Jump to content

Type 95 (tier IV, ciężki)

• Please log in to reply
98 replies to this topic

lameria #41 Posted 12 October 2015 - 03:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 43266 battles
  • 67
  • [NEWRA] NEWRA

Wolny, bardzo wolny, tragicznie wolny jakby miał pancerz taki jak Maus...

Niestety na 4 tierze są lekkie czołgi który mają grubszy i lepiej wyprofilowany.

Armata, tyłka nie urywa, ale satysfakcję daje:P

Myślałem że B1 na standardowej ammo to tragedia, bo wszystkim stalowe ściany nabijasz, ale przynajmniej jakieś konkretne blachy woził na sobie.

Jak już ktoś wyżej wspomniał, największą zaletą tego czołgu jest to że prowadzi do O-I exp.

P.S. Odczepcie się od DW2, ten czołg o krasnoludzkiej nazwie "Durchburchwagon" ma fenomenalną 75 z której można HE ammo miażdżyć papierowe cele

oiron666 #42 Posted 12 October 2015 - 03:43 PM

Corporal

• Player
  • 11688 battles
  • 107
Największa zaleta to dobre kątowanie działa (bokiem!). Dzięki temu można próbować grać na hull down. Nie żeby wieza była twarda, ale jest mała i ciężko w nią trafić. Innych zalet jakby... brak. Generalnie słabe działo, pociski lecą po łuku, czyli wolno, kiepska penetracja, szybkostrzeność ok. Arta nas kocha, czołg tylko i wyłącznie do przejścia... Jeszcze tylko 4k expa...

ZgredPL #43 Posted 22 October 2015 - 01:22 PM

Sergeant

• Clan Commander
  • 24306 battles
  • 255
  • [3CITY] 3CITY

W życiu nie sądziłem, że będę grał gorszym czołgiem niż AMX 40 :D Oto tytuł stalowego pinokia przeszedł na nowego mistrza - Type 95 :D

Czołg ciężki, który ma gorszy pancerz niż niektóre lighty :D tiery 4-6 jedzą go jak chcą.

Jedyny mały plusik to granie z pociskami HE na maks tierach 4 ;] No i jak napisał kolega wyżej prowadzi do fenomenalnego O-I

Radzę przeskoczyć Type 95 za free xp, szkoda nerwów na granie tym potworkiem.

Blemmm #44 Posted 27 October 2015 - 08:29 AM

Private

• Player
  • 20880 battles
  • 28
  • [RAZ3M] RAZ3M

View PostPiterekRowerek, on 03 October 2015 - 11:50 AM, said:

A co jak wróg się rusza jak by miał w dupie robaki? Wspomnę jeszcze ogarniętych graczy co kochają grać matildami, 0-1 experimentalami... aha i jak team przeciwny się zgra, a team po naszej stronie nie... i się kończy tak, że jest 2 vs 1 i team ma nas totalnie gdzieś... jak wjadą b1 i matilda to już wgl type 95 tutaj jest do kitu... tym czołgiem nie da się grać... większość graczy grając nim o mało zawału nie dostała... takie wady, że szok... nienawidzę type 95... większość 4 tierowych czołgów to gówna w tym ten...

Nie wspomniałem nigdzie, że uda sie przeciwko inteligentnemu przeciwnikowi... Oczywistym jest, że skątowana Matylda to wyzwanie dla prawie każdego czołgu IV. tieru. Team jak "nie zgra", to nic Ci nie pomoże. Urocze tez jest, że zjechałeś cały ten tier, patrząc przez pryzmat tego ze nie wszystkie ruszą "na pałę" na VI. tierze. Pominę ze to jest raczej zbalansowany tier.

StuprocentowyCebulaczek #45 Posted 27 October 2015 - 12:00 PM

Brigadier

• Player
  • 18123 battles
  • 4,293

View PostBlemmm, on 27 October 2015 - 07:29 AM, said:

Pominę ze to jest raczej zbalansowany tier.

Może i jest sporo fajnych maszynek, ale właśnie IV mają najbardziej po dupie, bo przeskok między tierowy jest największy, VI są już bardzo wykoksane względem niższych poziomów. Taki AMX 40, M3 Lee i Grand, Valentine itd. Oczywiście mogą one coś zrobić, każdym czołgiem można coś zrobić, ale na tych tierach różnica jest za duża, Hetzer może nas zjeść na strzał, więc przy wysypie KV-1 z trollem i O-I, frustracja przy grze przeciwko nim jest naprawdę duża.

A Typa 95 nie warto przeskakiwać za free, to jest maks 10-15 bitew, gdzie często walczymy przeciwko IV, da się coś tam robić i nawet miło go skończyć (tak było u mnie). Free exp lepiej przekazać na np. gąski do O-I exp. by sobie ułatwić grind.

Blemmm #46 Posted 27 October 2015 - 03:56 PM

Private

• Player
  • 20880 battles
  • 28
  • [RAZ3M] RAZ3M

View PostPoland_Strong, on 27 October 2015 - 11:00 AM, said:

Może i jest sporo fajnych maszynek, ale właśnie IV mają najbardziej po dupie, bo przeskok między tierowy jest największy, VI są już bardzo wykoksane względem niższych poziomów. Taki AMX 40, M3 Lee i Grand, Valentine itd. Oczywiście mogą one coś zrobić, każdym czołgiem można coś zrobić, ale na tych tierach różnica jest za duża, Hetzer może nas zjeść na strzał, więc przy wysypie KV-1 z trollem i O-I, frustracja przy grze przeciwko nim jest naprawdę duża.

A Typa 95 nie warto przeskakiwać za free, to jest maks 10-15 bitew, gdzie często walczymy przeciwko IV, da się coś tam robić i nawet miło go skończyć (tak było u mnie). Free exp lepiej przekazać na np. gąski do O-I exp. by sobie ułatwić grind.

Tyle, że zapominasz, że jest to często odkupione innymi wadami - lee i grand świecą się jak psu jajca, brak im też celności i nie sa typowymi mt; kaczuszka ma op pancerz, ale dalej ma weakspota na głowie, jest wolna a działo nie powala; valentine... nim gra się specyficznie, każdą z wersji. Ok masz takie zdanie i odczucia, po prostu uważam że na tym tierze jest balans między jednostkami totalnie opancerzonymi, a derpami i ultrapenetratorami (czyli kaczka, b1 i matylda vs hetzery, mardery, t40). Jest równiej niż np. na tierze VI, w którym różnice stają się kosmiczne. Sprecyzuję - brałem pod uwage SAM tier IV, a nie tier bitewny VI.

Nie warto przeskakiwać za free, trzeba po prostu być ostrożnym. Na wszystko co strzela.

janus160121typek1 #47 Posted 31 October 2015 - 07:52 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9065 battles
  • 407
  • [-K5-] -K5-
To jest nic nie warta kupa złomu, conventer może go zniszczyć bez problemu, a to czołg lekki... a podobno ten typek 95 to czołg ciężki... czołg ten nigdy nie zasłuży na moje uznanie.

Edited by janus160121typek1, 31 October 2015 - 06:30 PM.

Blemmm #48 Posted 31 October 2015 - 07:10 PM

Private

• Player
  • 20880 battles
  • 28
  • [RAZ3M] RAZ3M

View Postjanus160121typek1, on 31 October 2015 - 06:52 AM, said:

To jest nic nie warta kupa złomu, conventer może go zniszczyć bez problemu, a to czołg lekki... a podobno ten typek 95 to czołg ciężki... czołg ten nigdy nie zasłuży na moje uznanie.

Było wałkowane wielokrotnie - to czy czołg jest ciężki czy lekki zależny od oznaczeń przyjęte przez dane państwo - przykładem jest Pantera, która wagowo mogłaby być spokojnie zaliczana do czołgów ciężkich albo np. włoski P43 planowany jak 30t czołg ciężki. Ekstremalnym przykładem może być też T95, który jest czołgiem superciężkim (w grze jako TD) albo szwedzki bezwieżowy czołg Strv 103, który bardziej przypomina działo samobieżne.

janus160121typek1 #49 Posted 02 November 2015 - 06:31 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9065 battles
  • 407
  • [-K5-] -K5-
Było i będzie wałkowane wielokrotnie przez graczy bo ten czołg to nic innego jak sterta złomu... 20 km/h, penetracja za niska by bić się z 5, dmg taki sobie ... szału nie robi... celownik rozjeżdża się mimo małej prędkości, jest duży jak na ilość wad... czas celowania chociaż nie jest katastrofą... więc nie wtykaj palec, że było wałkowane bo bez sensu skoro i tak gracze będą swoje... wałkować temat.

StuprocentowyCebulaczek #50 Posted 03 November 2015 - 04:44 PM

Brigadier

• Player
  • 18123 battles
  • 4,293
Może wystarczy poszukać jego dobrych stron? Mi się wydaję, że tego dokonałem i gra nie była wcale taka straszna. Oczywiście nie jest to pojazd który zostawiłbym sobie w garażu, ale była to nawet miła odmiana od czołgów "samograjów", trzeba było trochę rozplanować trasę przejazdu, przemyśleć czy warto szarżować czy przykampić na wrogów, dodatkowo team nie wymagał ode mnie za wiele (nic dziwnego, widać w temacie co wszyscy o nim myślą xp).

Rev_PL #51 Posted 04 November 2015 - 11:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20490 battles
  • 964

Moim zdaniem bardzo trudny czołg zwłaszcza z załogą na 50%

-Losowanie do 5 tieru (z 3 tierami ledwo daje sobie rade)

-Armata pierwsza niby ma ten dmg z HE ale pocisk leci bardzo bardzo długo czasu i jest nie celny dodatkowo zadaje śmieszny dmg

-Druga armata jest lepsza ale podobnie, pocisk leci długo 

-Pojazd jest wolny więc czasami jak by ktoś chciał coś zrobić w bitwie nie zrobi nic, bo team ltków wytłumcze wszystkie medy i lt padnie i zostaną nam same htki 5 tieru lub zanim dojedzie do akcji nie zada dmg, a zanim strzeli i pocisk spadnie na wroga w tym czasie inny czołg wystrzeli "2 razy"

Moim zdaniem ten czołg powinien dostać lekkiego buffa do 1 działa i ograniczone losowanie do 4 tieru, czołg jest wielki i robi za free dmg

geohound #52 Posted 04 November 2015 - 12:04 PM

Captain

• Beta Tester
  • 17876 battles
  • 2,312
  • [G-P-P] G-P-P

View PostRev_PL, on 04 November 2015 - 11:58 AM, said:

Moim zdaniem bardzo trudny czołg zwłaszcza z załogą na 50%

A z załogą na 50% wrzuconą z arty bez przeszkolenia, to już w ogóle trudny.

Po co ta bezsensowna informacja? Kogo martwi granie z załogą na 50%? 100 lub 50 baniek przy promocji i już czołg nie jest trudny.

Blemmm #53 Posted 05 November 2015 - 09:48 AM

Private

• Player
  • 20880 battles
  • 28
  • [RAZ3M] RAZ3M

View PostPoland_Strong, on 03 November 2015 - 03:44 PM, said:

Może wystarczy poszukać jego dobrych stron? Mi się wydaję, że tego dokonałem i gra nie była wcale taka straszna. Oczywiście nie jest to pojazd który zostawiłbym sobie w garażu, ale była to nawet miła odmiana od czołgów "samograjów", trzeba było trochę rozplanować trasę przejazdu, przemyśleć czy warto szarżować czy przykampić na wrogów, dodatkowo team nie wymagał ode mnie za wiele (nic dziwnego, widać w temacie co wszyscy o nim myślą xp).

Czołg samograj? To ciekawe, bo oprócz Matyldy, na tym tierze każdym trzeba myśleć. To nie te czasy, gdy można było Valentine jechać se gdzie się chce. Hetzer mimo, że dalej mocny, dobrze oberwał przy nerfie TD. Jak chcę myślec, to wybieram MT, bo tam jeden nieostrożny ruch i cały giniesz. Poza tym... każdym czołgiem trzeba myśleć ;)

StuprocentowyCebulaczek #54 Posted 05 November 2015 - 10:22 AM

Brigadier

• Player
  • 18123 battles
  • 4,293

Przy wszystkich trzeba myśleć, prawda, ale przy niektórych dużo więcej, szczególnie na HT co ma mniej pancerza niż mt na tym samym poziomie. MT mają na tyle dużą mobilność i sensowne działa, że na pewno nie trzeba się aż tak skupiać jak przy Type, rozplanowanie "skutecznej" trasy przejazdu przy max prędkości 20 jest zdecydowanie trudniejsze, a przez średnią celność działa (w jeździe równie celny co przy postoju) i niskiej szybkości pocisku, musisz do przeciwnika jak najbardziej się zbliżyć, co ułatwia im trafienie w twoją dużą sylwetkę. W tych mt myślenie się ogranicza do zajęcia dobrej miejscówki i naparzania lub zajechania na tył i naparzania, w tym mając niską prędkość i będąc znacznie bardziej podatnym na ogień przeciwników, musisz zrobić to samo. Plusy Typa to DPM i HP, więc jak ktoś nie pomyśli o włączeniu pocisków HE to przegra z nim solo pojedynek, to wszystko co może zaoferować (jak dla mnie wystarczająco).

Hetzer nic nie oberwał przy nerfie TD (niby jakiś był? Zmniejszenie zasięgu widzenia go ominęło, a nerf celności dotyczy wszystkich), więc nie wiem o co chodzi, dalej może zbierać większość pojazdów na strzał, w tym Typa.

Blemmm #55 Posted 05 November 2015 - 10:47 PM

Private

• Player
  • 20880 battles
  • 28
  • [RAZ3M] RAZ3M

Nerf był wszystkich TD (oprócz premek), polegający na braku bonusu do cammo przy wystrzale - stąd zmniejszyła się zabójczość tego TD, już nie można jak małpa stać w krzakach i paziować wszystkich. Może, ale wykryty jak kazdy td obrywa grad kul. W tym od tych, co go przebiją.

Mobilność pomaga, ale nie gdy zespół nie pomaga lub wychylenie grozi detrackiem.

Zgadzamy się, że Type to dno.

PolandArmy #56 Posted 06 November 2015 - 10:48 AM

Sergeant

• Player
  • 12501 battles
  • 278
Moj hetzer bardzo lubi gdy jedzie na niego kilku takich japoncow, wiekszosc schodzi na strzala :-)

Edited by PolandArmy, 06 November 2015 - 10:49 AM.

Anidudu #57 Posted 24 November 2015 - 05:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 35585 battles
  • 408

Po długiej przerwie od czołgów w końcu postanowiłem sobie trochę postrzelać i los padł na grind japońskich cięzkich. Doszedłem do IV tieru i znowu mam ochotę się pochlastać. Czemu to zawsze musi być taka mordęga na tych IV? Granie tym czymś to jak ciężka praca, a chyba nie tego się oczekuje od gry...

Wszystko co najgorsze już zostało tutaj napisane i niewiele da się tutaj dodać. Mnie najbardziej irytuje ta prędkość wylotowa pocisku 453 m/s z AP i 362 m/s na HEAT. Jakbym z procy strzelał. A 100 mm penetracji na kumulacyjnych to nawet na V nie wystarczy. Choć fakt, że całkiem nieźle Matyldy się tym niszczy. Wyjedź, wystrzel, schowaj. Ogólnie to na IV tierze skuteczność tego czołgu się kończy.

Wolałbym grać Type 91 z takimi losowaniami jak Type 95. Pancerz ma równie bezużyteczny, ale ma lepszą mobilność i lepsze działo. Ten III tier jest lepszy od IV i to jest już naprawdę żenujące.

Kealborn #58 Posted 04 December 2015 - 05:46 PM

Private

• Player
  • 14583 battles
  • 13
Krótka piłka, najgorszy czołg jakim grałem od 2011 r. Nie nadaje się do niczego, 10 walk o% wins, dla drużyny jest tylko przeszkodą i statystyką. Żeby chociaż penetracja była jak w poprzednim. WG przegieło tym czołgiem troszkę za bardzo.

_oust_ #59 Posted 17 December 2015 - 11:35 AM

Private

• Player
  • 23623 battles
  • 18

Po 1 bitwie chciałem przejść go za wolne xp, ale oszczędzałem na co innego i rad nie rad postanowiłem go przejść "ręcznie". Bardzo żałuje. Większa penetracja nic nie pomoże, nawet jak by miał 200 peny to i tak by ssał. Za duży i przy tym nic nie odbija (nigdy), za mały rof, za mało celne działo i przede wszystkim za wolny. Nawet jak chciałem pomóc to zazwyczaj nie zdążałem. Ginie bardzo szybko, nie nadaje się do niczego. Jako podsumowanie: kiedyś dawno temu robiąc francuską linię lightów myślałem że AMX40 jest najgorszym 4tierowym czołgiem. Już nie jest.

ps. nie radzi sobie będąc na topce, nie mówiąc już o walkach z 5 tierami. Ograniczone MM nie jest w stanie go uratować. Może gdyby miał MM na 2-3 tier miałby wpływ na bitwe

PRZECHODZIĆ ZA FREE XP KONIECZNIE!

Edited by _oust_, 23 December 2015 - 08:09 AM.

dinozaur7 #60 Posted 24 December 2015 - 09:17 PM

Sergeant

• Player
  • 11931 battles
  • 218

Sporo negatywnych opinii widzę a to jest według mnie bardzo dobry czołg. Bardzo często jest na topie  i walcząc z czwórkami robimy miazgę naszym dziwnym trollem.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users