Jump to content

O-I (tier VI, ciężki)

• Please log in to reply
358 replies to this topic

Tadeus72 #21 Posted 15 September 2015 - 10:20 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9482 battles
  • 443

E no nie przesadzajmy. Bardzo skątowane boki przy 70mm pancerza nie mogą być overmatchowane przez prawie żadne działo, które spotyka ten czołg. Tyle, że ostatnio wielokrotnie mam sytuacje, w których wydaje mi się, że ten bok nie jest "aż tak" skątowany i walę tam w górę (np. 6-tierowymi M4 z penem koło 120) a tam dupa. Odejmie się troszkę peny za zasięg, troszkę z RNG i kąta i lipa. Do tego ostatnio wszędzie pełno powyginanego terenu, więc i to wielkie pudło najczęściej stoi jakoś krzywo i te "płaskie" powierzchnie nawet w pionie nie są już płaskie. A jak nam zniesie trochę w dół to lekko skątowany pancerz boczny przy gąskach potrafi mieć już i 150 efektywnego pancerza.

O ile w pierwszych dniach te O-I mi jakoś szybko schodziły, to teraz jak walę do nich, to ciągle niespodzianki :)

Gromoff #22 Posted 15 September 2015 - 11:26 AM

Private

• Player
  • 42148 battles
  • 17

Po O-I Exp, którym grało mi się świetnie ten czołg na początku mnie rozczarował. Bazowe działo (10 cm Cannon Type 92), które ma niby 175 penetracji mi nic nie przebijało. Miałem średni zniszczony poziom czołgów 0,3 na bitwę.Dodatkowo czołg  jest bardzo powolny  w porównaniu z O-I exp, który rozpędza się do 40 kmh. Ale po zamonotowaniu haubicy wszystko się zmieniło. Z haubicą tym czołgiem gra się bardzo przyjemnie niezależnie od losowania. Frag ratio skoczyło mi do 1,3 na bitwę. Oczywiście strzelam z pocisków HE, lżej opancerzeni przeciwnicy i tak dotają większy damage, a od bardziej opancerzonych i tak zwykły pocisk AP by się odbił. Ten czołg to także istny pogromca Cromwellów, Zdażyło mi się już pare razy ściągnąć Cromwell na hita (raz trafiłem w koniuszek wystającej wieży). Haubica IMHO strzela bardzo celnie gdy maksymalnie przycelujemy. Można trafiać nawet odległe cele, ale muszą być w pełni widoczene. Pociski HE mają tendencje do uszkadzania dużęj ilości modułów (idealne na misje uszkodź moduły wrogiego czołgu i zniszcz go).

W tym czołgu najpiej:

- najpierw wynaleźć haubicę (jest lżejsza niż działo bazowe więc da się zainstalować)

- potem gąski bo nie zamontujemy dodatkowego wyposażenia

- ja mam wentylację, dosyłacz oraz wożę lornetkę

Dodam jeszcze, że:

- czas przeładowania haubicy to 21,09 sekundy (z wentylacją, dosyłaczem oraz załogą na 100% bez BIA)

- niestety penetracja 75 (mniejsza niż 86 w KV2) oznacza, że średnio opancerzeni przeciwnicy mogą przeżyć nasz strzał.

- trzeba ostrożnie strzelać gdy wspieramy nasze czołgi walczące z wrogiem w zwarciu. Strzał z HE potrafi także uszkodzić pojazd z naszej drużyny.

- silny pancerz z tyłu i z przodu (po 150 mm) powoduje, że nawet otoczony (byle nie zflankowany) O-I potrafi się dobrze bronić

- czołg ma bardzo dobrą depresję działa (10%), stoczyłem wygrany pojedynek z WZ-111. Biedak nie był w stanie wyjechać na tyle za górki by móc mnie ostrzelać, a moje pociski z HE uszkadzały go i ściągały mu gąski, na koniec ruszył na mnie rushem i chciał taranować w efekcie czego roztrzaskał się o moje 150 ton wagi i sprezentował mi odznakę kamikadzę.

Reasumując bardzo polecam. Świetnie robi się niby fragi do misji na WZ-111.

majan4 #23 Posted 15 September 2015 - 12:45 PM

Lieutenant

• Player
  • 65224 battles
  • 1,917

View PostGromoff, on 15 September 2015 - 10:26 AM, said:

Po O-I Exp, którym grało mi się świetnie ten czołg na początku mnie rozczarował. Bazowe działo (10 cm Cannon Type 92), które ma niby 175 penetracji mi nic nie przebijało. Miałem średni zniszczony poziom czołgów 0,3 na bitwę.Dodatkowo czołg  jest bardzo powolny  w porównaniu z O-I exp, który rozpędza się do 40 kmh. Ale po zamonotowaniu haubicy wszystko się zmieniło. Z haubicą tym czołgiem gra się bardzo przyjemnie niezależnie od losowania. Frag ratio skoczyło mi do 1,3 na bitwę. Oczywiście strzelam z pocisków HE, lżej opancerzeni przeciwnicy i tak dotają większy damage, a od bardziej opancerzonych i tak zwykły pocisk AP by się odbił. Ten czołg to także istny pogromca Cromwellów, Zdażyło mi się już pare razy ściągnąć Cromwell na hita (raz trafiłem w koniuszek wystającej wieży). Haubica IMHO strzela bardzo celnie gdy maksymalnie przycelujemy. Można trafiać nawet odległe cele, ale muszą być w pełni widoczene. Pociski HE mają tendencje do uszkadzania dużęj ilości modułów (idealne na misje uszkodź moduły wrogiego czołgu i zniszcz go).

W tym czołgu najpiej:

- najpierw wynaleźć haubicę (jest lżejsza niż działo bazowe więc da się zainstalować)

- potem gąski bo nie zamontujemy dodatkowego wyposażenia

- ja mam wentylację, dosyłacz oraz wożę lornetkę

Dodam jeszcze, że:

- czas przeładowania haubicy to 21,09 sekundy (z wentylacją, dosyłaczem oraz załogą na 100% bez BIA)

- niestety penetracja 75 (mniejsza niż 86 w KV2) oznacza, że średnio opancerzeni przeciwnicy mogą przeżyć nasz strzał.

- trzeba ostrożnie strzelać gdy wspieramy nasze czołgi walczące z wrogiem w zwarciu. Strzał z HE potrafi także uszkodzić pojazd z naszej drużyny.

- silny pancerz z tyłu i z przodu (po 150 mm) powoduje, że nawet otoczony (byle nie zflankowany) O-I potrafi się dobrze bronić

- czołg ma bardzo dobrą depresję działa (10%), stoczyłem wygrany pojedynek z WZ-111. Biedak nie był w stanie wyjechać na tyle za górki by móc mnie ostrzelać, a moje pociski z HE uszkadzały go i ściągały mu gąski, na koniec ruszył na mnie rushem i chciał taranować w efekcie czego roztrzaskał się o moje 150 ton wagi i sprezentował mi odznakę kamikadzę.

Reasumując bardzo polecam. Świetnie robi się niby fragi do misji na WZ-111.

Dokładnie jak piszesz z tym że niekiedy warto załadować AP, haubicą idzie trafić dość precyzyjnie a 120 wystarczy na przebijanie boków większości VIII tierów, oraz praktycznie każdej VI i większości VII od przodu wchodzi 690 ale i 750 nie jest rzadkie . Problemem może być strzelanie w dolne płyty ze względu na wysokość naszego czołgu dingi i oczywiście gąski. To jest ryzyko ale niekiedy warto je podjąć .

Wczoraj z HE dość spektakularny one shot w 0-I z przeciwnej drużyny .

grdyka #24 Posted 15 September 2015 - 07:58 PM

Captain

• Player
  • 42720 battles
  • 2,432

Gra mi się nim nieźle, ale na podstawowym dziale. Nie lubię troll-gunów, a czas przeładowania powyżej 20 sekund wymusza na graczu dodatkową pasywność. Oczywiście pancerz ten czołg ma zacny, chyba większość graczy nie wie jeszcze gdzie strzelać od frontu. Poza tym myślę, że nowe Japończyki V i VI tieru nieco naruszyły balans na tych poziomach. Na szczęście O-I jest bardzo wolny i to trochę wyrównuje szanse.

P.S. niestety, nie mogę zdobyć na nim asa, mimo usilnych starań. Wszystko na co mnie było stać to I klasa odznaki mistrzowskiej. Wydaje mi się, że sporo bardzo dobrych graczy bawi się tym czołgiem, co podnosi poprzeczkę. Moje bitwy na I klasę w innych okolicznościach dawałyby tego asa...

Edited by grdyka, 15 September 2015 - 08:10 PM.

ZmecholZmechanizowany #25 Posted 15 September 2015 - 11:47 PM

Brigadier

• Player
  • 35336 battles
  • 4,323

View Postgrdyka, on 15 September 2015 - 07:58 PM, said:

Wydaje mi się, że sporo bardzo dobrych graczy bawi się tym czołgiem, co podnosi poprzeczkę. Moje bitwy na I klasę w innych okolicznościach dawałyby tego asa...

Na Chi-Ri też było ciężko zdobyć asa, tak to już jest z nowymi liniami ;).

Pozdro

majan4 #26 Posted 16 September 2015 - 08:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 65224 battles
  • 1,917

View Postgrdyka, on 15 September 2015 - 06:58 PM, said:

Gra mi się nim nieźle, ale na podstawowym dziale. Nie lubię troll-gunów, a czas przeładowania powyżej 20 sekund wymusza na graczu dodatkową pasywność. Oczywiście pancerz ten czołg ma zacny, chyba większość graczy nie wie jeszcze gdzie strzelać od frontu. Poza tym myślę, że nowe Japończyki V i VI tieru nieco naruszyły balans na tych poziomach. Na szczęście O-I jest bardzo wolny i to trochę wyrównuje szanse.

P.S. niestety, nie mogę zdobyć na nim asa, mimo usilnych starań. Wszystko na co mnie było stać to I klasa odznaki mistrzowskiej. Wydaje mi się, że sporo bardzo dobrych graczy bawi się tym czołgiem, co podnosi poprzeczkę. Moje bitwy na I klasę w innych okolicznościach dawałyby tego asa...

Na podstawowym dziale będzie trudno nabić powyżej 4k a tyle o ile nie więcej na asa jest potrzebne . Ja mam już kilka jedynek wyniki powyżej 3K,

Czas przeładowania i wybór amunicji szczególnie w tym czołgu na trollu wymaga od gracza kalkulacji i przewidywania rozwoju sytuacji . Przeważnie popełnionego błędu na trollu nie idzie już nadrobić ale jak go nie popełnisz lub masz fuksa możesz wykręcić super wynik.

Przeważnie asa ciężko jest nabić w przypadku czołgów, na których duże znaczenie ma premium amo, ale w tym wypadku myślę że nie ma ona tu aż tak dużego znaczenia. Bardziej rng .

Edited by majan4, 16 September 2015 - 08:31 AM.

bork30 #27 Posted 16 September 2015 - 10:05 AM

Warrant Officer

• Player
  • 71823 battles
  • 613
Ja gram tylko podstawowym działem. Na asa 4k. Działo bez problemu daję radę.

RolujeNalesnika #28 Posted 16 September 2015 - 11:50 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29432 battles
  • 662
4 k dmg na 6 tier to dużo...:-(

Trostani #29 Posted 16 September 2015 - 07:45 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 49451 battles
  • 1,392
Bardzo przyjemnie mi się nim gra, ale sądzę iż powinien zostać jakoś zrebalansowany. Przy wykorzystaniu nawet niedużych kątów przedni pancerz jest problem dla sporej ilości VII (bez golda). Kilka razy zdarzyło mi się na Prochorówce po prostu jechać do przodu koło ścieżki delikatnie zygzakująć i wszystko się odbijało, team musiał tylko wystrzelać wszystko co się podświeciło... Jak na razie rekord zablokowanego damage to coś około 4 tysięcy, spokojnie można zrobić nim misje CC-15 na Stuga, a przy odrobinie szczęścia na Concepta też. No i wyniki jakie można wykręcić tym czołgiem są w zasadzie niedorzeczne. Właśnie miałem przyzwoitą bitwę, ale w trakcie gry wyglądało to jakoś bez szału. 6 fragów i 2,5k damage, jednak głównie w wyższe tiery. Patrzę po bitwie i okazuje się że dostałem 1468 bazowego expa (2202 z premium). Na 'M'-ke nie wystarczyło, tylko 1 klasa... Za tyle to chyba na wszystkich X as by wpadł.

majan4 #30 Posted 17 September 2015 - 08:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 65224 battles
  • 1,917

.

Czy mnie się tylko wydaje, czy to może fakt ,że kończę nację japońska na WZ? ale coś się porobiło z celnością haubicy i jej DMG?

Wczoraj praktycznie DMG z HE bez przebicia nie przekraczał 300. Nagle pociski lecą w okrąg pierścienia skupiającego.

Czy to tylko wpływ misji czy może już delikatny balans?

Co do pancerza niekiedy odbija duże penetracje ale niekiedy wchodzi seryjnie z penetracjami średnimi poniżej  150

bork30 #31 Posted 17 September 2015 - 11:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 71823 battles
  • 613
On nie potrzebuje balansu. Wystarczą z 2 arty V trierowe i praktycznie jesteś bezużyteczny. Oczywiście całą grę jak bezmózgie małpy do ciebie strzelają. Takie posumowanie po 100 bitwach. Chociaż przez tych bohaterów "ostaniej linii" przeważnie wtedy drużyna bez problemu wygrywa bo nikt dla nich nie istnieje oprócz  0-I

Szakael #32 Posted 17 September 2015 - 06:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32722 battles
  • 314
To uczucie gdy go spotykam w swoim Chi-ri, działo 150mm vs 75mm i tak samo z pancerzem, wielki smutek i żal. Niech mi ktoś wskaże gdzie szukać balansu.

Edited by Szakael, 17 September 2015 - 06:17 PM.

Mandalor #33 Posted 17 September 2015 - 06:17 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 33826 battles
  • 1,462

View PostSzakael, on 17 September 2015 - 06:16 PM, said:

To uczucie gdy go spotykam w swoim Chi-ri, działo 150mm vs 75mm, wielki smutek i żal. Niech mi ktoś wskaże gdzie szukać balansu.

Czołg ciężki i czołg średni. Balansu szukaj na płaszczyźnie KV-2 : O-I

Szakael #34 Posted 17 September 2015 - 08:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32722 battles
  • 314

Całe życie w błędnym przekonaniu, że czołgi balansowane są względem swojego poziomu a nie tylko względem odpowiedników innej nacji, ohh...  

W takim razie kv-2 z haubica jest znacznie mniej groźny.

ZmecholZmechanizowany #35 Posted 17 September 2015 - 08:52 PM

Brigadier

• Player
  • 35336 battles
  • 4,323

View PostSzakael, on 17 September 2015 - 08:22 PM, said:

Całe życie w błędnym przekonaniu, że czołgi balansowane są względem swojego poziomu a nie tylko względem odpowiedników innej nacji, ohh...  

W takim razie kv-2 z haubica jest znacznie mniej groźny.

E8 i trochę gelda wystarczy na ten kloc :trollface:

shot_048.jpg

Pozdro

Werys04 #36 Posted 18 September 2015 - 09:34 AM

Captain

• Player
  • 23830 battles
  • 2,077
  • [PSQD] PSQD
Czy tylko ja mam wrazenie ze te lufy sa nadzwyczaj celne? Grajac przeciwko nim widzialem juz wielokrotnie akcje na twierdzy ze trolle jak i zwykla lufa trafiaja strzal za strzalem z 400m w wystajace wieze lightow.

akarw123 #37 Posted 18 September 2015 - 02:52 PM

Corporal

• Player
  • 26457 battles
  • 107
  • [BPPS] BPPS

View PostWerys04, on 18 September 2015 - 09:34 AM, said:

Czy tylko ja mam wrazenie ze te lufy sa nadzwyczaj celne? Grajac przeciwko nim widzialem juz wielokrotnie akcje na twierdzy ze trolle jak i zwykla lufa trafiaja strzal za strzalem z 400m w wystajace wieze lightow.

No w moim przypadku grając na trollu jak się celownik skupi na maxa to nawet z 500 metrów wzwyż trafiam w 90-95% :teethhappy:

TTrog #38 Posted 19 September 2015 - 08:31 AM

Corporal

• Player
  • 36565 battles
  • 134
 Gdzie to ma weak pointy od frontu?

coper #39 Posted 19 September 2015 - 08:38 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 71232 battles
  • 684
  • [_CHS_] _CHS_

View PostTTrog, on 19 September 2015 - 08:31 AM, said:

Gdzie to ma weak pointy od frontu?

http://tankinspector...om/download-pl/

proszę bardzo

Alpa_Chino #40 Posted 19 September 2015 - 10:58 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 30163 battles
  • 3,211

View PostSzakael, on 17 September 2015 - 05:16 PM, said:

To uczucie gdy go spotykam w swoim Chi-ri, działo 150mm vs 75mm i tak samo z pancerzem, wielki smutek i żal. Niech mi ktoś wskaże gdzie szukać balansu.

To uczucie gdy grasz sobie syfem zwanym Churchill VII i spotykasz O-I z trolem.

Ty go nawet nie możesz za każdym razem przebić, a jak się skontuje, to nawet gold nie pomoże, a on cie rozwala na dwa strzały, za pierwszym niszcząc połowę modułów i załogi.

Czuje dobrze czołg...

@up, o działający download, dziękować.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users