Jump to content

Type 95 (tier IV, ciężki)

• Please log in to reply
98 replies to this topic

Konto_Prasowe #1 Posted 12 September 2015 - 07:31 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12445 battles
  • 75
  • [RAZUR] RAZUR
Temat poświęcony pojazdowi Type 95 (japoński czołg ciężki IV poziomu) 

StuprocentowyCebulaczek #2 Posted 12 September 2015 - 08:16 PM

Brigadier

• Player
  • 19363 battles
  • 4,396
Warto wspomnieć, że tak jak DW i B1 ma jednak ograniczone losowania, mimo działka z lepszą penetracją. Sama armata 7.5cm jest dziwna, zachowuje się jak troll( jest nim??), pociski lecą strasznie powoli i po duże paraboli , jednak ma przyzwoitą celność i penetrację. Zaskoczyło mnie i dalej nie rozumiem, czemu działo skupia dłużej niż na czołgu średnim Chi-He, ale na szczęście w ruchu czy po strzale celownik nie rozwala się na cały ekran i nie odczuwa się tego. Oczywiście jest on jednostrzałowy dla każdej haubicy z HE, mimo że wartością HP dorównuje czołgom średnim z V tieru, jest to bardzo nie przyjemne, bo najwięcej tych niedzielnych graczy gra na KV-1 z trollem i jak taki nas wypatrzy, to choćby był największym debilem, to rof nie pozwoli nam go zjeść, nie damy rady już przed nim uciec. Względem 3 zwiększa nam się dmg na strzał i penetracja, troszkę więcej hp, ale nie ma większych zmian. Dość średnia maszyna mimo obniżonego MM.

jademseczougiem #3 Posted 13 September 2015 - 06:31 PM

Corporal

• Player
  • 2325 battles
  • 171

DW2 ma obniżony MM , pierwsze słyszę?

Sprawdzam.

Edited by jademseczougiem, 13 September 2015 - 06:31 PM.

TMDarkAngelTM #4 Posted 13 September 2015 - 06:41 PM

Corporal

• Player
  • 10309 battles
  • 183
Jak narazie największe gówno jakim grałem chyba będzie to jedyna IV na którą wydam free expa

Edited by TMDarkAngelTM, 13 September 2015 - 06:41 PM.

jademseczougiem #5 Posted 13 September 2015 - 06:45 PM

Corporal

• Player
  • 2325 battles
  • 171

View PostTMDarkAngelTM, on 13 September 2015 - 06:41 PM, said:

Jak narazie największe gówno jakim grałem chyba będzie to jedyna IV na którą wydam free expa

Możesz mieć taką opinię, ja pozostawiłem ten tank w garażu, mina pewniaka idącego na łatwego fraga odeslanego do garażu bezcenna.

Edited by jademseczougiem, 13 September 2015 - 06:46 PM.

TMDarkAngelTM #6 Posted 13 September 2015 - 07:16 PM

Corporal

• Player
  • 10309 battles
  • 183

View Postjademseczougiem, on 13 September 2015 - 05:45 PM, said:

Możesz mieć taką opinię, ja pozostawiłem ten tank w garażu, mina pewniaka idącego na łatwego fraga odeslanego do garażu bezcenna.

Każdy może mieć swoją opinie uszanowałeś moją za co ci dziękuje szanuje twoją opinie. ;)

Pozdrawiam

StuprocentowyCebulaczek #7 Posted 13 September 2015 - 07:21 PM

Brigadier

• Player
  • 19363 battles
  • 4,396

View Postjademseczougiem, on 13 September 2015 - 05:31 PM, said:

DW2 ma obniżony MM , pierwsze słyszę?

Sprawdzam.

Najpierw sprawdź, potem pisz. Tak, ma losowania tylko do V tieru, jak każdy inny drzewkowy ciężki.

StuprocentowyCebulaczek #8 Posted 13 September 2015 - 07:24 PM

Brigadier

• Player
  • 19363 battles
  • 4,396

View PostTMDarkAngelTM, on 13 September 2015 - 05:41 PM, said:

Naprawdę chcesz wydać na jakiś śmieszny IV tier 15k wolnego expa? Za to mógłbyś kupić sobie wieżę w jakiejś VIII czy nawet IX, ale co ja tam wiem, lepiej wydać exp na mały czołg by skrócić sobie grę o 5 bitew, niż na 8 gdzie będziesz grał przynajmniej setkę.

PL_Robson #9 Posted 13 September 2015 - 08:38 PM

Brigadier

• Player
  • 20669 battles
  • 4,473
  • [KKM] KKM

View PostPoland_Strong, on 13 September 2015 - 07:24 PM, said:

Naprawdę chcesz wydać na jakiś śmieszny IV tier 15k wolnego expa? Za to mógłbyś kupić sobie wieżę w jakiejś VIII czy nawet IX, ale co ja tam wiem, lepiej wydać exp na mały czołg by skrócić sobie grę o 5 bitew, niż na 8 gdzie będziesz grał przynajmniej setkę.

No i po co się spieszyć?

majan4 #10 Posted 14 September 2015 - 10:47 AM

Lieutenant

• Player
  • 66737 battles
  • 1,735

View PostTMDarkAngelTM, on 13 September 2015 - 05:41 PM, said:

Na pewno w czołówce najgorszych czołgów.

View PostPL_Robson, on 13 September 2015 - 07:38 PM, said:

No i po co się spieszyć?

Trza się pobawić przed nerfem VI .

View PostPoland_Strong, on 13 September 2015 - 06:24 PM, said:

Jak wylosuje Ci 6 meczy -1 i -2 pod rząd, zapewne zmienisz zdanie.

O samym czołgu.

Na swoim tierze idzie pograć, wyżej uczucie bezsilności. Tylko bliski i   średni dystans można wykorzystać alfę i dobry dmg moim zdaniem gorszy od DW2. Na dużych odległościach celuje się prawie tak, jak na brytyjskich trollach tylko efekt trafienia nie ten

Można się przemęczyć, to mój chyba trzeci czołg , na którym skorzystałem z wolnego , w niewielkim zakresie ale nie wytrzymałem. Choć specjalistę zaliczyłem,  czułem się jakby WOT kule nosił :) trafienia nieprawdopodobne, na ale jakaś rekompensata po 33% WR musiała być .

StuprocentowyCebulaczek #11 Posted 14 September 2015 - 11:23 AM

Brigadier

• Player
  • 19363 battles
  • 4,396

View Postmajan4, on 14 September 2015 - 09:47 AM, said:

Na pewno w czołówce najgorszych czołgów.

Trza się pobawić przed nerfem VI .

Jak wylosuje Ci 6 meczy -1 i -2 pod rząd, zapewne zmienisz zdanie.

Jak mi wylosuje -2, jak to ma MM do piątego poziomu, inaczej V tieru?! Nie takimi gniotami grałem, więc twierdzenie z dupy. Taki DW 2 bardzo lubiłem, a tym mimo niszczenia mnie na strzał z trolla i tak uważam za conajmniej grywalnego. Na pewno działo pozwala łatwiej go przejść niż DW czy B1.

Jego kolegą, Type 91, rozegrałem 7 bitew w tym 6 na V, czyli zawsze w najgorszym losowaniu, tylko pierwszą bitwę na stocku miałem ze swoim poziomem. I nie uważam, że jest to jakieś gówno na które trzeba wydawać wolne doświadczenie, chyba, że masz złota w cholerę na przetapianie lub po 40k bitew nie wiesz co już ze sobą zrobić i wsadzasz cały exp w jak najszybsze przejście do X. Dla normalnego gracza to jest strata cennego doświadczenia.

Edited by Poland_Strong, 14 September 2015 - 11:33 AM.

Blemmm #12 Posted 14 September 2015 - 11:40 AM

Private

• Player
  • 20986 battles
  • 28
  • [RAZ3M] RAZ3M

Moim zdaniem mega szrot, uznaje ten czołg za najgorszy na IV tierze. Kaczuszka i D.W. 2 przy tym czołgu to cuda.

Plusy:

+ 460 hp to duży zapas i pomaga, o ile nie trafimy na przeciwnika z haubicą (np Hetzer lub Alecto) albo ze spamerskim działkiem (np Matylda)

+ Duża waga ok 30t - jak ktoś nieobeznany na nas wpadnie, to może się zdziwić i zginąć

+ Opuszczenie lufy po prawej stronie jest całkiem znośne, co wraz z wysokim ułożeniem działa daje nam możliwość częściowego grania na hull down

+ Jeżeli się przebijesz, możesz uzyskac duży DPS

+ 70 mm penetracji i 110 dmg daje nam nawet dobre wyniki na IV t, a na III - czyni z nas broń masowej zagłady

Minusy (oj dużo tego będzie)

- Duża sylwetka czyni z nas idealny cel dla każdego, nie pomaga w tym niska prędkość oraz niska prędkość obrotu. Wysokość nie ułatwia ponadto grania na odległość.

- Blachy ustawione pod katem prostym i o maksymalnej grubości 30 mm - jestesmy cudownym celem dla artylerii i haubic, których na tierach IV, V i VI jest dużo, ponadto utrudnione jest katowanie

- 340 m widzenia jest nawet duże jak na HT IV t, ale przy naszej prędkości nic nam nie daje, przy tych gabarytach SAu 40 ma największy zasięg widzenia na tym tierze. Nie pomoże też nawet przy Hetzerze o znikomym zasięgu widzenia, gdyż strzelając od razu przed nim się ujawniamy

- Zgodnie z przedwojenna moda, czołg jest wielowieżowy = dużo weakspotów. Ponadto wieża z lewej strony uniemożliwia opuszczanie działa z tej strony.

- Te 70 mm  penetracji nic nam nie dają przeciwko V i tym bardziej VI tierom, KW i Churchille są naszą zmorą.

- Pociski premium mimo że mają kuszące i mają oszałamiające 100 mm penetracji przy cenie "tylko" 2400 s, nie są APCR tylko Heat - oznacza to, że nie znając weakspotów oraz umiejscowienia gąsek i spaced armor, strzelanie z tych pocisków jest całkowicie bezcelowe. dodatkowo łatwo zadać śmieszne obrażenia. Przydatne to może być gł do zdejmowania gąsek u przeciwnych HT, by nabijać w ten sposób doświadczenie. Oczywiscie strzelanie na odległość powyżej 300 m jest złym pomysłem z powodu...

- Celności 0.4, która nie jest najgorsza, ale w tym czołgu należy uznać za wadę, gdyż ciężko wstrzelić się w weakspota. I to nie byłoby najgorsze, gdyby nie...

- Prędkość wylotowa pocisków. Prędkość wylotowa pocisków jest koszmarnie niska. Jest to podobny terror i koszmar jak w legendarnej wyrzutni kartofli u Brytoli. Tyle że tam skutecznie mogła funkcjonować np. u Valentine AT i Covenanterze (tak wiem że to 2 różne haubice, ale mają podobnie koszmarną prędkość). W przypadku 7,5 cm TGT 99 idzie się załamać... Wspominałem o strzelaniu z 300 m? Maksymalnie 200 m, a w ruchu ryzykujesz na własną odpowiedzialność, a celne trafienie jest loterią (aczkolwiek udało mi się szczęśliwie upolować Pz 1c w ruchu).

- Niska prędkość poruszania uniemożliwia szybkie dotarcie na miejsce akcji lub pomoc drużynie. Jak ruszasz nim w określonym kierunku - nie wycofasz się (podobnie jak Churchille). Artyleria tez nas kocha.

Taktyka - bitwa IV t - możesz się wykazać, ale nie szarżuj, mocno do przodu, bądź w 1,5-2 linii i celuj gł w miękkie cele. Unikaj czołgów spamerskich oraz tych z haubicami.

- bitwa V t - trzymasz się z tyłu, nie walczysz z HT V t, szukasz miękkich celów, starasz się ukryć ew. jechać za lemming trainem. Ew. detraczysz HT.

Podsumowując - czołg jest tragiczny, wyróżnia się sprawianiem frustracji u prowadzącego, wykosztowaniem się na HEATy oraz myśleniem, jakim cudem kaczuszka, grant lub D.W. mogły być takie złe... Omijać, najlepiej przeskoczyć za darmowe doświadczenie albo jeździć w plutonie z SAu 40, by spotował Tobie cele. zostało mi tylko 6k expa...

Tylko dla masochistów.

Edited by Blemmm, 14 September 2015 - 12:31 PM.

majan4 #13 Posted 14 September 2015 - 12:11 PM

Lieutenant

• Player
  • 66737 battles
  • 1,735

View PostPoland_Strong, on 14 September 2015 - 10:23 AM, said:

Jak mi wylosuje -2, jak to ma MM do piątego poziomu, inaczej V tieru?! Nie takimi gniotami grałem, więc twierdzenie z dupy. Taki DW 2 bardzo lubiłem, a tym mimo niszczenia mnie na strzał z trolla i tak uważam za conajmniej grywalnego. Na pewno działo pozwala łatwiej go przejść niż DW czy B1.

Jego kolegą, Type 91, rozegrałem 7 bitew w tym 6 na V, czyli zawsze w najgorszym losowaniu, tylko pierwszą bitwę na stocku miałem ze swoim poziomem. I nie uważam, że jest to jakieś gówno na które trzeba wydawać wolne doświadczenie, chyba, że masz złota w cholerę na przetapianie lub po 40k bitew nie wiesz co już ze sobą zrobić i wsadzasz cały exp w jak najszybsze przejście do X. Dla normalnego gracza to jest strata cennego doświadczenia.

Każdy czołg jest grywalny co nie znaczy nic więcej poza tym że można nim grać.

Być może lubisz takie czołgi, ale w mojej i nie tylko mojej opinii ,oba są słabe typ 95 jest fatalny a DW2 tylko irytujący.  

Myślę że forum i tak zweryfikuje ten czołg. Zapewne wielu "nienormalnych" stwierdzi , że czołg jest słaby . 

Uważaj sobie co chcesz ale na forum podaruj sobie wycieczki osobiste i swoje nietrafione domysły.

RolujeNalesnika #14 Posted 14 September 2015 - 01:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29432 battles
  • 662

Ciężki to on jest w graniu. Papier jak LT i .

Jak tylko się da ruszam na tier wyżej.

StuprocentowyCebulaczek #15 Posted 14 September 2015 - 02:40 PM

Brigadier

• Player
  • 19363 battles
  • 4,396

View Postmajan4, on 14 September 2015 - 11:11 AM, said:

Każdy czołg jest grywalny co nie znaczy nic więcej poza tym że można nim grać.

Być może lubisz takie czołgi, ale w mojej i nie tylko mojej opinii ,oba są słabe typ 95 jest fatalny a DW2 tylko irytujący.  

Myślę że forum i tak zweryfikuje ten czołg. Zapewne wielu "nienormalnych" stwierdzi , że czołg jest słaby . 

Uważaj sobie co chcesz ale na forum podaruj sobie wycieczki osobiste i swoje nietrafione domysły.

Grywalne, czyli tyle by móc poświęcić 15 bitew by pozbyć się go. Super nie jest, ale jest naprawdę do osiągnięcia. I nie napisałem nigdzie, że jest mocny, do cholery, że nie trzeba na niego marnować wolnego expa. I nigdzie nie zrobiłem żadnego wjazdu na twoje staty i żadnych epitetów, tylko tyle, że widać tu na forum ile masz bitew. To ty próbujesz zrobić z siebie ofiarę, bo ktoś odpowiedział na twój zarzut.

KrwawyMotyl #16 Posted 14 September 2015 - 06:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21306 battles
  • 701

Dramat, jedyne na czym mogę polegać to niedoświadczeni gracze na tych tierach z którymi mam przyjemność walczyć.

Pancerza brak, mobilności brak, penetracja kiepska, działo takie sobie, niby ma niezły dmg, ale pocisk leci niczym wystrzelony z habicy, celność słaba, skupianie słabe.

Przejść, sprzedać i zapomnieć.

janus160121typek1 #17 Posted 15 September 2015 - 05:19 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10331 battles
  • 437

Moim zdaniem jest to totalne gówno bo nie ma ogólnie ŻADNYCH plusów... ma więcej wad niż plusów... i to takie wady, które neutralizują niektóre plusy albo nawet nakładają na siebie minusy kolejne... np. dużo hp ale co z tego skoro to jest papier taki, że wszystko nas bez problemu przebija? nawet 3 tierowe lekkie czołgi... one mają nas nawet na 3 hity i to jest po prostu porażka ten czołg... penetracja też słaba... mamy problem z przebijaniem wielu czołgów... po prostu lufa jak mniej więcej u D.W. 2... wgl on jest tak wielki i tak wolny, że dla artylerii to jest atrakcja i to główna... ss dam jak type 95 potrafi być kiepski...

jak widać z 9 czołgów tylko 1 ma zabicie... jest to totalna masakra... gra tym czołgiem na kv-1 nie ma sensu... nie można go przebić... ( nie licząc weak spota ). Za nim ten czołg dojedzie to jest po zawodach... jeszcze raz powtarzam... jest to totalne GÓWNO i jeżeli ktoś zamierza to przechodzić to uprzedzam, że to będzie kolejna męczarnia...

1Jurko #18 Posted 17 September 2015 - 12:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31092 battles
  • 504
No cóż. Dobrze że w tygodniu jest x3 więc szybciej się go przeskoczy. Ja dopiero zrobiłem na nim silnik i gąski, teraz zbieram na jego następce. Podejrzewam że skończy się tylko na zbijaniu gwiazdki

Tank_Kloss #19 Posted 20 September 2015 - 01:40 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 81272 battles
  • 1,347
  • [2PBP] 2PBP

View Post1Jurko, on 17 September 2015 - 12:11 PM, said:

No cóż. Dobrze że w tygodniu jest x3 więc szybciej się go przeskoczy. Ja dopiero zrobiłem na nim silnik i gąski, teraz zbieram na jego następce. Podejrzewam że skończy się tylko na zbijaniu gwiazdki

musisz zebrać ekipę 3 czołgów z limitowanym mm, wtedy często będziecie w topie i przyspieszycie grind #Top

timlukasvogel2001 #20 Posted 20 September 2015 - 08:58 AM

Lance-corporal

• Player
  • 25129 battles
  • 52
  • [TRI-X] TRI-X

Muszę troche obronić ten czołg. Wcale nie jest taki ujowy. Grałem gorszymi jak choćby : Somua SAu 40 czy VK 30.01 (H) ( Vtier). 

Type 95 ma losowania max. do V tieru. Fakt ,że na V tierze jest free fragiem dla KV1 czy Churchilla ale z resztą powalczy.

Zresztą całkiem przyjemnie się go robiło - ot to moje subtelne zdanie  .

A oto Dowód (przez te bitwy użyłem może 3ech pocisków goldowych) :

Posted Image

Edited by Mad_Gringo, 20 September 2015 - 09:02 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users