Jump to content

Otázky a odpovědi

Tank inspector wallpaper tapeta calendar kalendář Nákup prem.věcí munice Nechápu to ...... SU-100Y Otazka

• Please log in to reply
11766 replies to this topic

Idahou #1 Posted 22 October 2011 - 01:50 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD

Smazáno. Furt mě někdo píše a fórum očividně nezajímá, že mám vypnutý upozorňování na email...

Edited by Idahou, 24 June 2017 - 08:37 PM.

Idahou #2 Posted 24 October 2011 - 04:17 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD
Kdysi jsem někde koukal na status servru (jestli je on/offline), ale už nevím kde. Poradí někdo? Aktuálně totiž teď netuším, jetli mě zlobí net, nebo nejdou tanky :)

Wingnade #3 Posted 24 October 2011 - 04:44 PM

Corporal

• Player
  • 2493 battles
  • 115
Chtěl bych se zeptat na pár věcí... (hraju něměckou větev)

1) Zajímá mě rozpětí horizontálního pohybu děla u tanků, prostě komíhání s dělem nahoru a dolu. U některých tanků se jich děla takto málo pohybují. V různých "pomůckách" jsou rady, že mám najet zadkem tanku na svah za mnou, snížit tak předek tanku a naklonit pancíř, tím dojde k nastavení větší síly pancíře. Když toto s nějakým tankem udělám, tak pak nemohu dát dělo za obzor krajiny přede mnou a mířím do země. A na druhou stranu, když jedu do kopce, tak dělo nesklopím dolů a míří mi do vzduchu. V duchu další rady, abych stál a nějakým kopcem a střílel to co vyjede z pod kopce. Potřebuju vědět, jaké tanky mají toto rozpětí velké, abych mohl účině provádět tyto praktiky.

2) Další věc je ta; s jakými tanky mám provádět taktiku "sklopení pancíře"? U některých typů logika říká, že se síla pancíře nezvýší náklonem samotného tanku, protože příď už ostrý úhel má vymodelovaný a já ho manévrem spíše srovnám.

3) Jaký tank je dobrý na boj zblízka? Chtěl bych nějaký vhodný tank, do kontaktního boje, na taranování a přepady ze zálohy. Střední tank, rychlý, méně nápadný, do bitev s tanky v rozmezí 4-8 tier. Uvažoval jsem o tom čínském tanku, ale nevím jaký je. Statistiky vidím zhruba takto; výdrž - 600/800, rychlost pohybu - 55 km/h, pancíř podvozku i věže - 100/60/80, rychlost palby - 16 ran/minuta, penetrace - 120mm, poškození - 150,  rychlost rotace věže - 40 stupňů/sekunda, dohled 400 metrů.

kdo by poradil, ať se ozve... s pozdravem Wingnade

Crabtr33 #4 Posted 24 October 2011 - 04:51 PM

Major General

• Player
  • 17268 battles
  • 5,812
toto tema je mysleno jako dotazovaci vsehochut?

Pokud ano, tak mi to neprijde moc stastne, protoze to povede pouze k pokladani opakujicich se dotazu. Nikdo totiz nebude mit silu v nejakem megatematu vse procist a vytahnout si to co potrebuje.

Pokud je toto tema mysleno jako FAQ, pak jeho prinos chapu, ale potom sem rozhodne nepatri dotazy typu co koupit nebo o elevaci del ...

Moji poznamku ber jako podnet co se zde ma opravdu resit.

Neprehlednych for je na netu mnoho, kvalitni fora si peclive hlidaji prave prehlednost a obsahovou hutnost.

Idahou #5 Posted 24 October 2011 - 06:22 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD
Crabe, jde o to že se začali množit téma s jednoduchýma otázkama, proto tohle téma, megatopic a bordel s tím související bych řešil až to bude aktuální, momentálně je tady tohle téma už pár dní a žádnej extra frmol tu není ;) každopádně poznámku beru v potaz a když to bude potřeba, hodím do prvního příspěvku ěnco jako fag ;)

Wingnade k 1) a 2), je to tank od tanku jiné, časem se ti ten tank dostane do ruky a už budeš vědět co a jak, v zásadě ale paltí, že nejlepší náklon věžových děl mají americké tanky. Tzn. že třeba s pattonem nemusíš vyjíždět na kopec, aby jsi mohl střílet pod něj, samozřejmě má to své limity a azse si to musíš ozkoušet.
Co se pancíře týče, největší průraznosti se docílí střelou v uhlu 90 stupňů (kolmý) do rovné desky. Tedy jakoby stojící tank střílející do zdi. Přesně tomu se chceš vyhnout a podle toho nastavuješ úhel ;) Tohle snad pomůže (+ v sekci návody je ke stažení příručka)

Slant your armor to decrease the angle of impact. Slanting your tank (30-40 degrees) toward an enemy will decrease the angle of impact and improve the chances the round will fail to [penetrate] (ricochet). Be aware, this can increase your angle of impact for an enemy to the far right or far left forward your position, which is why it's best used in tighter spaces or one-on-one combat.

3) Já osobně bych ti doporučil T20 nebo pershinga, s těma jsem hrál hodně kontaktně, pak asi ruské střeďáky (mě osobně moc ale nesedli). Německé tanky jsou spíše snipeři a hraje za ně každý ;)
Type 59 by ti ale mohl vyhovovat, nejsem zrovna jeho fanda, ale má silnou věž a kánon taky ucházející, příjemným bonusem je ono vydělávání, ale v rozjezdech není nejlepší a celkově je jako napůl elitní t8. Jak je na tom s řazením do bitev nevím

jzvc_oc #6 Posted 25 October 2011 - 12:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501

View PostWingnade, on 24 October 2011 - 04:44 PM, said:

Chtěl bych se zeptat na pár věcí... (hraju něměckou větev) ...

ad 1) zkus wiki, je to u kazdyho tanku jiny, navic je ve hre (stale) bug (presto ze WG tvrdi ze je to opraveno) ze ten uhel je jiny ze "zamerovace" a jiny z treti osoby (vetsi). Pokud ti tedy chybi povetstny "fous" o ktery potrebujes sklopit gun abys moh zamirit, tak se odzoomuj. Bohuzel to s realitou prakticky nema nic spolecnyho, protoze to by nektere tanky byly v boji prakticky nepouzitelne.

ad 2) funguje to se vsemi tanky, ale ... WG normalizuje vektor dopadu strel, coz spolehlive eliminuje vyhody lepe tvarovanych panciru (IS-3/7 napr).

ad 3) close combat jednoznacne ruska rada.

Tuccy #7 Posted 25 October 2011 - 02:04 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14372 battles
  • 6,482
  • [WG] WG
Ad 1, tohle záleží tank od tanku, obecně Američani mají nejlepší rozsah elevace a deprese, Rusové nejhoší, Němci něco mezi (i když Pz III/IV a V/IV jsou v tomhle otřesné).

Ad 2, faktor normalizace je nějakých 8°-12°, takže tanky s šikmým pancířem stále mají šanci, ale menší, než v reálu (např. Type 59 - resp. T-54A - by měl být podle Jugoslávských testů imunní při zásazích 88/71 zepředu do trupu). K tomu se přidává ještě dost velký náhodný faktor - +-25% na průbojnost i na pošození (i když rozložený podle Gausse, takže by se většina střel měla držet v užších mezích).

Ad 3, já dávám přednost Americkým tankům, sice menší děla, ale zase rychlejší palba a přesnější za jízdy, ale na čistý boj zblízka Ruské tanky. Zmiňovaný Typ 59 snad ani jinak než zblízka použít nejde, vzhledem k tomu, jak pomalu míří ;)

paramel #8 Posted 26 October 2011 - 08:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24013 battles
  • 324
3) Číňan je super. Můžu jednoznačne doporučit. Moje staty: 404 games / 265 wins. A tušim tak 550 zabitejch.
Co se týče close combatu, tak nějak bych řekl, že Ameriky budou fajn vzhledem k tomu, že mají nejsilnější pancíř na věží a pokud budeš někoho otravovat nablízko, jinam než do věže ti prostě nevystřelí. Včera jsem takhle prudil s T32 E75 (T8 vs T9), on mě neprostřeloval a já mu sem tma ubral + tuším, že jsem mu i zničil dělo. Bohužel jemu pomohli kamarádi a na mě se všichni vyštvali.

Misisko #9 Posted 28 October 2011 - 05:47 PM

Private

• Player
  • 11694 battles
  • 3
  • [CSOH] CSOH
Mam taky problem tank mi prisiel z bitky ako sa mi nacitaval garaz napisalo mi ako vzdy "Aktualizace garaze" ale uz to nezmizlo neviem co mam robit nepomohlo ani vipnutie hry ani pocitaca nic ked sa prihlasim stale vypisuje Aktualizace garaze....co mam robit?

Idahou #10 Posted 28 October 2011 - 06:06 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD

View PostMisisko, on 28 October 2011 - 05:47 PM, said:

Mam taky problem tank mi prisiel z bitky ako sa mi nacitaval garaz napisalo mi ako vzdy "Aktualizace garaze" ale uz to nezmizlo neviem co mam robit nepomohlo ani vipnutie hry ani pocitaca nic ked sa prihlasim stale vypisuje Aktualizace garaze....co mam robit?

nejjednoduší bude napsat na support.worldoftanks.eu a poslat ticket - pokud neumíš anglicky, použij buď translate.google.cz, nebo jako první napiš anglicky svůj jazyk a poté pokračuj normálně, překlad je ale samozřejmě lepší. Příjde ti potvrzení a zítra dopoledne by se ti měli ozvat. Zatím můžeš zkusit:

Pokud máš možnost, zkus se přihlásit na jiném počítači
Zkontroluj zda jsou soubory hry v pořádku - dělal jsi v poslední době nějaké úpravy?
zkus resetovat internet (vytáhni ho ze zásuvky/napájení, počkej 10s a zas ho tam dej)
zkus se přihlásit s jiným účtem

To mě teď napadlo z hlavy, ale víceméně netuším.

Pro příště si rovnou založ téma v seckci technické problémy ;)
(pro vysvětlení - položil svůj dotaz ve třech tématech, to může působit zmatek a jednotlivý radící na sebe nemůžou navzaovat a regaovat - jen rada)

Wingnade #11 Posted 29 October 2011 - 05:58 PM

Corporal

• Player
  • 2493 battles
  • 115
Díky za rady, počkám si ještě, jestli se ve hře neobjeví nějaké nové vozidla. Jsem z toho více zmatený, než na začátku.

Idahou #12 Posted 29 October 2011 - 06:03 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD
No, do konce roku mají přijít Francouzké tanky, ale myslím že ty ti moc vyhovovat nebude :) T9 medium bude mít 40mm přední pancíř :)

paramel #13 Posted 31 October 2011 - 10:27 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24013 battles
  • 324
40mm přední pancíř? To aby ses bál i porážet stromy..

Wingnade #14 Posted 07 November 2011 - 06:50 PM

Corporal

• Player
  • 2493 battles
  • 115
Mňo, doufám že příjdou nové tanky, nemůžu si vybrat. Já když pěstuju ty němce, tak by se mi hodilo nějaké (nové) prémiové vozítko. To když vidím, že se v něm dá trénovat posádka. Slevil bych i z toho pancíře i děla, v rámci dané kategorie i deploymentu. Viděl jsem, že ve výčtu prémiových tanků, je i PzKpfw V-IV. Ten tank už není anebo teprve bude nasazený coby premiový tank? Čekal jsem, že se někdo zmíní, s jakým strojem se dá docela dobře najíždět do ostatních vozidel - který tank má na to uzpůsobený předek. Viděl jsem jeden ruský tank, kteý měl nejen lomený pancíř, ale měl ho i natvarovaný do hrotu. Jak já nafařím do nějakého tanku a tím ho odrovnám, tak jsem šťastný jak blecha.

Idahou #15 Posted 07 November 2011 - 07:05 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD
Čoveče, já mám v těch německej šmuckách zmatek, ale to pzetko bylo buď v jednom preorder balíčku, nebo se nikdy nenasadilo.
Hrot hra nebere v potaz, důležitá je váha, síla pancíře a rychlost nárazu. Já moc rád válcuju tanky pomocí svého KV-5, které váží 100tun, jede 40km/h a přední pancíř má něco kolem 150. Z německejch je prý dobrá kráva E-50.

+ Nejlepší premiovej tank je podle mě Škoda T-25 (ano z ČeskoSlovenska), a to především proto, že je opravdu zábava s tím hrát ;)

ogloj #16 Posted 10 November 2011 - 05:46 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6396 battles
  • 1,112
  • [PWD] PWD
Chci se jen zeptat proč mi v garáži změnilo jmeno barvu z bilé na azurovou ? Měl jsem tu azurovou barvu i v bitvě jako barvu tanku :D

Idahou #17 Posted 10 November 2011 - 05:50 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD

View Postogloj, on 10 November 2011 - 05:46 PM, said:

Chci se jen zeptat proč mi v garáži změnilo jmeno barvu z bilé na azurovou ? Měl jsem tu azurovou barvu i v bitvě jako barvu tanku :D

To je označení teamkillera, když příliš poškodíš/zničíš spojence, tak tě systém takhle označí a tvý spolubojovníci tě pak můžou bez trestně střílet

ogloj #18 Posted 10 November 2011 - 05:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6396 battles
  • 1,112
  • [PWD] PWD
Aha. No zabil jsem asi 10 sekund před koncem spojence. S lowem jsme obsazovali base. Odstřelovali nas 3 proti nám. Ja měl max zoom abych něco viděl a věl mi motorem přímo do vystřelu. Tak ho to sejmulo. Ale nakonec jsem to doobsadil a ještě jsme vyhrali. Jak dlouho to trva ?

Idahou #19 Posted 10 November 2011 - 06:04 PM

General

• Veteran
  • 33239 battles
  • 8,002
  • [IDDQD] IDDQD
To nevím, já azurovej ještě nebyl... Ale neboj, většinou do tebe z týmu nikdo střílet naschvál nebude. Myslím že to po pár bitvách zmizí

Wingnade #20 Posted 10 November 2011 - 06:59 PM

Corporal

• Player
  • 2493 battles
  • 115
Já bych se chtěl zeptat, co to má být ten Clan-wars, pro mě je to neznámá věc. Jestli by o tom mohl někdo trochu povykládat. A taky o jiných možných bitvách, kromě ramdom bitev a hraní v rámci čety. Jak prostě fungují, všechny nestandartní typy bitev.

3 user(s) are reading this topic

3 members, 0 guests, 0 anonymous users

VijaCZ, Bragulinov, Wafen232