Jump to content

Je tato hra free to play nebo pay to win?

• Please log in to reply
584 replies to this topic

Poll: Je tato hra free to play nebo pay to win? (388 members have cast votes)

Free to play

1. Free to play (257 votes [66.24%] - View)

Percentage of vote: 66.24%

2. Pay to win (131 votes [33.76%] - View)

Percentage of vote: 33.76%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Najlvin #41 Posted 06 March 2016 - 01:34 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19215 battles
  • 1,133
  • [T54CS] T54CS

View PostLa_Drang_, on 06 March 2016 - 05:36 AM, said:

pokud je tato hra F2P a ne P2W, tak proč, když se někdo dokope k t8 má problém ho uživit? To zde nepíšu o t9 a t10. Už jen to, že si někdo pořídí premko případně prem tank jasně hovoří o tom, že je potřeba zaplatit za to, aby jsem se dostal někde výše. Pro mne je tato hra P2W a to bez debat. Názory typu : přece to nebudou dělat zadarmo atp. neberu. Tato hra je postavena na tom, aby hráči od t6 do této hry investovali reálné peníze a pokud se chtějí držet na nějaké úrovni, tak je zapotřebí mít stále tanky buď full anebo full gold a jinak, než bez premka a prem tanku to nejde. Kolik je zde hráčů, kteří si při pořízení nového tanku tento tank rychle přeexpí do fullu, aby byl pro ně hratelný, poněvadž s ním nechtějí hrát v základu? Mnoho. Jen je tady malinkatý rozdíl. Pokud si někdo koupí např. FIFA 16, tak za ni zaplatí okolo 1300 Kč a hraje ji kdykoliv a dále neinvestuje, kdežto tady si hru stáhne zdarma, ale po určitém čase, pokud ho tato hra zaujme, tak je donucen do této hry investovat a takových FIFA 16 si poté může dovolit několikanásobně více. Proto je tato hra P2W.

Mně spíše zaráží, jak se pořád objevují hráči jako ty, kteří neustále nadavájí na hru, že má vůbec tu drzost si o nějaké peníze říkat... Ono asi nestačí, že hra jako taková je zdarma a že ji může hrát kdokoliv - že když někdo umí, tak že do ní skutečně nemusí investovat ani korunu. Jenže ta hra nemá být úplně zadarmo, to si snad dokáže domyslet každý rozumný člověk. Proto je to nastaveno tak, aby vyšší tiery byly mnohem více náročnější na uživení a lidi to tak nutilo do hry investovat. Možná to bude znít pro někoho neuvěřitelně, ale tu hru vytvářejí taky lidi a ti z něčeho musí žít. A co teprve provoz hry samotné a všeho kolem, co je s tím spjaté - to jsou ohromné finanční náklady. Ta hra prostě někde vydělávat musí, aby uživila vlastní provoz a vydělala na svůj další vývoj. To už ale asi někteří nedokáží pochopit a raději by měli úplně všechno zadarmo... Jenže takhle by to nikdy nemohlo fungovat, to by celý systém okamžitě zbankrotoval. Srovnávat Fifu a WoT je opravdu trochu mimo mísu, obě hry mají jiný obchodní model. Zatímco Fifu si každý člověk musí koupit a každý rok vychází nový placený díl, do WoT, které je tu už několik let, při troše šikovnosti nemusíte investovat vůbec nic... Co víc byste ještě chtěli?

Jak už tu někdo trefně poznamenal - WoT rozhodně není P2W. V této hře se platí pouze za komfort, abyste rychleji expili tanky. Nemůžete si ale výhru nijak koupit, dokonce si nemůžete ani koupit nic, co by si nemohli pořídit i neplatící hráči. I ty prémiové tanky se dají čas od času vyjezdit nebo získat jinou cestou, než zakoupením. WoT má dobrý obchodní model, který nikoho do ničeho nenutí a přesto dokáže vydělávat. Když nechceš platit, tak hraj nižší tiery nebo se víc snaž. Pokud tě hra baví a chceš ji podpořit, zaplatíš azískáš určité výhody urychlující postup hrou. Každý si tam najde to svoje. Ale úplně ta hra zkrátka zadarmo být nemůže, tak to prostě je. Je mi jasné, že především tady v našich končínách je bohužěl zvykem za hry (a nejen hry) vůbec neplatit a raději si je někdě stáhnout z warezu. Ale je to holt forma zábavy, za kterou by se mělo platit - pro jiné je to totiž zdroj obživy. Vsadím se, že všichni zde přítomní také nechodí do práce zadarmo, jen aby udělali radost svému zaměstnavateli. A úplně stejné je to s WoT...

Nevím, jak ostatní, ale když mě něco baví a jsem s tím spokojený, příjde mi zcela normální a slušné za to i zaplatit a podpořit tak danou věc v dalším rozvoji - ocenit práci lidí, kteří za tím stojí :-)

Edited by Najlvin, 06 March 2016 - 01:35 PM.

mrazkov #42 Posted 06 March 2016 - 04:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48506 battles
  • 579
  • [EHW] EHW
hru beru jako f2p

Ale p2w prvek je dle meho moznost prevodu free expu to posadky - komu neni lito goldiku, muze si hned udelat zarovku a pripadne dalsi skilly, to by zde byt nemuselo, ono uz staci konverze xp na volnou za goldy, aby mohli hraci jezdit tanky hned v top stavu, ale moznost nahodit si skilly na posadku aniz by jela jedinou bitvu mi prijde uz moc - ano je to nakladne, ale mozne

Edited by mrazkov, 06 March 2016 - 04:34 PM.

michec_cz #43 Posted 06 March 2016 - 04:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18420 battles
  • 348

Hru beru jako každého věc - ze své podstaty hrajete zadarmo jak dlouho chcete , nikdo Vás nutit nemůže do koupě čehokoli . Pak je tu druhá strana pokud chcete z nějakého důvodu  "jiný level " hraní máte možnost vložit investice do svého hraní . Platí lepší nebo horší hráči , a ti co platí nejsou o nic horší jak ti co neplatí.

Prostě je to každého věc jak na tu hru pohlíží  a jak ji bere.

ps: pro některé se stala hra koníčkem a jak víme i koníček může stát peníze (nemusí ale může  = je to svobodná volba)

Karaya12 #44 Posted 06 March 2016 - 08:25 PM

Brigadier

• Player
  • 19598 battles
  • 4,188
  • [SVINE] SVINE

View Postmrazkov, on 06 March 2016 - 05:33 PM, said:

hru beru jako f2p

Ale p2w prvek je dle meho moznost prevodu free expu to posadky - komu neni lito goldiku, muze si hned udelat zarovku a pripadne dalsi skilly, to by zde byt nemuselo, ono uz staci konverze xp na volnou za goldy, aby mohli hraci jezdit tanky hned v top stavu, ale moznost nahodit si skilly na posadku aniz by jela jedinou bitvu mi prijde uz moc - ano je to nakladne, ale mozne

Ale zase je to jen o tom času, není to nic co by se nedalo pořídit i bez peněz. Třeba já odmítám za volné XP přeskakovat tanky protože si prostě chci ty následující poctivě vyjezdit. Jediné co kupuji za volné jsou podvozky, abych mohl hned montovat vybavení. Tak jsem nastřádal skoro 300k volných XP a neměl jsem je za co utratit. Až mi jeden kolega poradil ty posádky, tak jsem si taky naráz dodělal pár žárovek...

_G3t_R3kt_By_Luk1n_ #45 Posted 08 March 2016 - 06:31 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 23626 battles
  • 361
  • [DEVLS] DEVLS

Rozhodně si nemyslím, že hra je zaplať a vyhraješ, protože i kdybych si koupil milion goldů a měl všechny prémiáky, tak mi to k výhře nepomůže. To, že se dají koupit tanky je sice fakt ale opět to jejich majiteli k výhře nepomůže. Prémium účet sice zrychlí expení a výdělky, ale pokud je daný hráč nemehlo, tak mu to nepomůže k ničemu.

Pod pojmem zaplať a vyhraješ bych si třeba ve WoTku představoval zvýhodněný MM, mapy co si určím a slabší nepřátelské týmy, ale i tohle danému hráči nemusí nezaručit výhru.

La_Drang_ #46 Posted 08 March 2016 - 10:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 67520 battles
  • 587

View PostNajlvin, on 06 March 2016 - 01:34 PM, said:

Mně spíše zaráží, jak se pořád objevují hráči jako ty, kteří neustále nadavájí na hru, že má vůbec tu drzost si o nějaké peníze říkat... Ono asi nestačí, že hra jako taková je zdarma a že ji může hrát kdokoliv - že když někdo umí, tak že do ní skutečně nemusí investovat ani korunu. Jenže ta hra nemá být úplně zadarmo, to si snad dokáže domyslet každý rozumný člověk. Proto je to nastaveno tak, aby vyšší tiery byly mnohem více náročnější na uživení a lidi to tak nutilo do hry investovat. Možná to bude znít pro někoho neuvěřitelně, ale tu hru vytvářejí taky lidi a ti z něčeho musí žít. A co teprve provoz hry samotné a všeho kolem, co je s tím spjaté - to jsou ohromné finanční náklady. Ta hra prostě někde vydělávat musí, aby uživila vlastní provoz a vydělala na svůj další vývoj. To už ale asi někteří nedokáží pochopit a raději by měli úplně všechno zadarmo... Jenže takhle by to nikdy nemohlo fungovat, to by celý systém okamžitě zbankrotoval. Srovnávat Fifu a WoT je opravdu trochu mimo mísu, obě hry mají jiný obchodní model. Zatímco Fifu si každý člověk musí koupit a každý rok vychází nový placený díl, do WoT, které je tu už několik let, při troše šikovnosti nemusíte investovat vůbec nic... Co víc byste ještě chtěli?

Jak už tu někdo trefně poznamenal - WoT rozhodně není P2W. V této hře se platí pouze za komfort, abyste rychleji expili tanky. Nemůžete si ale výhru nijak koupit, dokonce si nemůžete ani koupit nic, co by si nemohli pořídit i neplatící hráči. I ty prémiové tanky se dají čas od času vyjezdit nebo získat jinou cestou, než zakoupením. WoT má dobrý obchodní model, který nikoho do ničeho nenutí a přesto dokáže vydělávat. Když nechceš platit, tak hraj nižší tiery nebo se víc snaž. Pokud tě hra baví a chceš ji podpořit, zaplatíš azískáš určité výhody urychlující postup hrou. Každý si tam najde to svoje. Ale úplně ta hra zkrátka zadarmo být nemůže, tak to prostě je. Je mi jasné, že především tady v našich končínách je bohužěl zvykem za hry (a nejen hry) vůbec neplatit a raději si je někdě stáhnout z warezu. Ale je to holt forma zábavy, za kterou by se mělo platit - pro jiné je to totiž zdroj obživy. Vsadím se, že všichni zde přítomní také nechodí do práce zadarmo, jen aby udělali radost svému zaměstnavateli. A úplně stejné je to s WoT...

Nevím, jak ostatní, ale když mě něco baví a jsem s tím spokojený, příjde mi zcela normální a slušné za to i zaplatit a podpořit tak danou věc v dalším rozvoji - ocenit práci lidí, kteří za tím stojí :-)

FIFU můžu hrát na vysoké úrovni několik let a stále za stejné peníze, kdežto WoT na vysoké úrovni zadarmo hrát nejde. To je stejný model? Asi ano. jak by museli hrát hráči, aby byli v t8-t9-t10 v plusu každou hru a to bez ohledu na výhru/prohru pokud by hráli na těchto tierech a bez prem účtu? Zajímalo by mne kolik by takový hráč musel nastřílet průměrně za hru, aby byl rentabilní ve všech ohledech a aby byl neprodělečný. Nebude jezdit t1-t7, ale jen t8-t10. Pokud na to není konkrétní odpověď , tak v tom případě tato hra není F2P. Hestli někdo považuje F2P jen to, že si hru může stáhnout zdarma, tak to je asi totéž jako když zajde do Fortuny a nechá si udělat sjetinu zápasů an které je možné si vsadit. Ta je taky zdarma. Dokonce si může i vsadit za 100 Kč zdarma a pokud má štěstí a je dobrý, tak do toho neinvestuje nic, ale pokud má smůlu, tak si něco málo vsadí,. Klasický model F2P. Tvařme se, že je tato hra zdarma. Kde je potom ten několikerý milión hráčů, který hraje zde v Evropě? Když jsou nějaké extra mise, tak je to sotva 350-400 tis hráčů a ne několik miliónů. Že někteří nehrají a někteří ano? Spíše někteří tuto F2P hru skončili hrát někde na t3-t5, protože zjístili, že se bez investic nikde nedostanou a šli hrát raději tu FIFU !

La_Drang_ #47 Posted 08 March 2016 - 10:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 67520 battles
  • 587

View Postmrazkov, on 06 March 2016 - 04:33 PM, said:

hru beru jako f2p

Přesně tak. Dva hráči na stejné úrovni a jeden bude o 30-40% ve hře někde jinde a přesně tady o tom píšu, ale 99% diskutujících zde má klapky na očích. Kdo má dnes goldy a kredity, tak dovede se svým účtem zamíchat pěkně a pokud je to jen středně zkušený hráč, tak ho to může posunout někde, kde by přede dvěma lety určitě díky některým vymoženostem, které jsou dnes určitě nebyl a nemohl být a nepotřebuje na to extra sklil, ale jen několik tisíc bojových zkušeností.

Karaya12 #48 Posted 08 March 2016 - 10:29 PM

Brigadier

• Player
  • 19598 battles
  • 4,188
  • [SVINE] SVINE

Za prvé, nepleť si registrované hráče a hráče co jsou on-line.

Za druhé, proč si myslíš, že tuto hru musíš hrát jen na tierech 8-10? Ve FIFĚ taky musíš hrát jen za Barcelonu, Real a Bayern??

A konečně za třetí, pořád jsi ještě nenapsal, co se v této hře dá koupit jen za peníze, co ostatní mít jen hraním nemohou. Tebou uvedené příklady jsou jen o tom čase, nebo o vhodném nakládání s free expy...

Terentius #49 Posted 08 March 2016 - 11:04 PM

Major

• Player
  • 13048 battles
  • 2,523
  • [UC0RN] UC0RN

Pán La_Drang má binec v anglických pojmech.

Podobně jako perma ban na dvě hodiny, které by rozdával. Tak i P2W - zaplať a vyhraj mu dělá problém. Hra je hratelná zdarma, to že to není pohodlné a vše trvá déle neznamená, že to nejde. Tuším, že i zde na foru jsou případy fialek co do hry nikdy neinvestovali. Když platíš, máš výhody při postupu tech tree etc., ale nemáš výhodu přímo v bitvě.

Marty #50 Posted 09 March 2016 - 02:33 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 16088 battles
  • 239

Ja sa stále čudujem, že La_Drang_ dokázal nahrať viac ako 50 000 bitiek v tejto hre, ktorá neskutočne zvýhodňuje hráčov, ktorý platia, vôbec nieje free to play a vôbec sa nedá dostať v podstate každý tank bez investovania centu, ale zase tí, čo si kúpia prem tank, majú nižšiu alfu ako tú ktorá je na papieri. V tejto hre sú zjavne znevýhodňovaní všetci. Tí, čo platia za tank majú horšie RNG, tí čo neplatia nemôžu hrať T8-10, tí čo hrajú krátko majú nevýhodu, tí čo hrajú dlho zase nemajú dostatočné akcie a výhody... Ach

Ale teraz vážne. Hra sa dá hrať bez kúpy prémiového účtu či premium tanku, pravdepodobne bude človek ťažko živiť niekoľko T10 tankov bez nich, ale prem účet sa dá získať za goldy, ktoré sa dajú získať hraním ESL, WG turnajov či hraním CW. Kredity sa dajú grindovať buď na nižších tieroch, prípadne cez misie. 

Zvýhodňovanie hráčov, čo hrajú dlhšie - a prečo by nemali mať výhodu v posádke? Investoval si do tej hry čas a nejaké úsilie, mal by nový hráč mať presne rovnaké podmienky? Načo by si potom hral nejaké tanky dlhodobo, ak by si nič navyše nemohol získať? Navyše naozaj jediná výhoda je posádka, ktorá zase taký neskutočný rozdiel nepredstavuje.

putos_opat_v_akci #51 Posted 09 March 2016 - 06:24 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

View PostLa_Drang_, on 08 March 2016 - 10:18 PM, said:

Asi ano. jak by museli hrát hráči, aby byli v t8-t9-t10 v plusu každou hru a to bez ohledu na výhru/prohru pokud by hráli na těchto tierech a bez prem účtu? Zajímalo by mne kolik by takový hráč musel nastřílet průměrně za hru, aby byl rentabilní ve všech ohledech a aby byl neprodělečný. 

Ja osobne dokážem byť plusový keď hrám IS-3 a tier 9 a 10 sa dá hrať z dlhodobého hľadiska na nule. A teraz Ti poviem niečo ja, La Drang. Ja dokážem hrať ako unicum/superunicum, lepšie ako koľko? 98% hráčov okolo. To nie je vyťahovanie sa, to je fakt. Hanbiť sa za to, že som (bohužiaľ alebo bohuvďaka) lepší ako väčšina plebsu je na úrovni 10 ročného decka, nie dospelého človeka.

A teraz mi povedz ty, na akej úrovni dokážeš hrať. Nemusíš mi to povedať, vidím to aj sám. Ty aktívne ťaháš svoje tímy ku dnu, pre výhru robíš toho toľko ako bot. A ty máš stále nejaký problém s ekonomickou stránkou hry, keď ty sám nemáš žiadny prínos pre svoj tím. Za čo potom chceš dostať kredity? Za státie na A1? Haló, toto tu nie je komunizmus, toto je demokracia, snaž sa a budú kredity v 85% času. Nerob nič, nebudú vôbec. 

P.S.: Stále byť v pluse sa nedá. Aj keď máš PÚ. To by si musel hrať najvyššie tier 8.

EDIT: Ešte stále mi dlžíš vysvetlenie, ako si prišiel na to, že som použil pri grindení tier 6,7,8 goldy. Prosím, chcem počuť tvoju odpoveď. Alebo, ako hovoria naši bratia: ,,skutek utek"?

Edited by putos_opat_v_akci, 09 March 2016 - 06:29 AM.

La_Drang_ #52 Posted 12 March 2016 - 02:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 67520 battles
  • 587

Prvně ti odpovím jak se dají použít a zároveň převést Expa na volné. Pokud ti to ovšem není známé ! Pokud je již tank vyzkoumán, tak nám všechny Expa s tímto tankem jdou automaticky do možné konverze a tyto Expa potom můžeme převést v konvertování 25 exp/1 gold.

Dále mi zde píšeš, že nemám přínos pro svůj tým, protože údajně stojím na A1, ale opravdu by mne zajímalo jak aktivní může být hráč jako ty, který svůj účet s tanky, resp.TD, podřídil camper taktice. V tvé garáži, podle infografiky převládají hry s TD,MT a LT tanky a s těmi všemi druhy těchto tanků se krásně dřepět na zadku. Kdežto u mne převládá hrání s HT. To jen tak pro vysvětlení a pochybuji o tom, že ty patříš mezi ty hráče, kteří hrají týmově. Ty jsi jeden z těch, kteří si farmí svůj DMG na 250-350 metrů a čeká jak se hra bude vyvíjet, aby potom byl hrdina dne a všem ukázal svoji válečnou sílu. Prostě typický netýmový hráč.

Další rozdíl je v om, že ty to hraješ 4 roky a máš 24k, což představuje v průměru okolo 20 her denně a to není nějak extra moc. Když budu brát v úvahu, že hraješ převážně TD, LT a MT, tak je tvoje hra celkem odpovídající, protože máš tanky na kterých se dá celkem slušně nafarmit jak WN8, tak i DMG. Jen  příklad uvedu AMX 1390. Ty o sobě píšeš jaký nejsi skiller a j mám na AMX 1390 2 proužky a ty žádný. Kde je ten problém? Že bych byl opravdu takový bot a WG by se rozhodl mi je dát zadara? Asi jo. Až s ní uděláš na pasiv spot 10,394 sptdmg na Malinovce, tak mi můžeš napsat.

Co se týče týmů a tahání ke dnu. Nejraději hraji s T34 a to když jsem v t10. Víš co mne tam nejvíce pokaždé potěší? Když tam mám takové skillery jako jsi ty a oni se někde zakempí a čekají co bude a než přijdou na to co vlastně bude, tak je to 5:0 pro sopupeře a ti SKILLŘI jsou v garáži a max DMG 500 s IS7, T110e4, WTauf100 atp. Noa jaký je výsledek takových her ? 2-15, 7-15,1-15 atp. Nejlepší jsou kempeři jako ty ve městě. To se potom neví jak se schovat a úhlovat se to už vůbec ne. No, a takový průměrný tým z hráčů jako jsem já je přejede. Proto není výjimkou, že dovedu prohrát s T34 mezi tier 10 i 15 her z 20 , i když mám win chance 57-75% a to díky modráskům či fialkám jako jsi ty. Pokaždé, když je mám v týmu, tak zjišťuji, že jsou týmově absolutně nepoužitelní.

Přesně s tímto posledním podnětem souvisí i problém vydělávání. To se rovnou všichni můžeme postavit na A1, tak jako ty a čekat co k nám přijede. Že kempere?

View PostNajlvin, on 06 March 2016 - 01:34 PM, said:

Nesouhlasím s tvým názorem, protože si přímo odporuješ. Na jednu stranu píšeš " Ono asi nestačí, že hra jako taková je zdarma a že ji může hrát kdokoliv - že když někdo umí, tak že do ní skutečně nemusí investovat ani korunu" a na druhou stranu píšeš " Jenže ta hra nemá být úplně zadarmo, to si snad dokáže domyslet každý rozumný člověk. Proto je to nastaveno tak, aby vyšší tiery byly mnohem více náročnější na uživení a lidi to tak nutilo do hry investovat. " Dále jsi napsal toto " Jak už tu někdo trefně poznamenal - WoT rozhodně není P2W. V této hře se platí pouze za komfort, abyste rychleji expili tanky. Nemůžete si ale výhru nijak koupit, dokonce si nemůžete ani koupit nic, co by si nemohli pořídit i neplatící hráči. "

Obávám se, že je zde plno lidí v nějakém kóma. Tím se jich nechci samozřejmě dotknout, ale nejde napsat, že hra je zcela zdarma. Jediné co je zdarma, tak je herní klient. V tom bychom se shodli, ale hra jako celek, tak jak se to zde prezentuje určitě není zdarma. Mýtus o tom " že, když někdo umí " je zcela zavádějící, protože pokud zde máme určité procento hráčů a budeme vycházet z celého celku, což je číslo 100, tak kolik hráčů v procentuálním vyjádření doopravdy umí. Je to tatáž otázka, jako kdyby jsme se zeptali : Kolik je na světě fotbalistů a hokejistů, kteří se živí výhradně tímto sportem a to z celkové počtu všech registrovaných fotbalistů a hokejistů. Věřím tomu, že by toto procento nebylo nikterak vyšší, než to procentu, které se objevuje zde na WoT a patří výhradně hráčům, kteří nemusí vynakládat investice. Dále se vyjádřím k tomu jak jsi napsal "  Nemůžete si ale výhru nijak koupit, dokonce si nemůžete ani koupit nic, co by si nemohli pořídit i neplatící hráči. " Obávám se, že se jedná o další dezinformaci. Můžu si toho koupit daleko více, než neplatící hráč. Ty nedáš nic a já zainvestuji 100EUR. Co se stane? Ve stejný den, ve stejnou hodinu a i minutu  si koupíme IS3 ( nyní 1,797,950 ) a budeme mít oba na účtu 2 mil. a 25k volných a ke konvertování dalších 50k. Jenže já se rozhodnu pro koupi balíčku za 100EUR. Co se stane? Já budu najednou kompletně full , ale ty budeš někde na začátku. Já budu moci ovlivnit hru daleko více a častěji, než ty. Pokud budeme mít stejný balance do hry a budeme stejně herně vyspělí, tak já se posunu výsledkově nahoru a ty budeš nějakou dobu stagnovat anebo se svoji IS3 budeš muset hrát jinak. TO je ten pravý důvod, proč tuto hru nazývám P2W a ne F2P. F2P je pro mne jen herní klient, ale ne hra samotná jako celek. Proč jsou do ústranní hráči, kteří tuto hru hrají několik desítek měsíců a vše se točí kolem těch nových, kteří do této hry investují? Vy jim sice říkáte rajčata a jste naštvaní, když vás někdo takový pošle do garáže, ale takto je nastaven tento model, tato hra.

Spojeno. CE

iTrolling #53 Posted 12 March 2016 - 03:19 AM

Captain

• Clan Commander
  • 6747 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED
na foru se mi nejvic libi souvislost mezi delkou prispevku a mnozstvim jeho skutecne smysluplneho obsahu. skoda jen, ze se jedna o umeru neprimou. :)

putos_opat_v_akci #54 Posted 12 March 2016 - 06:11 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

Ach jaj, La drang. Na porovnanie si si vybral AMX 13 90 a oháňaš sa tým, že máš dva prúžky a ja ani jeden. A vieš prečo, lebo som ho hral v dobách, kedy prúžky neboli, ale to ťa samosebou trknúť nemohlo. A len tak medzi nami, ty máš na svojom AMX priemer 890 dmg a winrate 49%. Ja mám priemer 1300 a winrate 59%(!!!). Hmm, kto by to len mohol povedať, že kemper môže mať také dobré winrate.

No, a teraz mi niečo vysvetli. Prečo ťa ja osobne v každom jednom tanku ktorý máme spoločný porážam na hlavu čo sa týka winrate, priemernej dmg a priemerných xp, keď ty hráš aktívne a ja len kempím?

P.S.: Na mojej Cométe mám o 100 menší dmg ako ty......na Bat Chat 25t......teda, neviem ako vyzerá tvoja kúpeľňa, ale odporúčam dať si tam zrkadlo. 

Dunev #55 Posted 12 March 2016 - 09:33 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 23437 battles
  • 421
  • [KHIL] KHIL
Proč se s tím [Editováno] dohaduješ? On má na tom strašlivě aktivně hraným AMX spotnuto 1,6 tanků na bitvu, panečku, to je spoter. Týmovej hráč jak se patří, všichni ostatní jsou kempeři. Kdyby mu to do týmů nedávalo modrásky a fialky, tak by měl winrate minimálně 80%.

Edited by ClearEvil, 12 March 2016 - 10:00 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Najlvin #56 Posted 12 March 2016 - 10:35 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 19215 battles
  • 1,133
  • [T54CS] T54CS

View PostLa_Drang_, on 12 March 2016 - 02:12 AM, said:

Prvně ti odpovím jak se dají použít a zároveň převést Expa na volné. Pokud ti to ovšem není známé ! Pokud je již tank vyzkoumán, tak nám všechny Expa s tímto tankem jdou automaticky do možné konverze a tyto Expa potom můžeme převést v konvertování 25 exp/1 gold.

Dále mi zde píšeš, že nemám přínos pro svůj tým, protože údajně stojím na A1, ale opravdu by mne zajímalo jak aktivní může být hráč jako ty, který svůj účet s tanky, resp.TD, podřídil camper taktice. V tvé garáži, podle infografiky převládají hry s TD,MT a LT tanky a s těmi všemi druhy těchto tanků se krásně dřepět na zadku. Kdežto u mne převládá hrání s HT. To jen tak pro vysvětlení a pochybuji o tom, že ty patříš mezi ty hráče, kteří hrají týmově. Ty jsi jeden z těch, kteří si farmí svůj DMG na 250-350 metrů a čeká jak se hra bude vyvíjet, aby potom byl hrdina dne a všem ukázal svoji válečnou sílu. Prostě typický netýmový hráč.

Další rozdíl je v om, že ty to hraješ 4 roky a máš 24k, což představuje v průměru okolo 20 her denně a to není nějak extra moc. Když budu brát v úvahu, že hraješ převážně TD, LT a MT, tak je tvoje hra celkem odpovídající, protože máš tanky na kterých se dá celkem slušně nafarmit jak WN8, tak i DMG. Jen  příklad uvedu AMX 1390. Ty o sobě píšeš jaký nejsi skiller a j mám na AMX 1390 2 proužky a ty žádný. Kde je ten problém? Že bych byl opravdu takový bot a WG by se rozhodl mi je dát zadara? Asi jo. Až s ní uděláš na pasiv spot 10,394 sptdmg na Malinovce, tak mi můžeš napsat.

Co se týče týmů a tahání ke dnu. Nejraději hraji s T34 a to když jsem v t10. Víš co mne tam nejvíce pokaždé potěší? Když tam mám takové skillery jako jsi ty a oni se někde zakempí a čekají co bude a než přijdou na to co vlastně bude, tak je to 5:0 pro sopupeře a ti SKILLŘI jsou v garáži a max DMG 500 s IS7, T110e4, WTauf100 atp. Noa jaký je výsledek takových her ? 2-15, 7-15,1-15 atp. Nejlepší jsou kempeři jako ty ve městě. To se potom neví jak se schovat a úhlovat se to už vůbec ne. No, a takový průměrný tým z hráčů jako jsem já je přejede. Proto není výjimkou, že dovedu prohrát s T34 mezi tier 10 i 15 her z 20 , i když mám win chance 57-75% a to díky modráskům či fialkám jako jsi ty. Pokaždé, když je mám v týmu, tak zjišťuji, že jsou týmově absolutně nepoužitelní.

Přesně s tímto posledním podnětem souvisí i problém vydělávání. To se rovnou všichni můžeme postavit na A1, tak jako ty a čekat co k nám přijede. Že kempere?

Nesouhlasím s tvým názorem, protože si přímo odporuješ. Na jednu stranu píšeš " Ono asi nestačí, že hra jako taková je zdarma a že ji může hrát kdokoliv - že když někdo umí, tak že do ní skutečně nemusí investovat ani korunu" a na druhou stranu píšeš " Jenže ta hra nemá být úplně zadarmo, to si snad dokáže domyslet každý rozumný člověk. Proto je to nastaveno tak, aby vyšší tiery byly mnohem více náročnější na uživení a lidi to tak nutilo do hry investovat. " Dále jsi napsal toto " Jak už tu někdo trefně poznamenal - WoT rozhodně není P2W. V této hře se platí pouze za komfort, abyste rychleji expili tanky. Nemůžete si ale výhru nijak koupit, dokonce si nemůžete ani koupit nic, co by si nemohli pořídit i neplatící hráči. "

Obávám se, že je zde plno lidí v nějakém kóma. Tím se jich nechci samozřejmě dotknout, ale nejde napsat, že hra je zcela zdarma. Jediné co je zdarma, tak je herní klient. V tom bychom se shodli, ale hra jako celek, tak jak se to zde prezentuje určitě není zdarma. Mýtus o tom " že, když někdo umí " je zcela zavádějící, protože pokud zde máme určité procento hráčů a budeme vycházet z celého celku, což je číslo 100, tak kolik hráčů v procentuálním vyjádření doopravdy umí. Je to tatáž otázka, jako kdyby jsme se zeptali : Kolik je na světě fotbalistů a hokejistů, kteří se živí výhradně tímto sportem a to z celkové počtu všech registrovaných fotbalistů a hokejistů. Věřím tomu, že by toto procento nebylo nikterak vyšší, než to procentu, které se objevuje zde na WoT a patří výhradně hráčům, kteří nemusí vynakládat investice. Dále se vyjádřím k tomu jak jsi napsal "  Nemůžete si ale výhru nijak koupit, dokonce si nemůžete ani koupit nic, co by si nemohli pořídit i neplatící hráči. " Obávám se, že se jedná o další dezinformaci. Můžu si toho koupit daleko více, než neplatící hráč. Ty nedáš nic a já zainvestuji 100EUR. Co se stane? Ve stejný den, ve stejnou hodinu a i minutu  si koupíme IS3 ( nyní 1,797,950 ) a budeme mít oba na účtu 2 mil. a 25k volných a ke konvertování dalších 50k. Jenže já se rozhodnu pro koupi balíčku za 100EUR. Co se stane? Já budu najednou kompletně full , ale ty budeš někde na začátku. Já budu moci ovlivnit hru daleko více a častěji, než ty. Pokud budeme mít stejný balance do hry a budeme stejně herně vyspělí, tak já se posunu výsledkově nahoru a ty budeš nějakou dobu stagnovat anebo se svoji IS3 budeš muset hrát jinak. TO je ten pravý důvod, proč tuto hru nazývám P2W a ne F2P. F2P je pro mne jen herní klient, ale ne hra samotná jako celek. Proč jsou do ústranní hráči, kteří tuto hru hrají několik desítek měsíců a vše se točí kolem těch nových, kteří do této hry investují? Vy jim sice říkáte rajčata a jste naštvaní, když vás někdo takový pošle do garáže, ale takto je nastaven tento model, tato hra.

Spojeno. CE

V čem si jako odporuju? Přečti si můj příspěvek ještě jednou a zkus se nad ním i zamyslet. Hra je zdarma, to prostě neokecáš. Kdo na to má čas a umí, ten do ní nemusí investovat jedinou korunu. Ten, kdo chce nějaké výhody v rychlejším expení a lepších výdělcích, má zase na výběr možnost si připlatit za komfort. Ano, hra nemá být úplně zdarma, ale to neznamená, že ji nikdo nemůže hrát zdarma. Když nechceš platit, nemusíš - dá se to hrát i bez placení, ale pak musíš počítat s tím, že to budeš mít trošku složitější. Ostatně, ani tě nikdo nenutí postupovat na vyšší tiery. Můžeš klidně bez obav hrát tiery VI a ještě krásně vydělávat, aniž bys do hry vrazil jedinou korunu. Spousta lidí to tak hraje. Divil by ses, kolik hráčů je v této hře neplatících... Dokonce bych si troufl říci, že lidí, co neplatí nebo něco koupili pouze jednou, je mnohem víc, než těch, co si pravidelně platí prémiový účet nebo kupují prémiové tanky.

Taky si nastuduj význam pojmu P2W, protože to, co jsi uvedl jako příklad, to rozhodně není. P2W by to bylo v tom případě, že by sis za ty peníze koupil něco, co bych si já nemohl nikdy pořídit. Jenže ty si pouze kupuješ čas - komfort, že to máš hned. Ale hráč, co neplatí, se k tomu dopracuje časem taky. A pokud není úplně blbej, tak i vcelku rychle. Je to prostě typický model F2P. Hra jako taková je zdarma, kdo nechce, nemusí do ni investovat vůbec nic. Ale ten, kdo si připlatí, získá výhody v podobě rychlejšího postupu hrou. WoT je krásným příkladem definice F2P, nikoliv P2W. F2P je hra, která se dá zkrátka hrát zadarmo, ale jelikož nemá být úplně zadarmo, protože i autoři musí nějak vydělávat, tak je tu možnost prémiového účtu a různých balíčků či prémiových tanků. Nic z toho ti ale nezajistí výhru, pouze jednodušší postup hrou. A jestli ten rozdíl mezi F2P a P2W nevidíš, tak už fakt nevím, jak ti to jinak vysvětlit...

Co si vůbec představuješ pod pojmem F2P? Takto fungují všechny F2P hry, WoT není žádnou výjimkou. F2P přece neznamená, že je v té hře všechno úplně zadarmo - že platící i neplatící mají stejné podmínky. Proboha, jak bys pak vůbec lidi motivoval k placení? Vždycky je tam nějaká forma skutečného placení a zněj plynoucích výhod, jinak by tu hru ani nikdo nedělal. A o tom přesně je F2P :mellow:

Edited by Najlvin, 12 March 2016 - 10:41 AM.

Nightwolfi #57 Posted 12 March 2016 - 02:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9362 battles
  • 433
No svým způsobem je to více nebo méně P2W podle toho jak na to kdo pohlíží.U čisté F2P bych očekával za reálné prachy takové ty věci spíše kosmetického rázu,např chceš jinou vizuální podobu tanku tak si ho kup ,jinak vypadající garáž a jim podobné co nemají přímej vliv na hratelnost.Na druhou stranu je zase jen otázka zda tuto šanci někdo promění ve výhru a nebo ne ,jak už bylo řečeno reálné prachy ze špatného hrače dobrého neudělají ale můžou mu k tomu pomoci.

Miri37 #58 Posted 12 March 2016 - 02:32 PM

General

• Player
  • 50286 battles
  • 8,518

Vyzkoušel jsem aktuální verzi hry a napadla mě taková kacířská myšlenka. WG by mohlo prodávat expy, které budou třeba 2x dražší než převáděné.

Hře to v její současné podobě rozhodně uškodit nemůže a prvek P2W to není, protože expy si může získat každý, bez investování reálných peněz.

Lumifer #59 Posted 12 March 2016 - 04:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38143 battles
  • 741

View PostMiri37, on 12 March 2016 - 02:32 PM, said:

Vyzkoušel jsem aktuální verzi hry a napadla mě taková kacířská myšlenka. WG by mohlo prodávat expy, které budou třeba 2x dražší než převáděné.

Hře to v její současné podobě rozhodně uškodit nemůže a prvek P2W to není, protože expy si může získat každý, bez investování reálných peněz.

mi na zádech vyskočila husí kůže jak Himaláje...

Miri37 #60 Posted 12 March 2016 - 07:57 PM

General

• Player
  • 50286 battles
  • 8,518

View PostLumifer, on 12 March 2016 - 03:18 PM, said:

mi na zádech vyskočila husí kůže jak Himaláje...

Co to, že až taková téměř alergická reakce. Nepsal jsem, že by si je musel každý povinně kupovat. Tudíž by jsi byl v pohodě jako nyní  :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users