Jump to content

Je tato hra free to play nebo pay to win?

• Please log in to reply
584 replies to this topic

Poll: Je tato hra free to play nebo pay to win? (388 members have cast votes)

Free to play

1. Free to play (257 votes [66.24%] - View)

Percentage of vote: 66.24%

2. Pay to win (131 votes [33.76%] - View)

Percentage of vote: 33.76%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Karaya12 #21 Posted 12 September 2015 - 08:16 AM

Brigadier

• Player
  • 19542 battles
  • 4,136
  • [SVINE] SVINE

View Postalustriel3, on 12 September 2015 - 08:58 AM, said:

No, já bych asi podotkl toto - pokud si nabijete 20, 30 goldů a jdete do bitvy, tak v tom okamžiku rozhodně hrajete pay to win a ne free to play. A když tak koukám na senzační videa ze senzačních vítězství, tak to takhle jde pořád. Tudíž můj dojem přes výsledky ankety je stále stejný... Je blbý, že když hraju free to play (no gold), tak na vyšším tieru nemá šanci nic moc uhrát.

Tak já si myslím, že goldy za reálné peníze ( myšleno za ty žluté peníze v garáži :trollface:  )  si může koupit jen totální jelito, nebo šílený lenoch, takže tady bych pay to win neviděl.

Další věcí je, že ani full gold hra nepřináší automatické penetrace a vítězství!

Edited by Karaya12, 12 September 2015 - 08:17 AM.

karnovak #22 Posted 12 September 2015 - 08:17 AM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,753

View Postalustriel3, on 12 September 2015 - 06:58 AM, said:

No, já bych asi podotkl toto - pokud si nabijete 20, 30 goldů a jdete do bitvy, tak v tom okamžiku rozhodně hrajete pay to win a ne free to play. A když tak koukám na senzační videa ze senzačních vítězství, tak to takhle jde pořád. Tudíž můj dojem přes výsledky ankety je stále stejný... Je blbý, že když hraju free to play (no gold), tak na vyšším tieru nemá šanci nic moc uhrát.

Takhle to ale nefunguje. Zkus si jet několik her full gold a pak nám tu napiš, jak jsi je všechny vyhrál. Goldy ti pomůžou nahonit wn a občas vyhrát hru. 

Pjetkovic #23 Posted 12 September 2015 - 08:28 AM

Captain

• Clan Commander
  • 25003 battles
  • 2,474
  • [MACHR] MACHR
A když jsem si na ty goldy vydělal hraním a né v práci? Tvůj počet bitev se mi zdál jako dobrej základ pro debatu, ale už vidim, že jsmě opět jen u dojmů, pocitů a goldů.

SG_semda #24 Posted 12 September 2015 - 10:07 AM

General

• Player
  • 40749 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Pjetkovici, po tech vsech diskuzich bys mel vedet, ze podle poctu bitev se v téhle hře uroven skillu a mentální vyspelosti urcovat neda ;)

starej_jezevec #25 Posted 12 September 2015 - 10:15 AM

Corporal

• Player
  • 8582 battles
  • 179
  • [CECH] CECH

Také dost často nadávám na hru, mm, nespraverdlnost akcí oproti jiným regionům atd, ale upřímně musím uznat, že hrát se dá i bez jakéhokoliv placení. Platby dělají v převážné většině případů hru jen pohodlnější, umožní se "někam" dostat rychleji ( což je dost často na škodu hráče, protože se zkrátka nenaučí pořádně hrát, takže si svým způsoberm potom i na vyšších tierech hru sám sobě kazí ) , ale to je asi tak vše.

Na druhou stranu - kdyby nebylo nás, co si pohodlnost hry placením reálných peněz rádi vylepší, WG by zkrachovalo a nezahráli by si už ani ti neplatící.

Edited by OldBadger_CZ, 12 September 2015 - 10:15 AM.

Nightwolfi #26 Posted 12 September 2015 - 06:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9360 battles
  • 433
No nevím ale jak byste řekli tomu když přijde uplný nováček a ihned si koupí tier 8 premiák a naskočí ihned do hry místo toho aby se k tomu tieru dopracoval bez placení?

SG_semda #27 Posted 12 September 2015 - 06:03 PM

General

• Player
  • 40749 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

View PostNightwolfi, on 12 September 2015 - 06:02 PM, said:

No nevím ale jak byste řekli tomu když přijde uplný nováček a ihned si koupí tier 8 premiák a naskočí ihned do hry místo toho aby se k tomu tieru dopracoval bez placení?

to není pay to win ale ;)

Karaya12 #28 Posted 12 September 2015 - 06:28 PM

Brigadier

• Player
  • 19542 battles
  • 4,136
  • [SVINE] SVINE

View PostNightwolfi, on 12 September 2015 - 07:02 PM, said:

A jsi si jistý, že přesně toto mu pomůže k nějakému vyhrávání  nebo k lepšímu zážitku ze hry ? Takový hráč potom ve hře zpravidla neví absolutně která bije! :B

Idahou #29 Posted 12 September 2015 - 06:33 PM

General

• Veteran
  • 36662 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Jestli on to nemyslel tak, že ten tým proti němu to má pay to win - "Pay to win for other team"

Edited by Idahou, 12 September 2015 - 07:15 PM.

iTrolling #30 Posted 12 September 2015 - 06:34 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6406 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED
pokud si novacek koupi hned T8 premiak, tak je to pro nej spis pay to lose... nebo jak pise Idahou. 

stenliczz #31 Posted 28 February 2016 - 07:33 PM

Private

• Player
  • 26466 battles
  • 33
  • [E-S-A] E-S-A

View PostJmeno1, on 09 September 2015 - 05:45 AM, said:

Prvnich cca 9 mesicu jsem neplatil, od te doby mam PU. Rozdily nepozuruji zadne. Co je evidentni, ze od patche 9.7 se zmenil MM, takze uz nemuzu hrat bitvy T-1 az T-3 a hra vice micha tymy, aby byl WR 50% bez rozdilu jestli je hrac dobry nebo spatny. Vcerejsek byl typicky, zacal jsem 10 porazek v rade a nakonec jsem skoncil s WR 50%. Nahoda? Pokud clovek hraje tanky co umi a jeste v cete, tak se s MM da poprat, jinak ne. Ja se snazim vyexpit uplne vsechny tanky ve hre a uz se ani moc nerozciluju. Uz podle prvniho vystrelu poznam, kdy mi MM nadelilo prohru a kdy vyhru. MM jde totiz ruku v ruce s RNG.

to preci neni mozne :-D ja pozoruji to same ale bylo vysvetleno ze je to ciste jen muj pocit :-D ehm jak to rict vsichni lide kolem me kteri pouzivaji svuj mozek (ne ten zapujceny od WG ) a spatny hraci to rozhodne nejsou to vnimajai stejne :-D  no proste nahoda jak blazen.

View Poststarej_jezevec, on 12 September 2015 - 09:15 AM, said:

Také dost často nadávám na hru, mm, nespraverdlnost akcí oproti jiným regionům atd, ale upřímně musím uznat, že hrát se dá i bez jakéhokoliv placení. Platby dělají v převážné většině případů hru jen pohodlnější, umožní se "někam" dostat rychleji ( což je dost často na škodu hráče, protože se zkrátka nenaučí pořádně hrát, takže si svým způsoberm potom i na vyšších tierech hru sám sobě kazí ) , ale to je asi tak vše.

Na druhou stranu - kdyby nebylo nás, co si pohodlnost hry placením reálných peněz rádi vylepší, WG by zkrachovalo a nezahráli by si už ani ti neplatící.

no a nebo by WG dostal rozum a bylo by to super hra jako driv :-D  kv proste vyrazilo na louku pac vedel ze ho daj jedine do motoru. jak to nazvat fer play a taktika :-D

UKO_JESHITA #32 Posted 29 February 2016 - 01:46 PM

Brigadier

• Player
  • 52431 battles
  • 4,967
  • [_LDN] _LDN
Nechapu ze se to po 5letem fungovani resi.Hra je prisne free2play,kdo ma mozek to vi.Kdo neumi hrat si to nemysli.Tot vse.

La_Drang_ #33 Posted 06 March 2016 - 05:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 67218 battles
  • 587
  • [CZHP] CZHP

pokud je tato hra F2P a ne P2W, tak proč, když se někdo dokope k t8 má problém ho uživit? To zde nepíšu o t9 a t10. Už jen to, že si někdo pořídí premko případně prem tank jasně hovoří o tom, že je potřeba zaplatit za to, aby jsem se dostal někde výše. Pro mne je tato hra P2W a to bez debat. Názory typu : přece to nebudou dělat zadarmo atp. neberu. Tato hra je postavena na tom, aby hráči od t6 do této hry investovali reálné peníze a pokud se chtějí držet na nějaké úrovni, tak je zapotřebí mít stále tanky buď full anebo full gold a jinak, než bez premka a prem tanku to nejde. Kolik je zde hráčů, kteří si při pořízení nového tanku tento tank rychle přeexpí do fullu, aby byl pro ně hratelný, poněvadž s ním nechtějí hrát v základu? Mnoho. Jen je tady malinkatý rozdíl. Pokud si někdo koupí např. FIFA 16, tak za ni zaplatí okolo 1300 Kč a hraje ji kdykoliv a dále neinvestuje, kdežto tady si hru stáhne zdarma, ale po určitém čase, pokud ho tato hra zaujme, tak je donucen do této hry investovat a takových FIFA 16 si poté může dovolit několikanásobně více. Proto je tato hra P2W.

putos_opat_v_akci #34 Posted 06 March 2016 - 06:09 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

Hlúposti, keď nechceš, nemusíš investovať ani eurocent. Ja osobne som sa dostal v hre pomerne ďaleko a nedal som tu nič, pretože z princípu nedávam peniaze na veci virtuálne (neplatí pre klasické PC hry, vždy keď sa pozriem na sériu STALKER ktorá je na čestnom mieste v mojej izbe tak mám nostalgické spomienky). Veľa vecí sa dá vyhrať zadarmo, len musíš obetovať čas. To isté s voľnými xp, nahráš ich dostatok a potom nemusíš hrať stock tanky. 

Nič čo sa dá v hre kúpiť za reálne ti nedá väčšiu šancu na výhru ako ten, čo nekupuje nič. 

Jmeno1 #35 Posted 06 March 2016 - 06:11 AM

Field Marshal

• Player
  • 50135 battles
  • 11,827
  • [_AF_] _AF_

La_Drang_: Vypadá to, že vůbec nevíš co to F2P a P2W znamená, tak ti to rozeberu.

F2P - free to play - zdarma ke hraní - hru může hrát úplně kdokoliv bez jakýchkoliv skutečných peněz; výsledky hráče jsou ovlivněny pouze jeho schopnostmi. Každý hráč bez jakékoliv investice může být nejlepší a hru si užít zdarma.

P2W - pay to win - zaplať a vyhraj - za skutečné peníze si hráč kupuje něco navíc, lepší vybavení a díky tomu dosahuje lepších výsledků, je ve hře zvýhodněn např. MM

Tak do které kategorie WoT patří? Kdybych ti poslal 10.000 goldů a zaplatil prémiák na měsíc, myslíš, že se tvé výsledky zlepší? Odpovím ti sám; ne, nezlepší se budeš hrát pořád stejně, budeš mít stejné statistiky jako teď. 

A to, že někdo neutáhne T-8 a výš jen vypovídá o schopnostech hráče. Hráč je tatar a nemá na to tam hrát, ale když ten tatar tam nutně musí být na tak vysokých tierech, tak hra umožňuje hlupákům, alias tatarům  si členství zaplatit. Sice tam udělá stejně houby, hru ostatním kazí, ale je tam. A to, že někdo rychle přeexpí tank do fullu zase nemá se skutečnýma prachama nic společného. Hráč může do hry investovat svůj čas a přeexpí jej pomalejí (nebo si vyjezdí volné;) a nebo zainvestuje skutečné prachy a přeexpí jej rychleji. Ať tak nebo tak, na WR, WN8, EF atd. to nemá žádný vliv. To už ovlivňuje jen hráč svými schopnostmi.

Za peníze si ve hře kupuješ jedinou položku - čas. Všichni hráči bez výjimky mohou mít stejné vybavení, stejné tanky, stejné posádky, jen někomu stačí více šikovnosti a čas, a druhý potřebuje skutečné prachy a méně času.

View PostLa_Drang_, on 06 March 2016 - 05:36 AM, said:

pokud ho tato hra zaujme, tak je donucen do této hry investovat 

On ho někdo nutí? Serb mu stojí s bouchačkou u hlavy a říká "tlusťochu zaplať"? 

La_Drang_ #36 Posted 06 March 2016 - 06:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 67218 battles
  • 587
  • [CZHP] CZHP

View PostJmeno1, on 06 March 2016 - 06:11 AM, said:

La_Drang_: Vypadá to, že vůbec nevíš co to F2P a P2W znamená, tak ti to rozeberu.

F2P - free to play - zdarma ke hraní - hru může hrát úplně kdokoliv bez jakýchkoliv skutečných peněz; výsledky hráče jsou ovlivněny pouze jeho schopnostmi. Každý hráč bez jakékoliv investice může být nejlepší a hru si užít zdarma.

P2W - pay to win - zaplať a vyhraj - za skutečné peníze si hráč kupuje něco navíc, lepší vybavení a díky tomu dosahuje lepších výsledků, je ve hře zvýhodněn např. MM

Tak do které kategorie WoT patří? Kdybych ti poslal 10.000 goldů a zaplatil prémiák na měsíc, myslíš, že se tvé výsledky zlepší? Odpovím ti sám; ne, nezlepší se budeš hrát pořád stejně, budeš mít stejné statistiky jako teď.

A to, že někdo neutáhne T-8 a výš jen vypovídá o schopnostech hráče. Hráč je tatar a nemá na to tam hrát, ale když ten tatar tam nutně musí být na tak vysokých tierech, tak hra umožňuje hlupákům, alias tatarům  si členství zaplatit. Sice tam udělá stejně houby, hru ostatním kazí, ale je tam. A to, že někdo rychle přeexpí tank do fullu zase nemá se skutečnýma prachama nic společného. Hráč může do hry investovat svůj čas a přeexpí jej pomalejí (nebo si vyjezdí volné;) a nebo zainvestuje skutečné prachy a přeexpí jej rychleji. Ať tak nebo tak, na WR, WN8, EF atd. to nemá žádný vliv. To už ovlivňuje jen hráč svými schopnostmi.

Za peníze si ve hře kupuješ jedinou položku - čas. Všichni hráči bez výjimky mohou mít stejné vybavení, stejné tanky, stejné posádky, jen někomu stačí více šikovnosti a čas, a druhý potřebuje skutečné prachy a méně času.

On ho někdo nutí? Serb mu stojí s bouchačkou u hlavy a říká "tlusťochu zaplať"?

Pokud bych začínal znovu, tak určitě ano, protože přesně vím, které tanky bych si koupil jako prémiové, které bych přeskočil a ty které bych si koupil by byly ihned full. Co se týče dalšího postupu. Je všeobecně známo, že pokud si hráč drží určitý standart 50-52% winrate a totéž u wn8, tak ho to povětšinou dá mezi silnější týmy. Děle, je rozdíl jezdit kupříkladu t8 ve stocku anebo ji hrát ihned full a pokud do toho někdo zainvestuje a dává si tanky ihned full a střílí i goldy, což není nic výjimečného, tak má k výhře daleko blíže, než ten, který hraje stock a střílí AP. proto je to P2W. Ano, máš pravdu v tom, že zaplacení prem úřtu či koupě prem tanku ti nezaručí výhru , ale může ti dopomoci k tomu, aby jsi ty výhry měl a když ne  tím prem tankem, tak s tankem na kterém se ti daří a se kterým to umíš. Uvedu ti příklad. Mám v garáži amx 1390. Podařilo se mi na něm udělat druhý proužek, ale taky ten tank mám full gold. Každá hra mne stojí -20/50k. Co myslíš, dovedl bych tento tank uživit bez prem účtu a prem tanku? proto mám na tuto hru tento názor. Serb nestojí nikomu u hlavy s bouchačkou, ale opravdu by mne zajímalo kolik se dá vydělat bez premka na t10 za 20 her a kolik se dá bez premka vydělat, také za 20 her, na t8 či t9. Může někdo takto vydělat za těch 20 her 150k? nemůže. Dále píšeš o času. Jak trefné. Díky tomu, že někomu to trvá déle a někomu pomaleji se určuje kdo je v této hře lepší a kdo ne. Proč? Poněvadž díky této veličině - čas - se může na tanku udělat spousty věcí. Mít ho ve fullu, mít rychleji vyexpenou posádku, mít rychleji vyexpený tank. pokud se vrátím v předešlé větě k bodu 1 a 2, tak přesně tyto body jsou součástí P2W. Postav dva hráče na stejnou startovní čáru. jednomu nedej nic a druhému dej veškeré vymoženosti této hry a přijď si je porovnat po 5k hrách. Pokud budeme brát na zřetel, že budou na přibližně stejné úrovni co se týče myšlení ve hře, tak se časem nůžky ve WR a WN8 mezi nimi budou rozevírat a to dost podstatně.

View Postputos_opat_v_akci, on 06 March 2016 - 06:09 AM, said:

Hlúposti, keď nechceš, nemusíš investovať ani eurocent. Ja osobne som sa dostal v hre pomerne ďaleko a nedal som tu nič, pretože z princípu nedávam peniaze na veci virtuálne (neplatí pre klasické PC hry, vždy keď sa pozriem na sériu STALKER ktorá je na čestnom mieste v mojej izbe tak mám nostalgické spomienky). Veľa vecí sa dá vyhrať zadarmo, len musíš obetovať čas. To isté s voľnými xp, nahráš ich dostatok a potom nemusíš hrať stock tanky.

Nič čo sa dá v hre kúpiť za reálne ti nedá väčšiu šancu na výhru ako ten, čo nekupuje nič.

To j e přesně ono - len musíš obetovať čas. Podle toho co jsi napsal a poté když  jsem se díval na tvůj účet, tak jsi si i tak koupil nějaké goldy na konvertování t6-t7-t8

Spojeno. Zkus MultiQuote. CE

Edited by ClearEvil, 06 March 2016 - 10:08 AM.

Jmeno1 #37 Posted 06 March 2016 - 07:15 AM

Field Marshal

• Player
  • 50135 battles
  • 11,827
  • [_AF_] _AF_

Já jsem hrál prvního 3/4 roku bez prémka, za tu dobu jsem se dokázal dostat na IS-4 a Obj. 261 za celkem cca 9.500 her. Neměl jsem žádný prémiový tank (nepočítám vánoční dárek T1E6) a s kreditama jsem rozhodně problém neměl. WR jsem měl kolem 51% a pomalu mi stoupalo (na fórum jsem začal chodit po cca 3.500 bitvách, protože jinak jsem hrál katastrofálně). Takže i bez jakýchkoliv mých skutečných investic jsem dokázal hrát bitvy T-10, kupovat si tanky, vybavení a vše uživit prostým hraním. Pak jsem v nějaké akci získal PÚ na 3 dny a expilo se mi všechno rychleji, takže jsem si začal platit PÚ sám. Výsledek vidíš v podpise. Bez PÚ bych měl o 1/3 tanků méně, ale jinak bych měl stejné statistiky, protože goldy používám skutečně minimálně a to je tak jediný prvek, který by mi možná pomohl mít trošku větší DMG. Je to ale mé svobodné rozhodnutí goldy nepoužívat i když na to mám.

Co se týče tvé otázky "Může někdo takto vydělat za těch 20 her 150k? T-8 až T-10", tak odpověď zní může. Dokážu to dokonce občas i já sám, např. teď při akci na FV4202 jsem hrál de facto jen tanky T-9 a T-10 (Wfa E100, Centurion AX, FV3805) a s PÚ jsem samořejmě vydělal docela dost, bez bych byl někde kolem cca 1.000.000 kreditlů za cca 150 bitev. Nepoužívám žrádlo a goldy. Lepší hráči si uživí i ty goldy a to žrádlo. Ono se stačí podívat na streamy soudruh_tonda, dříve buldogzer, marty_vole... a vidíš tám, že mastí de facto jen T-10 a mají desítky miliónů kreditů a to někteří prémiák nemají.

Prostě se smiř s tím, že pokud chceš "nutně" hrát bitvy T-9 a T-10 (T-8 snad uživí každá lama :facepalm:  ), tak potřebuješ buď skill a nebo skutečné prachy. Ale ani s prachama si nezajistíš lepší výsledky, takže hra rozhodně není P2W!

PS: Zas..né závorky. :angry:

View PostLa_Drang_, on 06 March 2016 - 06:51 AM, said:

To j e přesně ono - len musíš obetovať čas. Podle toho co jsi napsal a poté když  jsem se díval na tvůj účet, tak jsi si i tak koupil nějaké goldy na konvertování t6-t7-t8

A na to jsi přišel jak?

Edited by Jmeno1, 06 March 2016 - 07:18 AM.

putos_opat_v_akci #38 Posted 06 March 2016 - 09:00 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

View PostLa_Drang_, on 06 March 2016 - 06:51 AM, said:

Sklamem ťa, goldy som si nekúpil, a na čo? Na konvertovanie tier 6, 7, 8? Ako si na to prišiel?

CrackonoshDesu #39 Posted 06 March 2016 - 09:13 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4953 battles
  • 636
  • [CCSTP] CCSTP

Jednoduchá otázka.

Obchodní model WoT je F2P, tedy Free To Play. Pay To Win není žádné antonymum Free To Play, je to jako když se jeden baví o koze a druhej o voze.

To by byla první část, teď ještě jestli to je F2P A P2W.

Není, to je naprostá hovadina, jak už mnozí nade mnou psali. Sám zaměstanec WG (Kayi4ek?) napsal, že je hra Pay To Comfort, tedy že si platíš za urychlení grindu, v případě gold munice nehledání weakspotu (někdy). Aby hra byla Pay To Win, musely by být premiové tanky o flák lepší jak běžný tanky, což je celkem vzácnost (jestli tam vůbec nějakej vyloženě lepší je), většinou jsou právě k urychlení grindu.

Karaya12 #40 Posted 06 March 2016 - 10:04 AM

Brigadier

• Player
  • 19542 battles
  • 4,136
  • [SVINE] SVINE

Ještě se tady nezmínil fakt, že pokud někdo nevydělá na tancích tieru 8+, tak toto může dotovat hrou low tierů, kdy se vydělává i při porážce. Zkrátka, toto je nastaveno od WG tak, aby se na vyšší tiery dostávali pouze hráči, kteří něco umí. Holt se nějak nepočítá s tím, že jsou jedinci, kteří mají na všechno právo, všechno chtějí hned a pokud možno bez práce nebo jen s minimálním úsilím.

Dostat stock tank do topu je otázka několika desítek bitev, které pravda nejsou moc zábavné, ale když je překonáš tak jsi v topu a zase není co řešit.

Opravdu v této hře neexistuje nic co by za peníze dávalo někomu výhodu přímo ve hře. Bylo to tu mnohokrát popsáno a vysvětleno, ale stále to někomu není jasné, nebo spíše se s tím někdo nehodlá smířit...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users