Jump to content

Je tato hra free to play nebo pay to win?

• Please log in to reply
584 replies to this topic

Poll: Je tato hra free to play nebo pay to win? (388 members have cast votes)

Free to play

1. Free to play (257 votes [66.24%] - View)

Percentage of vote: 66.24%

2. Pay to win (131 votes [33.76%] - View)

Percentage of vote: 33.76%

Vote Guests cannot vote Hide poll

La_Drang_ #81 Posted 14 March 2016 - 09:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 67647 battles
  • 587
  • [BBB2] BBB2

View PostKaraya12, on 13 March 2016 - 08:23 PM, said:

Tak i ode mne poslední pokus... Já si myslím, že tato hra je o nějakém výkonu, kterého se dá dosahovat po určitém čase. Pro každého hráče je ten čas i výkon individuální. Ale ten čas je to nejdůležitější!

Jakým způsobem si podle tebe mohu dopomoci k lepšímu výkonu? Dle tebe pouze penězi, ale pořád jsi tady ještě neuvedl nic co se dá pořídit za peníze a nemůžeš k tomu dojít i ve hře! Neustále se oháníš tím, že kdo si zaplatí, tak má hned tank ve fullu. Dobrá, to je jedna možnost.

Ale co když budu chtít mít hned po zakoupení full IS-3 a nechci zaplatit ani korunu? Což takhle si nahrát X bitev na KV-1, X bitev na KV-85 a X bitev na IS a střádat volné expy? Což takhle je střádat pomocí všech tanků v garáži, nebo pomocí X prémiových tanků které se daly získat zadarmo ve hře? Pak budu přeci na stejné startovní čáře i s "platičem". Nebo zase ne?

Kde je tady to P2W? Ale obávám se, že zase jen opakuji to co tady bylo již napsané. Jistě, pokud jsi toho názoru, že každý musí mít všechno hned kdy se mu to zachce, pak se nevyhneš placení. Ale když máš trpělivost, nebo skill, pak platit rozhodně nemusíš.

Ne nebudeš na stejné startovací čáře, protože já budu mít IS3 a ty ještě ne. Stejná startovací čára je ta, pokud jsou všichni na ni stejně a mají relativně stejný postup. Aby jsi dosáhl požadovaného cíle u IS3 a měl ho relativně full ( 73,600 exp ) , tak by jsi musel řádově odehrát 1400-1500 her s prem účtem, což je řádově 30-45 dní. Bez prem účta si to nedovedu ani představit ! :-DDD Opravdu mi tady nepiš pohádky o volných EXP na de facto full IS3 za týden.

Edited by La_Drang_, 14 March 2016 - 09:23 PM.

Norek1 #82 Posted 14 March 2016 - 09:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30776 battles
  • 698
  • [EHW] EHW

View PostLa_Drang_, on 14 March 2016 - 09:19 PM, said:

Ne nebudeš na stejné startovací čáře, protože já budu mít IS3 a ty ještě ne. Stejná startovací čára je ta, pokud jsou všichni na ni stejně a mají relativně stejný postup. Aby jsi dosáhl požadovaného cíle u IS3 a měl ho relativně full ( 73,600 exp ) , tak by jsi musel řádově odehrát 1400-1500 her s prem účtem, což je řádově 30-45 dní. Bez prem účta si to nedovedu ani představit ! :-DDD Opravdu mi tady nepiš pohádky o volných EXP na de facto full IS3 za týden.

Ovšem tohle by platilo pouze pokud by oba hráči dosahovaly stejných výsledků, reálně je možné aby dobrý hráč bez PÚ a nákupů goldů měl ten IS-3 dřív než špatný který platí.

Marty #83 Posted 14 March 2016 - 11:03 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 16088 battles
  • 239

View PostLa_Drang_, on 14 March 2016 - 08:19 PM, said:

Lenže ty si tie expy, čo potrebuješ na to aby si dal IS-3 do fullu môžeš vyjazdiť ako free na IS. Bude to trvať dlho, to hej, a o tom to je. Buď platíš, alebo ti všetko bude trvať dlhšie, ale všetko môžeš mať a niesi znevýhodnený ani ak nič neplatíš.

levapking #84 Posted 15 March 2016 - 12:00 AM

Major

• Player
  • 5754 battles
  • 2,829
Nevím, jaká ta hra je, ale dá se hrát zadarmo. Ovšem hrát stovky bitev s nízkým tierem, abych si vydělal na pár bitev s tierem vyšším, to mi přijde jako chyba. Jak můžu s AMX50 100 nastřílet 2 500 damage, vyhrát, nebýt zničen, jen z poloviny poškozen, nestřílím goldy a bez PÚ prodělat 2 235 ?!?! Pamatuju si docela dobře, že když jsem naposledy hrával AMX50 100, což je asi tak 2 roky ( možná i víc ), tak to byl tank se kterým jsem hrubě vydělával.

JustGoldNoob #85 Posted 15 March 2016 - 01:07 AM

Warrant Officer

• Player
  • 26474 battles
  • 513
:D:D:D:D:D Najviac ma bavia ľudia čo napíšu,že goldy na tankoch sú pay to win pretože už X patchov máte prémiovú muníciu za kredity ;) Táto hra nie je pay to win pretože to,že príde retard kúpí si prémiovú osmičku a nechápe absolútne princípom hry z neho OP hráča neurobí ani mu to nezačne vyhrávať bitky tak isto ani ak si kúpi prémiový účet.

Pay to win sú hry kde si hráč za hernú menu môže nakúpiť vylepšenia a vybavenie,ktoré ho posunú nad všetkých čo hrajú tú hru trebárs aj roky a nehádžu do nej peniaze...Tu to tak nie je tu si kúpiš len tank na zarábanie kreditov alebo si vylepšíš status účtu na prémiový.NIKTO ťa k tomu ani nenúti pri väčšine pay to win hrách máš už len hlúpe mesačné členstvo spoplatnené ;) Vo wot ťa do tej hry nikto nenúti hodiť ani cent nemáš prémiák ? Nevadí vyjazdiť si 5 tier zarába dobre alebo ak nemáš na prémiové tanky tieru VIII máš aj lacnejšie varianty.Tak isto prémiový účet čo je ešte podľa mňa lepšie ho nemať pretože musíš hrať s daným tankom dlhšie a zákonite ti to s ním za viac hier pôjde lepšie ako keby si s sním išiel polovicu.Alebo keď už ho mať chceš tak 10 eur na mesiac? Akože to zruinuje človeka ? Poznám veľa ľudí čo do tej hry nevrazili ani korunu a vyjadzilo si zlaťákov viac než mnoho hráčov za kariéru nakúpi za peniaze.Ak sa dostaneš na lepšiu úroveň je mnoho turnajov a možností ako si zlaťáky zarobiť.Keby tu neboli také veci a jediná šanca ako získať zlaťáky by bolo si ich zaplatiť tak možno v tedy by niekto mohol písať o pay to win ale takto ako tá hra je istotne NIE JE pay to win.

Gabriel_i5_Back #86 Posted 15 March 2016 - 06:03 AM

Major General

• Player
  • 46006 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST

View PostLa_Drang_, on 14 March 2016 - 09:19 PM, said:

Ok a čo to má spoločné s pay to WIN? Podľa toho čo píšeš je win vlastniť tier 10.  Lebo to je to čo ovplyvňuje rýchlosť postupu. Rozhodne neovplyvňuje šancu na výhru. A to sa mi nezdá. 

V tejto hre nie nič čo môžeš kúpiť iba za peniaze a čo by ťa zvýhodnilo v boji 1v1. Z toho vyplýva že rozhodne nie je pay to win. 

Keď sa nad tým zamyslím tak prémiový účet, kreditové balíčky a prémiové tanky T8 spôsobujú, že sa hore dostanú ľudia bez toho aby stihli nabrať skúsenosti. Z tohoto pohľadu je to skôr Pay2Lose.

Jmeno1 #87 Posted 15 March 2016 - 06:12 AM

Field Marshal

• Player
  • 50912 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Obdivuji všechny co to ještě nevzdali a neustále se snaží slepému La_Drang_ vysvětlit, že obloha je modrá. Jen tak dál. :great:

hadak66 #88 Posted 15 March 2016 - 11:09 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 34316 battles
  • 1,279
  • [_V4L_] _V4L_

View PostCrackonoshDesu, on 06 March 2016 - 08:13 AM, said:

Jednoduchá otázka.

Obchodní model WoT je F2P, tedy Free To Play. Pay To Win není žádné antonymum Free To Play, je to jako když se jeden baví o koze a druhej o voze.

To by byla první část, teď ještě jestli to je F2P A P2W.

Není, to je naprostá hovadina, jak už mnozí nade mnou psali. Sám zaměstanec WG (Kayi4ek?) napsal, že je hra Pay To Comfort, tedy že si platíš za urychlení grindu, v případě gold munice nehledání weakspotu (někdy). Aby hra byla Pay To Win, musely by být premiové tanky o flák lepší jak běžný tanky, což je celkem vzácnost (jestli tam vůbec nějakej vyloženě lepší je), většinou jsou právě k urychlení grindu.

vyloženě lepší je cromwell B a pak možná T-59 o kterém se tu psalo :-)

tohle je vtipné téma. Mě se za libilo, jak tu někdo psal, že ví, jaké tanky by teď expil a pod. to je také nesmysl, pač, já když začínal, tak některé premiáky zde vůbec nebyly a některé tanky/větve také ne. Celkem se mi i libí, jak WG si hraje s nastavením tanků a nikdy se za celou dobu nestalo, že by dali touto změnou jako OP premiák. A teď jsem o více rád, že tato změna není co 1/4 rok, pač to zase bylo neunosné a spíše to nahrávalo P2W... tj. rychle si naexpi ten buffnutý tank.... to je už naštěstí minulostí....

za mě jsem nepoznal rozdíl v tom, že jsem si kupoval PÚ nebo jedu bez něj.

Edited by hadak66, 15 March 2016 - 11:09 AM.

Gancho_Chunyomlato #89 Posted 15 March 2016 - 11:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 49745 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE
La Drang: Mam uplne jednoduchy dotaz. Vcera jsem odehral 39 bitev, WR z nich mam 36%. Komu, kam a kolik mam zaplatit, aby se vcerejsek neopakoval? Pokud tvrdis, ze hra je pay to win (placenim k vitezstvi), tak by melo byt mozny si ty vitezstvi koupit. Predem diky za odpoved, nerad prohravam, penez mam dost, nejaky to vitezstvi navic si rad koupim.
Kappa (pro ostatni)

CabalSvk #90 Posted 15 March 2016 - 01:53 PM

Corporal

• Player
  • 11244 battles
  • 183
  • [TG-SK] TG-SK
Pay to Win by to bolo vtedy, keby si na tank mal dve dela, jedno za kredity a druhe vykonnejsie, ale iba za real prachy. Vo WoT ziskas vsetky doplnky (dela, maskovaci nater, municiu) na vozidla za hernu menu bez nutnosti platit realne peniaze. Ostatne veci ako premiove tanky nepotrebujes pre dalsi postup v hre a davaju bonus jeho majitelovi (zrychleny vycvik), ale nemaju vyhodu ked proti nim postavis tank za kredity na na rovnakom tieru.

To je pre mna definicia vyznamu pay to win.

Miri37 #91 Posted 15 March 2016 - 03:57 PM

General

• Player
  • 50504 battles
  • 8,562

View PostCabalSvk, on 15 March 2016 - 12:53 PM, said:

Pay to Win by to bolo vtedy, keby si na tank mal dve dela, jedno za kredity a druhe vykonnejsie, ale iba za real prachy. Vo WoT ziskas vsetky doplnky (dela, maskovaci nater, municiu) na vozidla za hernu menu bez nutnosti platit realne peniaze. Ostatne veci ako premiove tanky nepotrebujes pre dalsi postup v hre a davaju bonus jeho majitelovi (zrychleny vycvik), ale nemaju vyhodu ked proti nim postavis tank za kredity na na rovnakom tieru.

Předpokládám, že základní ekonomiku WOT znáš.

Nyní mám dotaz, zda se budeš na hru dívat stejně, když dojde k nějakým úpravám co jí nezmění na "pay to win dle tvé definice"

Výdělky s PÚ nebudou vyšší o 50%, ale 10x. Cena opravy techniky se zvedne např 2,5x stejně jako cena ostatních věcí mimo munice, co bude 10x dražší.

Mám za sebou víc her a dost jich bylo o tom, jít raději platícím hráčům z cesty i přesto, že se tam dalo vše získat i bez investování peněz do hry.

_Imperium #92 Posted 15 March 2016 - 06:42 PM

Major

• Player
  • 31799 battles
  • 2,669

View PostCabalSvk, on 15 March 2016 - 01:53 PM, said:

No, na druhou stranu tu byl učiněn pokus, jak z hráčů získat další prachy. A to zavedením nerovnováhy mezi hráči nákupem bonusů za nápisy a obrázky. Za kredity a zlatky. Kreditů ze hry je dost a proto je třeba je nějak vrátit zpět změnou ekonomiky (nákupem nezbytností ), aby byli hráči v mínusu. :) Kdo nemá zlatky, použije kredity. Když dojdou kredity, může si je koupit za zlatky a ty zas za peníze nebo rovnou získat kredity za peníze. Nebo se obejít bez bonusů a šetřit kredity na postup hrou, ale být v nevýhodě před platícími hráči.

Je to kulišárna nebo spekulace? :)

La_Drang_ #93 Posted 15 March 2016 - 09:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 67647 battles
  • 587
  • [BBB2] BBB2

View PostJmeno1, on 15 March 2016 - 06:12 AM, said:

Obdivuji všechny co to ještě nevzdali a neustále se snaží slepému La_Drang_ vysvětlit, že obloha je modrá. Jen tak dál. :great:

JMENO, já vím, že obloha je modrá, ale nelze popřít, že výhoda prem účtu, tanku a případně goldové munice mohou být brána jako nezanedbatelná výhoda na tvé straně a položit mi otázku " A tedy jaká? " mi přijde v těchto souvislostech přinejmenším úsměvná. Abych i já polevil ze svých aktivit, tak lehce připustím tvůj názor, ale prvotní dvě slova P2 tam nechám.

La_Drang_ #94 Posted 15 March 2016 - 09:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 67647 battles
  • 587
  • [BBB2] BBB2

View PostGancho_Chunyomlato, on 15 March 2016 - 11:27 AM, said:

La Drang: Mam uplne jednoduchy dotaz. Vcera jsem odehral 39 bitev, WR z nich mam 36%. Komu, kam a kolik mam zaplatit, aby se vcerejsek neopakoval? Pokud tvrdis, ze hra je pay to win (placenim k vitezstvi), tak by melo byt mozny si ty vitezstvi koupit. Predem diky za odpoved, nerad prohravam, penez mam dost, nejaky to vitezstvi navic si rad koupim.
Kappa (pro ostatni)

Odpovím ti na tvůj dotaz stejně a to tak tak ty jsi se zeptal mne. Kolik mám sníst jídla, aby jsem se cítil najezený? Znáš na to odpověď?

Karaya12 #95 Posted 15 March 2016 - 09:24 PM

Brigadier

• Player
  • 19641 battles
  • 4,207
  • [SVINE] SVINE

View PostLa_Drang_, on 15 March 2016 - 10:10 PM, said:

JMENO, já vím, že obloha je modrá, ale nelze popřít, že výhoda prem účtu, tanku a případně goldové munice mohou být brána jako nezanedbatelná výhoda na tvé straně a položit mi otázku " A tedy jaká? " mi přijde v těchto souvislostech přinejmenším úsměvná. Abych i já polevil ze svých aktivit, tak lehce připustím tvůj názor, ale prvotní dvě slova P2 tam nechám.

Otázka vždy byla položena v tom smyslu aby jsi odhalil, co je ve hře jen za peníze, dává ti to výhodu a nemůžeš to dostat za stříbrné. Na tom snad není nic úsměvného...

Ale jsem rád, že nakonec došlo k posunu a snad i pochopení :great:

P.S. O ty první dvě slova se tady nikdo nepřel.

Terentius #96 Posted 15 March 2016 - 10:08 PM

Major

• Player
  • 13099 battles
  • 2,527
  • [UC0RN] UC0RN
Tady je pořád jeden základní problém. La_Drang nemá páru co znamená P2W. Tudíž těžko ho můžete o něčem přesvědčit. Podobně jako když by rozdával perma bany na dvě hodiny :D.

La_Drang_ #97 Posted 16 March 2016 - 01:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 67647 battles
  • 587
  • [BBB2] BBB2

View PostKaraya12, on 15 March 2016 - 09:24 PM, said:

Otázka vždy byla položena v tom smyslu aby jsi odhalil, co je ve hře jen za peníze, dává ti to výhodu a nemůžeš to dostat za stříbrné. Na tom snad není nic úsměvného...

Ale jsem rád, že nakonec došlo k posunu a snad i pochopení :great:

P.S. O ty první dvě slova se tady nikdo nepřel.

Vše je tady zadarmo a proto dávám návrh, aby se zrušil gift shop, všechny prem tanky byly také zrušeny a hráčům byly prodány a kredity převedeny na účet a ten kdo nebude dobrý, tak holt nebude jezdit vyšší tiery. Dále by jsem zrušil prem účet, všechny soutěže, kde jde něco dostat zadarmo, protože ve hře zadarmo soutěžit o něco zadarmo je v samé podstatě parodie. Zrušil bych konvertování exp, protože to jde nyní s goldy a pokud by nebyl GIFT, tak by to byla kravina. A díky tomu by byli hráči, jako ty, spokojeni, protože by to všechno bylo zadarmo. Vítejte v ráji.

Marty #98 Posted 16 March 2016 - 01:24 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 16088 battles
  • 239
To je pokus o trolling alebo to myslíš vážne? Predpokladám, že to prvé, ale tak človek si nikdy nemôže byť istý :)

La_Drang_ #99 Posted 16 March 2016 - 01:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 67647 battles
  • 587
  • [BBB2] BBB2

prosím přečtěte si toto

http://ftr.wot-news.com/2014/09/20/of-world-of-tanks-economy-2-free-to-play-vs-pay-to-win/

a tady toto

http://www.ddworld.cz/videa/pocitacove-hry/world-of-tanks-10.0-jako-pay-to-win-tvurci-couvaji.html

Toto jsem zde chtěl dát, až ve velmi výjimečném případě a ten nastal. pokud si myslíte, že je toto jen můj názor, tak se velice mýlíte.

La_Drang_ #100 Posted 16 March 2016 - 01:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 67647 battles
  • 587
  • [BBB2] BBB2

View PostMarty, on 16 March 2016 - 01:24 AM, said:

To je pokus o trolling alebo to myslíš vážne? Predpokladám, že to prvé, ale tak človek si nikdy nemôže byť istý :)

Marty, víš co je smutné? Že ty si vůbec neověříš fakta, stejně jako ostatní, ale jediné co víš, tak jaký je rozdíl mezi F2P a P2W. To vím i já, ale nejdříve je potřeba si něco zjistit nejen o těchto modelech, ale i o tom zdali tento model je či modely je/ jsou zde aplikovány a ty jsi si nezjistil vůbec nic. Chyba !

Jinak to není troling  a myslím to vážně, pokud máte na to vše takový názor !!!

Edited by La_Drang_, 16 March 2016 - 01:29 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users