Jump to content

Je WG EU neschopné, nebo mastermind?

• Please log in to reply
309 replies to this topic

gadds #21 Posted 09 June 2015 - 05:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

Osobně si myslím, že jestli CZ hráčské komunitě něco opravdu chybí a schází jí to, tak je to komunitní manažer s koulema, který se nebude bát prosazovat rozumné podněty zevnitř komunity (tedy dokáže rozumně filtrovat hlouposti od rozumných nápadů), a který bude vyvíjet enormní tlak na ostatní oddělení WG EU, aby zajistil kvalitní informační servis směrem k hráčům, lačným po každé novince. Pokud je volbou "No. 1" pro tyto lidi nějaký externí server, pak je něco tragicky špatně. Pokud to WG nevadí, je to ukázka katastrofálního amatérismu...

A není to výtka směrem k aktuálním koordinátorům - co oni ze své pozice můžou. Leda tak šoupat nohama a dělat, co se jim řekne. Protože tady prostě chybí někdo, kdo se za ně vahou své pozice postaví. Tedy komunitní manažer, který bude v první řadě profesionál každým coulem.

To považuju za alfu a omegu celého rozkladu komunity CZ WoT komunity - a ofiko fórum je jen výkladní skříní tohoto rozkladu...

Idahou #22 Posted 09 June 2015 - 05:26 PM

General

• Veteran
  • 36697 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

Mno, tím si nejsem tak jistý. Tuccy je u WG opravdu dlouho a řekl  bych, že jeho slovo mělo/má váhu. Navíc tohle není problém Cz/Sk sekce, ale problém WG EU. Českej community manager může situaci zlepšit, ale jen lokálně,a bych tak řekl. Když by si nový cm dupnul, tak bychom třeba měli kvalitnější překlady (nebo alespoň nějaké, viz. pravidla pro kampaň která začíná zítra), ale obsah a kvalitu portálu by ovlivnil jen stěží a to třeba prostě jen proto, že si nějaké info škudlí například podpora a sama neví, komu ve firmě je může předat. Tam je chyba v řízení a organizování, toku informací. Nenechte se zmást, "zdánlivá" nepoužitelnost community týmu je jen okrajem onoho problému.

Ono, je dost špatné, jak je ten informační servis ubohý, ale to si ještě vemte, že ve WG EU sedí hlavoun(i), kteří to vidí a buď jim to nedochází, nebo je jim to z nějakého důvodu špatně. Já sem skutečně čekal, že bude zemětřesení už po tom informačním suchu během lag festu minulý rok. A ono prd.

Mimochodem v souvislosti s tím, bych připomněl, že anglický (nebo to byl polský?) coordinátor tehdy otevřel topic ve kterém průběžně informoval o stavu, podával info. U nás to dělal moderátor, většina sekcí byla ovšem absolutně bez informací. Mám pocit, že z Cz/Sk communitáků nikdo nebyl k mání (jak jsem psal, část na výjezdu, část na dovče...).

Jinak samozřejmě, jak tu někdo podotkl, je to jen hra. Já to i tak beru, ale opravdu nerad bych odešel jen kůli znechucení jak mi WG EU hází klacky pod nohy jen proto, že nejsou schopni řádně dělat svoji práci. To není jen pocit, to je srovnání s dnešním standardem.

gadds #23 Posted 09 June 2015 - 05:38 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

Však jo, já tohle beru, ale Tuccy už prostě není komunitní manažer - má jinou práci a má jí hodně. Nemá čas se babrat s CZ komunitou.

A navíc, my tady nemůžeme mít ambici napravit systémové chyby ve fungování WG. Jediné, co můžeme opravdu udělat, je zamakat na tom, aby to regionálně fungovalo na úrovni CZ komunity. A je docela dost možné, že dobře fungující CZ komunita by mohla být ledoborcem, který donutí soudruhy nahoře se podrbat levou rukou za pravým uchem.

ANIJ #24 Posted 09 June 2015 - 05:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,312

View Postgadds, on 09 June 2015 - 05:13 PM, said:

Osobně si myslím, že jestli CZ hráčské komunitě něco opravdu chybí a schází jí to, tak je to komunitní manažer s koulema, který se nebude bát prosazovat rozumné podněty zevnitř komunity (tedy dokáže rozumně filtrovat hlouposti od rozumných nápadů), a který bude vyvíjet enormní tlak na ostatní oddělení WG EU, aby zajistil kvalitní informační servis směrem k hráčům, lačným po každé novince. Pokud je volbou "No. 1" pro tyto lidi nějaký externí server, pak je něco tragicky špatně. Pokud to WG nevadí, je to ukázka katastrofálního amatérismu...

A není to výtka směrem k aktuálním koordinátorům - co oni ze své pozice můžou. Leda tak šoupat nohama a dělat, co se jim řekne. Protože tady prostě chybí někdo, kdo se za ně vahou své pozice postaví. Tedy komunitní manažer, který bude v první řadě profesionál každým coulem.

To považuju za alfu a omegu celého rozkladu komunity CZ WoT komunity - a ofiko fórum je jen výkladní skříní tohoto rozkladu...

Prosím, můžete napsat v čem je rozklad komunity CZ a hlavně v ofiko fóru?

gadds #25 Posted 09 June 2015 - 05:59 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View PostANIJ, on 09 June 2015 - 04:55 PM, said:

Prosím, můžete napsat v čem je rozklad komunity CZ a hlavně v ofiko fóru?

Primárně v tom, že oficiální informační kanály WG jsou tím posledním místem, kde by lidé hledali ověřené a aktuální informace - protože se zde objevují pozdě a velmi často i zmatečně. Fórum jako takové se stalo doupětem trollů a plaček, kam když přijde skutečný nováček chtivý informací, tak vážně neví, čí je, co je a co není pravda, jak ta hra vážně funguje. Fůra dohadů a 100x omletých konspiračních teorií, které nikdy nikdo ničím nedoložil, ale bují tu a bují... A především nikdy nekončící a nikam nevedoucí hádky jednotlivců na téma "kdo má většího pindíka". Smysluplné příspěvky potom zcela zanikají v tomhle balastu.

Lokoh #26 Posted 09 June 2015 - 07:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16320 battles
  • 1,274

View Postgadds, on 09 June 2015 - 05:38 PM, said:

A navíc, my tady nemůžeme mít ambici napravit systémové chyby ve fungování WG. Jediné, co můžeme opravdu udělat, je zamakat na tom, aby to regionálně fungovalo na úrovni CZ komunity. A je docela dost možné, že dobře fungující CZ komunita by mohla být ledoborcem, který donutí soudruhy nahoře se podrbat levou rukou za pravým uchem.

Cha cha cha.....

Sorry gaddsi, mám tě rád, poradils mi dobrej tank, se kterým jsem si jeden čas hodně dobře zahrál a jsem ti zavázán za dobrou radu. 

Ale zkus si reálně představit konsolidovanou česko/slovenskou komunitu.... těch pár stovek lidí, kteří chodí na forum..., proti tisícům, kteří s vyplazeným jazykem mačkají knofliky a nepřečtou ani titulky na portálu. Ten (ne)poměr je asi jako když plivneš do moře. A hlavním motorem celé hry je - jsme nad nebo pod očekávanými příjmy. Taky se mi to nelíbí a je to tristní ale myslím si, že tak to je.

gadds #27 Posted 09 June 2015 - 08:19 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View PostLokoh, on 09 June 2015 - 06:57 PM, said:

Ale však jooo... :-))

Takhle to bude vždycky, že většina hráčů bude jen mačkat a o nějaké hlubší pochopení hry nebudou mít zájem. Ale jde vždycky o to, jaký informační servis autor hry svojí komunitě poskytuje. Pokud bude začínající hráč, který je v té správné fázi "zápalu", chtít hledat nějaké další informace a přijde sem na fórum, dá se předpokládat, že sem asi už víckrát nepřijde. Zeptá se možná hloupě (kdo z nás se tady ale napoprvé ptal chytře, žejo) a hned se na něj vrhnou dvě skupinky lidí - arogantní skilleři, kteří se pobaví na jeho účet, a potom konspirační teoretici, kteří ho obdaří moudry o tom, jak je celá hra cinknutá, a že stejně nemá cenu se o cokoliv snažit, protože bitvy jsou přece rozhodnuté už při odpočítávání... (čest výjimkám)

Oficiální informace, které nám jsou od WG předávány, jsou obvykle neaktuální (sem tam kalendář až ve druhé půlce měsíce apod.), nebo vůbec žádné. Marketingové akce, které jsou dalším způsobem, jak držet hráče v tom správném "napětí" jsou dlouhodobě spíš úsměvnou parodií na atraktivitu (viz. Adventní kalendář - dobrý nápad, ale ta realizace...).

Když bude stát v čele komunity člověk, který se nenechá odbýt, bude otravovat ostatní oddělení WG se vším, s čím není spokojený on osobně nebo komunita, reprezentovaná těmi, kteří aktivně komunikují (fórum, facebook, twitter - ne křiklouni, ale ti co opravdu říkají něco, co má hlavu a patu), tak potom se i ta komunita bude určitým způsobem kultivovat a bude přibývat hráčů, kteří se rádi stanou její aktivní součástí.

Osobně jsem třeba zaznamenal fakt významné zlepšení toho všeho po nástupu Wysche na pozici CC... :-)

ANIJ #28 Posted 09 June 2015 - 08:24 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,312

Podle mě by pouze moderátor měl posuzovat, co je příspěvek trolla, nebo plačky, co jsou smysluplné příspěvky, co spam, co je balast a co ne;  jest-li je to dohad, nebo 100x omletá konspirační teorie. Další by to hodnotit neměli, nejsou k tomu vyvoleni. Hodnotím-li příspěvek a nezdá se mi jeho hodnota, neodpovídám (vloženo), nebo autora slušně upozorním na nevhodnost příspěvku (vloženo). Tím, že na autora tohoto příspěvku hodím spršku nadávek, nebo ho uzemním svými výsledky, jen pomáhám k dalším neadekvátním odpovědím a  tím jenom přispívám k špatné pověsti tohoto fóra. Nováčkovi slušně poradím další činnost ve hře (např. odkazem v podpise). Budu tolerantní k chybám druhých (sám chyby taky dělám) a slušně odpovím. Nešlo by to tak nějak podobně?

Edited by ANIJ, 09 June 2015 - 09:10 PM.

gadds #29 Posted 09 June 2015 - 08:30 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View PostANIJ, on 09 June 2015 - 07:24 PM, said:

Podle mě by pouze moderátor měl posuzovat, co je příspěvek trolla, nebo plačky, co jsou smysluplné příspěvky, co spam, co je balast a co ne;  jest-li je to dohad, nebo 100x omletá konspirační teorie. Další by to hodnotit neměli, nejsou k tomu vyvoleni. Hodnotím-li příspěvek a nezdá se mi jeho hodnota, neodpovídám. Tím, že na autora tohoto příspěvku hodím spršku nadávek, nebo ho uzemním svými výsledky, jen pomáhám k dalším neadekvátním odpovědím a  tím jenom přispívám k špatné pověsti tohoto fóra. Nováčkovi slušně poradím další činnost ve hře (např. odkazem v podpise). Budu tolerantní k chybám druhých (sám chyby taky dělám) a slušně odpovím. Nešlo by to tak nějak podobně?

Však tohle píšu celou dobu a všude, že není rozdílu mezi arogantním WN8 egoistou a hloupým trollem. Oba škodí fóru stejně.

Proč bych ale neměl upozornit na fakt, že někdo napsal velkou hloupost, zvlášť s ohledem na fakt, že si to může potom přečíst nějaký nováček a takovém blábolu uvěřit, tak to je mi opravdu záhadou...

Pjetkovic #30 Posted 09 June 2015 - 08:31 PM

Captain

• Clan Commander
  • 25003 battles
  • 2,474
  • [MACHR] MACHR
Problém tkví v tom, že ti zodpovědní si pod sebou větev nepodřežou tím, že by si přiznali, že to asi vedou blbě.  Jak to tak bývá.

Edited by Pjetkovic, 09 June 2015 - 08:31 PM.

ANIJ #31 Posted 09 June 2015 - 08:39 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,312

View Postgadds, on 09 June 2015 - 08:30 PM, said:

Však tohle píšu celou dobu a všude, že není rozdílu mezi arogantním WN8 egoistou a hloupým trollem. Oba škodí fóru stejně.

Proč bych ale neměl upozornit na fakt, že někdo napsal velkou hloupost, zvlášť s ohledem na fakt, že si to může potom přečíst nějaký nováček a takovém blábolu uvěřit, tak to je mi opravdu záhadou...

A podle čeho poznáte, co je blábol a co ne? Když cítím opravdovou nutnost odpovědět, odpovím slušně, bez emocí. Nováček aspoň uvidí, že ten co radí, je opravdu na výši.

Edited by ANIJ, 09 June 2015 - 09:08 PM.

gadds #32 Posted 09 June 2015 - 08:49 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View PostANIJ, on 09 June 2015 - 07:39 PM, said:

A podle čeho poznáte, co je blábol a co ne?

Říká se tomu inteligence - s googlem jste myslím někde už psal, že umíte, takže si to dohledáte.

Jinak děkuji za příjemný rozhovor a sbohem. 

Edited by gadds, 09 June 2015 - 08:53 PM.

ClearEvil #33 Posted 09 June 2015 - 08:53 PM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

Věnujte se tomu, co psal Idahou.

Psal jsem mu, že mu to stejně do konce týdne zamkneme (není nad to potěšit bývalého kolegu :trollface:), protože se to změní v klasické brečící a přeměřovací vlákno. Ale o tom úvodní příspěvek není.

Vím, že s tím někteří mají problémy, ale zkuste se držet tématu nebo sem radši nepsat.

rejnok1 #34 Posted 09 June 2015 - 09:07 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24100 battles
  • 3,422
  • [PRASE] PRASE

V souvislosti s tím, co tady čtu mě napadá otázka: Chce vůbec WG mít takového komuniťáka, který tam rozvíří vody a bude je otravovat, když tam teď mají relativní klid a smrádeček?

Za sebe musím říct, že se mi líbí Wysch, u kterého mám pocit, že opravdu věci předává dál (alespoň mu to věřím), otázka, je jestli to má nějaký smysl, ale to už jsme jinde.

KAždopádně se přiznám, že taky chdím pro aktuální informace jinam. Chodil jsem na WOT, ale tam se mi nelíbí ta propagace AW, takže teď k Ritě. A tohle je podle mě ten problém, ty informace by měly být na oficiálních stránkách, ne na (a teď to myslím bez urážky) na přidružených amatérských... A informacemi by se mělo začít...

SanyaJuutilainen #35 Posted 09 June 2015 - 09:40 PM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postgadds, on 09 June 2015 - 05:59 PM, said:

Primárně v tom, že oficiální informační kanály WG jsou tím posledním místem, kde by lidé hledali ověřené a aktuální informace - protože se zde objevují pozdě a velmi často i zmatečně. Fórum jako takové se stalo doupětem trollů a plaček, kam když přijde skutečný nováček chtivý informací, tak vážně neví, čí je, co je a co není pravda, jak ta hra vážně funguje. Fůra dohadů a 100x omletých konspiračních teorií, které nikdy nikdo ničím nedoložil, ale bují tu a bují... A především nikdy nekončící a nikam nevedoucí hádky jednotlivců na téma "kdo má většího pindíka". Smysluplné příspěvky potom zcela zanikají v tomhle balastu.

Tohle se bude napravovat hodně dlouho, pokud vůbec. Mám pocit, že někteří lidé už chodí na fóra jen kvůli tomu - konspiračky, banujte artyny, RNG a MM jsou podvod. Na druhou stranu ke každý tý věci už bylo vydaný tolik infa, že to bylo vysvětlený několikrát - a nemyslím si, že dát na homepage červený blikající odkaz na VIDEO JAK FUNGUJE MM je ideální věc (ano, existuje, je v něm pár sakra praktických věcí;). A banovat topicy je cesta do pekel - jen to lidi utvrdí v tom, že jejich názor je správný a MM je fakt podvod (třeba).

Dávkování informací je třeba (a souhlasím, že víc než v současnosti), ale v současném stavu ti někteří budou informace ignorovat, ba co víc, klidně jim oponovat, i když jim je budeš strkat pod nos vytažený z kódu. Nehledě na to, že třeba s MM se to plně udělat prostě nedá, protože logicky by si na něj sáhly rády i jiné firmy, proto WG nejde úplně do detailů.

View Postrejnok1, on 09 June 2015 - 09:07 PM, said:

Každopádně se přiznám, že taky chdím pro aktuální informace jinam. Chodil jsem na WOT, ale tam se mi nelíbí ta propagace AW, takže teď k Ritě. A tohle je podle mě ten problém, ty informace by měly být na oficiálních stránkách, ne na (a teď to myslím bez urážky) na přidružených amatérských... A informacemi by se mělo začít...

Problém tady IMO je, že:
- WG EU tohle info nedostává. To je info z ruských fór, které je mířené na ruské hráče. Už to je třeba chyba, ale teď tomu tak je.
- WG EU tohle info nedostane, protože by znamenalo hnát ho přes překladatele, což v současnosti znamená zdržení několik dnů - a to už to info nikoho nezajímá, protože ho přečetli na RSR (což IMO platí pro slušnou část fór).

- WG EU nemůže zaměstnat dobrovolníka s ruštinou na překlad, protože by neměli info v x překladech pro x variací homepage. Navíc by pravděpodobně nebyl finančně udržitelný za pár přeložených vět denně.

Prakticky nejlepší co v současnosti WG EU (CZ) dělá je, že si to můžeme překládat na pinovanej topic na fóru - ale ten zase nejde odkazovat na homepage, protože ne každá jazyková komunita tenhle překladovej topic má (můžu se mýlit, neumím nic než angličtinu a trochu francouzštiny).

Vím, že namítnete: "Ale proč to prostě nevydat třeba na jedný variaci," ale tak to bohužel ve velkých firmách nechodí. Vydejte si špatně článek na homepage - "může" to být na sražení mzdy nebo vyhazov (dobře, to je trochu extrém a u WG to možná nehrozí, ale jste zodpovědní za desítky tisíc hráčů a příjem od nich, že jo). Každopádně asi nikdo nedělá rád práci, u které se od hráčů i vedení dozví, že to podělal a pokud něco takového udělá, tak si to pak příště radši rozmyslí - a nalejme si čisté kávy, i takové případy se na evropském serveru stávaly (nyní o něco méně, což ale může být i absencí silentstalkera, který do toho rád rýpal).

rejnok1 #36 Posted 09 June 2015 - 10:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24100 battles
  • 3,422
  • [PRASE] PRASE

View PostNya_Chan, on 09 June 2015 - 09:40 PM, said:

Problém tady IMO je, že:
- WG EU tohle info nedostává. To je info z ruských fór, které je mířené na ruské hráče. Už to je třeba chyba, ale teď tomu tak je.
- WG EU tohle info nedostane, protože by znamenalo hnát ho přes překladatele, což v současnosti znamená zdržení několik dnů - a to už to info nikoho nezajímá, protože ho přečetli na RSR (což IMO platí pro slušnou část fór).

- WG EU nemůže zaměstnat dobrovolníka s ruštinou na překlad, protože by neměli info v x překladech pro x variací homepage. Navíc by pravděpodobně nebyl finančně udržitelný za pár přeložených vět denně.

Já tohle všechno chápu, ale to je přesně to, na co se tady upozorňuje. Chybí informace hráčům, hráči na to poukážou a co se zjistí? ŽE INFORMACE CHYBÍ NEJEN HRÁČŮM, ALE I WG EU.

Nezlob se na mě, ale máš pocit, že tak je to OK? Prostě tohle je přesně to, na co se tady spousta lidí snaží upozornit. A vrátí se nám to tak, že WG EU ty informace taky nemá. Hmm a co začít ty informace získávat? Budu se možná opakovat, ale amatéři si jsou schopni informace přeložit a získat a firma samotná (pořád jste jedna firma) bude říkat, my je nemáme? 

Prostě někde se začít musí, co tak právě u toho, že ty informace budete požadovat? Třeba tím, že budete chtít již zmíněný přístup na hlavní stránku a mít požnost editovat články, resp někdo by měl být z české komunity, kdo je bude editovat.

Mám vlastní zkušenost, že cizinec není schopen udělat správný (ať už gramaticky či formálně) správný překlad atd... Je relativně jednoduché říct nemáme, ale je třeba hodně snahy to co nemám získat.

Vím není a nebude to jednoduché, ale prostě někde se začít musí, a proč tedy nezačít u sebe?

SanyaJuutilainen #37 Posted 09 June 2015 - 10:26 PM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postrejnok1, on 09 June 2015 - 10:08 PM, said:

Já tohle všechno chápu, ale to je přesně to, na co se tady upozorňuje. Chybí informace hráčům, hráči na to poukážou a co se zjistí? ŽE INFORMACE CHYBÍ NEJEN HRÁČŮM, ALE I WG EU.

Nezlob se na mě, ale máš pocit, že tak je to OK? Prostě tohle je přesně to, na co se tady spousta lidí snaží upozornit. A vrátí se nám to tak, že WG EU ty informace taky nemá. Hmm a co začít ty informace získávat? Budu se možná opakovat, ale amatéři si jsou schopni informace přeložit a získat a firma samotná (pořád jste jedna firma) bude říkat, my je nemáme? 

Prostě někde se začít musí, co tak právě u toho, že ty informace budete požadovat? Třeba tím, že budete chtít již zmíněný přístup na hlavní stránku a mít požnost editovat články, resp někdo by měl být z české komunity, kdo je bude editovat.

Mám vlastní zkušenost, že cizinec není schopen udělat správný (ať už gramaticky či formálně) správný překlad atd... Je relativně jednoduché říct nemáme, ale je třeba hodně snahy to co nemám získat.

Vím není a nebude to jednoduché, ale prostě někde se začít musí, a proč tedy nezačít u sebe?

A které informace to přesně jsou? Uvědomuješ si, že hráči chtějí informace o všem (doopravdy), což není v moci WG EU jak objemově, tak časově a fakticky? Že vždycky bude nějaká informace, kterou WG RU nedomyslí třeba u kampaně (současný příklad) a WG EU to pak od hráčů schytává, že nevědí (a nemohou vědět) kdy kampaň začne, jak se bude nakládat s výjimkami v pravidlech, a tak podobně? Nebo jde o jiné informace?

Já si - upřímně - nedovedu představit situaci, kdy by místní hráči byli perfektně informováni, aniž by v Paříži sídlila třeba půlka vývojářskýho týmu - ale to je trochu nereálné.

rejnok1 #38 Posted 09 June 2015 - 10:37 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24100 battles
  • 3,422
  • [PRASE] PRASE

View PostNya_Chan, on 09 June 2015 - 10:26 PM, said:

Ano uvědomuju si to, ale na druhou stranu uvědomujete si, že Rita má informace o WoT dříve a spolehlivě než se objevují na foru? 

Já chci vědět, co bylo v novém minipatchi a jdu k Ritě a proč? protože u ní ty informace najdu a na oficiálních stránkách nikoli.

Nepotřebuju mít všechny informace, ty ať klidně jdou přes "insidery", já chci mít informace aktuální k tomu, co se děje třeba ty minipatche, třeba aktuální akce )už tady bylo také zmíněno, že se objevil popis akce, která už dávno běžela. A toto rozhodně není chyba hráčů, ale špatné interní komunikace WG. Snad chápeš, co mám na mysli.

Je to relativně jednoduché, zavést určitá komunikační pravidla informovanosti, chce to jen vůli, nic víc... Stejně tak by se předešlo tomu, aby se publikovaly neověřené zprávy. Mít jeden kanál v rámci firmy, klidně v angličtině, WG EU staff musí podle všeho angličtinu ovládat, ne? Takže překlad by nebyl tak velký problém...

Prosím neber to osobně, tohle není myšleno jako osočování, ale snaha najít konkrétní věci, které mi, jako hráči vadí a chybí. 

Edited by rejnok1, 09 June 2015 - 10:39 PM.

SanyaJuutilainen #39 Posted 09 June 2015 - 10:51 PM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postrejnok1, on 09 June 2015 - 10:37 PM, said:

Ano uvědomuju si to, ale na druhou stranu uvědomujete si, že Rita má informace o WoT dříve a spolehlivě než se objevují na foru? 

Já chci vědět, co bylo v novém minipatchi a jdu k Ritě a proč? protože u ní ty informace najdu a na oficiálních stránkách nikoli.

Nepotřebuju mít všechny informace, ty ať klidně jdou přes "insidery", já chci mít informace aktuální k tomu, co se děje třeba ty minipatche, třeba aktuální akce )už tady bylo také zmíněno, že se objevil popis akce, která už dávno běžela. A toto rozhodně není chyba hráčů, ale špatné interní komunikace WG. Snad chápeš, co mám na mysli.

Je to relativně jednoduché, zavést určitá komunikační pravidla informovanosti, chce to jen vůli, nic víc... Stejně tak by se předešlo tomu, aby se publikovaly neověřené zprávy. Mít jeden kanál v rámci firmy, klidně v angličtině, WG EU staff musí podle všeho angličtinu ovládat, ne? Takže překlad by nebyl tak velký problém...

Prosím neber to osobně, tohle není myšleno jako osočování, ale snaha najít konkrétní věci, které mi, jako hráči vadí a chybí. 

Žádný problém, taky bych rád spíš vyřešil a nalezl. Zkusím to projít.

Minipatch. Vyjde minipatch, který spravuje patch, který už se nasadil, takže třeba po dvou dnech v Rusku. Nasadí se a protože je akutní, tak ho nasazuje zároveň i EU.

Problémy:
- nemůžeš dát info na stránky, protože nemáš překlady. Ty ti zaberou několik dní, po kterých to nikoho nezajímá.
- je dost možné, že nikdo nepošle info na EU o obsahu. Proč? Protože všichni poslední dva dny dělali přesčasy, aby ten patch napsali a tohle někde vypadlo. Je to chyba, ale docela dobře možná - poslal se přece patch a řádek s popisem: "Fixed the bugs from last patch", jdu se vyspat.

Pokud vím, WG komunikuje mezinárodně v AJ, ano, ale ani interní pravidla informovanosti a komunikační kanál ti nezabrání dezinformovanosti, prodlevám, špatné informovanosti. Možná to jde omezit, ale vyloučit ne.

Proč má Rita info vždycky dřív? Ze stejného důvodu proč modeři mají funkčnosti vždycky dřív. Konkrétně Rita si může vybrat co chce zveřejnit, může info odložit o pár hodin, protože není omezená pracovní dobou, nemusí se omezovat jazyky, je jí fuk jedna nebo dvě gramatický nebo faktický chyby - vždyť se to dá z jejich strany ihned editovat, atd.

rejnok1 #40 Posted 09 June 2015 - 11:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24100 battles
  • 3,422
  • [PRASE] PRASE

Ok, shoda.

Ale jak jsem psal, vyjde minipatch, který je akutní, OK, ale zase, někdo ty informace, co v něm je, má. Stačí dvě tři věty, chápu, že programátor toho má dost, ale prostě tohle jsou věci, které by měly být normální. On ví, na čem pracuje, takže to zas takový problém není.

komunikační kanál: měl jsem na mysli, že se tam objěví věci, které se objeví na ruském foru, ted yby defacto nešlo o dezinformace, i když, stát se může všechno, že?

Rita: Ona ty informace má, ona je zveřejní. Vy ty informace nemáte, nemůžete je zveřejenit, to má logiku, že, ale ona je získá od vás myšleno WG, takže vy je máte taky. A ohledně toho editování, psalo se tady, že byste měli mít možnost editovat články, které vyjdou, stejně tak by měly procházet korekturami, asi oba víme, jaké věci se objevují už teď, že? Překlad a korektura trvá několik dní. To je fakt, ale tohle hráče nezajímá, je to jen o určitém vnitřním nastavení. Dělal jsem korektury knih na škole a budeš se divit, ale vycházelo to zhruba 150 - 250 stran normotextu za den při studiu a jiných aktivitách. Takže překlad a korektura článků na web, vyjde při dobré vůli na dvě max tři hodiny na článek, nikoli dva až tři dny.

Ono nejde o to, jak to funguje či spíše nefunguje teď, jde o to, jak by to fungovat mělo. Myslím, že nemusíš vysvětlovat, proč to tak není, hráči chápou, že nejste všemocní, jen tohle lze brát jako určité podněty, které by snad přivítalo více hráčů. Vím z vlastní zkušenosti, že změny jsou problematické, je třeba začít od drobností a pak měnit více a více, protože nikdo není nakloněn změnám hrrr na ně (myšleno management), ale je to systematická práce a snaha se někam posunout. Já osobně to vnímám, že to teď není, ale třeba po malých krůčcích s obrovskou snahou by to být mohlo...

PS: A to jsem se úplně vyhnul supportu (podpoře) jako takové. Tam je to jednoznačně hrůza. Chápu, že spousta dotazů se opakuje, ale na druhou stranu, kdysž hráč napíše zkoušel jsem restart, reinstalaci, co dál a podpora mu napíše zkuste restart a reinstalaci (to byl pouze příklad, jak podpora občas odpovídá;) tak mám fakt sto chutí s tím vším seknout...

Bohužel, každý má na věc svůj pohled (hráči a zamstnanci) ale neuškodilo by oběma stranám se na to občas podívat očima druhé strany. Zaměstnanci WG jsou za práci placeni, proto by ji měli odvádět na určité úrovni, na druhou stranu spousta lidí WG za některé věci platí, takže by měli mít za své peníze určitou kvalitu servisu ke hře.

V té souvislosti mě napadá, co přidat třeba hráčům, co mají premium rychlejší odpověď od podpory? 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users