Jump to content

Je WG EU neschopné, nebo mastermind?

• Please log in to reply
309 replies to this topic

Idahou #1 Posted 09 June 2015 - 09:56 AM

General

• Veteran
  • 36743 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

*
POPULAR

Neschopné. Úplně. Podle mě.

Tak to je na začátek můj názor,aby nedošlo k nějaké mýlce. 

Otevírám toto téma, protože si myslím, že WG EU dospělo k bodu, kdy svou špatnou, amatérskou a nedostatečnou prací vyloženě kazí požitek ze hry.

Asi by bylo fér, zmínit určité vazby mezi mnou a WG EU, jelikož to není pointa topicu, schovám to do spoileru.

Spoiler

Je také potřeba říct, že WG EU je jen správce evropského serveru. Nemá přímý vliv na hru samotnou a tak ho nemůžeme vinit třeba za matchmaking, spotting, arty a podobné.

Začnu tím, co je podle mě docela dost rozšířeným blábolem, překvapivě a neprávem omlouvajícím WG EU

WG EU je "rejžák" a financuje zbytek serverů. - Tohle je podle mě očividná blbost.

Spoiler

Různé konspiračky

Spoiler

A hlavní body proč je podle mě WG EU  neschopné:

Informační servis...

1) Jak se co zveřejňuje.

V zájmu provozovatele i hráčů, je jednoduchý přístup k informacím. Úplně jednoduše portál. Nacvaknu stránku  a vidím novinky. Případně se někam doklikám když hledám něco staršího či konkretního.

Jak je to u WG EU? 

Má portál. Support stránku. Fórum. Sociální sítě.

To je normálka, takhle to funguje všude. Problém je v tom, že na každém se objevuje něco jiného. Speciály a reklamy jsou na portále. Technické info na supportu. Kritické info (nejedou servery atd...) jsou v zapadlé sekci na fóru, na sociálních sítích jsou občas nějaké štěky.

Nezdá se to tak nelogické, že? Dokud si neuvědomíte, že pokud vyloženě musíte mít "know-how" na hledání informací. Rozmyslet si co kam patří a podle toho procházet dané stránky. Mno a nebo zkrátka nakliknete ritablog, který je externím zdrojem, přesto kolikrát přesnějším, rychlejšíma  tohle je vyloženě vtipné - důvěryhodnějším.

Má to fungovat tak, že nakliknu portál a vím všechno co potřebuju vědět, ne, že behám po stránkách.

Prostě nemůžu se připojit? => worldoftanks.eu a hned mám jasno, pokud jde o globální problém. Pokud ne, tak bych měl lehce najít něco jako časté potíže, ta stránka by mě měla doslova navést.

2) Co a kdy se zveřejňuje.

Ve WG EU je všechno tajné, interní a důvěrné. Byl jsem rok moderátorem, ale aby mi mohla podpora na přímem kanále říct, jestli servry jedou, nebo ne, potřebovali povolení od mistra hlavouna. Samozřejmě, v každé hře jsou určité informace, u kterých je lepší, pokud je hráči neznají. Různé mechaniky, bugy a nedodělky mohou mít hodně blbé následky, pokud jich zneužije nějaký idiot. Příklad? Kdysi dávno stačilo zaspamovat chat v okně klanových válek a padl celý server. Nejdřív padl jednou za den. pak se to rozšířilo a padal několikrát za hodinu, prostě proto, že lidi jsou idioti.

Jenže... WG EU sou taky lidi a tak se většinou dovíme o nějaké důležité události buď v momentě kdy začne, nebo dokonce až pár dní po. Proč bychom měli vědět, že se přesouvá server, mění časy obrany nebo se nejde připojit? To je všechno důležité info, ale pro WG EU je důležitější neustále spamovat reklamy, které jsou třeba v případě kreditových balíčků stále stejné a každý týden.

Na portálu se teď nevyskytuje už prakticky nic zajímavého či užitečného. Kdy bude update se dozvíme na ritablogu, jestli jdou či nejdou servery vyčteme na fóru, akce nám to vypíše ve hře...

A málem jsem zapomněl na tapetu s kalendářem, zveřejněnou v půli měsíce...

3) Forma

Mno, je pravda, že už se nejedná o čistě google translate paskvil, ale... chyby jsou tam stále, nyní ovšem trvá 4x déle, než ej někdo opraví. Přitom by snad měli mít communitáci práva k editaci, ne? Pokud ne, tak snad ve stejné budově musí být správce portálu který je má. Pokud ne, tak snad na něj mají kontakt, ne? 

Pak je to ametérismus v podobě "bumpování" článků. Zkrátka je hodí na vrch, jenže to je tak všechno. Nedávno tu jelo info o odstranění premiových tanků. Asi třikrát se objevilo na vrchu a třikrát bylo pro někoho strašně moc těžké připsat tam "Připomíname", místo toho jen blbnou lidi. Protože pokud se tam objeví něco takového a jednotlivé vlny nejsou popsány, tak předpokládám, že se odstraňují další stroje. Budiž, to je drobnost. Co mě ovšem štve více je vpisování infa do starých článků. Místo aby se vydala řádná novinka, ta se vezma stará, hodí se tam někam odstavec navíc a hledej šmudlo.

Stejně tak míchání různých věcí do sebe - nedávno vyšlo info o přesunu času obrany (v den kdy tak provedli) a kde to bylo zveřejněno? Na konci článku o zavedení tier 8 bitev do útoků. Jasný, mlhavou souvislost to má, ale proč je takovej problém to připsat do nadpisu? "Verze 9.8: Bitvy VIII. úrovně v režimu Opevnění a úprava času obrany." Hroooozně těžký.

+ ta retardace ohledně znáčků místo vypsání bonusů atd...

4) Obsah. 

Nakousnuto už jinde. Nejen, že tam není prakticky nic zajímavého, ale dokonce se ignorují i videa z jiných servrů.

http://ritastatusrep...e-wg-video.html

Osvobození prahy. Video od WG na ruském yt. Proč to cpát těm nevděčníkům v Evropě, co? Bývali doby, kdy se tam objevovali i zajímavé články od hráčů

5) Ingame info.

Několik let tu existuje možnost vkládat zprávy do  panelu ve kterém nám chodí info o bitvách, opravách a útratách. Mno kdysi jsem se na to ptal a prý je to to hrozně technicky náročné. Kecy. Od té doby tam jede esport, reklamy, kraviny. Že by se tam někdy objevilo "EU2 má technické problémy, vyčkejte prosím na opravu, nebo využijte server EU1", to ne. To raději nechali lidi klikat na tlačítko bitva, což je nechalo vyset ve frontě nějakou půl hodinu aniž by se mohli přepojit, nebo vlízt do garáže.

Ušetřen nezůstal ani překlad hry, který má na triku WG EU. Například pokud si v opevnění najdete "neutralitu", dozvíte se, že po její aktivaci, bude ne-napadnutelný. Že ani vy nebudete moci útočit, to už si musíte najít jinde. Popisy misí jsou teď sice z větší části opravené, přesto je tam neuvěřitelné množství chyb a byli tam i před měsícem.

6) Communitní tým.

Ví úplný prd. Někdy mám pocit, že poskytnou nějaké info až když si ho přečtou na rita blogu. Konstruktivní posty totálně ignorují a soustředí se na bejkárničky. Jejich účel pro mě zůstává záhadou a to jsem s nimi rok a půl pracoval (v omezené míře, měli jsme jen společný kom. kanál, ale taky kontakt každý den). Nezdá se, že by nějak urychlili třeba opravu na webu, ale o tom jsem již psal. Občas mi příjde, že na fóru víceméně jen zevlují a trolí. Sakra, zapomněl jsem zmínit, že běhají z Paříže do Bavorských servroven.

7) Emailový spam.

Reklama je potřeba, ovšem nevidím důvod, proč by mi měli přijít za víkend tři emaily o akci ve hře, která už skoro končí a ve které jsem nahrál několik desítek bitev. Spamujte si neaktivní hráče, ne mě.

7) Tutoriály, návody a podobné.

Ano, to počítám do informačního servisu. Na portále se sice objevilo několik rad a průvodců, ale to je tak asi všechno. Nepravidelně se objevují kusá videa a to je taky všechno. Můj projekt výcvikových klanů utopila Karlie, tedy bývalá comunitní coordinátorka, nevím proč, ani nekvákla. Tuším, že nového hráče obšťastní pár goldy za tutoriál a vyskakují okno. No, kromě toho, že aktuální výcvik měl být jen malou součástí vetšího celku tutoriálu již před několika lety (Ale s tím má WG EU málo co společného), to je zkrátka málo. Že by nějak jela podpora vytváření nových návodů? Pfff, na co. Kdyť by se mohli linknout z portálu, zas by tam bylo něco zajímavýho a  užitečnýho. ještě by tam lezli lidi! to tak! To samé platí asi pro výuková videa.

8) Fórum.

Nemá cenu rozebírat. Milion zbytečných podsekcí. Dodatečné info se postuje mezi bordel diskuze, místo toho,a by se normálně připsalo do prvního postu (a tudíž ho viděl každý kdo tam vstoupí )

Sečteno a podtrženo. Informační servis WG EU je katastrofa a ostuda. To jsem ještě zapomněl zmínit, že během WGLA přidali další dva kanály na akždou sociální síť, takže některé byli dokonce ztrojené. Stronk

Co tu máme dál. 

Zákaznická podpora!

Několik kluků od nich jsem znal, nevím jestli tam jsou pořád, ale byli fajn.

Podpora jako taková je asi celkem schopná a užitečná. Pokud od nich nechcete nic složitého a trápí vás jen drobné problémy. Ovšem pokud s nimi začnete řešit něco košatějšího složitějšího. Jsou LOST.

Naposledy jsem s nimi řešil onen přesun obrany. Vyměnili jsme si několik zpráv během kterého byli zmatení, zmystifikovaní, chybní a nakonec i hrubí. Vyprávěli mi o věcech které s mým problémem nesouviseli a ignorovali ty, které ano. Například jsem je požádal o kontakt na nadřízeného (mají denní šéfy a ty mají pravomoce rozhodovat). Přes tři posty to přešli beze slova. Pak jsem se ozval a načež mě jeden z nich odsekl s tím, že už mi třikrát odpověděli. Upozornil jsem ho na fakt, že se plete a neodpověděli mi ani jednou (absolutně o tom od nich nepadlo ani slovo), tak jsem se dozvěděl, že v tom posledním postu (kde psal, že už mi odpověděli) mi to napsal dvakrát... Super. Mno celkově byli zmatení a tři posty trvalo, než vůbec pochopili která bije. Všimli jste si, že o nich píši v množném čísle? To protože se na mém malém ticketu vystřídali tři. Beze slova to prostě přebral jiný (a dle mého názoru předešlou konverzaci jen proletěl, nebo vůbec nečtl). Když jsem se optal co to má být, tak že prý změna směny. Ohradil jsem se, že je trochu amaterské nenaspat, když se vymění. Vzápětí se vyměnili zas. Beze slova. Ve výsledku nejen, že zdržovali sebe, ale i mě. Samozřejmě se nic nevyřešilo a celkově to bylo... amaterské, nepříjemné. Neměl jsem pocit, že se bavím se zákaznickou podporou a oni očividně neměli pocit, že se baví se zákazníkem.

WG EU je správcem Evropského serveru. Musí se jim přiznat, že server běží většinu času bez problémů (alespoň mě), jenže jejich prací je taky obstarávat informační servis a zákaznickou podporu (plus feedbackovat vývojářům, ale to hodnotit nemůžu). V obouch případech selhávají na plné čáře.

Dalo se to pochopit kdysi v začátcích, protože takový úspěch nikdo nečekal a zvládnout tolik nových hráčů prostě nebylo možné. dnes je ovšem situace jiná. WG EU mělo doslova roky na to, aby začalo fungovat tak jak má. Přesto je ta úroveň spíše nižší... víkendovky jsou teď "víkendový speciál" bez špetky snahy, nebo nedej bože srozumitelného textu. 

A proč jsem ztrácel čas s takovýmhle monstrozním topicem? Protože tuhle hru mám rád, jinak bych u ní nestrávil tolik let, ale tenhle přístup WG EU mě neskutečně otravuje a znepříjemňuje samotné hraní a vím, že nejsem sám. Kdyby se místo diskutování prkotinách typu rozdělení sd/hd klienta komunita věnovalo tomuto tématu, věřím, že by se časem přeci jen mohlo pohnout horou. Však i ta malá petička za ČS tanky se do ruska dostala

Edited by Idahou, 09 June 2015 - 11:01 AM.

SG_semda #2 Posted 09 June 2015 - 10:03 AM

General

• Player
  • 41991 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Krasne napsané, uplne souhlasím :) ted jen doufat ze Wysch s Ketankis si to přečtou a chytnou se za nos, nebo jim to rovnou tenhle článek omlatit o hlavu aby to pochopili :D

Karaya12 #3 Posted 09 June 2015 - 11:01 AM

Brigadier

• Player
  • 19945 battles
  • 4,372
  • [SVINE] SVINE

Rozhodný souhlas. Pěkně napsáno a shrnuto na jednom místě :great: Bohužel to ale vypadá tak, že interní nastavení ve WG je takové, že naši komuniťáci z tohoto mohou ovlivnit možná 10%, nebo ještě méně. Vypadá to, že WG jede systémem, že nikdo za nic neodpovídá a vždy je potřeba se ptát někoho výš a ten buď taky nic neví, nebo to ví, ale nechce to pustit dál, protože by to ohrozilo jeho "vyjímečnost". 

Měli jsme to ve firmě podobné s zástupci šéfa. My je spamovali dotazy, ale oni prostě nic nevěděli, protože je šéf do určitých oblastí nepustil. Moc špatný systém!

Idahou #4 Posted 09 June 2015 - 11:15 AM

General

• Veteran
  • 36743 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Tak pokud se kolem toho podaří rozjet diskuzi, tak to můžou poslat nahoru jako feedback, kterej (asi) cestuje jinými kanály. popřípadě jsou i jiné způsoby a pokud vím, tak petice za ČS tanky taky nešla přes EU a nějak se dostala přímo k WG jako takovému a tedy hlavounům.

gadds #5 Posted 09 June 2015 - 11:24 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

Celkem pěkně shrnuté hlavní neduhy péče o uživatelskou komunitu ze strany WG.

Myslím ale, že pokud chceme, aby došlo k nějakému skutečnému posunu a chceme to skrzevá naše komuniťáky posouvat směrem dovnitř WG, je potřeba jasně definovat, co chceme, jaké konkrétní změny vyžadujeme, a co by mělo být jejich cílem. Jinak si jen management řekne, že si zas někde někdo poplakal na lokální sekci fóra, ale že vzhledem k neklesajícímu počtu hráčů to není třeba brát vážně.

Jaké konkrétní kroky by podle Tebe Idahou mělo WG udělat, aby došlo ke zlepšení Tebou popsaného stavu? Ptám se proto, že pokud toto vzbudí zájem našich komuniťáků, určitě se Tě budou chtít zeptat na totéž.

Edited by gadds, 09 June 2015 - 11:24 AM.

MSG_Protector #6 Posted 09 June 2015 - 11:40 AM

[PRASE]

• Clan Commander
  • 11837 battles
  • 1,045
  • [SVINE] SVINE

View Postgadds, on 09 June 2015 - 11:24 AM, said:

Celkem pěkně shrnuté hlavní neduhy péče o uživatelskou komunitu ze strany WG.

Myslím ale, že pokud chceme, aby došlo k nějakému skutečnému posunu a chceme to skrzevá naše komuniťáky posouvat směrem dovnitř WG, je potřeba jasně definovat, co chceme, jaké konkrétní změny vyžadujeme, a co by mělo být jejich cílem. Jinak si jen management řekne, že si zas někde někdo poplakal na lokální sekci fóra, ale že vzhledem k neklesajícímu počtu hráčů to není třeba brát vážně.

Jaké konkrétní kroky by podle Tebe Idahou mělo WG udělat, aby došlo ke zlepšení Tebou popsaného stavu? Ptám se proto, že pokud toto vzbudí zájem našich komuniťáků, určitě se Tě budou chtít zeptat na totéž.

Jako, neříkám, že bys třeba neměl pravdu. Nicméně mi to přijde, jako kdybys navrhoval to, že WG řekne: Dobře, jste nespokojení, ale dokud nepřijdete s řešením jak to vylepšit, tak my nic dělat nebudeme, abychom nemuseli přemýšlet. 

Wysch #7 Posted 09 June 2015 - 11:57 AM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,478

View PostSG_semda, on 09 June 2015 - 11:03 AM, said:

Krasne napsané, uplne souhlasím :) ted jen doufat ze Wysch s Ketankis si to přečtou a chytnou se za nos, nebo jim to rovnou tenhle článek omlatit o hlavu aby to pochopili :D

Ano, je to krásně napsané, to bez debat. 

I kdybych cokoliv napsal, jen mě tím umlátíte. 

Ale bohužel jsem komunitní koordinátor, a náplní mojí práce jsou komunity šesti (šesti!!!) WG her. Nejsem ani komunitní manažer, ani šéf evropského komunitního týmu, ani šéf evropské pobočky, natožpak šéf celého WG.

Mám jistá práva a hlavně jisté povinnosti vůči svému zaměstnavateli.

Vyjádřím se tak spíš k bodu 6).

Myslím, že primárně narážíme na to, že nevíte, co komunitní zaměstnanec dělá, ale ani i kdybych vám to směl celé říct - neboť jsou určité aspekty mé práce, kterou zkrátka sdílet s komunitou nemůžu - stejně si myslím, že to bylo prd platný.

Nicméně Google vám v tomhle pomůže víc. Stačí si vyhledat, co komunitní zaměstnanec dělá.

Ano, nemáme na starosti obsah článků na portálu, ano, nemáme možnost editovat chyby na portálu, ano, nemáme možnosti na portál vůbec vkládat oznámení a články. Ano, pokud nejdou servery, nemáme možnost to jinak oznámit než přes fórum. Zadání čehokoliv na portál není otázkou minut, bohužel. 

Pokud je nějaký problém na serverech a my se o něm dozvíme zavčasu, nejsme to my, kdo ten problém dokáže odstranit. Nejsme ti, kdo navrhují kampaně, speciály, marketing. 

Jsme komunitní koordinátoři společnosti Wargaming, a nikoliv jen World of Tanks. Musíme být najednou na šesti fórech, musíme mít jakés takés znalosti mechanik všech WG her, abychom dokázali efektivně sbírat vaši zpětnou vazbu, stejně tak jsme angažováni na šesti sociálních sítích najednou, stejně tak jsme ti, kteří v tutéž chvíli musí pracovat na komunitních setkáních, soutěžích, akcích, a tak dále. Není to tak, že jsme celý den na fóru a jen vás trollíme. 

Mrzí mě to, že máte na komunitní tým takový názor, ale myslím, že primárně si myslíte, že jsme komuniťáci pro World of Tanks. Což bohužel není pravda.

Fórum by mělo být maximálně 10% našeho aktivního času, protože je to diskuzní fórum s hráči pro hráče. Jenže těch fór máme šest, stejně jako těch her máme šest. 

Stejně tak je myslím klíčové, že fórum, to je 5% naší herní komunity. Drtivá většina našich CZ/SK hráčů na fórum v životě nevstoupila, nebo na něm nebyla aktivní.

Chápu, že vám to jako odpověď nepostačí.

Nicméně

View Postgadds, on 09 June 2015 - 12:24 PM, said:

Tohle je přesně pravda a tohle je přesně to, o co vás pokaždé žádám.

Rád posbírám vaši kritiku na  cokoliv, vaši zpětnou vazbu na cokoliv, ale výčet toho, co je špatně, je jen polovinou úspěchu. 

Pokud máte nápady, co se má zlepšit, a hlavně JAK se to má zlepšit, rádi to předáme a budeme rádi, abyste se cítili mnohem lépe. Fórum je primární a klíčový prostor pro sběr zpětné vazby od komunity, a pokaždé je rozhodující, aby ta zpětná vazba byla přínosná a konstruktivní. 

Ale zároveň to neznamená, že všechny vaše konstruktivní návrhy vyjdou v platnost. 

Ani to už nedokážeme ovlivnit.

View PostKaraya12, on 09 June 2015 - 12:01 PM, said:

Bohužel to ale vypadá tak, že interní nastavení ve WG je takové, že naši komuniťáci z tohoto mohou ovlivnit možná 10%, nebo ještě méně. 

Pokud je třeba problém se servery, pak ano, WG EU řeší EU servery.

Pokud je problém ve hře, inu... v EU pobočce není vývojář ani jedné z her. 

Komuniťák tu ale není bohužel od toho, aby řešil problémy, které hráči mají. To zkrátka není náplň naší práce. Nejsme technická podpora.
Jistě, pokud máte problém, pokusím se vám vždycky pomoct, ale ne vždy moje síly na to stačí. Obrací se na nás spousty hráčů s dotazy a žádostí o pomoc, a když to jde, snažíme se pomoct všem. 

Upřímně, já vám rozumím, rád bych si o sobě myslel, že jsem jeden z vás, nahrál jsem toho dost a stejně tak jsem byl na fóru dřív, než jsem vůbec přemejšlel o tom, že bych někdy ve WG dělal. (Idahou to určitě potvrdí, protožejsem se s ním kolikrát dlouze hádal.)

Plně tenhle Idahouův thread chápu, rozumím mu, chápu, proč můžou mít hráči takový dojem.

Pokud máte zájem, můžeme zde diskutovat o tom, co by měl community team dělat lépe, a jak by to měl dělat lépe, a buďte ujištěni, že celou tuto diskuzi rád předám odpovídajícím osobám.

Takže... směle do toho.

gadds #8 Posted 09 June 2015 - 11:58 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View PostMSG_Protector, on 09 June 2015 - 10:40 AM, said:

Jako, neříkám, že bys třeba neměl pravdu. Nicméně mi to přijde, jako kdybys navrhoval to, že WG řekne: Dobře, jste nespokojení, ale dokud nepřijdete s řešením jak to vylepšit, tak my nic dělat nebudeme, abychom nemuseli přemýšlet. 

No ale takhle korporát nad produktem, který mu stále slušně vydělává, přemýšlí!!

Proč by jako měli dělat nějaká opatření, když jim to krásně sype a všechno (v jejich očích) krásně funguje? Protože někdo na fóru vyjádří nespokojenost?? Oni mají svoje měřítka fungování projektu WoT, a ty jsou "vydělává"/"nevydělává". A pokud platí, že "vydělává", tak je to pro ně to nejlepší tržní měřítko správného fungování daného produktu. Nic jako průzkum spokojenosti uživatelů tady neprobíhá (a to je velmi důležitá indicie, ukazující priority top-managementu WG), tedy měří se to jen zisky a počtem aktivních hráčů. Pokud jsou s nima hlavouni WG spokojeni, nevynaloží ani to nejmenší úsilí, aby cokoliv měnili na té slepičce, co jim bude ještě pár let snášet zlatá vajíčka.

Já tady vůbec nehájím zájmy WG, jen z vlastních bohatých zkušeností vím naprosto přesně, jak fungují. 

Pokud tady uděláme petici (například), jejímž obsahem bude vyjmenování bodů, které se nám na customer-care ze strany WG nelíbí, tak ji může podepsat třeba bambilión hráčů a stejně bude reakce WG buď "hmmm, so what..." nebo nedejbože přijdou s nějakým supertupým opatřením, ze kterého budeme všichni jenom rozčarovaní a znechucení.

Jediná možnost, jak něco opravdu změnit, je dát konkrétní návrhy na nápravu - "nelíbí se nám X, Y, Z..., a proto požadujeme nápravu formou X1, Y1, Z1". Pak se nad tím možná (MOŽNÁ!!!) někdo tam nahoře vůbec zamyslí. 

Představ si do absurdna dovedenou modelovou situaci (a možná má k pravdě blíž, než si myslím): Jede si hlavoun WG ve svojí limuzíně na nějaký jednání a v tom mu přijde na jeho smártfoun mailem feedback, že CZ komunita nadává na chování WG a petici na toto téma podepsalo 1758 hráčů. A že chtějí, aby se s tím jako něco udělalo. A hlavoun si řekne: "Cože?? Dyk to vydělává jak cyp, hráčů furt dost a teď se ještě rozjedou ty lodě, žejo..." Hmmm, tak jim to pošle zpátky dolů, aby teda jako něco udělali. No tak komuniťáci budou chvíli takoví hodnější a trochu aktivnější a zákaznická podpora vyřídí první dva týdny o tiket denně víc... A to bude tak všechno. A celá snaha se rozplyzne v jedno velké NIC. 

Tohle pravidlo platí ve všech firmách - kdekdo ví, co je blbě, ale málokdo umí říct, jak je to teda správně. Na toho prvního se každej vykašle, no ten druhý má šanci něco změnit.

Tedy nejsem vůbec proti Idahouovi, jen by bylo škoda, aby z toho bylo jen velké plácnutí do vody...

reaper2702 #9 Posted 09 June 2015 - 12:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 79505 battles
  • 742
  • [SUPRE] SUPRE
Jak uz jsem zminoval jinde cele WG EU si musi dupnout aby melo vetsi prava, upravovat lokalni mutace eshopu(jen popisy, na ceny at vam klidne prava nedaji) to same s clanky na portale, vykaslat se na to bumpovani starych clanku a davat aktualitu s odkazem na starsi clanek(bezna vec ve svete jen ve WG EU je to asi neprijatelne), profesionalizace podpory, takhle jak to tu popisuje Idahou jste na urovni garazove firmy( mam s podporou sve zkusenosti, umi jen CTRL+C a CTRL+V). I ja mam tuhle hru rad, ale po pristupu WG EU k zakaznikum jiz nejsem sponzorem a nebudu(viz napriklad zminovane problemy s EU servery - temer mesicnimi lagy nemoznosti si plynule zahrat bez refundace mych prostredku za premiovy ucet, a je toho vic). tyhle veci by mohly byt naprosto v kompetenci WG EU - rozhodnuti zda byl problem serveru pak budeme kompenzovat...

Idahou #10 Posted 09 June 2015 - 12:38 PM

General

• Veteran
  • 36743 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

*
POPULAR

View PostWysch, on 09 June 2015 - 10:57 AM, said:

Ano, nemáme na starosti obsah článků na portálu, ano, nemáme možnost editovat chyby na portálu, ano, nemáme možnosti na portál vůbec vkládat oznámení a články. Ano, pokud nejdou servery, nemáme možnost to jinak oznámit než přes fórum. Zadání čehokoliv na portál není otázkou minut, bohužel. 

Pokud je nějaký problém na serverech a my se o něm dozvíme zavčasu, nejsme to my, kdo ten problém dokáže odstranit. Nejsme ti, kdo navrhují kampaně, speciály, marketing. 

Jsme komunitní koordinátoři společnosti Wargaming, a nikoliv jen World of Tanks. Musíme být najednou na šesti fórech, musíme mít jakés takés znalosti mechanik všech WG her, abychom dokázali efektivně sbírat vaši zpětnou vazbu, stejně tak jsme angažováni na šesti sociálních sítích najednou, stejně tak jsme ti, kteří v tutéž chvíli musí pracovat na komunitních setkáních, soutěžích, akcích, a tak dále. Není to tak, že jsme celý den na fóru a jen vás trollíme. 

A nás tohle nezajímá.

Že je vás málo a že to má firma blbě nastavený na věci nic nemění. Proč by nás to mělo zajímat? Už hodně krát jsem napsal "oni za to nemůžou...", vedlo to někam? Ne, akorát komunitáci začali říkat, že za to nemůžou... 

Vybral jsi jeden bod z celého toho výčtu a podívej kolik jsi sám našel chyb, věcí které jsou špatně. Plus tu máš dalších x podnětů. Ty jsi uvnitř. Ty víš co tě limituje a jakej to má výsledek. Ty můžeš uchopit tenhle topic a udělat z něj páku. Že nevíme, co vlastně děláš jsem zmínil už nahoře, neznám ani podmínky v jakých pracuješ, tak jak po mě můžeš chtít nějaké konkretní návrhy na změnu? Mimochodem oproti tomu co píšeš a chceš, tohle je standard. Zákazník ti (myšleno firmě) řekne co je špatně a ty (firma) se to snažíš napravit, nebo vyhodnotit.

Budiž, chceš konkretní návrh, tady je: WG EU by mělo nahradit toho, kdo je zodpovědný za distribuci informací, uvnitř i venku. Já mám ovšem pocit, že WG EU nikoho takového nemá a tenhle celek ubohého informačního servisu je slepenec neorganizovaných kroků jednotlivých oddělení. Zkrátka potřebujete někoho, kdo vytvoří/zlepší komunikaci a distribuci informací. To je začátek a bez toho se nehnete. Bez odpovědné osoby řídící info servis ti bude k prdu možnost opravovat články, protože tam bude furt ten fouňa, co do nich sází chyby. Řekl bych, že tohle jde nadnést na poradě, ne? 

I další návrhy na zlepšení by byli, ale já už jsem pro dnešek nad tím strávil dost času. Takže možná později. Ovšem ty problémy jsou natolik základní, že by to snad bylo i spíš přítěží. Například se můžeme bavit o tom kolik jakých článků by mělo být na portále, ale za jedno se neshodneme, za druhé stejně nevíme jaké jsou možnosti. Tudíž je podle mě lepší nepouštět se tolik do konkretizování

Edited by Idahou, 09 June 2015 - 12:43 PM.

global_asa_wenca #11 Posted 09 June 2015 - 12:43 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 93558 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

Ono se WG o nějaké změny snaží, jenže to trochu postrádá koncepci, a po čase je z toho jen další koule na noze - např. kalendář akcí na portále  - občas tam někdo na poslední chvíli z donucení dopíše název akcí na příští týden - 14 dní. Ale k čemu? Víc než název z toho stejně vyčíst nejde, takže to nejspíš stejně už nikdo moc nepoužívá. Tak proč něco takovýho nezaříznout a přestat tu Sysyfofskou kouli zbytečně tlačit do kopce?

Hlavní problém je IMO přesně v tom nekoncepčním rozvoji. Místo aby centralizovali nějakej datovej zdroj zpráv a snažili se frontendy napojit na něj a distribuovat informace nějak smysluplně, tak postupně jen přidali další a další frontendy který si ale informačně jedou po vlastní ose - kalendář akcí na portál, sociální kanály, rozhraní misí do klienta... atd. Každej frontend má ve správě někdo jinej, a zjevně nečerpá z nějakýho společnýho informačního zdroje, takže se informace zákonitě třiští. Tam se dočteme kousek informace, tam další kousek, tam chybnou informaci, kterou někdo přeložil blbě, takže občas jednotlivý zdroje informačně navzájem nesedí. Vznikají chyby při předávání z kanálu na kanál, chyby v překladu, zpoždění, atd.

View PostWysch, on 09 June 2015 - 12:57 PM, said:

Pokud máte zájem, můžeme zde diskutovat o tom, co by měl community team dělat lépe, a jak by to měl dělat lépe, a buďte ujištěni, že celou tuto diskuzi rád předám odpovídajícím osobám.

Takže... směle do toho.

Když tady ale zdaleka nejde jenom o komunitní tým. Taky vám tu občas "držkuju" - ale protože zvenku je fakt celkem jedno jaká je příčina stavu že se informace o akci dozvíme až dávno po jejím startu, a vy jste holt jako komuniťácí ten hromosvod. Ale tahle diskuse by neměla být o tom, co může dělat líp komunitní tým. Tahle diskuse by měla být o tom co by mělo líp dělat WG EU jako takový, aby se informace dostávaly hráčům včas a správně.

Edited by global_asa_wenca, 09 June 2015 - 12:47 PM.

von_chom #12 Posted 09 June 2015 - 01:08 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17146 battles
  • 1,412
  • [_CALM] _CALM

View PostWysch, on 09 June 2015 - 10:57 AM, said:

ne ne ne ne ne ne

a uz se nekdo od Vas snazil s tim neco udelat, popr pozadat o dalsi pravomoce (v tomto pripade cti jako prace navic) ??

tyto pripominky se zde objevuji porad dokola, az z toho ma jeden pocit ze se to neposila, popr to nikdo necte nebo nechce resit (toto castecne chapu, sefove pro cely les jednotlive stromy nevidi, ale to uz je holt vase prace jim ty stromy ukazat)

rika se, ze ryba smrdi od hlavy, ale kde je ta vase ? proc se nekdo neprijme za sefa CZ/SK sekce, popr proc se nekdo ze soucasneho staffu nepusne na volne misto a nenabere se nekdo na nizsi pozici ?

Z poslednich  2,5 roku je mi docela smutno :(

Musite se vice snazit, pane spravce

X1376 #13 Posted 09 June 2015 - 01:40 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29890 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW
@Wysch: Az budu zase v patek cucet na obrazky, kodujici bonusy-discounty-slevy, tak si vzpomenu na to, jak je ten vas tym skvely...

SanyaJuutilainen #14 Posted 09 June 2015 - 02:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 21078 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postvon_chom, on 09 June 2015 - 01:08 PM, said:

rika se, ze ryba smrdi od hlavy, ale kde je ta vase ? proc se nekdo neprijme za sefa CZ/SK sekce, popr proc se nekdo ze soucasneho staffu nepusne na volne misto a nenabere se nekdo na nizsi pozici ?

Asi protože se nikdo nehlásí? Jen CZ staff má už asi půl roku volné minimálně dvě pozice (možná víc, pokud se víc stejných pozic nerozepisuje): https://wargaming.com/en/careers/vacancies/

Zkus to rozšířit mezi známé, třeba se někdo najde, kdo bude dělat osm hodin denně na pěti různých fórech a pak dostane sprďana od hráčů, že nedělá nic. Jako bonus může žít v Paříži.

Edited by Nya_Chan, 09 June 2015 - 02:35 PM.

von_chom #15 Posted 09 June 2015 - 02:47 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17146 battles
  • 1,412
  • [_CALM] _CALM

View PostNya_Chan, on 09 June 2015 - 01:34 PM, said:

Asi protože se nikdo nehlásí? Jen CZ staff má už asi půl roku volné minimálně dvě pozice (možná víc, pokud se víc stejných pozic nerozepisuje): https://wargaming.com/en/careers/vacancies/

Zkus to rozšířit mezi známé, třeba se někdo najde, kdo bude dělat osm hodin denně na pěti různých fórech a pak dostane sprďana od hráčů, že nedělá nic. Jako bonus může žít v Paříži.

njn, ale jak jsem psal, jestli nejsou vhodni kandidati, tak at se na to misto posune nekdo ze soucasneho tymu, toto se deje v kazde firme dnes a denne. Ale pokud to WG nenapadne samo od sebe...tak musi Wysch nebo kolegine sebrat koule a jit za sefem :hiding:

ANIJ #16 Posted 09 June 2015 - 03:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10646 battles
  • 1,334

A obyčejný hráč hry: ani nevím,že nějaké takové problémy probíhají. Problémy ve "vedení" mi jaksi nevadí. Nejsem tady dlouho, ale po tu dobu jsem se nesetkal s základními problémy. 

S drobnými problémy si pomůžu sám. Když hra nejde, pustím ji za chvíli znovu.  Hra cuká, však za chvíli se to zlepší. Informace si najdu, popřípadě zapojím Google. A jest-li někdo jede ve své limuzíně a nechce řešit problém české sekce není až tak důležité (pro mě). Hlavně, že vůbec taková hra existuje a že si ji mohu v klidu zahrát. 

SC0RCH3r #17 Posted 09 June 2015 - 03:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37212 battles
  • 442
  • [PCSTB] PCSTB
Myslím, že důležitější otázkou než "jestli" (o tom se asi ani nedá diskutovat), je ptát se "proč"...

Edited by SC0RCH3r, 09 June 2015 - 03:50 PM.

Norintheris #18 Posted 09 June 2015 - 03:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19605 battles
  • 1,354

View PostIdahou, on 09 June 2015 - 08:56 AM, said:

Však i ta malá petička za ČS tanky se do ruska dostala

Neměl v tom prsty Silent?:teethhappy:

_BASStard23__ #19 Posted 09 June 2015 - 04:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6621 battles
  • 704

Tohle je boj s větrnými mlýny. Ale každopádně Idahou má moje sympatie, že se do toho pustil. :great:

Na druhou stranu je to jen PC online hra, která by nás měla především pobavit. Stále je to jen hra pro mě a nic víc.

Já zatím stále doufám v AW, že bude nový nástupce WOT bez zbytečných a dokola kritizovaných chyb jako je to tady... :hiding:

von_chom #20 Posted 09 June 2015 - 04:33 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17146 battles
  • 1,412
  • [_CALM] _CALM

View Post_BASStard23__, on 09 June 2015 - 03:10 PM, said:

Já zatím stále doufám v AW, že bude nový nástupce WOT bez zbytečných a dokola kritizovaných chyb jako je to tady... :hiding:

Tak urcite :teethhappy:

Edited by von_chom, 09 June 2015 - 04:51 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users