Jump to content


[LAAX] Královský husarský pluk

LAAX nábor

 • Please log in to reply
25 replies to this topic

m_prok #1 Posted 19 July 2015 - 04:16 PM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013
                                                            [LAAX] Královský husarský pluk                                                                                    
NEAKTUÁKLNÍ, V PROCESU ÚPRAVY!

Historie:
Klan vzniká odchodem hráčů Cpt_Marejda a m_prok z jejich tehdejšího domova, PAROMu. Datum vzniku se uvadí k 10.4.2015.
Kostru klanu tvoří bývalí hráči, kteří prošli PAROMem a hráči připojení z klanu 1-SNT. Celkově je klan spíše větší skupinou co se déle zná nežli "rychloklanem".

Dne 22.6.2016 se velitelem stává Honoris , hráč který prožil s LAAXem největší úspěchy i sestupy, je uznávanou osobností mající zkušenosti s rolí polního velitele, diplomata i zástupce velitele. Klan pod jeho taktovkou projede určitou rekonstrukcí a je v dobrých rukou.


 

Náborové podmínky:
Klan je zaměřený na aktivní a povinné opevnění/strongholdy, turnaje a chce se aktivně zapojovat do kampaní klanových válek.

 

 • Podmínkami pro vstup je WN8 hodnocení 1300+ a 1750+ za posledních 30 dní.Možné zjistit zde
 • Aktivní zapojení hráče do odřadů, kde musí každý měsíc získat nejméně 650 tzv. zdrojů. 
 • Respektování zvolených velitelů, slušné vystupování a schopnost vyvarovat se zbytečných konfliktů. 


Pokud hráč nesplňuje podmínky vstupu WN8 dá se skrze individuální domluvu (ta ve finální podobě podléhá rozhodnutí velitele) navýšit počet nutných zdrojů měsíčně a tím hráči umožnit vstup (s tím, že přislíbí zlepšení ) .
Za předpokladu, že hráč nesplní podmínky zdrojů v daný měsíc má možnost tento fakt v čtvrtletním období napravit: po uplynutí 3 měsíců musí u jeho jména svítit 2100 získaných zdrojů. U stálých členů, kteří mají osobní problémy je možné pozastavit tento příjem na překlenutí daných strastí.

Během trvání speciální akce, kampaň, klanové války či jiné je hráč povinen nastoupit k bitvě či se omluvit. Trvalá ignorace bez zjevných důvodu není tolerovatelnou.
 

V případě zájmu kontaktuje naše náboráře, kterými jsou:  Chunysek.

Samozřejmostí je možný osobní rozvoj, ať již kariérním postupem v hodnostech či velením v bitvách. Rádi pomůžeme či se něco přiučíme.

Současné směřování:
Obnova klanového dění a struktur, aktivita ve stronghodlech, klanových válkách a kampaních. ___________________________________________________________________________________________________________
Pozn. tento uvítací post slouží čistě jako orientační a více informací se může vyskytnout spíše na konci topicu.
___________________________________________________________________________________________________________

  

Edited by m_prok, 06 November 2016 - 04:58 PM.


m_prok #2 Posted 24 September 2015 - 10:27 PM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013
Jeden starší kousek:unsure::)


m_prok #3 Posted 30 September 2015 - 12:35 AM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013
Bylo nebylo,

poslední měsíc se naše dny proměnily v šedé stíny, naštěstí prvotní možná představa mate a spíše se dařilo.  Klan se vyšplhal na kolonku 90 členů a za to vděčíme především práci našich náborářů, naše narůstající skupinka statečných se nejspíše mírně zlepšila a povedlo se ji, po několika dnech na houpačce, dostat na globální mapu...

Po prvotních nic neřešících přestělkách s PZK jsme obdrželi nabídku stát se členy aliančního uskupení. S ohledem na to, že jsme v tomto světě novým hráčem a i naše předchozí zkušenosti byly skromné jsme kývli a začali bránit vyloďovák. Ten jsme s pomocí PZK  poměrně dlouho úspěšně drželi, bohužel u nás proběhl bolestivý týden, kdy poklesla koncentrace hráčů i velitelů a vedl ke ztrátě provincie, naštěstí se naši spojenci projevili charakterně a pomohli/pomáhají nám při takovýchto starostech.

Na zmíněný nepovedený týden se zareagovalo dobrými výsledky a dlouhodobým držením provincie, následně přerozdělení nám přikleplo úkol krýt záda silnějším šedým hochům i jiné provincie.
 
Spoiler

Ačkoliv se sluší přiznat, že bychom mohli zapracovat na schopnosti potlačit příležitostné výkonnostní výpadky a podaří se nám pokračovat ve zlepšování: práce pro alianci, diplomacie či kvalita všech na bitevním poli.  Snad se nám i rozhoupe globální mapa a žlutý mor poztrácí nezdravé ego.
 
Spoiler

Opevnění; s ohledem na nemožnost snížení levelu (množily se pravidelné útoky od topových klanů a to i v brzkých hodiných) jsme se rozhodli snížit úroveň na počáteční a započít novou cestu i s novým hlavním časem, brzy nás budete moci potkat v 19:00, tak si užijme trošku té akce!

Jinak k náboru, chceme 1300 wn8, schopnost hrát osmičkové stroje: AMX 50 100, t54 ltw, IS-3 aj., aktivitu v bednách i cw a hlavně pohodu!

Mějte se a držte se! 

Edited by m_prok, 19 October 2015 - 01:40 PM.


Tomiboy__SVK #4 Posted 30 September 2015 - 07:07 PM

  Lance-corporal

 • Clan Commander
 • 31354 battles
 • 91
 • [CMON] CMON
 • Member since:
  12-21-2012
Pekne hoši len tak ďalej :)

m_prok #5 Posted 27 October 2015 - 09:25 PM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013

Nevídané, neslýchané,

mladý klan LAAX se zúčastnil proběhlé minikampaně nesoucí název Safari a přináší vám novinky a to nejen z této události! 

Před kampaní jsme namalovali válečné barvy, usedli u kulatého poradního stolu a pojezdili bedničky. Taktiku jsme zvolili tož hurá na tamtuc divochů kártu!, přeci jen, nechtěli jsme jezdit nám neoblíbené mapy či nutně nastoupit proti extrémně nabušenému soupeři. Od prvních dnů jsme hráli, při nejmenším, průměr našich možností a tak po prvním dnu jsme drželi pěkných 12 pozic na tanku.
Naštěstí rostla kvalita a i přes občasné výbuchy se statisticky nepochopitelnými soupeři.. se stávalo pravidlem bojovat na dvou až třech 5x denně. I přes jeden ne úplně povedený den, jsme mohli ve finiši slavit 20 lidí v top 3000 a další tři, kteří si pozicemi před 5 000 místem vysloužili divokou kartu.

Sečteno podtrženo, 23 tanků na 23 lidí co aktivně se zapojili se zájmem o tank. 

Kampaň napomohla utmelit kolektiv a s podivem nás naopak nakopla a nepůsobila žádné problémy, naučili jsme se další mapu dvě. Karélie se stala královstvím, Útesy řežbou a Horský průsmyk místem s dostatkem prostoru pro konzumaci četných campů soupeře.. 

Někteří soupeři vynikali kreativitou zkamzíkovat všechny přilehlé hory, viz. útočná základna a taktika 5tars

Spoiler


Rovněž specialistou se stali USO, ale o těch až později...

Neoblíbenými soupeři na průsmyku se stali GE-PL. Po nádhernému startu 3 bitvy/3 výhry jsme se dostali ke skóre 4/8 za kampaň. Celkem s nimi máme bilanci 6/10. :) Pozoruhodným jevem byla zjevná výměna velitelské kapacity, která pozměnila na pár dní rovnováhu a bitvy se staly extrémně vyrovnané. GG WP, GE-PL!


Bilance map za posledních 28 dní:
Horský průsmyk: 42 bitev, 64.29% výher.
Karélie: 19 bitev, 78,95% výher
Doly: 17 bitev, 41,18% výher
Útesy: 12 bitev, 58,33%


Klanová hodnocení:
ELO hodnocení po konci kampaně: 1186.
Držená území: 3
Umístění klanu: 160 - nebylo cílem, spíše jen bonus.

Ale dost těch omáček, pojďme společně vyzpovídat naše hrdiny a nahlédnout pod pokličku opravdových osudů.

Níže se můžete dočíst v rámci rozhovorů náladu členů klanu,
rozpoložení po kampani, jejich názory na ni či na klan a jiné zajímavosti. 

pozn. m_prok jako redaktor rozhovoru vystupuje pod zkratkou MP.
_______________________________________________________________
(MP) Ahoj, jak hodnotíš právě proběhlou kampaň a její průběh?

(Honoris, výkonný důstojník) Kampaň si myslím proběhla dle představ všech zúčastněných, dobré fungování jak klanu a vedení, tak jednotlivých členů klanu, průběh byl velmi pohodový.

(Chunysek, náborář) Díky dobré přípravě, vedení našeho velení a chuti kluků z klanu se poprat o tank, hodnotím Safari jako povedenou kampaň. Odpovídají tomu i výsledky... Tedy spokojenost ve všech směrech. Získali jsme tanky, vlastnili jsme provincie a tím pádem získali goldy, určitě dobrá zkušenost pro všechny. 


(levak_bob_cz, vojín) Ahoj, vezmu-li to globálně, tak to bylo super. Pěkně odvelené, žádné hádky pro nic, skoro všichni poslouchali a obrovsky se sehráli lidi a super komunikace... A za sebe - hodně jsem si to užil (úsměv).

(Zzipo, vojín) Vzhledem k tomu, že tank získali všichni, kteří se o něj snažili, tak mi přišla kampaň velice úspěšná...průběh kampaně...no zdálo se mi, že až ke konci jsme se konečně sehráli a podle toho to tak i vypadalo.


_______________________________________________________________
(MP) Údajně jsi byl osobně svědkem bitev s klanem USO, jak na ně vzpomínáš?


(Honoris) Kdybych měl zvolit jednoduché shrnutí těchto hráčů, muselo by se to celé vyškrtnout ... takhle řeknu jen, že měli velice zajímavou taktiku, názor ať si udělá každý sám.

 

(MP) Co si pod tím představit, čím rozdmýchali takovou nenávist?


(Honoris) Když si někdo myslí, že je jeho taktika geniální a přitom spočívá v tom, že stojí na místech, kde se spawnovali do bitvy při útoku, který musejí vyhrát, tak je zde něco očividně špatně...následné posměšky už jsou věc druhá.

(MP)  Jak jsi spokojený s velením, slyšel jsem, že to byla tvá první kampaň, v čem vnímáš pozitiva a na čem je třeba zapracovat?

(Honoris) Velení je pro ještě stále nová zkušenost, ale myslím si že jsem se v tom dobře zorientoval a uchytil, hlavně uvážíme-li jakým způsobem jsem začal velet. 
..(odkašlání )  ..
Co se kampaně týká tak bych to asi vzal ze dvou směrů. Ten první jsem já sám ... dovolím si říci, že jsem podal vcelku ucházející výkon, jen budu muset odstranit jisté chyby, které se během tohoto velení vyskytly.
A ten druhý jsou kluci, kterým jsem velel ... parta to byla dobrá a myslím si, že se všichni velice snažili a jak se tak říká, táhli za jeden provaz, pokud vylepšíme herní výkony jistých hráčů - tak zde máme kvalitní a konkurence schopný tým._______________________________________________________________
(MP) Kdo byl pro tebe největším rivalem kampaně, vzpomeneš si na nějakou pěknou bitvu či sérii bitev s nějakým klanem?

(dada198030, náborový důstojník) Ano často jsem potkávali GE-PL s těma to bylo několikrát jen tak tak. A taky nezapomenu na USO, to byli frajeři!, stále zakempení i když utočili.
Pak jednu a to poslední hru s L-FEW, pěkná hra na závěr kampaně.

 

Spoiler(marekberyberan, vojín) ...jak jste o tom mluvili, tak tam jsem byl a nejvíc si vzpomínám na souboje s GE-PL(smích). A  ta bitva s USO... prostě to hardcamply, měly tam zaparkovanou nespotnutelnou AT15...(+ směr nesrozumitelného odporu)

(Chunysek)  Jelikož jsem se plně nezúčastnil celé kampaně, tak snad jen nadhodím závěrečnou obranu provincie proti silnému klanu L-FEW.


_______________________________________________________________

(MP) ​Co očekáváš od klanu v budoucnu?

(Honoris) ..určitě zlepšování hráčů (jak herně tak osobnostně) a díky tomu i jisté "usazení" se na výsluní po boku nejkvalitnějších klanů české a i mezinárodní scény. Prostě lidově řečeno "udělat si jméno", tak aby se o nás vědělo.

(Pucista, mladší důstojník) Hrát cw 10, hrát i kampaně o odměny v podobě X. tierových vozidel. 

(Chunysek) (dlouze přemýšlí ) Je toho víc. Hlavně si myslím, že se dokážeme stále zlepšovat a začít konkurovat silnějším klanům.
Jednoznačně m
áme na čem stavět. Doufám, že posílíme své pozice v osmičkových odřadech a klanovkách a začneme hrát i ve všech směrech náročnější desítky.


_______________________________________________________________
(MP) Kam by jsi zařadil dle sebe současnou sílu klanu?

(Guzzler77, Mladší důstojník)  ...otvorene a bez servitky?? Klan zdaleka nedosiahuje na svoj potencial, ktory ho radi niekam do top CZ/SK klanov. Je to zapricinene slabsou zohranostou, neplnenim rozkazov a podla mna aj niektorymi ludmi, ktory tu vytvaraju dusnejsiu atmosferu. Sila klanu je aktualne slusna, ale nestabilne vykony nas stale neradia do elity kam patrime.

(Ragyinar, vojín) Sme dosť silný klan,len tých slabších treba učiť .Ako som zjistil teraz počas CW, tak majú hráčí zlé skilly na posádkách a zlé vybavenie na tankochAko sme skončili teraz na 160 mieste(pozn. MP, nehrálo se na umístění klanu, neměli jsme body za mise) či ako,to je asi presne to aký sme silný.To je pekné umiestnenie.A môžme byť aj lepší.
 

_______________________________________________________________
(MP) Čím klan tráví čas v současné chvíli?


(Guzzler77) Tak momentalne hraci dohanaju zameskane expenie a farmenie kreditov, co je nasledok dvojtyzdnovej kampane. S takym niecim sa ratalo, ale pocas kampane si klan vybudoval slusne renome, ktore by sme mali brat ako odrazovy mostik a nezaspat na vavrinoch len preto, lebo sme uz nieco dosiahli.
Zatial sa v klane spajaju dve nie uplne obvykle veci a to je kvalita a zaroven zabava. Vela klanov ma bud jedno alebo druhe.
Na ukor zabavy sa pozera na kvalitu a naopak. Takze pokracovat v dobrom diele a chciet stale viac
(úsměv).


(Chunysek) Opojení z výhry, odpočinek po náročné kampani, úvahy širšího vedení, kam směrovat klan dál...
 
A tímto končíme vyčerpávající množství dotazů i odpovědí z řad rozličného mužstva. 

Po kampani jsme se rozhodli využít čas na přečerpání kreditů zpět na naše účty v podobě odřadů, často i výdělečných a zároveň plných šíleného byť vítězného setupu vozidel. V odřadech se nám celkově poměrně příjemně daří a držíme bilanci přes 65% výher ve vztahu k více jak 2 600 bitvám. Občas dokážeme soupeře naštvat do takových obrátek, až je možné to brát osobně. :girl:
 

Spoiler Naše malé opevnění se nepříliš rozrůstá na úkor faktu, že pouštíme bonusy a máme obranu nastavenou na 19:00 respektive na 18:00 díky změně času(díky wg!:amazed:). I přes velice časté útoky klanů, co jsou silnější než my se držíme více než dobře a naše bilance je pozitivní. 

Hodnocení eSH úrovně VIII. uvádějí stránky jako 1021, tedy mírně plusové.

S ohledem na umístění v kampani jsme upravili podmínky náboru. V současné době mluvíme o 1450 WN8 či 1900 WN8 za posledních 30 dní hraní. Chceme aktivní hráče, kteří rádi týmové pojetí hry a budou moci naskočit do rozjetého vlaku, nechceme sólisty, egocentriky ani cestovatele. Snažíme se o to udržet přátelskou funkční atmosféru, která povede k osobnímu i týmovému rozvoji každého člena.  Těšíme se na Vás! 

Děkuji za váš čas a zase někdy na počtenou, m_prok.
 

Bonusy: Největší osobních úspěch, nepolapitelný nečetující fantom přistižen, polapen a na random vytažen!
 

Spoiler


A široká úrodná pole randomu, již znají naše jména a koho se bát!
 


 

Spoiler

 


Edited by m_prok, 28 October 2015 - 10:52 AM.


TheSaintJohn #6 Posted 28 October 2015 - 11:37 AM

  Corporal

 • Player
 • 30051 battles
 • 104
 • [ANV-V] ANV-V
 • Member since:
  10-18-2012
GL všem, rád vidím, že se vám daří a dokázali jste rozjet stabilní klan s plnou členskou základnou! Takže ať vám to vydrží ce nejdýl a pomáhejte Prokovi! :)

KapitanSVK #7 Posted 28 October 2015 - 07:37 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 44493 battles
 • 672
 • [R_G] R_G
 • Member since:
  04-30-2012

K zhliadnutiu (aj s komentárom) je aj obrana nášho územia, úplne posledná bitka kampane "Safari" 

 KapitanSVK #8 Posted 07 December 2015 - 10:18 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 44493 battles
 • 672
 • [R_G] R_G
 • Member since:
  04-30-2012
:izmena:

m_prok #9 Posted 27 December 2015 - 11:59 PM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013

Ahoj, ahoj,

přemýšlel jsem zdali zde napíšeme bump, stále nabíráme či :great:. Nakonec jsem zvolil cestu rozhovoru, který nás zavede od pozitivních věcí k bulváru a špinavému prádlu. Ano, to vše je LAAX, herní klan, život, zábava, styl i starosti a my stále kráčíme dál.

A jelikož se nechceme skrývat za masky, tak Vám přinášíme rozhovor s hráčem Clangedyn, který nechodí kolem horké kaše.

/
/
/

/

(MP) Ahoj Clangedyne, prvně bych se rád zeptal jakou roli v klanu vykonáváš a co vše zařizuješ.


(Clangedyn, mladší důstojník...no jak bych to řekl, takový kecače do všeho,.. ale ofiko, inu tedy mladší důstojník, snažím se urovnávat střety a naháním "neposlušné hráče" do odřadů, a týmovek. Snažím se,aby se každý mohl projevit v tom co se mu nelíbí a já to následně s ním zkusím nějak smírně vyřešit.


_______________________________________________________________
(MP) Z tvé odpovědi by se dalo usuzovat že v klanu panuje konfliktní atmosféra. Jak vnímáš celkové rozpoložení tzn. mezi hráči, vedením a spol.?


(Clangedyn) Mnoho hráčů se snaží a jakmile je poslána pozvánka na odřad, tak se hned zapojují, pak je tu/byla tu, bohužel, druhá část, která se musí do aktivity "dotlačit" (alespoň to) no a poslední část se ani neozve, neomluví a v tu chvíli vnímám špatnou "karmu". Může se stát, že si všichni nesednou, ale pokud je hráč členem klanu měl by pro něj "dýchat", v případě nutnosti je možné se omluvit nebo projevit nějakou formu zpětné vazby.
Hráči co se aktivně neprojevují nejsou pro klan pozitivní a způsobují chaos v neznalosti herních návyků či vztahu velitel x hráč. A to mě mrzí. jakmile se takováto chyby stane je tu hned vidět síla/slabost klanu a určitých hráčů...

   Stává se, že se buď semkneme či nás to rozloží, když se semkneme je třeba správný důraz na plnění pokynu, pomáhání veliteli, focus a v neposlední řadě i skill samotných hráčů. Pokud hráč vykazuje slabší aktivitu přesouvá svou zodpovědnost na velitele a ten musí vynaložit výrazně větší úsilí pro udržení kvality a musí improvizovat. Pokud se neděje co má, tak velitel nemusí mít nervy z oceli což se některým hráčům nemusí líbit. V tu chvíli začíná náročná pasáž vyříkávaní, která ve špatném pochopení může vyústit až v odchod z klanu. (MP) Pokud rozklikneme současné odchody a příchody v LAAXu, můžeme zde sledovat na daných osobách zmíněný jev, řekněme horší spolupráce s klanem či se jedná o něco jiného?(ClangedynDle mého, je vidět lepší spolupráce právě po odchodu "propíraného" Thoriase a dalších, kteří odešli. Zdá se mi, že tzv. zdravé jádro se semknulo a více se snažíme. Byť v současné době nemáme před sebou žádný větší cíl, což může na některé působit špatně. Dle mého je potřeba dát cíl - kam budeme směřovat, malé krůčky a když je splníme může být odměna, Pokud se objeví problémy, nejlépe řešit odchody, aby nedocházelo k situacím, které jsem výše nastínil, (rozhodným tónem) to je právě třeba pro upevnění morálky a vězte, že není lehké nikoho vyhodit!______________________________________________________________
(MP) V současné chvíli jak tráví hráči klanu svůj čas?

 


(Clangedyn) Na základě Vánoc, kdy CW zamrzly, se jezdí hodně odřady a je pěkné (mohlo by být lépe) že při 20 hráčích jsme schopni vytvořit 2x 6. tier a nebo 1x 8. tier odřad, považuji to za úspěch jelikož se mi zdálo, že to v minulosti bylo horší i vlivem zmíněné problematiky, která vyústila v odchod určitého křídla hráčů. Přeci jen je přednější pozitivní atmosféra fajn lidí, která opět dobře startuje.  Ve chvíli více odřadů je výhodné zapnout klanové platby.
Ty se za 2 hodiny se v šestkových odřadech krásně zaplatí, hráči potrénují a ještě vydělají (výdělky pokud se nejede proti OI! OI
setupu:sceptic: šplhají pěkně rychle). Uvědomme si, že z plateb profitují i ti, kteří online jsou a do odřadů nechodí... to je smutné a zároveň motivační směrem k tomu - změny klanové struktury, tak jak se tomu děje.-  Jinak se během odřadů hromadí zkušenosti a kredity: na nové a lepší tanky a probíráme i nejrůznějších témata. (S pošklebkem přemýšlí )  ...ano ...vy, kteří TS snad ani nemáte/nebudete mít, tak hurá nahodit!, ať je možné to dohnat na případných odřadech a můžete s námi i pokecat. Ano jsme lidé ne boti! :P______________________________________________________________
(MP) Jaký cíl klanu si osobně kladeš, kam bys klan rád směřoval nebo na jaké pozici by jsi jej rád viděl v budoucnu?

(Clangedyn) Myslím, že by bylo pěkné, pokud bychom dosáhli na stabilní místo na mapě, které nám bude vydělávat goldy a přinášet lepší prestiž. Jakmile na tuto metu dosáhneme mohou být soutěže,  příkladem: kdo udělá více bedýnek, různá hodnocení aktivity hráče v klanu a jiné... Rád bych, ale bohužel to není přímo v mé síle, aby se o nás slyšelo, jak se již i někdy stalo.(Pozn. autora. Osmičková kampaň a globální mapa před touto událostí, viz. články výše) a lidi měli vlastní přímý zájem o to se do našeho klanu hlásit.

Dále vytvořit stabilní základnu. která bude mít natrénované a kvalitní hráče na více než na jedno dostatečně schopné CW X. tieru (v zasněných myšlenkách vlaje vlajka nad vraky FAME).


______________________________________________________________ 

(MP) V čem vidíš pozitiva klanu a v čem bys rád viděl zlepšení?


(Clangedyn) Pozitiva pro mne převládají, je tu pohodová atmosféra a není "nic" třeba(Pozn. autora. Vyjma kostiček, aktivity, kvalit hráče a zájmu o cw/odřad, jinak "nic" ) . Pro mne jako zaměstnaného a chlapa v letech, který končí pozdě večer práci je tu pěkné rozptýlení, umíme hezky zahrát a věřím díky tomu v lepší zítřky. Zlepšení by bylo dobré v kooperaci a týmové práci každého v klanu. Jsem aktivní, zajímám se sám, kamarádím s TS i s hráči. Nic složitého, že? A pak již jen ochota hrát a zlepšovat se! Lovu zdar a ránu všem!

(MP) Díky za tvůj čas a přeji hodně zdaru tobě i klanu.
 


Edited by m_prok, 28 December 2015 - 04:24 AM.


m_prok #10 Posted 21 January 2016 - 02:20 AM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013
Ahoj, ahoj!

Zřídili jsme si klanový youtube. K nalezení jsou zde záznamy našich šarvátek(6,8 a nově i 10), příležitostný random či srandičky. Vystavením soupeřů na náš kanál se je nesnažíme jakkoliv poškodit, naopak vyjadřujeme respekt a vážíme si vítězství nad nimi. 

Jedna z bitviček..

Edited by m_prok, 21 January 2016 - 02:24 AM.


Fera_cedan #11 Posted 26 January 2016 - 12:20 AM

  Private

 • Player
 • 35303 battles
 • 46
 • [FIVE] FIVE
 • Member since:
  07-23-2011

Friend UP 

 

Urcite se jeste nekolikrat potkame. Hrajete velmi dobre a zkusene, rozhodne se nemate za co stydet. GL panove a at se dari ;)m_prok #12 Posted 31 January 2016 - 02:44 AM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013
Dobrý večer všem,

v posledních dnech či týdnech jsme se zaměřili na větší aktivitu v oblasti klanových válek, začali jsme pozvolna na X. tieru.
Jednoho mrazivého večer jsme se dostali přes vyloďovací turnaj k soupeři jímž byli pandí F15, v prvním měření sil soupeř utrpěl remízu 13:11 v náš prospěch, druhý den jsem ovšem zabrali a porazili soupeře poměrem 15:11. 
Spoiler

Z poměrně nečekané úspěchu, jsme chtěli vytěžit maximum a vyzkoušet si konfrontaci s okolními topovými klany. Bilance? Whyou, Stalingrad, 4:15. Debakl od EL_SQ na Ensku a finální bitva s pandami v poměru 6:15. V drtivé většině bitev rozhodla větší kvalita soupeře, individuální chyby, znalost nám často nenahraných map a i bohužel chybějící technika. Sluší se přiznat, že jsme nehráli žádného zanďoura a snažili se soupeři vnutit naši hru.
Tak či onak získali jsme cenné zkušenosti, pár :coin: a trošku toho zdravého ega.
 
Díky zdravé motivaci(uzamčení techniky) jsme se přebrodili na břeh osmé úrovně a vydali se cestou rabování. Při dosavadní 100% úspěšnosti vlivových nabídek a následném rabování si přicházíme na poměrně zajímavé drobné. Povětšinou se bavíme o 900 až 1500 goldících za jednu akci. V tomto nově nabytém a oblíbeném trendu chceme pokračovat a případně pokud nalezneme skulinku mezi kvalitními klany i zakořenit v nějaké části mapky. 

K tréninku nám složí nejvíce odřady, kde tropíme různé neřesti. Velké popularitě se těší hledání podmořských pokladů.
Spoiler

Díky odřadům jak vidíte máme mnoho super nových přátel i zážitků, bohužel jsme stále nezjistili, kde je poklad a tak jej budeme hledat usilovně dál, třeba nám pomůžete i vy!:arta:

Úderná taktika:
Spoiler

K inspiraci a představě o fungování klanu v opevnění může sloužit náš youtube kanál. Kde se posledním přírůstkem stala bitva s BABA2.


V opevnění se daří budovy plnit zdroji a postupně, i přes téměř neustále puštěné bonusy na kredity, budovat ministerstvo války.
Nic na tom nezměnil ani fakt, že jeden z členů klanu JCKAL, konkrétně adogary rozhodl potrestat celý klan za svou vlastní chybu na randomu(tak si jednou někomu najedu do rány a vyžduchám jej z pozici..) a šel nám "fuc**** bast*** of czech klenu" ukázat respekt, který máme chovat k mocným klanům s mocnými výkonnými důstojníky, kteří již mají téměř a to pozor, 1000 bitev! Děkujeme za návštěvu, přejeme pevnější nervy a možná o malinko méně nezdravého sebevědomí.
Pozn. proti útoku samému nic nemám, je součástí hry, mám problém s okolnostmi, které k tomu vedli a reakcí útočící strany.

V příštím týdnu nás čekají 4 útoky na cizí opevnění a doufáme, že získáme opět fajn zkušenosti, dobře si zabojujeme a navrch přineseme domů pořádný lup. 
Jako drobný bonus přinášíme první krátké povídání se zakladatelem a velitelem klanu Cpt_Marejdou.


/
/
/

/
 

(MP) Pozdrav pane, jak hodnotíš dosavadní působení klanu na globální mapě?


(Cpt_Marejda, velitelUcházející, jde to vidět i z dosavadních statistik. Sem tam je to rozhárané, hlavně na 6. tieru.  V tomto tieru se promítá i hodně RNG faktor, z toho důvodu si myslím, že na tento tier by jsme se neměli zaměřovat. Naopak 8. a 10. tier , který momentálně jezdíme se mi zamlouvá jak kvalitou hráčů tak i snahou hrát pro klan, když už jsme v něm. Né pokaždé se zadaří, ale převažuje vítězná tendence a spokojenost


_______________________________________________________________

 

(MPCo si slibuješ od budoucnosti a kam by jsi na poli klanových válek chtěl klan směřovat?


(Cpt_Marejda, velitelDostávat se dál na mapu - rabovat, obsazovat provincie, navazovat kontakty a dělat si dobré jméno mezi českými klany.


_______________________________________________________________
 

(MPVnímáš něco za co bys chtěl pochválit a co by bylo třeba zlepšit?


(Cpt_Marejda, velitelChtěl bych hlavně pochválit polní velitelé a diplomaty, kteří dělají tu nejtěžší práci. Řádoví hráči svou práci odvádějí dobře, přesto se najdou okamžiky, kdy zmatkují a na této souhře a individuálních nedostatcích by se mělo dále pracovat. Hodnocení je veskrze pozitivní. 

 

/
/
/

/

 

Vyzpovídali jsme i krátce hráče Zzipo.
 

(MPV současnosti patříš mezi výkonnostně nejtalentovanější hráče a jsi často nasazován do klanových válek či útoků v opevnění. Jak se ti tam daří, jak jsi spokojený a jak vidíš své působení v klanu do budoucna(prosím včetně zdůvodnění ) ?


(Zzipo, vojínJako každý mám špatné i dobré dny a od toho se odvíjí i moje výsledky. Momentálně převládají dny lepší, a tak jsem i já sám poměrně spokojený, ale i tak jsem si vědom nedostatků a prostoru pro zlepšení. Rozhodně mám v plánu v klanu setrvat a získat co možná nejvyšší hodnost bez jakýchkoliv povinností(se zálibem si prohlíží tabulku přidělení goldů a listuje prémiovým obchodem).


_______________________________________________________________
(MPA na závěr, oblíbená mapa, oblíbený velitel, oblíbený parťák do čety a oblíbený tank?!


(Zzipo, vojínHimmelsdorf/Ruinberg, m_rage, m_rage, IS-4/T10/Super Pershing.


 

K náboru, stále hledáme aktivní týmové a fajn hráče, s wn8 1450 či recentem 1900 za posledních 30 dní.

Hodně štěstí na bojišti přeje klan LAAX.
 Edited by m_prok, 02 February 2016 - 10:13 PM.


m_prok #13 Posted 15 February 2016 - 12:48 AM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013

Dobrý podvečer,

klan LAAX se rozhodl provést krátkou aktualizaci informovanosti široké veřejnosti.

Jak se dá jistě snadno povšimnout v klanu se událi dvě rošády, které by se daly zařadit mezi důležité.

Prvním tahem je současná vlna odchodu části hráčů, kteří se stali obětmi snahy o aktivizaci neaktivních členů ve prospěch strongholdů.
Práci hlídacích psů vykonávají velice dobře dva mladší důstojníci, XxMINGxX, Rotorak. Toto dravé mládí kompenzuje svou neplechu na TS3 dohledem na zmíněné kostičky. 
 

Druhým tahem bylo angažování kvalitativně zdatného bojového důstojníka duchyni. Tento hráč, již s kluky prošel původní PAROM i LAAX, kdy se následně vydal hledat více štěstí, goldů a prestiže do statisticky lepších klanů.. jak se zdá.. doma je doma a duchy se vrátil k nám. Vítej duchno!:honoring:

Jeho angažování se stalo o to důležitějším s přihlédnutím k faktu, že část velících osob př. Guzzler77 a vacik001 trpí vlivem zkouškového období, Honoris se chystá na svou kariéru v opravdové kamufláži a m_prok byl nucen odpojit herní aktivity s ohledem na zdravotní komplikace.  Téměř veškerá zodpovědnost padla tedy na ducháčka a dadu198030. Naštěstí tito dva poctiví "nolifeři" hře a klanu dávají dostatečnou porci času a snad budou mít dostatek trpělivosti, aby nám vydrželi než aspoň část kluků se zmátoří. :child:

V odřadech se umíme bavit i poměrně neobvyklým způsobem. Jo je tomu tak meine babe! 

Pozn. m_prok ačkoliv se zde jakože rozčiluje prý patří mezi typy co se omlouvají po bitvě těm co umřeli. 

Umíme to i klidněji.. Teda, ten focus klidný nebyl, to beru.

A m_prok byl konečně jednou modrý, jerabeklukas pán ohníček a Oldasp je král ramu.Doufáme, že se podaří dostat k nám několik málo dalších týmových hráčů se zájmem o t8 a t10. Jsme rozumní, dá se s námi na všem domluvit a je to u nás fajn. Klidně přijmeme i větší skupinku hráčů z menších mrtvých klanů.

Dobré sny a hezké svítání všem:popcorn:


Edited by m_prok, 15 February 2016 - 02:15 PM.


KapitanSVK #14 Posted 23 February 2016 - 11:29 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 44493 battles
 • 672
 • [R_G] R_G
 • Member since:
  04-30-2012

LAAX vs Himmelsdorf :justwait:

 

Vezmete do šarvátok 2 arty, akú mapu to asi hodí? ...a ako to dopadlo...

 

 

 

... A kedže vám 2 artyny nestačia, vezmete 3. Akú mapu vám to hodí ako prvú? :trollface: a zase... ako to dopadlo?:teethhappy:

 

 m_prok #15 Posted 03 March 2016 - 06:03 AM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013
Bitva jinak,
LAAX vs -L1S-


Statisticky blízké klany se utkávají na mapě Rybářský přístav, oba týmy mají vyrovnaný počet těžkých strojů(v případě LAAXáků chybí loadery) i stejnou artynku. Při prvním letmém pohledu se dá očekávat vyrovnaná bitva, kterou mohou silně zvrátit individuální kvality flankujících/spotících křídel obou mužstev.
Spoiler


Od prvního okamžiku vyrážíme obsadit levou část mapy a heavinky posouváme mírně ke středu. Bohužel vlivem horší komunikace, nepochopení a neznalosti aplikované taktiky dochází ke špatné práci batchata a následné ztrátě tohoto důležitého spotu v oblasti naší základny.
K naší radosti soupeř není schopen nastalé situace plně využít a umožňuje alespoň nájezd do provizorních spotovacích pozic. I přesto naše obrané křídlo je pod těžkou a vytrvalou palbou soupeře ze středu vesnice a z pozic v oblasti J7,K7.
Spoiler

Nakonec ovšem romaniva v BC umírá a jeho místo nahrazuje IS-7 režírovaná hráčem trefa21, který je zároveň romčův dobrý kamarád. Ten svou roli i přes značný handicap vozidla kvalitně zvládá a udržuje část základny v klidu a míru s občasným spravedlivým rozdělením damage do obou týmů.


Nervózní m_rage nedokáže kočírovat své bujaré nadšení i zděšení a vrhá všemožné cheaty do boje. 
Spoiler


Litevský soupeř se snaží iniciativu strhnou na svou stranu průnikem +-4 medek do oblasti své báze, jejich plány jsou k jejich újmě zdárně přečteny a soupeřovic steč se nesetkává s pochopením okupantů těchto na randomu "campoblíbených" pozic. 
Výsledek? Odřené uši, stáhnutý ocas a ústup.
Spoiler


V reakci na příznivě se vyvíjející kontrolu mapy přecházíme do rychlého a rozhodného postupu levou stranou vesnice koordinovaného s postupem našich středních tanků přes nepřátelskou základnu směrem do města.  Nestálá obrana soupeře se bortí v křížové palbě a soupeř se dává na zmatený ústup korunovaný palbou do vlastních řad. 

Spoiler


Našeho soka dorážíme ve znamení 15:7, které by mohlo být jistě milejší, kdyby naši hoši neramovali soupeře, nevyřizovali si TS3 účty střelbou do zádi svých tanků a příležitostně se nebáli spotit:rolleyes:
Velmi dobrým výkonem výsledek podpořila artynka Guzzlera77.
Spoiler

/
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
/

Co jinak? V nejbližších dnech se objeví aktualizace tohoto náborového fóra, tak jak jste zvyklí, povíme si něco o náboru a filosofii klanu, mrkneme na youtube i možná přineseme nějaký rozhovor. Celkově bych řekl, že dny jsou světlé a jasné a zima se vytrácí z našich domovů. 
 

Edited by m_prok, 04 March 2016 - 04:39 AM.


m_prok #16 Posted 14 March 2016 - 03:27 PM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013

OHo, OHo, OHo OI čau!:ohmy:Vítám vás u posledního reportu psaného mou rukou na bližší dva měsíce, čeká mě házení oček na sestřičky, co s tím a jak si to přesně rozdělit?

Honoris zaujal pozici hlavního koordinátora CW a SH, Cpt_Marejda zastřešuje jako dominantní osoba nábor. Pomocníci určení pro nábor jsou Chunysek, Guzzler77 a duchyni
Prosím o primární kontaktování těchto osob či text do tohoto vlákna, ať se nestává, že se snažíte získat informace tam, kde nejsou.

"
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Bitva jinak,
LAAX vs CSA-2.
 

Jednoho pozdního večera nesoucího se v duchu dobré nálady, pivní pěny a dostatku kuráže jsme se vydali na opevnění úrovně X. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli dvakrát poměřit své síly s českými CSA-2. A to jak na bojišti tak v četu, výsledek? Ten se brzo dozvíte.

1. Bitva

Soupeře potkáváme na mapě Erlenberg, na první pohled zjevná převaha těžké techniky soupeře nahrává snaze o roztahání soupeře křídelními útoky. 
K prvnímu střetu dochází na oblíbené random D8,9 pozici, kde se do sebe pouští těžké stroje obou týmů. Po prvotní výměně názorů se velení LAAXu uchyluje k využití náletů a bombardérů ve snaze zbrzdit agresivní politiku soupeře.  

 

SpoilerNáš nálet se shledává s poměrně ucházejícím výsledkem a nastalého zmatku využívají naše mobilní stroje k progresivnímu postupu po levé straně.

Spoiler


Soupeř zdravě vyprovokovaný našim náletem nasazuje svůj nálet vyšších úrovní a v našich řadách páchá těžké škody. Hned poté nastupuje ke zteči na bodáky a postupně doráží americké mašinky osazené, při porci štěstí, alespoň polovinou posádky, která truchlí za své bratry a sestry zraněné bombardováním. 

Spoiler

Jak již pozorný divák tuší naše obrané křídlo se již příliš déle neudrží a i přes statečný boj se bortí. Poslední samuraj je levak_bob_cz, který již pomalu počítá oděrky na svém pancíři a schyluje se k jeho sblížení s tankovým bohem.
Naštěstí naše kavalérie medek situaci zdárně vyřeší, potrápí pomale otáčející a ještě déle nabíjející prasátka a dostáváme se k zdárnému a hezkému výsledku 15:9.
 

Spoiler

 2. bitva,
se odehrála na mapě Pouštní řeka. Soupeř zdecimovaný pohledem na radostnou mapu, kterou jeho setupu přidělil matchmakeing jistě již od počátku trousil nadávky všemi směry,.. to na naší straně panovala nálada o to lepší a pomalu nám již docházeli i pivní zásoby. Od začátku bylo jasné, že tým, který bude kontrolovat mapu bude ten náš a zbývala pouze otázka jak se soupeř k tomuto stavu postaví.
 

SpoilerSnaha soupeře se jistě cení, ovšem ke škodolibému náletu byla mírně neúčinnou. :teethhappy:

SpoilerNaštěstí jsem byl po zásluze potrestán a nezbylo nic jiné, než poděkovat za vrácení zpátky na zem a mezičas do konce bitvy jsem mohl vyplnit návštěvou non-stopu. 
Spoiler


Klukům se znaky CSA-2 děkujeme za fajn bitvy, super zábavu a snad někdy na zahranou na vyrovnanější mapě! Ať se jim dále daří na globální mapě poblíž velkých CSA.


"
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


V našem youtube koutku se objevilo několik přírustků, vypíchnul bych dvě shodou okolností na sebe navazující bitvy úspěšného večera..Rovněž na youtube je možné najít příležitostné radosti běžného hraní, srandičky čet a máme i skrytou část pro členy obsahující cw, útoky v opevnění aj.


Velmi vyrovnaná bitva, kterou rozhodly individuální chyby a oblíbené bombičky. 


Tohoto vítězství si ceníme o to víc, že i soupeř využil možností bojových podpor a síly tak byly "rovnocenné".

Zjevné podcenění nás příliš nemrzí.
"
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

V otázce náboru klan očekává přísun větší skupiny hráčů napojených na spřátelenou komunitu klanu _AIE_.  Na kluky se těšíme, vše jsme důkladně probrali a pevně věříme, že se klan díky přílivu nového aktivního a zdravého jádra posune na vyšší úroveň. Rádi obnovíme předchozí meziklanovou spolupráci pod jedním logem. Mrzí mě, že nebudu moci asistovat u spojení, ale vím, že to zvládneme a sedneme si po všech stránkách.
Spousta kluk, kteří přijdou patří ať již aktivitou či barvičkami mezi top hráče a vidíme v nich další nakopnutí a zprávu, že věci umíme dělat dobře. 

Bystřejším z vás jistě neunikne fakt, že klan tímto stavem napne své kapacity na úplné maximum.. i přesto bude nábor dále probíhat ovšem ve zmenšené a možná přísnější podobě, kdy budou neaktivní čí problémový hráči nahrazováni nově příchozími.  

Sluší se přiznat, že do klanu v posledních týdnech docházejí hráči z různého spektra barev wn8. Tento jev je zapříčiněnou drobnou změnou politiky náboru, kdy hráči procházejí kolem přátelského pohovoru na klanovém ts3, hrají odřady, kde mají slabší hráči možnost přesvědčit a na základě všech posbíraných dostupných informací si o hráči vytváříme finální představu. Primární účelem je stabilizovat dobrou a zdravou patru lidí, kteří se navzájem respektují, baví a jsou týmový za účelem dlouhodobého a stabilně prosperujícího klanu i na úkor dočasných zisků. Tedy každý, kdo k nám míří by měl být seznámen s klanem a pevně rozhodnut, že mu dané podmínky a bonusy z klanu plynoucí vyhovují.Hodně si zakládáme na lidském přístupu a komunikaci obou stran, jak velení tak členů.

Fungování klanu, Klan samotný se specializuje nejvíce na odřady a nejsilnější úrovní na poli klanových válek je osmá. Velmi často jsou pouštěny bonusy(každý den i několikrát) v opevnění, jezdí se odřady od nižších i po vyšší úrovně a během týdne často naskakují rozmanitá cw - ať již zkušenějších velitelů či těch se zájmem se učit. Na pozici polního velitele neboli FC je možné propracovat se i z úplného nováčka, stačí vidět zájem, chuť, lidský přístup a vzestupnou úspěšnost. 

"
_______________________________

"

Děkuji za pozornost a ať se vrátím prosil bych nedržet půlku Evropy, stačí třetina, ať mám ještě také nějaké výzvy!


Edited by m_prok, 14 March 2016 - 03:35 PM.


KapitanSVK #17 Posted 15 April 2016 - 01:26 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 44493 battles
 • 672
 • [R_G] R_G
 • Member since:
  04-30-2012
up

m_prok #18 Posted 24 May 2016 - 11:28 PM

  Corporal

 • Player
 • 29340 battles
 • 134
 • [LAAX] LAAX
 • Member since:
  04-06-2013
No né, no nekecej, fakt? Ne to není možný, on je zpátky? Nelži!

 Ahoj všem, po delší odmlce se ozývám a brzo zde bude k dočtení pár hezkých řádků o klanu, směřování, velkých proměnách, které nás teď čekají i zhodnocení krušného a nepříliš povedeného období, kterým klan prošel. Ale o tom až příště, rychle mrkneme v pár řádcích na obnovenou činnost záškodníků královského pluku na poli šarvátek.:ohmy:

Kdosi říkal, že se toho moc nejezdilo a jen šestky na korunky a odpočinek po určitém nezdaru proběhl. Jo, může být, ale já si chci zavelet, když už neumím trefit ani E-100 po té době !:child:

Založili jsme si X odřádek, bilance proběhla ke zdárnému konci 4:2, jedna z výher se snad ani nepočítá a porážky přišly od WHYOU, přičemž obzvláště tu druhou beru na své triko. Naštěstí jsem byl mile překvapen kvalitou odřadu, komunikaci s hráči i jejich přístupem. Díky kluci a snad to půjde dál dobře, pořádně to zase nakopneme.

1. 
Letiště
Soupeřem D_G, po opatrnějším startu připravení na případný push středních tanků za duny podporovaný nájezdem heavynek. No, příště přijde zas. 
Spoiler

2. Step

Soupeřem GR. Zde bitvu popisovat nijak nebudu a vyzkoušíme si novinku, která snad bude přiživatelná, viz. video. Doporučuji přidat na zvuku. (Už jsem sice našel jak to vyřešit, ale zjevně to už jakože úplně neopravím. Úsměv)
Spoiler

3. El Halluf
WHYOU? 7:15, bez komentáře.

4. 5. 6.
Viz. spoiler, přímý záznam.
Spoiler

6. Opatství bonus
Pohled na dopad podpůrných herních prostředků.
Spoiler


Příjemné koukání a doufám, že někdy na zastřílenou a brzo očekávejte dlouuuuuuuhý togoooooovitý příběh zde, pac a pusu m_rage:facepalm:
 

Edited by m_prok, 25 May 2016 - 09:19 AM.


3apy6ka #19 Posted 18 October 2016 - 11:30 AM

  Private

 • Player
 • 923 battles
 • 14
 • Member since:
  07-27-2016
.

Edited by zarubka, 23 October 2016 - 10:46 AM.
Vlákna spojena


KapitanSVK #20 Posted 30 October 2016 - 06:59 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 44493 battles
 • 672
 • [R_G] R_G
 • Member since:
  04-30-2012

Takže klan LAAX po odmlke,problémoch,odchodoch (klasickom WOT kolotoči) nabral naspäť skupinu ex-laaxákov a pomaly sa vraciame aj do formy... no tankov treba viac a viac, a preto ak máte záujem to skúsiť s nami, neváhajte nás kontaktovať. V hre alebo tu na fóre. :izmena:

 

 

 Also tagged with LAAX, nábor

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users