Jump to content

AMX M4 Mle. 49, 8 tier premium HT

• Please log in to reply
312 replies to this topic

Tim_Zar #301 Posted 09 June 2020 - 11:57 AM

Private

• Player
  • 5197 battles
  • 22
  • [-OLD] -OLD

View Postmuriceps, on 09 June 2020 - 11:30 AM, said:

@Tim_Zar, pierwszy to czołg lekki, drugi średni a trzeci ciężki. Trudno pokusić się o porównanie bo to skrajnie różne pojazdy. FV to medzik w którym możesz pograć na wieżę, zaletą są pociski z dobrą penetracją, wadą jest konieczność skupienia celownika, co wiąże się z problemami w celowaniu podczas obrotu wieżą i w ruchu. Amx to ciężar z dobrym jak na VIII tier pancerzem, niezłą prędkością jak na ciężki, ważne aby chować przed przeciwnikiem dolną płytę. Gdy wystrzeliłeś a przeciwnik do ciebie celuje ruszasz się przód tył aby schować garnek na dachu. Dobre, w miarę celne działo. O lajcie się nie wypowiem bo nie mam i grać nie umiem. Polecam obejrzeć i poczytać tematy o poszczególnych tankach. Na youtubie są też filmiki o czołgach z programu rekrutacyjnego, gdzie są recenzje tych czołgów. 

Od jakiego youtubera najlepiej?

NewbieP #302 Posted 09 June 2020 - 01:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 42259 battles
  • 395
  • [SF_A] SF_A

View Postmuriceps, on 09 June 2020 - 11:30 AM, said:

@Tim_Zar, pierwszy to czołg lekki, drugi średni a trzeci ciężki. Trudno pokusić się o porównanie bo to skrajnie różne pojazdy. FV to medzik w którym możesz pograć na wieżę, zaletą są pociski z dobrą penetracją, wadą jest konieczność skupienia celownika, co wiąże się z problemami w celowaniu podczas obrotu wieżą i w ruchu. Amx to ciężar z dobrym jak na VIII tier pancerzem, niezłą prędkością jak na ciężki, ważne aby chować przed przeciwnikiem dolną płytę. Gdy wystrzeliłeś a przeciwnik do ciebie celuje ruszasz się przód tył aby schować garnek na dachu. Dobre, w miarę celne działo. O lajcie się nie wypowiem bo nie mam i grać nie umiem. Polecam obejrzeć i poczytać tematy o poszczególnych tankach. Na youtubie są też filmiki o czołgach z programu rekrutacyjnego, gdzie są recenzje tych czołgów. 

Lajt jest śmiechu wart i został wymieniony przy ostatniej okazji :) Hmmm T92 ze swoją śmieszną pukawką i przeciętną mobilnością vs dowolny LT, o kołowcu nie wspomnę... Gdyby T92 był na VII tierze, nawet z wykastrowaną penetracją, to ok - na VIII, w moim odczuciu, nie ma racji bytu. Z tej trójcy to brać AMXa i się nie zastanawiać :)

Waaifuu #303 Posted 09 June 2020 - 01:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16265 battles
  • 1,227
  • [HNTAI] HNTAI
Skill4ltu, a nie polskie granie podwórkowe?

NewbieP #304 Posted 09 June 2020 - 01:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 42259 battles
  • 395
  • [SF_A] SF_A

View PostTim_Zar, on 09 June 2020 - 11:57 AM, said:

Od jakiego youtubera najlepiej?

Z polskich YTuberów, do takiej normalnej gry, bez full golda, racji, fioletowych modułów i załogi z 10 perkami, to chyba najlepiej Dedu i Wiadro, o ile mają takowy film.

Edited by NewbieP, 09 June 2020 - 01:59 PM.

Waaifuu #305 Posted 09 June 2020 - 02:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16265 battles
  • 1,227
  • [HNTAI] HNTAI

Komentarz deda kończy się na omówieniu czołgu w garażu, same bitwy niczym nie różnią się od oglądania randomów z wotreplays, zero komentarza co można zrobić, co się dzieje na mapie, jak zagrać, czemu tak, a nie inaczej.

Omawianie tego co się akurat dzieje w bitwie, a co sam widzę bez jakiegokolwiek ogarniania - nie ma dla mnie żadnej wartości. Pogadanki przed bitwą owszem są wartościowe, natomiast same replaye to jest śmietnik. 

_Dupont #306 Posted 15 June 2020 - 12:12 PM

Corporal

• Player
  • 17628 battles
  • 154

Dopiero za drugim podejściem ogarnąłem grę tym pojazdem, wcześniej był dla mnie za duży, zbyt mułowaty i z niecelnym działem. Ostatnio zacząłem nim grać jak Lowe i w końcu siadło. Więcej cierpliwości żołnierzu i mniej wiary w ten pancerz!!;) 

Pierwszy medal Ridleja, 9 fragów, ponad 5k dmg, ponad 2,5k odbitego, 1k asysty - moja najlepsza bitwa na tym pojeździe, ale i pewnie jedna z top 10 moich najlepszych bitew ever. 

mnik1 #307 Posted 13 July 2020 - 10:43 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29548 battles
  • 1,222

Czołg-zagadka. W moim garażu znalazł się mniej więcej w tym samym czasie co amerykański T26E5, spodziewałem się że z tego duetu to własnie hamburger będzie "tym lepszym" - ale im dłużej gram Liberte i T26E5 tym bardziej się przekonuję, że jest dokładnie odwrotnie. Bagieta ciekawsza i przyjemniejsza, o dziwo. 

Działo to stara i "dobra" francuska setka, dostępna na wielu pojazdach tej nacji. Działo... cóż, typowo francuskie, czyli dobra pena równoważona gównianą celnością, długim czasem celowania. Tego żem się właśnie spodziewał. Czy to dostałem?

Nie. O dziwo. 

Cóż - nie do końca. Celność nie jest jakaś super, ale nie jest też tragiczna. Czas celowania - trochę kupa. 

Ale za to czas ładowania i pena, plus alfa. Mniam. 

Mój problem z T26E5 (czy Karawanem AX) polega na tym, że czołgi te mają alfę na poziomie medów - więc trzeba się grubo nastrzelać by zadać sensowny demeż. Z drugiej strony spektrum mamy czołgi w rodzaju Defendera czy 50TP proto - grube walnięcie, okupione długim czasem ładowania.

Liberte to czołg stojący dokładnie pośrodku - alfa na poziomie 300 punktów, połączona z szybkim ładowaniem. Demeż zadawany przez pojedynczy pocisk jest już "odczuwalny" (w przeciwieństwie do Patriota czy Karawana), jednocześnie krótki czas przeładowania pozwala na szybkie "pompowanie" kolejnych strzałów (w przeciwieństwie do prota czy Defendera) - a 300 punktów alfy "dodaje" się znacznie szybciej, niż 240 punktów amerykańca. 

Krótka piłka - demeż na tym czołgu wbija się, IMO, znacznie szybciej i znacznie łatwiej niż na T26E5 czy Karawanie AX. Oczywiście, w zależności od stylu gry może się to zmieniać, ale ja od zawsze byłem graczem który preferuje alfę nad DPM, więc Liberte znacznie bardziej mi w tym względzie odpowiada. 

No i 10 stopni kątu opuszczenia działa. Przydatny ficzur. 

Pancerz? Tutaj przeżyłem największe zaskoczenie, jeśli mam być szczery. Widząc wrogie Liberte, automatycznie ładuję im w garnek na wieży - więc spodziewałem się że gdy znajdę się po drugiej stronie barykady, to stanę się ofiarą podobnych praktyk.

No i... niespecjalnie - okazjonalnie ktoś wysyła mi pestkę w czerep, ale słowem kluczowym jest tutaj "okazjonalnie". Liberte jest jednym z popularniejszych czołgów premium, ale wielu graczy chyba wciąż ma problem z przebijaniem jego pancerza - a sam czołg ma się tutaj czym pochwalić. Frontowe płyty, czy to kadłuba czy wieży, są bardzo grube, a jeżeli wróg nie wie że garnek to weakspot (lub gdy utrudniamy celowanie w ten element) = z bagiety robi się naprawdę konkretny przeciwnik, z którym wielu przeciwników z równorzędnego tieru może sobie poradzić jeno po załadowaniu golda. Pancerz Liberte, w mojej opinii, jest znacznie bardziej godzien zaufania niż pancerz T26E5 - odbija częściej, do tego grubsze strzały.

Boki i zad, z drugiej strony - bardzo, ale to BARDZO słabe, przez co Liberte naprawdę mocno obrywa od artylerii. No ale co poradzisz - frontem do wroga, zawsze, wszędzie, w każdej sytuacji.

Mobilność - jest OK. Czołg trochę ociężały, ale nie jest w tym względzie niekomfortowy. Spokojnie dotrzyma kroku innym ciężkim.

All in all - fajna maszynka. Jeszcze miesiąc temu, gdybym miał decydować między T26E5 a Liberte, to w ciemno brałbym amerykańca - teraz... cóż, teraz jest odwrotnie. Liberte jest, w mojej opinii, czołgiem po prostu, nie bójmy się tego słowa, lepszym - więc jeśli robicie teraz program rekrutacyjny i macie do wyboru hamburgera i bagietę, to polecam brać bagietę. Nie zawiedziecie się - taki dziwaczny miks między Lwem a Karawanem AX. Brzmi dziwnie, ale działa. 

Resko_875 #308 Posted 17 August 2020 - 03:17 PM

Private

• Player
  • 8618 battles
  • 3
  • [GLD-T] GLD-T
Liberte to relikt przeszłości którego pancerz praktycznie nie istnieje, więcej można zrobić T34, Patriotem, gun handling jest beznadziejny jak na alphe jaką posiada, pancerz nie ma sensu bo stanie na wprost do przeciwników i tak oznacza penetracje w kadłub, wychylanie umiejętne zza rogu też nie pomaga, jest mało miejsc gdzie można tak zrobić bo wszyscy lubią się przepychać, wieża spoko ale tylko na tier 8 i niżej, garnek nie powinien w ogóle isnieć na tym pojeździe bo 60mm jest śmieszne a jego rozmiary i do tego działo z słabym czasem celowania daje wrogom czas na snapshot w nasz garnek albo poprostu namierzenie na garnek z gwarancją 100% przebicia, czołg zabawka który wygląda rasowo, ale jest gówniany, nie interesują mnie wypowiedzi, że ten pojazd jest spoko albo, że jest zbalansowany, bo jest to łgarstwo, którego nie znoszę i wprowadzanie ludzi w błąd.

Juzek_Trzeci #309 Posted 17 August 2020 - 05:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13429 battles
  • 526
  • [VANDA] VANDA
Liberte jest sporo gorszy niż Patriot;
Francuzem nie można grać na wieżę, Amerykańcem tak;
Amerykaniec ma więcej zasięgu widzenia, jest szybszy;
alfa to kwestia gustu (Patriot ma mniejszą, ale ma lepszy DPM, może trackować czołgi),
mam oba czołgi i więcej bitew, i lepszą załogę mam na AMX M4 49, a i tak lepiej mi się gra Patriotem.

Edited by Juzek_Trzeci, 17 August 2020 - 05:42 PM.

vidmo76 #310 Posted 17 August 2020 - 08:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 34996 battles
  • 92

Zawiść czy głupota? O to jest pytanie.

A ten, to lepszy, a tamten, to wspanialszy. Znajomy, znajomego grał i...   

Maszyna bardzo przyjemna. Nie musisz pojazdu owego posiadać, wystarczy że go spotkasz u przeciwnika i zrozumiesz co jest dobre, a co złe.

jasiek19975 #311 Posted 17 February 2021 - 03:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 40899 battles
  • 442
  • [HOOLS] HOOLS

Bardzo fajny czołg, jeżeli jedyne co robi to ozdabia garaż i okazjonalnie wyjeżdża do bitwy. Jeśli jednak ktoś, jak ja, go katuje i próbuje wbijać MoE to już nie jest taki wspaniały.

Po pierwsze działo: DPM, alpha i penetracja są git, ale już francuska celność i czas celowania to doprowadza mnie do grubej nerwicy. Ten czołg ma problemy z trafianiem przycelowanych strzałów ze 100m, już nie wspominając o snapach, które trzeba stosować, chyba że lubicie dostawać po cyckach. 

Pancerz - jest bardzo dobry dopóki ktoś nie wie gdzie go strzelać lub nie umie na klawiaturze znaleźć magicznej 2. W przeciwnym przypadku nie istnieje. O kątowaniu można zapomnieć, bo nawet 6 go przebijają w boki i "barki" bez golda. Jedyna możliwość wyjazdu to przodem i najlepiej z lewej strony osłony, żeby schować ogromny garnek na wieży. Wyjeżdżanie na czołgi z penetracją 250+ również nie wchodzi w grę, bo przód jest twardy, ale nie aż tak twardy. Hull down na nim też jest bez sensu, bo znowu garnek.

Mobilność - nie jest najgorsza, ale też niczego nie urywa.

Generalnie mógłby być OK, ale guz głowy mu wszystko psuje. Czołg nadaje się dla nowych graczy, dla doświadczonych będzie kiepski. Miałem nim już parę razy ponad 90% MoE wbite, ale za każdym razem kończyło się to szybkim powrotem do 85, bo np. trafi się kilka bitew z rzędu przeciwko 10, które tłuką go jak chcą. Jeśli chodzi o mój brak skilla, to parę miesięcy temu miałem nim 2 miejsce w rankingu EU.

A tak swoją drogą to gram niemalowaną wersją, a jak dostałem pomalowaną na spróbowanie to miałem wrażenie, że zachowuje się duuuużo lepiej. Kura na wieży chyba mu daje bonusy do celności.

_Dupont #312 Posted 17 February 2021 - 11:31 AM

Corporal

• Player
  • 17628 battles
  • 154

Wg mnie to jest taki czołg OK, nic więcej nic mniej. Przy lepszych losowaniach lub niedoświadczonych przeciwnikach sporo znosi.

Gdyby mu zabrali weakspota z wieży to wyciągałbym go z garażu znacznie częściej. A tak to jego rozmiary, mułowatość i ten cycek odbierają fun z gry. 

PpanCzerny #313 Posted 23 February 2021 - 09:42 PM

Corporal

• Player
  • 8052 battles
  • 196
  • [SLU] SLU
Przyjemnie mi się tym zarabia i szkoli załogi. Pierwszy nabytek za obligacje. :)
O dziwo nie jest bardzo skomplikowana, choć to francuz.

Całkiem mobilny jak na ciężara, zwłaszcza z górki, na dnie tabeli może medować. Potrafi nieźle pieprznąć z tarana.

Pancerz przedni koguta jest zasadniczo funkcjonalny przeciw ósemkom, prosty w zastosowaniu - stać dokładnie na wprost przeciwnika, bez prób kątowania się. W wypadku narożników rekomenduję jechać z rozpędu i jak najdalej osi obrotu.
W razie mocniejszych przeciwników można przerzucić się na grę na mocniejszą wieżę, byleby nie dać się trafić po cieniutkim garnku. 10 stopni depresji bądź co bądź się przydaje.
Boki to istny papier, nie ma co do tego żadnych złudzeń, choć zazwyczaj albo łatwo to skontrować, albo kąt jest zbyt płaski by nawet superciężary dawały radę.
Co charakterystyczne, mało kto strzela tu w dolną płytę, z resztą, jest relatywnie pancerna i trudna do trafienia jak na ciężara, zawsze plus.

Nie wiem czemu, ale działo dla mnie jest całkiem niezawodne, i w kwestii celności i penetracji, mimo braku ekwipunku do celowania poza wentylacją, choć czyste uszkodzenia i na strzał i minutę są wybrakowane.

Odkryłem też dość ciekawą właściwość... ta maszyna to kryptonit na Defendera. Nie, to nie ironia. Sklejam się z takim cwaniakiem przodem, i mogę mu dzięki eifflowskej wysokości bez wysiłku z garnków wyjadać ślimaki, a oni sami się odbijają jakimś sposobem, sam nie wiem, chyba wymuszam na nich strzelanie w przód 250mm wieży czy coś takiego. W normalnej walce na odległość też da się im nakopać, 232 penetracji kroi dolną płytę jak ser pleśniowy.

Ogólnie całkiem wszechstronna, choć nie pozbawiona własnych smaczków maszyna i odskocznia od specjalistycznego VK 75.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users