Jump to content

HT No 6 - Japoński Tygrys, czołg ciężki VI poziomu

• Please log in to reply
332 replies to this topic

Falathi #1 Posted 06 July 2015 - 02:37 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18792 battles
  • 10,457
  • [WG] WG

Cześć, 

zgodnie z sugestią graczy zakładam wątek na temat czołgu premium który powinien zostać dodany w aktualizacji 9.9. 

profes79 #2 Posted 06 July 2015 - 02:40 PM

Field Marshal

• Player
  • 21326 battles
  • 10,062
  • [FENOM] FENOM
Kolejny czołg fantasy, co tu się rozpisywać. O ile jeszcze czołgi sowieckie w barwach niemieckich (czy na odwrót) miałyby jaką rację bytu, to tu jest pewne - Japończycy nigdy nie weszli w posiadanie Tygrysa. Wróć. Weszli, kupili - po czym ze względu na brak możliwości transportowych wypozyczyli go Wehrmachtowi :D

rzorek89 #3 Posted 06 July 2015 - 03:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45757 battles
  • 702
  • [_COM] _COM

Mieli,  nie mieli fajnie, że bedzie tygrysek w wersji premium. Zaloga na ht juz bedzie sie szkolic. Troche irytuje moc silnika bo jest mulowaty przez to.  Perki na pocz zrobię pewnie zarowke,  bezp magazynowanie,  czyscioczka,  naprawe na reszcie  bo tak samo jak Tiger z drzewka niemieckiego  czesto cierpi na uszkodzenia tych modulow (silnika i amunicji ;)

Pozgralem nim i jestem pozytywnie zaskoczony.  

StuprocentowyCebulaczek #4 Posted 06 July 2015 - 03:07 PM

Brigadier

• Player
  • 18289 battles
  • 4,293

Mnie denerwuję dokładność w odwzorowaniu tego pojazdu, np. mówiono, że Tiger niemiecki jest poprawnie wykonany, choć jest sporo wyższy( ogrona szpara między gąskami a błotnikami), WG mówi: tak własnie wygląda prawdziwy Tiger. Wychodzi japońska wersja i naglę dziura jest dużo mniejsza, WTF?

Dodatkowo w tym Tigerze jest sporo jakiś dodatków i udziwnień, które nie pojawiły się w czołgu który miał być przesłany japońcom (wyrzutnie rac i dodatkowe zbiorniki). Premka fajna, wykonanie z dupy.

IRSanchez #5 Posted 06 July 2015 - 03:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 56018 battles
  • 1,895
  • [F4W] F4W

Sam model fajny, mi się detale podobają. Kwestie historyczne (czy tak dokładnie wyglądał ten egzemplarz, który miał trafić do Japonii) mało mnie interesują, bo i tak balansujemy tu na krawędzi... wszak czołg ten do Japonii nigdy nie trafił.

Zresztą to drzewko (ciężarowce japońskie) to przecież w 80% papierowe prototypy i wesoła twórczość SerB Design Buerau. Niech będzie, przynajmniej nie można odmówić pojazdom oryginalności, a troll-factor jest na dobrym poziomie :B.

Jest jedno ALE:
japoński kociak "dostał" nerf'a do ROF - wszak przecieki mówiły o poziomie 9,5 RPM (tak wiem, to niby tylko przecieki i wartości testowe), tymczasem na otwartym teście jest RPM=8,57. Niestety, ale z takim przeładowaniem, czołg traci sporo substancji; stracił bowiem to, co odróżniało go od VK3601H.

W obecnej postaci - chłopiec do bicia, albo kolejny premtank bez charyzmy.

Wygląda zatem na to, że zaoszczędziłem ~60 zł i nie dołącze do posiadaczy tej maszyny w 9.9. Niech będzie.

Edited by IRSanchez, 06 July 2015 - 03:41 PM.

rzorek89 #6 Posted 06 July 2015 - 03:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45757 battles
  • 702
  • [_COM] _COM
Co do jakosci modelu i porównania do tygrysa,  wydaje mi się,  że wg po dodaniu modeli HD bedzie poprawiał wczesne modele.  Sami pisali ze robią im to rozne firmy,  z różnymi skutkami i rozna szybkością.  Fakt  japonski tiger wyglada ladniej niz germanski. Pewnie dlatego ze juz maja lepsza wprawę. 

Freefloyd #7 Posted 06 July 2015 - 11:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 723 battles
  • 512
no i będzie miał full mm [*] :)

rzorek89 #8 Posted 07 July 2015 - 08:43 AM

Warrant Officer

• Player
  • 45757 battles
  • 702
  • [_COM] _COM
Do VIII wiec da se rade. Trzeba pamiętać ze japońska wersja to tier VI a nie VII jak niemiecki tygrys

RolujeNalesnika #9 Posted 07 July 2015 - 10:46 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29432 battles
  • 662
Pancerz ma taki sam jak niemiecki Tiger?

Falathi #10 Posted 07 July 2015 - 03:50 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18792 battles
  • 10,457
  • [WG] WG

View Postprofes79, on 06 July 2015 - 02:40 PM, said:

Kolejny czołg fantasy, co tu się rozpisywać. O ile jeszcze czołgi sowieckie w barwach niemieckich (czy na odwrót) miałyby jaką rację bytu, to tu jest pewne - Japończycy nigdy nie weszli w posiadanie Tygrysa. Wróć. Weszli, kupili - po czym ze względu na brak możliwości transportowych wypozyczyli go Wehrmachtowi :D

Tak i nie - tak, bo faktycznie nigdy nie trafił na front z japońską załogą, o ile mi wiadomo. 
Nie, bo jednak realnie istniał i został formalnie przekazany Japończykom. To nie jest maszyna zbudowana na podstawie kilku szkiców i niepełnych informacji. 
Poza tym, co istotne, trafia do gry przed japonskimi czołgami ciężkimi, więc będzie na czym szkolić załogi. 

View PostRolujeNalesnika, on 07 July 2015 - 10:46 AM, said:

Pancerz ma taki sam jak niemiecki Tiger?

Tak. Co na VI tierze nie jest złą wiadomością. 

FAR27 #11 Posted 07 July 2015 - 04:40 PM

Sergeant

• Player
  • 17455 battles
  • 224

Żałosny premtank stworzony, by doić kolejnych naiwniaków. Zwykła ammo to ledwo da radę na VI tierze a co z VII/VIII? A gold? Dla przykładu Churchill 3 ma lepszą amunicję premium jak ten HT VI tieru różnica? Churchilla 3 rzuca max do VI tierów a tego "unikata" do VIII tierów. Po zakupie tej maszynki szybko zrozumiecie, że pociski standardowe będą miały problem przebijać medy VII tieru... co wam zostanie ? goldowe ammo. I co wtedy się stanie? Ano kupiliście kolejny premtank, który będzie szkolił załogę, ale zarobić to na pewno nie zarobi. Piszę o tym, by nikt przypadkiem nie potraktował tego wehikułu jako zarabiaczki nawet takiej dodatkowej do prem tanka z 8 tieru, bo to raczej będzie goldietank, tyle że nawet ten gold w starciu z VIII wam nie pomoże.

Wyobrażam sobie walkę tej maszyny z KV2, kv85 czy innymi HTkami tego tieru przecież ten papier zostanie zjedzony. Im wyżej tym przepaść rośnie. Medy VI tieru sa naprawdę mocne i wielozadaniowe - wystarczy wspomnieć o cromwellu czy t-34-85. TDki takie jak su100, hellcat, nashorn to będą to masakrować zanim w ogóle kierowca ogarnie, że dostał bułe za pół HP. 

Śmieszne, że taki TOG (uważany za jeden z gorszych prem czołgów w grze) ma kilka niepodważalnych atutów względem tego Tygrysa; dużo więcej punktów HP, o niebo lepsze działo-penetracja, ograniczony MM do VII tieru. 

Użyteczność na twierdzach żadna tam się jeździ lajtami, medami.

Według mnie czołg jedynie pod szkolenie załogi i dla kolekcjonerów. 

Pure_Lord_skill #12 Posted 07 July 2015 - 07:30 PM

Major

• Player
  • 12367 battles
  • 2,522
Uwielbiam zwykłego tygrysa i uważam, że daje radę na swoim tierze. A tu japoński Tiger w japońskim camo... :3 Krótką 88 da radę przebić nawet 9tkę (ta... stockowy tygrys) a według mnie VK 36 z tym działem jest jednym z najlepszych HT na swoim tierze ^^
Dla mnie must have.

_Bajkal #13 Posted 07 July 2015 - 08:58 PM

Major

• Clan Diplomat
  • 30521 battles
  • 2,930

View PostAndriejSorkow, on 07 July 2015 - 06:30 PM, said:

Uwielbiam zwykłego tygrysa i uważam, że daje radę na swoim tierze. A tu japoński Tiger w japońskim camo... :3 Krótką 88 da radę przebić nawet 9tkę (ta... stockowy tygrys) a według mnie VK 36 z tym działem jest jednym z najlepszych HT na swoim tierze ^^
Dla mnie must have.

To ze uda mu sie czasem cos przebic nie znaczy ze bedzie efektywny na polu walki.

Walac caly czas goldem bedzie mozna cos nim ugrac, bez golda po prostu bedzie sie dingal na wiekszosci lekko skatowanych pancerzy i wyzszych tierach stojacych do niego tylem. Jesli czolg jest mobliny to moze miec slabe dzialo bo zawsze da rade oflankowac. Jesli czolg nie jest mobilny to zazwyczja dostawal mm+1(panther M10 IS6 112 itd.) Tygrys premium w swojej obecnej konfiguracji nie jest mobilny ani nie ma dobrej penetracji a mm ma nadal +2. Jesli ktos umie w miare dobrze grac to wyciagnie z niego sporo oczywiscie posilkujac sie goldem co chwile. Dla przecietnego gracza for fun bez gold ammo bedzie to po prostu gorzej niz zle. WG wycofuje ze sklepu premium czolgi z mm+1 i nie chce nowych takich dodawac ale z drugiej strony czolg staje sie po prostu bezuzyteczny. Na SH nie wejdzie bo tam lajty rejpia wszystko. Kompanie 6t umarly smiercia naturalna wraz z pojawieniem sie SH wlasnie(no prawie). Randomy jak rzuci na 6 to fajnie na 7 bedzie wyzwanie a jak MM postanowi wywalic 8/10 bitew z +2 to bedzie tylko powodowal frustracje zamiast radosci z gry.

Jesli czolg ma robic za pojazd kolekcjonerski i szkolenie zalogi(to chyba jedyne do czego w aktualnej konfiguracji sie nadaje i to pod warunkiem ze sie x2 bedzie robilo tylko) to sa to chyba jego jedyne + jak na razie. Mi sie juz znudzilo wiec nawet nie jestem juz pewien czy go kupie. Moze, a moze po prostu nie. Fakt faktem to togII przy takim samym mm pancerzu i predkosci ma lepsze hp i dzialo, które bez golda potrafi ugryzc nie jedna 8.

Edited by Geralt_z_Rivii365, 07 July 2015 - 09:01 PM.

Pure_Lord_skill #14 Posted 07 July 2015 - 11:20 PM

Major

• Player
  • 12367 battles
  • 2,522
Ja tam nie miałem na VK problemów z podgryzaniem nawet VIII. Gold ammo leciało może 5 pestek na bitwę. Klucz tkwi w punktowaniu weakspotów (a krótka 88 jest dość celna) i odpowiednim doborze celów dla siebie. Wiadomo, że nie rzucimy się na Jagodę 88 czy ISa 3 od frontu... MM +2 będzie teraz obecny wraz z każdą wprowadzoną premką. Skoro VK bije się z VIII to ten kolega nie da rady? Bez jaj. Chcecie ograniczony MM? Proszę bardzo są inne premki z tym atutem.

rzorek89 #15 Posted 09 July 2015 - 10:54 AM

Warrant Officer

• Player
  • 45757 battles
  • 702
  • [_COM] _COM

Fotke dla Ciekawych statów dodaje

ini1 #16 Posted 09 July 2015 - 01:02 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 57914 battles
  • 3,175
  • [SAMI] SAMI

pograłem trochę na serwerze próbnym

działo dinga jak szalone, i to od każdego pojazdu, na 5 wystrzelonych pocisków dingneło 4 i jeden wszedł, do tego czas skupiania :{

zanim celownik się zbiegnie, przy załodze na 100% i dodatkach ( szybsze celowanie, dosyłacz, wentylacja ) to mijają wieki, normalnie jak trollu na lodówce, i mniej więcej jest taki duży jak na kv :{

no i prędkość 30km i ani jednego km więcej

dla entuzjastów ok, ale jako czołg prem irytujący :{

wczoraj zrobiłem próbę, full gold, 1 frag, 1k dmg, bitwa wygrana i …

20k srebra NA MINUSIE :{

Już wolę przerośniętego e25, też nowa prem, niemiecka, rzuca ją na t10, ale tam na srebrze coś da się ugrać :{

Edited by ini1, 09 July 2015 - 01:05 PM.

IRSanchez #17 Posted 09 July 2015 - 05:29 PM

Lieutenant

• Player
  • 56018 battles
  • 1,895
  • [F4W] F4W

View Postini1, on 09 July 2015 - 01:02 PM, said:

pograłem trochę na serwerze próbnym

działo dinga jak szalone, i to od każdego pojazdu, na 5 wystrzelonych pocisków dingneło 4 i jeden wszedł, do tego czas skupiania :{

zanim celownik się zbiegnie, przy załodze na 100% i dodatkach ( szybsze celowanie, dosyłacz, wentylacja ) to mijają wieki, normalnie jak trollu na lodówce, i mniej więcej jest taki duży jak na kv :{

no i prędkość 30km i ani jednego km więcej

dla entuzjastów ok, ale jako czołg prem irytujący :{

wczoraj zrobiłem próbę, full gold, 1 frag, 1k dmg, bitwa wygrana i …

20k srebra NA MINUSIE :{

Już wolę przerośniętego e25, też nowa prem, niemiecka, rzuca ją na t10, ale tam na srebrze coś da się ugrać :{

1k demejdża to 20000+ kredytów brutto.

Na 1k demejdża potrzeba 5 trafień. To daje koszt złota 5x3200=16000.

Miałeś zapas na jedno pudło by wyjść na plusik, ale wolałeś widocznie spudłować/dingnąć ~7 razy.

Spoiler

Żeby było jasne:

Nie bronię tu oliwkowego Tygrysa, ale nie popadajmy w paranoję. Bez konta premium, czołgiem tym na "pełnym goldzie z głową" można wychodzić na zero (lub mały plusik), w tym przypadku będzie to jedynie platforma do szkolenia załogi i bicia WN8. Na ile to będzie dobra platforma oraz czy warto, to już inna kwestia.

Z kontem premium, można szyć ze złota i jeszcze zarabiać troszkę kredytów - zresztą nic w tym nadzwyczajnego, bo to się da robić na większości prem-czołgów T5/T6.

Edited by IRSanchez, 09 July 2015 - 06:04 PM.

Professor_Wolf #18 Posted 09 July 2015 - 06:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 11616 battles
  • 352

Z lekkim rozbawieniem czytam słowa o "zalecie" pojazdu Premium, jaką jest możliwość penetracji przeciwnika za pomocą APCR - nie jest to przypadkiem pojazd do zarabiania (i szkolenia załogi), a nie odwrotnie: do szkolenia załogi i (ewentualnego) zarabiania?

WG to geniusze - udało im się doprowadzić do sytuacji, w której ludzie cieszą się, że czołgiem Premium wyjdą na "mały plus", bo mogą walczyć amunicją Premium... Zamiast zauważyć, że czołg w konfiguracji AP, jest po prostu lipny, to się podaje argument w stylu: "Co z tego, że emeryt? Jak weźmie Viagrę, to też mu stanie!", hehhhhh...:P

IRSanchez #19 Posted 10 July 2015 - 10:40 AM

Lieutenant

• Player
  • 56018 battles
  • 1,895
  • [F4W] F4W

View PostProfessor_Wolf, on 09 July 2015 - 06:22 PM, said:

Z lekkim rozbawieniem czytam słowa o "zalecie" pojazdu Premium, jaką jest możliwość penetracji przeciwnika za pomocą APCR - nie jest to przypadkiem pojazd do zarabiania (i szkolenia załogi), a nie odwrotnie: do szkolenia załogi i (ewentualnego) zarabiania?

WG to geniusze - udało im się doprowadzić do sytuacji, w której ludzie cieszą się, że czołgiem Premium wyjdą na "mały plus", bo mogą walczyć amunicją Premium... Zamiast zauważyć, że czołg w konfiguracji AP, jest po prostu lipny, to się podaje argument w stylu: "Co z tego, że emeryt? Jak weźmie Viagrę, to też mu stanie!", hehhhhh...:P

Skoro już do mnie pijesz:

Proponuje przeczytać mój post ponownie, bo masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu.

Ani nie chwalę tego czołgu, ani się nie cieszę. Sprostowałem ini1, bo jego skrzywiony obraz (-20k kredytów za bitwę) ma się nijak do faktów. A fakty są takie, że na zero da się wyjść spamując APCR, bez konta premium - ale trzeba zacząć trafiać. Nie popadajmy w skrajności. Kropka.

Następnie zwróciłem uwagę, że w takim przypadku (spam APCR) Tygrys staje się czołgiem do szkolenia załogi lub podbijania WN8. Z zastrzeżeniem, że sens takiej gry jest dyskusyjny.

Na koniec zauważyłem, że z kontem premium można coś tam zarobić przy spamie złotem oraz porównałem tygrysa do innych premek T5/T6 gdzie można robić to samo (czyli żadna z tego zaleta).

Nie dodałem 2 do 2 (pisząc wprost, że czołg jest paziem) bo wnioski są oczywiste... choć po Twoim poście zaczynam mieć wątpliwości.

Edited by IRSanchez, 10 July 2015 - 11:32 AM.

ini1 #20 Posted 10 July 2015 - 05:44 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 57914 battles
  • 3,175
  • [SAMI] SAMI

zagrałem dzisiaj 2 gry

losowania

Posted Image

jak widać na dole

Posted Image

tak wygląda w pełni zbiegnięty celownik, jakbym z trola strzelał :{

gra w pełni na złocie, strzelałem od przodu w isa3, mimo złota, udało mi się tylko zdjąć mu gąski :{

i tyle z tego miałem :{

Posted Image

i druga gra

Posted Image

znowu na dole :{

tym razem grałem czyste srebro

i wynik

Posted Image

przy 3 fragach :{

Posted Image

moje przemyślenia

za wolny, za długo zbiera celownik, kółku zbiegnięte w 100% za duże, bezużyteczny na t8, nawet złoto dinguje, czołg bardzo zależny od drużyny, czasami uda się coś ugrać, ale to ból :{

i moja konfiguracja

Posted Image

mimo wszystko go nie kupię, za ojro szkoda, a jak będzie za złoto, to już wejdą ht japońskie, i na nich łatwiej będzie szkolić załogę :{

aaa, i jak widać na obrazku z kółkiem, przy dosyłaczu i wentylacji czas przeładowania wynosi 5, 91, załoga na 100% bez bia

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users