Jump to content

czemu hejtujemy artę?

arta artyleria

• Please log in to reply
534 replies to this topic

herhor67 #521 Posted 30 November 2017 - 06:56 PM

Major

• Player
  • 6900 battles
  • 2,565
  • [FNPRO] FNPRO

W sensie ten tam anemix z otwartą budą, wyglądającą jak książka? xD

Edit: Nie, to czwórka, chociaż piątka nawet podobna.

Edited by herhor67, 30 November 2017 - 07:03 PM.

Kot_04 #522 Posted 30 November 2017 - 07:00 PM

Captain

• Player
  • 14862 battles
  • 2,315
Tak, strasznie dziwne dziadostwo..

Chyzwar_ #523 Posted 30 November 2017 - 11:32 PM

Lieutenant

• Player
  • 20507 battles
  • 1,714

View PostKot_04, on 27 November 2017 - 11:33 PM, said:

Gee, I dunno. Kto w ogóle wymyślił strzelanie tym z satelity!? Powinien być w Artylerii ogromny splash i dmg, ale za to sposób celowania podobny do rzeczywistości: Lekkie podają ci koordynaty, a ty nastawiasz na nie działo i strzelasz na ślepo.

Nie tak to działa  w realu. Ostrzał wg danych obserwatora prowadzi się raczej bateriami, a nie pojedynczymi działami.

Chyzwar_ #524 Posted 30 November 2017 - 11:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 20507 battles
  • 1,714

View PostPrzytrzymanyDydek, on 30 November 2017 - 05:13 PM, said:

Nom, HEATy u hamburgerów to był mega rak :D Ale dobrze, że w końcu się za to wzięli, choć trochę za późno. Sam grałem M44 na goldzie i prze cuda się zdarzały, typu łojenie ISów-3 od frontu :trollface:

Albo O-Ni prawie zjedzony na dwa strzały

http://wotreplays.eu...e/2798502#stats

Na pewno miał "fun" z gry :B

Równie często trafiały się strzały za zero, bo poszło na gąsienice albo ciul wie gdzie jeszcze, przez co olałem tę "zabawę" i ogólnie granie artą, głównie po tym jak zaliczyłem fail z drugą gwiazdką na M44 :P

Załapałem się na AP na 9 tierze. Ciężkie ósemki schodziły na strzał :)

Kot_04 #525 Posted 01 December 2017 - 03:14 PM

Captain

• Player
  • 14862 battles
  • 2,315

View PostChyzwar_, on 30 November 2017 - 11:32 PM, said:

Nie tak to działa  w realu. Ostrzał wg danych obserwatora prowadzi się raczej bateriami, a nie pojedynczymi działami.

W grze losują po 3 artylerie, to już można uznać za baterię. Poza tym samotne działa również działały jako wsparcie.

stud3nt #526 Posted 27 December 2017 - 08:50 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 22167 battles
  • 372

Bitwa sprzed chwili.

Walczę tygrysem P (po 3 srakersy na stronę), wrogi Bishop uwziął się na mnie niczym zaśliniony niedorobiony pedofil na 5-latkę. Najbardziej wpieniające było to, że nie mogłem ukryć się przed tym srakersem - uciekłem  całkiem za górkę (mapa Kopalnie), a ten syn kobiety lekkich obyczajów nadal mnie tłukł burzakami po dachu. Dawno się tak nie wściekłem, jak w tym  momencie. Nie możesz uciec, nie możesz się schować, a jakiś niedorobiony dzieciak 48% wr radośnie se klika po tobie i co mu zrobisz? W dodatku zabił mi w sumie 4 załogantów i uszkodził działo (tylko ammoracka do kompletu brakowało).

Stwierdziłem, że pierrr... dzielę to - wyjechałem na chama, rozwaliłem kolejne 2 wrogie czołgi i... przy okazji wyspotowałem wszystkie trzy artylerie, jedną zabijając osobiście. Po bitwie otrzymałem Medal Bruna + 2 inne medale i w sumie 7 obligacji.

Powtórzę to, co pisałem wcześniej: jeśli WG będzie chciało usunąć srakersy z gry, to oddam swoje klikadła X tieru i nie będę chciał żadnej rekompensaty. Mogę za to nawet wierszyk pochwalny na cześć WG napisać. Dopóki jednak tego nie zrobią, będę artylerię i samo WG konsekwentnie i z uporem obrzucał błotem.

Edited by stud3nt, 27 December 2017 - 08:51 PM.

kobuz29 #527 Posted 08 January 2018 - 04:57 PM

Private

• Player
  • 10638 battles
  • 29
  • [DG-FC] DG-FC
Wolalem chyba schodzenie na strzał niż długa męczarnie i rozwalone moduły przez małpę w arcie

SzeptMcCoy #528 Posted 08 January 2018 - 05:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23799 battles
  • 846

View Poststud3nt, on 27 December 2017 - 07:50 PM, said:

Bitwa sprzed chwili.

Walczę tygrysem P (po 3 srakersy na stronę), wrogi Bishop uwziął się na mnie niczym zaśliniony niedorobiony pedofil na 5-latkę. Najbardziej wpieniające było to, że nie mogłem ukryć się przed tym srakersem - uciekłem  całkiem za górkę (mapa Kopalnie), a ten syn kobiety lekkich obyczajów nadal mnie tłukł burzakami po dachu. Dawno się tak nie wściekłem, jak w tym  momencie. Nie możesz uciec, nie możesz się schować, a jakiś niedorobiony dzieciak 48% wr radośnie se klika po tobie i co mu zrobisz? W dodatku zabił mi w sumie 4 załogantów i uszkodził działo (tylko ammoracka do kompletu brakowało).

Stwierdziłem, że pierrr... dzielę to - wyjechałem na chama, rozwaliłem kolejne 2 wrogie czołgi i... przy okazji wyspotowałem wszystkie trzy artylerie, jedną zabijając osobiście. Po bitwie otrzymałem Medal Bruna + 2 inne medale i w sumie 7 obligacji.

Powtórzę to, co pisałem wcześniej: jeśli WG będzie chciało usunąć srakersy z gry, to oddam swoje klikadła X tieru i nie będę chciał żadnej rekompensaty. Mogę za to nawet wierszyk pochwalny na cześć WG napisać. Dopóki jednak tego nie zrobią, będę artylerię i samo WG konsekwentnie i z uporem obrzucał błotem.

ergo - zrobiłeś to dzięki arcie. Podziękuj ładnie i zapomnijmy o niechęci.:teethhappy:

Meksykaniec_1 #529 Posted 09 January 2018 - 07:45 PM

Private

• Player
  • 1094 battles
  • 40
Pany ja mam pytanie co do art, stoję przy budynku przyklejony i czy powinno art wchodzić dmg?? za każdym razem ??

VK7201K #530 Posted 18 January 2018 - 04:43 PM

Sergeant

• Player
  • 34090 battles
  • 211
Ostatnio zacząłem niszczyć arty ze swojego teamu na starcie bitwy. Ludzi, trzeba jakoś zniechęcić do grania tym ************..

Pilar73 #531 Posted Yesterday, 07:38 AM

Corporal

• Player
  • 26968 battles
  • 118
Zastanawiam się czy nie zacząć niszczyć ciężarowa z haubicami

Inherek_PL #532 Posted Yesterday, 07:45 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 4159 battles
  • 326
  • [_BATS] _BATS

View PostPilar73, on 19 January 2018 - 07:38 AM, said:

Zastanawiam się czy nie zacząć niszczyć ciężarowa z haubicami

Zastanów się nad nauką gry...

KCM #533 Posted Yesterday, 08:03 AM

Private

• Player
  • 12554 battles
  • 40

View PostVK7201K, on 18 January 2018 - 03:43 PM, said:

Ostatnio zacząłem niszczyć arty ze swojego teamu na starcie bitwy. Ludzi, trzeba jakoś zniechęcić do grania tym ************..

Proponuję niszczyć jednak wrogą artę, swoją to ty szanuj

Pilar73 #534 Posted Yesterday, 08:04 PM

Corporal

• Player
  • 26968 battles
  • 118
Gram jak gram, raz lepiej raz gorzej, nigdy jednak nie zniszczył ani nie uszkodził sojusznika z pełną premedytacją. Nie jest moim celem bycie fioletowym wotgeneralem, mam się dobrze bawić,pomagać swoim jak moge i tyle. Kiedy gram arta zawsze szukam przeciwn8ka który zagraża teamów, odpowiadam na prośby o ostrzał i często odpuszczam odbijanie ogryzkow kosztem unieruchomienia lub ogłuszenia celów istotnych dla rozgrywki. Gdyby arciarze grali podobnie, było by ciszej. Oczywiście rozsądnie operatorzy to robią i takich szanuje.

failsafe_db #535 Posted Today, 04:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11877 battles
  • 1,253
  • [_1944] _1944

View PostChyzwar_, on 30 November 2017 - 11:32 PM, said:

i z tego co mi wiadomo raczej nie używało się artylerii do ostrzału pojazdów w ruchu, chyba że w ramach ostrzałów powierzchniowych, na zasadzie np. spowalniania postępów wroga. Ale i w takim przypadku połową sukcesu było niszczenie dróg, mielenie ziemi ect a nie trafianie bezpośrednio w czołgi. Chyba nawet teraz trafienie w ruchomy cel byłoby problemem. Inna rzecz że teraz artyleria ma możliwość faktycznego "podglądu z satelity" - poprzez drony czy balony. Z takiej opcji korzystali nasi żołnierze w Afganistanie, ale to dygresja. 

View PostKot_04, on 01 December 2017 - 03:14 PM, said:

W grze losują po 3 artylerie, to już można uznać za baterię. Poza tym samotne działa również działały jako wsparcie.

a chciałbyś grać oddając de facto kontrolę nad pojazdem komuś? Celowanie bateryjne to żadna frajda - masz namiar, masz plan ognia i musisz go realizować. Samotne działa chyba nie stanowiły jakiegoś standardu, bo w przeciwieństwie do WOTa raczej nie miały szansy dokonać jakichkolwiek cudów. Nawet w ostrzale przeciwpiechotnym nie każdy pocisk zabijał - trzeba było odpalić ich relatywnie dużo by uzyskać efekt. Piechota okopana ponosiła niewielkie straty. Okopane czołgi - kwestia losu, ale raczej były bezpieczne. Chyba dopiero artyleria wysokiego kalibru coś mogła podziałać, a jakoś nie wierzę by artyleryjskie mastodonty działały w pojedynkę. 

View PostPilar73, on 19 January 2018 - 08:04 PM, said:

Gram jak gram, raz lepiej raz gorzej, nigdy jednak nie zniszczył ani nie uszkodził sojusznika z pełną premedytacją. Nie jest moim celem bycie fioletowym wotgeneralem, mam się dobrze bawić,pomagać swoim jak moge i tyle. Kiedy gram arta zawsze szukam przeciwn8ka który zagraża teamów, odpowiadam na prośby o ostrzał i często odpuszczam odbijanie ogryzkow kosztem unieruchomienia lub ogłuszenia celów istotnych dla rozgrywki. Gdyby arciarze grali podobnie, było by ciszej. Oczywiście rozsądnie operatorzy to robią i takich szanuje.

chwali ci się że starasz się robić swoje - moim zdaniem umiejętności są w pewnym sensie drugorzędne jeśli gracz stara się robić właśnie swoje i kuma na tyle o co chodzi w grze, by nie być pustym numerkiem w drużynie. I zgadzam się, że arta powinna niszczyć najgroźniejszego przeciwnika, choć w WOT z uwagi na XVM często oznacza to najbardziej fioletowego, nie zaś tego, który jedzie np. pancernym kolosem, którego nikt poza artą ubić nie może. Notabene tak to wygląda w praktyce: ty dingasz medem od celu, który nawet nie udaje, że się przed tobą kryje, bo nie musi, a artyleria w tym samym czasie oneshotuje jakiegoś papierowego tedeka. Uderza mnie, że grając np. Wolverine w losowaniach +2 gdzie jestem właściwie darmową karmą dla wszystkich, zdarza mi się focus dwóch-trzech artylerii. Why? Bo chcieli skrócić moje męczarnie? Ach nie, po prostu jedno trafienie = soczysty frag, a na koniec liczy się dmg.

Ale tak gwoli ścisłości, moim zdaniem, najlepsze wsparcie ze strony arty to zniszczenie wrogich art. Ciężkie i średnie czołgi pozbawione straszaka w postaci wrogiej arty szybko robią porządek z przeciwnikiem, który tej swobody nie ma. 

Also tagged with arta, artyleria

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Pilar73