygrać w dwa-trzy wieczory na Esl'u.

 

Kończyło się tym że wszyscy oprócz klanów z top5 i klanów z małą ilością  (20-40) ambitnych i aktywnych graczy mieli ranking klanowy głęboko w dupie.

 

 

Block Quote

 W tej Kampanii przykładowo wygrywa EFE. Wystawili 3 składy dziennie co daje 45 aktywnych graczy. Dostali 100 licencji - fajnie pięknie. 45 graczy, którzy wykazali się aktywnością wiadomo zasłużyli... a reszta? Im to będzie zwisać - wystarczy, że załapią się do top 11k i korzystają z nagrody. Zero wysiłku a czołg wpadł. Nazywasz to nie promowaniem topki? Z drugiej strony gracz w nieco słabszym klanie będzie dziennie naparzał - wybije się wysoko do rankingu i...? Klan nie zgarnie licencji więc jego 10 dni idzie się.... paść. Pomimo, że jest wysoko w rankingu, ale klan nie był na tyle silny by przebić się przez topkę gracze nie zgarniają nic. Dlaczego, gracz, który się starał nie dostaje nic, podczas gdy gracz z topki może zlać połowę eventu, byleby złapać się na granicy 11k i zgarnąć czołg? Logiczne? Dla mnie nie. Jest to system, który promuje tylko i wyłącznie topkę. Pół biedy z tym jeszcze bo byłby hejt ale szybko by ucichło. WG postanowiło dorzucić do pieca i dać możliwość zakupu czołgu - "nie udało się twojemu klanowi? Nie ma sprawy zapłać nam pieniążki damy ci czołg!". 12k za NAGRODĘ, których de facto miało być "sporo więcej" rozdanych z racji przejścia na nowy system CW. I zrozumiałbym jeszcze gdyby gracze aktywni dostali go nie wiem.... za połowę ceny. 6k golda to już nie jest taki kosmiczny budżet, ale nie... trzeba wycyckać graczy z hajsu. 

 Po pierwsze sprawdź sobie ile miał RSOP aktywnych graczy w czasie gdy wygrywał eventy. Podpowiem Ci- znacznie więcej niż 45. 45 aktywnych graczy to dwa składy, nawet nie trzy bo nie da się mieć codziennie tych samych 45 osób.

 

Wciąż jest to spory minus tego systemu, ale straszliwie wyolbrzymiasz problem, max 300-400 osób dostanie czołg za darmo grając tyle co nic, to jest jakieś 10% liczby płaczących i pokrzywdzonych.

 

Promuje tylko i wyłącznie topkę? Co to jest topka? Top39 to dla Ciebie topka? Top79 to też dla Ciebie topka? 

 

JAMTO ze stanem osobowym 30 w momencie ogłoszenia Zmierzchu Bogów, bez fuzji, zajęło 30 któreś miejsce w klanowym rankingu po prostu grając pod czołgi dla aktywnych klanowiczy (nie dostały tylko osoby które u was nie dostałyby tym bardziej).

 

W pierwszej kampanii tylko top30 klanów dostało czołgi, widzisz różnicę?

 

1DPA ma bez porównania mniejszy potencjał jeżeli chodzi o poziom gry drużynowej niż w czasie pierwszej kampanii w związku z dojściem do władzy w klanie w pewnym momencie (przed Krzylim, nie mówię o Graffie czy Barcie) nieodpowiednich osób  i bardzo burzliwą i kiepsko przeprowadzoną transformacją z for fun na CW? Deal with It.

 

W czasie kampanii liczy się skill, nie ilość dyszek w garażu.

 

Block Quote

Tak jak powiedziałem - dla mnie to co zrobiono z tą kampanią to jeden wielki paradoks, komedia i skok na kasę. Miało być dla graczy a wyszło dla topki - reszta niech buli 200 złociszy. 
Jedyne co mi się podoba w tej kampanii to tło fabularne. Tutaj koleś, który pisał historię powinien dostać premię... którą powinno się obciąć tym pozostałym idiotom za wymyślenie tak chorego systemu rankingu.

 

Z mojej perspektywy zasady wcale nie są specjalnie dobre, ale i tak jest to krok w dobrym kierunku. A klany o profilu gdzie ilość dyszek >  skill + randomowe klany zółto zielone będą narzekać zawsze gdy ugranie czegoś będzie wymagać trochę więcej skilla, a nie tylko ludzi od mapy, jakiegoś rozstawiającego i aktywności.

 

Edit; A płakanie o skok na kasę jest śmieszne. Ja wolałbym żeby było tylko 4500 czołgów jako nagroda, bez możliwości kupienia.

A to rozwiązanie to zarazem ukłon w stronę słabszych graczy ze słabszych klanów (i ich portfeli) jak i sposób na zarobienie dla WG.

 

Lepsze to niż 1 kampania która wymagała ciągłego przerzucania załóg za golda.

 


Edited by Hieronim_Berbelek, 07 June 2015 - 04:12 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users