Jump to content

Ofiara przypadku – jak Japonia kupowała Tygrysa

• Please log in to reply
34 replies to this topic

Boxster78 #21 Posted 21 July 2015 - 12:51 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 48946 battles
  • 238

Czołg zdecydowanie tylko dla kolekcjonerów i maniaków nacji. Za słaby aby dobrze się nim bawić... kurcze przecież on nie posiada  ŻADNEGO atutu, ja się pytam gdzie w tym czołgu podział się balans? Przy stanie obecnym powinien dostać ograniczony mm lub jak tak bardzo chcą zostawić losowania do 8t to powinni dać większą penetrację.

@burkoslaw

Zalecam mniej grania i zecydowanie więcej oczytania... może jakaś książka zwana atlasem pod poduchę?

Nick zdecydowanie pasuje do Twojej wiedzy jak i umiejętności jako gracza. :)

Stop_Look_And_Hasten #22 Posted 21 July 2015 - 04:38 AM

Sergeant

• Player
  • 1899 battles
  • 212

HT No.VI - Co to za nazwa? W japońskim malowaniu czołg wygląda brzydko. Sporo tego jeździ na randomach ale z reguły ich posiadacze kampią w okolicy swojej bazy. Powolny i brak zapasowych gąsienic na dolnej płycie  czyni ten czołg pokarm nawet dla innych czołgów 6 tieru.

Kiedy w końcu WG wprowadzi możliwość testowania czołgów przed zakupem lub możliwość zwrotu towaru???

Edited by Stop_Look_And_Hasten, 21 July 2015 - 04:42 AM.

Emik3 #23 Posted 21 July 2015 - 09:35 AM

Private

• Player
  • 15784 battles
  • 45

View Postniiktos, on 20 July 2015 - 09:34 PM, said:

wziete z tekstu:

Japonia miala kiepskie czolgi (nie miala zadnego ciezkiego) - jej najmocniejszy czolg byl slabszy od sredniakow z innych krajow - ale czolgi chinskie byly jeszcze slabsze

wnioski:

- jakim cudem w WoT Chiny maja wiecej czolgow ciezkich niz Japonia?

- skoro i Japonia i Chiny mialy tak kiepskie czolgi to jakim cudem one sa tak samo silne w WoT jak czolgi innych krajow?

Nie pytaj o historyczność czołgów w WoT. Tygrysy powinny walczyć z radzieckimi T-34 w imię historyczności, ale balans jest najważniejszy. Czołgi ZSRR dostawałyby łupnia od wielkiej liczby X tierów innych nacji, ale balans musi być! Z drugiej strony, gdyby nie było balansu jakiegokolwiek to mało kto by grał czołgami które nie byłyby op. Można by jednak nie faworyzować czołgów ZSRR, no ale cóż. Białoruś to przecież Rosja :).

marcysiek #24 Posted 21 July 2015 - 11:46 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 30802 battles
  • 461

View PostStop_Look_And_Hasten, on 21 July 2015 - 04:38 AM, said:

HT No.VI - Co to za nazwa? W japońskim malowaniu czołg wygląda brzydko. Sporo tego jeździ na randomach ale z reguły ich posiadacze kampią w okolicy swojej bazy. Powolny i brak zapasowych gąsienic na dolnej płycie  czyni ten czołg pokarm nawet dla innych czołgów 6 tieru.

Kiedy w końcu WG wprowadzi możliwość testowania czołgów przed zakupem lub możliwość zwrotu towaru???

ale po co go testować? jak ktoś ogarnięty jest to widzi po samych statystykach, że ten czołg to crap (w obecnej chwili), gdyby dostał lepszą penę albo ograniczony mm to można by było dyskutować

Stop_Look_And_Hasten #25 Posted 21 July 2015 - 11:56 AM

Sergeant

• Player
  • 1899 battles
  • 212

View Postmarcysiek, on 21 July 2015 - 11:46 AM, said:

ale po co go testować? jak ktoś ogarnięty jest to widzi po samych statystykach, że ten czołg to crap (w obecnej chwili), gdyby dostał lepszą penę albo ograniczony mm to można by było dyskutować

Powinna być możliwość przetestowania, bo większość graczy jest jednak nieogarnięta lub nie czyta forum itp...liczy się tylko fun z gry. Nie jeden taki nowy lub nieogarnięty gracz kupił czołg którego zakupu żałował.

W sklepie premium ciągle pojawiają się "okazje" jak np dzisiejsza perełka KV 220 :) . Wystarczy poczytać opisy czołgów premium w sklepie- wszystkie to według WG super maszyny...a jak jest naprawdę??? Potem gówno-burza na różnego rodzaju forach.

Edited by Stop_Look_And_Hasten, 21 July 2015 - 11:58 AM.

777coSMos777 #26 Posted 21 July 2015 - 12:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27380 battles
  • 367
  • [SMILE] SMILE

Mam ten wynalazek.......... :child:

Mniejsze hp i większy papier niż w tygrysie można prosto wyjaśnić. Po prostu zakładając inną linię historyczną czołg dotarł do kraju wiśni i tam go zmontowano.

Ale, że stal japońska to crapjakiś ichni kowal podprowadził elementy pancerza na katany a w to miejsce podmienił rodzimy materiał :izmena:

Czołg faktycznie tylko dla znawców weakspotów i z dużą wiarą w cuda, że większość pocisków trafi w te miejsca podatne na penetrację :trollface:

marcysiek #27 Posted 21 July 2015 - 12:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30802 battles
  • 461
i właśnie to jest najlepsze, dużo ludzi tak narzeka, mówi, że nie wyda złotówki (może to nie ci sami), że ciągną kasę tylko z serwera EU a w zamian dają gówniane eventy itd, tymczasem kiedy WG wypuszcza czołg premium (który i tak jest gówniany i nie warty swojej ceny) to rzesza ludzi się na niego od razu rzuca jak by to było lekarstwo na wszystko

burkoslaw #28 Posted 21 July 2015 - 02:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18572 battles
  • 1,296

View PostTHEROX, on 20 July 2015 - 11:20 PM, said:

polecam atlas lub zwykłą WIKI.

Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu (97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp. Według danych z 2006 r. łączna powierzchnia kraju wynosi 377 921 km².

Wypowiedź osoby Adas zinterpretowałem jako stwierdzenie że w tamtym okresie Japonia była częściowo państwem kontynentalnym i do tego odnosił się mój komentarz a że Japonia jest położona na wielu wyspach to oczywista oczywistość co do samego tekstu literówka wyspa wyspy może zdążyć się zawsze. A w tekście na komputerze trudno znaleźć literówki łatwiej to się robi drukując tekst i czytając ko lika godzin po napisaniu

zbanowany_ini1 #29 Posted 21 July 2015 - 03:16 PM

Private

• Player
  • 52 battles
  • 37

View PostStop_Look_And_Hasten, on 21 July 2015 - 10:56 AM, said:

Powinna być możliwość przetestowania, bo większość graczy jest jednak nieogarnięta lub nie czyta forum itp...liczy się tylko fun z gry. Nie jeden taki nowy lub nieogarnięty gracz kupił czołg którego zakupu żałował.

W sklepie premium ciągle pojawiają się "okazje" jak np dzisiejsza perełka KV 220 :) . Wystarczy poczytać opisy czołgów premium w sklepie- wszystkie to według WG super maszyny...a jak jest naprawdę??? Potem gówno-burza na różnego rodzaju forach.

nie chcę się czepiać, ale ja ten czołg przetestowałem, bo , nawet wkleiłem obrazki i swoje zdanie, gdzie ?

a w poście o TEST SERWERZE i i czołgach japońskich, w poście o TYM CZOŁGU, był na teście, sprawdziłem, oceniłem jako crap, o wiele lepszy był ten przerośnięty e25, więc nawet sie nie napalałem na tygrysa, napisałem, cytuje

za prawdziwe pieniądze nie warto, a jak będzie za złoto, to już wejdą ht japońskie, na których o wiele lepiej będzie szkolić się załogę

i napisałem to już miesiąc temu

tylko jeden czołg wg wprowadziło bez możliwości testu, w przeciągu ostatnich 2 lat, to pantera 8.8,wszystkie inne można było po testować wcześniej, albo wstrzymać się przez 2 mc i sprawdzić na następnym teście :}

i tak, ten tygrys to crap jakich mało :{

marcysiek #30 Posted 21 July 2015 - 10:19 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30802 battles
  • 461
mimo, że wprowadzają crap i tak ludzie kupują, i na takich naiwniakach WG doi kasę :) a do czego ich to zachęca? a no do wprowadzania kolejnych crapów, bo wiedzą, że bogaci i tak kupią

kszymor #31 Posted 21 July 2015 - 10:49 PM

Private

• Player
  • 14067 battles
  • 3
  • [A_M_X] A_M_X

Ale ten brzdąc od artykułu mógł chociaż poprawnie napisać imię i nazwisko premiera Japonii. (no chyba że mają tam już 'sz' )

:angry:

Edited by kszymor, 21 July 2015 - 10:50 PM.

burkoslaw #32 Posted 22 July 2015 - 08:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18572 battles
  • 1,296

View Postniiktos, on 20 July 2015 - 10:34 PM, said:

wziete z tekstu:

Japonia miala kiepskie czolgi (nie miala zadnego ciezkiego) - jej najmocniejszy czolg byl slabszy od sredniakow z innych krajow - ale czolgi chinskie byly jeszcze slabsze

wnioski:

- jakim cudem w WoT Chiny maja wiecej czolgow ciezkich niz Japonia?

- skoro i Japonia i Chiny mialy tak kiepskie czolgi to jakim cudem one sa tak samo silne w WoT jak czolgi innych krajow?

Hmmm może dlatego że po II wojnie światowej Japonia przestała oficjalnie posiadać armię i do tej pory mają zapis w konstytucji że są krajem neutralnym oraz nienastawionym na agresje (zmuszeni do takiego zapisu przez USA) i obecnie posiadają oficjalnie tylko siły porządkowe. Oczywiście po wojnie w Korei USA samo przestało przestrzegać tego zapisu i ładowało kasę w Japoński przemysł zbrojeniowy widząc zagrożenie w tamtym regionie spowodowane Chinami i ZSRR. Nie zmienia to tego że Japońskie wojsko (nieoficjalnie bo w ramach sił porządkowych) znów zaczęło działać dopiero w latach 60 więc skąd ty chcesz więcej pojazdów niż Chińczycy skoro  mają projekty tylko tego co w czasie II wojny (a i wtedy to nie był priorytet bo ważniejsza była marynarka) a po wojnie bazowali głownie na powojennych pojazdach amerykańskich i od niedawna mają własne konstrukcje

rool72 #33 Posted 25 July 2015 - 02:15 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15183 battles
  • 505
Właśnie poczytałem sobie o japońskiej armii trochę, tak więc nie w 60-tych a wcześniej już działali. I poza tym "Tygryskiem" zakupionym od Niemców, to Japonia chyba, nigdy nie miała czołgu ciężkiego. Zastanawia mnie tylko, dlaczego WG zakończyło drzewko japońskie na STB-1. Ogólnie rzecz biorąc, w japońskim drzewku jest sporo braków, przynajmniej na jeszcze jedno rozgałęzienie starczyło by czołgów z historii a także znalazły by się działa samobieżne oraz tedki.

Edited by rool72, 25 July 2015 - 02:18 AM.

MaximumDDMG #34 Posted 28 July 2015 - 10:27 AM

Private

• Player
  • 2728 battles
  • 1

Artykuł jak zwykle ciekawy, chociaż ktoś zjadł literówkę, a widzę, że nie można nigdzie zgłosić błędu to napiszę w tym komentarzu

"cztery lotniskowe w bitwie o Midway"

KingTiger107 #35 Posted 24 December 2015 - 01:04 PM

Private

• Beta Tester
  • 27851 battles
  • 9
Mi tam się podoba , i fajny czołg na twierdze :) jedynie trzeba uważać na o-i , bardzo dużo pocisków 92 i nawet często można sobie ładnie pograć na VIII :) 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users